Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) oalex válasza vehement69 (#349) üzenetére


oalex
senior tag

Tiszta beszéd, ezt szeretem :)

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#352) vehement69


vehement69
senior tag

hú valamelyik moderátor nevezze már át a topikot magyar nyelvtanná/irodalommá mert elég komoly szövegértés/szövegelemzés folyik :DDD

mondjuk én a helyetekben (PH!-s moderátorok) azt csinálnám, hogy az első hsz-nél, amelyik láthatóan (mert igenis látható) el fogja vinni a témát egy másik irányba adnék a kedves fórumtársnak egy mondjuk 3 órás bant hogy addig élvezkedje ki magát máshol, de itt is 100+ hsz-t most törölnék ki. értem én hogy nektek ebből jön a pénz, na de egy idő után ez visszaüthet (gondolkodtam már azon is, hogy ulkesh, integra, moonman és nem jut már eszembe kik fizetett trollok? :D na jó, moonmanre azért ez erős lenne, de akkor is ... )

vagy kéne csinálni az MTV-n egy geek-fight valóságsót, ahol is lenne 3 ketrec, az egyikbe be kéne ültetni egy ulkesh-t wp7-tel, a másikba egy moonman-t iphonenal, hagyni 1 órát őket ordítozni, aztán beengedni őket egy 3. ketrecbe és ott pofozkodjanak xD

[ Szerkesztve ]

I am cancer in your bones

(#353) bmwk1200s válasza vehement69 (#352) üzenetére


bmwk1200s
őstag

"vagy kéne csinálni az MTV-n egy geek-fight valóságsót, ahol is lenne 3 ketrec, az egyikbe be kéne ültetni egy ulkesh-t wp7-tel, a másikba egy moonman-t iphonenal, hagyni 1 órát őket ordítozni, aztán beengedni őket egy 3. ketrecbe és ott pofozkodjanak xD"

Ezt elképzeltem és majd beszartam a röhögéstől, én támogatnám.... :DDD ....amúgy nem. Nem vagyok erőszakpárti!

"moonmanre azért ez erős lenne"

Miért is :F :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#354) bmwk1200s válasza oalex (#350) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Képzeld el, hogy ez még tetszik is!
Egyáltalán nincs túlbonyolítva, jó nagyok a virtuális gombok, egy kicsit nekem más színárnyalat jönne be, de alapból ezzel semmi gond nincs!

Semmit sem írok alá!

(#355) Ulkesh válasza vehement69 (#352) üzenetére


Ulkesh
őstag

Azért ha elkezded olvasni a topicot az elejétől, akkor láthatod, hogy bár nem lelkendeztem és valóban kritikával is éltem, de egész addig normális mederben folyt a társalgás, amíg pár MS bérenc el nem kezdett személyeskedni és vagdalkozni.

Ugye oalex? [link]

Az meg valóban az én hibám, hogy nem hagyom szó nélkül, ha beszólnak….

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#356) vehement69 válasza Ulkesh (#355) üzenetére


vehement69
senior tag

de Ulkesh ez megy minden topikban, mind a két oldal a másikra mutogat hogy ki kezdte (tényleg olyan mint egy óvoda, sosem értettem miért kell valakit pusztán a kora miatt tisztelni, sok felnőtt ember teljesen komolytalan..), meg hogy a másik miért ostoba és hogy én miért nem.. taknyos huszonplusz létemre azért nekem valamennyire sikerült elsajátítanom az okos enged szamár szenvedet. nem lenne semmi baj, ha néha előjönne a ki mit szeret és miért és miért jobb az mint a másiké fight, de szó szerint minden egyes iPhoneos, vagy Windows Mobileos/Windows Phoneos téma után többszáz hsz erről azért eléggé unalmas és ezzel nem is lenne semmi baj, mert mindenkinek szíve joga azt hangoztatni amit csak akar (elvileg), de azért ezzel szerintem mindösszesen annyit értek el, hogy a mobilarena szakmaiságát elviszitek önös érdekekből egy ilyen geek-fight irányba és így azok akik esetleg tényleg érdemben hozzá tudnának tenni valamit a témához/lennének érdekes meglátásai, azoknak nem lesz kedve beírni a topikba merthogy jamármegintezmegyikszpluszegyedjére. én is már bőven évek óta olvasom a lapcsaládot de egyre kevesebbszer van kedvem feljönni ide, főleg benézni a fórumba, és ha írok is valamit az általában arról szól hogy már megint miért ez.. persze 1 olvasó ide-vagy oda nem nagy cucc. bár amilyen sikeretek van (én is pár hsz-szel azért csak növeltem a forgalmat :DDD ), szerintem simán beleférne egy saját kiemelt topik nektek, amit el lehetne érni a mobilarena/az egész lapcsalád főoldaláról.. vagy minden ilyen cikkhez lenne egy topik és lenne egy dühöngő topik vagy nem tudom, mert ugyanúgy volna annak sikere de megmaradna az érdemi vita helye is, nem csak arról lenne szó kinek az apukája az erősebb mert ez kb egyelőre ez a színvonal.

