Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) E.Kaufmann válasza Amazonas (#98) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondok egy durvát, a szoftverek sem a tulajdonaid, csupán kapsz hozzá használati jogosultságot, még ha nem is részletekben fizeted, csak egy alkalommal.
Valamint azt is megmondják jó előre, meddig van rá támogatás. A Microsoft inkább kitolta a határidőket néha, mint kurtította volna.
Akik nem számoltak a Windows 7 véges életciklusával, azok Így Jártak és nem értem minek sírnak.
A Windows 10 nem dobta el a win32 API támogatását, amelyik program mégsem fut rajta, ott az alkalmazás fejlesztőt kell ütni. Lehet utálni a Windows 10-et, de szándékosan nem lehetetlenítették el a régebbi programok futtathatóságát. Más kérdés, hogy ezer éves technikákat dobtak és rossz/népszerűtlen technikákat kezdtek támogatni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#102) Amazonas válasza E.Kaufmann (#101) üzenetére


Amazonas
senior tag

"Mondok egy durvát, a szoftverek sem a tulajdonaid, csupán kapsz hozzá használati jogosultságot, még ha nem is részletekben fizeted, csak egy alkalommal." - OK, és ezzel most mit akarsz mondani?

"Valamint azt is megmondják jó előre, meddig van rá támogatás."
Windows 10 meddig lesz támogatva? Mit mond most erről a gyártója?

"Lehet utálni a Windows 10-et..." - Személy szerint, egy szóval nem mondtam ilyet. Az már más tészta, hogy egy szoftvermammut milyen módon él vissza a piaci pozíciójával, és ha valaki ezt szóvá meri tenni, akkor lehurrogják, mert nem tapsol hozzá lelkesen.

[ Szerkesztve ]

(#103) Balu77 válasza bambano (#99) üzenetére


Balu77
őstag

"vettél egy dízelt, erre hirtelen kitiltanak egy rakás városból. oh wait..."

Egyetértek, ismerős érzés. :)

Minden újabb win10 kiadása után elő vehetjük az adk tools-ból az app. compatibility managert, hogy a letiltott appokat visszaengedjük, no és persze újra telepíthessük. Köszönjük m$. :DDD

izé

(#104) sztanozs válasza Amazonas (#102) üzenetére


sztanozs
veterán

Eddig: [link]
Amíg felmegy a gépedre az update, addig nem kell eggódnod. Viszont azután, hogy a következő nem megy fel, az aktuális verziót 3 (illetve az Enterprise esetében az éves update-et 5) évig támogatják.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#105) E.Kaufmann válasza Amazonas (#102) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mit tudom én, te jöttél a nagyvállalati autólízinggel :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#106) Amazonas válasza sztanozs (#104) üzenetére


Amazonas
senior tag

OK. Tehát te milyen konkrét évszámot mondanál akkor most egy cégvezetőnek? Melyik pénzügyi évre budget-álja be a következő oprendszer-váltást + a járulékos költségeit?

(#105) E.Kaufmann: :DDD Valaki más dobta be az autókat, mint nagyon rossz hasonlatot, mert egy oprendszer-váltás egy nagyvállalat majdnem minden munkavállalójára hatással van, míg az autók, még ha meg is vásárolják és el is avulnak, csak a dolgozók egy jóval szűkebb körét érintik. (Kivéve a futárcégek, fuvarozók, stb. ami megint egy speciális eset, és ahol ezzel a faktorral eleve számolnak is. De ott is inkább a lízing dívik egyre inkább.)

[ Szerkesztve ]

(#107) sztanozs válasza Amazonas (#106) üzenetére


sztanozs
veterán

A vas cseréjének van jelentősebb járulékos költsége jelen esetben, azt kell betervezni. Amúgy ezek 3-5+ éves költségek, stratégiai tervezés részét képezik, nem operatív.

Amennyiben friss az infrastruktúra, akkor semmiképp nem tervezném be 5 éven belülre.
Persze ez ideális eset, a cégek nagy része még Win 7SP1-en vannak. Amennyiben az infrastruktúra (nagy része) el tudna üzemelni Win10-en, akkor elkezdeném (illetve kb egy éve elkezdtem volna) tervezni az átállást, illetve a kerülő megoldások keresését a kivételekre.
Az infrastruktúra függvényében az első évre (2021) tervezném elhatárolni az infastruktúra legalább 5-10%-ra az Extended Support költségét.

