Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) valakky válasza nyisziati (#189) üzenetére


valakky
aktív tag

Törökország Törökország: kb. 2-5 millió[33]
Románia Románia: 1-2,5 millió[34][35]
Spanyolország Spanyolország: 1,5 millió[36]
Franciaország Franciaország: 1,2-1,3 millió
Magyarország Magyarország: 0,5-1 millió.[
[link]
bírom, mikor valaki ex has baromságokat írogat, aztán amikor szólnak neki el van tévedve, továbbra is Budapesten van, Bukarest helyett

(#202) valakky válasza Tetsuo (#200) üzenetére


valakky
aktív tag

Kicsit el vagy te tévedve a buddhizmussal kapcsolatosan...
A buddhizmus nem fogadja el az élet elvételét, sem bosszú sem önvédelem okán. Egyedül, ha valamilyen nagyobb szenvedés megelőzése a cél. És az életben maradottak bosszúszomjának enyhítése, lelki szenvedése sosem ér fel egy élet elvételével.

[ Szerkesztve ]

(#203) Tetsuo válasza valakky (#202) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nagyon félreértetted amit írtam. Talán az összetett mondatok miatt.
Már azon csodálkoznék, ha egy hozzászólásomat nem értené félre valaki.
Nem azt írtam, hogy a buddhizmus pártolná a kivégzést (bár talán van ilyen szektájuk), hanem azt írtam, hogy általánosan a buddhizmus szerint az ember a (szándékosan) okozott hatásokat visszakapja így, vagy úgy, halála előtt vagy halála után, de mindig igazságosan, balanszba kerül az ok, okozat viszonya, vagyis érvényesül a karma.
A karma a talio-elv legtisztább alkalmazása, de ezt (általában) nem emberek vagy társadalom alkalmazza, hanem egy metafizikai "lény" vagy "erő".
A Bibliából idézett aranyszabály pedig ebből az elvből következik és vica versa.
Gondolom ezt is félreérti valaki... Jézus a hegyibeszédben arra int, azt cselekedjük másokkal, amit szeretnénk, ha velünk cselekednék. ...Mert pontosan azt kapjuk vissza, amit másoknak okozunk.

(#204) nyisziati válasza valakky (#201) üzenetére


nyisziati
veterán

Én alapvetően az ország lakosságához mért cigányokra gondoltam, ami 10 % körül van nálunk, ezért bizonygattam a - hivataloshoz képest magas - számot. Ezt csak a bolgárok előzik meg 10% fölötti értékkel.

Úgyhogy nem baromság, csak nem egyértelműsítettem. Meg a bolgárokról nem tudtam. Nem kell túlreagálni, nem te csináltad a spanyolviaszt, kisöreg.
Bukarestre meg menjél te, ha odavalónak érzed magad, nekem semmi közöm hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#205) asdf_ válasza mike1334 (#75) üzenetére


asdf_
veterán

Nekem is úgy rémlik, hogy a samsungra csak akkor jár a 2 év, ha beregisztrálod..alapból egy évvel adják

Nemnem, az régen volt, a gdpr bevezetésének időpontjával ez változott, a teljes, regisztrációval nyert adatbázis és aloldal ment a kukába, és az összes korábban vásárolt készülék úgy tekintetett, mintha beregisztrált volna. Feltételezem, a gdpr bevezetése után vásárolt készülékek kapcsán is hasonlóan cselekednek, tehát automatikusan jár az önként vállalt plusz gari.

(#206) Reggie0 válasza Tetsuo (#200) üzenetére


Reggie0
félisten

A keresztenysegben az nem talio elv, mert nem ugyan azt kell elszenvednie, mint amit okozott. A talio elv szerint az okozott szenvedest masfajta szenvedessel nem lehet kivaltani, ugyan olyannal kene.

