Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) gabe_


gabe_
őstag

Igazából nálam nincs baj a Kitkattel, gyors, stabil, eddig csupán a külső kijelzőknél sajnálom, hogy eltűnt az 1080p támogatás.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#152) Domi392 válasza gabe_ (#151) üzenetére


Domi392
tag

köszi de te ugy vetted hogy rajta volt vagy frissitetted?

The force is with You

(#153) gabe_ válasza Domi392 (#152) üzenetére


gabe_
őstag

frissitettem

Sovány szakácsban sose bízz!

(#154) TechArtist válasza Domi392 (#150) üzenetére


TechArtist
aktív tag

Teljesen mindegy, mi van rajta, úgy sz*r ez a tab, ahogy van, az összes létező dolog kifagy (leáll) rajta, olyan óránként 3x. A billentyűzet kifagy, a UI kifagy, a böngésző is kifagy (mind), van, hogy random újraindul az egész gép, van, hogy nem akar felmenni a wifire stb. Már bánom, hogy nem adtam ki egy 10-essel többet egy normális tabletért, pl. egy Asus memopad-ért. Soha többet noname kínai sz*r. :W

(#155) krystman válasza TechArtist (#154) üzenetére


krystman
őstag

Nem tudom milyen a tied, nekem még ilyen bajom nem volt. Pedig nyúzom rendesen, de soha nem indult újra idáig!

(#156) gabe_ válasza TechArtist (#154) üzenetére


gabe_
őstag

Noname? :Y :W

Sovány szakácsban sose bízz!

(#157) Redlight2 válasza krystman (#155) üzenetére


Redlight2
tag

+1

(#158) royal63 válasza krystman (#155) üzenetére


royal63
tag

Szia !
Neked meddig bírja az akksi ???

(#159) Prime110 válasza TechArtist (#154) üzenetére


Prime110
aktív tag

Ezek olyan hibák, amik másnál - láthatóan - nem igazán fordulnak elő, legalábbis ennyire koncentráltan nem.
Lehet belenyúltál, vidd vissza garanciába szerintem meg tudják "hegeszteni".

(#160) krystman válasza royal63 (#158) üzenetére


krystman
őstag

Hát ez használattól függ, max 3-4 óra, ha böngészgetek, van benne videó is, Youtube. Játékkal max 2 óra vagy 1,5 óra.

(#161) royal63 válasza krystman (#160) üzenetére


royal63
tag

Köszi a választ , sajnos ez nem sok , nálunk a gyerek inkább játékra és egy kevés böngészésre használná , így néznem kell egy olyat aminek izmosabb az akksija , pedig tetszik a gép . :K
Tehettek volna bele nagyobb akksit .......
Megnézem az Asus Memopad HD7-et és az Acer Iconia Mango-t.
Még egyszer köszi !!!

(#162) TechArtist válasza Prime110 (#159) üzenetére


TechArtist
aktív tag

Ja, a posta meg olyan 3-5k oda-vissza...

Másnál mennyire gyakoriak ezek a hibák? Nálam "csak" netezés (az esetek kb. 95%-a) közben fordulnak elő a fent említett hibák.

Ha másnál (aki hozzám hasonlóan szinte csak és kizárólag netezik a tabon) sokkal kevesebbszer fordulnak elő a fentebb említett hibák, akkor lehet, hogy tezsek egy próbát gariztatásra.

(#163) Kuznyikov válasza TechArtist (#162) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Felraktad azt az egy frissítést amit felajánl? Asszem vmi youtube -al kapcsolatos...
Eleinte nekem is ki-kiakadt, de azóte egyszer sem... Elég sokat netezek vele...

Üdv.

(#164) TechArtist válasza Kuznyikov (#163) üzenetére


TechArtist
aktív tag

Igen, fel.

(#165) krystman válasza TechArtist (#162) üzenetére


krystman
őstag

Nalam egyaltalan nincs ilyen jelenseg. Pedig van, hogy 2 órát is játszok vele. Max jó meleg lesz, de semmi több.

(#166) TechArtist válasza krystman (#165) üzenetére


TechArtist
aktív tag

Játék közben nálam sincs gond, de elsősorban netezni szoktam, és akkor viszont állandóan crash-sel valami.