Minden egyéb esetre lásd az aláírásom :DDD

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#108) #95590400


#95590400
törölt tag

ööö. lehet, eltévedtem, és a totalcaron vagyok.... :F
mondjuk az észérvek meg a szakmaiság mindig ott érnek véget, amikor előkerülnek az autós hasonlatok, bármilyen más témában, ami nem is autó. :DDD
szeretnék kérni hasonlatot gőzgépre... valaki? ;]

(#109) Ribi válasza #95590400 (#108) üzenetére


Ribi
nagyúr

Gőzgép is tökéletes hasonlat.
Most is teljesen jó lenne, csak abba hagyták a fejlesztését, meg a támogatását. Mekkora szemetek. Rákényszerítették az embereket, hogy ne gőzgépet használjanak. ;]

(#110) bambano válasza #95590400 (#108) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az avatarod alapján szívednek kedves lehet a téma... :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#111) Amazonas válasza Ribi (#109) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ja, ja.... A hőerőművekről hallottál-e már? Tudod, azok a nagy valamik, amik a záramot termelik... ;]

[ Szerkesztve ]

(#112) bambano válasza Ribi (#109) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha nem így történt volna, most aggódhatnál, nehogy brüsszel felzabálja budapestet :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#113) somogyib válasza #95590400 (#108) üzenetére


somogyib
őstag

"bármilyen más témában, ami nem is autó."
Autós topikokban miért lennének autós hasonlatok? :P

A gőzgépek meg majd akkor jönnek, ha elfogytak az autós hasonlatok. :D

[ Szerkesztve ]

(#114) Gargouille válasza Amazonas (#102) üzenetére


Gargouille
őstag

https://support.microsoft.com/hu-hu/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet

Itt találod magyarul, a gugli első találata a "windows 10 életciklusa" kifejezésre. Azt hiszem ha ennek a "jól eldugott" információnak a megtalálása egy cégnél gondot jelent, akkor ott sokkal súlyosabb probléma van. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#115) #95590400 válasza somogyib (#113) üzenetére


#95590400
törölt tag

ott a pont, viszont még egy autós topikban se láttam számtekes hasonlatot...
- úúú, az öreg ezeröcsim úgy viszonyul a mostani ladákhoz, mint a dos az xp-hez...
- ááá, az semmi, én szinte mindent kicseréltem rajta otthoni 3d nyomtatóval és upgradeltem belül, kívül meg downgradeltem, már majdnem olyan, mintha egy eredeti fiat lenne, de közben egy 2500-as moci dohog benne, a fékek meg pályás sport brembók... tiszta linux és openszósz fíííling, vazze...

[ Szerkesztve ]

(#116) Rakamaz válasza PuMbA (#69) üzenetére


Rakamaz
tag

"már 3 hónapja visszahozták a movie maker-t" (Win10)

Köszi! Pár hónapja mérgelődtem, hogy hová tűnt! Persze évente csak egyszer lenne rá szükségem, de akkor pont nincs kéznél, mert az agyasok kivették! :F

[ Szerkesztve ]

(#117) kromatika


kromatika
veterán

Nagyon simlis húzás ez a Microsoft-tól. :(( valószínű hogy 8.1 re megyek majd át.Atom stabil rendszer.És nem kell félni a frissítési gubancoktól,ami nálam is be jött anno a win10 nél.Visza is mentem a 7-re.

[ Szerkesztve ]

(#118) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Amúgy a céges hasonlatok is sántítanak sok esetben...

Világszinten kb. 10.000 asztali PC/laptop felügyeletét végezzük, rengeteg hardveren, nagyon sokrétű felhasználással. 2017-ben elkezdtük az átállásra felkészülést és 1 év alatt le is zavartuk megfelelő teszttel minden környezetben, stb.

Azóta is frissítünk minden gépen 1-2 hónappal a legújabb verzió kijövetele után, gond nagyon ritkán van belőle (eddig a gondok is inkább felhasználói hülyeség volt amikor a figyelmeztetés ellenére 50%-n kikapcsolta a gépét stb).

