Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) krystman


krystman
őstag

Van olyan lehetőség vagy valami megoldás, hogy bill+egeret, és közbe tudnám tölteni is a tabletet?

(#452) kayman válasza krystman (#451) üzenetére


kayman
senior tag

aktív usb hub? találgatok, még nem próbáltam :U

HyperTransport az úr!

(#453) Exian válasza krystman (#451) üzenetére


Exian
őstag

Esetleg valamilyen spéci otg kábellel, vagy Y elágazós kábellel talán megoldható. Egyik csatlakozóra menne a töltő, másikra az egér+bill. Én sem tudom, hogy működne e, megkéne próbálni. Amúgy ezért IS utálom, hogy egyetlen microUSB van csak a tableteken, igazán lehetne egy pluszban a toltő mellett egyéb célokra. Jó, persze, ezeket a kütyüket nem is arra tervezték, hogy teletuszakoljuk mindenféle perifériákkal, meg egyebekkel, meg alapvetően nem töltés közbeni használat a cél, de akkor is. Néha bizony jól jönne 2db usb port, na. Meg ha könnyen, gyorsan lehetne akkut cserélni, akkor is egyszerűbb lenne a folyamatos üzemet összehozni.

[ Szerkesztve ]

(#454) Domi392


Domi392
tag

Valaki nem tudja hogy hogy kell hdmi kabelen rakotni a tvre? mert nekem olyan van hozza ami rovid es egyik fele sem megy bele

The force is with You

(#455) Exian válasza Domi392 (#454) üzenetére


Exian
őstag

Milyen a TV? Ha tudja a Wireless Display módot, akkor csináld azzal. Én igy szoktam vezetéknélkül megjelenittetni a képet TV-n (Samsung SmartTV).

(#456) Domi392 válasza Exian (#455) üzenetére


Domi392
tag

Blaupunkt nem tudom h tudja e hogy tudom megnezni ? 3 Hdmi van rajta

The force is with You

(#457) kayman válasza Domi392 (#456) üzenetére


kayman
senior tag

HDMI-HDMI Mini kábel és megy... :)

HyperTransport az úr!

(#458) gabe_ válasza Domi392 (#454) üzenetére


gabe_
őstag

Én szereztem egy ilyet a meglévő HDMI kábelemhez, tökéletesen működik. :K

Sovány szakácsban sose bízz!

(#459) Exian válasza Domi392 (#456) üzenetére


Exian
őstag

Hát azt passzolom, Blaukat nem ismerem. Nekem Samsung SmartTV-m van, ebben van olyan "bemenet" a bemeneti listában, hogy "Screen Mirroring" (nemtudom, hogy van magyarul, nekem minden műszaki cuccomon angol menü van, utálom a béna rövidítéses magyarításokat :D), a tablet menüjében pedig (szintén angolon van :) ) a Settings/Display menüben van egy olyan, hogy "Wireless Display". Abba belépek, akkor ott megjelenik, hogy Samsung TV XYZ, rányomok és már meg is jelenik a tablet képe a TV-n. De mondjuk mivel wifin megy a jel, ezért van csúszás, szóval nem igazán tökéletes megoldás, a HDMI-HDMI kábel tuti, hogy gyorsabb és minősége is jobb.

Ez a Wireless Display főleg akkor jó, ha gyorsan, kábelmentesen az ember megakar nézni valamit gyorsan a TV képernyőjén nagyban (akár fénykép, vagy egy weblap, bár azt tudja a TV-m is, van benne böngésző).

(#460) krystman válasza Exian (#459) üzenetére


krystman
őstag

Hát ez engem is érdekelne valamilyen módon! Nekem Panasonic Smart tv van, ebbe is lenne ezek szerint ilyen? Vagy ez nem mindegyik Smart tv be van?

(#461) krystman


krystman
őstag

Nektek az Antutu mennyit hozott ki? Tegnap mértem, és 19720 pont lett. Másnak is ennyi?

(#462) gabe_ válasza krystman (#461) üzenetére


gabe_
őstag

(Ez még a 4.2.2-es androiddal volt.)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#463) Exian válasza krystman (#460) üzenetére


Exian
őstag

Fogalmam sincs, hogy abban van e, nézd meg :) Mint írtam, a Samsungban legegyszerűbben a "sources" (bemeneti eszközök) listában található meg. De azt hiszem a Smart menüben is előcsalogatható a "csatlakoztatott eszközök" résznél.

Nézd meg ezt.

Nem tudom, milyen a Te Panasonicod, de talán hasonlóan megy a tieddel is.

