Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Legalizálja a pénzt az informatikus? Mibe ₿ba?
Mindannyian örülnénk ha több ilyen hírt lehetne olvasni. Továbbá ha megoldásra kerülnének a tonnaszám szabadlábon lévő pitiáner csalók, tolvajok ügyei. Több helyen is olvasni hogy 40-100 feljelentési ügy mellett vannak szabadlábon az elkövetők..

[ Szerkesztve ]

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Azt gondolom, hogy rengeteg internetes csalássorozat egyik fő szálát találták most meg.

Rengeteg ilyen apró kis csalás üzemel, viszont ez irányítottan tuti fix, hogy a mostani rajtaütéshez köthető.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Vagyon-visszaszerzési Hivatal?! Wow, nem hallottam még róluk, de sok sikert nekik, és ránézhetnének az oligarcháinkra is!

(#4) VágniValó


VágniValó
addikt

"You follow drugs, you get drug addicts and drug dealers. But you start to follow the money, and you don't know where the fuck it's gonna take you."

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

-Mennyire kell ostobának lennie valakinek, hogy idehaza az udvaron csak úgy tárolgasson egy ferkát meg egy Q8-at? A szomszédoknak biztosan nem tűnt fel, hol már... :DDD

(#6) Graphics válasza hemaka (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Feltehetőleg már alapvetően egy bizonyos életszínvonalon éltek, nem a nullából lett a Q8...

Nekik ez volt az egyik profil...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) kymera válasza bobalazs (#1) üzenetére


kymera
senior tag

"..... 40-100 feljelentési ügy mellett vannak szabadlábon az elkövetők.. ...."
És itt az egyik legnagyobb probléma. Egyszerűen nincs visszatartó ereje e jelenlegi joggyakorlatnak :(((

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#8) hemaka válasza bobalazs (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nincsen rá kapacitás, tömegével számolnak le a rendőrségtől az emberek.

(#9) nuke7 válasza Fred23 (#3) üzenetére


nuke7
veterán

azok a pénzek már elvesztették vagyon jellegüket... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#10) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

A TEK-es videó sokkal művészibb életképekkel van tele.
Magic Keyboard, doboz cigi, Kinder csokoládé, arany karperec + fux és márkás napszemüveg egy asztalsaroknyi területen.
Aztán egy örökkévalóságra elég tesztoszteron ampulla.
Saját szolárium.
Hát na, a gengszterfilmek bűnözőinek legalább van stílusa meg ízlése, Szolnokra a Vidra utcába az már nem jutott.

(#6) Graphics : Luxusautó bérlőn keresztül mosták a pénzt elvileg. Mondjuk nem értem a hagyományos étterem/cukrászda/vegytisztító helyett miért választ valaki ilyen feltűnő vállalkozást, de ez már legyen az ő bajuk.

[ Szerkesztve ]

(#11) atike


atike
nagyúr

Jéééé..... Már megint megváltozott a cikk címe....................................................... :U

(#12) hemaka válasza Feketelaszlo (#10) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szerintem ez a két balf*sz volt az a két ember, aki ha bukik a dolog, majd ők elviszik a balhét. :DDD

(#13) Pityu. válasza bobalazs (#1) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát itt mifelénk is lenne kit elfogni.Az egyik nagy vállalkozóról anno lejött egy cikk a neten egész a fejétől bontották le a legaljáig szóval a főmufti neve is benne volt,és nem történt semmi.Mikor jelent volna meg a következő cikk xy ról azután eltűnt ez a cikk amit írtam és a többi sem jelent meg azóta is jól meg vannak a csalók a luxusban akikről írtak,itt se tudják már,hogy hogy mutassák hogy kik ők....

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#14) Vangelis válasza Pityu. (#13) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Pénztáros?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#15) Fred23 válasza Vangelis (#14) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem nem, inkább valami kisebb. A legnagyobb halakra szerintem nem kaphat a rendőrség nyomozási engedélyt, illetve nem lehet ügy sem, amit vizsgálni kéne. Illiberális demokrácia ugye.

