Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kékes525 válasza Sinesol (#50) üzenetére


Kékes525
félisten

Talán elírtad. Nem 444, hanem 444+444.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52) Pierre75 válasza Kékes525 (#51) üzenetére


Pierre75
senior tag

Az olvtárs nem foglalkozik fake news-zal, csak tiszta NER-forrásból tájékozódik, amit onnan is tudunk, hogy fentebb remek karriernek nyilvánította a sündörséget, ahol csak a sötétben bujkáló rémhírterjesztők szerint a legmagasabb a fluktuáció.

(#53) Fred23 válasza kali (#43) üzenetére


Fred23
nagyúr

& Sinesol:

Akár a NAV, akár a rendőrség, szerintem se a legrosszabb hely egyik sem karrier és megélhetés szempontjából; még diktatúrákban is meg szokták fizetni a hatalom erőszakkal és megfélemlítéssel operáló eszközeit, hűséges szolgáit, és miért ne lehetne valaki simán tényleg csak karrierista, opportunista?! Sokakkal ellentétben én meg tudom érteni az érdekembereket. Odáig viszont mégsem mennék el, hogy még azt is rendben találjam, hogy valaki egy ilyen pozícióban még közmegbecsülést is várjon. Vagyis a saját gyerekemnek azt tanácsolnám, annyi szakma van a világon, miért pont rendőr?! Legyél tűzoltó vagy mentős, stb. Ha pedig végképp rendőr akarsz lenni, menjél mondjuk Kanadába, az egy rendes ország! Aki ilyen pályára készül, tudnia kell, hogy mindig az aktuális rendszert kell védenie, akár a saját egyéb elvei ellenében.

Másrészt az embernek a foglalkozása csak egy dolog. Ismerek olyan rendőrt, akit magánemberként nagyra becsülök, tisztelek; de a munkáját a hazai viszonyok között akkor sem fogom sokra tartani, ha amúgy egy rendes ember becsületes munkája. Ez valahol tényleg sajnálatos, de részemről ez van, és kész. A média fokozza az ellentéteket valóban, és szerintem az is igaz, hogy aránytalanul nagy vizes lepedőt húz a közbeszéd a rendőrökre, de egyértelmű az is, hogy a hatalom tárgyiasult eszközeit, fenntartóit mindig sokan fogják utálni, fenntartással kezelni. Nem csak a rendőrökről van szó, ilyenek az ügyészek, bírók, egyes intézményvezetők, stb. Ez a nemszeretemség a köz részéről a világ rendje egy nem túl szuperül működő országban.

(#54) pengwin válasza Fred23 (#32) üzenetére


pengwin
addikt

A másik meg a társadalmi megbecsültség; ismerős gyerek rendőrnek készül, ne tudd meg, mit kap ezért a haverjaitól, ismerőseitől!

Nem véletlen, hogy a rendőrségnek ennyire rossz híre van.
Ameddig az emberek az esetek 90%-ában azt tapasztalják, hogy a rendőrség csak vegzálni tudja őket, egyszerű vagyon elleni bűncselekmények esetén se találják meg a tetteseket, és mindeközben pl. a fejeseknek mindent szabad, addig marad is ez a társadalmi megbecsülés, megérdemelten.

Hiába lenne rendes a kisrendőrök nagyon nagy többsége, ha a szervezet testületileg lefekszik a politikának, és bizonyos bűncselekmények (pl. bringalopás) esetében rögtön az önbíráskodást tanácsolják.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#55) mepet válasza VágniValó (#4) üzenetére


mepet
addikt

Imádtam a The Wire-t. Állítólag az egészet leadják HD-ban, lassan ideje újból nézni.

(#56) Trailblazer válasza mepet (#55) üzenetére


Trailblazer
addikt

No de hol? HBO?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#57) Sinesol válasza Kékes525 (#51) üzenetére


Sinesol
veterán

Nincs semmi elírás, nemrég volt egy cikk 444.hu-n, amiben azelőtt hoztak le hírt egy adott politikai eseményről, hogy az megtörtént volna. Persze elnézést kértek, de ez vajmi keveset számít, iszonyatosan nagy égés volt.

Ezen nagyon nincs mit magyarázni:[link]

Pierre75: Nem értem, hogy hogyan jön ide ez a NER-ezés, miért érzel ennyire késztetést, hogy olyasmit aggass rám, amiről szó sem volt eddig. A lekezelő, gúnyos stílusról már nem is beszélve, nem tudom mégis kinek képzeled magad.

