Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Killing


Killing
addikt

Hülyeség...
Inkább örülnének a németek. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2) Depression


Depression
veterán

Dögöljön meg az összes adatvédelmi biztos!
A tegnapi nap nekem már túl sok volt, amikor harmadik nap jártam a hivatalban, hogy a saját adataimat lekérdezzem, és három!!! napjukba tellett, hogy közöljék velem, hogy személyesem fel kellene utaznom Pestre érte, mert itt Miskolcon ugyan látják, de nem adhatják ki.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) DEV_NULL válasza Depression (#2) üzenetére


DEV_NULL
őstag

:C

(#4) Narxis


Narxis
nagyúr

Én se értem ezt a nagy felhajtást, ha itt menne el az autójuk a házam előtt, engem komolyan nem érdekelne. Legalább fent lesz a neten a szép, nagy fal kerítésem, de az se érdekel ha akkor kapnak le amikor fagyit nyalogatva sétálok valamelyik utcán.

Szerintem ebből az egészből leginkább a turisztika profitálhatna.

Thanos was right.

(#5) opera11


opera11
tag

Érdekes, nálunk nem mondták meg, hogy merre megy az autó, biztos féltek az őrült néptől :D

Vicces aláírás helye

(#6) Depression válasza opera11 (#5) üzenetére


Depression
veterán

Én tuti kinnt álltam volna az utcán.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#7) Killing válasza Depression (#6) üzenetére


Killing
addikt

Azt én se hagynám ki. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8) moonman válasza Depression (#6) üzenetére


moonman
titán

ja, én is kiraktam volna az ablakba a nagy Windows Live-os lepedőmet...

(#9) Depression válasza moonman (#8) üzenetére


Depression
veterán

Miért? Alapból nincs kint? :-)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10) moonman válasza Depression (#9) üzenetére


moonman
titán

csak ünnep és egyéb napokon.

(#11) Killing válasza moonman (#10) üzenetére


Killing
addikt

:DD
Ez nagy volt! :C
Húsvétkor kint volt? :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12) Penge_4 válasza Narxis (#4) üzenetére


Penge_4
veterán

Szerintem ebből az egészből leginkább a turisztika profitálhatna.

Szerintem is, tehát a magyarok szokás szerint követik majd a Németek példáját. :DDD
Ha még élő adásban közvetítő kamerákat pakolnának ki, megérteném az aggodalmukat, de így? Ha zavar, akkor ne menj ki az utcára. Utána úgyis hosszú évekig azok a képek fognak maradni, tényleg csak a turizmus fejlesztése az egyetlen cél. De az is lehet, hogy eladják az arab terroristáknak, akik hadászati célokra használják fel. :D

A Google ingyen reklámot ad a hülyéknek, amit egy világ láthat, erre nem élnek a lehetőséggel.

(#13) moonman válasza Penge_4 (#12) üzenetére


moonman
titán

el kell fogadni, hogy vannak és mindig is lesznek emberek, akik nem szívlelik, ha a segglyukukban is fényképezkednek. őszintén szólva én sem repesnék az örömtől, ha a házamat fotózgatnák, és eléggé hidegen hagyna, hogy "tényleg csak a turizmus fejlesztése az egyetlen cél".

(#14) Narxis válasza moonman (#13) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én teljesen elfogadom, sőt mielőtt ebben a topikban az első hozzászólásomat írtam, próbáltam keresni okot, okokat a Street View ellen, próbáltam az ellentáborba "képzelni magam". Igazából semmi nem jutott eszembe, szóval elkönyveltem, hogy egyszerűen vannak ilyen paranoiás emberek.

Egyébként érdekes dolgot figyeltem meg, egyre többen építenek itthon is és külföldön is drót, sövény és egyéb kerítések helyett fal kerítéseket, nálam is fal kerítéssel van körbevéve a házam. Kezdünk szerintem egyre inkább bezárkózni. A legjobban az tetszik amikor csináltatnak egy gyönyörű kovácsoltvas kerítést és arra belül rögzítenek ilyen nádból készült szőnyeges valamit, hogy ne lehessen belátni, ez aztán ízléses, főleg pár év múlva mikor rohad szét.

Na mindegy, ilyenek vagyunk.

Thanos was right.

