Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) klepto válasza schawo (#46) üzenetére


klepto
addikt

Pedig a fentebbi üzenetben (amit nem találtam tegnap meg) valaki azt írta, képes "tudósításban", hogy Tajvanon, a boltok polcai már roskadoznak az új alaplapoktól, csak még értékesítési tilalom van rájuk Április akárhányadikáig. Na ez az amit nem jegyeztem meg, de úgy rémlik, hogy az új Intel chipsetekről volt szó :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#52) Dare2Live válasza tibaimp (#49) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én egy 4790K 16GB 1866 ram 850prot cseréltem
8700K 16GB 3000 ram 960prora

kb nem vártam semmit. Barátnbak ment a régi kb ezért a csere. Ehez képest azt érzem, hogy érezehetően gyorsabb a rendszer lightroom, ps alatt és pattogósabb minden alatt. A 8700K+960pro+picit gyorsabb ram összeségében egy lényegesen gyorsabb gépet eredményezett.

Anno kicsit szívtam a fogam, hogy mennyit ér nekem a barátság mert azért rendesen rá kellett dobnom régi konfigra de most már határozottan örülök, hogy cseréltem és nem egy új gépet raktam össze havernak. Amivel amúgy szívott volna mert az árba se SSD, se 1060 nem fért volna bele és HDD+1050 az sovány lett volna.

szerk: ami még érdekes, hogy terhelve detto Noctua alatt hüvősebb a 8700K mint a 4790K.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#53) schawo válasza klepto (#51) üzenetére


schawo
titán

Az olcsó, B és H chipsetes lapokról van szó, azok téged nem érdekelnek. Nem is vagy velük előrébb, csak ha nem-K-s i3-at használnál. Hatmagoshoz nagyon nem ajánlottak, még tuningmenteshez sem.

Vagy te már eleve erre kérdeztél? Ez meg se fordult a fejemben, azt hittem az új generáció iránt érdeklődsz. A B/H lapok a napokban jönnek, de azok csak a i3-8100-hoz ajánlottak. És ezek is csak Coffeeval mennek. Se előtte, se utána.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54) klepto válasza schawo (#53) üzenetére


klepto
addikt

Azok is csak a Caffee Lake-el lesznek kompatibilisek, vagy az újabbakkal is?
A tuning nem érdekel, max. a memória órajel emelése, ha valóban gyorsít a rendszeren (jelenleg 2133-as memóim vannak).
Egyébként miért nem lesznek i3 felett használhatók? Nem arról volt szó, hogy a chipset csak pár dolgot vezérel, de a lényeg bekerül(t) a CPU-ba :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#55) schawo válasza klepto (#54) üzenetére


schawo
titán

Mivel semmi változás nem történt, még a Holdban van az Ice Lake, ezért ezek sem mennek jobban Ice Lake-kel, mint a Z370. Ha az Ice Lake nem lesz lábkompatibilis a Coffee Lake-kel, akkor a B/H lapban sem megy, ha mégis lábkompatibilis lesz (ami nem valószínű), akkor Z-ben is menni fog.

A probléma, hogy a nem-K-s Coffe Lake procik is legfeljebb 65W-osak. Ami alapvetően nem gond, ha csak négy magyot számlál a rendszer (Kaby Lake-ig bezárólag), de egy 6-magosnak (i5 és i7) már számottevő limitáció. Erre a problémára megoldást nyújt a Z370, de a többinél gond lesz. Z370-ben sokkal jobban fognak menni, mint B/H lapban. Ráadásul nem azt fogják kapni a vevők, amire számítanak a tesztek alapján, hiszen a tesztek mindig Z lapban készülnek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#56) klepto válasza schawo (#55) üzenetére


klepto
addikt

Ez így már világos.
No akkor még 1x röviden: mikor jönnek a valódi 8 magos olcsó procik; milyen név alatt, és milyen alaplap/chipset kell hozzájuk?
Vagyis most még megéri Caffe Lake rendszerbe invesztálni, vagy érdemesebb az újat megvárni?
Amikor a mostani gépemet vettem, cirka 1 éve, akkor egy Pentium G4560 procival vettem egy MSI B250 PC Mate lapot, és azt hittem, később fogom tudni fejleszteni, és egy procicserével el leszek évekig. Erre kijött a Caffe Lake, ami értelmetlenné tette a középkategóriás Kaby Lake vásárlását, mertszinte olcsóbban kapok egy i5 8400-et, mint egy i5-ös 4 magos Kaby-t :W