és persze, az is igaz, hogy meg kéne tanulni objektíven értékelni és értelmezni a másik mondanivalóját, ha nem sikerül elsőre akkor mégegyszer elolvasni és nem kiforgatni a szavait, mindkét részről

[ Szerkesztve ]

I am cancer in your bones

(#357) bmwk1200s válasza vehement69 (#356) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Én támogatom a dühöngő topikot! :C

Semmit sem írok alá!

(#358) oalex válasza Ulkesh (#355) üzenetére


oalex
senior tag

Igen bevállalom férfiasan, hogy én kezdtem el a személyeskedést..

Konkrétan ulkesh eme kérdésére:

"Hol vannak az alkalmazások???" ha a kérdés környezettet is megnézed, akkor azt is látod, hogy nem egy kíváncsi kérdés, hanem kifogás ként hozta fel. (mind ezt egy 5 perce bemutatott OS re. Arról már nem is beszélve, hogy valahogy nagyon hiányzott ez e kérdés tőle amikor a iphone első bemutatója volt).

Válaszoltam ezt...

"Te szoktál gondolkodni mielőtt kérdezel?"

hidd el, nem nekem kéne szégyellnem magam, hanem neked.

Azóta csak übereli saját magát.

De tényleg ne kezdjük újra előröl, én is kimoderálnám a fél topickot (bele értve magamat is), ha moderátor lennék.

Az ulkeshes ketrec harcra én is vennék jegyet :DDD :DDD
bmwk1200s: valószeg azért javasolták moonman-t mert hosszú múltja van ulkesh-el. Néz körül a fórumon. Neki sokkal jobban elszakad a cérna mikor ez a gyerek megszólal (a szokás 3 élű karjával a kezében).

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#359) moonman


moonman
titán

(#360) vehement69 válasza vehement69 (#356) üzenetére


vehement69
senior tag

és mégvalami, egyáltalán nem égő bevallani ha valamit rosszul tudunk, az ember holtáig tanul. még akkor sem gáz, ha azt éppen egy Ulkesh javítja ki Moonmannek, vagy egy Moonman Ulkeshnek. meg tényleg, ez az IT világ elmegy ilyen vallásos irányba, mert egyszerűen senki se ismeri el, ha a másik fél (legyen az opensource, microsoft, apple, vagy a google, a nokia, akárki) nagyot alkot valamiben, egyszerűen fizikailag fáj vagy mi? :DDD az összes multi görény, egyik sem jobb a másiknál és csakis azért nézik úgymond a felhasználó igényét hogy eladva nekik a terméket még többez húzzanak le a fogyasztóról. ha lenne egy vegyélmegmindent hadsereg, akkor még mindig parancssorból kéne szöveges dokumentumot írni mert alapvetően egyik cégnek sem érdeke a fejlesztés, csak a verseny kényszeríti ki :O

abbahagyom a közhelypufogtatást, csak tényleg kurvára idegesítő, az első iPhone megjelenése óta erre várt a mobilos közösség, hogy a Microsoft mit válaszol majd a 7-es rendszerükkel, erre ugyanazokat hajtogatja mindenki, mint akkor. mert nem arról van szó, hogy amelyik hszben előfordul itt mondjuk az Apple vagy az iPhone szó azt egyből banolni kell, óhatatlan az összehasonlítás

I am cancer in your bones

(#361) vehement69 válasza moonman (#359) üzenetére


vehement69
senior tag

érdekes, 1 hét alatt mennyivel régebbinek tűnik az iPhone UI helyenként :P meg iszonyat jól néz ki a ez a teló WP7tel, de az almás még mindig jobban tetszik.

ezt a lekeríkett korszak vége végre eljött dolgot meg nem értem, valahogy kellemesebb a szemnek egy ív, mint egy sarok, kevésbé kelt 'durva' hatást

szerk: #360 végig offban van, aki mégsem úgy látja, annál biztos a böngésző romlott el :DDD

[ Szerkesztve ]

I am cancer in your bones

(#362) Karma


Karma
félisten

Egy kis érdekesség az OS-ről és az alkalmazásokról.
Viszlát kompatibilitás, helló menedzselt, leszabályozott környezet!