(#15) moonman válasza Narxis (#14) üzenetére


moonman
titán

tehát nem találtál ellene okot, de simán elkönyveltél mindenkit, aki nem úgy gondolkodik valamiről, mint te paranoiásnak.

(#16) Penge_4 válasza moonman (#15) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem. Egyszerűen csak logikusan végiggondolta, mivel te sem tudsz ellenérveket felhozni azon kívül, hogy paranoiás vagy. Ha a Google lopja az adataidat, akkor ezzel az erővel a Microsoft is hazatelefonál. :D Egyikben sem lehetsz 100%-ig biztos, mindkettő ellen csak egy privacy véd. Ja, hogy a Google reklámokból, illetve célzott hirdetésekből él?

És ez bizonyítja azt, hogy emiatt meg is szegi a privacy-ját titokban? Ha ez így van, akkor ugyanúgy az MS-nek is rengetegen tennének ajánlatot, ha kiadná a userek adatait.

De egyik sem fog privacy-t szegni ilyen magas szinten. Vannak sokkal jobb módszerek is rá. Az MS-nél például a de facto szabványok, amik csigalassúsággal, de kihalni látszanak az EU ténykedése okán, vagy a Google-nál a profi szolgáltatások létrehozása, amit a felhasználó önszántából fog választani, mert annyival jobbnak tartja, mint a piacon a többit, ha valami mégsem jön be, akkor pedig felvásárolja azt (YouTube, Doubleclick).

Még reálisnak is gondolnám a paranoiádat, ha a Google szidalmazása közben nem istenítenéd az MS-t és nem olyan oltári baromságokkal indokolnád meg, hogy "mert ők nem ebből élnek", mert ha mindenkit csak ez tartana vissza a törvényszegéstől, hogy ők nem ebből élnek, akkor nagyon rossz világ lenne. Tudod vannak kockázatok, egy ilyen multi esetében pedig sokkal nagyobb kockázatok vannak. Elég csak a Chrome EULA-ra gondolnod. A Chrome nem tudott 1% fölé menni fél év alatt, pedig az IE6-tól többet tud. :D
Csak ennyit tesz, ha egy ilyen adatkezelési botrány bekerül a köztudatba.

(#17) Narxis válasza moonman (#15) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, de nem kéne a paranoiát negatív jelzőnek venni, részben magamat is a paranoiás emberek közé soroltam. De tudom, hogy nálad az is baj, hogy a Google csinálja amit csinál.
Mert, hogy a Google az adatokból él a Microsoft meg "nem". Mindenki gyűjt adatokat, minden kereskedelmi cég, hiszen úgy nem lehet egy terméket piacra dobni, hogy nem tudjuk van-e rá igény. Még az állam is gyűjt adatokat, ahány kártyád van, annyi helyen van rólad adat.(ADÓ.TAJ, Lakcim, személyi, jogosítvány) Az adatgyűjtés világában élünk, nem menekülhetsz előle.

Egyébként fura, hogy a németek rázzák a lábukat ahol sorra buknak ki a csontvázak a szekrényből.

Csak a legutóbbi balhéik:

-Deutsche Telekom adatszivárogtatás, adatlopás, sikkasztás
-Deutsche Bahn, megfigyelés, adatgyűjtés, vesztegetés

De Németországban akarták megadóztatni (vagy lehet jobb szó rá a "jogdíjat rátenni") a PC-t is(hasonló céllal mint nálunk a pendrive-okat az Artisjus), bevezetni az online házkutatást, állami levelezőrendszert kiépíteni, erős a támogatás még a biometrikus azonosítók iránt is, illetve az iskolákban is akartak valamilyen beléptető/megfigyelő rendszert bevezetni, talán kísérleti jelleggel már működik is valamelyik tartományban. Hála az égnek van egy értelmes Alkotmány Bíróságuk is, amelyik elég erősen védi az emberek jogait.