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#57) Segal válasza schawo (#50) üzenetére


Segal
veterán

Nekem is pont ez a problemam:( En 3770-rol valtanek mar es eredetileg a 10 nanos proci volt kituzve celnak de az ice lake meg sehol sincs...
Nekem ez a 370es alaplap csalad nem szimpi (mert nem lehet majd 8 magosra upgradelni) igy jelenleg a 390-es van tervbe veve. Mert en mar abban sem vagyok biztos hogy jovore jon az ice lake es nem valami 14+++++++os atnevezett kavet kapunk jovore...
Egyszeruen kezd eleg lenni a folyamatosan varakozasokbol mert a 10 nanosnak is itt kene mar lennie es hiaba hangzik jol ha megint csusztatnak kihullna a hajam:(

klepto: A z390-es alaplap kell majd a 8 magoshoz. Ugyanugy 14 nanos coffee lesz es a kiszivargott kepek alapjan masodik felev. Varhatoan osz. Viszont minden lesz csak olcso nem.

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#58) schawo válasza klepto (#56) üzenetére


schawo
titán

8 magos olcsó procik? AMD márkanév alatt már kaphatók. és X3/470 kell hozzájuk.

Ha csak annyi a kérdés, hogy mainstream intel platformba mikor jön, akkor év vége a válasz és Z390, de egy valami biztos, hogy olcsó nem lesz. Nézd meg, hogy most mennyi a 8 magos i7 7820X (160k), és kábé ugyanannyi lesz a Coffee Lake is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#59) yoeuromail


yoeuromail
tag

Látszik cpu tuningnak nincs sok értelme ilyen szinten ha játékokról van szó.
Fölösleges hacsak nem az a szándéka valakinek hogy többet fogyasszon 100wattal :N

[ Szerkesztve ]

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#60) schawo válasza yoeuromail (#59) üzenetére


schawo
titán

Játék típusától függ.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61) Cyberboy42 válasza yoeuromail (#59) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Nem értek egyet. én egy 8600k-t huztam meg egymagos 4,3ghz-ről all core 4,8ghz-re és szinte minden játékban érezhető a különbség. A fórumban többeknek is sikerült 5 vagy akár 5,1-re is húzni, ami kb. a 8700k limitje, és pont ezért vettem 8600k-t.. egyszerűen csak a HT-ért nem adok 100 euróval többet :D
a H és B lapokról még annyit, hogy a véleményem szerint nagyon is jól meg fognak felelni a sima nem K prociknak, legyen az akár a 8700 is, pont a 65 wattod tdp miatt, ezt bármi kiszolgálja. azt ami nem éri meg azokba a lapokba, azok a K-s procik, mert ugye a lényeg veszik el, vagyois a tuning képesség. persze még egy csavar... a köszönhetőleg annak hogy a turbo vezérlés most már a lapban van, ennek hála be lehet kapcsolni az all core turbot a nem K procikon a Z-s lapokban, és ennek hála mennek picit jobban a sima procik a B/H lapokhoz képest.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#62) pengwin válasza Cyberboy42 (#61) üzenetére


pengwin
addikt

pont a 65 wattod tdp miatt, ezt bármi kiszolgálja

Az a 65 wattos TDP limit az szerintem mese habbal. Már négymagos CPU-knál is az volt, hát még a 6 magosoknál... :))
Egyszerűen ahogy mérik az Intelnél mérik a TDP-t az már nem mérvadó, simán többet fog fogyasztani a CPU terhelve. Ugyanez igaz az alapórajelre: kb. semmilyen körülmények között nem fog az alapórajel visszaköszönni bekapcsolt energiagazdálkodás mellett.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#63) Yocee válasza icon (#22) üzenetére


Yocee
aktív tag

És melyiket használjam? Szerdán vettem egy Gigabyte z370 et, ma hozom el az m.2-t, de akkor a satásba, vagy a pcie4x be dugjam?

