Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) bambano válasza emvy (#195) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és akkor ezt miért nem prezentálják a júzerek felé?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#202) emvy válasza bambano (#201) üzenetére


emvy
nagyúr

Prezentaljak. Te nem veszed eszre? Pedig te elvileg szakmabeli vagy.

while (!sleep) sheep++;

(#203) hcl válasza emvy (#202) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, a Win8 óta a MS ezen teljesítménye elég gáz. Kezdve a tesztelőrészleg visszavágásával. Azóta újra sokasodnak a hibák. Én sem látok egetverő újdonságokat konkrétan a Windowsban. Ment előre, de fényévekkel előrébb illene tartania sok téren.

Mutogatni való hater díszpinty

(#204) Apollyon válasza hcl (#203) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én azt nem értem pl., hogy ha win10-en véletlenül a beépített alkalmazással (Photos) nyitok meg egy képet, akkor hogy a fenébe sikerült azt megoldaniuk, hogy közel két percig tart amíg megnyílik az a szerencsétlen. Ez amúgy egy abszolút untouched dolog azon a rendszeren, tehát nem user error.

Meg akkor a frissítési mechanizmus is ultra gáz, jön egy kisebb frissítés és többször újraindítja magát a rendszer.

A frissítést meg régen is sokszor azért tiltogatták le, mert az emberek agyára megy. Win10-zel meg sikerült ezt fokozni. Nem hiszem el, hogy egy akkora erőforrással rendelkező cégnek mint az ms, ezt nem lehetett volna megoldani... Bezzeg az UI teljes cseréjére mindig van erőforrás.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#205) Amazonas válasza X Factor (#189) üzenetére


Amazonas
senior tag

"Komolyan, a Windows 10 - imádók szerint teljesen rendben van az a dolog, hogy veszek egy oprendszert, (vállalati nagyságrendben nem kevés pénzért), belakom, ráoptimalizálok mindent, beleértve a vállalati infrastruktúrát, kialakítom hozzá az ökoszisztémát, majd a gyártó közli, hogy van egy újabb, amiről kiderül, hogy olyan amilyen és újabb pénzeket költhetsz az optimalizációra, és a régit nem támogatom tovább, de ha te maradni akarsz, akkor fizess érte kőkeményen???

Igen."

Köszönöm! Bár nem hittem, hogy megtörténik, de ennyit szerettem volna hallani/leírva látni. Nincs több kérdésem. :)

(#206) bambano válasza emvy (#202) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

oké, hogy a winfanok ne feszítsenek keresztre: systemd.
de azt is megbeszélhetjük, hogy milyen *ÉRDEMI* javulást hozott a 3-as gnome a 2-eshez képest? azon kívül, hogy egy csomó win user sugárban ... a w8.0-tól...

szerk: másik hsz-re (bocs, már nem bírom visszakeresni): szóval itt van ez a nagy rakás technológiai fejlődés... meg hogy van, aki próbál vele lépést tartani (pl. hcl). szerintetek megpróbáljak a következő havi számláimra ráírni egy 2->3 gnome váltást, meg mondjuk 200+fát? vajon valamelyik megrendelőm hajlandó lesz finanszírozni, hogy pár unatkozó programozó már 3-as gnómot rakott a debianba?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#207) King Unique válasza Apollyon (#204) üzenetére


King Unique
titán

Milyen érdekes, megnyitom a képeket a Photos alkalmazással és nálam nem tart 2 percig több gépen és több Windows 10 rendszernél sem... Talán a 1709-es verziónál volt lomhább, de még ott sem tartott 2 percig, sőt WTG-s HDD-n sem. A 1803-as és 1809-es esetében pedig megint nem tapasztalom, pláne ha SSD-ről fut a rendszer. Max. talán pár másodperces késés van csak.

Ez a jön egy kisebb frissítés és többszöri restart kell, pedig megint mese, pláne ha általánosítva értendő... Konkrétan rendszerint a havi összesítő frissítések után kell 1x restart, meg esetleg pár speciális update után szintén 1x. Ha elő is fordult esetleg olyan kisebb frissítés, ami után többször kellett, egyáltalán nem az az általános... Például az Adobe flash után sem kell. Többszöri újraindítás általában egy buil upgrade esetében szokott lenni, de ott nem meglepő, az nemcsak egy szimpla frissítés.