“All nothings are not equal.”

(#363) bmwk1200s válasza moonman (#359) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Köszönöm, hogy belinkelted! (tényleg komolyan hálás vagyok érte! :R )
Tényleg teljesen más irányba halad a két rendszer, nekem az almás tetszik jobban, de így egymás mellett látva, valóban el kell ismerni, hogy innovatív és tetszetős a WM7. :C Csak így tovább, ezt tudom mondani!

Egy megjegyzés még! Azért a zene résznél, megmutathatták volna fektetve is az albumokat! :DDD

Semmit sem írok alá!

(#364) Ulkesh válasza oalex (#358) üzenetére


Ulkesh
őstag

"a a kérdés környezettet is megnézed, akkor azt is látod, hogy nem egy kíváncsi kérdés, hanem kifogás ként hozta fel."

Ha a kérdés környezetét megnézed, esetleg elolvastad volna a válaszom, akkor rájöttél volna, hogy nem az alkalmazásokat hiányolom, hanem a felületet, ahol az alkalmazások elérhetőek.
Az egy hasábban végtelen hosszan scrollozható felsorolást nem igen hinném, hogy a MS komolyan gondolja.

"hidd el, nem nekem kéne szégyellnem magam, hanem neked."

Hát persze, hisz ha nem értesz valamivel egyet, akkor személyeskedni és beszólogatni kell és persze, hogy ezért nem szégyelled magad. Meg is lepődtem volna ha igen.

"valószeg azért javasolták moonman-t mert hosszú múltja van ulkesh-el. "

Itt is kiderült, hogy nem egészen érted, amit leírnak, csak csípőböl tüzelsz. :)
Éppen az volt a kérdés, hogy moonman-ra miért is lenne erős a troll kifejezés, mert nem ritkán igencsak ő viszi a prímet.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#365) vehement69 válasza Ulkesh (#364) üzenetére


vehement69
senior tag

na jó nem fogom ezt folytatni tovább, de még azért annyit, hogy nem lenne egyszerűbb túllépni ezen az egészen, mert semmihez nem vezet ezt te is láthatod?! a csípőből tüzeléshez meg annyit hogy ha valaki bebizonyítja hogy nincs igazad, azt ignorálod és rögtön más felületet keresel támadásra.

I am cancer in your bones

(#366) oalex válasza Karma (#362) üzenetére


oalex
senior tag

Hát igen. A kompatibilitás egyértelmű volt (számomra). Nem mondták kik, de alap IT ismeretekkel rendekézőknek nyilvánvaló, hogy nem fog futni egy WM6 app az új rendszeren (kivéve ha valaki ír egy emulátort rá). Nem örülök, de nem is lehetett volna másképp új OS írni, max a régit foltozgatni (lást titánium).

A leszabályozott%menedzselt környezetnek végkép nem örülök, de azt is értem, hogy mennek a pénz után. App store jó példa volt. Ha jól tudom több WM alkalmazás létezik (nem is csoda, hisz az idő kezdete óta írogatják őket). De nem volt semmi szabályozás és mindegyiket külön meg kellet keresni (más más oldalakon). Ez az átlag Jóe-nak nem megy. De sajnos ők vannak többen és ahol többen vannak ott van a több pénz.

Napster ==> itunes
Appstore ==> Marketplace

Más szóval amiben jó pénz van azt próbálja meg csapolni mindenki.

