Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #92063744


#92063744
törölt tag

Rengeteg helyen kapkodás és létszámhiány van, sok esetben teljesen kezdők kezébe kerülnek fontos dolgok is.

Az persze más tészta, ha egy cég eleve ilyen, ezt nem tisztem megítélni.

Nyilván ez nem releváns, de én mindig, mindenkitől csak azt hallom, hogy ezekkel a nagyobb pizzafutár cégekkel csak a baj van. Kapkodnak, összecsapják, vagy eleve fogalmuk sincs arról, hogy mi az a pizza.

Én mindig magamnak csinálom, vagy ha mégsem, normális pizzéria, vagy valami minőségibb mirelit. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) N€T0X|N válasza #92063744 (#1) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Én ilyennel még nem találkoztam, hogy fele nincs rajta egy pizzán annak, amit kérsz vagy előre összeállítva kell, hogy kapj.
Munkahelyen meg nehéz összedobni egy pizzát. :))

Amúgy tényleg Pizza X a nevük, nem cenzúra van a címben :D.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#3) vhw válasza #92063744 (#1) üzenetére


vhw
addikt

"minőségibb mirelit"

Olyan van?
~400 ft-os árral egy lidl & co. mirelit nagy duzzogva elmegy - ha úgy áll hozzá az ember, hogy "pizzás jellegű paradicsomos melegszendvicset" vesz.
De a 800-900...X ft-os "minőségibbeknek" mi a létjogosultsága... jobbnak nem jobbak, árban meg már a "normális pizza" nagyságrendjét kezdik el súrolni - akkor meg miért ilyet?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4) alcsa válasza N€T0X|N (#2) üzenetére


alcsa
senior tag

Én is jártam már úgy, hogy az alap pizzára kértem még 2 feltétet, és persze nem volt rajta. Mondták is a kollégák, hogy, ja, onnan ne kérj plusz dolgot, mert konkrétan nem létezik az...

(#5) elithun


elithun
őstag

Kár, hogy ilyen aprósággal, figyelmetlenséggel cseszik el az egyébként (elmondásod alapján) jó pizzát.
Már eleve olyat is nehéz kifogni, ahol legalább a tészta jó. :(

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#6) N€T0X|N válasza elithun (#5) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Én se értem. Eleve ritkán próbálok ki számomra új pizzériákat, mert valami baja mindnek van. Az olcsó szinte mindig szar, a drága csak néha, ők meg mindenben egész kellemesek tudnának lenni, ha...
A Don Pepét nagyon szerettem régen, de ma már rohadtul drága Egy alap 32 centis 1800-nál kezdődik és ahhoz, hogy igazán tuti legyen, már évekkel ezelőtt is kellett rá +2-3 feltét, de akkor még azokkal együtt volt ennyi - viszont nem is spórolták le, brutál - és nem a tésztától vastag - pizzákat lehetett így kreálni. Ma már ez se igaz, bár még mindig a legjobbak közt van tésztástul mindenestül. Legalábbis azok közt, amiket ismerek.
Alapvetően nem feltételeznék szándékosságot az X-től, mert a panaszkezelés se volt olyan, de úgy nincs értelme rendelni, hogy 4-ből 3x nem azt kapod, amit kértél...

Sent from my keyBoard

(#7) elithun válasza N€T0X|N (#6) üzenetére


elithun
őstag

Ha folyamatosan nem azt kapod, amit rendelsz az dealbreaker. Kár értük.
Lehet megér egy értékelést küldeni feléjük (facebook, google) néhány javaslattal, aztán hátha idővel változik valami.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#8) UnA


UnA
Korrektor

Cikk a témához: A nagy pizzaparadoxon :)

(#9) Csapoati válasza vhw (#3) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hogyne lenne, pl a Guseppe teljesen jó. Nagy előnye ezeknek, hogy 15 perc max és eheted is, meg persze gazdagíthatod is tovább.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) N€T0X|N válasza Csapoati (#9) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Régen (már megint, eh) a Dr. Oetker Big American's volt tök jó, az kapható még?

Sent from my keyBoard

(#11) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Tegnap belefutottam ebbe a cikkbe. Azért durva, hogy ilyen minőségű helyen 1880 egy margherita pizza, míg az ultrafos Don Pepe és társainál is már 1800. Asszem csak innen fogok ezentúl pizzát rendelni (ha beindul egyszer).

[ Szerkesztve ]

(#12) Redneck


Redneck
veterán

Normálisan kezelték, és majdnem sikerült jó pizzát küldeni. A másikat megehetted, és remélhetőleg az újhoz sem járt "extra". Hasonló esetben más pizzériánál nem így mennek a dolgok.

Elég sok pizzát rendelek, így gyakrabban futok bele félresikerült dolgokba. Az ilyen esetekben történő ügyintézés cégenként eltérő. Pár példa:

Best pizzéria:
Ők visszakérték a másikat és küldtek egy újat. Semmi gond nem lett volna vele de ilyen sótlan tésztát és feltéteket az életben nem ettem, semmi íze nem volt.
Egyszer berágtam rájuk, mert zárás előtt fél órával leadott rendelésem elveszett az éterben. Megírtam nekik hogy rosszul érintett mert későn értem haza munkából és kurva éhes voltam. Végüli rendeltem máshonnan. Másnap a tulajdonos felhívott, elnézést kért, és mondta hogy ha legközelebb rendelek ingyen küldik.