(#16) Pityu. válasza Vangelis (#14) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem mészáros lőrincről beszéltem ha arra gondoltál,nem akkora halak,bár az egyik milliárdos hal itt is csak nem annyi milliárddal :)

#Fred23

Sajnos pont a legfelsőbb bűnözők hozzák a törvényeket,azért milyen fura a törvény jónak van beállítva mégis a rosszak hozzák.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#17) Vangelis válasza Fred23 (#15) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ennek örülök akkor nem vagyok veszélyben... ;]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18) Akula válasza bobalazs (#1) üzenetére


Akula
őstag

Nem kell izgulni, kicsinálják egymást is, fogynak azért ők is rendesen, ha nem védik be magukat. Mondjuk valami stadion biznisszel, amibe beletolhatsz pár milliárdot, mert nemcsak, hogy dícséretes cselekedet, hanem még támogatókra is lel. :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#19) Depression


Depression
veterán

Itt észak-keleten mindenki tudja, hogy kik, és mivel szerzik a pénzt, kivéve a rendőrség. Az egyiknek vastagabb az aranynyaklánca, mint az alkarom, szóval jól rejti.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#20) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

De itt most mivel/hogyan/honnan csaltak el pénzt? Mert gondolom nem kamu hardveraprós hirdetésekkel... :DDD

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#21) kymera válasza hemaka (#8) üzenetére


kymera
senior tag

... tömegével számolnak le a rendőrségtől az emberek. ... "
Ezt nem teljesen értem :)
Kivel számolnak le ?
Úgy érted hogy felmondanak a rendőrök ?

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#22) kali válasza kymera (#21) üzenetére


kali
legenda

Igen, az utóbbi időben, évről évre egyre többen adják be a felmondást.

(#23) #77646080 válasza kymera (#21) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem a "leszámol" az ide illő kifejezés (az teljesen mást jelent), hanem a "leszerel". Azaz kilép, távozik, felmond...

(#24) Feketelaszlo válasza $p@rr0w (#20) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Kicsit a sorok között kell olvasni, de: "A KR NNI üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett pénzmosás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást".
Vagyis csalás ellen egyelőre nem. Akiknél a látványos vagyontárgyakat foglalták le ők a munka szellemi részében valószínűleg nem vettek részt (már ha eddigi jellemrajzukból nem lett volna nyilvánvaló, hogy nem több százmilliót kicsalni képes bűnöző-zsenikről van szó), ez csak a pénzmosoda volt. Az eredeti csalók zsarolóvírustól kezdve banki visszaélésekig bármivel foglalkozhattak, de az a sejtésem, hogy nem véletlenül mutat egy "CEO fraud"-os röplapra a rendőrség linkje - ha ez elfogadható válasz.

(#25) #33253120 válasza #77646080 (#23) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pedig itt keleten használatos.
Leszámol, azaz felmondáskor tételesen leadja a nevén lévő, munkavégzéshez rábízott tárgyakat.

(#26) Nisida


Nisida
aktív tag

De különben nem értem miért írnak feszt internetes csalásról amikor, több helyen is leírták, alapjában hamisitott adatokkal éltek vissza ... a megszerzett adatokkal eltérítették vagy egyszerüen csak levették a pénzt külföldi - jellemzően, belga, holland, német - cégek bankszámláiról.

Bár ha ezek közepes halak voltak kurva kiváncsi vagyok a nagyhalak mekkorák ?

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#27) Medocsabi válasza Fred23 (#15) üzenetére


Medocsabi
addikt

Sajnos ez mindenhol így van kis hazánkban!
Tegyük fel, hogy egy cégnél dolgozom, ahol lehet elektorinkai eszközöket is vásárolni. (tv,laptop,mobil) tegyük fel, hogy az elállással visszahozott készülékeket havonta összegyűjtve ez a cég beküldi a központba.!...
....De sosem ér el odáig! :D
És ez egy multi cég (lenne, ha ez nem csak fikció lenne), és bár papíron "a"-ból "b"-be be lett küldve, de "b" soha nem is látta az eszközöket állítólag! :D . Ezt jelezvén a veztőségnek a válasz: ne foglalkozzunk vele, nem éri meg a vesződést hogy utánanézzünk! :D Na kinél landolhattak ezek? Tuti nem a takarító Marikánál....
Igaz történet! (lenne ha ugye nem kitalált lenne)

(#28) #77646080 válasza #33253120 (#25) üzenetére


#77646080
törölt tag

Így már világos. Még sosem hallottam erre vonatkoztatva ezt a szót, mindig tanul valamit az ember fia. Köszönöm. A "leszerel" viszont egy speciális szakkifejezés, ami a hivatásos vagy sorállomány elhagyását jelenti az egyenruhásoknál.