"Jézus a hegyibeszédben arra int, azt cselekedjük másokkal, amit szeretnénk, ha velünk cselekednék. ...Mert pontosan azt kapjuk vissza, amit másoknak okozunk."
Vagy inkabb azt mondja, hogy kepzeljuk magunkat a masik helyebe es aszerint cselekedjunk. Sehol nem mondja, hogy azt vissza is kapjuk.

[ Szerkesztve ]

(#207) nyisziati válasza Reggie0 (#206) üzenetére


nyisziati
veterán

De mondja, több helyen is.
Pl. "azzal a mértékkel mérnek nektek, amellyel ti mértek."

(#208) Reggie0 válasza nyisziati (#207) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez szinten nem a szemet szemert elvet jelenti, hanem a cselekedetek elbiralasanak ertekeleset. Sehol sem kovetkezik belole az, hogy a buntetes ugyan az lesz, vagy, hogy ugyan annak kell lennie. Aki elnezobb, azzal isten is elnezobb lesz, aki pedig kritikusabb, akkor vele is az lesz. Ha nincs mit felroni barmilyen kritikus lehet valaki, a semmin nincs mit felnagyitani.

[ Szerkesztve ]

(#209) Tetsuo válasza Reggie0 (#208) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

"Aki elnézőbb, azzal Isten is elnézőbb lesz." Pontosan erről van szó. ;)

"Ha nincs mit felróni barmilyen kritikus lehet valaki, a semmin nincs mit felnagyítani." Ez tévedés. Nincs bűntelen ember.
Azt kellett volna inkább felhoznod, hogy a Szentírás szerint Isten nem csak igazságos, hanem irgalmas is; a kettő látszólag ellentmond egymásnak.

(#210) Reggie0 válasza Tetsuo (#209) üzenetére


Reggie0
félisten

A nem elnezoseg vagy szigorusag nem a buntetes.

Az mindegy, hogy van-e buntelen ember, az elmelettol fuggetlen.

(#211) Tetsuo válasza Reggie0 (#210) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A halott ember ítéletekor (ami többféle módon van magyarázva még a keresztények szerint is) MINDEN figyelembe lesz véve. Az is, hogy ki mennyire volt tudatában cselekedeteinek, ki mennyire volt tisztában a kereszténység alapjaival stb. de az alapvető erkölcsi dolgok mindenki számára egyformán érvényesek, hiszen a lelkiismeretünk (amíg ki nem alszik) figyelmeztet, adott társadalmi normáktól függetlenül.
A hindu (és sok más indiai) vallások általánosan hirdetik a létforgatag ok-okozati összefüggéseit. A klasszikus vallások felszínes különbségei nagyon hasonló dolgokat írnak le más-más szemszögből, más-másra fektetve a hangsúlyt.

(#212) FLD1987 válasza Tetsuo (#211) üzenetére

A halál minden bűnt eltöröl. Ez azt jelenti, hogy az ember amikor meghal, akkor minden bűne megszűnik. Ez alapján bárki bármilyen bűnt elkövetett, amikor élt, annak az embernek a tette olyanná válik a halálakor, mintha soha nem követett volna el bűnt.
1. Károli Gáspár fordítás: Mert a ki meghalt felszabadult a bűn alól.
2. Magyar Bibliatársulat újfordítású Bibliája (1990): Mert aki meghalt, az megszabadult a bűntől.
3. Szentírás - Új világ fordítás (2017-es átdolgozás): Mert aki meghalt, azt felmentették a bűne alól.
4. A Katolikus Biblia fordítás (1996): Aki így meghalt, megszabadult a bűntől.
Forrás: Biblia, Róma 6:7

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#213) Pötyi válasza FLD1987 (#212) üzenetére


Pötyi
őstag

"...mintha soha nem követett volna el bűnt."

Hááát, azért mert meghalt (büntethetőséget kizáró ok) és ezért megbocsáttatik, az rohadtul nem egyenlő azzal, hogy nem követte el a gazemberséget. Attól, hogy a tettes időközben meghalt, attól még őt nevezzük meg elkövetőként. Ééérted, logika.

