Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Gargouille válasza hcl (#150) üzenetére


Gargouille
őstag

Ezzel már nem akartam borzolni a kedélyeket, mert azokhoz ha 2 évig van frissítés az már csoda. Szemben a rohadék ms meg csak tizen évig támogat. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#152) hcl válasza Gargouille (#151) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg az alma is 5-6 éves support ciklusokkal... Az egy dolog, ami miatt majdnem azt vettem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#153) User64476 válasza Taranti (#4) üzenetére


User64476
őstag

A linux túl töredezett ahhoz, hogy fel tudja venni a harcot ezen fronton. Csilliárd programozó csilliárd forkkal, nincs irány, minden esetleges...

(#154) bambano válasza User64476 (#153) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a linux annyira töredezett, hogy negyedannyi verziója sincs, mint a windowsnak.
ha a linux szerinted töredezett, akkor a windows micsoda? morzsolódott?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#155) Amazonas válasza bambano (#154) üzenetére


Amazonas
senior tag

Hehe... Ezen én is behaltam... :) Főleg, a "nincs irány"-on... :D

(#156) #89309696 válasza hcl (#127) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az SSD-t el is felejtettem, XP alatt az sem volt valami nagy szám, W7 már ebből a szempontból is teljesen más. Nem lesz könnyű a W7-et kikoptatni, túl okos a mai világhoz.

Munkahelyek szoftveres környezete az meg... Nálunk már W10 van legalább, viszont az email fiókoknak sokszor ugyanaz a jelszava, mint az email cím. Aztán ilyen címekre mennek a céges adatok, a munkások adatai, pályázatok stb. Routerek jelszavait simán osztogatják, hogy tudjon a jónép netezni. És ez biztos rengeteg cégnél van így, csak körbe kell nézni az buta világban. Sok esetben a legkisebb gond, hogy XP-t használnak...

[ Szerkesztve ]

(#157) hcl válasza #89309696 (#156) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

SSD, nem tudom, az egy gyors winyó. MIért lenne más, mint 7-en? OK, a XP nem tudott TRIM-et, az élettartamnak nem tett jót, de attól még gyors lett az SSD-től.
Van egy IDE-s SSD-m, 32GB, jó régi, de frankón megy TRIM nélkül :)

Céges környezet jaja, és nem nagyon értik a userek, miért gáz ez. Nem is csak hogy ha megfogja valami szeku fejes (ha akkora cég), akkor ugorhat a munkahelye, de ha valami adatlopás miatt botrány lesz, akkor a többieké is...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#158) ceia


ceia
őstag

Majd használják frissítés nélkül tovább. Sokan eddig sem frissítették. Ha a m$ azt akarja, hogy váltsunk az új OS-re, az újat jobbra kell csinálni,mint az előző volt. Ők az ehhez való tudás és szándék hiányában egy másik módot, az erőszakot választották. Nézzük még pár évig, mi ennek a következménye.
Van aki úgy gondolja, a m$ azzal a meggyőződéssel adta ki a 8-at, és annak további javítgatásait, hogy az jobb, mint a 7? Mármint a felhasználónak, nem nekik. Nekik a 10 a legjobb, ez világos.

(#23) GodGamer5
"nem értem, hogy ragadhat le még valaki a win7-en, főleg ha még játszik is a pc-jén"
Mert jobban tetszik neki a 7, nincs szüksége dx12-re, sem a 10 hibás frissítéseire?

(#25) prabhu
"Az az érdekük, hogy mindenhol W10 legyen"
Így van. De miért is..?(?)

(#29) KAMELOT
"Nekem egyszer nem dobott hibát még a win10. Nekem utoljára a XP tojta össze magát."
Nekem egyszer sem dobott hibát az XP. :) (igaz, telepítés óta ki volt kapcsolva az update)

(#30) Apollyon
"Persze a win10-re váltással meg a magánéletéről mond le az ember."
Van akinek az fontosabb. Akit megfigyelnek, az nem szabad ember. Akkor már inkább használok a 7-hez való vasat, és lemondok a csak dx12/w10 szoftverekről.

(#32) Gabesz84
Kérlek, még te beszélsz homályról mások fejében? Olvasd vissza, mit írtál, de próbáld meg nem win10 fanboyként!
Az Android sehol sincs a win10 adatgyűjtéséhez képest. Ezen kívül annál elkerülhető. Nekem is droidos telóm van, mégsem kémkedhet semmit. Minden le van tiltva, csak telónak és kamerának használom. :P
Különben meg ne hasonlítsd az ingyenest a fizetőshöz. Ha fizetek érte, ne kémkedjen utánam!