(#464) Chanhy


Chanhy
csendes tag

21938, de volt már jobb is. KitKat alatt futtatva, a mai napon.

[ Szerkesztve ]

(#465) krystman válasza Chanhy (#464) üzenetére


krystman
őstag

Nekem valamiért nem megy 19500 fölé! Nem tudom miért!

(#466) Chanhy válasza krystman (#465) üzenetére


Chanhy
csendes tag

ha bezárod feleslegesen futó alkalmazásokat, az általában segít. Tipp: amit a "legutóbbi folymatoknál" kihúzol, az ténylegesen be is záródik.
Az is lehetséges, hogy alapból a CPU csak 1 Ghz-n megy, energiatakarékossági céllal.
Én teljesen egyedire állítottam, ebben a SetCPU-t ajánlom.

(#467) lacix76


lacix76
őstag

Sziasztok!
Nektek nem gyengébb a wifije mint más készülékeknek?
Úgy vettem észre,hogy ez az egyetlen gyenge pontja a készüléknek.

(#468) Exian válasza lacix76 (#467) üzenetére


Exian
őstag

Igen. Nekem is gyenge. NAGYON gyenge, ez az abszolút gyenge pontja sajnos a készüléknek. Ahol a telefonommal (Huawei Y300) még megy lazán ~10Mbit körül a wifi, ott a Navon alig pötyörészik pár tíz, esetleg pár száz kilóbájttal. Harmatgyenge a wifi jele.

Ha közel van a router/AP, akkor tűrhető, de akkor sem egetvererően gyors. Sajnos.

Én kénytelen voltam beépíteni egy plusz wifi AP-ot, hogy az egész lakásban tudjam úgy-ahogy használni.

(#469) krystman válasza Chanhy (#466) üzenetére


krystman
őstag

De ez csak akkor lehetséges nem, ha rootolva van a gép?

(#470) lacix76 válasza Exian (#468) üzenetére


lacix76
őstag

Pedig jó kis készülék,de hogy pont a lényegén spóroltak,az érthetetlen.

(#471) Chanhy válasza krystman (#469) üzenetére


Chanhy
csendes tag

Ha a CPU frekvencia állítására gondolsz, igen.

A wifis dolog tényleg bosszantó, de pl. az előző tabomban, egy DPS Dual 7-ben is ugyanilyen gyenge volt a wifi, ha nem rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#472) Exian válasza Chanhy (#471) üzenetére


Exian
őstag

Szerintem a fém hátlap is betesz neki, frankón leárnyékolja az antennát. Ennyiből jobb talán a műanyag ház. Komolyan mondom, én nem bánnám, ha lenne rajta mondjuk egy kihúzható antenna, mint a kisrádiókon :D Bizonyos esetekben kitérdekel, hogy hogy néz ki... ha már nem lesz garanciás, megpróbálom majd szétszedni és megnézem, hogyan is van az antennája kialakítva, hátha lehet rajta javítani valahogy.

Ja meg még egy dolgot kipróbálok majd, nem tudom, próbálta már valaki? Arra gondoltam, megkéne próbálni egy USB-s wifi sticket, hogy vajon tudja e kezelni? Ha igen, annak azért erősebb a jele szerintem, meg talán gyorsabb is. Csak kérdés, hogy egyáltalán felismeri e, illetve, hogy az android képes e egyáltalán több wifi eszközt kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#473) Ben4444


Ben4444
tag

Sziasztok. Nem tudok dönteni ez az eszköz között és a Lenovo IdeaTab A3500L (A7-50) 59-410282 [link]
között. A lenovonak jobb a termék támogatottsága és jobban is nézki + stereo de a navon meg kicsit erősebb. :/. Szerintetek? Ahogy olvastam a Navont gyakran kell garanciáztatni.
Ui.: Az a + pár ezer nem számít.

"Nothing is true, everything is permitted."

(#474) Exian válasza Ben4444 (#473) üzenetére


Exian
őstag

a navon meg kicsit erősebb.

Őőőő... nem akarok népszerűtlen és márkahűtlen lenni, de az általad linkelt Lenovo miben gyengébb? Én úgy látom, hogy a CPU erősebb is, de nem néztem különösebben utána. Szerintem a Lenovo sem lehet rossz. DE! Én szeretem a Predatorom! :D Ha a Lenovo az Alien, akkor vedd meg és csinálunk egy Alien vs. Predator párharcot!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#475) Ben4444 válasza Exian (#474) üzenetére


Ben4444
tag

Hát az antutu szerint kicsit erősebb a navon (pontban).A Lenovonak kicsit gyengébb a GPUja. alien vs predator XD :D.De amúgy akkor melyiket ajánlod?

