Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) d@vee


d@vee
őstag

Azta, na ez mennyiség :D Hatalmas respect a cikkért :R

Ja

(#102) Wiipera


Wiipera
tag

Nagy köszönet a cikkért :R Kifejezetten örülök az 1680-as fölbontáson mért tesztekért :DD

(#103) szinesz.bob válasza GAI (#89) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

A gtx760 megelőzte a teljesítménytesztben. Az árnál minimális a differencia.(2000 bár használt cuccoknál ez nem jelent semmit)
Amúgy nagyon jó a teszt és átfogó,de az ajánlott listát lehetne bővíteni..... :R

[ Szerkesztve ]

(#104) satz18


satz18
őstag

Nagyon jó érzés volt olvasni a cikket, elképesztő mennyiség. Nagyon tetszett ahogy a hűtésekről írtál. Nekem a személyes kedvencem ezek közül az NV 750 Ti és az AMD 290, szigorúan 3 ventilátorral. Nagyon örültem, hogy találtam saját vonatkozású kártyát is a cikkedben. Nekem is volt egy NV GT 8500-asom a legutolsó asztali gépemben. Annó pont fele annyiba került mint a 8600-as (15000 Ft). Suhanc egyetemista zsebpénzből pont megbírtam. A kártya érdekessége, hogy már teljesen újkorában is alig vitte az újabb játékokat. Mennyit HL2-ztem vele boldogan. A Crysis az baromira szaggatott arra emlékszem.... Azért azt is végigszenvedtem valahogy. A kártya amúgy passzív hűtésű volt. A házban nem volt túl sok venti... A tápban, meg egy picike a procin. Milyen szépen megfőtt szegény VGA-m. Azért húzta vagy 4 évig. Régi szép idők.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#105) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Na én pont most cseréltem le a kártyámat "karácsonyi ajándék" címszóval. Előtte HD 5670 (512MB) volt, most pedig R7 360 (2GB) van a gépemben, ráadásul a Gigabyte féle OC változat, és sokkal gyorsabban fut a játék még úgy is, hogy a réginél alkalmazásokra bíztam a grafikai beállításokat, itt pedig az AMD-re.

(#106) shteer


shteer
titán

köszönjük és gratulálok! :)

..szerintem jónak tűnik

(#107) djculture válasza Tamás88 (#105) üzenetére


djculture
félisten

5670-nél vagy 2.5 gyorsabb a 360 igy nem csoda..

(#108) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Szép munka!!! :R le a kalappal, ezt hány nap alatt hoztad össze? brutális adathalmaz :)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#109) meci77


meci77
tag

Köszi a tesztet!! :R :R

Lesz egy kis olvasnivaló!! :C :DD

(#110) Venyera7


Venyera7
senior tag

Ezt nem 2 perc volt összerakni,nagyon tetszett! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#111) CirrMee válasza GAI (#55) üzenetére


CirrMee
addikt

Valóban igazad van, ezt sajnos elnéztem... ilyen az amikor már a cikkíró se tudja követni a sok hülye átnevezést :DDD Viszont már így marad, mert a grafikonokat macerás lenne módosítani utólag...

Javaslat:
-a szöveges részeket írd át (HD7850/R7 265, HD7870/R9 270/R9 270x)
-7870/270/270x -es blokkban megemlíteni a tévedést, hogy kéretik ezt figyelembe venni a grafikonoknál, azok utólagos átfabrikálhatatlansága miatt. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#112) mcs


mcs
veterán

Köszönöm a tesztet! Okoztál is vele némi meglepetést! :C

Először is a 750 és 750 Ti közötti különbség elképesztő.
Főleg azért is képedtem el rajta, mert 750ből is 2 gigás szerepelt. Elméletileg 15-20%nak kellene lennie közöttük, de néhol igencsak több lett, és ez szerintem betudható a Ti több textúrázójának is.
Neked a 750 60%os ventifordulat tájékán nem kerregett be? Ugyanez a kártyám volt nekem is korábban, és pont ezen a tájékon hajlamos volt halkan kerregő hangot kiadni, mintha valamihez hozzáértek volna a lapátok.

