Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Tetsuo válasza mike1334 (#99) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Összekevered a dolgokat.
Attól, hogy mi nem ismerjük, még egyféle igazság van. Ha nincs bizonyíték, illetve nem vagyunk biztosak az elkövetésben stb. az nem azt jelenti, hogy sokféle igazság van, hanem éppen azt, hogy nem ismerjük azt az egyet.
A jogrendszer humanizmusa egy szükséges rossz, hiszen nem csak teljesen felderített ügyek léteznek, hanem sok olyan, ahol nincs biztosan megállapítva több részlet, akár nagyon fontos részletek sőt, van hogy téved a nyomozó, a nyomrögzítő stb.
Kiderült már, hogy ártatlanul is végeztek ki elítéltet, mert hibás volt a nyomozás és/vagy a jogalkalmazás.
De ettől még egyetlen igazság létezik, az a tévedésktől sem változik meg épp ellenkezőleg: arra mutat rá, az emberek nem mindig találják meg azt.
"Ha nem szándékosan", akkor az is az igazságnak a része, csak nehezebb kideríteni. Ez nem azt jelenti, hogy más-más nézőpont más igazságokat szül, hanem azt, hogy az egyetlen igazságot bizonyos esetekben nehéz vagy éppenséggel lehetetlen kideríteni, de attól még az az egy, abszolút igazság létezik.

A fenti esetek egyébként nem tévedéskről szólnak (pl. Mercedeses Molnár Ricsi ügye), hanem visszaélésekről, korrupcióról, gazság-szolgáltatásról. Én pedig politikai/ideológiai elfajulásra céloztam. A liberalizmus tévedéseit/hibáit most nem ragoznám, ha nem muszáj.

A talio-elvnél igazságosabb rendszer nem létezik - ez tény, viszont az ember ezt csak nyilvánvaló, tutibiztos esetekben alkalmazhatná, a legtöbb eset viszont nem ilyen.
Ezért egyfajta kompromisszumként lett bevezetve a mérsékeltebb büntetés. Pl. ha egy gyilkost nem végzünk ki, hanem "csak" leültetjük 20 évre, akkor sérül az igazságosság, mert ahelyett, hogy pontosan azt kapná, amit elkövetett valami mást kap, ami ráadásul egyre jobb ellátást jelent (sok becsületes embernek jól jönne a hasonló komfort), illetve némi eséllyel benne van, hogy ártatlan és ezért nem lenne jó kivégezni, ekkor viszont a 20 év sem igazságos vele szemben. Tehát egyfajta köztes rossz.
A "humánum" és a szabadelvűség odáig fajul(t), hogy a bűnösnek különb jogai vannak, mint áldozatának. A liberális jogvédők jobban védik az elkövetőt, mint aki tőle szenvedett.
Eleinte hihető volt egy túlkompenzáció, mint pl. a rasszizmus elleni fellépés során előbb hisznek ma már egy fekete bűnözőnek, mint egy fehér, keresztény rendőrnek, aki fellépett ellene, de ennél többről van szó. Az ideológia hazsnosságát védve gázolnak át akár az adott ideológia elvein is. (Lásd, többek között a liberalizmus kettős mércéit.)

[ Szerkesztve ]

(#102) Tikakukac válasza mike1334 (#97) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez nem így működik.

Tudom, hogy nem így működik, hát tapasztalom kicsi korom óta.

"Kívülről" biztosan teljesen igazságtalan, de hidd el, hogy muszáj tényeken alapulnia, különben azon kapod magad, hogy a semmiért Te is kapsz 20 évet, mert valaki szerint így "igazságos".

4 kameraszögből, FHD minőségben készült videó, ahogy fényes nappal laptopot lop valaki az úgy elég tényeken alapul? :DDD Ilyenek ezek a semmik, na. Ilyen semmiből van 4 eset, egyik esetben 600k körüli volt az érték, nem csak 250k amire azt mondta a rendőrbácsi, hogy áh, hát most ezzel mit csináljanak ;]

Nincs objektív igazság, a fogalom maga feltételezi, hogy egy adott személy szempontjából az, a másikéból nem.