Summa-summarum ne skatulyázz be se Street View támogatónak, se ellenzőnek, elárulok egy nagy titkot. Még soha nem is használtam a Google keresőjén kívül egyik terméküket/szolgáltatásukat se, ja de még a youtube-ot. De tényleg semmi mást, még csak meg se néztem, hogy milyen. Én csak a "ne fotozzón mert nem szeretem" magyarázaton kívül más ellenérvet nem találtam, ennyi. Hmm, elég hosszúra nyúlt ez a hozzászólás, észre se vettem, oda se neki.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#18) moonman válasza Narxis (#17) üzenetére


moonman
titán

"ne skatulyázz be se Street View támogatónak, se ellenzőnek"
egyiket sem mondtam, de azt sem, hogy a Live Maps fotósait szívesen látnám. egyáltalán ne fényképezgesse senki a házam. és tudom, hogy nem tehetek ellene, de nemtetszeni attól még nemtetszhet.

Penge_4: te úgy tűnik, nem tudsz kitörni ebből a Google-Microsoft bűvkörből, minden egyes hozzászólásodban érvényre kell juttatnod imádatodat és gyűlöletedet irántuk. sajnállak, hogy ennyire bekorlátolt a lelki világod.

(#19) Penge_4 válasza moonman (#18) üzenetére


Penge_4
veterán

"minden egyes hozzászólásodban érvényre kell juttatnod imádatodat és gyűlöletedet irántuk."

Akárcsak neked, csak a te esetedben fordítva. Elárulnád, hogy az eddigi hozzászólásaid mely részében utaltál arra, hogy konkrétan nem a Google ellen irányult a mondandód? Talán a "kiteszem a Live-os lepedőmet"?

egyiket sem mondtam, de azt sem, hogy a Live Maps fotósait szívesen látnám.

Ez már így mindjárt korrektebb hangvételű mondat volt. Csak így tovább. :K

egyáltalán ne fényképezgesse senki a házam.

Mondjuk részben érthető ez az álláspont is, csak az a baj, hogy ha éppen a városnak kell, akkor a polgármesteri hivatalból kirendelt fotós fogja épp a te házadat kiszúrni és az egyik városképen épp azt rakják be az újságba. Ha éppen a házad előtt az utcán késelnek meg valakit, akkor a Fókusz stábja lesz kint és még a segglyukadba is belenyomják a kamerát, ha éppen a kertben locsolod a növényeket, amikor ott van a stáb.
Ha a buszmegállóban épp megvakarod az orrodat, amikor néhány fiatal egymást fényképezi a telefonnal, lehet, hogy felkerülsz a gumicsizma.hu-ra, mert úgy látszik, mintha túrnád az orrod. Számtalan lehetősége van a mai világban ezeknek a dolgoknak, de a StreetView-t nyilván nem azért nézik az emberek, hogy "keressük meg moonman házát", meg egy-két sekélyes barom kivételével nem is azért, hogy keressünk olyan embereket, akik hülye pózban vannak, hanem, hogy hogy néz ki az az ország, ahova utazni készül, vagy hogy néz ki az az ország, ahova lehet, hogy az életbe el nem fog jutni, vagy hogyan néz ki csak úgy kíváncsiságból az adott ország.

De mint mondtam, így már érthető az álláspontod, csak eddig elég nagyon érződött a Google fikázás.

ps: Azt egyébként ugye tudod, hogy az MS-nek nem azért nincs Live StreetView-ja, mert annyira tiszteletben tartja az emberek személyiségi jogait, hanem azért, mert erről már lekésett és inkább más területet választ, ahol érvényesülni tud. De ha kínálkozna egy ilyen lehetőség, akkor azonnal kapna az alkalmon.

Egyébként meg imádja a halál a Google-t. Azért, mert van pár szolgáltatása, amit jónak tartok és ezért (csakis ezért) használom, és mert üzletpolitikailag (saját személyemre szólóan) korrektebbnek tartom más cégeknél, attól még nem vagyok elvakult Google fanatikus. Látom én is a benne rejlő veszélyeket, ahogy az MS-ben is, meg leginkább mindenben. Sejtem azt is, hogy nemsokára majd ők is az RFID chip mellé fognak állni.

Mindössze azt vitattam, hogy a mai, jelenlegi formájában a StreetView leginkább csak a turizmus célját szolgálja. A Google amolyan részenként, szétszórtan építkező vállalat, amely idővel szépen lassan összekapcsolódik.