A frissítést azért tiltották le régen, mert egyeseknél bekavart az okosításba, meg pl. az XP-n nem éppen jól működött és nyögvenyelős volt... Ezt a szokását pedig úgy-ahogy megtartotta az újabb rendszereknél is ezen réteg, sőt az ilyenek alapból tiltják a Windows 7-nél is függetlenül attól, hogy okoz-e náluk gondot, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#208) King Unique válasza bambano (#167) üzenetére


King Unique
titán

"ehhez képest a windowsok (ha csak xp-től vesszük: xp, vista, 8,8.1,10, 10-ből különböző nagy update-ek), sp szintek és .net verziók, ha ezt mind összeszorzod, 50-60 féle windows minimum van."

Ha ez általánosítva és a jelenleg is használatban lévő rendszerekre vonatkozik, akkor ekkora ökörséget már régen olvastam... :DDD Ez így konkrétan nem igaz! Ha az eddig megjelent összes Windows-verziót, beleértve a szerver és mobil változatokat is beleszámoljuk, max. talán akkor jön ki ez a szám. De még akkor sem stimmel az állítás, mivel ezeknek a jó része már nem is támogatott, megszűnt az életciklusa és nyilván nem használatosak széles körben, vagy egyáltalán nem. A normál desktop rendszerek között gyakorlatilag a 7 és 10, ami széles körben használatos, míg a 8.X és az XP kevésbé.

Meg felettébb elgondolkoztató az a kettős mérce is, hogy a Windowsoknál, SP, NET (???) stb. alapján számolsz és szorzol, a Linuxoknál meg ráhúzod, hogy ja, nincs ott akkora eltérés, lényegen hasonló a legtöbb. Egyrészt ennyi erővel a Windowsoknál sem minden verziónál van akkora eltérés, azokra is rá lehetne húzni ezt. Másrészt ha a másik platform rendszereit is ennyire szőrszálhasogatóan akarjuk számlálni, akkor ha pl. DW listáját az egyes rendszerek addig megjelent összes fő- és alverziójával, meg DE stb. szerint összeszorozzuk, ott akkor minimum több ezer jön ki... És még Windowsból van több, ja persze, a nagy francokat...

[ Szerkesztve ]

(#209) bambano válasza King Unique (#208) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

töredezettségről volt szó, az leginkább akkor számít, ha 3rd party programokat akarsz feltenni.
ezt én is írtam, kár volt belekötnöd, hogy ha minden mikronnyi különbség számít, akkor több, mint 450 disztró van. de ezek a disztrók ugyanazt a shellt, ugyanazt a libc6-ot, ugyanolyan kompatibilis kernelverziókat használnak, tehát a látszat csal, az nem 450+ különböző linux disztró, hanem van két fő csomagkezelő, 3-4 egymás mellett megférő grafikus felület, meg pár apróság, amiben lényegi különbség van, és ez van 450 féleképpen becsomagolva. szoftver kompatibilitás kérdésében például egy fedora meg egy debian között kisebb különbség van, mint pl. egy xp sp1 és egy xp sp3 között. például nekem fut virtualizálva ősrégi fedora szerver modern debian kernellel debian xen hoston.

Ehhez képest a windows service packok sokkal nagyobb különbséget csinálnak a windowsok között, illetve a .net futtatórendszer verziója is kardinális kérdés.

tehát a vége mégiscsak az, hogy a windows ecosystem az töredezettebb, mint a linux. örülök, hogy elgondolkodtál a kérdésen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#210) King Unique válasza bambano (#209) üzenetére


King Unique
titán

Nem, itt lényegében arról volt szó, hogy a Windowsokra vonatkozóan leírtál egy hülyeséget és amikor többen is megemlítették, akkor erővel próbáltad megmagyarázni, holott nem éppen úgy van... Meg ha már a Linuxnál egyszerűsítesz és összevonsz, hogy lényegében hasonlók, hiába van több 100, akkor ennyi erővel az egyes Windowsok is, azoknál sincsen 100%-os eltérés az egyes verziók között, pláne nem azonos főverziónál. A régebbieknél egy klasszikus SP pedig megint nem akkora változás, mint az újabbaknál egy új build. De még az utóbbiaknál sem jelenti azt, hogy olyan hatalmas éltérés van 2 build között.

