Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Akkor mi van, ha ellopják az NFC-s mobilomat és jól lerángatják róla a pénzemet?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Karma válasza rudi (#1) üzenetére


Karma
félisten

Majdnem olyan, mintha a Masteercardodat lopnak el, csak a dolog szepsege hogy telefonalni se tudsz hogy letiltathasd :D

Disclaimer: nem tudom van-e meg valami biztonsagi mechanizmus, mivel meg mindig nem jottem lazba az NFC-tol. Valahogy nem akar osszejonni :P

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Érdekes dolog.Biztos nagy jövő áll előtte.De én még megvárom míg kiforrja magát a téma :U

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#4) Maxentius válasza Karma (#2) üzenetére


Maxentius
addikt

Akkor kötelezővé kéne tenni az ujjlenyomat-olvasót az összes NFC-mobilra. Csak hát attól még kényes marad a téma...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#5) callmeakos válasza Maxentius (#4) üzenetére


callmeakos
veterán

Nekem a retina elemzés (vagy hogy hívják) jutott eszembe de az ujjlenyomat humánusabb :))

Egyébként nekem nagyon tetszik ez a rendszer, remélem sikeres lesz és elterjed :)

All→M8

(#6) Mazsika


Mazsika
őstag

a balaton soundon volt ilyen rendszer, és én tökre örültem neki, mert kényelmes volt, és gyors. amúgy is jó lenne ha már legalább a bankkártyát tudnék használni mindenhol. de a legtöbb kisboltban sem lehet... kíváncsi lennék egy ilyen rendszert mikorra építenének ki... szerintem ez még több 10év... :((

Dáccsika

(#7) Maxentius válasza callmeakos (#5) üzenetére


Maxentius
addikt

A retina szkennelésre gondolsz nem? :)

Amúgy meg ez a dolog tényleg gázos h nincs a készülék NFC-chipjén kívül semmilyen azonosítás, mert így bárki bármikor használhatja anélkül h jogosult-e rá vagy sem...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#8) zola8van8


zola8van8
tag

Teljesen eltudnám képzelni, hogy a telefont használom kisebb összegű vásárlásokhoz ( pl. kávé, gyorsétterem, újságos, parkolás, stb. ). Ahol nagyobb az összeg, oda pont jó a bankkártya. Ha elvesztem a telefont, akkor mondjuk a vásárlási limit miatt nagy kár nem érhet, és ha valaki szeretne a limitnél nagyon összeget vásárolni, akkor jelszót be kell írni ( vagy ujjlenyomat ).
Így szívesen használnám a mindennapokban.

(#9) T.Peter


T.Peter
őstag

"Ugyanis minden tranzakció előtt be kell ütni az összeget"
Ez azt jelenti, hogy az eladó üti be, és mi odatartjuk csak, vagy azt, hogy nekünk is be kell ütnünk? Előbbinél ugyanúgy lekapja a pénzünket a rabló. Attól pedig, hogy oda kell tartani közelre a telefont mozdulatlanul, még simán kivitelezhető például buszra mozdulatlanul várva nagyobb tömegben. Az lehetne még egy védőmechanizmus, ami a bankkártyás vásárlásnál is van, hogy le kell okézni az összeget. Vagy ez így is van, csak nem említi a cikk?

[ Szerkesztve ]

(#10) csoki46


csoki46
aktív tag

Mindig érdekeltek az új technológiák, ebből remélem lesz is valami. Van pay-pass karórám az is úgy működik, hogy 5000 Ft-ig elég odatartani a terminálhoz, viszont 5000Ft felett be kell ütni a chip-hez tartozó pin-kódot. Ja és pink kód nélkül naponta 5x lehet vele vásárolni. Szóval legrosszabb esetben, ha nem tiltod le rögtön az órát 25,000 birodalmi kredittel lehetsz szegényebb! :)

(#11) ZooLee válasza zola8van8 (#8) üzenetére


ZooLee
őstag

A Paypass kártyák pont így működnek, 3e vagy 5e Ft alatt nem kell semmi (gyors tranzakciókezelés), felette PIN-kódot kér a rendszer.