QNX is cool!

(#214) Reggie0 válasza Pötyi (#213) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, de az a jog es a jozan esz, itt most pedig a vallasrol van szo.

(#215) Tetsuo válasza FLD1987 (#212) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nagyon félreérted. Ugyanez a Biblia és Jézus Krisztus arról beszél többször is, hogy az embernek választása van, aminek a felelőssége során az örök Mennyországba, vagy az örök kárhozatba, a Pokol valamelyik bugyrába kerül.

(#216) FLD1987 válasza Pötyi (#213) üzenetére

Amíg élek, addig a rendőr alezredes által elkövetett bűncselekményt bűncselekménynek fogom mondani akkor is, ha már rég halott lesz a rendőr alezredes, főleg, hogy megölte a keresztapám, a másik ok pedig az, hogy súlyos agykárosodásom lett a rendőr alezredes által elkövetett bűncselekmény miatt. Viszont én a kereszténység által szentnek tartott Bibliából idéztem és szószerint így tudom értelmezni a szöveget, ahogy írtam.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#217) FLD1987 válasza Tetsuo (#215) üzenetére

Szerinted félreértem, de én szószerint értelmezem, ami a Bibliába van írva. Mindenki úgy értelmezi a Bibliát, ahogyan szeretné. Én maradok a szószerint értelmezésnél. Ha nem igaz az a rész, amit kimásoltam a Bibliából, akkor valószínűleg más része is nem igaz a Bibliának.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#218) Tetsuo válasza FLD1987 (#217) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Azért a 80-as IQ-nál kicsit több kell a megértéshez. Az igaz, hogy minden szinten közöl valamit. Minden embernek a saját nyelvezetén szól, megmutatva a valót éppen úgy, ahogy az az ember alázatosan keresi azt.
Ahogy Mózes könyveiben olvasható a "Ne ölj!" parancs, azután egy oldallal már a kivégzésre felszólítás is az isteni parancsolat része. Tehát logikusan következik, de tudni is illik, hogy ez utóbbi (a kivégzés) nem része az előbbinek (az ölésnek).
Az általad idézet sort kontextusában vizsgálva látható, nem egyszerűen halálról, hanem "Jézussal meghalásról" van szó.

"3 Vagy nem tudjátok, hogy mi, akik megkeresztelkedtünk a Krisztus Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg?
4 Eltemettettünk tehát vele együtt a keresztség által a halálba, hogy amiképpen feltámadt Krisztus a halálból az Atya dicsősége által, úgy mi is új életben járjunk.
5 Ha pedig eggyé lettünk vele az ő halálában annak hasonlósága szerint, akkor még inkább eggyé leszünk vele feltámadásában is.
6 Mert tudjuk, hogy a mi ó emberünk ővele megfeszíttetett, hogy megerőtlenedjék a bűnnek teste, hogy többé ne szolgáljunk a bűnnek.
7 Mert aki meghalt, az megszabadult a bűntől.
8 Ha pedig meghaltunk Krisztussal, hisszük, hogy élni is fogunk ővele.
9 Mert tudjuk, hogy Krisztus, aki feltámadt a halottak közül, többé nem hal meg, a halál többé nem uralkodik rajta.
10 Mert hogy meghalt, a bűnnek halt meg egyszer s mindenkorra, hogy pedig él, az Istennek él.
11 Így tekintsétek ti is magatokat, hogy meghaltatok a bűnnek, de éltek Istennek a mi Urunk Jézus Krisztusban."
/Revidiált Károli Biblia, Rómaiakhoz írt levél, 6. fejezet, részlet./

(#219) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Aztak*** nem semmi, hova fajult a téma a pécsi GSM-esektől...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#220) nyisziati válasza Dark Archon (#219) üzenetére


nyisziati
veterán

:DD
És a Jehova Tanúi még meg se érkeztek... ;)