A töredezettség pedig megint nem éppen úgy van, mivel a Windowsoknál (is) az egyes verziók támogatása és életciklusa eleve véges. Az SP-k, vagy az új build felrakása pedig általában szükséges ahhoz, hogy továbbra is támogatott maradjon a rendszer, vagy éppen megkapd a továbbfejlesztett verziót. Nem véletlenül használt, használ a többség XP SP3-at, 7 SP1-et, 8.1-et, 10-es újabb buildet és nem a legrégebbieket, meg nem egyszerre, egyenlő arányban az összes addig kiadottat. Pont azért nem lesz akkora töredezettség, mivel a régebbi verziók szépen, fokozatosan kikopnak.

Tehát a vége az, hogy nem töredezettebb a Windows platform desktopon, pláne ha a jelen állapotot és az aktívan támogatott, széles körben használt verziókat nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#211) bambano válasza King Unique (#210) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, itt lényegében arról van szó, hogy valaki leírt egy nagy hülyeséget a linuxról és én írtam hozzá egy cáfolatot.

"erővel próbáltad megmagyarázni": jaja, merugye az én linuxos desktopom olyan szuper, hogyha te nem azt olvasod ki a hozzászólásomból, amit én bele akartam írni, arról értesít, és akkor belevágok a monitoromba egy baseball ütőt és az téged vág pofán... ahham. akinek nem tetszik az érvelésem, az továbbgörget, következésképp erővel semmit nem lehet itt megmagyarázni, sem nekem, sem másnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#212) King Unique válasza bambano (#211) üzenetére


King Unique
titán

Akkora hülyeséget azért nem feltétlen írt, meg ennyi erővel az is az, amit írtál a Windowsra és arra is ment cáfolat...

Érdekes gondolatok... :D De a topik különben is Windows 7-ról szól, ha nem tűnt volna fel, meg ahhoz kapcsolódóan beletartozhatnak más Windows rendszerek is. Viszont azt a bizonyos másik platformot és annak rendszereit minek kellett megint erővel idekeverni ebbe a témába is, ez rejtély... Illetve nem, már-már kötelező, hogy meglegyen a szokásos W & L flame... :DDD

(#213) hcl válasza Apollyon (#204) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez már a sokadik dolog... Volt melóhelyen is mindenki örült, amikor egy melós kiesett fél órára update miatt. (Elkezdi a háttérben, de használhatatlanra lassultak a gépek tőle.)
Ha más OS-eken meg lehet oldani, hogy úgy frissüljön, hogy észre sem veszem, akkor ezen miért nem?
UI miért nem cserélhető menet közben (miért csak egyféle van)?
Stb. stb....

Mutogatni való hater díszpinty

(#214) emvy válasza hcl (#213) üzenetére


emvy
nagyúr

> UI miért nem cserélhető menet közben (miért csak egyféle van)?

Szerinted miert? (Ugyanez a kerdes OSX-re)

while (!sleep) sheep++;

(#215) hcl válasza emvy (#214) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom. Csak szándék kérdése cserélhetőre írni...
Pl. ezzel máris nyernének egy rakat usert, akik megragadtak az XP (vagy 7 ) felületnél, és herótjuk van a csempétől... Átkattintod, hogy most XP-n nézzen ki, és ott a Win10, XP kinézettel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#216) cog777 válasza emvy (#214) üzenetére


cog777
senior tag

Azert mert bizonyos OS-ek sokkal jobban modularizaltak, mikozben Win eseten a nagyfoku integralas megakadalyozza egy-egy funkcionalitas cserejet. ezert kell kirantani az egesz OS alol a szonyeget amikor akar egy font engine-ben hiba van es azt frissiteni kell.

Egyszeruen nem ugy terveztek meg hogy konnyen frissitheto legyen egy-egy modul. Bar amennyire kovettem, mar Win 10 is fejlodott a korabbi valtozatokhoz kepest.
A masik tippem hogy a Win tartalmaz nagyon sok dll-t, library-t a kompatibilitas miatt. Ezek karbantartasa sem kis munka, talan ezert is csinal full cseret az MS amikor nagy update jon Win 10 eseten.
Ezek csinos kis fuggosegi hell-t kepesek generalni, igy sokkal egyszerubb egy restart.

Ugye linux eseten kevesbe kell foglalkozni a kompatibilitassal, mert a rendszer mindig csak a legutoljara feltelepitett valtozata "snapshot"-ja talalhato a gepen es az azzal kompatibilis alkalmazasok. Marmint ha hivatalos repokat hasznal az ember.