(#34) KAMELOT
"Nálam a frissítések után sem jelentkeztek semmiféle gondok."
Neked valami csoda géped lehet.. Ahogy nézem az adataid, jóval átlag feletti + win10 enterprise angol. Ja, így valamivel érthetőbb, de még így is ritka vagy, mint a hó karácsonykor.

        it's more fun to compute

(#159) hcl válasza ceia (#158) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Majd használják frissítés nélkül tovább. Sokan eddig sem frissítették. "
Botnet üzemeltetők áldják őket.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#160) Tin válasza ceia (#158) üzenetére


Tin
veterán

nem értem a hozzád hasonlókat. a fejedbe vetted, hogy szar az új windows 10 (szíved joga), ezért te windows 7-et használsz (szintén szíved joga).

mi a probléma? hogy a microsoft nem frissíti neked ingyen az elavult rendszerét?

az meg, hogy az android sehol sincs a windows adatgyűjtéséhez képest, megmosolyogtató. a gépem 7/24-ben fix helyen van, nincs benne se gps, se mikrofon, sem kamera, se wifi. ha kihúzom a kábelt, akkor még net sincs. így maximum azt látják, hogy mit csinálok rajta, de arról fogalmuk sincs, hogy mit csinálok én.

ehhez az egész rettegéshez meg csak annyit, hogy ha valakit meg akarnak figyelni, akkor minden mozdulatáról tudni fognak. nem csak a böngészési előzményeiből (bár egy remek frissítés nélküli win7-ről ellopni azt is gyerekjáték), hanem a telefonjáról, a család többi telefonjáról, a szar routerszoftver miatt a belső hálózatáról, a mobiltelefonos "hálózatgyorsítás" miatt a többi wifiről, térfigyelő kamerákról, környező telefonokról, mikronokról, bankkártyáról, netes rendeléseiből, de leginkább egy jól meghatározható dologból, amit pedig úgy hívnak: szokások.

mit fogsz csinálni, ha a melók nagy része átköltözik a virtuális térbe pár évtized múlva? offline windows 7-el kapálod a kertet a hátsó udvarban?

[ Szerkesztve ]

(#161) CPT.Pirk válasza Tin (#160) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Már az is pozitívum, hogy elhagyta az XP-t annyi év után. Bár mondjuk majdnem mindegy, hogy milyen nem frissített rendszert használ. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#162) Tin válasza CPT.Pirk (#161) üzenetére


Tin
veterán

figyi tök igaza van. nekem is kifordul a belem attól, hogy a modern jövőben gyakorlatilag fingani nem lehet anélkül, hogy ne tudnának róla, de van ez, és van az a jövő, amikor az ember elköltözik vidékre, és reménykedik, hogy legalább a betevőjét meg tudja termelni, és nem veri el egy jó kis jégeső, vagy döglenek meg az állatai valami vésztől.

ez a jövő. és ez még semmi ahhoz képest, amikor majd szépen lassan mindenki átköltözik a teljesen érzékelt virtuális valóságba, ami a mostaninak a továbbfejlesztése, és gyakorlatilag az ottani avatárja egy perc alatt lenullázható lesz.

mi akartuk. vagy ha nem is, mi hagyjuk. egy-két óbégató nem fogja ezt megfordítani, a többséget meg szimplán nem érdekli.

(#163) CPT.Pirk válasza Tin (#162) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha van fészed, akkor már úgy is tök mindegy, hogy mit és mennyit kémkedik az aktuális Windows.
Nem a megvett Win licenc az érték, ha az lenne akkor a cég simán megoldaná, hogy ne lehessen kalóz Windowst használni otthon (amit egyéb, komoly szoftvert gyártó cégek simán meg tudtak oldani), hanem a személyes adataid.
Ilyen világot élünk, ha nem jön be, akkor még mindig szakíthatsz az MS birodalommal.

Egyébként csak arra reflektáltam, hogy ő erősen XP fan volt eddig, már nem egy topicban mentek le ezek a témák vele. Csak arra nem emlékeztem, fogy frissítések nélkül használta az XP-t. Az már olyan, mint explorer6-tal felmenni darkwebre. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#164) Tin válasza CPT.Pirk (#163) üzenetére


Tin
veterán

ja így értem. ahhoz képest a 7-es előrelépés. én se váltottam a 10-re valami 1.5 évig a megjelenés után, ahogy a tavaszi-őszi packeket is csak hetekkel később rakom fel. és kikapcsoltam az összes ilyen telemetriai cuccot. a többivel meg úgyse tudok mit csinálni. de a biztonsági frissítéseket lehagyni szerintem elég merész dolog.

ilyen a világ. látod, a szuperbiztonságos ios-ről is derül ki a sok infó. nem hiszem, hogy a maceken jobb lenne a helyzet, ott a history, az ugyanúgy "kémkedik", csak az apple felhasználókat nem érdekli. az önként átadott adatok (mint írod, a facebook és társai) meg az egésznek a csúcsa.

a kérdés nagyjából annyi, hogy az apple, a google, a microsoft, vagy a kínai kormány kezébe adod a személyes adataidat. ja igen, vagy az oroszok kezébe, ha nem patcheled a géped.