A lényeg itt a kis összegű, de gyors fizetés, pl. gyorséttermekben (a MekDönciben, BK-ben be is vezették már mindenhol) vagy kávézókban, ahol pörögnek a dolgok, sokat dobhat a sebességen.

Ez már ma is rendelkezésre áll itthon is (más kérdés, hogy elég szűk körűen, mert csak ótépé vagy takszövöset választhatsz, kártya vagy karóra formájában. A matrica (Smart-sticker) vagy telefonos formában még nem tudom kihasználni, ezért nem kötöttem szerződést.

Z.

[ Szerkesztve ]

(#12) CarajoEsp válasza ZooLee (#11) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Gondolom a kinyomtatott számlát meg kell várni és egy bankkártyás fizetésél is az veszi el a legtöbb időt.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#13) keIdor válasza zola8van8 (#8) üzenetére


keIdor
titán

Parkolásnál már van egy király rendszer. SMS-ben kell elküldeni a rendszámot és asszem egész nap megy, azt Stop szóval meg leállítod. Budapesten meg több megyeszékhelyen is működik már, szerintem nagyon kényelmes, örülök ezeknek én is, az NFC is terjedjen minél hamarabb!

Erre gondolok.:)

kep

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) ZooLee válasza CarajoEsp (#12) üzenetére


ZooLee
őstag

Sajnos nem tudom, mert ahogy írtam még nem vagyok aktív felhasználó. Én a normál bankkártyánál sem várom meg, megkérem, hogy dobják ki a fenébe, jön SMS a telefonomra.

Egyébként ez a papír-mizére rettenetes, iszonyat mennyiségű papírt ad minden rendszer, legyen az céges tankolókártya, sima bankkártya, Supershop pontgyűjtő, akármi. El lehetne hagyni a fenébe, de nem kikapcsolható sehol... :(

Z.

(#15) JR.CSé válasza keIdor (#13) üzenetére


JR.CSé
senior tag

Bizony ezek a gyönyörű autómaták itt Debrecenben is szép számmal tarkítják az utcákat.Csak gyakran nem tud megfelelően működni (Teszem azt lenyeli a pénzt) Így én is örülnék az NFC terjedésének.Csak szeritnem még egy kicsit kiforratlan a rendszer.Így várnék még vele egy kicsit.De a lehetőség benne van.Így kíváncsian várom mi lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#16) zola8van8 válasza ZooLee (#11) üzenetére


zola8van8
tag

Olvastam régebben az OTP PayPass kártyáról, de most úgy értetem, hogy a telefonba van/lesz integrálva ez a technológia, amit kis összegeknél használunk ( ahol a sebesség is lényeges lehet ), és a drágább vásárlásnál pedig a bankkártyát.

(#13) Keldor papa: Tudom, de nem kell előtte regisztrálni? Pl. én egy évben kb. háromszor fizetek parkolásért ( nem azért, mert csalok :D ) és ott is jól jöhet, hogy nem kell apróval szórakozni, csak a telefont odaérinteni

[ Szerkesztve ]

(#17) ribery22


ribery22
tag

Ez az NFC használható lesz a régebbi telefonokkal is?

[ Szerkesztve ]

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#18) keIdor válasza JR.CSé (#15) üzenetére


keIdor
titán

Hehe, a kép amúgy pont Debrecenben készült most 6.-án. :)

zola8van8: Nem kell, fogod a telefont beírod az SMS-t elküldöd és számol. Pont ezért szeretem, mert sosincs nálam apró mikor kéne.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19) kerjani


kerjani
aktív tag

Nem értem miért Galaxy S Plus-okra hákolt NFC chipekkel([link]) nyomultak, mikor a Nexus S-ben alapból van NFC chip :F

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#20) JR.CSé válasza keIdor (#18) üzenetére


JR.CSé
senior tag

hehe:DTényleg az E-on mellett:D

Bocs az offért:R

[ Szerkesztve ]

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#21) Rush77 válasza keIdor (#13) üzenetére


Rush77
aktív tag

Mondjuk jó ez az SMS-el parkolás de csak 3 órát enged egyszerre. Utána meg kell hosszabbítani.
2:45-kor küld egy üzit, hogy le fog járni.
Legalábbis egy pár hónapja még így volt.
Gondolom azért, nehogy elfelejtsék leállítani és egész nap szipkázza a lóvét.