Igy megvan a full rendszer csereje 10 perc alatt. Hatranya, ha kell egy program ujabb verzioja, akkor lehet beszerezni v forditani azt, illetve megprobalni hozzaadni egy uj repot, remelve h nem akad ossze az a rendszerrel.

@hcl: "Ha más OS-eken meg lehet oldani, hogy úgy frissüljön, hogy észre sem veszem, akkor ezen miért nem?"
Amugy en sem ertem, miert nem dolgozik az updater alacsony prioritassal a hatterben csendben.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#217) Bluesummers válasza Tin (#74) üzenetére


Bluesummers
őstag

Remélem nem szoftverfejlesztő vagy.
Majd a kórházak és az orvosok is így állnak hozzá, az OK lesz?
ON: Win7 - 8 - 8.1 - 10.
Egyik-másiknak előnye és hátránya van. Én egyiket sem tudnám így megírni. Sok verziót használtam, nagyon sok OS-en vagyok/voltam, ez a munkámmal is jár. Mindegyiket meg lehet szokni, de egy fontos. Legyen SSD-d! :)

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#218) Tin válasza Bluesummers (#217) üzenetére


Tin
veterán

most erre mit lehet mondani... :) ha ismered a piacot, rájössz, hogy "ez van".

(#219) Bluesummers válasza Tin (#218) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ismerem, én is programozó vagyok, s kell az eredmény, a program hatékonysága mellékes. Amúgy megy nincs perfekt program.
Win95/98/XP mocskosul sokat fagyott. A mostaniak legalább érdekesek, mert ritkák :) ;)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#220) kk75


kk75
tag

Egy hete használom a Windows 10-et, korábban Windows 7-volt, a váltást új hardware elemek beszerzése indokolta.
A probléma a régi hardware és a régi programokkal való kompatibilitás.
Akinek régebbi hardware van, még várhat a váltással.

[ Szerkesztve ]

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

(#221) nexplo válasza Amazonas (#205) üzenetére


nexplo
őstag

Szívemből beszélsz, de sajnos ezt hívják kapitalizmusnak és ebből lehet sokat kaszálni. Még akkor is ha etikailag aggályos. :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#222) PuMbA válasza nexplo (#221) üzenetére


PuMbA
titán

Etikailag annyira azért nem aggályos. Ha ez nem lenne, akkor nem lenne fejlődés sem. A cégek úgy bírják finanszírozni a fejlődést, ha veszel új dolgokat. Na most a kérdés, hogy a cégek valódi fejlődést csinálnak-e a pénzedből vagy csak látszatot (például mostanában a mobiltelefonok), de egy idő után mindig lesz egy nagyobb fejlődési ugrás.

[ Szerkesztve ]

(#223) benedekco válasza King Unique (#207) üzenetére


benedekco
addikt

Érdekes nálunk a cégnél kb 15-20mp míg magához tér. Nem két perc, de mikor a 486-oson a Sea Graphics Viewer nevű programmal megnyitottam egy JPG-t az nem tartott eddig.
Szerintem ez a photos egy nagy rakás szar ne haragudj. A belassulásai és a lassú tempó egy dolog, de az hogy néha nem képes eltakarítani a képernyőről a gombokat néha meg eltakarítja majd hosszú másodpercek kellenek hogy visszahozza azokat ez egy vicc. Sajnos odabent nem használhatok Irfanview-t.

Nem csak azért tiltják mert a Windows Update feketíti a hátteret. Hanem pl a céges prezi előtt erőszakolja meg a gépedet hogy neki most kell az ápdét. Vagy mert a kosármeccset nem lehetett a kijelzőt használni mert 40 percig tartott a frissítés a megjelenítőt vezérlő gépnek.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#224) nexplo válasza PuMbA (#222) üzenetére


nexplo
őstag

Én azt látom hogy kicsit el van mismásolva ez a fejlődés dolog... a profit vezet, minden más másodlagos. :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#225) PuMbA válasza nexplo (#224) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, ez sajnos változó mértékű :)

(#226) zolee001 válasza Amazonas (#205) üzenetére


zolee001
őstag

Windows 7 megjelenés 2009.julius (halandoknak oktober),terméktámogatás vége 2020 január ami majd 11 év támogatás ami kitolható a megfelelö dijazásért cserébe igy 14 évig lesz támogatott .
Azt nem kell ecsetelni,hogy 2009 óta fejlödött 1-2 dolog az informatikában és nem igen értem az aggályaidat,mégis mennyi support idö kellene egy op rendszernek valamint a konkurenciánál melyik az ami 10-13 év támogatással birt?