(#20) ALI_G válasza moonman (#13) üzenetére


ALI_G
veterán

és az ingyen reklám? Vagy a németeknek már nem kell, vagy inkább fizetnek érte, nekünk meg marad a sima?
Igaz nem Pesten lakok, így biztos nem vagyok rajta a képeken, de ha rajta lennék se zavarna.
Akit meg zavar, annak ott a lehetőség, hogy levetesse magát, házát, kutyáját akármijét.

(#21) moonman válasza Penge_4 (#19) üzenetére


moonman
titán

"Elárulnád, hogy az eddigi hozzászólásaid mely részében utaltál arra, hogy konkrétan nem a Google ellen irányult a mondandód? Talán a "kiteszem a Live-os lepedőmet"?"
arról nem én tehetek, hogy nincs humorérzéked és az iróniát sem érted.

"Ez már így mindjárt korrektebb hangvételű mondat volt. Csak így tovább."
előre a Google-felé vezető úton, elvtárs!

"de a StreetView-t nyilván nem azért nézik az emberek, hogy "keressük meg moonman házát"
ez így konkrétan benne van a policy-jükben? miért ne használhatnák épp erre?

"érthető az álláspontod, csak eddig elég nagyon érződött a Google fikázás."
azért ugye nem sírtad el magad?

"ps: Azt egyébként ugye tudod, hogy az MS-nek nem azért nincs Live StreetView-ja, mert annyira tiszteletben tartja az emberek személyiségi jogait, hanem azért, mert erről már lekésett"
azt egyébként ugye tudod, hogy 2007. májusa óta van nekik, csak nem feccöltek bele annyi energiát (bár a mai napig látni Live Local-os autókat furikázni szerte a világban), mert - mint századszor is leírom - nem ebből élnek, nem éri meg sokat költeniük rá. a már szintén régóta működő Photosynth-es Bird's Eye View-ban amúgy személy szerint is több fantáziát látok, egy utcaképből nem derül ki, "hogy néz ki" a város, de alacsonyról készült, nagyfelbontáső légifelvételekből jobban átlátható a környék.

"A Google amolyan részenként, szétszórtan építkező vállalat, amely idővel szépen lassan összekapcsolódik."
a Google egy polip, aminek kedvesen simogató csápjai szépen észrevétlenül a nyakad köré tekerednek, aztán majd nézhetsz. és nem mondom, hogy más cégek nem így tesznek, vagy tennének a helyében, de ha már annyira utáljuk a csúnyagonosz monopol multikat, akkor nem értem ezt a mélyről jövő, megrengethetetlen bizalmat pont a Google-ban.

(#22) moonman válasza ALI_G (#20) üzenetére


moonman
titán

nézd, olyan világban élünk, ahol az embernek nem nagyon maradt más, amit tiszteletben tarthat, csak a privát szférája. nem tudom, miért olyan nehéz felfogni, hogy vannak emberek, akiknek nem tetszik, hogy fényképezgetik őket és az otthonukat.

a másik, amit meg kéne tanulnod, hogy ma semmi sincs ingyen. igen, a Google keresőért nem kell fizetni, a térképekért nem kell fizetni és egyáltalán látszólag semmiért nem kell fizetni. látszólag. tudod, nem mindent pénzben mérnek.

[ Szerkesztve ]

(#23) Narxis


Narxis
nagyúr

Szerintem tök mindegy, úgy se tudjuk egymást meggyőzni.

P.S.: nem győzőm elégszer hangsúlyozni, hogy kurvára leszarom, hogy egy jó szolgáltatás milyen logo vagy név alatt jelenik meg. Ha kell bizalmatlan vagyok a Google-al vagy a Microsoft-tal szemben is, ha olyat nyújtanak ami számomra tetszik akkor agyon fogom dicsérni őket.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#24) Wolverine válasza Penge_4 (#19) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha jól emlékszem, régebben hír volt itt az IT Cafén (vagy még az IT.Newson...), hogy az a ház, amiben megalapították a Google-t - hiányzik a Google Earthből. (példa: mintha Kiskunlacházán a kKssuth Lajos utca 10. után a 14. lenne a következő a képeken, és a 12. hiányozna)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#25) Penge_4 válasza Wolverine (#24) üzenetére


Penge_4
veterán

Akárcsak bizonyos katonai repterek, főként az USA-ban. Ezzel mire akarsz kilyukadni? Hogy védik a nemzetbiztonságot/műhelytitkokat, vagy arra, hogy csúnya gonosz multik, akik semmivel sem jobbak az MS-től? Esetleg, hogy azért szedték le, mert ott építik a Skynetet? :DDD

(#26) Wolverine válasza Penge_4 (#25) üzenetére


Wolverine
félisten

A katonai repterek kihagyását értem. Azt az ominózus házat... :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#27) #06658560 válasza moonman (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

ingatlanaid műholdas felvételét töröltetted már a Földhivatalokból? Vagy it most arról van szó, hogy az ember a gugli ellen ágál, bármirőlis legyen szó?