(#64) schawo válasza pengwin (#62) üzenetére


schawo
titán

Nem fog többet fogyasztani. Az történik, hogy 65W-ot elérve elkezdi visszavenni az órajelet. A korábban szépen tartott 4,3GHz terheléstől függően simán visszaesik 3,0-ig is akár. Z lapban a TDP limit szabad, abban megnő a mért fogyasztás, de az órajel stabil. Mivel a tesztekben mindig Z lapban mérnek, ezért találkoztál magas fogyasztással. De a többi lapban máshogy viselkedik. És egy 6 magosnál ez már nagy gond lesz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65) schawo válasza Yocee (#63) üzenetére


schawo
titán

Tök mindegy, mindkettőben megy. Nekem is Giga van, és mindkettőben egyszerre tökéletesen megy az NVME lemez.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66) Yocee válasza schawo (#65) üzenetére


Yocee
aktív tag

A bootolás megy mindenhonnan? Sebességben nem látszik? Mbr mehet gpt helyett? Vagy gpt legyen? (win10, legális)

(#67) schawo válasza Yocee (#66) üzenetére


schawo
titán

Boot megy mindenhonnan, teszteltem sebességet egyikről, másikról bootolva és kísérletképpen csináltam raid tömböt is, úgy is minden ment simán.

GPT és EFI boot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#68) schawo válasza schawo (#64) üzenetére


schawo
titán

Kicsit módosítanám az állításomat. Beállítottam BIOS-ban a proci TDP értékeit a 8400 és a 8700 szerinti értékekre.

i5-8400-zal nem lesz gond, a 3,8GHz-et tudja tartani 65W-on is normál felhasználás során, akár B/H lapban is jó lesz. Nálam 55W-ig ment el, egy kicsit gyengébb darab sem lépi át tartósan a 65W-ot. Egyedül a forraló programokban (stabilitástesztek, linx, prime95) szaladt meg, ott 3,2GHz-ig vett vissza az órajel, de ennek semmi jelentősége.

i7-8700-nak viszont tényleg kevés lesz a 65W, a 4,2 all-core helyett még a jobb darabok is csak várhatóan 3,5-3,6-ig tudnak majd "turbózni". A gyengébbek meg simán 3,3-3,4-en ragadhatnak akár egy komolyabb CPU terhelésű játékban is.

Szóval ez alapján a 8400-ig bezárólag jó lehet a B/H lap, de aki i5-8600-at, vagy i7-et szeretne, annak Z lap lesz a minimum, különben fölöslegesen költött többet a 8400-nál, mert terhelésnél ezek is a 8400 teljesítményére fognak visszaesni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#69) nyakdam válasza schawo (#68) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Ez jól hangzik, mert fő kérdés számomra a 8400-as volt. Már csak az a kérdés, hogy mennyire befolyásolja a VRM hűtése a teljesítményt? Nálad a Z-s lapon azért minőségibb lehet a hűtés mint egy átlag H/B-s lapon. 8400 VS 1600X közül ha kijönnek az olcsóbb lapok akkor elvileg a 8400 jobb játékra, de csak akkor ha tényleg tartja az órajeleket.

(#70) schawo válasza nyakdam (#69) üzenetére


schawo
titán

Ha 65W-ot ad le a VRM 95% hatásfokkal, akkor ott legfeljebb 3W-ot fűt el. 3W-ot meg bármivel le lehet hűteni. A VRM hűtés problémaköre 150W fölött jön el.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#71) Goldberg03


Goldberg03
tag

Köszi a tesztet. :)

(#72) nyakdam válasza schawo (#70) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Az igaz, nekem a fejemben az FX-ek jártak ahol meg kellett nézni a hűtést, de azok nagyobb TDP - vel rendelkeztek.

