Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) enginev3.0 válasza dabadab (#44) üzenetére


enginev3.0
félisten

Te ezt most komolyan gondolod? Úgy látszik nem olvasol eleget

Annyi példát tudnék neked írni hogy ki milyen elszomorítóan kevés büntetést kapott gyilkosságért, de legyen igazad, minden rendben van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#52) mike1334 válasza enginev3.0 (#51) üzenetére


mike1334
veterán

Ne szakértőzzünk már a büntetési tételekről, még én se teszem, pedig évekig tanultam büntetőjogot. Két soros újságcikkből nem derül ki a megállapított és bizonyított (!) tényállás és a bíróság mérlegelése. A Btk. egyértelműen rögzíti, hogy határozott idejű szabadságvesztés esetén a középmértékről kell kiindulni (Btk. 80. § (2)). Az emberölés alapeseténél a középmértékből (10 év) indultak ki a bíróságok, ami azt jelenti, hogy ha nincs súlyosbító, sem enyhítő körülmény, akkor 5-15 évnyi büntetési tétel esetén 10 évet kap valaki. A bíróságnak így KELL eljárnia, mivel jogszabály írja elő. Lefelé eltérni csak akkor lehet, ha van enyhítő körülmény. Szóval lehet két soros cikkről azt mondani, hogy többet érdemelt volna, de a bíróság adott esetben pár száz vagy ezer oldal anyaga alapján állapítja meg a tényállást és szab ki ítéletet.
Ha sokat akarsz olvasni, akkor bírósági ítéletekkel kezdeni, abban benne van, hogy mit állapított meg a bíróság és mit értékelt, és ezek alapján mit szabott ki.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#53) Fryskitt válasza mike1334 (#52) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ez így szép. És jó is lenne, ha... vegyük csak Richárdkát.... több embert is megölt, és mi van? Semmi. Biztosan állítom, hogy nem igazság. És igazából az se nagyon érdekel, ha a másik autós is szabálytalan volt. Nem haltak volna meg, ha ez a f... nincs.
Legutóbb megtanultam, hogy ha valaki nem köti be magát, én nekimegyek, ő meghal... akkor halálos közúti baleset okozása miatt én megyek a böribe, akkor is, ha nem halt volna meg, ha beköti magát. Na ez pont ugyanez az eset. A bíró rohadjon meg.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#54) mike1334 válasza Fryskitt (#53) üzenetére


mike1334
veterán

Ja még ítélet sincs, de te már tudod, hogy nincs igazság...
Amúgy mindentől függetlenül, olyan, hogy igazság nincs, mivel az erősen szubjektív, és én annyira nem bánom, hogy a bíróságon a vádnak bizonyítási kényszere van, nem az "igazság" alapján szabnak ki ítéleteket.
Egyébként az ügyészség 7 évet kért, nézd meg, hogy mennyi a büntetési tétele a közúti baleset okozása minősített esetének (a többi vádpontot passzolom, nem követem az ügyet).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#55) Fryskitt válasza mike1334 (#54) üzenetére


Fryskitt
addikt

"két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz." - tudom. Csak éppen nem történt semmi. Otthon lébecol. És azt majd beszámítják. Meg szegény beteg. Majd azt is....

Más már töltené.... de igazad van, meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#56) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ez a cikk hogy került ide? Ilyen alapon még rengeteg hasonlót lehetne kreálni és simán lehetne egy SherlockHolmes.hu portál is. Az áfa csalás mitől informatikai hír?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#57) Freiherr válasza 7Heads Drago (#56) üzenetére


Freiherr
őstag

Hogy legyen min csattogtatni a fitymát a sok jogi szakértőnek hétvégén, meg kell a clickbait is ide.

XXX

(#58) Male válasza 7Heads Drago (#56) üzenetére


Male
nagyúr

Esetleg amiatt, hogy telefonok voltak a termékek?

(#59) Tikakukac válasza mike1334 (#52) üzenetére


Tikakukac
titán

Engem érdekelne a szakértőzés. Komolyan, tényleg. Nem az érdekel, hogy mit ír a Btk. meg a jogszabály, hanem, hogy aki aki írta ezeket, az mit és hogyan hozott össze.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60) Tikakukac válasza 7Heads Drago (#56) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha ez a kérdés benned felmerült, akkor teljesen mindegy, úgysem érted meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

A Laptopszalonról is lehetne ilyen videó.