Egyébként nem értem, akkor a néemteknél nem lehet közterületen fényképeket készíteni és azt közzé tenni minden érintett, és a képeken szerplő ingatlantulajdonosok engedélye nélkül? Akkor a különböző német onlány és hagyományos médiumok, illetve arcképes, egyéb oldalak hogy tudnak közterületi képeket megjelentetni?

(#28) csiby222


csiby222
aktív tag

Én nem értem mire ez a nagy cécó. Jaj lefotózták a házamat jaj rohanjunk beperelni a Google-t mert nagy cég sok pénzel. Baromság de tényleg. Meg amúgy is az nem sért jogokat ha egy nagy filmstúdió valakinek a házát felveszi és több millióan látják világszerte? Az persze nem mert nézd Rozi azaz én házam abban a menő filmben. Na az ilyentől hányni lehet.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#29) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Az én véleményem: az én házam kinézete az én ötletem, az az én szellemi tulajdonom. A saját pofázmányom, ruházatom, kocsim, egyebem szintén a tulajdonom és nem csak a felismerést lehetővé tevő vagy akadályozó formában.

Másrészt a gugli egy halom pénzt kaszál azzal, hogy ilyen adatokat összegereblyéz, akkor fizessen érte. Ugyanúgy, ahogy szerintem fizetnie kell, ha jogvédelem alatt álló könyvet bescannel, ocr-ez és abból később pénze van.

Határozottan azt gondolom, sürgősen be kellene már fejezni, hogy a google ácsingózik egy csomó adatra (mindenféle témákban) és mi még örüljünk, hogy méltóztatik ellopni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) moonman válasza #06658560 (#27) üzenetére


moonman
titán

nem, mert nem izgat. és a Google/Live térképekről sem töröltetném, mindössze arra akartam rávilágítani, hogy nem kell rögtön "hányni" attól, ha valaki másképp gondolkodik, mint mi.

(#31) Narxis válasza moonman (#30) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem "hányt" senki. Szerintem túl érzékényen vetted itt a dolgokat.

Thanos was right.

(#32) moonman válasza Narxis (#31) üzenetére


moonman
titán

#28

(#33) Narxis válasza bambano (#29) üzenetére


Narxis
nagyúr

Vigyázz mert lefényképezem.

Thanos was right.

(#34) bambano válasza csiby222 (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Tudod mekkora bazi pénzeket fizet egy producer, amikor forgatási engedélyt kér és kap egy filmhez? Ja, és figyeled a kifejezést: engedélyt kér?

#27: a földhivatali adatbázisokhoz van publikus, ingyenesnek látszó hozzáférése bárkinek?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) moonman válasza Narxis (#33) üzenetére


moonman
titán

most nemazért, de ha meglátnék valakit a kerítés mögül fényképezni, az a minimum, hogy odamennék* megkérdezni, mit is csinál...

*ha rossz napom van csőre töltött puskával.

(#36) finest


finest
őstag

Nem nagyon értem, h mire jó a Street View. Jópofa, meg minden, de végül is miért kell?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#37) #06658560 válasza bambano (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Bemész, megnézed, azt, amit a tudtod nélkül készítettek a tulajdonodról, és közben látod a szomszédét, két dűlővel aréb levőket is. Jogosulatlanul... Tehát mondhatjuk, kvázi bárkihez hozzáférsz. Gyakorlatban nem, de ha öt embernél több tulajdonához hozáférsz, az szinte már korlátlannak tűnhet.