(#165) CPT.Pirk válasza Tin (#164) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Engem ugyan nem fog kikémlelni az NSA! Orosz telefonom van... ;] -(egyébként tényleg, az e-inkes Yotaphone2)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#166) btprg válasza bambano (#154) üzenetére


btprg
senior tag

Nem tudom elhinni amit írsz. Az utóbbi időkben az én lelki kapcsolatom is kezd megromlani a Microsoft-tal, mert nem tetszik a termékeinek meg "gondolkodásának" iránya, de ettől függetlenül szerintem nem mondott hülyeséget a kolléga. Kis túlzással nem telik el úgy hónap, hogy ne halljak valami számomra teljesen új Linux nevet, és régen is volt végtelen fajta :) Windowsból meg egyszerre sose volt szerintem 3-nál több a piacon (amit aktuálisan árultak), és összességében se volt olyan sok.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#167) bambano válasza btprg (#166) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A linux, a hiedelmekkel ellentétben, nem annyira töredezett.
Egyrészt sima ügy a kompatibilitás, tehát felrakhatsz egy gépre több linuxos "válfajt", menni fog együtt.
Van 3-4 főbb grafikus környezet, ami különbözhet, meg 1-2 apróság, oszt jónapot.

ehhez képest a windowsok (ha csak xp-től vesszük: xp, vista, 8,8.1,10, 10-ből különböző nagy update-ek), sp szintek és .net verziók, ha ezt mind összeszorzod, 50-60 féle windows minimum van. Ehhez képest lényegesen különböző linux disztró a töredéke sincs.Persze ha minden mikronnyi különbséget fel akarsz fedezni, akkor van sok, szerintem 450-nél több linux disztró van, de azok valójában néhány kaptafára készültek.

Nekem pl. van egy programom, ami csak 8-as firefoxszal működik. Felraktam a bustert (még teszt debian), és simán működik rajta az a firefox, amit nagyjából 6 főverzióval ezelőtt tettek rá. Tehát valójában a linux nem töredezett, ez egy tévhit azokban, akik ki akarják fejezni a linuxszal szembeni ellenszenvüket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#168) emvy válasza bambano (#167) üzenetére


emvy
nagyúr

> Tehát valójában a linux nem töredezett, ez egy tévhit azokban, akik ki akarják fejezni a linuxszal szembeni ellenszenvüket.

Felhozunk egy irrelevans peldat, majd azt mondjuk, hogy aki nem fogadja el, hogy az irrelevans, egymintas pelda kivalo, az biztos valami hatso szandekkal rendelkezik.

Te nem az Echo TV-ben dolgozol veletlenul? :)

while (!sleep) sheep++;

(#169) sztanozs válasza bambano (#167) üzenetére


sztanozs
veterán

Viszont ha a bináris kompatibilitást nézzük, akkor 2 aktív (és további két nem aktív de még erősen használt) verzió van windowsból. Linuxon ez azért nem mindig ennyire egyszerű (főleg ah GUI-ról van szó).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#170) bambano válasza emvy (#168) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Te nem az Echo TV-ben dolgozol veletlenul?": de, már mondtam neked, hogy ne ph!-zz munkaidőben :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#171) emvy válasza bambano (#170) üzenetére


emvy
nagyúr

inkabb menjunk ki, beszeljunk a kavegepnel

while (!sleep) sheep++;

(#172) CPT.Pirk válasza btprg (#166) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

bambano jól mondja, a lényegi dolgok eléggé azonosak mindben. Kernel, xorg, mesa, libc... Az előző melóhelyen c++/qt programozó (is) voltam, Linuxra írtunk programokat Mint-en. Idehaza egy Arch leszármazott kevésbé ismert disztrót (ChakraOS) használok, de amikor innen kellett dolgozni, pont ugyanúgy ment minden mintha bent dolgoznék, pedig a két disztró között abszolút nincs kapcsolat.
szerk: és itt olyan programok használatról van szó, amiket nem is a disztrók csomagtárolóiból raksz fel, hanem le kellett tölteni és telepíteni.