[ Szerkesztve ]

"Nothing is true, everything is permitted."

(#476) Exian válasza Ben4444 (#475) üzenetére


Exian
őstag

Mivel nekem csak Predatorom van, a Lenovot nem ismerem, nem is láttam, így azt 100%-osan nem tudom ajánlani. Pl. nézz utána, ha tudsz, hogy milyen a wifije. Mert mint már itt többen írtuk, a Navonnal sajnos gyenge a wifije, bár valaki meg épp azt írta erre, hogy egy másik tabletje még gyengébb.

Ami viszont a Predator mellett szól, hogy alapból 4.4.2-es rendszer van rajta, ha jól nézem, a Lenovon 4.2-es. Annak is érdemes utánaolvasni, hogy mennyire várható, hogy lesz hozzá frissítés. A Navonnál úgy tűnik eddig, hogy eléggé rugalmasak, először 4.2-essel jött ki (vagy talán 4.1?) és amint lett 4.4.2, megkapta először OTA, majd gyárilag az új frissítést.

Továbbá, ha jól sejtem, a Lenovo műanyagházas. A Navon fém.

Az, hogy AnTuTu-ban mennyi a pont, az meg nem teljesen tükrözi a gép valódi milyenségét. Persze támpontot ad valamennyire, de én biztos nem az alapján választanék. Persze, ha ilyen több ezres az eltérés a pontban (mondjuk Navon 20e, Lenovo 15e), az már azért jelent valamit (csak hasraütök, fogalmam sincs, hogy a Lenovo mennyit ért el, azt tudom csak, hogy az én Predatorom 20.000-et).

[ Szerkesztve ]

(#477) Ben4444 válasza Exian (#476) üzenetére


Ben4444
tag

Köszi. Hát nem tudom. Navon kicsit erősebb mint a Lenovo és jó fogás 28k-ért de gyenge wifi és gyakori a hibás termék. Lenovo jólnézki és stereó+bluetooth de 7-8k val több. :/ Nehéz a döntés. :D Amúgy volt már Navon tabletem még az első Navon Platinum 7. De nagyon gyenge volt és a töltője is gajra ment. Azon még külön volt a töltő és az usb.
Ui.: A Lenovo kb 16k pontot kapott antutun.

"Nothing is true, everything is permitted."

(#478) Exian válasza Ben4444 (#477) üzenetére


Exian
őstag

"Azon még külön volt a töltő és az usb."

Na, mit nem adnék érte, ha ezen is így lenne. Vagy lenne 2db microUSB csati. Nagyon gáz ez, hogy az egyetlen USB port van OTG-re és töltésre is.

(#479) Ben4444 válasza Exian (#478) üzenetére


Ben4444
tag

Jó is volt úgy csak az volt a baj hogy hamar kilazult és nem mindig vette be a töltést. Vége fele már szorosan a tablet köré kellet csavarnom. Amúgy olcastam hogy y300 ad van :D nekem is. Tieden még a gyári rendszer van?

"Nothing is true, everything is permitted."

(#480) Exian válasza Ben4444 (#479) üzenetére


Exian
őstag

Igen a gyári, nem piszkáltam rajta semmit, nekem teljesen megfelel így, ahogy van :) Keveset is használom, max. emailra meg kicsit webezni. Arra jó így is.

(#481) Ben4444 válasza Exian (#480) üzenetére


Ben4444
tag

PErsze nagyon jó telfon szeretem. De én azért raktam rá egy magamáltal módosított FusionXet. :D

"Nothing is true, everything is permitted."

(#482) Ben4444


Ben4444
tag

[link] Na már a hivatalos oldalukon is fenn van a tablet. :D

"Nothing is true, everything is permitted."

(#483) gabe_ válasza Ben4444 (#482) üzenetére


gabe_
őstag

Épp időben :P

Sovány szakácsban sose bízz!

(#484) lacix76 válasza Ben4444 (#482) üzenetére


lacix76
őstag

A doboz tartalmához headset is van irva.
Nekem azt valahogy kifelejtették.

(#485) Exian válasza Ben4444 (#482) üzenetére


Exian
őstag

Nem értem... mér rég fent van az oldalukon, én már akkor láttam 2 hónapja, amikor vettem. Ugyanezen az oldalon, ugyanez a leírás és képek. Szóval miért újdonság ez most? :)

[ Szerkesztve ]

(#486) Ben4444 válasza Exian (#485) üzenetére


Ben4444
tag

Csak néhány hozzászólásban olvastam hogy a hivatalos oldalukon nincs fent a tablet.