Dr. Pizza:
Elnézést hogy nem olyan volt mint amit vártál, legközelebb jobban figyelünk és küldünk üdítőt és édességet ajándékba.

Forte:
Gagyi kiszállított pizza reklamációja telefonon vagy személyesen? "Nagyon sajnáljuk, legközelebb jobban figyelünk".
Facebookon kétszer küldtem nekik privátot amiben szerepelt a pizza fotója és kultúráltan leírtam hogy ez így nem frankó, színvonal alatti. Volt például két és fél sajttal érkezett négysajtos pizza, amin több volt a szósz mint a sajt, de bacon helyett zsírszalonnás produktum is. Válasz, "nagyon sajnáljuk, legközelebb jobban figyelünk", majd letiltottak.
Ismerősöm múltkor egy százassal kerekített 2000-re, a futár megkérdezte hogy "és a borravaló?". Én biztos elküldtem volna a picsába hogy add a lóvét és vidd a szarodat a picsába.

Panaszkezelés náluk? Ugyanmár.
Apránként adagolt, végül 21%-os áremelés és pofátlan futárok... Ezt érték el ebben az évben. Ki is vágtam egy képet, vannak még le nem tiltott bírálók:

Ezért inkább hanyagolom őket. Sajnálom mert régebben jók voltak.

Más:
Nem pizzéria de volt egy görög étterem ahonnan rendeltem és 60 perces kiszállítást írtak. 92 perc után felhívtam őket hogy mizu, mert rohadt éhes vagyok ám. Mondták hogy ne haragudjak, volt valami gondjuk a nettel, mit fogadnék el kárpótlásként? Mondtam hogy ha küldenek egy üdítőt vagy valami édességet, túlteszem magam a dolgon. Végül küldtek az étel mellé üdítőt, édességet, és elengedtek 15%-ot az étel árából. Még a végén én voltam zavarban a futár előtt... :B

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13) UnA válasza Jhonny06 (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha igazán jó pizzát akarsz enni náluk, akkor ne rendeljél, hanem inkább üljetek be egy vacsorára :)

(#14) N€T0X|N válasza Redneck (#12) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Szerintem is korrektül kezelték, csak az, hogy másodjára se sikerült összehozni, az elég necces (hogyan bízzak meg bennük legközelebb, amikor megint fizetnék). A telefonálásig direkt nem is nyúltam hozzá, ki tudja hogyan kezelik az ügyet, de ez teljesen pozitív volt.
Szerencsére futárokkal még sose volt problémám. Meg "extrát" se találtam a kajában (nyilván nem biztos, hogy észrevenném). Pizzát amúgy is ritkán rendelek, a többi meg kellően lezárva jön, maximum a szakács szúrhat ki velem, ha nagyon rossz napja van.

Don Pepénél történt egyszer hasonló, ők kárpótlásként olyan brutál pizzát küldtek másnap, hogy két napig azt ettem. :D Szerintem ami a konyhában volt, az mind rákerült.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#15) Jhonny06 válasza UnA (#13) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez a terv, csak durva, hogy szinte ugyanannyiba kerül a kettő. Hozzátéve, hogy nem hiszem, hogy a kiszállításra szánt pizzát jobban összecsapnák vagy bármi. Max rosszabb esetben újra kell melegíteni.

[ Szerkesztve ]

(#16) UnA válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

"Max rosszabb esetben újra kell melegíteni."

Emiatt írtam, az már sohasem lesz olyan finom, mint frissen. ;)

(#17) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Szerencsések vagytok, en angliaban elek (london area), egy sima multinal (domino) egy atlagos pizza, normal meretben 10 fontnal kezdodik, egy turbozott 15, es ez nem etterem. Vannak olcsobbak, 2 feltettel, de azok kb olyanok, mintha a szupermarketbol vennem, akkor meg ha vasarolok letudom egyben inkabb. :D
En anno debrecenben megtalaltam a jo ar/ertek aranyt, de mostanaban en is sokat hallok arrol, hogy arak az egekben, minoseg a picsaba se.(bar ez sztem sok masrol is elmondhato otthon)

Mellesleg amugy, tenyleg nem nehez mar osszerakni egy pizza tesztat, kitapasztalod gyorsan, hogy mik a szamodra megfelelo aranyok, utana bombazhatod olyan es annyi feltettel amilyennel akarod...

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#18) N€T0X|N válasza mexicanraven (#17) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Mellesleg amugy, tenyleg nem nehez mar osszerakni egy pizza tesztat, kitapasztalod gyorsan, hogy mik a szamodra megfelelo aranyok, utana bombazhatod olyan es annyi feltettel amilyennel akarod...

Persze, csak nálam a pizza arról szól, hogy valamit viszonylag gyorsan és egyszerűen megenni, ami finom is, laktat is (melóhelyen!). Erre az egyik legjobb opció a rendelt/kiszállított pizza. Ha otthon készíteném el és vinném magammal, az pont olyan macera lenne, mint bármilyen más kaja. Ami lehet (biztos), hogy még felmelegítve is jobb, csak lustáknak/rohanóknak/bénáknak nem megoldás.

Sent from my keyBoard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.