Blablablablablaaa, megint jogfinkedés és magyarázása, hogy mi miért f0s és mellőzi a józan paraszt ész nevű dolgot. Igen. Neki kell a pénz nyerőgépre és egyébként alkesz, erre már jött is a megfelelő paragrafus és nincs itt semmi látnivaló, ezzel nem lehet mit tenni. Te meg a beledet dolgozd ki, légy sík ideg és kéregess kölcsön, mert rajtad viszont, hajaj, rajtad be fogják vasalni, mint a huzat. A felnőtté válás során ha valamit tényleg belém véstek: ha gondod van, oldd meg magad. Mert csak magad vagy. És milyen igaz. Nincs a nevén semmi, nem dolgozik és megáll a tudomány? Az összeg egy csekély részét fektesd gorillákba, veresd ki belőle a teljes összeget és kész is. Ez a szerelő megoldása a gyertya gondodra a kocsidban.

Na, de nagyon off, kár ezen vitatkozni, nem célom senkit meggyőzni. Ebben a jogszabályi környezetben ez így működik, a bíróság sem tehet mást.

Ez itt tényleg így működik. Sehogy. De cserébe lehet tartani a mancsokat a semmiért mindenkinek. Az ügyben a csúcs tényleg az volt, hogy nagyjából erőt sem fektettünk bele és a palinak éppen csak a székletének az állagát nem tudtuk meg 72 órán belül, miután azt mondták a zsaruk, áh, ez tutira bukta. Ami dettó kamu volt, mert ismerték amúgy nagyon is, csak...
Csórinak a napját tudtam, merre jár, mit csinál, egyszer egy csaj felhívott, hogy látta a palit, éppen evett zsemlét májkrémmel a többi cimbivel és láthatóan nem menekül ;] Mondtam köszi és a sírva röhögtem az utcán, hogy az ég áldja meg, tényleg mekkora marha putriba rakott engem az ég, hogy ha én egy csokit ellopnék 2 óra múlva már a fejemmel szántanák a betont.

De tényleg OFF vége, mára elég is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103) h1mpi


h1mpi
nagyúr

de jó látni az ilyet, jól indult a napom :K ja és aki az államtól lop, az nagyobb büntetést fog kapni, mintha embert őlt volna...

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#104) Macka válasza kacsyx (#100) üzenetére


Macka
veterán

Kozármisleny már régóta ilyen. Amióta nincs eladó telek a mecsekoldalon, a tehetősek ide költöznek. Nagykozár is ilyen lesz idővel.

(#105) Golyobis válasza mike1334 (#99) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Szerintem itt inkább arról van szó, hogy bizonyos gazdag és nagystílű bűnözőknek mindenféle kiskapuk állnak a rendelkezésére, és a rosszhiszeműek kedvezményezett/enyhített büntetést kapnak.

Ez nem is meglepő, hiszen az ilyen embereknek van lehetősége (pénze, verőembere, ügyvédje) ráhatást gyakorolni a törvénykezésre/szabályozásra, nem pedig a kisembernek.

Ez így van már a római kor óta legalább. De lehet hogy ősidőktől.

Az hogy 30 oldalas a bírósági tanulmány, meg hogy a professzor azt mondta szerintem gyenge érv a következetesség ellen.

(#106) Dark Archon válasza cannibal (#42) üzenetére


Dark Archon
addikt

Így van, csak az állam lophat :O

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#107) e-newsee válasza h1mpi (#103) üzenetére


e-newsee
addikt

Nyilván, az állam nem szereti a konkurenciát. :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#108) Macka


Macka
veterán

Nagyon sokan tévúton jártok itt a gondolataitokkal, nulla jogi ismerettel.
Nettó hülyeség, hogy többet kapnának, mint az emerölésért. Leginkább, mert az emberölés életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntetendő cselekmény, senki nem fog kapni szándékos emberölésért csak 10 évet. Az, hogy ha valaki gondatlanul öl, már teljesen más történet.
Jelen esetben a max kiszabható büntetés 20 év, középértékből indulnak ki, arra jönnek a súlyosító körülmények, illetve enyhítőként fogják figyelembe venni a tőlük lefoglalt dolgok értékét, mellyel az államnak okozott kár részben megtérül.
A 4 milliárd, amiről a cikk szól pedig, közel sem jelenti azt, hogy forintosítva ennyi maradt a zsebükben, ez csupán az adóhiány összege.