A 960at pedig bármennyire kedvelem, azért kicsit húztam a számat rajta, mert a 128 bit jól láthatóan visszafogja. Vagy a GTX 770 közelében lohol, amikor shaderintenzívebb környezetben futnak, vagy a GTX 760 szintjén mozog, és néhol még a 660 Ti-t is alig múlja felül. Mondjuk inkább a 4 gigás verziót lett volna érdemesebb betenni, de ez csak egy saját vélemény. :)

(#113) Johnnyxy27 válasza mcs (#112) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Nagyon jó cikk, azonnal betettem a könyvjelzőbe, mert ez a teszt egy kocka biblia:)!
Egyébként meglepődtem, hogy a RADEON 2900XT annyira ritka kártya, pont most tudnék egyet venni kifogástalan állapotban 10 ezer forintért, ezt a STALKER képes ASUS változatot, vegyem meg:)? Megéri megvenni azért, hogy elmondhassam, hogy nekem VAN:)?

Amúgy végre igazolást nyert, hogy a sokak által kiheréltnek csúfolt GTX 970 az áráért igenis odab@ssza még a radeon 290x-et is:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#114) GAI válasza CirrMee (#111) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Rendben ez jó ötlet, ezt a megoldást alkalmaztam :)

(#115) GAI válasza mcs (#112) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem kerregett, szép halkan üzemelt. Ha a ventilátor már új korában is kerreg, akkor valószínűleg gyári hibás a kártya, érdemes lehet megpróbálni legariztatni hátha kicserélik.

(#116) GAI válasza Johnnyxy27 (#113) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát ha gyűjtő vagy, illetve ha csak érdekel a kártya és szeretnéd kipróbálni, akkor vedd meg, mert annyit gyűjtői szemmel megér. Ha használni akarod akkor nyilván nem éri meg a pénzét annyiért (ez esetben add meg az eladó elérhetőségét, mert 10k-t én is megadnék érte azonnal :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#117) GAI válasza zovifapp111 (#108) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszi! Hogy pontosan hány óra volt azt nem számoltam, nyár eleje óta dolgoztam rajta ahogy a szabadidőm, és a kedvem engedte

(#118) GAI válasza szinesz.bob (#103) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem túl nagy a különbség a két kártya között, de oké, bele írtam a 760-at is :)

(#119) IO.sys


IO.sys
őstag

Ú bakker de vártam már egy olyan cikkre, ami érthetően elmagyarázza a kártyafajtákat. :R

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#120) miska17


miska17
tag

Szeretem az ilyen cikkeket,sokat segít,mivel nem vagyok naprakész a VGA piacon.
Az előző átfogó írásod is segített anno a számomra megfelelő kártya választásban/vásárlásban;
a mostani szintén, köszönet érte !

[ Szerkesztve ]

(#121) Lesy


Lesy
csendes tag

Elképesztő cikk! Köszönjük! Arra kíváncsi lennék,hogy 15.x -es beta driverrel mennyit gyorsúlnának az újabb amd karik.

(#122) anulu


anulu
félisten

brutál cikk! kb karácsonyi ajándék! :C

FHD-ban játszva nem bántam meg a 6790-ről GTX980-ra váltást :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#123) ricshard444


ricshard444
veterán

Gratula a cikkhez, a nagy resze tetszett, foleg a regebbi kartyas resze.
1440 es 2160p-t hianyoltam nagyon, de gondolom nem allt rendelkezesre nagyobb felbontas \bar driverbol felskalazhato ujabb kartyaknal es ugyis csak azokat kellett volna merni\
Jo lenne tobb ilyen minosegi cikket olvasni.

Vannak dolgok...

(#124) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah ez valami. Ez teszt. Ezt megirigyelheti bármelyik külföldi számtecholdal is. Közben pedig még egy jót is nosztalgiáztam... :)
Rengeteg munka egy ilyen cikk, gratulálok mégegyszer hozzá! :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#125) konyi79


konyi79
addikt

Ismét igen komoly munka, köszönjük! :R

Érdekes lenne egyszer látni, ezek a generációk mikortól kezdenek hasznot húzni GPU HW gyorsításnál, bár gyanítom nem lenne egyszerű kimérni...OFF]

(#126) myckey


myckey
veterán

Nem kis meló ! szép darab :R

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#127) ceia


ceia
őstag

Kiváló lett a cikk, és a tesztek! Pont erre volt szükségem, mert még az év elején szeretnék egy játékcélú gépet összerakni. Nem erőművet, csak jól vigye az 1280-at közepes beállításokkal, és ne fogyasszon sokat. Már el is döntöttem, a vga gtx750ti lesz!

        it's more fun to compute

(#128) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Köszi a tesztet, már vártam egy hasonlót!
Most legalább be tudom lőni, hogy a hamarjában szerzett 6850-em mire is elég. :R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#129) DigitXT


DigitXT
félisten

a legjobb ár/teljesítmény arányú NVIDIA kártya az egykori csúcsmodell GTX 580
Hát amennyire lent van az ára, és ahhoz képest amennyire erős, nem csoda...:R
Ez persze csak a vásárlóknak jó, az eladónak szívás anno 4-5x annyiba került ugye.