[ Szerkesztve ]

(#58) Kékes525 válasza Sinesol (#57) üzenetére


Kékes525
félisten

A 2x444 persze sohasem ír fake news. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59) Sinesol válasza Kékes525 (#58) üzenetére


Sinesol
veterán

Nemigazán értem mi ez a 2*444.

De a lényegen nem változtat, a dolgok nem úgy működnek, hogy ha ez fake-t ir, akkor én is.
Kutyát se érdekli, hogy más mit csinál, mivel nem róluk van szó, jelen esetben a 444.hu-ról derült ki, hogy az újságírás alapjait sem igazán tisztelik, fütyülnek az igazságra is. Ezek után sokat nem lehet adni az ő cikkeikre sem.

[ Szerkesztve ]

(#60) Trailblazer válasza Sinesol (#59) üzenetére


Trailblazer
addikt

888.hu.

(#57) Sinesol: Megkapó, hogy ezt pont a legnagyobb fake news-gyárak egyike, az origo kéri számon...

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#61) Sinesol válasza Trailblazer (#60) üzenetére


Sinesol
veterán

Kösz, nem tudtam, hogy ilyen is van, kevés magyar hiroldalt nézek.

Nyilván bele lehet kötni az Origoba is, de a történteken ez nem változat.

[ Szerkesztve ]

(#62) Trailblazer válasza Sinesol (#61) üzenetére


Trailblazer
addikt

Milyen történteken, hogy a kormánypénzből kitartottaknak van merszük áztatni egy ellenzéki portált? A szokott eszközökkel, nevezetesen Soros, meg a többi.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#63) Vtwo válasza Pierre75 (#46) üzenetére


Vtwo
senior tag

:C

(#64) akaido válasza hemaka (#5) üzenetére


akaido
addikt

Tipikus: Egy idő után valszeg annyira felbátrodtak, hogy azt hitték ők nem buknak le soha...

Ahogy a kerékpárosoknál mondta Sipos János anno a Tour De "Flancon" dopping ügyben:
Két fajta bringás van: az egyik már lebukott, a másik még nem...."

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#65) Sinesol válasza Trailblazer (#62) üzenetére


Sinesol
veterán

Látom sikerült meglátni a lényeget....szövegértésből 1-es.
Jelen esetben teljesen irreleváns a linkelt weblap hovatartozása, nem az Origo-ról volt szó, csak épp azt adta be a kereső elsőnek az esetre rákeresve.

[ Szerkesztve ]

(#66) Pierre75 válasza Sinesol (#57) üzenetére


Pierre75
senior tag

"nem tudom mégis kinek képzeled magad"
Akinek véleménye van mindarról amit te egy nyílt fórumon egy cikk kapcsán összehordtál.
"Nem értem, hogy hogyan jön ide ez a NER-ezés"
Ehhez némi szövegértés valóban szükségeltetik...
"olyasmit aggass rám, amiről szó sem volt eddig"
ami neked ezek szerint nem sikerült...

De segítek: egy kleptokráciában szép karriernek tartani a tolvajok kiszolgálását, mert az jó pénz, felvett némi amoralitást. Mert bizony erről írogattál.
És még azt is tévesen. A NAV-karrier függ egyrészt beosztástól, másrészt milyen fokú szervnél teszi azt stb. Az alsófokú szerveknél ott is magas a pályaelhagyás, de a rendőri ennél is magasabb.
(A NER lényege a lopás, ahogy azt Lánczi András kifejtette volt.)
Végül egy jó tanács: próbáld leküzdeni az írási ingert, mindenki jobban jár...

[ Szerkesztve ]

(#67) Trailblazer válasza Sinesol (#65) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, látom a lényeget: a kormánymédia futtatása.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#68) Sinesol válasza Trailblazer (#67) üzenetére


Sinesol
veterán

Kb annyira latod a lényeget, mint egy vak ló.
Csak arrol volt szo mindössze, hogy megjegyeztem hogy a 444 is lehoz valotlan dolgokat es kesz, csak te akarsz belemagyarazni, erőltetni többet. Kormanymedia futtatasa...,facepalm.