(#22) callmeakos válasza Maxentius (#7) üzenetére


callmeakos
veterán

Arra gondoltam, csak nem tudtam pontosan hogy hívják :)

Ahogy elnézem magát a terminált: SZÁZSEM POWA! :DDD

All→M8

(#23) zsirfecske válasza Karma (#2) üzenetére


zsirfecske
addikt

én értelmes dolognak tartom az nfc-t és várom is a bevezetést.

szerintem az illetéktelen letapogatás ellen a legegyszerűbb megoldás egy hardver relé lenne a telefon hátulján (mint sony ericsson telefonoknál volt a kamera előtt a kis csúszka), így ha fizetni akarnál elhúznád, odatennéd és kész. rögtön nem is kéne parázni mikor a zsebedben lenne a telefon. kész.

(#24) csabibmx


csabibmx
tag

Jó ötletnek tartom bár tény,hogy kell hozzá a megfelelő biztonság is.
A cikkben említett szalámis bombázástól nem tartok mert az már most is így van.
Ha szükséges lenne tudnák,hogy mikor,hol,mit vettem vagy mi az érdeklődési köröm.Erre való a pontgyűjtő kártya meg az ingyen bemutató termék amihez csak ki kell tölteni egy lapot...szóval ez a része nálam nem akadály.

[ Szerkesztve ]

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#25) zsirfecske válasza csabibmx (#24) üzenetére


zsirfecske
addikt

én úgy vagyok vele hogy a supershop meg hasonló pontgyűjtő hülyeségekkel hagyjanak békén, ne kövesse annyi cég hogy hol mit veszek, de egy google walletnél már nem érdekelne. ha nem kell külön kártyával bénázni akkor ajánlgassanak amit akarnak, követni úgyis egyre inkább fognak tudni, lassan mindent google acchoz szinkelünk úgyis (a legjobb példa a google+ app-al androidon, hogy csinálsz egy fényképet a telefonoddal és instant feltölti a fotóid közé.. persze privát és kikapcsolható).

(#26) jubilleum


jubilleum
senior tag

ha a mobilos egyenlegemmel fizettek, akkor nem igazán váltja ki a kártyát.

(#27) zsirfecske válasza jubilleum (#26) üzenetére


zsirfecske
addikt

ez jogos, bár ha számlás vagy akkor éppen mindegy hogy hó végén mennyit tolsz át nekik. illetve visszavonom, ez így nem is működhet, hiszen ezzel hitelbe vásárolnál rajtuk keresztül.

tehát bankkártyához kötve wallet stílusban van igazán értelme.

(#28) Bling95


Bling95
őstag

baromi jólenne ha annyi lenne hogy odatartod , kiirja hogy x Ft rányomsz az okéra és leis vette. igy a csalók nemtudják leszippantani se olyan könnyen. akár limittel egybekötve.

nem TV-t kell az ilyenekkel venni, de pl kisebb értékű vásárlások, akár hacsak veszek egy polot, drogéria, gyorsétterem, mélygarázs kijáratnál fizetés stb

szóval jó ötletnek tartom, és várom hogy elterjedjen. :K

ellopásról meg annyit, hogy nefelejtsük el hogy manapság már bankkártyák közül is van nagyoksok ami nemkér kódot csak aláirást(már ahol elkérik)

(#29) Integra


Integra
titán

ez a fizetés egyik valódi, reális jövője, viszont ehhez az is kell, hogy a pos rendszert kiépitsék. ebben az országban, ahol még mindig alig lehet kártyával fizetni és ahol a pos terminál diját is a júzerre háritják a legtöbb helyen, sok jót nem jósol neki az ember.
rühellem a kp-t, de mikor esélytelen vagyok kártyával fizetni rengeteg helyen, egész egyszerűen balkán, mert a bank-bolt-user trióból egyértelműen a usert szivatja meg a bank és a bolt is. lásd számtech boltok ékes példaként: van kártya, de ha neten veszed meg és fizeted, akkor -2%. na mi ez a -2%? :)
nyugati országokban már a benzinkutaknál is ilyen nfc-s pos-ra cserélik a régieket.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30) pszili8 válasza keIdor (#13) üzenetére


pszili8
aktív tag

Szegeden még mindig a jó öreg technika van :DDD :

zola8van8: én is akartam ilyen OTP paypass karórát,de ezzel a karórával max 5 ezer Ft értékben lehet fizetni. :N

[ Szerkesztve ]

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#31) csabibmx válasza Bling95 (#28) üzenetére


csabibmx
tag

A csak aláírós kártyákat már cserélik le chippesre ami már kér kódot minden esetben.Bár jogos meglátás.

zsirfecske:én is kerülöm.a supershop-os sz@rokat.

ribery22:már vannak olyan sd kártyák aminek hátoldalán nfc chip van.