Semmi mentsége nincs az MS-nek, teljesen rosszul csinálták (bealudtak), mikor még nem volt iphone.
Míg ezer éve már volt i-mate em (még álom sem volt az iphone) a világ nagy része nem ismerte. Azt sem tudták, hogy létezik érintős kijelző. Sokan a mai napig azt hiszik, hogy az valami apple találmány. Most is csak csóválom a fejem mikor csörög egy tárgyaláson a HD2--m és mikor előveszem és a képernyőt kezdem el bökdösni, megszólal a partnerem, hogy "az egy iphone?". Nyilván való, hogy egyiket sem fogta még a kezébe, de az egyik kurva jó marketinget csinált.
De a legnagyobb talány a számomra mégis a BB. Míg a világ egyik felén piacvezető (USA), addig máshol meg az utolsók közt van. Nokiára ugyan ez az igaz. Képtelen az USA piacára normálisan betörni, felénk meg mindenkinek az van.

Nekem a fentiekből csak az jön le hogy:
Egyáltalán nem az határozza meg, hogy melyik a legjobb, hogy mit vesznek az emberek, mert akkor mindenhol, ugyan az lenne a vezető. Sőt nincs is olyan, hogy legjobb.
Sokkal inkább függ attól, hogy mit nyomnak nagyon a reklámban és mit látok a szomszédom/kollégáim kezében, valamint a kulturális különbségeknek is köze van hozzá.
Ergo:
Nyomni kell a reklámot ezerrel és jó sok ember kezébe kell oda tenni (akár repi példányt). hiphop piac vezető lesz, bármilyen rendszer is van rajta (BB, iphone, Android, Symbian, W7, W6, Maemo).
Szerencsékre egyik cégnek sincs annyi pénze, hogy a világszerte ugyan olyan intenzitással reklámozzon. Így meg marad számunkra a kiélezett verseny.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#367) Ulkesh válasza moonman (#359) üzenetére


Ulkesh
őstag

Elég hatásvadász összehasonlítás :)

Pár gondolat sorban.
- A lock screen mindkét platform esetén felesleges. Ha ki van kapcsolva a készülék kijelzője, akkor úgyis lock-olva van érintés ellen, ha meg be van kapcsolva akkor úgyis használni akarja az ember, egy jól megszervezett és testreszabható today képernyő többet ér (platformtól függetlenül).

- Az, hogy ikonok felett buborékban, vagy kockákban nagyobb számokkal jelöljük az érkezett üzeneteket, elmulasztott hívásokat lényegtelen. A WP7 kezdőképernyője számomra kevésbé célszerűnek tűnik, az iphone még ha alkalmazás alapú is, több funkcióhoz enged hozzáférést egyetlen ránézésre és mozdulatra, mint a WM7.

- A címjegyzék az iPhone esetén jobb megoldás, mert az oldalsó betűsávval gyorsabb navigációt tesz lehetővé, gyorskeresés beírás alapján meg mindkét rendszeren elérhető.

- Az App Store lényegesen több információval szolgál (bár azért jobb megoldás lett volna, ha a WM7-en is beljebb lépnek egy konkrét alkalmazásra, mert így nem igazán korrekt az összehasonlítás a WM7 számára)

- A zenei részen kicsit máshogy festene a dolog, ha az album listát, vagy a fektetett módot mutatják. A WM7-es lejátszó annyival másabb, hogy integráltan támogatja a rádió funkciót (gondolom nem a web-es rádiókra vonatkozik a menüpont) és a vásárlási lehetőséget is a lejátszóba integrálták, erre iPhone-on külön alkalmazás szolgál.

- A képek kezelésénél nincs jelentős különbség a két rendszer között

--

Ami nagyon nem tetszik, az az inverz megjelenítés erőltetése, a fekete alapon világos szöveg szobai környezetben is fárasztóbb olvasási élmény, de szabadtéren még rosszabban kivehető.
Értem én, hogy valószínű az AMOLED kijelzős hardverek miatt ilyen, de ettől még nem lesz jobban olvasható és kevésbé fárasztó a szemnek.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#368) oalex válasza vehement69 (#365) üzenetére


oalex
senior tag

ezzel összefoglaltad ulkesh mivoltát:
"a csípőből tüzeléshez meg annyit hogy ha valaki bebizonyítja hogy nincs igazad, azt ignorálod és rögtön más felületet keresel támadásra."