(#62) Tetsuo válasza mike1334 (#52) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A jog mindinkább távolodik az igazságtól.

(#63) mike1334 válasza Tetsuo (#62) üzenetére


mike1334
veterán

Nem ment át amit írtam, látom.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#64) Fryskitt válasza Freiherr (#57) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szép, kulturált és építő poszt. Csak így tovább.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#65) enginev3.0 válasza Fryskitt (#53) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ja, ő volt az egyik, a másik meg rézesová akire nagy hirtelen gondoltam :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66) Fecogame válasza Duree (#6) üzenetére


Fecogame
veterán

Ezt valaki emgerősíthetné/cáfolhatná. Ez esetben megszűnik a bolt, vagy mi lesz?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#67) Mr.Csizmás válasza Tetsuo (#61) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Minden 1 ev alap torvenyi garival van, milyen erdekes, keine gyartoi gar :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#68) mike1334 válasza Mr.Csizmás (#67) üzenetére


mike1334
veterán

A legelső, találomra megnyitott laptopnál 3 évet ír...

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#69) Tigerclaw válasza Sn00k (#47) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Eleve nagy probléma hogy gazdasági bűncselekmények esetén is külön kezelik a pénzügyi kár megtérítését. Jellemzően kapnak pár évet, azzal meg senki sem törődik, hogy kinek hány milliós, milliárdos kárt okoztak. Én bevenném az okozott és megtérített kár közötti különbséget a büntetési tételbe. Mondjuk minden minimálbérnyi kár, amit nem térítettek meg, + 1 hónap letöltendő börtönt jelentene. Máris előkerülnének a pénzek, illetve kevesebb lenne eleve az ilyen jellegű bűncselekmény.

Az meg eleve a büntetés semmisbe vétele, hogy "jó" magaviselettel nagy mértékben lehet csökkenteni a büntetést. Max. 10%-ot engednék el ilyen címen. Sokkal több börtönre lenne szükség, hogy ne legyen kényszer kiengedni minél több bűnözőt minél hamarabb. Még akkor is jobban járnánk ha stadionok helyett börtönöket építenének.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#70) Tikakukac válasza Mr.Csizmás (#67) üzenetére


Tikakukac
titán

Ööö, na ez mondjuk ordas nagy baromság érdekelne ez az infó honnan van :B A használt gépeken kívül minden 2-3 év gyártó garral ment. Ez az infó pedig beton stabil, meg se kérdezd honnan van :K

Fecogame: Az biztos, hogy egy darabig skip a hálózat. Aztán majd kiderül, a jogi oldalát passzolom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#71) Khelben válasza Mr.Csizmás (#67) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mindegyik laptopjukra hivatalos garancia volt. Intéztem ismerősök ott vásárolt gépeinek szervizelését, sosem volt probléma.

(#72) Mr.Csizmás válasza mike1334 (#68) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] telefonokrol volt szo.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#73) Khelben válasza Mr.Csizmás (#72) üzenetére


Khelben
nagyúr

Minden Samsung telefonra 1 év az alap jótállás. [link]

[ Szerkesztve ]

(#74) Tikakukac válasza Mr.Csizmás (#72) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért fura nekem a sztori. Mivel több infót én sem tudtam összekaparni eddig, ezért érdekes, hogy a NAV ekkorát lépett.
Ugyanis a szalonos telefon értékesítés gyakorlatilag egy semmi volt mindig is, a kínálat az elmúlt 1,5 évig kb. Alcor és társaiból állt, amit a nagykerek tuszkoltak és azok biztosan rendben voltak (na nem minőségre, mert az sírás körüli).
Az lenne a szomorú, ha erre ment volna rá az egész. Mert a gépek tiszták voltak, ez 101%. A jótállás meg szavatosság megint érdekes témakör, de ezt tippelgetem már csak, fogalmam sincs. Idővel ez is kiderül majd, az tuti, hogy ez a cég nem szorult rá a telefonos okoskodásra.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75) mike1334 válasza Mr.Csizmás (#72) üzenetére


mike1334
veterán

Nekem is úgy rémlik, hogy a samsungra csak akkor jár a 2 év, ha beregisztrálod..alapból egy évvel adják.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#76) Mr.Csizmás válasza mike1334 (#75) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Nekem 2+1 ev remlik, de hiszek nektek :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#77) ΞΔGLΞ válasza Tikakukac (#27) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Engem az érdekel majd, hogy hány cég és milyen tételben van benne a buliban. Legfőképp, hogy ki mennyire tudta, hogy a forrás finoman szólva is piszkos.