[ Szerkesztve ]

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#32) zsirfecske válasza Integra (#29) üzenetére


zsirfecske
addikt

ne haragudj de több ponton baromság amit írsz. egyrészt a kártyás fizetés elterjedtsége magyarországon remek, elég jó helyen állunk vele a térségben. nálunk pl. a sarki kisboltban vagy éjjelnappaliban is akad egy-egy terminál. persze ez főleg nagyvárosokra igaz, de hát ez meg általános dolog itthon.

másrészt én úgy tudom, hogy a tranzakciós díjat az eladó állja nem pedig a kártyatulajdonos, ezért is nem szeretik a boltosok minden esetben (elég magas a költsége).

webshop meg azért olcsóbb mert adminisztrációban és munkaerőben is sokkal gazdaságosabb nekik ha előre megrendeled és max csak átveszed, főleg ha bankkártyával online fizetsz...

(#33) domi007


domi007
őstag

Ráadásul a tapasztalatok alapján egy tényleg kis hatótávolságú kommunikáció, szinte hozzáér a telefon az olvasóhoz, maximum néhány centiméter lehet köztük.

Jáááj, tipikus rádiós-urban legend...nincs olyan rádiós technika, amit (a fizika határain belül persze) ne lehetne meghosszabbítani...nagyobb antenna, erősebb adó, érzékenyebb vevő kell, és akár több tíz méterről is lehet kommunikálni az adott NFC eszközzel...az ilyen antennák beférnek egy hátizsákba, persze aki nagyobbat csinál, az akár a szomszéd panel tetejéről is dolgozhat, de ez a ritkábbik eset :DD

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#34) DrJános


DrJános
aktív tag

Jó dolognak tartom, terjedjen csak szépen. De tényleg nem árt valami ami biztosítja, hogy jogosulatlanul ne lehessen pénzt leemelni róla. Mind az alkalmi és a napi limit is jó, és ha lejárt vagy túllépjük a keretet akkor csak beírjuk a kódot és kész. De szerintem zsebbe tartva akár egy kapcsoló vagy nagyobb összegeknél ujjlenyomat-olvasó is növelné a biztonság érzését.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#35) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Nexus S-ben ki-be kapcsolható az nfc chip, egy biztonsági fok megvan. :D Szerintem az összegleokézós-bizonyos huf felett kódbeírós kombináció lenne az igazi.

Mp

[ Szerkesztve ]

(#36) domi007 válasza molnarpeter (#35) üzenetére


domi007
őstag

nem esküdnék meg rá, az aktív része igen, de a technológiának van passzív, RFID alapú része is, azt meg nem kapcsolod ki, maximum egy fémtokkal. ;]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#37) Maxentius válasza molnarpeter (#35) üzenetére


Maxentius
addikt

Bog ezt írta: A készüléknek bekapcsolva kell lennie (naná), de a kijelzőt nem kell feloldani, semmiféle programot nem kell elindítani, tényleg csak egy sima mozdulat az egész.

Na most akkor fut a háttérben vagy nem? Mert az általad leírt elképzelés lenne az igazi...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#38) molnarpeter válasza Maxentius (#37) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A cikkhez nem gyárilag beépített chipeket használtak, így max. úgy kapcsolhatták ki, hogy kivették a telefonból :D A Nexus S-ben gyárilag van nfc, a beállításokban kapcsolható ki-be.

