Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Ha ellopják a telefont, és elmegy venni valami baromi drága cuccot, majd eldobja a telefont az illető, akkor mit csinálok? :Y Kéne valami arcfelismerő az NFC terminálba, ami csak akkor enged fizetni, ha beazonosította a fizető személy fejét. Ez szerintem egy jó ötlet. Mint a fényképezőknél a vigyorgásra fotózás. :)

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#52) Snowy_owl válasza Snowy_owl (#51) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Közben kitaláltam egy még jobbat.

Szóval az volna a legjobb, ha a telefonnal a tulajnak használatba vétel előtt készítenie kellene egy képet magáról, majd fizetéskor, mikor a terminálhoz áll, akkor egy kamera beazonosítja a fejét, és a telefonon lévővel összehasonlítja, és hogyha egyezik, akkor fizethet.

Ha ezt megvalósítják, akkor az ötlet az én tulajdonom, és pénzt kérek érte!

Ez járható út, nem? :))

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#53) rep3at


rep3at
őstag

Ígéretes technológiának tartom, bár a biztonságon illene még faragni egy kicsit, ez így kevés. Lehetne valami kód vagy ilyesmi, ezt azért nem olyan nagy dolog megoldani.

mraco: Nem hülyeség, eredeti ötlet.

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#54) zsolidodd válasza Snowy_owl (#52) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Szerintem kifejezetten rossz ötlet, sok a hibalehetőség, körülményes, lassú, akkor már egyszerűbb a PIN kódot beütni. Ez a módszer tipikusan a kisösszegű vásárlásokra alkalmas.

(#55) Jegbonto


Jegbonto
csendes tag

Lehet kicsit durva lesz Japánnal összehasonlítani Magyarországot de azért leírom:
Nemrég jártam Tokyo-ban ott évek óta használják az NFC-t a tömegközlekedésben leginkább, de kb. minden vasútállomáshoz közeli boltban is lehet fizetni vele, nagyon sokoldalú eszköz. Viszont teljesen más rendszer szerint működik. Ezeket a kártyákat a Japán vasúttársaság adja ki, semmi különleges szerződés nem kell hozzá csak bemész a boltba és megveszed. Ha elfogyott róla az összeg a mindenhol megtalálható automatáknál lehet feltölteni készpénzzel vagy bankkártyával. Itt lehet kinyomtatni a tranzakciólistát is. Szó szerint imádtam használni a vonathoz vezető automata beléptető kapuknál.
Láttam pár NFC-s telefont is de elenyésző számban a kártyához képest.

domi007:
Azt elfelejted hogy az RFID technika saját tápforrás nélkül működik. Az olvasóban és a kártyában is van egy elektromágnes, ez "feltölti" a kártyát ami bekapcsol és elkezd kommunikálni, olyan mágneses teret létrehozni ami 1 méterről képes aktiválni egy kártyát akkora elektromágnes kellene mint 1 autó, az egész rendszer csak közelről működik.

(#56) Integra válasza Jegbonto (#55) üzenetére


Integra
titán

londonban ez az oyster card

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#57) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Két dolog:

Én azért még nem bánnám ha lenne valami felhasználói interakció a biztonság erdekében.
Persze milyen cool, hogy csak meg kell lengetni...de én pl. tennék egy egyszerű ujjlenyomat-scannert a telefonra és csak akkor fizetne, ha odateszem az ujjam.

Jó az nekünk ha nekiállnak itthon saját magyar szabályozást fabrikálni, ahelyett hogy valami nemzetközi közös szabály lenne rá? Bár lehet hogy ha forintban töltöd fel, akkor a határ után megáll a tudománya?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#58) rainmen válasza Integra (#49) üzenetére


rainmen
aktív tag

A tranzakciók költségével kapcsolatban: "mezei" bankszámlám van, minden vásárlás ingyenes, saját automatából havi 4 kp. felvét ingyenes, értesítő SMS-ek díja 10 Ft, havi díj 0 Ft. Pont ezért váltottam bankot nyár elején, mert ezrekben mérhető a megtakarítás.

(#60) ak76


ak76
senior tag

Sci-fi.
Legalább is itt,a Balkán peremén.
Már az is nagy flash,ha a sarki közértes nem hajt el valami automatához pénzt kivenni,mert 2011-ben,BP-től 20 km-re egy 18 ezres városban a teszkó,meg a nagyobb boltok kivételével LEHETETLEN kártyával fizetni.
Ez a valóság.

(#61) petipetya


petipetya
nagyúr

Azt írják a cikkben, hogy NFC-s sim kártya kell a telefonba. Eddig azt hittem, hogy elég hozzá egy NFC képes telefon, mint például a Nexus S.

Melyik verzió állja meg a helyét?

