Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] MX-Linux 19

Hozzászólások

(#21) Fred23 válasza CPT.Pirk (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Elég furcsa. Így viszont kaptam egy kis kedvet a saját próbálgatáshoz.

Talán egy éve az Uplay-t volt nehéz működésre bírnom linuxon, mikor pedig végül elindítottam egy játékot, az jelentősen lassabb volt, mint Win10-en minden ügyeskedésem dacára. Lehet, azóta javult a helyzet, érdemes lesz azt is újra kipróbálni.

(#22) CPT.Pirk válasza Fred23 (#21) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Feral csinálta a portolást. Nem az első Linuxos portjuk, úgy látszik van mögöttük tudás. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) Károly 99


Károly 99
csendes tag

Fuss particionáló eszköz :D

Ennél viccesebb fordítást egy Linux disztribúciónál nem nagyon láttam. Körülbelül olyan, mintha Google Fordítóval fordították volna le. Az MX-Linux fejlesztőinek nemigen sikerült érthetőre lefordítani a fent említett gomb feliratát.

(#24) hcl válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gyorsan megnéztem, ezek nekem még használtan is drágák :D Fullhd monitorom talán 2 éve van, mert tudtam venni egy hibásat.
Valami 4 magos asztali cucc kéne amúgy Vmware hostnak, de az is annyira életbevágó, hogy szerintem 2020-ban is Core2 E8400 4GB RAM lesz a host :D

@Károly 99 : A Kubuntu 18-ban is vannak angol sorok a magyar jobb gombos menüben :D Minden más le van fordítva, az egész DE magyar, de az a 3-4 menüont már több verzió óta angol :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) Silεncε válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


Silεncε
őstag

Most ránéztem, megy 300fps-el, lehet frissült valami. Viszont alt+tabolni nem tudok, attól meghal

(#26) CPT.Pirk válasza Silεncε (#25) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Esetleg Windowed mód?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#27) Silεncε válasza CPT.Pirk (#26) üzenetére


Silεncε
őstag

Annyira nem fontos, már az is jó, hogy így fut :D

(#28) headhunter


headhunter
addikt

1. Melyik Linux telepíthető, vezetéknélküli billentyűzet és egérrel? (pl.: Logitech Cordless MX 5500 Revolution)

Többet próbáltam, de legtöbbnél kell a vezetékes bill+egér. (kicsit "macerás" mindig előveni a telepítéshez)

2. Kijelzőnél milyen beállítást kellene alkalmazni, hogy 1920x1080-nál is olvasható legyen a szöveg?

Kijelző "monitor" Sony Bravia KDL-55W829B (2.3-2.5m távolságból nézve)

Feltűnt a DPI nővelése után a TV 1080p üzemmódban van, de az asztal már nem 1920x1080, hanem pl.: 1280x, youtube videók is nem full hd-ben mennek  a megnővelt DPI miatt.

[ Szerkesztve ]

(#29) hcl válasza headhunter (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"1. Melyik Linux telepíthető, vezetéknélküli billentyűzet és egérrel? "
Nem tudom, nekem az összes ment - igaz, ilyen buta, PS/2 vagy USB vevős cuccok voltak, amik igazából pont olyanok, mint egy vezetékes, csak drót helyett rádió van a gép meg az eszköz között. Ilyen gyakran telepítesz?
Ha valami nonfree csomagot kell felrakni a wireless cuccaidhoz, akkor nem sok lesz, amiben default benne elsz a megfelelő kernelmodul, max. akkor, ha magadnak mókolsz telepítőt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) Hieronymus válasza hcl (#29) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez azért az összes operációs rendszerre érvényes kérdés.

Megnézném azt az OS-t amelyik beavatkozás nélkül képes használni egy BT-s egeret, hogy a telepítés első paraméterei beállíthatóak legyenek. Még a párosítás sem megy egér nélkül! :(

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) hcl válasza Hieronymus (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elméletben megoldható... :D Amúgy pont Linux telepítőt tuti lehetne úgy mókolni, hogy előre megadott MAC-el párosodjon, de fene tudja, hogyan. Én most Arduino-s kékfogat teszteltem terminálból (adatot küldeni rá a legegyszerűbb egy echo paranccsal), lehet ott mindent.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) Frawly válasza távcsőves (#4) üzenetére


Frawly
veterán

Laikusoknak nem előny a systemd-mentesség. Azoknak előny, akik annyira mélységében testre szabott, minimalista rendszert akarnak kiépíteni, és ezt gátolja, hogy a systemd sok mindenben önállósítja magát, kivéve a felhasználó kezéből a kontrollt. Illetve nagyon régi, fos lassúságú gépeken számíthat még, mert nem köt le egy csomó erőforrást.

Tehát fő szabály, hogy ha nem tudod mi az előnye a systemd-hiányának, akkor neked nem lenne belőle előnyöd, főleg, ha korszerűbb gépen használod, desktop rendszerként.

Mégis azért van sok helyen kiemelve nagy dologként, hogy hűűű, systemd-mentes, mert egy szűk embercsoportnak ez rettenet fontos, és kevés olyan disztró maradt mára, ami nem használ systemd-t.

A cikkhez: az Xfce sem annyira sovány már, mióta áttértek Gtk3-ra. De pl. az AntiX által is használt IceWM még mindig nagyon pehelysúlyú.

(#33) Hieronymus válasza hcl (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nyilván mókolt telepítő esetében nem gond.
A Windows esetében is lehet olyan előtelepítőt létrehozni ami képes ezt a problémát kezelni. Gondolom Linux esetében sincs ez másként.
De ettől még egy alap telepítőkészlet BT egér és billentyűzet mellett, csak a haját fogja tépni, telepítés helyett a felhasználó.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34) CPT.Pirk válasza Hieronymus (#30) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Párosítás BT-s egérnél? :F Használtam már pár ilyet, de mindegyiknek volt saját vevője, bedugtad és ment. Már a telepítőben is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35) hcl válasza CPT.Pirk (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor az nem BT...?

@Hieronymus : Linuxon még durvábban variálhatod a telepítőt, mint Win-en :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) Hieronymus válasza CPT.Pirk (#34) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az nem BT- egér.
Amit használtál az pontosan olyan az op.rendszer számára, mint a vezetékes.
A BT-s egér esetében nincs mit dugni a gépbe.
Például ez.: [link]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) távcsőves


távcsőves
senior tag

Az összes system.d-s válaszra köszönet. :R

@Frawly: Mindenestre én kiírtani nem akartam sosem, az érdekelt, miért előny a hiánya. Tudod, ez olyan, mint az autók, összeségében nem tudod pontosan hogyan működik, mégis elvezetted. Az is lehet, hogy gyorsan. Gyorsabban, mint én.

[ Szerkesztve ]

(#38) CPT.Pirk válasza Hieronymus (#36) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most pl. Rapoo wireless keyboard + egér párost használjuk. Azt írják, hogy 2.4GHz-en megy, az meg a BT sávja lesz és a hatósugara is kb. 10m, mint a BT-s cuccoknál szokásos. Mindegyik ilyen párosunk a saját USB-s vevőjével kommunikál, így már biosz szinten is működik.

És ezt a tiedet párosítani kell? Akkor ennek így mi értelme?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39) Doki42


Doki42
őstag

Jó a cikk, grat😁

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#40) Hieronymus válasza CPT.Pirk (#38) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mi értelme van táblagépbe vagy telefonba USB izét tolni, ha kicsit többet és kényelmesebben akarsz gépelni?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] MX-Linux 19
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.