Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Exian válasza #33253120 (#350) üzenetére


Exian
őstag

Nincs benne BT, legalábbis én nem találtam benne :) De én speciel nem is használnám, sohasem használtam más eszközömmel sem.

OTG kábel alapból van hozzá a dobozban, nekem eddig mindent vitt, amit próbáltam: pendriveok, merevlemez, vezeték nélküli egér és billentyűzet, többet is próbáltam, mindegyik működött. Felhasználói élmény számomra tökéletes, gyors, a kijelző nagyon jó szerintem az 1280x800as felbontással. A 4.4-es gyári android mindenképp előny, na meg a fém hátlap is szuper.

Játékokat csak 1-2t próbáltam eddig, azokat szépen vitte (angrybirds és néhány busz driver :) ).

Szóval szerintem szuper kis masina, ahogyan már többször leírtam. Nekem ugyan ez az első tabletem, de nem az első androidos eszközöm, úgyhogy van azért már rálátásom.

[ Szerkesztve ]

(#352) #33253120 válasza Exian (#351) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nagy kár a bluetooth, mert különben tetszene... :(

(#353) Exian válasza #33253120 (#352) üzenetére


Exian
őstag

Hát ez van sajnos. De miért akarsz a HP-ről váltani erre? Ahogy néztem, az sem rossz masina, igaz csak kétmagos a CPU abban, viszont magasabb órajelű. Na meg a kijelzője kisebb felbontású, az igaz.

(#354) #33253120 válasza Exian (#353) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mert betört a kijelzője, és valószínűleg gazdasági totálkár lenne a javítás.
Amúgy nagyon jól optimalizált vas, veri a gyengébb négymagosokat, sosem döccent, tudja a dolgát. Sajnálom is...

(#355) Exian válasza #33253120 (#354) üzenetére


Exian
őstag

Ja így már érthető. Kár érte.Akkor próbálj keresni olyat, amiben van BT. Ebben sajnos nincs.

(#356) kayman válasza Exian (#349) üzenetére


kayman
senior tag

Ma leesett fél méterről a Gerilla tokban és megnyomódott a fémház a memóriakártyánál.
Egy ilyen tok engem is nagyon érdekelne, pont ezért jöttem fel ide a fórumra :O

HyperTransport az úr!

(#357) Exian válasza kayman (#356) üzenetére


Exian
őstag

Ha műanyag hátlapja lenne, darabokra is tört volna :)

Olvastam az itteni wayteq tabról a bemutatót, azért az elég meredek, amit a cikk írója írt, hogy a műanyag hátlapot megnyomva a kijelző elszíneződik :D Meg hogy recseg, nyekereg a háza. Azért a Predatorral ez nem fordul elő... én igaz csak a vásárlás után, itthon szembesültem vele, hogy fémházas, de nagyon örültem neki.

Szólok, ha találtam szilikon keretet, mert a gerillatok nekem sokszor felesleges és kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#358) kayman válasza Exian (#357) üzenetére


kayman
senior tag

:R

Nekem van egy billentyűzetes tokom is, de kicsit macerás a használata.
Kezdtem rászokni a neoprén tokra, de ez most rosszul érintett.

Szerintem a műanyag ház rugalmasabb lett volna, még ha esetleg szét is nyílik.
De mindegy is, utólag már nincs jelentősége. :N

HyperTransport az úr!

(#359) Exian válasza kayman (#358) üzenetére


Exian
őstag

Ja a gerilla tokod nem billes? Az enyém az.

(#360) krystman


krystman
őstag

Azt szerintetek meg lehetne oldani, hogy egeret, és billentyűzetet is lehetne egyszerre használni?

(#361) Exian válasza krystman (#360) üzenetére


Exian
őstag

Persze, én már csináltam. Usb elosztóval :) De elég macerás, helyette inkább a touchpados mini billemet szoktam használni, ami ráadásul vezetéknélküli.És főleg azért jó, mert általában a tablet mellett nincs hely az asztalon, vagy ölbrvéve, a touchpados bill viszont kézbe vehető, nem kell hozzá hely.

