Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F-ECT$


F-ECT$
titán

Melyik cég ez?

Dive ever, work never.

(#3) atus72 válasza atus72 (#2) üzenetére


atus72
senior tag

Azt ne kérdezd hogy egy jónevű (tényleg) cég akinek teljesen más a tevékenységi köre hogy nem tűnt fel hogy mobiltelefonokat hoztak be tonnaszámra :D

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Hmm... csak most tűnik fel, hogy a NAV-os kommendósok is szintet léptek a felszerelés terén. Pár (10?) éve még mintha elég csumpi lett volna a szerkójuk, kb. készenléti rendőrség szinten. Vagy csak én vagyok tájékozatlan?

Mindenesetre jó látni... meg a térdeltetett puerto rico-iakat is. ;]
Paórse, bömös, pisztolyok, pénzkötegek, telóhegyek, szamurájkard a radiátoron - jó kis rajtaütős buli lehetett! :C

(#5) mike1334
Csak szigorúan! :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#5) mike1334 válasza atus72 (#3) üzenetére


mike1334
veterán

Mert ma Magyarországon minden cég kizárólag a főtevékenységeként megjelölt tevékenységet űzi...

AxBattler

A bevetés nem kispályázik :DDD

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6) Duree válasza F-ECT$ (#1) üzenetére


Duree
veterán

Tudomásom szerint a Laptopszalon tulaja az egyik aki ebben érintett. A budapesti és Pécsi boltjaik is bezártak.

duree54

(#7) #78600448


#78600448
törölt tag

Azért az a 20 év ilyen esetekbe nem eléggé sovány? Más néha többet kap pedig ennyire se tett szert, mint 4 milliárd HUF. Vagy csak nekem van zűr a fejembe?

(#8) Lokids


Lokids
addikt

Jó sok köteg 20-as volt ott.
Főnök, találtunk 1 milliárdot kp-ban.
Rendben akkor adja le ezt a fél milliárdot megőrzésre.
Átadtam 200 milliót.
Hírekben: Lefoglaltak 10 milliót kp-ban.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#9) weiss


weiss
addikt

Lúzerek, nem tudták, hova kell jattolni :D

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#10) PhilBrick válasza #78600448 (#7) üzenetére


PhilBrick
őstag

Egyreszt az osszeg es a buntetes kozott nincs egyenes aranyossag, masreszt a 20 ev a maximalis adhato. Ennel kevesebbet fognak ulni.

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Tipikus példája, amikor nem tudják mikor kell kiszállni. :DDD

(#12) mjani1172


mjani1172
addikt

Miért nincs ez a cikk a mobilarénán a címlapon?
Hülyébbnél hülyébb hírek vannak, amik a kutyát sem érdekelnek ,ez viszont fontos és talán egy páran elgondolkodnak, hogy miért olcsóbb valami mint a hivatalos ár? :W

(#13) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Lopjál egy kis pénzt, kapsz 20 éves, ölj meg egy embert, kapsz 4-et

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14) nyisziati válasza hemaka (#11) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem ma a hazai kis- és középvállalkozások jelentős részénél találhatnának komoly gondokat.
Az áfacsalás csak egy része ennek. Papíron utaztatott termékek, reexport, alkalmazottak minimálbéren bejelentve, a fizetés kb. harmada zsebbe történik, "vámmentes" behozatal, újracsomagolt termékek (lejárt szavatossággal)... Kb. bármelyiket lecsukhatnák, csak akarat kérdése.
Úgyhogy nemigen beszélhetünk arról, hogy időben kell kiszállni, mert akkor a legtöbb hazai cég lehúzhatná a rolót.

(#15) mjani1172 válasza nyisziati (#14) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez nem igaz.
Sajnos elég jól lehet tudni ki mit csinál,ki az aki csal, az szinte uralja a piacot, a többi szerencsétlen meg csak gombokért dolgozik.
Ne vegyük már egy kalap alá hogy hétvégén valaki számla nélkül kifesteti a boltját azzal hogy k.n c..ányok pisztollyal uralják a kereskedelmet és a várost.