További kérdés: az utcáról készítek egy képet, amin látszik a házad. Azzal milyen jogodat sértem meg, a tulajdonod hor sérül, milyen károd származik belőle? A filmstúdiók hozzád is odamennek, hogy adj engedélyt, mert az utcán filmet forgatnának, vagy csak a közterület hasznáűlatához kérnek engedélyt?

finest: max egy kis segítség vizuális navigcióhoz, mielőtt odamész. kulcsépületeketmegnézni. Vagy esetleg megállapítani, a Trafalgar square mégsem olyan penge, nem nézed meg. vagy jó kilátást találhatsz valahol, s azért mész el megnézni. A környék turizmusa ezáűltal fellendülhet, ha a népek a földet eléggé mélyenszántóan használják utazás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#38) moonman válasza #06658560 (#37) üzenetére


moonman
titán

egyvalamin érdemes azért elgondolkodnia mindenkinek, aki ezt a túrizmus fellendülését hajtogatja, mert már sokadszor látom: a Google-nek vajon mi haszna származik a túrizmusból? mert ahhoz már végtelenül naívnak kell lenni, hogy azt higgyük, bármit is önzetlenül, érdek nélkül tennének.

(#39) #06658560 válasza moonman (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem hiszem, hogy érdek nélküli az egész cécó. CSak próbáltam egy lehetőséget felvetni, mi a halálra jó a streetview. Mert másra nem tudom használni. Illetve amúgy sem használom. :)

(#40) moonman válasza #06658560 (#39) üzenetére


moonman
titán

hogy nekünk mire jó, azt mindenki tudja, vagy kitalálja. a kérdés itt az, nekik mire jó.

(#41) ddekany


ddekany
veterán

Erre konkrétan nehéz okot találni, hogy miért is baj (néhány szerencsétlen fotótól eltekintve... megcsalás, stb). Kivéve azt az "apróságot", hogy ma még balhé van ebből, de ha keresztülverik akkor 5 év mulva már természetes lesz ugyan ez, és abból lesz ugyan ilyen balhé, ami ma még elképzelhetetlen. Persze a kapálódzó kisemberekből nem tudom hány fogja ezt fel konkrétan, meg azt sem tudom az adatvédelmi biztos valójában miért fontoskodik. Meg aztán, szerintem nagyobb léptékben az van, hogy hightech társadalom és a szabadság nem férnek össze. És nem (csak...) azért mer vááá de gonosz zsarnok bácsik vannak, hanem mert ez alaptermészete a monumentális, rengeteg szoros függőséget tartalmazó rendszereknek. Egy gépben az alkatrészeknek nincs egyénisége és szabadsága, csak előre meghatározott feladata, egyéb esetben a gép nem működik optimálisan. Lásd hangyák. Persze az a baj, hogy a fejlődés itt gyorsabb mintsem az emberi faj azt követni tudná... A hangyák nem depisek, egy hangyaként alkalamazott ember viszont még igen. Persze lehet, hogy a technika erre is talál majd választ.

[ Szerkesztve ]

(#42) #06658560 válasza moonman (#40) üzenetére


#06658560
törölt tag

Maximum a reklámbevételeire tudok gondolni. Másra nem igazán. a föld nélkül is megvagyok, ha kell, esetleg majd törlöm a mapset is, igény esetén. Amúgy sem 100-as, operával nehezen barátkozik ösze néha. :) Cégszinten nem tudom a gugli sok fejlesztését hova tenni, melyik része mit akar. Bár nem is látom át a céget.

(#43) ddekany válasza moonman (#40) üzenetére


ddekany
veterán

Talán csak azért jó nekik, mert minél jobb a szolgáltatásod (gondolok itt a Google maps-ra -- idegen helyekre eltaláláskor hasznos, ha látod hogy néz ki valójában az a bizonyos kanyar, stb), annál többen használják, és annál nagyobbat tudsz majd rajta kaszálni pl. reklámból. (Meg az információ halmozás eleve olyan, hogy még a gyűjtő sem tudja mi mindenre lesz jó, de egy kritikus tömeg fölött egyre gyakrabban érnek össze a dolgok, és derül ki, hogy hasznosak...

(#44) Penge_4 válasza moonman (#40) üzenetére


Penge_4
veterán

a kérdés itt az, nekik mire jó.