[ Szerkesztve ]

(#362) #33253120 válasza kayman (#356) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én is ezért nézegettem ezt, mert Edigitalban ajándék tokkal van most... Szegény hp esett párat, és soha nem volt semmi baja, most meg beraktam a laptop mellé a táskába, és törötten vettem ki. A laptopnak meg semmi baja... :)

(#363) gabe_ válasza Exian (#361) üzenetére


gabe_
őstag

Miyen touchpades billentyűzeted van? (Én is mostanában nézegetem ezeket, de eddig nem tudtam eldönteni, hogy milyet vegyek)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#364) Exian válasza gabe_ (#363) üzenetére


Exian
őstag

Ilyenem van:

3000 Ft-ért vettem, "használtan", ami azt jelenti, hogy az előző tulaj szerintem egy percig sem használta, akkuját én töltöttem fel, ő a gyárilag feltöltött szintből használt el egy egész keveset :) Amúgy nagyon sokáig bírja, talán egyszer vagy max. kétszer töltöttem 5 hónap alatt... pedig a TV-hez is használjuk. Na meg a gyerekekkel szoktunk játszani a lézerpointerével, merthogy az is van benne, persze azt csak szigorúan szülői felügyelet mellett, az ő kezükbe nem adom. Ja és van háttérvilágítása a gomboknak, ha kell, ez szintén nagyon jó, ha sötétben kell használni (alap helyzetben bekapcsoláskor nem világítanak a gombok, de azzal a piros csillag gombóccal bekapcsolható).

Szerintem ez optimális megoldás egy ilyen kicsi tablethez, ha kell "egér" + billentyűzet, persze regényt nem kényelmes vele írni, de rövid üzenetekhez elegendő. Én szeretem.

Hogy a méret érzékelhető legyen:

[ Szerkesztve ]

(#365) Exian


Exian
őstag

ÚJ Navon Predator 7 tablet pc

Nem tudom, meg van e még, ha valaki a bolti ár alatt szeretne újat venni, akkor tessék :) Talán alkudható is még egy kicsit.

Viszont érdekes, az enyémhez más fajta töltő van!

[ Szerkesztve ]

(#366) krystman válasza Exian (#364) üzenetére


krystman
őstag

Nem tűnik rossznak! És játékot néztél már vele milyen? Arra lennék kíváncsi, hogy egér+billentyűzet mellett milyen lenne a játék. Hogy úgy lehete irányítani, mint Pc-én.

(#367) Exian válasza krystman (#366) üzenetére


Exian
őstag

Áááá. Arra garantálom, hogy alkalmatlan. NEM erre valóak ezek a mini billek. Ahhoz kényelmetlen, lassú. De meg kell próbálni.

(#368) kayman válasza Exian (#359) üzenetére


kayman
senior tag

Az enyém ilyen :((

HyperTransport az úr!

(#369) kayman válasza #33253120 (#362) üzenetére


kayman
senior tag

én is ott vettem, de az kb csak a karcok ellen jó.

Be fogom tenni a billentyűzetes tokba, abban nem sérült volna meg.

HyperTransport az úr!

(#370) kayman válasza Exian (#364) üzenetére


kayman
senior tag

Zsír :P

HyperTransport az úr!

(#371) Domi392 válasza krystman (#366) üzenetére


Domi392
tag

en nekem nincs hozza egerpad. csak billentyuzet es en a san andreast probaltam es w,a,s,d vel tudtam iranyitani 3- assal beszalt a kocsiba stb. a gta3-ba a nyilakkal lehetett menni es az enterrel beszallni ugyhogy lehet iranyitani vele remelem segitettem :)

The force is with You

(#372) #33253120 válasza kayman (#369) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én sajnos nem fogom megvenni, mert nincs bluetooth...
Ha lenne akkor Best Buy kategória lenne, és ma már rohantam volna is érte.... :(
De én kétlaki vagyok, nekem főleg arra kell a tablet,hogy amíg várom a buszt, vagy amíg ~30(+15) percet buszon ülök, mozizzak, zenéljek... A madzagos fülesekből havonta vettem kettőt-hármat.... Mióta BT van nem szakad a zsinór... :) És egy MA-826 csak 3000 ha éppen árulják az auchanban....
Ezt a koncepciót nem akarom feladni, mióta vettem egy gyári Samsung headsetet a Média Markt-ban valami 6000-ért, és másnap reggel elszakadt mikor beakadt a cégnél a kapuba...
A 200-8000Ft-os fülesek gyártói meg menjenek a... a... a... na oda. NAGYON... :) A 3000Ft-os Auchan saját márkás Lazer MA-826 BT headset jobb, erősebb, mint egy átlag 6-7e Sony, és nem csak füles, hanem headset is....