Pont ezen gondolkoztam, lényegében sehol nincs i11 (pro) (max) készülék, a mobilszolgáltatóknál se! Pécsi MM-ban (tegnap voltam ott) még a bemutató telók helyén is üresség kong.
Persze ez nem ilyen kijelentés féle, csak megjegyeztem...

[ Szerkesztve ]

(#78) hallador


hallador
addikt

Sajnálom Őket ha ez igaz. De a videón szereplő fegyverek miatt azért nem annyira. Ez az egyik, oka, hogy nem nagyon vásárolok már otthon semmit. Nem lehet tudni ki és milyen céllal árul.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#79) Mr.Csizmás válasza Duree (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a győri bolt is üres, ismerős most írta, hogy ment volna a javításra leadott laptopját megkérdezni. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#80) Male válasza hallador (#78) üzenetére


Male
nagyúr

Miért sajnálod őket? :F

(#81) Tikakukac válasza Male (#80) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha abba bukik bele egy cég, hogy vett pár száz telefont sz@r helyről, míg mellette több tízezer notit és kiegészítőt adott el tisztán bő évtizeden át és emiatt most kereshet munkát egy rakat ember, az szomorú.
Eközben pedig tőlem egy utcányira él és virul az az üzlet, ahol abszolút nem rejtik véka alá, hogy simlis a raktárkészlet legalább fele és próbálják átkenni az embereket. Csak ott a tulajdonosi kör annyira közel van a tűzhöz, hogy kuss van és lesz is. Addig, amíg. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#82) Tetsuo válasza Tikakukac (#81) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ez annak köszönhető, hogy nem volt valódi rendszerváltás.

(#83) Tikakukac válasza Tetsuo (#82) üzenetére


Tikakukac
titán

Most bajban vagyok, hogy kivel is beszéltem még évekkel ezelőtt, aki mondta, hogy CPU és RAM teljesen legálisan talán még sosem került ebbe az országba. A szürke ötven árnyalata hatványozottan igaz erre a témakörre. Egyik vége az elviekben hibátlanul kereskedő hivatalos disztrin át vásárló kisker, másik vége a különféle aprókon hirdető srác, akinél plafonig van rakva a szajré és olyan módon kerültek oda, hogy az megérne egy kisregényt. A két véglet között fut kb. az egész ország, van amikor kicsit fehérebb van, amikor kicsit szürkül meg van amikor koksz fekete.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84) bazsi83vp válasza hallador (#78) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Megnéztem a videót. Ezek nem éles fegyverek és gáz/riasztó lőszerek vannak a tárakban.
De azért a macséta más, (kultúrtörténeti) szemszögből elég beszédes. :D

[ Szerkesztve ]

(#86) nyisziati válasza Tetsuo (#82) üzenetére


nyisziati
veterán

Épp ellenkezőleg. Ez bizonyítja a leginkább, hogy rendszerváltás volt.

Csak sikerült úgy átesni a ló túlsó oldalára, hogy a szigorú, szovjet típusú, államhatalmi ellenőrzésből egy alig kontrollált dél-amerikai stílusú korrupt rendszerbe léptünk át.

(#88) BusinessGuy válasza mike1334 (#54) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

7 év...Bedrogozva egy visszaeső bűnöző aki bizonyíthatóan nem gyenge mafia kapcsolatokkal rendelkezik és a vagyona érdekes módon a NAV-nak nem szúr szemet. :)ne vicceljünk már...Abszurdisztánban ha ezt TE követed el 1 pohár bor mellett már a kóterban sínylődnél. Ez meg míg "várja a tárgyalást" nyaralgat, él mint Marci hevesen, és majd kap egy pár év felfüggesztettet esetleg 1-2 évet valami luxusbörtönben. :)

(#89) cuebler válasza Duree (#6) üzenetére


cuebler
senior tag

ők azok. az üzleteik "technikai okok miatt" zárva, nekem is bennragadt egy telóm ára náluk... megvettem, hibás termék volt, jegyzőkönyvezték is, de szerintem a pénzem ugrott :DDD kész szerencse, hogy nem egy note10 vagy iphone xr.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#90) mike1334 válasza BusinessGuy (#88) üzenetére


mike1334
veterán

Azta...ez mind benne van a mostani vádiratban? Nahááááát.....
Magyarország a 10 millió orvos, jogász és fociedző országa....