(#167) Chanhy


Chanhy
csendes tag

Probléma csak az, hogy a játékok amikneddig jól mentek, mostmár csaknolyan középszerűek. 😦

(#168) Chanhy


Chanhy
csendes tag

Nah, jól elírtam, és még szerkeszteni se engedi.

(#169) Chanhy


Chanhy
csendes tag

Sikerült gyorsítani a KitKat-en. A build.prop fájlban találtam egy "debug.force.software.rending=true" sort, ezt kitöröltem. Most újra játszható a GTA. ☺

(#170) krystman válasza Chanhy (#169) üzenetére


krystman
őstag

Le tudnád írni, hogy ezt hogyan sikerült, megcsinálni, meg hogy pontosan ez mit is jelent? Érdekelne. :)

(#171) Kamikaze240


Kamikaze240
tag

Nekem sincs kitkat frissítés a szoftver szerint de ahogy látom nem is baj.
Nálam semmi gond nincs a tabbal hál' istennek. Se fagyás se hibaüzenet minden gördülkenyen megy a böngészéstől a játékon át minden.Talán csak annyi lehet "hiba" vagy inkább csak egy furcsa jelenség, hogy töltés közben 95százaléknál elkezd lassulni a töltés aztán felmegy szép lassan 100ig aztán mikor lehuzom legaláb egy órán keresztül 100on marad majd onnan kezd merülni de igyis kibir 4-5 órát nálam. Mondjuk a wifije az zabál rendesen.
Annyit nemtudok még hogy hogyan lehet a saját külső sd-m re telepiteni mert a beépitett 4. valahány gigát lehet be fogom teriteni. Van rá mód hogy a saját sd-m legyen a programtároló?

[ Szerkesztve ]

(#172) Fonyod


Fonyod
tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek!
A tab - ha be van kapcsolva - bizonyos idejű tétlenség után alvó módba megy. (Lezár a képernyőzár, elsötétedik a képernyő - OK) Ha azonban alvó módban van kicsike, akkor sem az emailek nem érkeznek meg, sem skype-on nem tudnak hívni, sem az egyéb csevegő programokon nem érkezik meg az üzenet.
Próbáltam már többféle beállítást, de az eredmény mindig ugyan az lett - nem érkeztek meg az üzenetek.
Egy kivétel van, ha tab töltőn van, akkor van olyan választási lehetőség, hogy ne aludjon - no akkor megérkeznek az üzenetek. (De nem lehet mindig "pórázon" a gép!)

Ti hogyan oldottátok meg ezt a problémát? Találtatok valami megoldást?

Köszi!

Az élet gyorsan repül, minek megelőzni!?

(#173) krystman válasza Fonyod (#172) üzenetére


krystman
őstag

Hát annyit tudok, hogy a Wifi beállításoknál van a sarokban fent jobboldalt 3 pont, és arra kell kattintani. És megnyílik egy menü. Ott a Speciális beállításoknál lehet beállítani, hogy maradjone bekapcsolva a wifi akkor is, ha alvóba megye. Szerintem itt nézz szét. Alapból úgy van beállítva, hogy lekapcsol a wifi akkor, ha alvóba megy.

(#174) Kuznyikov válasza krystman (#173) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Ott a pont. Wifi speciálisban van.

(#175) Chanhy válasza krystman (#170) üzenetére


Chanhy
csendes tag

A build.prop fájl bizonyos rendszerbeállításokat tárol. Módosításához root szükséges.
A software rendering pedig a GPU helyett a CPU-t használja renderelésre, ami ugye nem túl effektív. Ezt a sort kitörölve hardveres renderelésre vált, ami az alap. Mivel minden a saját munkáját csinálja, ezért jobb lesz a teljesítmény és az akksiról is tovább bírja. Valószínűleg tesztverziós KitKat-et kaptunk, ezért maradhatott benne ilyen.

A feladatra én a Total Commandert ajánlom, ingyenes, de ennek ellenére az egyik legjobb fájlkezelő, roottal vagy anélkül. A build.prop A /system mappában van. Ha nem tudod mit csinálsz, ne piszkálj bele nagyon, mivel bootloopot okozhat.