(#109) mike1334


mike1334
veterán

Huuu, hát annyian írtatok, annyi érvet, hogy teljesen felülírjátok bennem, amit az egyetemen tanultam, meg azóta gyakorlatban tapasztaltam a jogról...Ja nem, de csak nyugodtan, szabad ország :)
(Amikor "érzéssel" kezdenek jogászkodni, meg józan paraszti ésszel, azt fáj nézni. Félreértés ne essék, nem mondom, hogy tökéletes a rendszer, de erről nem a jogalkalmazók tehetnek, rajtuk számonkérni, több, mint furcsa).
Részemről befejeztem, mindenki azt gondol, amit akar, aztán a bíróság majd eldönti (amin majd jókat lehet morogni, hogy "de hülyék, én jobban csinálnám...)"

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#110) Macka válasza mike1334 (#109) üzenetére


Macka
veterán

Ezt nem lehet jól csinálni. Egy ideig megy a buli, dől a lé, aztán kattan a bilincs. Hogy miért? Mert ekkora volumenű dolgot 1 ember nem tud véghezvinni, ahol pedig több szereplős a játék, ott előbb-utóbb kiderül valami.
Ráadásul a NAV sem hülye, ekkora összegű adóvisszaigénylés esetén minden egyes számlát a végletekig megvizsgálnak.

(#111) Fryskitt válasza mike1334 (#90) üzenetére


Fryskitt
addikt

Te vagy P. Péter? Mert akkor értem.... :DD

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#112) zseko válasza mike1334 (#97) üzenetére


zseko
veterán

Egy dolog, hogy tudják bizonyítani, egy másik, ha nem is akarják.

HR24.hu

(#113) zseko válasza Mr.Csizmás (#76) üzenetére


zseko
veterán

- 'a Samsung az általa forgalomba hozott termékekre 12 hónap teljes körű kötelező jótállást (alapjótállás) és további 12 hónap kiterjesztett Samsung jótállást biztosít.'

A kiterjesztett jótállás már nem vonatkozik a tartozékokra és a beépített aksira, és ha jól emlékszem, egy szimpla készülék regisztráció kellett hozzá a mysamsung oldalon.

- 'az alapjótállási időn és a kiterjesztett Samsung jótállási időn felül vállalt kiegészítő jótállás kizárólag akkor érvényes, ha azt a fogyasztó ellenérték fejében megvásárolja.'

Ez a harmadik év, én is vettem az S4-hez anno, a mostanihoz elfelejtettem.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#114) Vektast válasza mike1334 (#99) üzenetére


Vektast
aktív tag

Az látszik, hogy tanultál valamennyi jogot és tisztába vagy az ártatlanság vélelmével, de fogalmad sincs arról, hogy hogy is működik idehaza az igazságszolgáltatás a bíróságokon. Javaslom nézd meg a Tolvajkergetők utolsó kb. 10 részét YT-on. Kívánom hogy sose keljen az igazadat bizonyítani egy bíró előtt idehaza.

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#115) mike1334 válasza Vektast (#114) üzenetére


mike1334
veterán

Valamennyi jogot? Köszi :DDD
Szakvizsgázott jogász vagyok, 7 éve dolgozok jogi területen...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#116) Macka válasza mike1334 (#115) üzenetére


Macka
veterán

Nesze, megkaptad. :DDD :DDD

Vektast: tehát a Tolvajkergetők című akármi autentikus jogforrás, és mivel annak Te legalább 10 részét láttad, Te tökéletesen tisztában vagy az "igazságszolgáltatással". Gratulálok, így tovább.