(#227) nexplo válasza PuMbA (#225) üzenetére


nexplo
őstag

És mondom ezt úgy hogy nem vagyok változás ellenes csak inkább az értelmes változás mellett pártoskodok. Legalább megvan az esélye hogy most a 10-esre koncentrálnak 150%-al. Vagy már esetleg a következő oprendszert készítik és abba kell a kapacitás.. Ki tudja.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#228) bambano válasza zolee001 (#226) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Azt nem kell ecsetelni,hogy 2009 óta fejlödött 1-2 dolog az informatikában": de, kell.
sorold már fel azokat a fejlesztéseket, amik valóban a felhasználó érdekében történtek, és nem azért, hogy a nagy monopóliumok még több pénzt keressenek!

"mégis mennyi support idö kellene egy op rendszernek": talán mostanra kijavíthatták volna a w7 hibáit, ha nem töltik el az időt érdektelen dolgokra. például ami erőfeszítést a w8 gui-ra fordítottak, az kb. egyben ment a levesbe.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#229) emvy válasza bambano (#228) üzenetére


emvy
nagyúr

> sorold már fel azokat a fejlesztéseket, amik valóban a felhasználó érdekében történtek, és nem azért, hogy a nagy monopóliumok még több pénzt keressenek!

Ezt neked tudnod kene, mint a szakmaban dolgozo. Szoval felsorolnad?

Mondok egy peldat: ASLR. Folytathatod a sort. :)

while (!sleep) sheep++;

(#230) King Unique válasza benedekco (#223) üzenetére


King Unique
titán

Nálunk meg nem tart addig, se céges, se otthoni gépeken, pláne az újabb verzióknál nem. De még így sem 2 perc egyik esetben sem, az meg a másik. Szerinted az, szerintem meg nem és többet tud, fejlődött, mint a régi, fapados fényképmegjelenítő... A célra pedig ugyanúgy megfelel. Akinek esetleg más kell, az meg felrak (otthon) és beállít alapértelmezettként másikat. Ennyi, nem téma.

Egy normális cégnél meg van rendszergazda és nem random frissítenek összevissza munkaidőben a gépek, már ne haragudj... Meg legalább Pro kiadást használnak, amiben amúgy is van lehetőség halasztani, konfigurálni a frissítések telepítését, meg ott a csoportházirend. Azt a korábbi kosármeccses hírt pedig benézted, mert ott Windows 7-ről volt szó, annál tartott addig az update az adott hardveren... Amit akár előtte is el lehetett volna intézni, vagy az újraindítást elhalasztani, ha már itt tartunk.

[ Szerkesztve ]

(#231) bambano válasza emvy (#229) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

úgy kezdődött, hogy "sorold már fel, ami 2009 óta.."
aslr az nem multi fejlesztés volt, hanem magyar, és 2001. nyarán kezdték el publikálni.

egy fejlesztés volt, ami szerintem egyértelműen pozitív: a processzorok fogyasztása. emellett egy fejlesztés volt még, amit fontos lett volna, hogy bevezessék általános használatra, de a bevezetése nem volt sikertörténet, hogy mire gondolok, feladom rejtvénynek.

És akkor azok, amikre céloztam, és minimum ballépés:
- oldalsemlegesen: Mir és csempézett metró. a saját gyártóik vonták vissza, mennyire jól sikerült akkor?
- systemd: tschibo
- pulseaudio: kukázni illene
- gnome3: lol.
- wayland: elmentek otthonról
- doh: kuka
- facebook en-bloc: golyó
- többi adathörcsög cég: dettó
- konténertechnológia, például a docker, meg a publikus felhők: kuka
- az i7-8700k és az i7-2700k között egyszálas teljesítményben órajelet korrigálva 27.5% a különbség. Tehát generációnként 5% teljesítménynövekedés sem volt. A proci összteljesítménye 84%-ot javult úgy, hogy nőtt az órajel és a 4c8t prociból 6c12t-s lett, tehát a növekedés zöme a magszám növelése miatt volt. [link]
- és ha hozzávesszük, hogy 27.5%-os teljesítménynövekedést értek el úgy, hogy közben ilyen leolvadás meg spectre meg hasonló méretű orbitális lyukak vannak a procikban, akkor ez nem fejlődés volt, hanem egy jó erős, lendületes tolatás. korbácsot érdemelne.
- flat meg responsive design a weben. ennek az eredménye lett egy rakás sivár, használhatatlan, semmire sem jó web. például az index.hu azért olvasható még valamennyire, mert ők a modern webtervezési elvek zömét nem alkalmazták.
- a 2.6.32-es linux kernellel egy csomó cucc elgurul ma is. mindjárt kiadják az 5-öst. nem vagyok meggyőződve róla, hogy minden sor, ami azóta bekerült a kernelbe, tényleges valódi hasznot hoz a júzereknek.
- 2009-ben a 4-es firefox volt az aktuális. olyan sokkal jobb lett a 6x-es? főleg, hogy mindenféle api váltások miatt kihajították az addonok zömét?
- ribbon. lol.