De hiába írod le te is, ha a PH-n regisztrál összes ember írná meg neki ezt privátba, akkor sem veszi észre magán.
És akkor jönnek azok a hülyék mint én, akiket ügy felhúz ezzel a stílusával, hogy nekiállok személyeskedni, holott nem illene. :R
Erre nincs mentségem. :( és igyekszem elkerülni itt a jövőben.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#369) Ulkesh válasza oalex (#366) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Míg ezer éve már volt i-mate em (még álom sem volt az iphone) a világ nagy része nem ismerte. Azt sem tudták, hogy létezik érintős kijelző. Sokan a mai napig azt hiszik, hogy az valami apple találmány."

Ha nem is voltak elsők a kapcitív felület bevezetésével, de annak elterjedését, és az un. ujjbarát vezérlést nekik köszönhetjük. Az iPhone nélkül még mindig cerkás készülékek lennének zömében, vagy kizárólag. Ez kinek jó, kinek rossz, de ezt valóban ők érték el.

"De a legnagyobb talány a számomra mégis a BB. Míg a világ egyik felén piacvezető (USA), addig máshol meg az utolsók közt van. Nokiára ugyan ez az igaz. Képtelen az USA piacára normálisan betörni, felénk meg mindenkinek az van."

Mindkettő a hazai piac előnyeit élvezi, nem kell túlmisztifikálni.

"Egyáltalán nem az határozza meg, hogy melyik a legjobb, hogy mit vesznek az emberek, mert akkor mindenhol, ugyan az lenne a vezető. Sőt nincs is olyan, hogy legjobb."

Ezzel teljesen egyetértek, kis vitáink is ezt bizonyítják :D

"Nyomni kell a reklámot ezerrel és jó sok ember kezébe kell oda tenni (akár repi példányt). hiphop piac vezető lesz, bármilyen rendszer is van rajta (BB, iphone, Android, Symbian, W7, W6, Maemo)."

Azért ez önmagában nem elég, lásd Nexus One. Kell valami új, valami egyedi és lehetőleg minél kevesebb hibával, minél több ember szokásait figyelem bevéve. A reklám önmagában nem ad el egy terméket, mert az első pár ezer ember megveszi, aztán az elégedetlenkedő kritikák miatt a többi már nem.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#370) oalex válasza Ulkesh (#369) üzenetére


oalex
senior tag

Mindkettő a hazai piac előnyeit élvezi, nem kell túlmisztifikálni.

WebOS? vagy akár Ericsson vs. Samsung az europai piacon.

Illetve a iphone-t viszik EU-ban (nem hazai piac), de a BB nem.

A többit már nem kommentálom, mert vagy valamiért csak kiegészítéseket írtál (amik nyilván valóak. pl. iphone érintő elterjedés) vagy semmi érdemlegeset.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#371) Tim82 válasza Ulkesh (#326) üzenetére


Tim82
nagyúr

Látom, az első témára Oalex már válaszolt, a Thinkpad-témára csak annyit, hogy ugyanazon oldalon belül is, amelyiket hajlandó voltál megnézni, megtaláltad volna a ténylegesen helyes választ (illetve Google-ban kettő, azaz 2 linkkel kellett volna lejjebb menned), így csak azt tudom mondani, amit akkor is, hogy röhejes dolog állítani valamit, nem utánanézni és aztán azzal takarózni, hogy nem volt kedved keresgélni.

Az idézettel kapcsolatban nem az a baj, hogy idézed, hanem hogy eltorzítod a mondanivalót... Nem kopirájt kérdése (bár minden zsebtolvaj védekezhetne ezen logika alapján, hogy az általuk elcsórt pénztárcára nem volt kívül ráhímezve a tulajdonos neve és a"ne csórd el"-felirat), hanem intellektuális becsületességé.

Ami pedig a WP7-et illeti, előbb szeretném kézbe fogni és használni az ezt futtató készüléket, azután mondani véleményt, mert jelen formájában még képlékeny, alig láttunk belőle valamit és ez alapján baromira elhamarkodott dolog egyelőre akár fikázni, akár dicsérni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#372) oalex


oalex
senior tag

Inteview

Ez komoly?
Lehetne az is a címe, hogy hogyan tud egy (csúnya) Microsoft fejes úgy beszélni a W7-ről, 10 percen keresztül, hogy az ég világon semmit nem mond el.
A riporter pedig a nyelvi nehézségeken túl, arról adhatna leckét, hogy hogyan kell bele vágni egy interjúba zéró felkészültséggel és összeszedettséggel.