(#373) Exian


Exian
őstag

Nektek mennyi idő alatt töltődik fel 0%-ról 100%-ra bekapcsolt állapotban? Én kezdem azt gondolni, hogy nem okés a töltője. Az az érdekes,hogy 2A van írva a töltőre, de úgy vettem észre, hogy lassabban tölti fel, mint a telefonomhoz való 0.5A-s töltőm. Hogy lehet ez? Próbáltam a tablet töltőjét a telefonommal is, azt is mintha lassabban töltené. Ennyire kamu lenne rajta a 2A jelölés?

(#374) Kuznyikov válasza Exian (#373) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Ez a töltés dolog érdekes kicsit. Rohadt lassú tud lenni néha. Nekem volt olyan, hogy használat közben töltőn volt, de merült! :Y Egyszer a telefonomat töltöttem a tabletével, és a telefon "akkumulátor lecsatlakozás" vagy ilyesmi hibát írt, és közben nem is töltötte. Lehúztam, sajátjával jó, baja nem lett szerencsére. (előtte soha nem írt ilyet) Azóta nem merem tabletével tölteni.

Kizárt, hogy 2 amperral tölt. De a töltőáramot amúgy is a benne lévő elektronika kell, hogy szabályozza. A 2A-es adapter csak arra enged következtetni, hogy van (lehetne), hogy annyival is tölt a tab (elektronika). De szerintem ez nem történik meg. 2A-ral nagyjából másfél óra alatt 0-ról 100-ra kellene töltenie.

Tok témá részemről annyi, hogy amit rendeltem 2 hónapja ebayről sajna nem jött meg! Nem hozzá való, de jó lett volna egy tok, meg fólia, és kiváncsi lettem volna hogy milyen...

[ Szerkesztve ]

(#375) Exian válasza Kuznyikov (#374) üzenetére


Exian
őstag

Ahha, köszi. Szóval akkor lehet, hogy tényleg problémás a töltője? Legközelebbi 2 töltésnél tényleg összehasonlítom, hogy mennyi idő alatt tölti fel a hozzávaló, és a másik töltő.

Én is ebayról rendeltem még a telefonomhoz fóliát meg tokot is, azok megérkeztek. A napokban is rendeltem fóliát, az még persze nem jött meg, pár napja adtam fel a rendelést.

A tablethez viszont nem találtam még mindig sehol fóliát. Tudtok helyet, ahol lehet kapni/rendelni? Mert nekem nagyon rondán rakták fel gyárilag, egyik sarka nem is tapad oda és így ronda. Meg jobb lenne talán egy matt felületű fólia.

[ Szerkesztve ]

(#376) Exian


Exian
őstag

Nos, tegnap megvolt az első komolyabb bevetésem a masinával. Úgy adódott, hogy a szokásos hó elei távoli adminisztrációimat csak a tablettel tudtam megcsinálni, mert a laptopot nem tudtam használni, asztali gép meg hangos lett volna (alvó gyerekeim mellett kellett dolgoznom).

A fentebb bemutatott bill+touchpad segítségével vígan ment vele a 2-3 órás művelet, hangtalanul :) Végül is ezért IS vettem a kütyüt, hogy ha úgy adódik, akkor távoli adminra is tudjam használni, és bejött, mert egész kényelmesen lehet vele dolgozni távoli gépeken. Épp ezért választottam ezt, mert ennek kellően nagy a felbontása ahhoz, hogy a távoli 1280x1024-es felbontást komolyabb scrollozgatás nélkül lehessen látni rajta.

Továbbra is keresek szilikontokot, ha valaki talált megfelelő méretűt, jelezze légyszi!

(#377) kayman válasza Exian (#376) üzenetére


kayman
senior tag

énisénisénis

HyperTransport az úr!

(#378) Kuznyikov válasza #33253120 (#372) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Szia, nézd ez most jó vételnek tűnik:
http://www.edigital.hu/WiFi_tablet/Asus_MeMoPad_HD_7_ME173X-1F062A_tablet_zold_%28Android%29-p363685.html?utm_source=hirlevel_20140508&utm_medium=hirlevel&utm_campaign=majusi_kozponti_kampany_eflyer&utm_content=tablet

(#379) #33253120 válasza Kuznyikov (#378) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszi. Megnézem.