szóval én látok változást, sokat. de a változások zöme csak unatkozó programozók ablakon kihajított erőlködése, semmi forradalmit nem hoz. többre jutottunk volna, ha ugyanezt az energiát nem l'art pour l'art programozásba, új "feature"-ök fejlesztésébe, régi, bevált kódok kihajításába fektették volna, hanem a meglévő kódbázis javításába, user támogatásba, stb.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#232) emvy válasza bambano (#231) üzenetére


emvy
nagyúr

Te (is) kevered az innovaciot, invenciot meg fejlesztest. Az ASLR nem annyi, hogy csinalsz rola par whitepapert. Azt belerakni egy evtizedes kernelbe nem kis melo.

A Linux desktopos fejlesztesek nagyresze tenyleg gaz, inkabb hatrafele, mint elore. Mondok akkor par dolgot:

- kontenertechnologiak: lathatolag az egesz iparagnak mukodnek, csak te meg nem erted :)
- desktopon pl. WDDM, OpenCL/CUDA (nehogy beadd nekem, hogy nem volt grafikaban innovacio az utobbi 10 evben)
- szerveren mindenfele accelerator csipek, Tensorflow meg tarsai
- erintokepernyos megoldasok, barki vehet maganak olcson kivalo minosegu digitizeres cuccokat, egy Surface Pro olyan minoseget ad ma relative olcson, amit 10 eve semennyiert nem kaptal meg

Tovabb is van, mondjam meg? :)

while (!sleep) sheep++;

(#233) nexplo válasza emvy (#232) üzenetére


nexplo
őstag

10 év alatt azért ez nem valami sok... :U Kicsit olyan érzésem van mint a belső égésű motoroknál. Minden évben van fejlődés de sztem már el kellene hagynunk végleg őket. Gondolom ezzel egyet értesz ugye? Ilyen aspektusból nézve nem eget rengető az a 10 év alatt történt fejlődés..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#234) bambano válasza emvy (#232) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link]: "The first mainstream operating system to support ASLR by default was the OpenBSD version 3.4 in 2003,[2][3] followed by Linux in 2005. ": tehát nem 2009 óta.

Jó, hogy emlegeted a taccccssss szkrínt. Mondok egy egyszerű problémát, nézzük meg, hova fejlődött. Nekem fontos, hogy amikor autót vezetek, szabályosan tudjak telefonálni. feltételezem, erre szélesebb igény van, nem az én agybajom.

2000-ben kaptam cégautónak egy g astrát meg egy nokia 6310-es telefont. A kocsiba beleraktak egy nokia kihangosítót. Eredmény:
- tudtam kresz szabálynak megfelelően telefonálni
- volt dedikált külső antennája, tehát a térerő->beszédminőség jó volt
- drótos volt az egész, nem kellett mindenféle marhaságokat bűvészkedni, fekete kakas vérét áldozni, kék fogat erőltetni.
- drótos volt, tehát töltötte a telefont.

a következő fokozat az volt, hogy vezeték nélküli kihangosítót kellett utólag szereltetni az akkori autómba, mert vezetékest már nem árultak.
- töltésnek lőttek
- mindenféle kompatibilitási problémák keletkeztek a codecekkel, sávszélességgel és a teleszemetelt frekvencia spektrummal
- maradt a telefon belső antennája

a legutóbbi fokozat:
- a kocsiban gyárilag integrált audiórendszer van, kihangosítóval (arról most ne nyissunk vitát, hogy egyéb tulajdonságaiban mennyire vérgáz az egész lom)
- külső antennának lőttek
- töltés elvileg nincs, de rendelhető a szekérbe vezetéknélküli töltő (süssem a tojásaimat is)
- direkt nem nóném filléres telefont vettem hozzá, nehogy baj legyen
- amikor megkaptam, nagyjából működött, lehetett telefonálni
- a héten a telefonom felupgradelte magát android 9-re, ettől a kocsi kihangosító kompatibilitásnak lőttek, 20x annyi szakadásom volt egy hét alatt, mint előtte egy fél évig
- de legalább színes-szagos ikonok lettek a telefonon, mint egy gyerek kifestőjében, és megváltoztak a gesztusok is a gesztusvezérléshez.