[ Szerkesztve ]

(#69) Vesa válasza Sinesol (#68) üzenetére


Vesa
veterán

Minden média lehoz néha kozmetikázott híreket, a NER bérenc média mondjuk napi szinten hazudozik és Sorosozik olyan ügyekben és olyan emberek karakter-gyilkolgatása kapcsán is, ahol és akik soha semmilyen kapcsolatban nem voltak azzal a vén, kvázi élőhalott hülyével!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#70) Sinesol válasza Vesa (#69) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez igaz, nem is állítom ennek az ellenkezőjét, viszont a sem oké, ha úgy teszünk, mintha csak velük lenne probléma. Gondolom a korábbi két emberkének az a problémája, hogy valaki meg merte szólni a bálványozott portáljukat.

(#71) Sinesol válasza Pierre75 (#66) üzenetére


Sinesol
veterán

Továbbra is csak alattomosan belemagyarázol dolgokat a mondandómba, plusz már azt is meg akarod mondani, hogy mikor ki írhat a fórumba. Az a baj, épp a hozzád hasonlóak miatt nincs esélyünk kormányváltásra, mivel sokak számára egyszerűen riasztó ez a fajta vak gyűlölet minden iránt, ami megkérdőjelezi az ellenzéket, vagy bármit ami azzal kapcsolatban van. Simán csak leirtam a saját észrevételemet rendőr ismerősök kapcsán, plusz azt, hogy a 444.hu sem szent, ennyi és pont, nem tudom mi volt ebben akkora fájdalom, hogy ennyire kifordulsz magadból.

[ Szerkesztve ]

(#72) MongolZ válasza Sinesol (#71) üzenetére


MongolZ
addikt

Te most komolyan azt akarod beadni itt mindenkinek, hogy ha valaki elköveti mondjuk az "álhírek" 1%-át (444.hu - ugye aki dolgozik, az hibázik is), azt ugyanúgy számon kell kérni, mint aki a maradék 99%-ot (Mediaworks hálózat, vadhajtások, stb.)? És aztán mutogatni a 444.hu-ra, hogy nana, ott is vannak problémák? Igen, vannak 1%-nyi, de gondolom a maradék 99%-al nem is foglalkozol, mert az irreleváns.
Ez azért elég gáz.

Azon kívül felhozol EGYETLEN példát, amikor is a 444.hu bocsánatot kér egy elírásról (ugye se az eredeti cikk nem látszik, se a kijavított dolog, se az, hogy Novák Katalin beszédét elemezték-e, vagy csak megjegyezték, hogy tartott beszédet), miközben az Origo, TV2, Magyar Idők, MTI (!!!!!!!) szerkesztőségét bírósági határozatok tömkelege utasítja kiigazításra, bocsánatkérésre, amit aztán többségében végre sem hajtanak? Vagy ha igen, akkor ilyen 3 mp-re felvillanó, elolvashatatlan popupokban? Azért ez tényleg erősen nevetséges.

Nem véletlenül nem lehet hozzászólni a fidesz hatalomátvétele óta az origón.

"a 444.hu sem szent, ennyi és pont" - pontosan ezzel a relativizálással van baja mindenkinek, mert a két oldal tévedéseit / szándékos hazugságait egy lapon nem lehet említeni.

[ Szerkesztve ]

(#73) dabadab válasza Sinesol (#57) üzenetére


dabadab
titán

"Nincs semmi elírás, nemrég volt egy cikk 444.hu-n, amiben azelőtt hoztak le hírt egy adott politikai eseményről, hogy az megtörtént volna"

Azt valahogy kifelejtetted, hogy egy, mondjuk így, keresztény konferenciáról volt szó, és egy olasz katolikus lapnak a konferenciáról szóló tudósítását vették át (ezt), szóval nem ők gyártották az álhírt és amint kiderült, hogy az nem igaz, helyesbítettek.

Viszont az általad belinkelt cikk nettó hazudozás - na azon tényleg nincs sok mindent magyarázni.

Szóval tök jó, hogy a 444 álhírgyározása az tulajdonképpen arról szól, hogy az Origó hazugságait terjeszted.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#74) blonderman


blonderman
újonc

Kicsit hasonlít a történet az Aranyélet című egyik legjobb magyar sorozathoz :)

(#75) togvau


togvau
senior tag

"Vagyon-visszaszerzési Hivatal" azta!!! :DDD nem fizettek nemzethünk krémjének? Akkor vissza kell szerezni :)

hitler, sztálin, micro usb

(#76) Sinesol válasza MongolZ (#72) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha egy példa van, akkor nyilván van több más is, ne próbáljuk elbagatellizálni a dolgot. Annak sincs értelme, hogy ez csak kicsit rossz, a másik meg nagyon rossz, ilyen nincs, mindkettő rossz és kész. Maximum az próbálja relativizálással áltatni magát, aki valamiért szemet akar hunyni az adott oldal hibái felett.
Ez a gond az itthoni társadalommal is, mindenki ügyeskedik ott csal ahol tud és azt hiszi ez rendben van, csak mert mutogathat másokra, hogy ők bezzeg mennyivel rosszabbak.