(#380) kayman válasza Exian (#376) üzenetére


kayman
senior tag

Ma leszedtem a z alsó burkolatot és kicsit kilakatoltam. Jó lenne szerezni egy olyan alsó elemet, nincs valakinek eladó?

Valaki nem cserél el velem egy Genius billentyűzetes tokot egy billentyűzet nélkülire?
Nem használom ki és jobb lenne akkor már egy anélküli...

Ez az enyém és valami ilyesmire elcserélném

[ Szerkesztve ]

HyperTransport az úr!

(#381) kayman


kayman
senior tag

(#382) Exian válasza kayman (#380) üzenetére


Exian
őstag

Cserélni nem tudok, de engem érdekelne a tokod. Mennyiért adnád el?

(#383) kayman válasza Exian (#382) üzenetére


kayman
senior tag

HyperTransport az úr!

(#384) #47982080


#47982080
törölt tag

Nekem lehet elromlott a töltő, egész nap rajta volt és 0% volt a töltés :D
Most gépről tölt USB-n.

(#385) Exian válasza #47982080 (#384) üzenetére


Exian
őstag

Az jó, csak ne felejtsd el, hogy gép USB portján keresztüli töltés nagyon lassú lesz, ha használod is közben, akkor merülni is fog :) Ugyanis még a bikább USB portok sem tolnak nagyon 100-200mAh közötti értéknél erősebben. Nekem a telefonomat is szenvedve tölti csak a gépem USB portja, nagyon lassan.

(#386) #47982080 válasza Exian (#385) üzenetére


#47982080
törölt tag

ÓÓó tisztában vagyok vele, de a 0mA-nél kicsit jobb az USB :D
Gyanítom ami rá van írva meg amit tud a töltő, két külön dolog. Vagy tudja a 2A-t csak éppen rövid ideig és ahogy látom nem hamar tölt fel, szóval kinyírja magát. Gondolom én.
Javítottam másik tablet "gyártó" töltőjét miután kettő is elromlott.

[ Szerkesztve ]

(#387) Exian válasza #47982080 (#386) üzenetére


Exian
őstag

Hát annál némileg jobb egy kicsit :DDD Az tény.

(#388) #47982080


#47982080
törölt tag

Na végül csak elkezdett tölteni a saját töltőjéről, de másik kábellel, az eredeti nem töltött csak merült :D
Most meg hipp-hopp 40%-ra töltött.

Nálatok a WiFi mennyire jó, távolságra gondolok. Elég gyengécskének tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#389) Exian válasza #47982080 (#388) üzenetére


Exian
őstag

Sajnos szerintem is nagyon gyenge a wifije :( Erősítenem kellett a wifit itthon és közelebbre kellett hoznom az antennát kábellel a lakás széléről a közepére, mert a lakás másik végében egyáltalán nem ment. De amúgy is elég lassúnak tűnik nekem, amikor 1 méterre van a routertől, akkor is elég lassúcska. Eddig ez az egyetlen negatívum.

[ Szerkesztve ]

(#390) tudota


tudota
újonc

Sziasztok!
Én amatőr vagyok a számítástechnikai dolgokban. A fiam kapott egy ilyen tablet-et, de ha bekapcsolom, azt írja ki : "Sajnos az android.process.acore folyamat leállt." Ha ezt leokézom, jön, hogy a Messenger sajnos leáll. a Google Partner Setup alkalmazás sajnos leáll és így tovább... A gép így használhatatlan. Egyszer már visszavittük, mert akkor teljesen lefagyott, be se lehetett kapcsolni, de akkor is 3 hétig pihent a szervízben. Előre is köszönöm a segítséget!