A kulcs az lehet, hogy "itt keleten", amint írtad. Közép- és Nyugat-Mo., ahol sokat megfordulok.

[ Szerkesztve ]

(#29) Vtwo válasza Nisida (#26) üzenetére


Vtwo
senior tag

"Bár ha ezek közepes halak voltak kurva kiváncsi vagyok a nagyhalak mekkorák ?"

Nézz be a parlamentbe.

(#30) Kékes525 válasza kali (#22) üzenetére


Kékes525
félisten

Kevés pénz, sok munka.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) kali válasza Kékes525 (#30) üzenetére


kali
legenda

Nekem nem kell bemutatni, 15 évig csináltam, de 2011-ben beadtam a felmondásom és mindenről lemondva, gyorsan leléptem, mert már akkor sem volt az igazi, de azóta még rosszabb lett...

[ Szerkesztve ]

(#32) Fred23 válasza kali (#31) üzenetére


Fred23
nagyúr

A másik meg a társadalmi megbecsültség; ismerős gyerek rendőrnek készül, ne tudd meg, mit kap ezért a haverjaitól, ismerőseitől! :D

Akinek kedve lenne rendőri pályára lépni, akár csak vágyat érez rá, szerintem sok esetben lebeszéli róla a környezete, és amúgy szerintem teljes joggal. Ha nekem lenne fiam, és rendőr szeretne lenni, én is egészen biztosan megtennék minden tőlem telhetőt azért, hogy eltérítsem ettől a szándékától.

[ Szerkesztve ]

(#33) Kékes525 válasza kali (#31) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor hirtelen romlott a helyzet, vagy elég volt a 15 év?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34) nuke7 válasza Medocsabi (#27) üzenetére


nuke7
veterán

ilyet 2019-ben már nem lehet(ne csinálni) szerintem... évekkel ezelőtt hallottam én is ilyenről, de azért ha túl nagy volt a leltár hiány, lehettek szankciók (levonás, személyzeti váloztás, stb.), ahogy hallottam... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#35) Nisida válasza nuke7 (#34) üzenetére


Nisida
aktív tag

Miért lenne személyzeti levonás , meg szankciók ? Hát hülye a fönök hogy bereklámozza ahasznált cucos boltját :D

Amúgy csak azt nem értem , hogy tünhet el valami amikor már ÁKR vagy mi s t.. van , ott mindenre szám kell, adattal meg minden. Ebben a buliban is biztos benne van mindenki , a könyvelésig bezárólag mert csak akkor lesz minden redben ha lekönyveli, leselejtezi, leadja a méhbe és mindenhonan meg van a cédula, hogy ja. Aztán egy MÉH telepet sem mérnek le kg-ra , hogy 361 tonna szar van ottan vagy csak 210 tonna.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#36) Vesa


Vesa
veterán

"A KR NNI Vagyon-visszaszerzési Hivatal nyomozói lefoglaltak 83 millió forint készpénzt, ingóságokat, 22 gépkocsit, köztük több luxusautót 236 millió forint értékben."

Mekkora fogás, aminek persze örülhetünk. Csak közben milliárdok vándolronak össze-vissza furcsa körülmények között "egyeseknél"...Nagy fogást máshol kéne csinálnia az un. "Vagyon visszaszerzési Hivatalnak"...Függetlenül attól, hogy ez is szép teljesítmény...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#37) Sinesol válasza Fred23 (#32) üzenetére


Sinesol
veterán

Jó, hát ez minden országban így van, sehol sem szeretik túlságosan a rendőröket, persze hogy flamelik.

Amúgy nem annyira rossz szakma az, nekem három ismerősöm is dolgozik NAV-nál, nem olyan rossz a fizetés, vannak bónuszok, plusz vedd hozzá, hogy rengeteg kedvezményt kapnak az államtól, akár lakásvásárlásra, autóvásárlásra, hitelekre stb.
Igazából egy elég biztos megélhetési forrás, ott nem fenyeget, hogy hirtelen megszünik a munkahelyed és hasonlók. Van aki korábban nyugdijba megy, kapja a nyugdijat, mellette meg elmennek biztonsági őrnek vagy valami céghez biztonsági osztályra, elég jó pénzt össze tudnak szedni.

