Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) jacint78 válasza Simon02 (#350) üzenetére


jacint78
addikt

Miket mersz írni? Ez így tökéletes és igényes ahogy van, ha neked van valami ötleted arra, hogy valóban igényes legyen, akkor te szar ember vagy. Vigyázz mit beszélsz. :DD

type your text here..

(#352) Shing válasza jacint78 (#351) üzenetére


Shing
őstag

Nagyon kifordítod a dolgokat. Olvasd már vissza az első hozzászólásod az övéhez képest... és még te sértődsz meg és ezredszer is visszajössz feszültséget generálni. Szerintem már leírták páran, hogy mi a helyzet veled. [link]

(#353) jacint78 válasza Shing (#352) üzenetére


jacint78
addikt

Inkább olvass vissza, hogy milyen reakciók jönnek, ha valaki leírja az olyan véleményét ami nem egy az egyben seggnyalás...

type your text here..

(#354) Simon02 válasza jacint78 (#351) üzenetére


Simon02
tag

Nem célom feszültséget kelteni, vagy megmondani a tutit. Csak feldobtam egy ötletet, amit vagy hasznosít a szerző vagy nem. Korábbi véleményemet is tartom, hogy high-on szerencsésebb az élsimítás, de elfogadom és megértem a döntését.
Azt maximálisan aláhúznám, hogy a tesztért hatalmas tisztelet és elismerés jár! Óriási munka lehetett vele! Aki írt már bármilyen tesztet, az tudja, és ez messze nem szokványos! Maximalistaként viszont annak a híve vagyok, hogy mindig lehet javítani a dolgokon. Remélem ezért nem haragszik meg rám senki!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#355) HAX


HAX
tag

Ez igen, komoly kis iromány lett. Külön tetszik, hogy írtál pár sort az egyes kártyák hűtéseiről. :K

(#356) DRCrain


DRCrain
csendes tag

Nagyon jó cikk lett, szuper, hogy a régebbi kártyák is szerepelnek benne!
Jó látni, hogy az anno 80.000 forintos kártya ma már semmit nem ér (viszont remek az ár/érték aránya) :DD

(#357) BatchMan


BatchMan
senior tag

A cikk nagyon tetszik, kár hogy kicsit későn jelent meg, és nem a karácsonyi roham előtt.
Végül is a GTX960-nal nem szavaztam rosszra...

(#358) GAI válasza BatchMan (#357) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos én is megcsúsztam vele, és a korrektúra is vagy 2 hétig tartott, ezért nem jelent meg karácsony előtt... én is úgy terveztem pedig

(#359) Synthwave válasza zoltanz (#260) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bizony, számtalanszor.

Ha meg FPS-ről van szó, multiban az első dolgom még tournament-legal szintre szétbutítani, hogy lássak és stabil legyen az fps (de ha anélkül is stabil lenne, akkor is - hogy lássak -once again- és ne a szemem follyon ki a bumpmaplensflare-hegytől).

Sőt, PII-es időmben pl. a WC3 TFT utolsó pályája nagyobb csatajelenet alatt már úgy szaggatott, hogy a diafilm is egy pozitív jelző lett volna rá (2-3 fps); nem lehetett normálisan egységet kijelölni, random a térkép sarkaiba ugrált a FoV etecera. Oszt 54. újrakezdésre mégis sikerült (nem kis sikerélmény, jegyzem ;] ) és ennek hála készség szinten bemagoltam az összes hotkey-t. Ami később jól jött. Muhaha. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#360) csuzda


csuzda
aktív tag

Végre, sikerült elolvasni :DDD

(#361) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Geforce 8 és 9-es szérából még véletlenül sem vennék már használtan. Rengeteg ment tönkre belőlük (többek közt az egyém is (8800GT méghozzá egy AC S1-el!) a forrasztás miatt és hogy az ember ezekből sütőzött kártyát fog ki talán itt van a legnagyobb esély.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#362) Zotya984 válasza Dr. Romano (#361) üzenetére


Zotya984
senior tag

Vannak olyan modellek amik szerintem nem mennek tönkre egyhamar. Pl Green-editon vagy a Gainward-nak van egy olyan karija aminek a biosban megvan határozva hogy max terhelés 75% os lehet. Amit úgy tudsz felhúzni 100% ra ha ventit is felveszed maxra.
Ezek gyárilag nem tudnak szétmenni (szerintem). A mostani GW 9800GT itt vettem 3 éve és semmi baja.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#363) GAI válasza Dr. Romano (#361) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ki lehet azért még fogni megkímélt, jó állapotú darabokat, de tény, hoyg egyre kevesebb belőlük a hibátlan, ezért is írtam a cikkben mindhez oda, hogy különös körültekintéssel kell vásárolni ezeket a kártyákat. Ugyanakkor az árukat nagyon megérik, ha sikerül jót kifogni, mert fillérekért adnak (erős kompromisszumokkal ugyan, de) még manapság is használható teljesítményt.