[ Szerkesztve ]

(#130) zseko válasza GAI (#56) üzenetére


zseko
veterán

Nagyszerű cikk, bár/de én is hiányolok pár dolgot, pl. egyik oldalon 200e a plafon a másikon meg 85e. Így egy kissé egyoldalú, bár érhető ha nem tudtál minden kártyát beszerezni (engem ellenben pont az amd kártyák érdekeltek volna jobban). Ám végre tudom mi a párja a 7870 kártyámnak az átnevezések után (és merrefelé kell mennem nagyobb teljesítményért) :) már csak a 3xx-es megfelelője kellene... :)
Mennyi ideig tartott ezeket végigtesztelni?

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#131) User64476


User64476
őstag

Profibb mint a hivatalos cikkek! Óriási gratula!!

(#132) mcs válasza GAI (#115) üzenetére


mcs
veterán

Már mindegy, mert el lett adva, de általában elég volt egy csavarhúzó nyelével kicsit megbökdösnöm a venti közepét. :D Látszólag picit egyenetlenül is pörgött, így talán a díszkerethez érhetett hozzá.
Alapvetően halk volt, és rendesen le is tudta hűteni a gpu-t.

(#133) Simon02


Simon02
tag

Hatalmas gratuláció ehhez a nem mindennapi teszthez! Élmény volt olvasni és nosztalgiázni. Elég sok csúcskártya megvolt a tesztben szereplők közül, mikor még jobban pörgött a hardverpiac xS.
Kis kukacoskodás azért: különböző élsimítási módok ellenére, hibás döntésnek tartom high-on az elhagyott élsimítást, Sajnos 30e Ft felett erősen torzítja az eredményeket, sokkal jobban szétnyúlt volna az eleje (7870 nem loholna a 7970 nyakán pl, de a gtx960 szereplésére is árnyékot vetne és valószínűleg a csúcs is átrendeződne).

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#134) mcs válasza Johnnyxy27 (#113) üzenetére


mcs
veterán

Kíváncsi leszek, hogy egyáltalán beteljesül-e a jóslat, miszerint DX12ben a Maxwell el fog hasalni a GCN-el szemben. :)
Kíváncsi lennék arra is, hogy mennyit esik a teljesítmény, miután az utolsó 512es ramtömböt kezdi el használni a 970, bár ezt én magam is kivizsgálhatom, mert a 960 is ugyanebben a ,,betegségben" szenved. :D

(#135) bacsis


bacsis
Közösségépítő

egy ilyent kérünk processzorokról is :R
nagyon remek elemzés, én nem hogy a kedvencek közé rakom, hanem egyből mentem le a gépemre is :D :R

(#136) mcs válasza Simon02 (#133) üzenetére


mcs
veterán

,,a gtx960 szereplésére is árnyékot vetne és valószínűleg a csúcs is átrendeződne"

Nem tudom, hogy mennyire mérvadó, de 4x símítással nálam a Grid Autosport 75 fps-t hoz átlagban a 4 gigás GTX 960al, bár ez kicsivel magasabb órajelen is jár, mint a mini itx kártya.

(#137) GAI válasza bacsis (#135) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát a procisat biztosan nem én fogom megcsinálni :) Már a retró procis cikkel is eléggé megszenvedtem, nem annyira nekem való téma az sajnos.

(#138) GAI válasza Simon02 (#133) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A cikkeimben alapvető, hogy olyan méréseket végzek, amik az összes szereplő kártyán ugyanúgy futnak le, és mivel a cikknek nem elsődleges célja a legerősebb kártyák közötti erősorrend kimutatása (arra amúgy is számtalan teszt található a neten, ahol mind aa-val mértek), ezért olyan körülményeket kellett teremteni, ami ugyanúgy fut le az összes szereplővel, akár még a 8500 GT-vel is (már ahol épp le tudott futni). Az új kártyák mindenféle speciális aa módot tudnak, amit a régiek nem, így nem lett volna igazságos összehasonlítani, arról nem is beszélve, hogy a legtöbb kártya aa-val elhasalt volna minden tesztben Full HD-val.