Továbbá mostanában terjed a "flatpak" jellegű alkalmazás terjesztés is, ahol a programhoz hozzácsomagolják a kellő .so meg hasonló fájlokat egy homokládában, így még kevésbé (ha egyáltalán) fog számítani, hogy konkrétan min fut valami progi.

Ami töredezettséget jelent Linux alatt az pont az, mint Windows alatt. Mikor valaki nem frissít...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#173) Amazonas válasza sztanozs (#169) üzenetére


Amazonas
senior tag

??? :F
Ezt kifejtenéd?

(#174) sztanozs válasza Amazonas (#173) üzenetére


sztanozs
veterán

Ne tudd meg mennyit szívok ARM környezetben, hogy mire van fordítva a cucc. Meg melyik kernel, és hogy backportolva vannak-e bizonyos dolgok.
Persze nem a linux hibája, hogy a windows csak x86 és 64-re van fordítva...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#175) btprg válasza bambano (#167) üzenetére


btprg
senior tag

Köszi a részletes választ (meg CPT.Pirk-nek is). Ha tovább folytatja a jelenlegi elvek mentén az MS, akkor lehet hogy nem sokára nekem is lesz Linux-om...

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#176) CPT.Pirk válasza sztanozs (#174) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mint szakmabeli kérdezem... Mitől lenne jobb a helyzet, ha lenne ARM-es Ubuntuhoz vagy Raspbianhoz hasonló Windows? Pont ugyanezekkel a dolgokkal szívnál ott is. Rakás eltérő ARM proci verzió, többségében kínai vackokon amit gyártani szeretnek de támogatni nem...
Elég csak megnézni a kínlódást, amit az Allwinner művelt mostanában opensource téren: https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=allwinner-stripped-symbols

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#177) Gargouille válasza bambano (#167) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerintem a töredezettség alatt ő eredetileg a rengeteg fajta különböző Linux disztribúcióra gondolt. Ha így nézed, akkor az egységsugarú user szempontjából valóban kaotikus képet mutat, mert a jó isten se tudja összeszámolni, hogy hány féle különböző disztribúció létezik, melyik miben különbözik, meg milyen cpu-hoz van lefordítva stb.

Windowsnál meg semmi köze magához a főverzióhoz, hogy melyik .net van telepítve rá. Ha így számolod akkor minden rendszer komponenst (features and roles) vegyél külön "Windows verziónak" és máris több ezerre fog rúgni a szám. :)

Jelenleg a Windows 10 -et az egyetlen operációs rendszer "amit gyárt" a Microsoft. Ennek érkeznek rendszeresen új főverziói, jelenleg a 1809-nél tart. Minden főverzió megjelenésekor előre meghatározott, hogy meddig fog hozzá frissítéseket és támogatást adni az MS (autós példával élve, meddig biztosít hozzá alkatrész ellátást). Mivel az MS-nek elég hosszú támogatási ciklusai vannak, így jelenleg még Windows 7-ig visszamenőleg biztosít frissítéseket és támogatást. Ez egyszerűen műszaki szükségszerűség is, mert idő kell míg az ember átmigrál egy korábbi főverzióról az újabbra, ezért van ekkora átfedés.

Mindenki aki szerint gonoszság, hogy a Win7 support megszűnik:
Egyébként meg mutassatok már egy másik általános célú PC-s operációs rendszert, amire 10+ éves támogatást ad a gyártó.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#178) zolee001 válasza CPT.Pirk (#176) üzenetére


zolee001
őstag

Mitől lenne jobb a helyzet, ha lenne ARM-es Ubuntuhoz vagy Raspbianhoz hasonló Windows?
Van
Windows 10 Iot core /enterprise
Windows 10 for Arm

IME

(#179) CPT.Pirk válasza zolee001 (#178) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tisztában vagyok létezésükkel, de nem ezekről van szó.

Az IOT core elérhető néhány chipre, pl. RaspberryPi 2/3-ra is fel lehet tenni, csak átlag felhasználó számára nincs sok értelme, ezért is hívják IOT core-nak.
A w10 on arm meg egy más tészta, az egy viszonylag korlátozott és jelenleg el nem terjedt dolog, amihez egy combos Snapdragon 835 proci kell, ahogy nézem.