Az akksi kijelzés hibára a Battery Calibration nevű appot ajánlom, szintén root kell hozzá.

+Még egy hasznos app: GL to SD. A külső sd-re pakolhatod a játékokat és a program elhiteti, hogy a belsőn van. Ismét szükségesek a root jogosultságok.

Majd a rootolásról is írok, de jelenleg költözés miatt nem tudok géphez jutni, a táblán pedig nincs rajta a program.

[ Szerkesztve ]

(#176) gabe_ válasza Chanhy (#175) üzenetére


gabe_
őstag

köszönjük az infókat. :)
enis szeretném majd rootolni, meg esetleg majd ha megjelennének rá főzött romok, kipróbálni őket...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#177) Kuznyikov válasza gabe_ (#176) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Root root !!! Nagyon várjuk... (Jó költözést.)
SD-re telepítés nagyon jó lenne...

[ Szerkesztve ]

(#178) krystman válasza Chanhy (#175) üzenetére


krystman
őstag

Oké köszi szépen! Ez jó lesz mindenképp! :-) Várjuk :-)

(#179) Fonyod válasza krystman (#173) üzenetére


Fonyod
tag

Köszi a választ, de sajnos nem ez a megoldás.
A wi-fi beállításoknál az alvó módra nekem is az van bejelölve, hogy "Soha", ettől függetlenül ha a képernyőzár lezár és "alszik" a kicsike, akkor hiába keresnek skypeon, küldenek e-mailt vagy chat üzenetet - nem ébred fel a tab. Ha manuálisan feloldom a képernyőt, akkor azonnal jelez, hogy van elmulasztott hívás vagy mail. Olyan beállítást pedig nem találtam, hogy alvó mód - soha, kivéve ha töltőn van a tablet. Ha töltőre teszem, akkor a képernyőzár lezár, de nem megy el aludni, így megkapom azonnal az üzeneteket és jelzi, ha keresnek skypeon.
No erre kéne nekem valami megoldás!!!

Köszi!

Az élet gyorsan repül, minek megelőzni!?

(#180) krystman válasza Fonyod (#179) üzenetére


krystman
őstag

Kapcsold ki a képernyőzárat, ha nem lényeg. Én azzal kezdetm, mert nekem az nem kell! Nekem nem áll le a wifi ha Sohán van!

(#181) gabe_ válasza Kuznyikov (#177) üzenetére


gabe_
őstag

? Rosszul írtam?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#182) Kuznyikov válasza gabe_ (#181) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Nem, bocs! A válasz Chanhy nak akart menni. Hogy nagyon várjuk a root dolgot...

(#183) Fonyod válasza krystman (#180) üzenetére


Fonyod
tag

Köszi a választ, de biztosan rosszu fogalmaztam. Ha a képernyőzár van lezárva, akkor ok! Ha elalszik a masina, akkor üzenet érkezése esetén nem ébred fel. A wifi kapcsolat folyamatos, csaknem jelez, hogy üzenet érkezett, mert "alszik" a tab.

Az élet gyorsan repül, minek megelőzni!?

(#184) TechArtist


TechArtist
aktív tag

Mégsem olyan gázos ez a tab, mint korábban írtam, nagyjából sikerült belőni a hibák nagy részének okát böngészés közben, úgy látszik nem nagyon szereti a tab, ha 3-nál több lap van megnyitva böngészőben. Mondjuk önmagában ez is furcs, mert telómon 5-6 lapnál sincs gond, pedig abban is csak 1 giga ram van. Mindenesetre a hibák többsége (kb. 10-ből 7) nem jön elő, ha nincs 3-nál több tab megnyitva. Azért még így is lehetne kevesebb nyűgje.

(#185) Kuznyikov válasza TechArtist (#184) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Milyen progival böngészel? Nálam nincs ilyen gond... Ma reggel bujtam a netet órákig, kb 7-8 ablak, prospektusok töltése, regisztrácio, email... Minden hiba nélkül. (explorer)

(#186) TechArtist válasza Kuznyikov (#185) üzenetére


TechArtist
aktív tag

Chrome, de a másik alapból telepítettel sem sokkal jobb a helyzet.