"Nothing is true, everything is permitted."

(#487) Exian válasza Ben4444 (#486) üzenetére


Exian
őstag

Hát pedig fent volt már rég, ugyan így :) Annyi, hogy valamelyik külföldi hivatalos oldalon én sem találtam meg, de itt igen.

(#488) Ben4444


Ben4444
tag

Sziasztok. Valaki megnézné nekem hogy az [Assassin’s Creed® IV Companion] fut-e a tableten? Köszönöm.

"Nothing is true, everything is permitted."

(#489) Exian válasza Ben4444 (#488) üzenetére


Exian
őstag

Én megnézném, de nem találom otthon a tabletot :D Valahová leraktam reggel és nincs meg. Tudtok valami trükköt, hogy hogyan lehetne valami hangot gerjeszteni rajta távolról, neten keresztül, hogy meghalljam? :) Olyanra gondolok, mint amikor megcsörgeted a mobilt, amikor nem találod... neten elvileg fent van a gép.

[ Szerkesztve ]

(#490) #47982080 válasza Exian (#489) üzenetére


#47982080
törölt tag

https://www.google.com/android/devicemanager

csörgesd meg, ha online akkor csörög

(#491) Exian válasza #47982080 (#490) üzenetére


Exian
őstag

Nem is tudom, mit mondjak. Az ember néha azt hiszi, hogy MINDENT tud. Én azt hittem. De ezt nem ismertem :DDD

Küldök neked egy virtuális... csokit, sört, bort, amit szeretsz :D :R :R :Y

(annak ellenére, hogy sajnos nem elérhető a tablet :( Sajnos ha leszakad a wifiről, akkor csak akkor lesz megint aktív, ha felélesztem).

KÖSZ! Ez még jól jöhet máskor is... ha megtalálom a tabletet, kipróbálom :)

[ Szerkesztve ]

(#492) Ben4444 válasza Exian (#489) üzenetére


Ben4444
tag

Hát köszi, remélem megtslálod.:) Amúgy azt hiszem ilyent veszek. Ezt meg tudom venni egy közeli mm ben és ha hibás vagy valami akkor nem kell vacakodnom a postával.

"Nothing is true, everything is permitted."

(#493) Exian válasza Ben4444 (#492) üzenetére


Exian
őstag

De kell. MM-ben csak 3 napig él a garancia, utána postázni kell a szerviznek, azt hiszem CHS.

[ Szerkesztve ]

(#494) Ben4444 válasza Exian (#493) üzenetére


Ben4444
tag

Nem kell. A régi navonomat mikor a töltő csatlakozójával kellet szervizelni csak bevittem a vevőszolgálathoz és 2 hét múlva visszakaptam. Nem kwllet postázni de a töltője se lett sokkal jobb. :D

"Nothing is true, everything is permitted."

(#495) Exian válasza Ben4444 (#494) üzenetére


Exian
őstag

Aha, lehet. Meg közben eszembe jutott, hogy amit vettünk legutóbb laptopot, annál meg olyan a garancia, hogy 3 napig hozzájuk kell visszavinni, utána viszont háztól-házig garancia van, szóval futár jön a cuccért és futár is hozza vissza, ingyen. Ez mondjuk jó.

(#496) Exian


Exian
őstag

Próbálta már szétszedni valaki a tabot? Az érdekelne, hogy vajon mennyire macerás cserélni az akkut? Na, persze még nem aktuális a dolog, bírja még az akku kb. úgy, mint új korában, de ha netán cserélni kell, akkor mennyire lesz problémás? Egyelőre még nem tudom, milyen módon szedhető le a hátlap, de hátha már valaki leszedte.

(#497) gabe_ válasza Exian (#496) üzenetére


gabe_
őstag

Amíg garis, addig nem érdemes szétszedéssel próbálkozni sztem...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#498) #47982080 válasza Exian (#496) üzenetére


#47982080
törölt tag

Elsőre neheze jön szét , de ha már van tapasztalatod akkor semmi gond. Patentos, szépen szét lehet szedni nyomogomb műanyagra vigyázni kiesik elveszik örökre :D

(#499) Chanhy válasza Ben4444 (#473) üzenetére


Chanhy
csendes tag

Egyébként a Predatorban is sztereó hangszóró van, az más kérdés, hogy a két hangszóró kis távolsága miatt ez nem igazán észlelhető.

(#500) mmmb80


mmmb80
tag

Lesz 10 colos változat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.