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#91) 7Heads Drago válasza Male (#58) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Manapság egyre kevesebb olyan bűntény van aminek nincs köze az informatikához. Szóval szinte bármelyikről lehet akkor írni. Telefont, szgépet tabletet sok helyen lefoglal a rendőrség. Szóval hajrá...

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#92) Tikakukac válasza mike1334 (#90) üzenetére


Tikakukac
titán

Mint azt tudjuk, amiről nincs meg a 60 pecsétes 10 kilós papírtömb, az nem is létezik, de minimum nem is úgy van idehaza :DDD Voltam ügyvédnél dolgozni kicsit suhancosabb koromban, aki így látta a világot, de ez ilyen foglalkozással járó lehet amúgy. Elmeséltem neki, hogy figyeljen ide, én értem, hogy ő a papírokkal és jogszabályokkal megmagyarázza nekem, hogy hol megy és hol mehetne a villany a földben, de én meg az ásómmal meg is mutatom.

Ezért van az, hogy Magyarország az az ország, ahol a gazdaság és a jólét, valamint közbiztonság, demokrácia stb. szétszaggatja a sztratoszférát, olyan magas szinten van. Egy kis KSH kozmetika és kész is, másnapra gyakorlatilag anyámék hátra is dőlhettek odabent, mert a munkájuk megoldódott 3 perc Excel tilitolival :B És ide bármit beírhatunk.

7Heads Drago: Jajaja, lefoglaltak pár telót meg gépet valami kokós bizniszben. Vs. az elmúlt évtized garantáltan legnagyobb ilyen jellegű balhéja itthon. Soha ne nyomd fullba :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93) Male válasza Tikakukac (#81) üzenetére


Male
nagyúr

Ja, hogy őket... már azt hittem ezeket a bűnözőket sajnálod, akik az egész csalást csinálták, azon értetlenkedtem :)

(#94) mike1334 válasza Tikakukac (#92) üzenetére


mike1334
veterán

Én azért tudok örülni, hogy jelenleg Magyarországon csak azért a cselekményekért ítélhetik el az embert, amivel megvádolták, és amit bíróságon bizonyítanak. Amúgy ja..foglalkozással jár, én se állok neki autót szerelni, mert nem érzek hozzá, bár elméleteim vannak, hogy hogyan kellene működnie...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#95) Tetsuo válasza BusinessGuy (#88) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ráadásul úgy van még mindig szabadlábon, hogy közben is többször megsértette a törvényt.

(#96) Tikakukac válasza mike1334 (#94) üzenetére


Tikakukac
titán

És pontosan azért nem is fogunk a pöcegödörből soha a büdös életben kikeveredni :B Ha nem a tisztelt bíró úr szeme előtt tolja bele az egyik a másiknak a szájába a köteg húszast, fenyegeti meg halálosan az élettársát vagy veri félholtra, akkor fejtetőn is lehet pörögni, 4K-s felvételen lehet az arcok pórusait is nézegetni, az a megfelelő csatornák által el lesz intézve, hogy ne legyen "bizonyított", sőt, a készítő legyen megrakva szárazon. Erre mondják, hogy jogszolgáltatás van. Az van, csak igazságszolgáltatás, az nincs. Nem kérek rá választ, van ilyen ügyem, azóta fel is adtam az egészet.
Amúgy ja, vagyis nem, az autószerelés az úgy nézne ki, hogy elviszed szerelőhöz, hogy fos a kocsid, mire ő megállapítja, hogy igen, a gyertya volt, kicseréli. Majd rá egy hétre megint rossz. Megint rájön, hogy a gyertya, megint kicseréli. Te azért felhozod, hogy háááát, főnök, ez így valójában nem megoldás, keresse már meg mi okozza magát a hibát. Ő meg elhajt, hogy nem értesz hozzá, hát autószerelő vagy te vagy micsoda? Igaza volt? Igen. A probléma megoldódott a cserékkel? Meg. Valóban tényleg meg lett oldva a dolog? Nem-nem, még az új gyertya működési idején belül sem.
Talán leesik, mit próbálok elmakogni. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97) mike1334 válasza Tikakukac (#96) üzenetére