(#73) yoeuromail válasza schawo (#68) üzenetére


yoeuromail
tag

Anmúgy most miért nem jó amit mértek a fiúk hv-n nem értem nem hisztek nekik ilyenkor :DD :DD :DD
Egész vita kialakul simán miközben ott vannak az eredmények.

Játékokhoz meg visszatérve ezek a procik nem fhd-re vannak kitalálva ott meg pont ahová kéne 4k-hoz semmi különbség nem látszik hiába húzták meg szvsz ezek túl új procik proci limitbe ütköznek persze később majd ha jönnek igényesebb játékok elkell majd az OC de az hol van még? jós gömb elő ;] .https://prohardver.hu/teszt/negy_z370_lap_60000_forintos_arsav/jatektesztek.html

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#74) schawo válasza yoeuromail (#73) üzenetére


schawo
titán

:F Központozás nélkül nem működik a magyar nyelv. Nem értem a kép fölötti részt.

Prociknak semmi köze a felbontáshoz. Se egyikhez, se másikhoz nincsenek kitalálva. Nem igazán látok procilimitet. Pont olyan játékok lettek összeválogatva (a mérhetőség egy fontos tényező a kiválasztás során), amik sokkal inkább GPU limitesek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#75) Yocee válasza schawo (#65) üzenetére


Yocee
aktív tag

Ez elegendő sebesség? A fenti egy micron az m.2 portban (a pcie kártyák közöttiben), a másik meg egy Sandisk satára dugva.

[ Szerkesztve ]

(#76) schawo válasza Yocee (#75) üzenetére


schawo
titán

Mindkettő SATA SSD, csak az egyik az M.2 formájú portba való.

Elegendő-e a sebesség? Gondolom a kérdés inkább arra irányulna, hogy ez normális, az elvártnak megfelelő sebesség-e. Igen, az.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77) Yocee válasza schawo (#76) üzenetére


Yocee
aktív tag

Akkor köszi! Meg a windowst is ! ;)

Csak az lenne az álom, hogy a Kodi Hyperion addonja a Gigabyte digitális led vezérlőjével is működjön!

(#78) Tidus


Tidus
addikt

Az AsRock-ot komolyan kell venni. De komolyan.
Már régóta feltűnt a felszereltség, és a tesztek alapján, hogy Asus-ban, és AsRock-ban kell gondolkodni.
A többiek csak bohóckodnak.
És asszem ez igaz lesz a VGA-ra is.

(#79) tibaimp válasza schawo (#53) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R Idén, ha sikerül, akkor meglépek egy platformcserét.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#80) tutitibi válasza Tidus (#78) üzenetére


tutitibi
senior tag

Asrock lap: 2 db DELL monitort kötnék rá + a HDMI kimenet meg mene a házimozi erősítőre.
Az intel thunderbolt csatlakozóval hogyan tudom megoldani a monitorokat ? a DELL-en Displayport bemenet van.

(#81) hhenry


hhenry
őstag

Asus Z370-Pt ajánlom 40 ezerből kijön és Oczni is tudsz vele ha akarsz.

(#82) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv Mindenkinek !

Pár napon belül "üzembe lép" egy Asrock Z370 Pro4 alaplapom (még beszerzés alatt van, így most még a régi konfigról írok...)

64 bites Win10-et teszek rá majd a gépre - de olvasván errefelé - az "OS topicban" a "keserű" WIN10 tapasztalatokat (a sok panaszt, bosszúságot) - kissé elbizonytalanodtam... :U (Tény, hogy a leendő új deszka Win10 támogatott.)

Kérdésem : CSAK a Win10-et fogadja el, v. esetleg régebbit - pl. Win7-et is ? :F
(Jó, persze, nyilván nem lenne kihasználva minden előnye / tulajdonsága - csak ha esetleg mégsem "válna be" a Win10...)