Kísértetiesen hasonlít az ATV "egyenes beszéd" című műsorához, de az TV2 sem jobb. Sőt a magyar politikai interjúk nagy része pont ilyen.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#373) Karma válasza oalex (#372) üzenetére


Karma
félisten

Úgy tűnik nem komoly, a linked 404-et dob.

“All nothings are not equal.”

(#374) bmwk1200s válasza Karma (#373) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nekem működik a link, csak sajnos most nem tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#375) moonman válasza Ulkesh (#369) üzenetére


moonman
titán

"Az iPhone nélkül még mindig cerkás készülékek lennének zömében, vagy kizárólag."

erről ugyanúgy fogalmad sem lehet, mint ahogy senki másnak sem. a "mi lett volna, ha" kezdetű mondatoknak semmi értelme.

(#376) oalex válasza Karma (#373) üzenetére


oalex
senior tag

pedig jó az a link... :F

Nem baj, nem maradtál le semmiről, dög unalmas, csak azért linkeltem nem volt jobb dolgom és W7-ről szól. :))

pld:
Most ezt a mellé beszélés sokat fogjuk hallani az MS től...

Kérdés: "Ha jól gondolom, akkor a merev (kötelező) UI miatt korlátozva lesz az embereknek a választéka mivel mindegyiken ugyan az lesz"

Válasz (mellébeszélés): "Ahh dehogy, nem merev, nem lesz korlátozva. Lesz alternatíva, pld: billentyűs és billentyű-nélküli készülék, vagy hogy hány megapixeles a kamerája" (még a GPS-t is is oda mondta, csak rájött, hogy az hülyeség mert mindegyikbe kötelező és elharapta a mondatott) :DDD

Az igazi, öszinte válasz az lenne, hogy "igazából lényegi választék (eltérések) csak a HW oldalon lehetnek. A UI elképzelés az fix marad."

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#377) #16820480 válasza oalex (#366) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem is feltétlen azért kellett a kompatibilitást kigyilkolni, mert hogy átlag Joe nem tudta rendesen összevadászni a programjait. szerintem inkább mélyebben keresendő a válasz. valahol egy blogban írta egy wimo fejlesztő, hoyg azért váltott többek közt androidra, mert elege lett belőle, hogy "a wimo-ra" megírt programjait szinte minden egyes telefonon külön kellett debuggolni, és lényegesen nehezebb volt rá ezért (is) fejleszteni. a szabályzott környezet egyik előnye, hogy egységesebb a platform, könnyebb rá fejleszteni, és jobban/hatékonyabban működnek majd az alkalmazások. szerintem ezt már ideje volt meglépni, mert a modern rendszerek versenyfutásában ez igen erős elvárás.

(#378) Karma válasza #16820480 (#377) üzenetére


Karma
félisten

Arról nem is beszélve, hogy egy csomó dologra, ami minden más platformon rendszerszintű API-val rendelkezik, központilag semmilyen támogatás nincs, a gyártók meg nem publikálják a saját felületeiket. Ilyenre példa a multitouch, az FM rádió, G-szenzor, de akár a mobilhálózattal kapcsolatos információk lekérdezése is kb. lehetetlen.

“All nothings are not equal.”

(#379) oalex válasza #16820480 (#377) üzenetére


oalex
senior tag

Valamit félre értettél. Én nem írtam olyat, hogy a kompatibilitást az átlag Joe miatt kellet felhagyni. Össze keverted két független mondatomat (talán két független paragrafusban is van a kettő). Olvasd el újra.

Az átlag Joe mondatom a appstore/marketplace re irányult.

A kompatibilitást a merőben új OS miatt nem volt lehetséges, teljesen más API, más nyelv, stb. Olyan mint ha Linuxon (PC-n) akarnád futtatni a SPB mobiel Shell-t (csak emulálva lehetséges).

Természetesen egyet értek azzal amit írtál, csak úgy kezdted a mondatod hogy "nem feltétlen..".