A terület amiről szó van, ott két dolog jellemző. Vagy tényleg nagyon gyenge a hw (pl. 1 magos arm proci, 128MB ram, pici flash) és akkor Linux kernel fut rajta egy minimalista rootfs körítéssel, vagy normális több magos arm proci van a cuccon elegendő rammal és tárhellyel, hogy vagy fullos android, vagy egy fullos Linux fusson rajta, ezekre meg olyan grafikus programot írúnk amit akarunk és mindezt ingyen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#180) benedekco válasza PuMbA (#146) üzenetére


benedekco
addikt

Azért ez elég merész kijelentés volt tőled!
Szóval van egy workstation gép amiből többet adnak el mint ilyen olyan gamer alaplapokból és azt mondod hogy ez az egyedi aminél problémák lehetnek. Ez egy széria gép.
Akkor mi való rá? Van hozzá gyári támogatás win 10-re. Csak nálunk a cégnél van 500 belőle és W10 fut.

"csak HP laptop Intel procival és integrált Intel VGA-val" ezt nevezem, ha más van akkor meg oké hogy szarakodik a rendszer?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#181) zolee001 válasza CPT.Pirk (#179) üzenetére


zolee001
őstag

A "desktop" arm kitünöen fut a Lumia950XL telon,értelemszerüen nem támogatott megoldás
1 magos proci 128MB ram kiszerelésü hardverek nem relevánsak 2019-ben,esetleg vmi régi elfekvö hardver céleszköznek hobby szinten

(#182) eastonhun2 válasza hcl (#92) üzenetére


eastonhun2
csendes tag

"Amúgy árajánlatot doc/xls-ben küldeni ősi román szokás, az átlagos cégnél még nem jutottak el a pdf-ig, az a baj." :D :D :D akárhányszor eszembejut ezen röhögök..

Jön a tigris......

(#183) PuMbA válasza benedekco (#180) üzenetére


PuMbA
titán

"Van hozzá gyári támogatás win 10-re."

Akkor hogy lehet, hogy nálad minden rossz rajta? Már a DPC latency miatti hangszakadások nagy bajról árulkodnak driver vagy firmware ügyben. Írj a HP-nak, hogy mitől lehetnek ilyen problémák? Mik a legfrissebb driverek / firmware-ek? Én ezt csinálnám, hiszen ha workstation gép, akkor be kell vasalni a gyártón a rendes működést.

Környezetemben olcsó 15k-s alaplappal és 15k-s Pentium processzorokkal tök jól megy a 10, pedig semmi köze a workstation-ökhöz, csak egy ócska, bolti alapgép.

[ Szerkesztve ]

(#184) CPT.Pirk válasza zolee001 (#181) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bizony, hogy releváns. Ne asztali gépben gondolkodj, nagyon sok helyen fontos tényező az ár és a fogyasztás meg a kis méret. Egy ilyen paraméteres cucc röhögve elvan egy pár centis nyákon, ahol a legnagyobb komponens az rj45 aljzat.
Meg nagyon sok olyan felhasználás van, ami nem igényel semmilyen gui-t, de fullos hálózatozást, periféria kezelést meg minden hasonlót igen és ennyivel össze is tudod hozni.

De mondok másik területet, nézz meg egy átlagos routert, hogy milyen hardver van benne. [https://www.ofmodemsandmen.com/routers.html] Na mi fut rajtuk? :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#185) zolee001 válasza CPT.Pirk (#184) üzenetére


zolee001
őstag

Félreértettél,nem azt mondom,hogy nincs ilyen (sajnos) sok ilyen hardverrel rendelkezö készülék van még forgalomban mivel el kell adni a felhalmozott készleteket
Ezek pl olcso routerek kb elég egy 1-2 fös család pár db pc illetve telefon kiszolgálására pl webezésre de komolyabb dolgokra már nem.

(#186) hcl válasza zolee001 (#181) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

WTF
Rakás routerben van 32-64MB RAM, ARM procival. (Újakban)
Meg csomó olyan cucc van, ami beágyazott, s Linux megy rajta - sok olyan helyen, ahol eszedbe sem jut.
Arduino vadhajtások is vannak hasonló kivitelben.