tehát elmondhatjuk, hogy volt fejlesztés, egy rakás pénzt beleöltek piackutatásba, marketingbe, termékfejlesztésbe, gyártásba, szoftverfejlesztésbe, engem rákényszerítettek egy rakás drága beruházásra, és a végeredmény ennek ellenére egy rakás sz.r lett.

ez az informatikai fejlesztés jelenleg. az tény, hogy több gyártó is mocskos jól járt az én káromon hízva.

egyébként pl. az sgs9 érintőképernyője engem nem győzött meg. az árcédulájától meg felmegy a vércukrom 20%-kal...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#235) emvy válasza nexplo (#233) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem ennyi történt, ez nem egy teljes lista, de bambano szerint semmi nem történt.

Közben meg valahogy simán megy otthon a 4K videó wifin, online kollaboráció sokkal egyszerűbb, nem gond és olcsó az 50 fős videocset, a hallássérült kolléga telefonja együttműködik a hallókészülékkel, tableten is megnézhetem az MR-leletet, faék egyszerűségű a személyes backup...

De bambano azt szeretné, ha tuningolhatná a szívó Vectraját azért, mert ő tudja hogy mi az az ifup/ifdown, és fájdalmas a kommoditizáció (azaz hogy más csinál ebből sok pénzt). ;]

while (!sleep) sheep++;

(#236) emvy válasza bambano (#234) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt abszolút adom, hogy az UI/UX, főleg weben rémes. És nem is érdeke senkinek, hogy jobb legyen.

Viccek kívül: az oprendszerekbe elég sok jó dolog belement, de most el fog fogyni abból a pénz, tehát én is azt várom, h a következő 10 év sivatag lesz ilyen szempontból.

BSD: most megint nem mindegy az innováció és az invenció, Windowsba a BSD utan került bele, Linuxba még tán azóta se.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#237) zolee001 válasza bambano (#228) üzenetére


zolee001
őstag

"mégis mennyi support idö kellene egy op rendszernek": talán mostanra kijavíthatták volna a w7 hibáit, ha nem töltik el az időt érdektelen dolgokra. például ami erőfeszítést a w8 gui-ra fordítottak, az kb. egyben ment a levesbe."

Ezen az elven mai napig lehetne használni pl a Windows 95-öt akár,tákolhatnák tovább amig "tökéletes" nem lesz (olyan nincs) és minek fejlödni.
Természetesen vannak fejreállt dolgok amik nem jöttek be akár technologiailag akár a userek miatt stb,na de senki nem láthat a jövöbe illetve mindenki követhet el hibákat (megitélsem szerint a mai trend a hibák hibára halmozása) sok cég él is ezzel a lehetöséggel rendesen.
Mondjuk az MS szerencsétlenkedései immáron napi szinten az Apple méregdrága hulladékai,Samsung 2:1 ben termékei (telefon és bomba egyben) az Intel (AMD) lukai a procikban az ilyen olyan orbitális security hole-ok stb stb stb
Változik a világ és direkt nem irtam,hogy fejlödik mert sok tekintetben visszafejlödés a tendencia.
A cikkhez illetve a vitához hozzászolva,továbbra sem értem azokat akik szidják az MS-t (ebben az ügyben),hogy 11 év után megszünteti a támogatást

(#238) bambano válasza emvy (#236) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Viccek kívül: az oprendszerekbe elég sok jó dolog belement": ja, például mindenféle "magatartási szabályok", aminek következményeképpen kiveszik a webboob csomagot a debianból (csak a példa kedvéért).