A másik amit elfelejtettek, hogy míg a Apple be zsebeli a 30% tiszta hasznot az összes 3rd party app-ból amit eladnak, addig az MS nem tudja ugyan ezt a jelenlegi rendszerrel megtenni. Bárki fejleszthetett és eladhatott a WM-ra bármit direktbe. Ez egy nem elhanyagolandó pénz forrás.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#380) #16820480 válasza oalex (#379) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem, igazából szerintem nem értettem félre, csak kicsit továbbfűztem a gondolatot.
meg tudták volna oldani szerintem a kompatibilitást, mint ahogy meg fogják oldani a Meizu OS-nél is a wm6.x kompatibilitást, pedig az is egy teljesen más, újabb CE kernelre épülő rendszer. csak valószínűleg itt az volt a cél, hogy lerázzák a régi rendszer betegségeit, még ha ez egy kis áldozatba is kerül.
egyébként nem vitatkozni akarok veled, mielőtt kitörne a háború :)

(#381) oalex válasza #16820480 (#380) üzenetére


oalex
senior tag

Jaja, maradj már. Miért törne ki háború? Semmi hülyeséget nem írtál (és utána nem akartál még rá magyarázni még nagyobb helyességül). Oda is írtam a végére, hogy teljesen egyet értek veled. Teljesen kulturált a beszélgetésünk vagy nem?
Nem tartanám magamat normálisnak, ha vitatkozni járnék ide, hanem, hogy informálódjak (gondolom, hogy te is). A vita akkor jön, ha valaki olyat állít amivel a másik nem ért egyet (még ez is teljesen normális). Viszont amit ebben topikban tapasztalhatunk, ez ennél tovább megy.... Az nem vita, ha egy ember azt mondja, hogy "a Ferrari az igazából egy repülőgép, mert nincs benne lekondicionáló" (tényleg nem túlzok mert kb. ez a szint volt). Majd 10 különböző irányból 10 különböző ember, megpróbálják bebizonyítani az élekézőjét. Mikor már az össze enciklopédiát is át lapoztuk ennek érdekében, akkor a hősünk, nem azt módja, hogy "belátom, tévedtem", hanem hogy valami olyannal folytatja, hogy "de a bálna az vízi majom".

Néz csak meg az utolsó 10 hozzászólás milyen (amióta nincs itt a kedves barátunk). szerintem jelzés értékű, hogy ha egy picit elmegy, akkor csitulnak a kedélyek. Igen tudom, ezt sem kellet volna ide írni, mert lehet, hogy megint vissza jön.

Sőt ami még érdekesebb, hogy az utolsó 10 hozászolásból egyik sem arról szól "hú de király a W7", ergo nem mondhatni egy MS fan tábornak. Ha valami akkor inkább negatívumokat fogalmaztunk meg az új rendszerrel kapcsolatosan. Azzal a nagy különbséggel, hogy ezek nagy része nyilvánvaló (igaz) információn alapszik.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#382) #16820480 válasza oalex (#381) üzenetére


#16820480
törölt tag

igyekszik az ember :)
csak a topik nagy része eddig ilyen vagdalkozásról szólt, és ilyen előzményekkel sokszor az értelmes fórumozók is csípőből sértésnek vesznek dolgokat. általában nem célom flémelni, bár néha vicces nézni az ilyen hozzászólás áradatot is.

(#383) moonman válasza #16820480 (#382) üzenetére


moonman
titán

neszójjábe, értem én elsőre is, hogy nem akarsz flémelni, mit magyarázol? elhiszed vagy beverjem az orrod?

:D

(#384) oalex válasza moonman (#383) üzenetére


oalex
senior tag

:C :C :DDD :DDD

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#385) erdoke válasza #16820480 (#377) üzenetére


erdoke
titán

Nincs kigyilkolva a kompatibilitás, WinCE 6.x kernelre épül a WP7 is. Csak UI feltételei vannak, hogy egy program kap majd validálást vagy nem. Tehát ha XY fejlesztő cég átdolgozza a progi felületét az előre lefektetett elvárásoknak megfelelően, beengedik vele a WP7 Marketplace-re.

A legjobb aláírás a héten

(#386) moonman válasza erdoke (#385) üzenetére


moonman
titán

azért megnézném azt a kompatibilitást az 5.2-esre épített alkalmazásoknál. :U
mindenesetre biztos, hogy több program fog elindulni, mintha teljesen más alapokon menne, de nem is lett volna sok értelme, a Windows CE egy bevált és jó rendszer.

(#387) FTeR


FTeR
addikt

a topikot még nme olvastam végig, csak pár gyors megjegyzés:

... 7-es változatát, melyet Windows Phone 7 Series.
nem hiányzik innen vmi?