(#391) gabe_ válasza tudota (#390) üzenetére


gabe_
őstag

Ha a gyári beállítások visszaállítása sem segít, akkor én visszavinném, és cserét kérnék, az előző szerviz eredménytelenségére hivatkozva.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#392) tudota


tudota
újonc

Mivel semmi nem fut rajta, nem is tudom visszaállítani! Köszönöm a segítséget!!! :) :) :)

(#393) pulai1000


pulai1000
tag

Sziasztok vettem én is egy ilyen masinát nagyon jól fut és minden játék elindul rajta.Alapból a kit-kat van rajta.De van egy kis probléma nem lehet a telepített játékot át helyezni a külső sd kártyára,ez így nagyon nagy gáz mert hiába van benne 16 gb sd kártya ha nem tudom ilyen célra használni.Erre nem tudtok valamilyen megoldást? Lehetőleg olyat ami nem kerül garancia vesztésbe illetve nem vágja haza a gépet.Egyébként nem teljesen értem ezt a dolgot mert a 2- éves Concorde tab-nál engedi áthelyezni,és a Huawey-y 300 nál is engedi.Azt is megpróbáltam,hogy a játék könyvtárát be helyeztem az sd Android mappába és telepítettem az apk filet de így se működött a dolog.Valaki segítsen ,hogy mi a teendő ! Köszönöm !!!!!!!!!! :)

[ Szerkesztve ]

(#394) Chanhy


Chanhy
csendes tag

Gondoltam előre kéne lendíteni a custom romok fejlődését, ezért nekiálltam barkácsolni egy cwm-et, de sikeresen elrontottam. Hogyan tudok fastbootba kerülni adb nélkül, hogy visszategyem az eredetit?

(#395) #47982080 válasza Chanhy (#394) üzenetére


#47982080
törölt tag

Kéne egy eredeti phoneix image, amivel újra lehet rakni a gépet.
Nem árt ha mindenről van mentés.
Én ha elrontottam visszaraktam egy nem teljesen rá való IMG-t PhoneixTools-al, majd mikor már elindult adb-ből visszaraktam a gyári bootloader-t. recovery-t stb recovery-ből már talán felrakható az update.zip.. Aztán lehet kezdeni elölről.
Én már csináltam TWRP-t de nem akartam felrakni ide, mert nem teljesen 100%-os és nem szeretnék itt balhét :D. Annyira működött hogy ment a mentés visszaállítás, megy az adb.

(#396) Chanhy válasza #47982080 (#395) üzenetére


Chanhy
csendes tag

Van eredeti recovery.img-m, csak nem tudom hogyan kéne visszarakni. Vagy valami más img kell? Te honnan szereztél twrp-t?
Én cwm buildert használtam, de úgy tûnik valamit kihagytam.
Nos, mi is ez a phoenix dolog? Gondolom valami Allwinner/flashchip specifikus progi.

(#397) #47982080 válasza Chanhy (#396) üzenetére


#47982080
törölt tag

PhoenixSuit - gyári rendszer visszaállító program, némelyik tablethez megkapod a gyári img-t, de legtöbbször csak update.zip van hogy nehogy valamit elrontsanak.

Neked most egyáltalán nem indul a gép? Ha indul a rendszer ADB-vel fel tudod rakni az eredeti recovery-t.

Én is próbáltam a cwm build-et, de az nem sikerült.

TWRP, foráskódból csináltam.

(#398) Chanhy


Chanhy
csendes tag

Konkrétan a Predator felirat jön elô, meg ha nyomva tartom valamelyik hangerôgombot a bekapcsolóval együtt indításkor, valamilyen furcsa módba kerül. A kijelzô nem világít, de a gép érzékeli usb-n.
Se recovery, se fastboot, se sima android.
Jah, és ha hosszan nyomom a kikapcsolót leáll, de rögtön újra is indul (resetre ugyanez). Kikapcsolni csak a rejtélyes módból tudtam, ha onnan leállítom nem indul magától újra.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#399) #47982080 válasza Chanhy (#398) üzenetére


#47982080
törölt tag

Az a baj hogy ha cwm builderrel csináltál recoveryt, és azt fel is raktad, és gyanús hogy nem jó, és valahogy te recovery módban akartad indítani innentől kezdve folyamatosan ő recoveryvel fog indulni.
Az a baj hogy most hirtelen nem tudok segíteni mert éppen gépköltöztetést csinálok és csak szívok.

(#400) Chanhy


Chanhy
csendes tag

Én is erre gondoltam, mert elôször simán elindult, újraindîtottam a rendszerbôl recoverybe (gravitybox), azóta ezt csinálja. Szerintem mivel nem indul sikeresen a recovery, ezért bentmarad a "jelzô", hogy induljon recoveryben. Ördögi kör.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.