[ Szerkesztve ]

(#38) Jeanne d'Arc

Azért ez már durva összeg amit lenyúltak... Kérdés csak az, hogy ennyi pénzt hogy lehet lenyúlni úgy, hogy ez csak most tűnt fel? Vagyis miért csak most fogták el őket? Gondolom ezt az összeget nem 2 hét alatt kalapálták össze...

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#39) janos1988


janos1988
addikt

Pénzmosás elleni törvények nesze neked. Újabb ékes bizonyítéka, hogy csak az átlagpolgárt sz**atják velük!

Gyermekétkeztetés befizetésénél (csekk) azonosítanod kell magad, a bankban szintén azonosítsd magad határidőig...tiszta agyrém. Csak kullognak a pénzmosási technikák után, miközben minket meg csak szívatnak...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#40) Silent77 válasza Jeanne d'Arc (#38) üzenetére


Silent77
veterán

Nagyon régóta csinálták, több éve. Hogy miért csak most? Eddig tartott a "szerencséjük". khm.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#41) Kékes525 válasza Jeanne d'Arc (#38) üzenetére


Kékes525
félisten

Ügyesek voltak és/vagy a hatóság ügyetlen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) Saccco


Saccco
nagyúr

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#43) kali válasza Fred23 (#32) üzenetére


kali
legenda

Részben szándékosan generált dolog, amibe a médiát is bevonták, illetve eszköznek használták, rásegítve azzal az ellentétekre.

Kékes525: 10 év után kezdett romlani (nem feltétlenül véletlen, hogy az 2006-ra datálódik), de a 15 év is sok, pláne egy meghatározott beosztásban.

Sinesol: A NAV más, ott jobb a helyzet, nem érdemes párhuzamot vonni.

(#44) nuke7 válasza janos1988 (#39) üzenetére


nuke7
veterán

hát igen... :/

https://youtube.com/user/nuke7

(#45) Vesa válasza Sinesol (#37) üzenetére


Vesa
veterán

"nekem három ismerősöm is dolgozik NAV-nál,"

Szerintem egy NAV revizor bármilyen rendőrnél rosszabb! Eszméletlen szemetek tudnak lenni, az meg hab a tortán, hogy az un. bónuszt azért kapják, ha minél több büntetést osztanak ki. Gyakorlatilag magyarországon a NAV szemében azonnal bűnöző vagy, amint indítasz egy vállalkozást. Aztán csodálkoznak, hogy aki teheti, elviszi a cégét külföldre. Szóval ja, elég jó pénzt össze tudnak hozni, csak éppen annak árán, hogy másokat meg komplett családokat tesznek tönkre.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#46) Pierre75


Pierre75
senior tag

Abszurdisztánban a Tiborcz-égők pisla fénye mellett saját lábukra álló paraziták árnyékában, a közpénz-jellegétől megfosztott x ezermilliárd ft mellett az egész nevetséges de nem nevettető...

(#47) nuke7 válasza Pierre75 (#46) üzenetére


nuke7
veterán

egy költő veszett el benned..? :DDD (magam se mondhattam volna szebben... :U )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#48) Vesa válasza Pierre75 (#46) üzenetére


Vesa
veterán

:K :C

A tudomány a valóság költészete!

(#49) Pierre75 válasza nuke7 (#47) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ugyanezt a diadalt megünnepelte már a zindex.hu is, ami a "független újságírást" szeretné eljátszani, miközben már egy NERtárs a tulajdonos és ez meg is látszik rajtuk. Azóta indítottak egy állandó "szeretjük a sündörséget" rovatot: vhogy a kilakoltatásokat adjusztáló Pintér-szolgák helyett a kisállatot simogató járőr életet mentett hírei jönnek párban.
Csak remélni tudom, ezt a pávatáncot nem lejti el a prohardver...

(#50) Sinesol


Sinesol
veterán

Hát, a hasonlóan függetlennek látszani akaró 444.hu sem jobb semmivel, ami meg sem történt dolgokról hoz le híreket. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.