(#364) Zotya984 válasza GAI (#363) üzenetére


Zotya984
senior tag

A GTX460 ajánlatod igencsak f@sza. Nemrég szereztetem 1et és még nem játszottam úgy hogy maxról le kellett venni a graffot. (1600x1200) Hűvös és bitang jó a teljesítménye. 850/1050-en simán megy fesz emelés nélkül , bár én nem így használom.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#365) Dr. Romano válasza Zotya984 (#364) üzenetére


Dr. Romano
veterán

1. Üdv a klubban :)

2. Szóval még nem játszottál a Ryse Son of Rome-al, addig a pillanatig én is úgy gondoltam hogy a kártyám megállíthatatlan ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#366) Zotya984 válasza Dr. Romano (#365) üzenetére


Zotya984
senior tag

Most alaplapot meg procit cseréltem szakítva az AMD vonallal. Mivel végképp költséghatékony megoldás kellett, eladtam az A6-3650 + FM1 MSI lapot és technikában ugyan visszalépés de nyers erőben igenis előrelépés. P35 + E5450. Amit már most látok 7,7mp -et gyorsult a superPI 1M és 320 pontot a winrar. Pedig az AMD 3000mhz fölé volt hajtva.

Szerk.
Most néztem neked is xeon van. Nem mertem a P5B-t bevállalni féltem hogy nem megy 400at FSB-ben. Látom tévedtem.

[ Szerkesztve ]

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#367) Dr. Romano válasza Zotya984 (#366) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én is féltem hogy kevés lesz a lap, de mivel E8400-ről a Xeonra váltás csak 2000Ft-omba került ezért bevállaltam.
Socket átalakítás, microcode update nem volt probléma.
A 400MHz FSB-t még éppen viszi (kizárólag egy 4cm-es venti segítségével az északi hídon, anélkül terhelés alatt kikapcsol a gép -gondolom valami hővédelem-) így a proci most 3,2GHz-n teker (mondjuk egy +12V hosszabbítót már elpusztított). Max 420FSB-t még vinné, de ilyenkor már valami (valszeg egy tekercs) elég hangosan serceg a lapon, így nem erőltetem és egyébként is zavaró a hang.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#368) Zotya984 válasza Dr. Romano (#367) üzenetére


Zotya984
senior tag

Azta. Fene gondolná hogy ekkora áramot vesz a xeon. Azért ez nagyon hasznos volt, köszönöm az infókat.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#369) Dr. Romano válasza Zotya984 (#368) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szívesen. :) Azóta beszereztem egy vastagabb kábelű hosszabbítót és a CPU venti elé van helyezve, ezzel így már nincs gond.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#370) Jigli


Jigli
csendes tag

Köszönöm a cikket!

Nagyon sokat segített!
Egy 6870-et váltottam le egy 7870-re és fenomenális a különbség teljesítményben! Innen a teszt adta az ötletet. Egy referencia kártyáról váltottam úgy egy OC verzióra hogy összesen 13 000 ft-ba került a váltás és átlagolva (játékoktól függően persze) 40-60 %-os teljesítménynövekedést nyertem!!!

Tenkjúúúveriamacskát!!! :C :R :))

Nincs hős haza nélkül, nincs haza hős nélkül!

(#371) thomasa válasza Jigli (#370) üzenetére


thomasa
senior tag

Reméljük bsod hiba mentes.

(#372) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Sziasztok ebbe a gepbe milyen vga pakolhato?
Dell szerver gep.

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#373) GAI válasza Zsidaaj (#372) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ha jól látom a két kártya között az egy nyitott végű x8-as PCIE slot, abba meg lehet próbálni VGA-t tenni (az nem gond, ha a csatlakozó fele kilóg a slotból, elvileg úgy is működnie kell)

[ Szerkesztve ]

(#374) Zsidaaj válasza GAI (#373) üzenetére


Zsidaaj
tag

Megprobalom koszi!
Es milyen vga lenne idealis ha full hd filmeket akarok lejatszani rajta? 10e a keret lehetoleg ujonnan :D (nehe tudom)

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#375) GAI válasza Zsidaaj (#374) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ha csak filmnézésre kell, és játszani nem fogsz, akkor elég valami low-end darab is. De mielőtt vennél valamit, érdemes valahonnan kölcsönbe szerezni egy kártyát, és kipróbálni, hogy tényleg megy-e abban a slotban

Van pl ilyesmi újonnan 10k-ért, kifejezetten x8-as slotba való, és passzív hűtésű, tehát csöndben lesz, de lehet, hogy azt a firewire kártyát el kell majd rakni onnan a szomszédos slotból hogy beférjen

[ Szerkesztve ]

(#376) Zsidaaj válasza GAI (#375) üzenetére


Zsidaaj
tag

Szuper koszonom.
Csak full hd filmeket vigye, jatszani nem fogok rajta :) valami aktiv hutos hasonlo arban van esetleg ?