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#83) tutitibi válasza jasonka (#82) üzenetére


tutitibi
senior tag

Ezen már 2.0-as a HDMI port ?

(#84) jasonka válasza tutitibi (#83) üzenetére


jasonka
aktív tag

Nem tudom - még meg sem érkezett a lap... :DDD

Hja kérem ! A Belváros !...

(#85) IgnisFatuus válasza jasonka (#82) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Annyi gubanc lehet, Win7-el, hogy nem megy fel alapból USB-ről, ha nincsen a telepítőbe USB 3.0 driver integrálva, meg a HDD vezérlőt sem látja alapértelmezetten. :)
Esetleg jól jöhet.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#86) batyus086


batyus086
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy nem K-s Intel Core i7 8700 procihoz megérné Z370-es alaplapot venni? Asrock vonalon néztem és most csak pár ezer forint a különbség a H370 és a Z370 lapok között. A Z370-es lap kezeli a 2666MHz-nél gyorsabb RAM-okat is? Tehetnék bele akár 3000MHz-seket is? A procim is támogatná? Mert ha igen, akkor nekem megérné azt a + pár ezres felárat egy ilyen lap.

[ Szerkesztve ]

(#87) IgnisFatuus válasza batyus086 (#86) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

A "K" hiánya miatt nem érné meg, de a memória miatt megéri. :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#88) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!

MSI Z370 lap 07.13. bios frissítés -> Support New Generation CPU! <- ez mit jelent szerintetek? most egy 8600k van benne...

(#89) shteer válasza csikosdapro (#88) üzenetére


shteer
titán

(#90) atman


atman
csendes tag

Így 1 évvel később kb, amikor már minden a Z390 körül forog én mégis egy ilyen lapot szereztem be egy k nélküli i7 8700-al. Szerintem így is kenterbe veri a korábbi konfigomat. Mégis felmerül bennem a kérdés: Melyik lesz a gyenge láncszem, vagy egyenrangú erőforrások a rendszerben? Sajnos kipróbálni még nem tudom, mert csak hétfőn megyek a proci hűtőért és a RAM-okért. :U

(#91) czpitti


czpitti
senior tag

Sziasztok elég egyugyu kérdéssel fordulok hozzátok nem szedném szét a gépem ezért inkább kérdeznék másnak tuti egyértelmu a dolog.giga z370 aorus gaming 5 deszka és a videokártyát átraknám a legalso pci-e slotba egy 90 fokos forditoval(megy rá viz és igy jol mutatna)eme lapn mindegy megyik slotba teszem a kártyát?Köszi.

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#92) delta1017


delta1017
aktív tag

Sziasztok!
MSi Pro Carbon lapom van.
Olyan jellegű hiba van, hogy random a NETem sávszélessége elfogy.
Gigabites a vonal és van, hogy 30 megabites lesz.
Gépet ujra indítom, akkor megoldódik a probléma egy ideig, szolgáltató részéről nincsen probléma.
Legutóbbi driver van fent, ja és wifin nincsen ilyen probléma.

Esetleg nem lehet valamelyik, hogy valamelyik windows update kavar be, jelenség 2hete van meg.
Valami ötlet?

(#93) mnorbert17 válasza delta1017 (#92) üzenetére


mnorbert17
tag

Szia! Nálam egyszer a Killer segédprogramja okozott ugyanilyen anomáliát. Egy uninstall segített rajta. Azóta fel sem rakom, úgyis csak parasztvakítás. Sőtt a killer saját driverét sem, csak amit a W10 felrakhozzá. Bár a W10-is az utóbbi időben a saját áruházából is fel akarja tenni azt a vacakot, de figyelni kell rá és nem megengedni! Azóta nálam tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#94) delta1017 válasza mnorbert17 (#93) üzenetére


delta1017
aktív tag

Nekem nincsen fent, de azóta kiderült, hogy a legutóbbi wind 10 update rakta rendbe.
Ahogy lehet olvasni a hírekben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.