nem mondtam, hogy nem volt fejlesztés. azt mondtam, hogy ezen fejlesztések zöme nem ér semmit. kirívó példa: ha te pl. ezen a zsebben hordott valamiden telefonálni szeretnél, milyen fejlődést tapasztaltál? oké, elismerem, mobil facebook kliensnek ezek a cuccok jobbak, mint azok, amiket én szerettem. de telefonnak? és az pozitív, hogy jó facebook kliensnek? utcán leszegett fejjel beagydugózva kamaz alá sétáló lemming az király?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#239) nexplo válasza emvy (#235) üzenetére


nexplo
őstag

Rendben ez is lehet érv. Nem úgy fogalmaznék hogy semmi nem történt csak inkább úgy hogy nem sok... és ebben igazad van ezek jó dolgok csak szerintem akkor is vissza vannak fogva a fejlesztések sok esetben pénz miatt..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#240) bambano válasza zolee001 (#237) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A cikkhez illetve a vitához hozzászolva,továbbra sem értem azokat akik szidják az MS-t (ebben az ügyben),hogy 11 év után megszünteti a támogatást": beillesztve a gondolatmenetemet a cikk mondanivalójába: szerintem meg gond, hogy megszünteti, hiszen az utána következő termékeket ki se kellett volna hoznia félkészen, hanem rendbe kellett volna raknia a w7-et.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#241) Jesus_Shaves válasza bambano (#231) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Erre valamikor olvastam egy frappáns összegzést: régebben programokat írtunk, hogy problémákat oldjunk meg velük. Ma problémákat találunk ki, hogy (újra) eladjuk a programokat.

(#242) emvy válasza nexplo (#239) üzenetére


emvy
nagyúr

hat ha most meglepodsz azon, hogy emberek penzt akarnak kapni a munkajukert, akkor en is meglepodok

while (!sleep) sheep++;

(#243) emvy válasza bambano (#238) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem jo, hogy a 'telefonomon' tudok navigalni, jegyzetelni, videot nezni, fenykepezni, hasznalhatom taviranyitonak, etc.

Facebookot nem hasznalok.

Elfogadom, hogy neked nem hasznosak ezek a funkciok, nekem igen (meg meg sok masnak is, lathatoan).

while (!sleep) sheep++;

(#244) bambano válasza emvy (#242) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én azon lepődök meg, hogy emberek pénzt akarnak kapni munka nélkül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#245) emvy válasza bambano (#244) üzenetére


emvy
nagyúr

A munkanak egy jo definicioja az, hogy olyasmit csinalsz, ami mas embereknek ertek, es az o munkajuk eredmenyet odaadjak erte cserebe.

while (!sleep) sheep++;

(#246) zolee001 válasza bambano (#240) üzenetére


zolee001
őstag

A windows 7 vásárloi szabadon dönthettek,hogy akciosan sacc 5000 ft ért upgradelnek e Windows 8 ra,a home usereknek ingyen volt a Windows 8.1-re upgrade,7-8.1-röl "ingyenesen" ment a Windows 10 Upgrade.
Odáig nem fajult a dolog (csak majdnem),hogy minden userhet elmet egy MS alkalmazott és pisztolyt tartson a fejéhez ha nem akar upgradelni,igy aki akart maradt a megvásárot windows 7-en
Az MS egy gazdasági vállalkozás,kiadta az uj termékeit vmi profit reményében mint minden más portékáit árulo cég.

(#247) bambano válasza emvy (#245) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"olyasmit csinalsz, ami mas embereknek ertek, es az o munkajuk eredmenyet odaadjak erte cserebe.": amihez szükség van kölcsönösen kialkudott, egymás szempontjait is figyelembe vevő cserearányra.

ezt csapja agyon a monopólium, amikor a cserearány meghatározásában a saját érdekei sokkal nagyobb sújt kapnak, mint a másik oldal érdekei.

erről szól a topic hsz-einek zöme.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#248) bambano válasza zolee001 (#246) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az MS egy gazdasági vállalkozás,kiadta az uj termékeit vmi profit reményében mint minden más portékáit árulo cég.": egyrészt kevés olyan cég van, amelyik a saját piacán akkora monopólium lenne, mint az ms. másrészt nem tudok másik piacot, ahol leírták volna és elfogadott lenne, hogy a terméket 'as-is' kapod, mindenféle jótállás, garancia és egyéb nélkül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#249) E.Kaufmann válasza bambano (#248) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ez inkább iparági sajátosság, mint az MS sara, persze lehet, hogy sokat tett ennek a gyakorlatnak az elültetéséért.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#250) Tin válasza bambano (#248) üzenetére


Tin
veterán

a szoftver mindig is "as is" volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.