A hangzatos mondat mögött egyébként valószínűleg a kernel optimalizációja áll
sztem meg inkább az,h durván megszabták a hw követelményt.

Windows Phone
először nem értettme, h miért a névváltás (még rosszabbul is hangzik, mint az ájfón), de a bemutató után világossá vált, h az ájfónhoz hasonlóan ez is inkább egy felturbózott fícsörfón, semmint mint egy telefonálásra is alkalmas pocket pc, amit én az okos telefon fogalma alatt értek.

A Windows Media Playerénél klasszisokkal szebb és kényelmesebben használható GUI mellett örvendetes
a szebb izsléficam kérdése, sztem a zune software (gyk az a desktop player/sync app) inkább csicsás, de kétségkívűl látványos. viszont az biztos, h nme kényelmesebb. a playlist összeállítás igazi kínszenvedés.

a zune menükezelése már az első szériában is jó volt, a HD-ben pedig sikeresen felturbózták, ebben a fónban pedig azt vitték tovább, ami a videók alapján nagyon jónak tűnik.

(#388) moonman válasza FTeR (#387) üzenetére


moonman
titán

nekem valami kificamodott ízlésem lehet, mert nekem a beépített WMP10-es kifejezetten bejön. :) a library-ban kicsit kicsik a betűk, de a lejátszó része rendben van.

(#389) kaller1


kaller1
veterán

.::> <::.

(#390) moonman válasza kaller1 (#389) üzenetére


moonman
titán

még mindig fake. :)

(#391) erdoke válasza kaller1 (#389) üzenetére


erdoke
titán

Ez jobb:

A legjobb aláírás a héten

(#392) oalex válasza erdoke (#385) üzenetére


oalex
senior tag

Akkor én sok hülyeséget írtam le, mert rosszul tudtam a kompatibilitást. Elnézést ha bárkit félre vezettem.
Tudnál még erről mesélni egy kicsit, mert nagyon érdekelne?
Közepes programozási ismertekkel rendelkezem, úgy hogy ne félts a szak zsargonoktól.

Minden esetre ha így van, akkor az nagyon jó hír, mert kisebb csiszolással a lényeges programokat könnyedén át lehet majd írni. Azaz nem ugyan az lesz mint pld egy XBOX játékot PS-re is meg írni.

Nem lesznek teljesen ujjak az API-ok? Ez eleve nem okoz a árírásnál gondot, azaz nem egyszerűbb akkor már előröl kezdeni?

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#393) kaller1 válasza erdoke (#391) üzenetére


kaller1
veterán

Valóban jobb, ez igazi? Amúgy nekem nem tetszik. :N

.::> <::.

(#394) oalex válasza kaller1 (#393) üzenetére


oalex
senior tag

Nem! Mind a 2 hamis. :N
Már a topic elején linkelték párszor és ott kibeszéltük.
W7 jpg képet megnyitsz a HD2 a kép nézegetővel, majd úgy lefotózod a készüléket.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#395) Karma válasza erdoke (#391) üzenetére


Karma
félisten

Ez meg mégjobb :DDD

Egyébként a CE kernel csak nagyon kis része a rendszernek.
Teljesen simán kettétörhető a kompatibilitás.

“All nothings are not equal.”

(#396) kaller1 válasza Karma (#395) üzenetére


kaller1
veterán

:DDD :C

oalex ok, értem. :R

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#397) Inarus válasza Karma (#395) üzenetére


Inarus
addikt

BAZZ! :DDD

(#398) erdoke válasza Karma (#395) üzenetére


erdoke
titán

Ezt én linkeltem egy másik témában, nem ééér! :N

A legjobb aláírás a héten

(#399) erdoke válasza oalex (#392) üzenetére


erdoke
titán

Én csak annyit tudok, amit az egyik riportban kikotyogott egy microsoftos emberke. Majdnem pontosan így fogalmazott, hogy a felületnek passzolnia kell az új UI-hoz (+ a stabilitási feltételeknek kell megfelelnie), és akkor mehet a régi progi. Az egyik demózásnál pedig leírta az újságíró, hogy az aktuális WinMo-s TomTom szépen futott a prototípuson.

A legjobb aláírás a héten

(#400) erdoke válasza erdoke (#399) üzenetére


erdoke
titán

OK, most meg úgy néz ki, csak félreérthető volt. Várjuk meg a MIX-et szerintem...

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.