(#221) hallador válasza nyisziati (#220) üzenetére


hallador
addikt

A hitnyüli kemény... ;) történelmi is... ideértek... :D

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#222) Reggie0 válasza hallador (#221) üzenetére


Reggie0
félisten

:D
Meg jo, hogy a kepregeny nem akkora divat itthon, akkor azt is hallhatnank, hogy superman vajon milyen elveket vall, vagy batman cegei csalnanak-e afat :D

[ Szerkesztve ]

(#223) FLD1987 válasza nyisziati (#220) üzenetére

Rajtuk kívül is van még sok keresztény vallás és mindegyik úgy gondolja, hogy ők értelmezik jól a Bibliát és az ő híveik a mennybe jutnak és a többiek hívei pedig a pokolra jutnak. Közben olyan ünnepeket tartanak, amiket az ősi, nem keresztény vallások ünnepeltek. Azt pedig nehezen tudják elfogadni, hogy a halál után megszűnik az életük és nem mennek se a mennybe se a pokolra. Amúgy, ha a keresztények a mennybe jutnak, akkor akik nem keresztények, azok a pokolban vannak vagy a mennyben? Gondolom a keresztények szerint a pokolban vannak a rómaiak, görögök, kelták, germánok, stb.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#224) Tetsuo válasza FLD1987 (#223) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Valóban sokféle értelmezése van a Bibliának, de a keresztény felekezetek nem gondolják a másikról, hogy ők Pokolra jutnak csak azért, mert másként értelmeznek valamit vagy más-más forrást tartanak helyénvalónak sőt, sok keresztény a nemkeresztény emberekről sem gondolja ezt, persze vannak kivételek és van, aki kijelenti, hogy nem ítélkezik másokról, azt majd megteszi Jézus Krisztus maga.

Nem az a fontos, hogy mennyi elképzelés van és konkrétan ki mit gondol, hanem hogy ezek közül maximum egy igazság lehet és melyik az. Értelemszerűen nem lehet mindenkinek igaza, de valakinek az van, persze felszínesen tekintve lehet akár ez a materialista is.

Az én véleményem szerint - ha valakit érdekel -, persze ti jobban tudjátok mit gondol egy keresztény, a lényeg, hogy hirdessük az Evangéliumot és az üdvösségre vezető utat, minden más ez alá rendeltetik - legalábbis ez a kereszténység alapja.
Az én szubjektív véleményem szerint még egy muszlim is közelebb van a Mennyországhoz, mint egy liberális ateista és vélem, hogy a középkori emberek többségének elérhetőbb volt ez az út, mint a mai modern embernek.

(#225) FLD1987 válasza Tetsuo (#224) üzenetére

Jézus szerint nem mindegy, hogy ki miben hisz. Hiába keresztény valaki, ha nem pontosan azt teszi, amit Jézus elvár a követőitől.

Ez alapján nem Jézus követői, vagyis nem keresztények, akik:
1. Isten nevében embert öltek.
1.1. Pl. keresztes háború, első világháború, második világháború, stb.
2. Arra kértek embereket, hogy embert öljön.
2.1. Pl. pápák, királyok, császárok, stb.
3. Olyan ünnepeket tartanak, amiket az ősi, nem keresztény vallások ünnepeltek.
3.1. Pl. karácsony, húsvét, halloween, halottak napja, stb.
4. Egyéb dolgok, amiket Jézus ellenez.

A Katolikus Biblia fordítás (1996):
Mt 7.21
Nem jut be mindenki a mennyek országába, aki mondja nekem: - Uram, Uram! Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem azon a napon:
Mt 7.22
Uram, Uram, hát nem a te nevedben jövendöltünk? Nem a te nevedben űztünk ördögöt? Nem a te nevedben tettünk annyi csodát? -
Mt 7.23
Akkor kijelentem nekik: Sosem ismertelek benneteket. Távozzatok színem elől, ti gonosztevők!
Forrás: Biblia, Máté evangéliuma 7:21-23

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#226) Tetsuo válasza FLD1987 (#225) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ezzel egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#227) Dare2Live válasza FLD1987 (#223) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Amúgy, ha a keresztények a mennybe jutnak, akkor akik nem keresztények, azok a pokolban vannak vagy a mennyben? Gondolom a keresztények szerint a pokolban vannak a rómaiak, görögök, kelták, germánok, stb."