Voltak szoftverek melyeket nem volt hajlandó a fejlesztő Win10-re frissíteni azokat elhagytuk, mindennek van alternatívája.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#119) Csabroncka válasza szabonagyur (#118) üzenetére


Csabroncka
addikt

Jaaa, van egy 10 éves ICP-MS amit újkorában nagyon, nagyon sok millióért vásárolt a cég. A szoftver amit fejlesztettek rá XP-n fut kizárólag ;]

"in medias res"

(#120) hcl válasza szabonagyur (#118) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor nektek nagyon jó felhasználói bázis jutott, ha csak pár vágta haza a gépét :D (Meg amiről nem tudtok, hány user nyaggathatta a környék egyetlen kicsit hozzáértő csókáját a bajaival a helpdesk helyet... :D )
Meg az is dícséretes, hogy olyan gyorsan beteszteltétek. Minden máshol addig húzzák, amíg lehet :D

@csabroncka : Bevágni tűzfal mögé, vagy virtualizálni az OS-t, ha lehet. (Pl. olyan megoldással, hogy egy vezérlőkártyát is oda lehessen adni a virtuálgépnek, stb.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#121) paprobert válasza PuMbA (#77) üzenetére


paprobert
senior tag

A Win10 követésén nem változtattak.
Érezték, hogy ez gáz lesz, és pert kapnának a nyakukba, úgyhogy néhány PR nyilatkozatot tettek, és megengedték hogy beletekinthess az adatrablásba.
Jól érted. Nem lett döntésed, hogy kémkedjen - ne kémkedjen, hanem egy jól eldugott oldalon elolvashatod a mikéntjét.

Mintha Hannibal Lecter ugyanúgy kivégezné az áldozatát, de mellette legalább az áldozat fülébe súgja a következő gyilkos mozzanatot.

Ugye mennyivel jobb lett?

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#122) szabonagyur válasza hcl (#120) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az egyszerű user nem tud semmi olyat csinálni a gépével amivel tönkre tehetné a rendszert csak úgy.

Nekünk volt egy határidő amire át kellett állni, elkezdtük szűkebb körben a tesztelést minden terület képviselőjével és szépen kiterjesztettük.

Tudtuk mik a kritikus területek (tervező gépek, szoftverek) ezek maradtak a végére a komplexitás miatt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#123) hcl válasza szabonagyur (#122) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Utóbbit el szokás sumákolni, majd kapkodni :D

"Az egyszerű user nem tud semmi olyat csinálni a gépével amivel tönkre tehetné a rendszert csak úgy."
Ne becsüld alá :D Saját szememmel láttam, hogy a full korlátozott userrel (üres intéző, tiltott vezérlőpult, no admin jog, egy Explorert tudott futtatni, netre nem lát ki, stb) futó gépen MP3 és lejátszó a gyártósoron.
Nem tudtuk, hogy csinálták, de ott volt :D (Pendrive-t bevinni tilos volt.)
Úgy derült ki, hogy odahívtak, hogy elromlott a hangszóró. Mondom a mi? :D
Jó, ez régen volt, még XP.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#124) szabonagyur válasza hcl (#123) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tud külső eszközt csatlakoztatni csak úgy. Ha megpróbálja akkor a Bitlocker felajánlja az eszköz formázását és titkosítását. Utána pedig saját gépben többet nem tudja használni. Netről szintén nem tud letölteni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#125) Tin


Tin
veterán

srácok, ezek szoftverek... pont olyanok, mint mobilon. az oprendszer is egy szoftver.

azt kéne a fejekben helyre rakni, és ebben nincsen semmi gonoszság, hogy amikor egy szoftvert megterveznek és elkészítenek, akkor azt az adott hardver és szoftver környezetre tervezik meg és készítik el. ha nagy tömegeknek szánt, akkor belövik, hogy mi a minimum igény, ha egyedi fejlesztés egy cégnek, akkor pedig a cég határozza meg, hogy ezt milyen környezetben akarja használni. aztán ez alapján a fejlesztő elkészíti, és kiadja, a felhasználók pedig használják.