[ Szerkesztve ]

(#77) dabadab válasza Sinesol (#76) üzenetére


dabadab
titán

"Ha egy példa van"

De egyelőre egy példa sincs, ugye.

"Annak sincs értelme, hogy ez csak kicsit rossz, a másik meg nagyon rossz, ilyen nincs, mindkettő rossz és kész."

Ennek nincs értelme. Semmi sem tökéletes, tehát a te felfogásod szerint minden ugyanolyan rossz. Ha egy hétcsillagos szállodában a medence partján az ideálisnál tíz másodperccel többet kell várnom a koktélomra, akkor az pont ugyanolyan rossz, mintha egy észak-koreai koncentrációs táborban lennék, mert nincs helye a relativizálásnak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#78) Sinesol válasza dabadab (#77) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem értem miért van szükség ilyen erőltetett belemagyarázásra, miközben nyilvánvalóan tudod mire gondoltam, nem tudom miert kell elbagatellizálni az egészet. Egyáltalában mi köze egy hosszabb Hoteles várakozási időnek a morális kérdésekhez?

[ Szerkesztve ]

(#79) dabadab válasza Sinesol (#78) üzenetére


dabadab
titán

Azért, mert nem mindegy.

Te jelenleg azt állítod, hogy egy valótlan (de egyébként plauzibilis) állításokat tartalmazó cikk átvétele, majd a tévedés észrevétele utáni korrigálás, az pont ugyanolyan, mintha valaki direkt hazudna.

Ez olyan fekete-fehér világkép, ami teljesen abszurd.

DRM is theft

(#80) Fred23 válasza pengwin (#54) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kábé a probléma gyökere, hogy nálunk a valódi rendszerváltás elmaradt. Nem csak most fekszenek le a politikának, mindig így volt ez, és maradt a megszokás.

"Óóó nem!
Hát, 21-el mentél 20-as táblánál
sokakat életveszélybe sodortál
búcsúzzál el 30 ezer forintodtól!
"
-ahogy Pamkutyáék poénkodják, miközben meg ha komolyabb dologról van szó, a vezetés rögtön azon izzad, milyen indokból utasítsa el a nyomozás megindítását. Rengeteg ilyen példát lehetne találni 1989-től napjainkig, a politikai vezetés milyenségétől függetlenül.

Az, hogy néha mégis sikerül valami szépet is elérniük -ld. a topik témája-, nem elég. Közvélemény szerint is egyértelműen független ügyészség és rendőrség megteremtése lehetne mondjuk egy kiindulási alap; na ez az, amire szerintem várhatunk még sokáig. Hatalmi ágak szétválasztása, szekuláris állam, meg ilyen egyszerű, máshol már evidens dolgok... A politikusaink szerintem általában véve semmivel sem rosszabbak, mint randomjóska, aki magából a Kádár-korszak reflexeit nemhogy nem gyomlálta ki, de tovább is örökítette. Amíg randomjóska nem vált rendszert fejben, azt kapja, amit '89 óta láthatunk.

[ Szerkesztve ]

(#81) Sinesol válasza dabadab (#79) üzenetére


Sinesol
veterán

Kicsit arnyalja a kepet, ha tenyleg csak atvették a hirt, viszont annyira sokkal igy sem jobb, mivel utana se neztek csak kiment siman, amiert a felelősseg ugyanugy őket terheli. Az sem egyertelmű, hogy szsndekos volt -e vagy sem, mivel egy magyar lapnak igencsak naprakesznek kell lennie, tudniuk kellett elvileg, hogy hamarabbi a hir, mint az esemeny. Akarhogy nezem mindenkeppen gaz, ha szandekos akkor azert, ha meg szimplan trehanysag, akkor azert, mert egy nagy lapnal nem fer bele, hogy kutya se nezi a cikkeket, csak copy/paste megy, ez komolytalanna teszi az egesz lapot.