[ Szerkesztve ]

(#16) Mr.Csizmás válasza nyisziati (#14) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pontosan. az árukereső mobilos szekciójában az összes cég ilyen, ami a 200k-s telefont 150-ért kínálja. ha végigmenne a nav ezeken, pár évig kb. adót se kellene fizetni, annyi befolyó zseton lenne. :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) Noukoum válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


Noukoum
veterán

Körülbelül.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#18) Reggie0 válasza hemaka (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert 4 mrd, ha konnyen jon, nem tart sokaig. Pl. sehol egy 2000 tonna vizkiszoritasu jaht vagy helikopter vagy repulo, csak 1-2 lakossagi auto, meg nemi kp. Eleve tobb ember kozott kellett elosztani.

[ Szerkesztve ]

(#19) hemaka válasza Reggie0 (#18) üzenetére


hemaka
nagyúr

Valamit elrontottak a srácok, vagy ha volt egy cseppnyi eszük már kimenekítették a pénzt. Bár ahogy elnézem őket, nem hiszem. :DDD

(#20) Balage700


Balage700
tag

Pedig ők okos emberek, megcsinálták a 100 milkát. :C

Csak most néztem utána, hogy lecserélték a polgit Pécsen. Véletlen? :U

[ Szerkesztve ]

(#21) Aprósólyom válasza Balage700 (#20) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Most meg az is lehet, hogy majd 10-20 évet rohadnak egy börtönben. Tényleg ér annyit valakinek a "kifogyhatatlan lóvé" élvezete, hogy aztán 10-20 évet rohadjon egy börtönben?! Az ilyeneknek nagyon nincsen rendben a lelki világa, hogy nem érzi egy esetleg 10-20 évnyi világtól való elzártság hátrányát. Ez nagyjából egy születéstől az érettségiig tartó, rettentő hosszú időszak. Az nagyon sok idő... :U

Jevons paradox

(#22) Aprósólyom válasza enginev3.0 (#13) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Azért nem ennyire egyszerű. Hallomássom szerint (mivel nem igazán kerültem eddig konfliktusba és a határokat sem feszegetem) nagy mértékben különbséget tesz a jog előzetesen kiterveltség/szándékosság között és balesetszerű/hirtelen felindulás között. Nem véletlen. Ilyen alapon, nem csodálom, ha egy bűnszervezet működtetői 20évet kapnak, egy halálos közúti balesetet okozó pedig "csak" pár évet.
Az én volt főnököm mindig azt mondta, (mert az ismeretségi körében történt halálos autós baleset), hogy azért megy óvatosan, előzékenyen, mert ő nem tudna együtt élni azzal a lelki teherrel, hogy az ő hibája miatt halna meg valaki a közúton, ha csak véletlenül is. Egy ilyen szemlélettel sokat javulna a közlekedési morálunk is. Senki nem gondol bele abba, hogy egy 1-2t átlagos személyautónak milyen hatalmas a mozgási energiája egy törékeny emberi testhez képest... Még én sem számoltam ki, pedig tanultam erre vonatkozó fizikai ismereteket. :B

(#4) AxBattler: Ó, már nagyon régi YT videókban is elég komolyan tolják ezek a rajtaütős magyar alakulatok. Találni olyat, amelyiken hang is van és lehet hallani, ahogy ordibálnak a behatolás előtt, ezzel, állítólag, mentális nyomást gyakorolva a bent tartózkodókra, hogy hirtelen félelmükben, ne tanúsítsanak ellenállást.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#23) Reggie0 válasza hemaka (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, nincs 1mrd amit lefoglaltak, szoval 3 hianyzik.

(#24) Mr.Csizmás válasza Reggie0 (#23) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1-5%-ért bármelyik rafkós ügyvéd elteszi luxemburg/maldív szigetek/svájcba :U lásd intim jachtozás címszó alatt.

(#25) Tikakukac bácsi, ne vicceljen :DD az oltásellenes apuka a perén is összehazudta, hogy nem tájékoztatta az orvos, nem tudta hogy kellett volna, stb. ehhez képest fb posztok garmadája tanúskodik az ellenkezőjéről. itt is majd letagad mindenki mindent, a másik Tibi volt, macska lepisilte a számlatömböt, és kidobták, intenzíven volt kómában stb stb.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25) Tikakukac válasza Reggie0 (#23) üzenetére


Tikakukac
titán

Arra lehet inni a hideg vizet.
Engem az érdekel majd, hogy hány cég és milyen tételben van benne a buliban. Legfőképp, hogy ki mennyire tudta, hogy a forrás finoman szólva is piszkos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) RudY


RudY
addikt

Egyébként ilyen esetekben mi alapján dönti el a NAV, hogy nyilvános a cég(ek) neve is? Mint pl. anno a MALL és társai.