a nagy tömegeknek (cégeknek) szánt verzióval addig fog foglalkozni a fejlesztője, amíg megéri foglalkoznia vele. ha nem durran nagyot, lehet, hogy 1-2 változatot készít még, majd hagyja "elhalni", nem frissíti, akinek megy, örülhet, akinek már nem, az meg "így járt". mivel a fejlesztő megadja, hogy mi a minimum igénye a szoftvernek, és milyen környezetre készült, a vásárló feladata eldönteni, hogy ez neki kell-e. ha meg sikeres, akkor továbbfejleszti, bővíti, kiadja az aktuális, friss oprendszerekre, még csicsásabb, jobb, okosabb verziót csinál, stb. van szoftver, ami egyszeri díjas, és van, ami előfizetési díjas, ahol havonta/évente fizetnek érte, ilyenkor persze az aktuálisan friss környezetben futnia is kell.

az egyedi fejlesztés (cégeknek) ugyanígy működik. megtervezik, megcsinálják, használják. itt is lehet, hogy mondjuk a teljes szellemi terméket megveszi a cég, ilyenkor a forráskódtól kezdve mindent megkapnak, így afölött is rendelkezhetnek, azaz ők, akár házon belül plusz funkciókat rakhatnak bele, vagy továbbfejleszthetik a későbbi rendszerekre. vagy "csak" a futtatható állományokat kapnak, ez esetben pedig akár havi követési díjat is fizetnek a szerződésben lefektetett keretek közötti időmennyiségben, amiért plusz munkákat, javításokat kérhetnek, vagy akár azt is, hogy mindig illeszkedjen az aktuális hardver és szoftver környezethez.

nem tud egy cégnek készült egyszeri fejlesztés felkészülni arra, hogy 3-5-10 év múlva milyen lesz a szoftverkörnyezet. értem, hogy jól működött éveken át egy szoftver az adott cégnél, de már nem fejlesztik, és W10-en nem megy, de ilyenkor vagy a gyártótól kell fejlesztést kérni, vagy megbízni egy céget, hogy fejlessze újra. szerencsés (és jó esetben olcsóbb is), ha megvan a programkód, vagy a pontos dokumentáció.

egy szoftver nem örök. még ha sokan szeretnék is, mert "drága volt". azért volt drága, amiért egy személyre szabott öltöny, vagy egy direkt neki készített, felturbózott autó drága. mert egyedi. ha nem egyedi, jobb az esély rá, hogy frissíti a készítője "ingyen", de ez sem garancia, hiszen miért tenné, ha nincsen belőle új bevétele? olyan fura ez, hogy az összes használati tárgynál elfogadja az ember, hogy öregszik és elavul, de a szoftvernél valahogy sokan ezt nem akarják megérteni.

ahogy azt sem, hogy KELL a W10 a Microsoftnak. versenypiac van, hogy ragadhatna le egy 10 éves rendszernél? hogy jöjjön valaki, aztán csináljon valami jobbat, és elvegye az elsőségét? ezért fejlődik minden, hogy "új" legyen, többet tudjon, jobb legyen, és így tovább. az, hogy mások szerint a W10 "gyengébb", mint a W7, az az ő véleményük. a W10 sokkal modernebb és jobb rendszer, de ugyanúgy vannak hibái, mint a W7-nek voltak, a jó öreg, jól megszokott XP-vel összehasonlítva. bár az a Vista után ordító felüdülés volt. a W10-re ráadásul tök ingyen lehetett W7-ről frissíteni elég sokáig, szóval az sem érv, hogy az MS le akarta húzni az ügyfeleket.

szóval senki nem kényszerít senkit semmire. lehet használni a régi szoftvert a régi oprendszeren, csak egyre kevésbé jól. és az MS-nek egyszerűen nem éri meg frissen tartani, mert nincs belőle annyi pénze, viszont drága a fejlesztés, ezért akinek kell, drágán kap frissítéseket, de azt sem örökké. ez a "későn ébredő", "ódzkodó" cégeknek szól, akik ezzel még hosszú éveket kapnak azért, hogy az összes szükséges szoftvert lecseréljék, és átálljanak az új rendszerre. ez vastag költség nekik, nagy bevétel az MS-nek és a szoftverek fejlesztőinek, de így működik a piac. de ez igaz bármelyik termékre, akár autó, akár tv, akár okostelefon, akármi.