(#187) Chanhy


Chanhy
csendes tag

Kitartás, hétfőn vagy vasárnap már hozzáférek a gépemhez.
Elég nehéz volt megtalálni, valami kínai progi (tehát nem a klasszikus SuperSU vagy hasonló). Ettől függetlenül egyszerűen használható, minden jön magától szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#188) Kuznyikov válasza Chanhy (#187) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Hajrá.

(#189) gabe_ válasza Chanhy (#187) üzenetére


gabe_
őstag

Várjuk :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#190) TechArtist


TechArtist
aktív tag

Most látom, hogy rootolva van a tabom, ami csak azért érdekes, mert én nem rootoltam, és gondolom (tudom, hogy) gyárilag sem rootolt. Azt hiszem a PCplanet is felkerül nálam az erősen kerülendő boltok listájára. Talán pont e-miatt crash-sel állandóan a tab.

[ Szerkesztve ]

(#191) LittleSami


LittleSami
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy olyan problémám volna hogy a tablet bővítőjébe kipróbáltam a mobilnetet nem ment.
Majd újra indítottam. Na azóta a Predator felíratnál nem megy tovább!
Mit tegyek hogy elinduljon? :F

Ui.: közben a ashpalt 8 frissített, NEM resetel indítottam újra!

(#192) krystman válasza Chanhy (#187) üzenetére


krystman
őstag

Na ez nagyon jó lesz! :) És mit veszel észre azóta a működésében? Mennyivel másabb, és jobb? Böngészés, videók lejátszásánál, vagy játékok terén?

(#193) krystman válasza LittleSami (#191) üzenetére


krystman
őstag

Próbáld meg RESTE-elni. Hát ha újraindul. Nem megy a mobilnet, tudtommal, csak benne van a szoftverében!

(#194) Chanhy


Chanhy
csendes tag

Bármilyen szabványos és Android által támogatott usb modemmel megy. Nem próbáltam, de működnie kell.

(#195) LittleSami


LittleSami
csendes tag

Rendbe jött!!! Rögtön csináltam egy teljes rendszer vissza állítást. De a t-mobilos mobilnetemet akkor sem kezeli. Ha valaki próbálta és neki műkôdött az írja már meg hogyan csinálta. UI.: nekem ez masodik navon predator 7 tabom az elozo fel nap utan becart, radugtam egy kulon aramforras nelkuli 30gb vinyát es egyszeruen elfustolt benne valami, a csatlakozo aljzatoknal lehetett erezni hogy valami megfott, szoval nem szabad semmit bele dugni mert kapute!!!!!

(#196) ShadeX


ShadeX
tag

Sziasztok! Ti a gyári (szállítási) képernyővédő fóliát rajthagytátok? Ahogy néztem nincs alatta másik réteg fólia, így nagyon nem szívesen távolítanám el, nem tudom mennyire kényes a kijelző felülete. Keresgéltem a neten, de nemigen találok navonhoz gyártottat. Ti találtatok valahol?

(#197) gabe_ válasza ShadeX (#196) üzenetére


gabe_
őstag

Én egyenlőre rajtahagytam a gyárit, de rendeltem az ebayről egy 19.5x12.5cm-es tablet fóliát, ami ugye nagyobb, de úgy terveztem, hogy ebből fogom majd kivágni a méretet. Kiadja. :K

Sovány szakácsban sose bízz!

(#198) krystman válasza ShadeX (#196) üzenetére


krystman
őstag

Nekem is rajta van a gyári! Ha majd tönkre megy, akkor szedem csak le majd!

(#199) Chanhy


Chanhy
csendes tag

Nos, végre sikerült netet is szereznem, habár csak átmeneti megoldás, de legalább van.

Szóval itt a root progi:

LETÖLTÉS

adb módban csatlakoztasd a táblát a géphez, majd indítsd el a programot. (nyilvánvalóan adb driverek is kellenek)
Általában mindig csak a zöld gombra kell kattintani.
Két programot telepít fel, egyik a root, neve is ez, a másik valami nem tudom mi, de ki lehet törölni.

(#200) gabe_ válasza Chanhy (#199) üzenetére


gabe_
őstag

Köszönjük!

KitKat-el is működik? (Valamelyik nap este ki is próbálom)

Sovány szakácsban sose bízz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.