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#377) GAI válasza Zsidaaj (#376) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Van pl ez, de én a passzív hűtőt jobban javaslom, mert egyrészt csöndben van, másrészt nem fog rajta tönkremenni a ventilátor (ezek az apró ventik pár év alatt kilehelik a lelküket, és már újkorukban se túl halkak). Ilyen kaliberű kártyához bőven elég a passzív hűtés, ráadásul ha server gépről van szó, akkor gondolom van benne megfelelő légáramlat is.

[ Szerkesztve ]

(#378) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Köszi a ár/teljesítmény grafikont. Ez alapján vadásztam és sikeresen megcsíptem egy GTX 580-at 18k-ért. Igaz, csak 1,5GB RAM, de ennyiért bőven jó még a mai játékokban is megállja a helyét.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#379) Peter13


Peter13
senior tag

Nem tudok semmi újat hozzátenni, de én is szeretnék csatlakozni azokhoz, akik nagy köszönettel reagáltak az írásra. Jó volt olvasni, jó volt nosztalgiázni és "kipipálni" a kártyákat amik az én kezemben is megfordultak, és jó volt látni egy összefogó képet arról hogy egy csomó konkrét játékban hogyan teljesítenek a régi és még régebbi kedvencek. Köszönet érte! :R

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#380) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni. Bedoglott az Ati Radeon HD4850 tipusú VGA-m és úgy gondoltam átállok NVidia-ra. Jo szolgálatott tett kozel 8 évet birt ki. De most kiprobálnám a másik gyártot.

Szeretnék hasonlo teherbirású kártyát. Ez alatt főleg a 256-os memoriabuszt értem.
Játékok amik jo lenne ha tűrhetően mennének rajta /legalább medium graf/: WoW, LoL, HotS :D

A konfig amibe lenne:
Gigabyte EP35-DS3
Geil 4GB 800MHz ram
Intel Core 2 Duo 2,83GHz
Thermaltake 450W táp

Tudtok ajánlani valami jo kis kártyát./ Ati elől se vagyok elzárkozva./ Ár: Max 20-25e

Előre is koszonom a segitséget.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#381) GAI válasza Csokishurka (#380) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

20-25k körül NV fronton egy GTX 750/750Ti-t javaslok. Ez ugyan nem 256 bites, de így is sokkal gyorsabb lesz a 4850-nél. Esetleg a korábbi szériából egy GTX660-ast lehet horogra akasztani ennyiért.

(#382) Csokishurka válasza GAI (#381) üzenetére


Csokishurka
őstag

Szia,

Koszi a választ, most osztottam szoroztam és hát lehet hogy lentebb kéne inkább menni 15 korulre :D

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#383) GAI válasza Csokishurka (#382) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

15k körül mondjuk egy GTX 560(Ti) jó választás lehet, de ezzel nagyobb fogyasztásra kell számítanod mint a 4850-é volt

(#384) Csokishurka válasza GAI (#383) üzenetére


Csokishurka
őstag

Ouch szoval akkor új tápot is kellene vennem? Van olyan videokártya ami egy szintű vagy egy picivel jobb mint ami volt és mást nem kell bővitenem gépben?
Őszintén már nem nagyon akarok erre gépre kolteni.
Inkább elkezdek egy újra gyűjtogetni...

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#385) Csokishurka válasza GAI (#383) üzenetére


Csokishurka
őstag

Egy még nagyobb kérdés mert most osszezavarodtam...
15k korul kitől kapok jobb kártyát Ati vagy Nvidia?

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#386) GAI válasza Csokishurka (#384) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A 450-es táp elvileg elég kéne legyen ha jó minőségű

(#387) Csokishurka válasza GAI (#386) üzenetére


Csokishurka
őstag

Ismerősöm eladja egy régi VGA-ját, SAPPHIRE Radeon HD 7750 1GB.
Mi a véleményed? Lehet 8k körül elpasszolná nekem.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#388) GAI válasza Csokishurka (#387) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Annyit megér. A 4850-nél erősebb lesz, és kevesebbet is fogyaszt.

(#389) Csokishurka válasza GAI (#388) üzenetére


Csokishurka
őstag

Szuper! Köszönöm a türelmet és a segítséget!

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#390) Pista622 válasza Csokishurka (#389) üzenetére


Pista622
tag

Sziasztok! Nagyon jó ez a cikk.köszönöm a szerzőnek.Szerintetek az alábbi konfigba milyen vga-t érdemes rakni? Intel Core Duo E2180,4gb Ram ,gigabyte g31-esl2? Jelenleg 8600Gt van benne.De valamivel jobb kellene .Előre is köszönöm.