Ezen kívül pedig az aa-t én egyfajta luxusnak tartom, olyan mint mondjuk V-Power Racing benzint tankolni a kocsidba... ok biztos jobb úgy, de lehet játszani anélkül is :) Főleg a mai nagy pixelsűrűségű monitorokon, már nem nagyon venni észre az aa hiányát, így nem is túl zavaró. És mivel ez egy használtpiaci tanácsadó, vagyis elsősorban a kisebb pénzű vásárlóknak igyekszik tanácsot adni, ezért különösen nem mérvadó az aa, hiszen az a legelső extra, amit szívfájdalom nélkül kapcsol ki az ember, ha cserébe súlyos tízezreket takaríthat meg a VGA árán.

(#139) petison


petison
tag

Gratulálok!
A cikk kiváló és nem semmi munka lehetett megcsinálni ennyi tesztet. :Y
:R

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#140) Simon02 válasza mcs (#136) üzenetére


Simon02
tag

Cikkhez OFF, szóval előre elnézést: Haverom vett most nemrég egyet, majd megkérdezem a tapasztalatait. Természetesen nem minden játékban vetné vissza, de nagy memória sávszélességet igénylőben biztosan - úgy tűnik errefelé megy a játékipar (nagy méretű textúrák, amik enni fogják a memóriát és persze nyilván a sávszélességet is). A 960-osnak pedig a 128 bit nagyon gyorsan erős szűk keresztmetszet lehet (csodák ugyebár nincsenek). Példád sajnos nem jó, GRID Autósport (ahogy nem mellesleg a tesztből is látszik) nem igényel nagy erőforrást. Ahogy 4x élsimítás helyett is inkább nagyobbat szoktak használni, főleg 50+ ezres kártyánál. Próbáld meg egy Metro-ban, vagy GTA5-ben állítgatni az élsimítást, azt nem fogja jól annyira tolerálni a kártyád.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#141) Johnnyxy27 válasza GAI (#116) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Sajnos a kártya nem Magyarországon van, gondolom ezért adja el a tulaj potom pénzért, mert nem tudja, hogy milye van:)! Egyébként most akar valaki ebayen eladni tri sli-ben 8800 ULTRÁ-kat, ami szintén ritka, nem hogy három:)! Az is potom pénzért lesz eladva gondolom.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#142) Johnnyxy27 válasza mcs (#134) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Persze...tudod hányszor ütköztem eddig memó limitbe, pedig 1440p-n mindent ultrában játszok? EGYSZER SEM! Ha meg a jövőben ez jelentkezni fog(amit igazából kétlek) , akkor simán kicseréltetem velük, mert a kártya akkor sz@r!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#143) zseko válasza mcs (#134) üzenetére


zseko
veterán

Amíg ennyire lefekszik a piac az nv-nek, nem igazán fogunk változást látni.

HR24.hu

(#144) #00137984 válasza GAI (#138) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem nyúltak volna ennyire szét az eredménygrafikonok, ha mindegyik felbontásra közepes beállitásokat használsz. Gyengébb VGA-k 1680x1050-es felbontásban még jutottak volna valameddig és a régebbi videókártyáknak is kedvezett volna a közepes játékbeállitás, mert azokat oda használták nem a magas beállitásokra. Az újabb és felsőkategoriás VGA-k úgyis hamar elléptek volna minden esetben, de igy a gyengébbeknek már erős volt ez a megterhelés és egymásra döltek az alacsony fps számok, pedig nem kicsit jobban skálázodhattak volna közepes beállitáson. FullHD-ra magas beállitással szükséges legalább a GDDR5 1024MB 256bit VRAM (pl. a HD6850). Ez alatt a 128bit és az alacsony shader és ROP felépitéssel már nem nagyon jelentenek a mérések pontosan behatárolható teljesitményszintet, mert pl. egy HD4850 512MB videókártya 1280x1024-ben még jól érezte magát, de 1680x1050 felbontásra már inkább akkor is a HD4870-et ajánlották. Igy nagyon szétszakadtak az eredmények, de persze ettől még a tesztért jár egy hatalmas köszönet. :)

(#145) Simon02 válasza GAI (#138) üzenetére


Simon02
tag

Álláspontod teljesen logikus és érthető. Ha alulról szemléljük a kártyákat és az árakat, akkor teljesen jogos is. Természetesen, tudom hogy nem a felsőkategória bemutatása a cikked lényege és létezik rengeteg teszt ezekről. Azt is elfogadom, hogy így igazságos az összes kártyára nézve, hiszen így egységes a teszted.