Amúgy miért lenne baj, hogy vannak gyengébb hardverek? A megfelelő eszközt kell a feladatra választani.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#187) CPT.Pirk válasza zolee001 (#185) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek cél hardverek, a feladatnak megfelelően összerakott operndszerrel, nem kell nekik több. A 27000Ft-os Archer C7 router második verziójában már van 128MB ram. :)
A kulcsszó továbbra is, hogy beágyazott eszközök.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#188) zolee001 válasza CPT.Pirk (#187) üzenetére


zolee001
őstag

Értem amit mondasz hogy "embedded" de pl egy raspberry is ma már 1 GB ramot tartalmaz,pár éve még elegendö volt az általad irt harverkövetelmény de ma má botorság olyat venni,a meglévöt lehet használni amig müködöképes.
A fenti kijelentéseim a modern feladatokra vmi internetes kapcsolat avagy media lejátszásra képes eszközökre vonatkoznak,a hálozatot nem igénylö valoban célhadvereknek amit nem kell frissiteni valóban elég a régi

(#189) X Factor válasza Amazonas (#87) üzenetére


X Factor
addikt

Komolyan, a Windows 10 - imádók szerint teljesen rendben van az a dolog, hogy veszek egy oprendszert, (vállalati nagyságrendben nem kevés pénzért), belakom, ráoptimalizálok mindent, beleértve a vállalati infrastruktúrát, kialakítom hozzá az ökoszisztémát, majd a gyártó közli, hogy van egy újabb, amiről kiderül, hogy olyan amilyen és újabb pénzeket költhetsz az optimalizációra, és a régit nem támogatom tovább, de ha te maradni akarsz, akkor fizess érte kőkeményen???

Igen.

Nap mint nap sokat beszélgetek/vitakozok erről userekkel. Tudom van a felhasználóknak egy olyan csoportja, aki egyszerüen belakott valamit és nem hajlandó új dolgokat megtanulni vagy tovább lépni a saját korlátjain. Ők azok akik photoshop cs2-őt használnak mert minden új adobe termék fos, meg acdsee-t mert 14 éve az vált be, meg bsplayer-t, meg utorrentet és még sorolhatnám. Ugyanez igaz sajnos pár helyen vállalti szinten is. Ha már ennek a szelét megérzem egy meló kapcsán alapból offolom is.

Azért mert pont az IT iparág olyan, h. töretlenül fejlődik, rengeteg új megoldás születik nap mint nap, ami pont azt szolgálja h. adott feladatot gyorsabban, hatékonyabban, könnyebben ellehessen végezni, itt szvsz nem lehet azt csinálni, h. bevált úgyhogy nem nyulunk hozzá, mert az ember szépen lemarad, ráadásul ha egy IT profilú cég nem tudja ezeket a költségeket kipengetni ami a műkődéséhez kell, akkor ott nem mennek jól a dolgok.

Illetve vannak a korabban emlitett specialis esetek ahol van mondjuk egy femmegmunkalo ceg, qrva draga gepparkkal, de mondjuk a vezerles csak w7-en megy. Ott elfogadható, ennek ellenére én sok helyen futok úgy ellenállásba h. az érvek nagy része csak vmi koholmány, mert egyszeruen nincs kedvük vele foglalkozni vagy nem akarják kifizetni.

Make things work

(#190) btprg válasza Gargouille (#177) üzenetére


btprg
senior tag

"Mindenki aki szerint gonoszság, hogy a Win7 support megszűnik:
Egyébként meg mutassatok már egy másik általános célú PC-s operációs rendszert, amire 10+ éves támogatást ad a gyártó.
"

Ha nem lesz valami hatalmas technológiai áttörés sokáig, akkor teljesen indokolatlan lesz egy idő után újabb és újabb rendszereket kiadni. Lehet 20 évig is ugyanaz az operációs rendszer, ha sikerül egy jót csinálni, és semmi olyan lényegi változás nem történik ami csak teljesen új verzióval kezelhető.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#191) Gargouille válasza btprg (#190) üzenetére


Gargouille
őstag

Ezzel egyet is tudnék érteni. Mégsem csinálja senki. Nem csak az MS, a többi sem. Ha ezért ekézik őket, akkor az egész iparágat lehetne, nem kéne úgy beállítani mintha a csak az ms tenné ezt.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#192) btprg válasza X Factor (#189) üzenetére


btprg
senior tag

Szerintem a jelenlegi helyzetben azzal se lehet azonosulni amit te írsz. Manapság azokat az időket éljük, amikor a "fejlődés" a szoftverek nagy részénél azt jelenti, hogy telepakolják rengeteg haszontalan dologgal, amitől nagy, nehezen kezelhető és lassú lesz. Vagyis bloatware-eket hoznak létre. Tudomásul kéne venni, hogy bizonyos programokról egyszerűen nem lehet több bőrt lehúzni... Mit módosítgatnak egy szövegszerkesztőn 2019-ben, amikor az egységsugarú user számára 20+ éve is megvolt minden ami kell, de legalább 10 éve már hasznos apróságokból is nehezen lehetne újat kitalálni? Lehet cserélgetni az ikonokat, átrendezgetni mindent, módosítani a beépített stílusokat, de teljesen értelmetlen. Miért lenne korlátoltság az, hogy ha nincs igénye új dolgokra mert mindent tökéletesen meg tud csinálni a régivel is, akkor nem tanulja meg az aktuális divat szerint kijövő új bloatware-ek használatát helyette? Azt mondd meg nekem, ha már az ACDSee-t hoztad fel példának, hogy mi a manónak kéne egy képnézegetőből újra váltani – amikor 20 éve a BMP, GIF, PNG, JPEG az uralkodó raszteres formátumok, és ha jött is ki új formátum, azok labdába se rúgtak? :P (Esetleg talán a JPEG EXIF, de a 10 éves verziót akkor is bőven használhatja.)