mike1334
veterán

Ez nem így működik. "Kívülről" biztosan teljesen igazságtalan, de hidd el, hogy muszáj tényeken alapulnia, különben azon kapod magad, hogy a semmiért Te is kapsz 20 évet, mert valaki szerint így "igazságos". Nincs objektív igazság, a fogalom maga feltételezi, hogy egy adott személy szempontjából az, a másikéból nem. Na, de nagyon off, kár ezen vitatkozni, nem célom senkit meggyőzni. Ebben a jogszabályi környezetben ez így működik, a bíróság sem tehet mást.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#98) Tetsuo válasza mike1334 (#97) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ejj. Téged nem tudlak meggyőzni, a többieknek írom:
Egy igazság van és az abszolút. A hazugságnak van milliónyi árnyalata, de az igazság minden aspektusból igazság.
Az emberek alkotta jogrendszerek próbálnak/próbáltak ehhez közeledni több-kevesebb sikerrel, ma inkább az agyonbonyolított jogszabályok kiszolgálása az "igazságszolgáltatás" feladat, mintsem valóban igazságot szolgáltatni.

Pl. a legigazságosabb büntetés az, hogy mindenki pont azt kapja vissza, amit szándékosan másnak okozott. A talio-elv a klasszikus vallások része, de az emberiség mindinkább elfordul ettől részben racionális, részben irracionális okokra hivatkozva a humanizmus, majd liberalizmus szellemiségében.

(#99) mike1334 válasza Tetsuo (#98) üzenetére


mike1334
veterán

És, ha nem szándékosan? Vagy, ha történt vele valami és önbíraskodott? Millió tényező van, amit figyelembe kell venni, és figyelembe is vettek, amikor kialakítják a jogrendszert. Baromi könnyű bemondani a tutit úgy, hogy nem ismered a gyakorlatot...a mai büntetőjog mögött évszázados tapasztalat van, és akkor az alapelvekről nem is beszéltünk. A talio elv rég meghaladott, és minden, csak nem igazságos.
Igazad van, nem tudsz meggyőzni, engem meggyőztek anno az egyetemen a gyakorló bíró tanáraim évtizedes bírói múlttal....

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#100) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Remélem a következő tisztogatást a TEK Kozármislenyben (Pécs szomszédja) tartja, az a helyi Culiacán. Mostanában is volt lebukás droggal, fegyverrel, de mivel sokat dolgoztam ott, elég sok embert ismerek, láttam ezt-azt. Egy falu méretű település, ahol a Porsche látványa mindennapos, a lakók többsége házvezetőnőt, kertészt, takarítónőt tart. Gombamód nőnek ki az új építésű házak, amelyek érdekes módon a helyi alpolgármester cégével épülnek. A polgármester (akit újraválasztottak) az 1 milliárdos mintaváros vagyonát leépítette pár százezer Forintra, de cserébe épült 0,8 km kerékpárút, pár km felfestés és néhány zebra meg korlát 160 millióért, amit meglepő módon a feleségéhez kapcsolódó kivitelező cég végzett el. De polgiék emelett építenek még legalább 2 családi házat. Az már meg sem lep, hogy max. 25 éves fiatalok vesznek 200+ m2-es házakat, amelyet felújítanak és olyan mély garázsuk van az épületen belül, hogy egymás mögé állnak a legalább 10-10 milliós BWM-kel. Vagy a szegény gyermekorvosok, akik güriznek az alulfizetett egészségügyben és 80 millióért vesznek házat, amiben 30 métert kell sétálni a wc-ig, akkora... Undorító egy hely ez a Kozármisleny, sose menjetek arra.

u.i.: a kedvencem a mai napig az, amikor már nem tudta az egyszeri kozármislenyi újgazdag liba kitalálni mivel vágjon fel a többi újgazdag között, így hát vett egy pónit a kutya helyett és azt sétáltatta délutánonként az utcán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.