Domi007: leveszem a hátlapot. :DDD

Mp

[ Szerkesztve ]

(#39) Maxentius válasza molnarpeter (#38) üzenetére


Maxentius
addikt

Ja igen, ott van a kutya elásva... ;) (Pedig először azt gondoltam h Nexus S-szel fogják csinálni, de nem.)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#40) LouiS22 válasza pszili8 (#30) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen, mert ez a bank által megszabott biztonsági korlát, hogy ha ellopják, elhagyod, akkor ne tudják ellopni az összes pénzed. Plusz az NFC-kártyás vásárlás jellemzően kisebb összegű fizetésre lett kitalálva (napi bevásárlás a sarki boltban), gyorsétterem, stb. Én használom, imádom. Más kérdés, hogy kevés helyen van ilyen terminál, és ott is hülyén néznek rám, mert még nem láttak NFC-s kártyát. Most képzeljétek el, mi lesz, ha telefonnal is lehet majd párosítani :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41) Agro válasza LouiS22 (#40) üzenetére


Agro
senior tag

rám már akkor is hülyén néztek amikor az OTPs Cafeteria kártyámat akartam használni egy olyan üzletben ami agyon volt matricázva, hogy hivatalos partner...

Ha tehetem mindenhol elektronikusan fizetek. Mindenképp gyorsabb, biztonságosabb. Elég csak 1-2 ezer forintot magamnál tartani. Az NFC-ben is rengeteg lehetőség van. Szerintem ezt úgy lehetne a legbiztonságosabbá tenni, hogy a mobilokon egy kliens szoftver futtatása ellenőrzi és archiválja a vásárlásokat. Pl kiírja, hogy x Ft értékü vásárlás [OK] [MÉGSE]. Maga a softver futtatása meg jelszóhoz lenne kötve amit telepítéskor adok meg.

(#42) jubilleum válasza zsirfecske (#32) üzenetére


jubilleum
senior tag

Tudtommal 1 max 2% amit le kell nyelnie az eladónak.

(#43) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Látom ennek is a sötét jövőjét :D
Sok értetlen ember áll majd libasorban, mert a legtöbbnek fogalma sem lesz, hogy mit kell csinálni ha mobillal akar fizetni.. éppen úgy mint ez az új Tescos önkiszolgáló kassza, 6x átmegyek a normális kasszán kivárva a soromat készpénzzel fizetve , míg az önkinél ügyetlenkednek a vevők és persze ottis van egy informátor, aki segít az embereknek.. :DDD

Mai napig befutok olyan helyre, ahol összeugrik a tömeg ,mert az illető kártyával akar fizetni, és vagy nem olvassa be a készülék, vagy fogalmam nincs ,hogy mia probléma, de a lényeg , hogy 4-5 perc múlva megoldódik és mindenki boldog , énmeg állok a sor végén jobbik esetben légkondimentes fülledt helyen,hulla fáradtan a nyár közepén.

Másrészt meg , sehova nem merek elmenni készpénz nélkül, ha venni akarok valamit és kártyával fizetni.. egyszerűen nem vagyok nyugodt abban a tudatban..

Azsem volt semmi,amikor az egyszeri ki akart venni az autómatából pénzt, a számláló lement ,de egy fillér sem jött ki a masinából.. Nemtudom rosszul lettem -e :W

Nemvagyok konzervatív,szeretem a modern technológiát, de ez valahol akkoris vicces nekem.
Egyáltalán nem zavart soha az életben,hogy KP-t vigyek magammal és ahhoz mérten gazdálkodjak. Ha többet akkor úgy kalkulálok, ha kevesebbet akkor meg úgy..
És lehet bármit mondani, még mindig az a legbiztosabb és biztosnágosabb, ha csak le nem ütnek és rabolnak ki ;]

SZERK: a parkoló és ehhez hasnoló fizetési módszereket attól függetlenül természetesen énis hasznosnak tartom. Mert szerintem az egy nagyonis jó és kényelmes fizetési módszer.

rainmen - ezt is adom. Tökéletesen így van, 30 e Ft mintha semmi se lenne, ha kártyán van rajta (legalábbis nálam), ha viszont ennyi kp-m van, akkor ahhoz mérten,hogy hová megyek, magamhoz veszek 5-10et max.