[ Szerkesztve ]

(#117) valakky


valakky
aktív tag

A jogszolgáltatás önmagában sosem jelentett igazságszolgáltatást... :DDD

(#118) Tikakukac válasza mike1334 (#115) üzenetére


Tikakukac
titán

Mint nálunk a burkoló. 30 éve az, nagyon szép papírjai is vannak. Ettől még én különbül fel tudtam volna rakni a csempéket. Tanulság: na, ezt én is keresem.

Macka: Nagyjából igen, korrekt. Van videód, van bizonyítékod egy garmada, de mivel aki ezekkel rendelkezik bizonyos körökben nem kívánatos, így az egész sz@rt sem ér, sőt. Ez egy tűpontos rajza a magyarországi igazságszolgáltatás működésének :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#119) mike1334 válasza Macka (#116) üzenetére


mike1334
veterán

Megszoktam :)
Az itteni jogász topikból is ezért koptak ki a jogászok. Jött a sok megmondóember, akinek jobban hittek, mint annak, akinek ez a szakmája...
Meg mert ingyen nem jogászkodunk ;]

Tikakukac
Erre már nem is mondok semmit, ha így gondolod, akkor sok sikert, van olyan bíróság, ahol nem kötelező a jogi képviselet, menj bizonyíts...

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#120) Tikakukac válasza mike1334 (#119) üzenetére


Tikakukac
titán

Mármint mit? Hogy szar a rendszer? Nem kell bizonyítani. Én láttam az olaszliszkai lincselésről képeket, szerencsére vagy sem drága szülőföldem bőven megajándékozott ilyesmivel, jó helyre kell születni, ugye.
Az eredményeket és a kifutását a sztorimat szerintem magad is ismered. De muter kicsit jobban benne van, ő ismeri azokat a történeteket, amik nem kerülnek ki a netre és a TV-be.
Azt bizonyítsd be, hogy ezek nem léteznek. Majd utána hajtom le a fejemet, addig pedig hadd mutassam a középső ujjamat a rendszer felé :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#121) Macka válasza Tikakukac (#120) üzenetére


Macka
veterán

A rendszer olyan amilyen, semmi nem tökéletes.
Én 14 éve dolgozom jogászként, napi szinten vagyok kapcsolatban bírósággal/ügyészséggel/egyéb nyomozóhatóságokkal, de olyan dolgokkal, amit itt egyesek homályosan körbeírogatnak, szerencsére nem találkoztam.

Nekem az egyetlen problémám a rendszerrel - és ezzel vissza is érünk a témaindító cikkhez - az, hogy évek, amíg egy ilyen ügyben jogerős ítélet születik. Konkrétan tudok olyan szintén pécsi illetékességű ügyről, ami 2015-ben kezdődött (nyilván az információgyűjtés jóval korábban indult) egy rajtaütéssel, és még mindig nincsen benne elsőfokú ítélet sem. Szintén költségvetési csalás, több milliárdos értékben. Pletykák persze vannak, hogy egy közismert politikus áll a háttérben, akihez nem jutottak el, és egyéb blablabla...

[ Szerkesztve ]

(#122) Tikakukac válasza Macka (#121) üzenetére


Tikakukac
titán

Erre szoktam volt mondani: nagyon-nagyon hálás lehetsz akkor a világnak.
Nekem már első osztályos koromban odarakták a bicskát a torkomhoz, hogy ha nem adom oda az uzsonnámat, akkor megdöglök. Ez talán kevésbé homályos, elég konkrét és lényegre törő. Hadd ne fejtsem ki, ennek mi lett a kifutása, mert a mai napig röhögök rajta :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123) mike1334 válasza Macka (#121) üzenetére


mike1334
veterán

Én 5 évig dolgoztam a NAV-nál kockázatelemzési területen...valahogy nekem se rémlik semmi visszaélésszerű...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#124) dabadab válasza mike1334 (#123) üzenetére


dabadab
titán

Szerinted akkor most a NAV megindítja a vagyonosodási vizsgálatot Borkai ellen? :D

DRM is theft

(#125) mike1334 válasza dabadab (#124) üzenetére


mike1334
veterán

Ilyen témában nem nyilatkozok azóta sem :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#126) Macka válasza mike1334 (#123) üzenetére


Macka
veterán

Kolléga... :DDD
Én 8 évig voltam ellenőrzési főosztályon, aztán a bűnügyön.