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#193) Tin válasza btprg (#192) üzenetére


Tin
veterán

úgy hívják hogy pénz és profit. ha megállna a fejlődés (még ha csak látszat-fejlődés is valójában), akkor mit keresnének meg az emberek azért, hogy aztán más baromságokra elköthessék?:)

minek 8K tévé? minek okoscserép a szobanövényhez?

valamit csinálni kell a folyamatos növekedéshez. ha háború lenne, mindjárt leszarnák az új oprendszereket, lenne mivel pörgetni utána a gazdaságot.

(#194) CPT.Pirk válasza zolee001 (#188) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Természetesen feladatfüggő, hogy milyen hw-t választunk, ilyenek fejlesztésével is dolgozom. Ez az SBC pl. 20e forint körül van kompletten, és ipari minősítésű (a raspberry nem az): https://www.friendlyarm.com/index.php?route=product/product&product_id=210, fut rajta minden és mindenféle hw gyorsítást tud.

A minimalista hw kiépítéssel le lehet menni árban érdemben ez alá is, van amikor arra van szükség. De ne tévesszen meg, azok a kis eszközök is ugyanúgy hálózatoznak, meg frissítenek távolról ha az kell.

Egyébként nem kell sok száz MB ramot ennie egy oprendszernek. Tudsz feltenni olyan Linuxot a gépedre, ami üzemszerűen 70MB körül fogyaszt csak ramot, miközben teljes GUI-val rendelkezik. Az androidos telefonok újabban divatos 6 vagy több GB ramja se lenne szükséges, ha optimalizálnák a programokat, de egyszerűbb betenni több ramot a telefonba, mint normális programot írni...

No de már nagyon elkanyarodtunk.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#195) emvy válasza btprg (#190) üzenetére


emvy
nagyúr

Az utobbi 15 evben hatalmas volt a technologiai fejlodes (Windows, Linux, OSX eseten is). Miert gondolod, hogy ez most megall?

while (!sleep) sheep++;

(#196) btprg válasza Tin (#193) üzenetére


btprg
senior tag

Ebből a szempontból is lehet nézni, de ez eléggé "a farok csóválja a kutyát" helyzetnek tűnik így... :) (Nem mintha én tudnék megoldást, de biztos nem vezet hosszú távon semmi jóra – főleg az emberiség földi jövője szempontjából – egy ilyen termelési és fogyasztási "kényszer"...)

#195
Nem gondolom hogy most megáll, de azt se hiszem hogy a fejlődés tarthat a végtelenségig egy véges világban – tehát egyszer muszáj lesz megállnia. Meg persze lehetnek hosszabb időlegesen stagnáló időszakok is.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#197) Tin válasza btprg (#196) üzenetére


Tin
veterán

helló a valóságban! valóban rossz irányba megyünk. nézz rá a bolygóra, már szenved is a túlpörgetett fogyasztástól. de nem vagyunk hippik, és főleg nem elegen ahhoz, hogy ezen változtassunk. és pont nem a szoftverekkel kéne kezdeni.

(#198) hcl válasza X Factor (#189) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a baj, hogy ipari cuccokra sincs normális, egységes futtatókörnyezet, pedig igény, az lenne.

@btprg : Van ilyen cucc, ami 20 meg 50 éve ugyanaz.
IBM mainframe-knek pl. az volt a nagy selling pointja, hogy az IBM vállalta, hogy ami programot te megírtál az OS/360-on a 60-as években, az a későbbi OS370, Z/OS-en is futni fog. Általában fut is.
Csak az egy baromi zárt környezet.

A Unix, és valamennyire a Linux is ilyen, visszafelé kompatibilitása elég jó (sajnos a systemd és egyebek miatt én is húzom a számat, mert az ilyen téren problémás tud lenni).