(#391) GAI válasza Pista622 (#390) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ez nagyban függ attól, hogy mennyi pénzt szánsz a dologra. A 8600GT nem túl erőteljes kártya, így akár egy 8800GT-vel is sokkal nagyobb sebességet kapnál, vagy pl egy ATI HD4850-el. Túl erős kártyát viszont nem érdemes venned, mert a proci sem egy erőmű. Valamilyen erősebb, de nem csúcskategóriás dx10-es modellt lenne érdemes választanod, lehetőleg olcsón. Esetleg ha a procit ki tudod cserélni erősebbre, mondjuk egy Core 2 Quad-ra, akkor már VGA-ból is mehet bele valami erősebb példány, pl GTX 460 vagy HD 5770

(#392) Pista622 válasza GAI (#391) üzenetére


Pista622
tag

Köszönöm!

(#393) envagyok válasza GAI (#391) üzenetére


envagyok
veterán

Én a gyereknek szeretnék összedobni valami nagyon belépő játékgépet.
Egyelőre úgy néz ki, Pentium D 2*3Ghz-es a proci, 775-ös lapban 4GB rammal.
Ehhez keresem az ultimate VGA-t :)
Viszont amit kicsit hiányolok a cikkben, pl az, hogy fogyasztás szempontjából mi a helyzet.
Érdemesebb inkább fiatalabb alsókategóriás vga-t venni, ami fogyaszt 40-50 wattot, és nagyjából ugyanazt tudja, amit a pár generációval korábbi 150-200 wattot fogyasztó párja, és árban is hasonló.

Ott van pl az R7 250 radeon, ami 11 körül kapható, még garis is van belőle hasonlítva Radeon 5850-el, ami mondjuk 20%-al erősebb, de 60watt helyett 120 wattot fogyaszt pluszba, amihez erős táp, plusz 6-os csatlakozók, stb kell.
Vagy ott az r7 360, amit kb 20 körül vesztegetnek aprón, de az kb 60-70%-al többet tud, mint az 5850, és nem fogyaszt annyit sem.
Szóval CS:GO- hoz kellene olyan kari, ami azért fhd-ban karcolja a 60 fps-t, de a lehető legkedvezőbb áru/fogyasztású.
Mit tudnál javasolni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#394) dugo_ válasza envagyok (#393) üzenetére


dugo_
veterán

Pentium D-vel egy deka fps-ed nem lesz csgo-ban, nemhogy 60...

[ Szerkesztve ]

(#395) envagyok válasza dugo_ (#394) üzenetére


envagyok
veterán

"Intel CPU: Dual-Core Pentium D @ 2.4GHz"
Gyári fórumon írták :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#396) envagyok válasza envagyok (#395) üzenetére


envagyok
veterán

CS: GO Minimum Requirements:

Intel CPU: Dual-Core Pentium D @ 2.4GHz
AMD CPU: Dual-Core AMD Athlon 64 X2 @ 2.0GHz

RAM: 2 GB

NVidia GPU: NVidia GTX 200 or greater
AMD GPU: AMD HD4000 or greater

OS: Windows XP 32-bit (SP3)
DirectX: DirectX 9

HDD Space: 4GB

FPS Verdict: 60 - 100.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#397) GAI válasza envagyok (#393) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Minden kártya leírásánál szerepel a hivatalos gyári TDP érték, a fogyasztást ez alapján össze lehet hasonlítani

(#398) dugo_ válasza envagyok (#396) üzenetére


dugo_
veterán

Felőlem kopizhatsz ilyeneket, 2012-ben biztos igaz volt, de azóta eltelt 5 év, a játéknak hónapról hónapra nagyobb gépigénye van. :D HDD space 4GB LOL, 15 gigát foglal a játék ebben a percben...

Core2Quad alá nem érdemes menni használtan, de még az is csak a minimumot üti meg ideig-óráig.

(#399) envagyok válasza dugo_ (#398) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem xeon 5450 (4*3Ghz-en) gtx960-al fullfullhd beállításon 200fps-el pörög. Egy 2 magosnak is -bírnia kell sztem 60fps-t

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#400) GAI válasza envagyok (#399) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

nem (csak) a 2 mag a baj ott, hanem a CPU architektúrája. A Pentium D gyakorlatilag egy 2 magos Pentium 4, ami már erősen koros. Persze ettől még nem kizárt, hogy valahogy eldöcög rajta a játék, de csodákat ne várj. Ha az alaplap kezeli, akkor érdemes egy Core2 Duo-ra váltani, hatamas előrelépés lenne (még akkor is, ha az órajel egyébként kisebb lesz).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.