(#127) Tetsuo válasza Macka (#116) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A Tolvajkergetők esete pontosan bizonyítja, hogy a magyar bíróságok nem mindig járnak el megfelelően. Az adott esetben több, az eljárást érintő jogsértést követett el mind a bíró, mind az ügyész.
A Tolvajkergetők csapata számtalan bizonyítékkal (dokumentumok, videófelvételek) rendelkezik, amiből néhányat a videósorozatban is bemutattak.
Később ejtették, illetve enyhítették a Tolvajkergetők ügyét, viszont a volt bíró és az ügyész ellen jelenleg is folyik eljárás.

(#128) Tetsuo válasza mike1334 (#119) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Mit higgyünk neked? Hogy a jogászok nem is bűnöznek és nincs is korrupció? :C LoL

(#129) mike1334 válasza Tetsuo (#128) üzenetére


mike1334
veterán

Azt hiszel amit akarsz, amiket írsz abból is látszik mekkora szaktekintély vagy..lol...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#130) mike1334 válasza Macka (#126) üzenetére


mike1334
veterán

Az menő :D
Miért hagytad ott? (Költői kérdés :DDD )

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#131) Macka válasza mike1334 (#130) üzenetére


Macka
veterán

Pont amiatt. Amúgy a mai napig a legjobb munkahelyem volt, szerettem is csinálni, de anyagilag zsákutca. A vicc az egészben, hogy utána egy ideig szakmán kívül dolgoztam, sok pénzért, aztán végül nem úgy alakult az élet, és ismét visszatértem a joghoz közelebb álló útra, ugyancsak állami szervnél, ami megint szarul fizet. Ez van. :W

(#132) Tetsuo válasza mike1334 (#129) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Mint írtam ez nem hit kérdése. Tekintélyre hivatkozol, amikor arról próbálod meggyőzni a fórum olvasóit, hogy nincs is korrupció? Ez a csúcs. :U

(#133) mike1334 válasza Macka (#131) üzenetére


mike1334
veterán

Már egész baráti a fizu. Nem egy versenyszféra, de bőven a közszféra átlaga felett van. Cserébe létszámstop, de enyhült valamelyest az elmúlt időszakban, van ahová már vettek fel embert. Jogász még hiánycikk, mint mindig :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#134) Macka válasza mike1334 (#133) üzenetére


Macka
veterán

Igen, amióta eljöttem, volt normális bérrendezés, viszont ha jól tudom, akkor "mozgóbér" már nincsen.
Épp néztem a kiírt pályázatokat, Pest még mindig a szokásos, ott keresnek jogászt, revizort. Ott mindig is nagy volt a fluktuáció.

(#135) mike1334 válasza Macka (#134) üzenetére


mike1334
veterán

Írok inkább privátban :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#136) Reggie0 válasza Tikakukac (#102) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezert lenne meg letjogosultsaga az adosrabszolgasagnak.

(#127) Tetsuo: Vagy a mori bankrablas esete.

[ Szerkesztve ]

(#137) nyisziati


nyisziati
veterán

Látom haladunk a középkor felé... ;]
Várom már, amikor többen kiállnak a kézlevágás és a kerékbetörés mellett.
Valamint rég volt már "nem vagyok náci, de rendet kéne már tenni" típusú komment, valaki helyrebillenthetné már az egyensúlyt.

(#138) FLD1987 válasza Tikakukac (#102) üzenetére

Erről eszembe jutott a bíróság kérése. Felperes én voltam és az alperes a magyar állam volt.