@zolee001 : A Raspi fogyasztói ára is elég magas, cégeknek sem feltétlen olcsóbb. Ráadásul van egy rakás hely, ahol az is sokat fogyaszt, viszont kell hálózati kapcsolat. Igaz, ilyen helyekre már combosabb mikrokontrollerek szoktak kerülni, de rengetegféle eset lehetséges.
A konzumer dolgok meg a legkisebb része az egésznek. A pénz az ipari felhasználásban van.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#199) X Factor válasza btprg (#192) üzenetére


X Factor
addikt

Abban egyetértek veled, hogy lehetnek olyan softwarek ahol ezaz irányvonal (utorrent) consumer szinte, de ez szerintem nem állja meg helyét a komoly enterprise vagy production jellegű termékekre, ott évről-évre tetten érhető a változás, vagy sebbeségben vagy funkciónalitásban.

Akkor legyen a word-ös példa, például a kollaboracios kepessegei. Az h. végre nem az van mint 10 éve, h. tervezet1.doc, terveztefinal.doc, tervezet_bela_modifies.doc az h. milyen szépen lehet üzemeltetni egy sharepoint backendet és oda ezeket integrálni vállalati szinten vagy csak simán az o365 mint szolgáltatás csomag.

Azok a cégek irdatlan mennyiségű pénzt vernek el arra, h. mi miért hova kerül egy UI felületen, lehet ezt degradálni, de elhiheted hogy nem csak annyi van mögötte, h. cseréljük le, mert kell a változás.

Továbbra is tartom, hogy a userek esetén van 2 szekértábor, az egyik folyamatosan keresi az újÍtásokat, követi az iparági trendeket, az adott feladatot próbálja a best practice eljárásoknak megfelelően alakÍtani, és ebben az esetben is lehet vak vágányra futni, de a progresszivÍtás egy ilyen változékony piaci területen szerintem elengedhetetlen, mÍg mások egyszerűen leragadtak a saját maguk kis világában, a legacy software-kkel, és minden ami azon túl mutat az szar, mert máshova került egy slider, vagy mert 2p alatt az IT megoldaná neki, ha esetleg közölné, hogy mi a probléma, de jobb puffogni h. bezzeg régen.

Az acdsee rossz példa volt, ott a teljes történet úgy nézett ki, h. vettünk 70db xnview-t, hogy egységesÍtve az lesz használva, aztán volt aki kiverte a balhét, h. de ő márpedig acdsee-t fog használni, mert van eredeti acdsee 9.00 licensunk és neki arra van beallitva minden. Itt mondtam, h. de uljunk ossze egyezzunk meg egy kozos layout-ban, azt szetszorjuk és onnantol akinek az nem felel meg customizalaj olyanra ami neki kenyelmes. De nem, az egy szar, mert nem bal oldalt vannak defaultbol a kepek, én meg igy pislogok, h. na jo ezek olyan vitak amibe nem erdemes belemenni, en szivesen szolgalok, segitek ahol tudok, de a masik fel reszerol szukseg vana torekvesre, hogy vmi jobb lehessen.

Példaul h. lehessen batch-ben vele komplett mappákat átméretezni paraméterek szerint.

Make things work

(#200) hcl válasza X Factor (#199) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Továbbra is tartom, hogy a userek esetén van 2 szekértábor, az egyik folyamatosan keresi az újÍtásokat, követi az iparági trendeket, az adott feladatot próbálja a best practice eljárásoknak megfelelően alakÍtani, és ebben az esetben is lehet vak vágányra futni, de a progresszivÍtás egy ilyen változékony piaci területen szerintem elengedhetetlen, "
Igaz. Ugyanakkor van a kettő között is. Én folyamat keresem, hogy mi az, ami jobb lehet, meg vagyok hajlandó szokni új dolgokat, de mégiscsak van, amikor egyértelműen jobb az új, vagy jobb volt a régi. Értelmes keretek között igyekszem mind a kettőből azt használni, ami kompromisszummentesen működik is.
Ez amúgy elég ritka, általában a userek addig nem jutnak el, hogy valamit megszokjanak, vagy akár megtanuljanak.
Ugyanakkor a legtöbb usert nem érdekli, mi van az mögött, amit lát; pont ezért jó pl. egy olyan OS, ahol a kinézet hót' független a működéstől.

Ipari esetben ez az lenne, hogy szabványos backend, amire lehet írni szoftvereket, és az minden OS-en szabványos, tehát a lézeres mérőberendezés, ami az esztergát vezérli, a 10 évvel későbbi herdverrel is működne. Csak ehhez kellett volna némi hozzáértés az ipari gépek gyártóitól is, vagy előrelátás. Nyilván a CNC gyártóknál kevés az informatikai szakember, de értelme, mindenképpen lett volna.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.