[ Szerkesztve ]

(#82) nuke7 válasza Sinesol (#78) üzenetére


nuke7
veterán

az baj, hogy tévedtél, az origo nem írt pontosat, a 444 nem hozott le álhírt, átvettek egy külföldi (helyi) tudósítást.

Az a baj, hogy ezt nem érted.

https://youtube.com/user/nuke7

(#83) nuke7 válasza Sinesol (#81) üzenetére


nuke7
veterán

tehát ha komolytalan akkor az ugyanolyan, mintha megrendelésre gyártanák az álhíreket az adófizetők pénzéből. Aha. Hát ez még így nem jutott eszembe. :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#84) Sinesol válasza nuke7 (#82) üzenetére


Sinesol
veterán

Mert az átvett hír nem ugyanugy le volt hozva, vagy mi? Ők vállalják érte a felelősséget,az ő felületükön jelent meg.

[ Szerkesztve ]

(#85) pengwin válasza Sinesol (#84) üzenetére


pengwin
addikt

Tehát szerinted direkten hazugságokat írni ugyanaz, mint pontatlanul átvenni egy külföldi híroldal cikkét?
Lehet csak a fordítás volt pontatlan, de az is teljesen jogos feltételezés lehetett, hogy pontos a híradás, esetleg a helyi lapnak belsős információi vannak.

Ez csak maszatolás, és nagyszerűen mutatja a sorosozós kormánypropaganda hatékonyságát. Elég egyszer leírni valamilyen hazugságot, és a tömeg elhiszi.
Te is inkább figyelmen kívül hagyod a logikus magyarázatot, és a sorosbérencezős origós propagandát ismétled.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#86) Sinesol válasza pengwin (#85) üzenetére


Sinesol
veterán

Értem, amit mondasz, de a lényegen nem változtat, hogy a felületükön megjelenhetett ilyen vagy olyan okokból egy ilyen cikk. Ráadásuil bármely okot is nézzük, mindegyik elég gáz, egy ilyen oldalt tekintve nem lehet legyinteni a trehányságra sem. Plusz ki tudja hány eset volt még, amibe nem futott bele ennyire nyilvánvalóan senki, tudod van az a mondás, hogy ha valami egyszer megtörtént, megtöténik ujra, így nehéz bizalmat szavazni.

[ Szerkesztve ]

(#87) dabadab válasza Sinesol (#86) üzenetére


dabadab
titán

"Értem, amit mondasz, de a lényegen nem változtat, hogy a felületükön megjelenhetett ilyen vagy olyan okokból egy ilyen cikk."

Ez bármilyen újsággal előfordulhat (sőt: rendszeresen elő is fordul). Welcome to the real world!

Ha egyszer megbarátkozol a valósággal, akkor érdemesebb inkább azt nézni, hogy az újságírók arra törekednek, hogy ez ne történjen meg és ha észreveszik, hogy mégis megtörtént, akkor kijavítják, vagy arra, hogy minél nagyobb mennyiségben gyártsák és terjesszék az álhíreket.

DRM is theft

(#88) Sinesol válasza dabadab (#87) üzenetére


Sinesol
veterán

Bármilyen nagyobb hír újsággal előfordul, hogy meg nem történt eseményről közöl kiemelt kategóriájú hírt? Hát...
Persze nyilván vannak hibák minden lapnál, de nem ekkora nagyságrendű dolog.

Hozzáteszem, hogy alapból nem is nagyon követem a hazai médiát, szóval egyik lap táján sem vagyok túlzottan ismerős. Jelen eset kapcsán feltételezhetem, hogy van egyéb hasonló dolog is a lapnál, csak nem látogatom elég gyakran, plusz nem vagyok elég tájékozott adott témákban, hogy észrevegyem. Egyszóval látatlanban bizalmat kell szavaznom a híreiknek, amit ezek után nehéz megtenni.

[ Szerkesztve ]

(#89) dabadab válasza Sinesol (#88) üzenetére


dabadab
titán

"Bármilyen nagyobb hír újsággal előfordul, hogy meg nem történt eseményről közöl kiemelt kategóriájú hírt? Hát..."

Keress rá pl. a supermicros kémchipes történetre, az elég szépen végigjárta a világsajtót, nagyot is durrant, kamu is volt.

Egyébként a 444-es esetet nem kicsit gondolod túl.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#90) Sinesol válasza dabadab (#89) üzenetére


Sinesol
veterán

Lehet kicsit túl sok szót vestegettem rá, ez igaz. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.