Keresztelés a kulcs. Alap tézis, hogy aki nincs megkeresztelkedve az a pokolra jut. Az örökölt ősbűnt csak az tudja lemosni.

Rómaiak, görögök, kelták, indiaiak, kínaiak, indiánok... lehettek a föld legjobb emberei akik csak jót tettek kersztényi felfogás szerint is soha nem vétkeztek tök8 ha nem lettek megkeresztelve mind mennek a pokolra.

A legszebb, hogy ezen emberek nagyja még csak nem is hallott a kereszténységről. Legalábbis így tanították hittanon 20éve elsőáldozás elött.

btw ennek egy érdekes része, hogy én is keresztelhetek vészesetben. Ha megteszem akkor az illetőnek van esélye a menyre...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#228) FLD1987 válasza Dare2Live (#227) üzenetére

Az általad írt információ alapján a mennybe jutok, mert az aszfaltba csapódás napján megkeresztelt a Katolikus pap, Katolikus templomban. Viszont én már elkövettem olyan bűnöket, amik alapján nem vagyok keresztény, pl. házasság előtt szexeltem a barátnőmmel, ősi pogány ünnepeket ünnepeltem, stb.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#229) Dare2Live válasza FLD1987 (#228) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Félreérted.

Keresztelés alap feltétel. Attól még hogy meg vagy keresztelve ugyanúgy juthatsz a pokolra. De ha nem vagy bármien keresztényi életet éltél nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#230) FLD1987 válasza Dare2Live (#229) üzenetére

Akkor a mostani írásod alapján a pokolra jutok. Mondjuk ez alapján Énok és Illés is a pokolra jutott.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#231) Dare2Live válasza FLD1987 (#230) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

És gondolj bele, hogy a zsidók is. Mind. Akik ugye feketén fehéren isten kiválasztott népe.

Az első egy-két eset után nagyon nem szeretett a hittan tanár, hogy mindig ilyen szerintem logikai bukfenceket találok... elgondolkodtatok másokat...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#232) Tetsuo válasza Dare2Live (#231) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A zsidók nagy többsége szerintem Pokolra jut(ott), hiszen megtagadják Jézust. A Mennyországbajutás alapfeltétele, hogy elismerd Jézus Krisztust, mint Istent. Valakik úgy tartják, ez halálod pillanatában is lehetséges, amikor Jézus kezet nyújt. Persze ha valaki egész életében azt tanulta, hogy Jézus hamis próféta volt, az ekkor is elutasítja.
A muszlimok (majdnem annyira) tisztelik Jézust, mint Mohammedet, de nem Istenként tisztelik. Persze ahány ember, annyi féle.
A zsidók a Biblia szerint többször felrúgták már az Istennel köttött szövetséget, a végleges Jézus elutasítása volt. Voltak és vannak zsidók, akik nem utasították el őt, őket már keresztényeknek hívjuk.
Szerintem a megkeresztelkedés nem alapfeltétel, de hatalmas előny az üdvösséghez.

(#233) Dare2Live válasza Tetsuo (#232) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Szerintem a megkeresztelkedés nem alapfeltéte..."

Lehet szerinted nem, de anno a Tótszerdahelyi, Nagykanizsai pap és a hittan tanár szerint az.

Így aztán aki nem keresztelkedett meg automatikusan megy a pokolba. Kínaiak, Indiaiak, Indiánok, Mayak, muszlimok, hinduk, budhisták... durván besz*ták. Haláluk után mind a pokol tüzén fog szenvedni örökkön örökké.

"A Mennyországbajutás alapfeltétele, hogy elismerd Jézus Krisztust, mint Istent."