A bíróság azt kérte a felperestől, hogy bizonyítsa be, hogy keresetpótló járadékra és költségpótló járadékra jogosult. Jövedelme a baleset előtti keresetét neki fel nem róható okból nem éri el, életszínvonala kielégítését szolgálja a költségek pótlása.
- Ez azt jelenti, hogy a bíróság azt kérte a felperestől, hogy bizonyítsa be, hogy jövedelme a 6 hetesen bekövetkezett baleset előtti keresetét neki fel nem róható okból nem éri el, életszínvonala kielégítését szolgálja a költségek pótlása.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#139) Vektast válasza Tetsuo (#127) üzenetére


Vektast
aktív tag

Pontosan ezt akartam írni. Sajnos itthon a bíróság sok esetbe már eldöntötte a tárgyalás előtt, hogy mi lesz a bünti és azt tűzön vízen végig viszik ha kell az ügyészséggel karöltve. De a tisztelt szaktekintélyek váltig állítják, hogy ilyen nincs :C :C .

Amúgy nem egy NAV-os/ közigben dolgozó jogásszal találkoztam már és szinte minden esetben az fogalmazódott meg bennem, hogy ennyi ésszel hogy a francba tudták elvégezni a jogi egyetemet?? Eskü nem értem. Mennyasszonykám a közigben dolgozik HR-esként és a jogi osztály a területe és ne tudjátok meg, hogy ott mekkora a sötétség. Két dolgot nem tudnak igazán: jogszabályt értelmezni és adatlapot kitölteni de az arcuk az hatalmas arra a két betűre a nevük előtt. :K

[ Szerkesztve ]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#140) bazsi83vp válasza Vektast (#139) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Többet szenvedtem a gépészmérnökin, mint a jogon..... Utóbbihoz csak segg kellett és fej -> ergo a jogi énem alapján seggfej vagyok. ;]

Ugye ahogy a 12 féléves osztatlan (középiskolai) tanárképzésre sem a kvázi professzorok jelentkeznek: pedig az 6 év az életükből..... ha épp meg nem csúsznak. :DDD

(#141) Vektast válasza bazsi83vp (#140) üzenetére


Vektast
aktív tag

" jogi énem alapján seggfej vagyok." Köszönöm ez jó volt! XDDD Amúgy sztem az tök jó hogy van egy reál meg humán végzettséged is.

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#142) Tikakukac válasza nyisziati (#137) üzenetére


Tikakukac
titán

Ó, az örök klasszikus kategória, aki megmondja, hogy mi megy a zsákfaluban és ha az a legkevésbé is ellenkezik a PC szaktekintélyével, minimum náci. Imádom :B A kettő között ugyanis ő nem ismer semmit és nincs semmi.

Reggie0: Ha nem a 60 kilómmal kellett volna hordanom a 40 kilós zsákokat és talicskáznom a földet meg verni a betont, hanem ezt a jókötésű szép nagy embert ideadták volna a nyárra, hogy dolgozza le a kárt amit okozott, phej, micsoda ötlet. Ja nem, ez nem logikus. Ehhez a Duna másik oldalára kellett volna járnom, ott tanítják meg az ehhez szükséges ismereteket.

FLD1987: Nagybátyámnak autóbalesete volt kicsi korában. Már akkor kiderült, hogy soha nem fog tudni semmilyen módon részt venni a társadalomban, a korral pedig csak rosszabb lesz és egyre durvább gyógyszereket kell betömni, hogy mentálisan stabil maradjon. Hogy ennek ellenére olykor miket meg nem próbált már állambácsi :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#143) valakky válasza mike1334 (#123) üzenetére


valakky
aktív tag

Azért a google-nak szokott rémleni sok minden
[link]
[link]
összejött egyébként jópár hír, mindenféle területről.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#144) Reggie0 válasza Tikakukac (#142) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem azt jelenti, hogy neked dolgozik, hanem azt, hogy dolgoztatjak, amig meg nem adja a tartozast. Pl. bortonben nem opcio neki a munka, hanem kotelezo es rogton levonjak belole a tartozast. Igy aki tartozik, annak jobban megeri bejelentett munka mellett leroni a tartozast, mint papiron eltunni es fekete bevetelekbol megelni, csak ne kelljen fizetnie.