Hát arra, hogy amíg te ezen gondolkozol ők megépítik a Skynetet azokon a területeken, amit levettek a SteetView-ból. És amíg a Google Earth-ben a Marsot bámulod, addig ők megépítik a Halálcsillagot a Holdon. Sőt, a Nap belsejében van a főhadiszállásuk, mert mivel ők az ördögök, így rájuk nincs hatással a hőség sem. :D

ddekany: Erre konkrétan nehéz okot találni, hogy miért is baj (néhány szerencsétlen fotótól eltekintve... megcsalás, stb).

Ó, nehogymár az a gyökér, aki megcsalja a másikat az pattogjon. Örüljön, hogy nem olyan országban él, ahol tarkólövés jár a házasságtörésért. Ez mindenkinek a magánügye, ott rendezze le. Ha annyira figyelmetlen volt, hogy nem vett észre egy nagy fekete autót a tetejéből 2 méter magasan kiálló kamerával, akkor meg főleg ne reklámozza, hanem húzza meg magát. :D

[ Szerkesztve ]

(#45) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sztem hogyha a feldolgozás után megsemmisítik a fotókat, akkor télleg rendben van a dolog. Kérdés az, h. megteszik-e.

(#46) moonman válasza Penge_4 (#44) üzenetére


moonman
titán

"Ha annyira figyelmetlen volt, hogy nem vett észre egy nagy fekete autót a tetejéből 2 méter magasan kiálló kamerával, akkor meg főleg ne reklámozza, hanem húzza meg magát."

te egész nap az ablakban lógsz és figyeled a forgalmat, mi? gyökér. :(((

(#47) moonman válasza ddekany (#41) üzenetére


moonman
titán

pontosan, szépen lassan mindent elfogadtatnak, természetesnek vesszük, aztán a végén már arról fogjuk győzködni egymást a topicban, hogy vajon mennyire volt jogos a tavaly belénk ültetett nyomkövető csip - amit egyébként kizárólag a közbiztonság fenntartása érdekében "kaptunk".

(#48) Penge_4 válasza moonman (#46) üzenetére


Penge_4
veterán

te egész nap az ablakban lógsz és figyeled a forgalmat, mi?

Nem, de nem is az ablakban lógva szoktam a barátnőmmel/szeretőmmel kefélni, hanem általában az ágyban, minimum behúzott nejlonfüggönynél, ha meg a Google benyomja a kamerát az ablakon, egészségére.
Itt most arról van szó, hogy aki van akkora balek, hogy az utcán smárol, vagy kézenfogva sétál a szeretőjével (tehát félreérthetetlen pozitúrában) és van olyan peches, hogy pont akkor jön egy Google-s autó és ezen felül még van olyan peches, hogy pont a felesége (vagy olyan, aki elmondja a feleségének) talál rá pont arra a fényképre, amely őket ábrázolja, akkor inkább a helyében azon gondolkoznék, hogy legközelebbi nyaralásom során nem-e esik a fejemre egy versenyzongora, nem pedig azon, hogy pereskedjek és nem csak a szűk családi/baráti körömben csináljak magamból hülyét, hanem ország-világ előtt. :D

(#49) finest válasza #06658560 (#37) üzenetére


finest
őstag

A turizmusos verzió nem nagyon jön be nekem. - Egyrészt annyian nem utaznak ide, másrészt nem tájékozódnak ilyen behatóan. Meg nem csak a turisztikailag érdekes helyeket fényképezik. A külvárosokba, meg Mucsajröcsögére miylen turizmust akarnak vinni? - A Google Earth-ben eddig is voltak fényképek a turisztikailag érdekes (,de a kevésbé érdekes) helyekről is, pl. Trafalgar Square-ről. Miért érdekelne egy utazót, h mondjuk az M0 körgyűrű, vagy a Váciút milyen stb.? Itt nem arról van szó, h egy-egy fontosabb tájékozódási pontot lefényképeznek, hanem fullosan minden utcát, ha jól értem.
Ami a tájékozódást illeti, azt sem értem, h miért lesz ez jobb mint a nagyfelbontású műholdkép az átlag térképhasználó számára?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#50) moonman válasza Penge_4 (#48) üzenetére


moonman
titán

kezdem azt hinni, hogy téged az sem zavarna, ha minden Google-keresés előtt kötelezően önkéntes végbéltükrözést is végezne rajtad a számítógép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.