(#126) #89309696


#89309696
törölt tag

Az XP-nél is nagy vergődés volt ezzel, de csak kikopott. Az átlag felhasználó hamar ki tudta nyírni, a ramot se kezelte már normálisan, DX9 is ronda lett már, nagy érvágásai voltak, lassú lett, könnyű volt lemondani róla.

A W7 más, ez már egy használható rendszer, átlag igényeket kielégít röhögve, nem fekszik szét fél év használattal, játékok sem léptek akkorát DX12-vel, nem lassú, erről nem lesz egyszerű kikoptatni az usereket. Ezt már leírták sokan az XP leállításánál is évekkel ezelőtt.
Szívbaj nélkül tovább fogják használni, most is a legtöbbön le van tiltva az update eleve, mennyivel másabb lejárt támogatással használni... Azon se lepődnék meg, ha hosszú távon globális tiltás kellene majd rá, hogy megmozduljanak az emberek erről a rendszerről.

De 1 év még sok idő, javulhat a W10, fejlődhet a Linux is vagy akár az Android (dokkolós móka).

(#127) hcl válasza szabonagyur (#124) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A usernél kreatívabb nincs a gép tönkretételében, ezt csak azért meséltem el ;) Annél jobb, ha így bekorlátoztátok.
Nekem a szőr állt fel a hátamon, amikor a másik volt munkahelyen szabad pendrive becipelés, bedugdozás, admin jog.

@Fehér Farkas : Hányan használnak még mindig XP-t, cégek, netre kiengedve, emberek otthon poresz nézésre... Tejóég...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#128) Csabroncka válasza hcl (#120) üzenetére


Csabroncka
addikt

Tudod a legnagyobb baj, hogy gyakorlatilag 0-24-es PC-k ről beszélünk, ha kihullik pótolni kell valamivel, inkább ez okoz fejtörést, amit írsz az megvan.

A virtualizáció a fene tudja miért sok esetben nem megy...

"in medias res"

(#129) hcl válasza Csabroncka (#128) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megfelelő eszközzel, és hozzáértéssel sok esetben megy.
És amikor megy, akkor érdemes használni. Ha nem megy, akkor meg nyilván nem...

A 0-24-es gépeket is pótolod valahogyan, valamikor. Érdemesebb nem régi hw-re és OS-re építeni, mert annél jobb eséllyel tudod pótolni a hardvert (a NASA is sokáig vadászta az ebayen a 386-osokat...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#130) btprg válasza siti (#78) üzenetére


btprg
senior tag

#78 & #80:
Hát ezeket sajnos nem tudom überelni, nincs otthon működő elektroncsöves számítógépem :D

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#131) Gargouille válasza hcl (#129) üzenetére


Gargouille
őstag

Mi is sok esetben virtualizáltuk az ilyen régi de le nem szerelhető vasakat, egyszerűen nincs jobb megoldás erre. Azt aláírom, hogy sokszor van vele mókolás, kisérletezgetés mire összehozod, de ritka amikor nem lehetséges.

Szerver környezetben meg eleve mindent csak vm-be rakunk elve, pont azért, hogy ne kössük a vashoz.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#132) hcl válasza Gargouille (#131) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Azt aláírom, hogy sokszor van vele mókolás, kisérletezgetés mire összehozod, de" ezért van a szakember.

Mutogatni való hater díszpinty

(#133) nexplo


nexplo
őstag

Az amerikai haditengerészet pedig mai napig XP-n nyomul. A tavaly bemutatott legújabb anyahajón is az fut :)
Képzelem meddig fog élni ebből kiindulva a win7 is :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#134) CPT.Pirk válasza nexplo (#133) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az már teljesen modern, még bőven használnak Win 2000-et is náluk. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#135) nexplo válasza CPT.Pirk (#134) üzenetére


nexplo
őstag

Na látod én meg itt még temetem lassan az XP-t is :DDD
Nyilván ott teljesen mások a célok-elvárások. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#136) bambano válasza nexplo (#133) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