UI: Mindig a Duna masik oldalan vagy, attol fugg honnan nezed.

[ Szerkesztve ]

(#145) Tikakukac válasza Reggie0 (#144) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, ez a tankönyvi elmélet, ami nem nagyon akar működni. Most jelenleg se pénz, se elvégzett munka, ellenben a sztori után még 2 bolti lopás is belefért, aztán hagytam a sztorit. 140 darab telefonhívásból sem sikerült az illetékes rendőrt elérni munkaidőben. Konkrétan minden nap ment a hívás ütemszerűen válogatott időpontokban. Nuku. Bár egyszer kerülnék olyan pozícióba, ahol ennyire tojhatnék a munkámba :B

Mindig a Duna masik oldalan vagy, attol fugg honnan nezed.

Való igaz, csak én BME vs Corvinus ellentétről írtam. Gondolom nem kell részleteznem, hogy melyik a jogi csapat és melyik a mérnökös.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#146) Reggie0 válasza Tikakukac (#145) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, hat a rendorokrol/ugyeszekrol nekem is ez a velemenyem, azert en is megeltem veluk 1-2 sztorit :) De udvaroltam bunugyi technikus csajnak is, eleg joban voltunk, meselte mi megy egy helyszinelesnel. Mondjuk az elkovetok orulnek, mert a vegen kevesebbet tudnak a nyakukba varrni.

Igy mar vilagos.

[ Szerkesztve ]

(#147) zseko válasza nyisziati (#137) üzenetére


zseko
veterán

Hát, amikor maga a rendőr mondja, hogy felesleges bevinnie az elkapott kisebbségit, mert az ügyész/bíró (nem tudom melyik) simán kiengedi, az meg kiröhögi, neki meg csak baja, felesleges plusz munkája lesz miatta, valamint ha bemásznak hátulról a szomszéd telekről a portámra, a kutya meg megzargatja, és még engem vonnak felelősségre miatta, mert 'nem tudott a kutyáról' (a kapun lévő tábla nem számít, hiszen nem ott jött be, így 'nem láthatta'), azért sok ember fejében megfordul az ilyen :P

HR24.hu

(#148) Mr.Csizmás válasza zseko (#147) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jogászból is vannak ilyen zsenik, kb 1-2 hónapja az egyik járművünkkel meghúztuk az autóját, bejelentettük a saját biztosító felé, aztán pár héttel később felháborodva hívott minket, hogy még mindig nem fizetett a biztosító, ezért fizesse ki a cég sk zsebből, aztán nekünk majd kifizeti valamikor a biztosító. persze úgy mutatkozott be, hogy dr. xy jogász, hangsúlyozva.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#149) Pötyi válasza zseko (#147) üzenetére


Pötyi
őstag

Gondolom te is ismered a sztorit, hogy ilyen esetben mit tett Tomcat? Elnevezte a kutyáját "Omlás"-nak. De teljesen hivatalosan! Ez lett beírva véreb törzskönyvébe. Majd kitette a kapura az "Omlásveszély" táblát és szabadon engedte a kertben. A figyelmeztetés megtörtént. Ha a betörő urak így, akkor ő meg úgy.

:DDD

QNX is cool!

(#150) Carasc0 válasza Tikakukac (#122) üzenetére


Carasc0
őstag

Már ne haragudj, attól még hogy te sok rosszat tapasztaltál, láttál, hallottál, attól még lehet másnak teljesen okés a rendszer. Pl. Nekem. Nem keresek kimagaslóan, de érdekes sok mindenem már megvan. A családunk mindig összefogott, segítettük egymást ahogy most is. Ne reklámozd már hogy az itteni élet egy nagy 0 mert bocs de nem az.

Most nehogy azzal gyere, hogy ha megéltem volna azt amit te, akkor nem így vélekednék... Ez könnyen lehet, viszont esetben a sorsnak köszönhetően te rossz helyre születtél én meg egy számomra elégedettre. De erről sem a rendszer tehet. Lehetne amúgy jobb is ez tény, de ne általánosítsunk.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.