Viszont ha más szempontokat is nézel, akkor már nem lesz ennyire egyértelmű a döntés: Egyrészt a közép, felső kategória bőven elbírja az élsimítást. Aki innen választ, nagy többségében be fogja kapcsolni! Lényegtelen hogy luxus, nem luxus, mennyi gyakorlati haszna van, így fognak tenni. Ahogy írod, "használtpiaci tanácsadó", amibe viszont beletartozik a 30 ezer feletti (mondjuk 7870, 660ti-től kezdődő) kategória. Magánvélemény, de aki megteheti és komolyan gondolja PC-s játékot, az ez alá nem megy!

Másrészt írod, hogy igazságtalan lett volna (az eltérő aa miatt) bekapcsolni. Akkor azt is figyelembe kell venni, hogy ennek kikapcsolása (jogtalanul) előnyös helyzetbe hozza a gyenge backend-el rendelkező kártyákat. Miközben a lowend kártyák már élsimítástól függetlenül is feladták a harcot. :N A felső fele a grafikonnak pedig jobban "tömörül", mint kellene.

Végül azt még megjegyezném hogy a játékokba beépített és nem driverből kényszerített élsimításoknak, elvileg ugyanúgy kellene lefutniuk - dx11-es kártyákon biztosan.

Tehát összegezvén véleményemet, szerintem a minimum, medium szint alsó kategóriában bőven megmutatja az erősorrendet. Viszont a high-nak tényleg egy magas, életszerű szintről kell szólnia és ebbe az élsimítás is beletartozik. Mert így az egyszeri user, aki nem ért hozzá ránéz és hibás következtetéseket fog levonni. Megvesz így esetleg egy olyan kártyát, ami élsimítás alatt nem fogja azt tudni, amit itt lát.

További kellemes ünnepeket kívánok!

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#146) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Innyenc falat a vga tesztről hatalmas gratuláció neked! Jó látni az öreg GTX 460 ha nem is fullHD-ra,de élvezhetően lehet még játszani a mostani játékokkal. Nekem a SOMA nem akar nagyon menni rajta még a legkisebb beállításon sem. :C :R

Merry Christmass!

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#147) guftabi96


guftabi96
addikt

Minden elismerésem, nem kis munka lehetett összehozni!
Kellemes ünnepeket!

#KeepFightingMichael

(#148) Retro11 válasza Johnnyxy27 (#142) üzenetére


Retro11
senior tag

Akkor ott user error van. Pl én pont azért "kukáztam" a GTX 960-at, mert egyszerűen elfogy 1440-ben. :U

A teszthez gratulálok, példás munka. Rendben van ez így, de azért a szemeim keresték első pár pillanatban az FX-eket. :O :DDD

(#149) mcs válasza Simon02 (#140) üzenetére


mcs
veterán

Perpill csak egyvalamivel játszok, ami eléggé sávszélességigényes, és az az UT3. Réginek régi már ugyan, de ott remekül kijön az élsímítási módok közötti fps különbség. 4x símítással még tökéletesen fut, de a 8x már érezhetően jobban üli a 960 gyomrát. Kár, hogy nincs kéznél egy 760 kaliberű kártya, mert akkor tudnám igazán jól kideríteni, hogy mennyire mérvadó a 960nak a sávszél. :)
Ez még régen 9600GT-vel is sokkal jobban futott, mint HD 4670el, hála az előbbi majdnem dupla sávszélességének.

[ Szerkesztve ]

(#150) #00137984 válasza Simon02 (#145) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ezt a kettőséget éreztem én is végig a teszt közben, de én nem tudtam ennyire szakszerűen megfogalmazni. Az alsó kategoria (főleg FullHD-n) és a felső fele (1280x1024 felbontáson) a kategorián belül egymás hegyén-hátán vannak az eredmények és ez eléggé zavaró. Némelyik videókártyának az eredményei alapján nagyobb különbséget kellett volna mutatnia egy nála elviekben jóval lassabb VGA-val szemben. Ez a tesztelési metodika nem elég jól skálázta fel a tényleges teljesitményszint alapján a videókártyákat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.