Még a te verzió szerint is aki krisztus elött született megy a pokolra. Hiába volt amúgy bármennyire jó ember keresztényi felfogás szerint jó keresztény megy a pokolra és ott a végtelenségig fog ígyúgy szenvedni.

Igazságos korrekt isten azt meg kell hagyni. :C

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#234) Tetsuo válasza Dare2Live (#233) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Persze, ha adott felekezet szerint nézed, akkor tehetsz ilyen kijelentéseket, de ezt ne vonatkoztasd az egész kereszténységre.

Gondolom nem olvastad a Bibliát, de közkeletű, hogy aszerint a rengetegszer megjövendölt Jézust, mint messiást várták a zsidók. A kérdés itt tehát nem a múlt, hanem a más népek, kultúrák embere, akikhez nem jutott el az Evangélium üzenete. Szerintem nekik is adódik egy választás, ahol elfogadhatják Jézust; ez lehet, hogy csak a túlvilágon történik meg.

(#235) Dare2Live válasza Tetsuo (#234) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mondanám, hogy igazd van és csak a Római katolikus egyház szerint mennek Kínaiak, Hinduk, meg persze mindenki aki jézus elött született a pokolra... és aki református, evangélikus... szerint lehet nem... DE

az áteredő/eredendő bűn tudtommal mindenhol megjelenik. Sehol se hiányzik pl a Rómaiakhoz 5,12.
Ahogy az is, hogy bűnnel nem lehet menyorászágba jutni.

"Gondolom nem olvastad a Bibliát"
Ő azt hittem az elöző hszeimből kiderült, hogy gyerekként aktívan részt vettem a hitéletben, olvastam a bibliát.

"Szerintem nekik is adódik egy választás..."

Na akkor szerinted ~mindenki aki nem keresztény a mennybe megy. Én is elfogadnák akárkit csakhogy ne kelljen az örökkévalóságig a pokolban szenvednem. :)

De sztem mindegy, hogy szerinted. A Római, református, evangélikus egyház szerint nem.

szerk: Ortodoxoknál nincs áteredendő "örökletes" bűn. Náluk így pl a csecsemő aki meghal és még nem vétkezett nem fog a pokolban égni. Római... egyház szerint ugye igen. Égnek a csecsemők a pokolban ha nem voltak megkeresztelve. (Amúgy pont ezért tudok én is keresztelni nem csak pap.)

szer2: Evangélikusoknál, reformátusoknál is ott a sürgösségi keresztelés. [link] Van egy tippem mért... :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#236) Tetsuo válasza Dare2Live (#235) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

"Na akkor szerinted ~mindenki aki nem keresztény a mennybe megy."
Soha nem mondtam ilyet. :-)
"Én is elfogadnák akárkit csakhogy ne kelljen az örökkévalóságig a pokolban szenvednem."
Persze, de itt őszinteségről van szó, szívből jövő elfogadásról, amit nem tudsz "kicselezni". Jézust pedig többen utasítják el, mint elfogadják. A túlvilági dolgokat mi itt nehezen érthetjük meg és láthatjuk át az összefüggéseket, a lényeg, hogy követni kell az Igét, Jézus Krisztust.

Az is benne van a Blibliában (János jelenései pl.), hogy az utolsó időkben parázna asszonyként lovagol a fenevadon a nagy egyház... én magam kereszténynek vallom, de nem hiszem, hogy egy hivatalos felekezet is pontosan követi és hirdeti az Igét. A különböző irányzatok egyre inkább eltévelyednek, megromlanak, ahogy minden a földön.

(#237) Khelben


Khelben
nagyúr

Nem kéne lassan visszatérni az ezotéria kategóriából a való világba? :D

(#238) dabadab válasza Khelben (#237) üzenetére


dabadab
titán

Szerinted is olyan ez, mint amikor a trekkie-k megbeszélik a warp drive technikai részleteit? :DDD

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.