Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Lesz itt minden, nyugi :D Úgy próbálják meg a nagy cégek lenyúlni rólunk az utolsó garast is, hogy úgy érezzük jó nekünk és törvényes :D

Ennek az NFC chipnek van egy saját azonosítója. Tehát, ha a bank támogatja a dolgot, akor ehhez az azonosítóhoz hozzá tudom rendelni a bankszámlámon lévő pénzt, tehát úg működhet, mint a bankkártya, nem kell feltölteni. (sokan írtatok feltöltést, mintha londoni metrojegy lenne...)

Szerintem ez az egész NFC Fizetés technológia csak aktív chippel lesz elfogadható biztonsági szempontból, remélem. Ha aktív a chip, ki tudom kapcsolni, tudom ellenőrizni, irányítani.

Valamilyen védelem csak kellene. Elég egy pin kód is, nem kell itt ujjlenyomat, meg hasonlók. Az olyan chipnek, amit nem tudok védeni nem örülök, így is szidom magam a Mastercard miatt... Egyébként már egy OK gomb nyomás is elég lenne.

Papírt minek használnak a teljesen elektrnikus rendszerél? Fizetek kártyával, jön sms vagy e-mail. Fizetek majd NFC-vel és mivel kezelhető, beépített chipem van, az NFC progira jön is a számla meg a banktól az egyenleg. Miért ne? Csak tényleg legyen valami PIN vagy mint az android képernyőzár valami ábrarajzolás, mindegy nekem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.