csak a haditengerészet nem úgy tárgyal az árról, hogy na, 350 dollár, megszívtuk.
hanem úgy, hogy lövegeket 210 fokra :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#137) nexplo válasza bambano (#136) üzenetére


nexplo
őstag

Bizony :) csak a cikk kapcsán ez ugrott be egyből. Bár lehet még tologatják a Win 7-et is... tennék rá egy kis összeget ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#138) hcl válasza nexplo (#133) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az az XP nem egészen az az XP. Külön ilyen helyekre készült.
És (elvileg) elég rendesen el vannak azok a cuccok szigetelve. Sajnos láttuk a rakétás cuccoknál mennyire lyukas minden, de ez nem jelenti, hogy mindenhol máshol is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#139) billencs


billencs
csendes tag

Akik azzal érvelnek, hogy a Windows7 egy +tízéves rendszer, vajon mihez kezdenek hat esztendő múlva?

Alig fél esztendeje Linuxra tértem át és szerintem egy átlagos felhasználót már ma is kiszolgál és ha az utóbbi néhány év fejlődését tartani tudják, akkor fényes jövő állhat előtte.
[link]

(#140) somogyib válasza nexplo (#133) üzenetére


somogyib
őstag

Az XP még fiatal. Vállalati környezetben 2015-ben OS/2 Warp (1994) is futott még. :) (az igaz, hogy virtuális környezetben, de használatban volt).

És úgy néz ki még manapság is van rá igény: "ArcaOS 5...probléma nélkül képes az OS/2-re, DOS-ra, sőt, a Windows 3.1-re írt alkalmazások futtatására is". link

(#141) hcl válasza billencs (#139) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Akik azzal érvelnek, hogy a Windows7 egy +tízéves rendszer, vajon mihez kezdenek hat esztendő múlva?"
Ez hogy jön ide?
A 10 kb. rolling. szóval 10-nek fogják hívni (ha át nem nevezi a MS) akkor is, csak másképp fog kinézni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#142) benedekco válasza KAMELOT (#10) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem is és nekem mind a mai napig gondom van vele. Melóban és itthon is.
A win 10 minden csak nem konzisztens/stabil/ ellenben ingadozó/változó rendszer. Pont ahogy az előttem szóló is írta. Nézd meg mennyi szar van egy-egy frissítés után.
Az alap programok meg egyre gyatrábbak. Számológépet nem láttam még fagyni Win10-ig. Hát ez elhozta. Paint sem pixelpontos már. Az alap képnézegető pedig teljesen használhatatlan. A sebességről ne is beszéljünk. Hálózati kezelés ((mikro) lagokat okoz), hang kezelés (hálózat miatt pattog mint a szar, élvezhetetlen), mind mind problémás, nem egyedi esetről van szó hanem tömeges fosról.
Én mindig örülök annak ha valakinek nincs vele problémája de az nem jelenti azt hogy nincs vele egyáltalán probléma.

Csak egy játék és egyéb hangrögzítő/szerkesztő/effektelő programok miatt nem vagyok még Linuxon. :(

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#143) PuMbA válasza benedekco (#142) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem Win10-en jobb a sebesség, mint 8.1-en volt Intel procival és AMD / Intel VGA-val. DPC latency 100 mikroszekundum lett 300 helyett, az eddigi legkisebb a rendszeremen, de csak úgy, hogy a megfelelő drivereket használom.

Ha például felteszek egy másik firewire drivert már az egekben a DPC latency. A tavaly októberi Windows 10 frissítés óta pedig már nem a firewire kártyám a legnagyobb DPC időt elvevő folyamat, szóval még javítottak a hangkezelésen valamit.

Sokat számít a legfrissebb BIOS is az alaplapon, illetve a driverek. Ha nem jók a driverek és egyszerűen nem férnek meg egymással egyes márkájú eszközök, akkor ha fejre állsz is, nem lesz jó latency-d.