[ Szerkesztve ]

(#44) rainmen válasza Agro (#41) üzenetére


rainmen
aktív tag

Van egy hátránya is a kártyás fizetésnek a kp-val szemben, csak ezzel szinte senki nincsen tisztában és főleg nagyobb üzletekben működik. És ez az elköltött összeg.
Példa: bemész vásárolni a ..... üzletbe. Van nálad 10 eFt. Maximum annyit vásárolsz, ami belefér. Vagy van nálad kártya és csak pakolsz a kocsiba, amit érsz.
Lehet, hogy ezzel még sokan nincsenek így, de amikor mi csináljuk a nagybevásárlásokat akkor mindig be szokott csúszni valami, ami nem létszükséglet, de vegyük meg. Nagy csomag ropik, dobozos jégkrém, stb.. Pénztárnál meg szemforgatás, hogy mi is ez a 2x000 forint már megint. :F :)

(#45) Agro válasza rainmen (#44) üzenetére


Agro
senior tag

Önkontroll és tudatosság...

Ez nem a kártya hátránya hanem egyszerüen emberi mértéktelenség. Tudatosan kell használni a bankkártyát. Az tény hogy ha 10rongy van nálad maximum annyit tudsz elkölteni. De ha véletlen 2 db 10 ezrest raksz el a tárcádba otthon a nagy rohanásban akkor azt is ugyanúgy elköltheted.

Sokan érveltek már nekem ezzel, de tény, hogy amióta bankkártyát használok sokkal többet tudok spórolni, mert nem mindenhol tudok kártyával fizetni, tehát nem tudok mindent megvenni amit napközben vagy munka közben megkíván a pici-pocim. Nagy bevásárlás elött meg tartok egy leltárt otthon és összeírom mire van szükségem. Még ha be is csúszik egy-két dolog amit ott megkívánok az egy egyszeri pár ezer forintos többlet kiadás. Nagy bevásárlásra havonta 1-szer max 2-szer megyek, de dolgozni mindennap.

(#46) galmat89


galmat89
tag

De jó ez az NFC... Az lesz az első, ha tömegesen elterjed, hogy Pesten a villamoson majd a zsebtolvaj végigsétál a kis NFC-s leolvasójával egy reggelen, és fejenként 5000-ot lop az emberektől.

Amúgy meg állandóan belefut az ember olyanba, hogy nem működik a boltban a bankkártya leolvasó.... Aztán ha nem lehet kp-val fizetni majd, akkor mit csinálnak...

[ Szerkesztve ]

(#47) vante válasza galmat89 (#46) üzenetére


vante
aktív tag

Na ez az, bankkártya is mióta van már a világon. A kisebb boltokban még mindig a kézpénzt az úr sajnos. A másik, meg ha mész valami nagyobb bevásárlóközpontba, és valamiért mégse fogadná el, lehalna az egész rendszer, akkor ott állsz kézpénz nélkül. Ezen már csak az segít, ha van a közelben automata (már ha a pénztáros néni elenged :Ö)

(#48) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem rossz, látom a zigbee is felkerült az ábrára :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) Integra válasza zsirfecske (#32) üzenetére


Integra
titán

ja, hát ez az amit te így gondolsz...
menjél el nyugatra és nézz körül, aztán gondold újra a kártyás lefedettséges gondolatod. elárulom, kifejezetten szarul állunk ilyen téren. a bolt pedig simán áthárítja rád a terminál díjat. nézz utána a tranzakciók költségének, akár nyugat felé, hogy legyen összehasonlítási alapod a százalékokról, hamar rájössz mi a történet.
persze csak ha akarsz, mert nem úgy tűnik, hogy szeretnéd érteni.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50) zsolidodd válasza vante (#47) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Ennyi erővel a pénztár is lehalhat, amit egy kisbolt még megoldhat úgy, hogy kézzel írt nyugtát ad, de egy nagyobb üzlet, ahol a raktárkészletet is figyelni kell, nem biztos, hogy elkezd kézi nyugtát osztani. Amúgy az IKEA pl napokon keresztül képes üzemelni külső áramforrás nélkül üzemelni, ha a telefonos/internetes hálózat működik, akkor a kártyás fizetés is mehet.
Amúgy én is várom az NFC elterjedését, 1,5 éve PayPass kártyát használok, és bejön. Az illetéktelen hozzáférést meg egy külső kapcsolóval lehetne orvosolni, meg vásárlási limittel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.