(#27) Tikakukac válasza Mr.Csizmás (#24) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez majd egy picit nehezebb tészta lesz :B Meg igazándiból mindegy, the damage is done, sajnos ez a sztori kicsit közelebb van hozzám, így bátran merem mondani, hogy önmagában a lefoglalások és bezárások padlóra verték az érintettek egy részét.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28) Reggie0 válasza Tikakukac (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem penzert elviszik a balhet is es nem jut el a vegso cegekig.

[ Szerkesztve ]

(#29) san2000


san2000
tag

Persze mindegyik BMW külföldi rendszámos.Még ezzel is csaltak a kis genyák. :(((

[ Szerkesztve ]

(#30) Reggie0 válasza san2000 (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Az talan meg nem csalas, hanem optimalizalas. Mondjuk azert az sem mindegy, hogy van-e kolcson rajta, pl. nemeteknel nevetseges kamatra lehet autot venni. Ebben a kategoriaban mar lehet megeri. Amugy pl. osztrakoknal is jellemzo, hogy nemet autoval jarnak, mert osztakoknal iszonyatos az uj autokra az ado. Inkabb megvetetik nemet ceggel, berlik, majd 5-6 evesen megveszik, mert akkor mar megeri atvinni. szvsz pont ezert jo az eu, az orszagokat is versenyre kenyszeriti.

De lehet kolcsonzott is. Bunozokent azert merheti a kolcsonzes felara, mert barmikor lefoglalhatjak ugyis.

[ Szerkesztve ]

(#31) Fitzgerald válasza Aprósólyom (#21) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ezek a sittről jönnek, nézd már meg őket. Amúgy meg ha volt egy csöpp eszük is (én sem feltételezem hogy volt, de attól még az ilyen arcok is tudhatják kiket kell keresni ilyesmivel), akkor számoltak ezzel a dologgal, és tényleg elraktak valahova pénzt, amit a NAV sosem talál meg. Lenyom 10 évet a gyerek, kijön, és csak felveszi a pénzt ami ennyi idő alatt azért fial is rendesen, ha jól lett befektetve.

(#32) hemaka válasza Fitzgerald (#31) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szerintem is, ezek azért voltak ott tartva, hogy legyen akit elvigyen a nav, a többiekig meg úgy sem jutnak el. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) janeszgol válasza mjani1172 (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem aki elgondolkodik, annak nem kellenek ezek a hírek. A többiek meg nem fognak elgondolkodni (nem fogják fel vagy nem érdekli őket, mert egy hivatalos árból kettőt is vesz MutyiGSMben, és ez nehezen cáfolható).

(#34) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez mind szép és jó,csak az a baj kevés az ilyen akció.Például én egy kisvárosban lakok de rengeteg csaló él itt ,már azt sem tudják jómódjukban mit csináljanak,luxus autók garmadáját vásárolják,luxus utazások meg sorolhatnám.Az egyikről anno megjelent egy cikk kiterjed bűnszervezet azé is de aztán eltűnt a netről a cikk pedig a fejétől az aljáig leírták a dolgokat.Szóval ha azt fogom látni,hogy a városomban is elviszik ezt a sok rohadékot akkor azt mondom,hogy tényleg történik valami,amúgy meg semmi.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35) Tikakukac válasza hemaka (#32) üzenetére


Tikakukac
titán

Már most eljutottak, kisker láncokig, értékesítés végéig elment a buli.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36) hemaka válasza Tikakukac (#35) üzenetére


hemaka
nagyúr

Akkor majd kíváncsian várom mikor melyik webshop fog bezárni emiatt. :DDD

(#37) Tikakukac válasza hemaka (#36) üzenetére


Tikakukac
titán

A nagy tételes boltoknak reszeltek már most is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38) hhenry válasza hemaka (#36) üzenetére


hhenry
őstag

:K
Valaki esetleg az A4team boltról nem tud valamit?
Ők is egyik percről a másikra tűntek el

(#39) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Inkább a pénzt kellene visszahozni. Csak kicsit vigasztal, ha húsz évet kap. De meg majd nem fog. Kiderül, hogy melyik fontos ember is benne volt, aztán szépen nem hallunk az ügyről többet. És hány ilyen van még. Én meg tolom be a fizetésem felét ilyen meg olyan adó címén. Nincs ez jól így. :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#40) akaido válasza hemaka (#11) üzenetére


akaido
addikt

"az isten pénze sem lenne elég..."