[ Szerkesztve ]

(#144) benedekco válasza PuMbA (#143) üzenetére


benedekco
addikt

Itt az adatlapomon a gép. Gyári driverek, ha van újabb akkor az lejön win update-el. HP EliteDesk 800 G1 SFF Túl sok variáció azért nincs egy ilyen gépen ;-).
Tele az adott problémával.
Ezen felül az alapprogramok bugosságával is kellene foglalkozni. Az office kétnaponta behány, elfogy a 16giga ram. Nemtom, win7 alatt konkrétan ilyen problémáim nem voltak egyáltalán. Se cégnél se itthon.

Win7 alatt nálunk egydül firefox használhatatlan.

re: (#145) DarkFater

Az elfuserált realtek hang sem egyedi, jópáran jelezték ismerősök hogy nincs hang.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#145) DarkFater válasza nexplo (#133) üzenetére


DarkFater
tag

Az Xp-s dolog az nem az amerikai anyahajó volt, hanem a britek új anyahajója.

Amúgy pedig a win10 nem rossz, de mégis egy kalap szar.

A fő gond az vele, hogy rájöttek arra amire én sajnos csak egy féléve, hogy a számítástechnika terjedésével sajnos az emberek nem lettek okosabbak, felkészültebbek és abszolúte nem értenek a számítógépekhez. Eljutottunk ugyanis arra a szintre, hogy rengetegen használják a számítógépet de fogalmuk sincs, hogy mi ez, hogy működik, stb. Az a baj, hogy még annál is kevesebbet tud róla az átlagember mint egy autóról. Egy tökéletes fekete doboz.

Tehát jött a nagy ötlet (amit mondjuk az Apple már megcsinált ezer éve) és az MS csinált egy olyan oprendszert ami tejesen hülyevédett és nem kell tudnod semmit róla, hogy mi vagy van-e a különbség aközött, hogy driver meg illesztőprogram. Semmit nem kell tudnod. A win10 jön és a háttérben neked mindent szépen beállít ahogy neked jó.

Ezzel a koncepcióval semmi baj nem lenne de az MS két dolgot elcseszett:
- A win10 sajnos sokszor fafságokat állít be és szarul működik ami miatt szív a felhasználó
- A win10 sajnos nem csak hülyeségeket csinál időnként de egy arrogáns agresszív állat is amelyik azt feltételezi, hogy senki nem ért a gépekhez ÉS CSAK az a jó beállítás amit ő tud és csak a Microsoft alkalmazás a jó, másé nem. Pedig van egy szűk "enthusiast" réteg amelyik ért hozzá és szeretné a saját ízlése szerint beállítani a gépet, de a win10 baromira nem hagyja. Ellenáll és szándékosan megnehezíti bármilyen változtatás keresztül vitelét. A Microsoft a szakértő felhasználókat les**ja,szeretné őket is lebutítani.

- Aki azt mondja win10-et használ és azt mondja hibátlan az hazudik. Rengeteg hibát csinál.
Ez is két soportra osztható:
- Véletlen hibák: Sajnos rengeteg hiba van benne és ezekbe előbb utóbb mindenki belefut. Cégben van 2 db atomstabil win7-es gépem, de otthon w10 van. Szóval tavaly otthon az asszony profilja "megsérült" egy frissítés után és onnantól kezdve ő nem tudott belépni, majd 2 hét múlva a következő frissítésnél minden visszajött. Most, hogy kijött az "októberi" frissítés :DDD a kommrersz, Realtek alaplapi hangkártyámon elment a hang. Újra beállítottam, de nem úgy működik mint rég és azóta sem sikerült a működést rendesen visszaállítanom. Baromira idegesítő. Ez mind színtiszta elkefélés ami megmagyarázhatatlan egy egyéves erős hardver esetében.

szándékos hibák: A win10 keményen tereli a felhasználókat az új hardver és az Intel irányába. Régi vasakon nagyon sok a probléma, különösen AMD vonalon ahol 2x annyi a gond mint Inteles vasaknál. Egyértelműen lassabb is, mint a win7. A másik probléma a szoftver oldal. Itt is észrevehető, hogy olyan régi programok, amik a mai napig gond nélkül futnak egy win7-en, vagy egy régebbi win10 build-en, azok az újabb frissítések után már nem futnak vagy futnak de fele olyan gyorsan mint azelőtt. Terelnek, terelnek, terelnek.