1. Nem NFC képes telefonban a szolgáltató sim kártyájába lesz beépítve a chip (ezt a verziót nem támogatom, mert a szolgáltató a sim cseréért is pénzt gombol le rólunk, illetve mindent megtesz majd hogy minél többet költsünk).

2. Eleve a kártyafüggetlen telefonba van beépítve az NFC, a szolgáltatónak pedig semmi köze az egyenleghez és a költés sem a mobilszámlán keresztül történik. Én ezt a verziót tartom szimpatikusnak.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#62) csabibmx válasza petipetya (#61) üzenetére


csabibmx
tag

Szerintem mindkettő igaz lehet,ha van nfc a telóba akkor kész használod,ha nem akkor gondolom úgy ahogy van nfc chipes sd kártya így lesz majd ilyen sim is amit a szolgáltatótól lehet beszerezni.
A lényege,hogy így vagy úgy mindenki hozzá juthat és nem feltétlenül kell hozzá drága telefon...csak drága sim. :DD

[ Szerkesztve ]

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#63) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Lesz itt minden, nyugi :D Úgy próbálják meg a nagy cégek lenyúlni rólunk az utolsó garast is, hogy úgy érezzük jó nekünk és törvényes :D

Ennek az NFC chipnek van egy saját azonosítója. Tehát, ha a bank támogatja a dolgot, akor ehhez az azonosítóhoz hozzá tudom rendelni a bankszámlámon lévő pénzt, tehát úg működhet, mint a bankkártya, nem kell feltölteni. (sokan írtatok feltöltést, mintha londoni metrojegy lenne...)

Szerintem ez az egész NFC Fizetés technológia csak aktív chippel lesz elfogadható biztonsági szempontból, remélem. Ha aktív a chip, ki tudom kapcsolni, tudom ellenőrizni, irányítani.

Valamilyen védelem csak kellene. Elég egy pin kód is, nem kell itt ujjlenyomat, meg hasonlók. Az olyan chipnek, amit nem tudok védeni nem örülök, így is szidom magam a Mastercard miatt... Egyébként már egy OK gomb nyomás is elég lenne.

Papírt minek használnak a teljesen elektrnikus rendszerél? Fizetek kártyával, jön sms vagy e-mail. Fizetek majd NFC-vel és mivel kezelhető, beépített chipem van, az NFC progira jön is a számla meg a banktól az egyenleg. Miért ne? Csak tényleg legyen valami PIN vagy mint az android képernyőzár valami ábrarajzolás, mindegy nekem...

(#64) csab2 válasza pszili8 (#30) üzenetére


csab2
veterán

Khm. Szegeden is működik.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#65) csab2 válasza zsirfecske (#32) üzenetére


csab2
veterán

"a kártyás fizetés elterjedtsége magyarországon remek, elég jó helyen állunk vele a térségben. "

Ausztriához képest nagyon ramatyul állunk, de emlékeim szerint Csehországhoz és Szlovéniához képest is. Ilyen viszonylatban meg ne Bulgáriához vagy Macedóniához viszonyítsuk már magunkat!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#66) pszili8 válasza csab2 (#64) üzenetére


pszili8
aktív tag

Köszi,ezt nem is tudtam,hogy van ilyen,mostantól használni is fogom :B

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#67) LouiS22 válasza galmat89 (#46) üzenetére


LouiS22
veterán

Jó nagy baromságot írtál, azt ugye tudod? A kártyád a pénztárcádban van. Az meg a táskában... Kb. 5-10 centire kell tartani az érzékelőhöz, hogy megtörténjen a kommunikáció. Amiről egyébként sms-ben értesülsz. Na, hogy fog 5 centire kerülni a táskádhoz? Mit csinál az sms-sel? Ja, és a legfontosabb: a baszom nagy terminált hogy cipeli magával feltűnésmentesen, milyen áramforrásról táplálja feltűnésmentesen, és legfőbbképp... hogyan kommunikál azzal a pénzintézettel, ahová megtörténik a levonás? Ennyire nem kéne paranoidnak lenni...

Egyébként meg nem kötelező használni, cipeld magaddal a kp-vel megtömött pénztárcát, amire egyébként a tömött villamoson a zsebes valójában utazik.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#68) LouiS22 válasza Integra (#56) üzenetére


LouiS22
veterán

Törölhető...

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#69) petipetya


petipetya
nagyúr

http://appdroid.blog.hu/2011/09/22/google_wallet_te_lecserelned_a_penztarcad

"Hitelkártya kell hozzá, vagy ha nem akarod a kártyád adait benne hagyni a gépbe, lehet kreálni "virtuális" kártyát, amire annyi pénzt töltesz, amennyit el akarsz használni később. "

Így már tetszik, hogy a szolgáltatóknak nincs hozzá közük. :C

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.