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#41) cellpeti válasza enginev3.0 (#13) üzenetére


cellpeti
veterán

nem mindegy ki elől lopod el a pénzt

Tigris, tigris, csóvafény...

(#42) cannibal válasza enginev3.0 (#13) üzenetére


cannibal
senior tag

Ennek az üzenete annyi, hogy az államtól ne lopj.

(#43) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Vicces. :)
Úgy néz ki nem fizettek a megfelelő helyre vagy nem akartak annyit fizetni amennyit a kormánynak csúfolt mafia kért. :)
Eközben az aluljárókban és egyéb helyeken az arabok és egyéb anomáliák által irányított lopott telefonokkal,imei kiütéssel és egyéb abszolút illegális forrásból származó cuccokkal seftelő kókler boltok vidáman működnek hosszú évek lassan évtizedek óta. :) És persze senkinek nem szúr szemet mert nem szúrhat szemet. :)

(#44) dabadab válasza enginev3.0 (#13) üzenetére


dabadab
titán

"Lopjál egy kis pénzt, kapsz 20 éves, ölj meg egy embert, kapsz 4-et"

Nem kellene ennyire fullba nyomni a tényeket semmibe vevő populizmust.

Egyrészt a sima emberölés is 5-15 év (vagyis négy évet nem lehet érte kapni), ha meg már bármi módosító van rajta (pl. előre kitervelve, nyereségvágy, stb), akkor meg már 10-20 év.

Ebben az esetben a 10-20 éves kategóriához meg az kellett, hogy gyakorlatilag kimaxolják az egészet: különösen jelentős kár (ez a legnagyobb kategória), bűnszervezetben elkövetve (ez meg duplázza a büntetési tételt).

DRM is theft

(#45) Tikakukac válasza dabadab (#44) üzenetére


Tikakukac
titán

Sajnos vagy nem sajnos én elég közel voltam pár életet kioltó eseményhez földrajzilag, szóval a médiától függetlenül elég extra infót és körülményt is ismerek/mutattak meg így-úgy.
Totálisan fogalmam sincs ezek a tételek hogyan jönnek ki. Tényleg nem értem. Szülőföldem az, ami, láttam 1-2 híres esetről olyan dolgokat, amiket nem sokan és bizony, ezt a tételt bőven-bőven nem érte el a legtöbb érintett. És ők nem ÁFA csalók voltak. Csontokat törtek szilánkra és belső szerveket zúztak péppé. Egy emberben. Na ez itt a nagy kérdőjel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46) kymera válasza Reggie0 (#30) üzenetére


kymera
senior tag

Az talan meg nem csalas, hanem optimalizalas. Mondjuk azert az sem mindegy, hogy van-e kolcson rajta, pl. nemeteknel nevetseges kamatra lehet autot venni. Ebben a kategoriaban mar lehet megeri. Amugy pl. osztrakoknal is jellemzo, hogy nemet autoval jarnak, mert osztakoknal iszonyatos az uj autokra az ado. Inkabb megvetetik nemet ceggel, berlik, majd 5-6 evesen megveszik, mert akkor mar megeri atvinni. szvsz pont ezert jo az eu, az orszagokat is versenyre kenyszeriti.
De lehet kolcsonzott is. Bunozokent azert merheti a kolcsonzes felara, mert barmikor lefoglalhatjak ugyis.

Azért érdekes hogy nálunk itthon ez sem működik :(((
Ha itthon megállít a rendőrbá egy külföldi rendszámos autóval akkor egyből keresztre feszítenek és elveszik a forgalmit / rendszámot , feljelentenek és kb úgy bánnak veled mintha tömeggyilkos volnál .

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#47) Sn00k válasza Aprósólyom (#21) üzenetére


Sn00k
veterán

Az életben sem fognak ezek 20 évet ülni. Jó maga viselet, jó ügyvédek és 7-8 év azt csókolom...
HA egyáltalán fognak ülni :DDD

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#48) wolfman


wolfman
veterán

Naaaa. Nincs 7 napja, hogy Pécs városában leváltották a fideszes polgimestert, már megindultak a tisztogatások? :DDD
Ilyen esetek miatt indultak be az iratmegsemmisítők más városokban is. :U

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#49) Mr.Csizmás válasza wolfman (#48) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50) Khelben válasza wolfman (#48) üzenetére


Khelben
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.