A nagypofájú rendszergazda kollégáknak megint csak üzenem, hogy tessék gondolkozni, mielőtt olyan komoly kijelentéseket tesznek, hogy "10 ezer gépet üzemeltetünk és semmi probléma a win10-el"

Megint csak az van, hogy nem gondolkodnak a kollégák. A nagyvállalati környezet ugye más.
- egyenhardver
- a hardver ritkán 5-6 évnél idősebb
- a hardver az gyári, azaz olyan "kikisérletezett jól összelőtt" HP, DELL, LENOVO, stb hardver ami mindig is stabilabb volt egy boltban vásárolt (alaplap+vga+memória stb stb) "utcai" konfighoz képest
- a vállalati környezetben egyenszoftverek vannak, office, vírusvédelem, tűzfal, központi megoldások
- a userek nem nyúlhatnak bele a gépbe, nem telepítenek magunak szoftvereket

Well.... ÍGY KÖNNYŰ.

Ilyen ügyfél nálunk is megy a win10-el..... már ahol nincs spéci szoftver ami nem támogatott win10 által, stb stb :O

Ugyanez egy kisvállalkozás 3-4db 6-8-10-12 éves gépén vagy otthoni környezetben már korántsem ilyen egyértelmű.

IT cég lévén nálunk is mindenfajta vas és szoftver van. Már csak tesztelés miatt is. Elsők között áltunk át win10-re és nagyon nehezen tértünk vissza 7-re de ott is fogunk maradni, amíg a vasak ki nem kopnak alóla. Van persze a cégben is win10 gép, mert haladni kell a korral és tudni kezelni a win10-et és hülyeségeit, meg az új vasak, már csak azon futnak :D (Micsoda véletlen) de a 7 az ami stabil és napi munkára használható.

Jól mutatja egyébként a win10-e kapcsolatos szakmai vitákat, hogy 2017-ben még nagyon komolyan hülyének néztek kollégák mikor azt mondtam, hogy vadiúj vas win10, régebbi vas win7.

Ugyanezek a kollégák tavaly már büszkék voltak arra, hogy milyen jó, teljesen befrissített naprakész win7 telepítőjük van és egy rossz szót nem szólnak a win7-re. Amikor ügyfél kérdi akkor szó nélkül veszik elő a hetes telepítőt.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#146) PuMbA válasza benedekco (#144) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nem néz ki jól, elég különc hardver. Már az alaplapnál az a gondom, hogy boltban nem lehet kapni külön, hanem egy teljesen egyedi HP alaplap. Ha pedig a BIOS-ban valamilyen hardvert épp nem bír jól kezelni, akkor vége is van mindennek. Erre a gépre a Windows 10 ezek szerint nem való.

(#145) DarkFater: Én nem rég váltottam munkahelyet, de mindkét cégnél 30-30db gépen a legfrissebb vagy eggyel régebbi Windows 10 ment :) Amire figyelni kell, hogy kitapasztalt egyen gépekből legyen a flotta. Pl. csak HP laptop Intel procival és integrált Intel VGA-val. Ezekkel nagyon kevés gond van.

[ Szerkesztve ]

(#147) macilaci78 válasza Tin (#52) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mennyibe is kerül egy Android, vagy iOS? Ha ingyen van, azt csinálnak felőlem, amit akarnak, de nettó baromság olyasmire locsolni a pénzt, ami záros időn belül lelőnek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#148) Gargouille válasza macilaci78 (#147) üzenetére


Gargouille
őstag

Androidnál és ios-nél is megvásárolod az eszközzel együtt aztán ingyen frissíted. Windows-nál is ugyanez a helyzet.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#149) Tin válasza macilaci78 (#147) üzenetére


Tin
veterán

semmi sincs ingyen, de ezt te is tudod. vagy, ha így nézed, a laptophoz is "ingyen" kapod a windows-t, már ha a gyártó nem akkora genya, hogy képes kiadni FreeDOS-os változatot.

túl van ez kicsit lihegve. főleg az a gondolkozás, hogy "felesleges pénzt ölni valamibe, ami úgyis megszűnik". minek enni, ha úgyis kisz.rjuk?:D

(#150) hcl válasza Gargouille (#148) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Már ahol ad a gyártó frissítést :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.