Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ALI_G


ALI_G
veterán

"ezrek gyűltek össze" - a jó öreg Steve Ballmer :C

Pár apróságot végre sikerült összeszedniük akkor. Szerintem mindenki biztos volt benne, hogy bejelentik, max. a szkeptikusok vakarhatták a fejüket.

Kár, hogy decemberig várni kell, biztos van még mit elintézniük akkor.
Ha elérnek az iphone szinthez OS-ben, akkor már örülhetnek. Multitask-ot azért én szeretném :)

Végén még az is lehet (!), hogy symbian VS windows mobile 7 VS apple OS mérkőzés várható jövőre :)
De a maemo kiejti mindet ;]

(#2) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

Brutálisan jól néz ki a WP7!Meg a reklámban,ahogy szídták az "appokat",az kegyetlen volt,végre szembe szállnak az Apple-vel.

(#3) Bavid


Bavid
senior tag

Jól néz ki, de december.. nagyon késő lesz már ez addigra.

(#4) HardRic


HardRic
addikt

Jajj, de nem kéne ilyen felhozatal mellett ami most van. Főleg, hogy pár hónapja kijelntették, hogy ez most nem lesz jó.

Am, a poszt pár perce már kikerült, látom még beletettetek pár dolgot.

(#5) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Karácsony + csúszás = 2011 :(
Ettől függetlenül kíváncsi leszek rá, hogy mit tud.

(#6) EczkE


EczkE
addikt

Ez így nagyon tetszik, kíváncsi vagyok, hogy a sok ígérteből mi valósul meg. :)

Asszem mindenféleképpen!

(#7) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Na most akkor lesz multitask vagy nem?
Egyébként szimpatikus a WP7.

valami

(#8) szabi113


szabi113
tag

Na, csak ülnek ott okos emberkék is.

Még a ZuneHD megjelenésekor szentségeltem, hogy miért nem tolták bele az Xbox live-ot, a kis egyszerű játékok simán mennének.

Úgy látom éppen dolgoztak rajta, amikor szidtam őket :B

(#9) Ricardo válasza ALI_G (#1) üzenetére


Ricardo
félisten

Symbian vs windows mobile 7vs apple os vs android vs bada :K + maemo. remélem ebben a nagy versenyben erősen barátságos irányba mennek az árak.

(#10) GALARDO


GALARDO
addikt

Jó lett! :C

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#11) AS


AS
félisten

Hamarosan videó!!
láthatjuk élőben működés közben proto telon 7 et!!

LINK

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#12) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Csak nekem tűnt áttekinthetetlennek ez a képekből összemozaikozott UI?

Aki nem használ Facebook-ot, MS Live-ot, XBOX-ot és egyéb csodálatos közösségi varázslatokat, az mégis mire fogja tudni használni ezt a rendszert? Levélnehezéknek?

Nagyon vártam a bemutatót, mert reméltem, hogy valami olyat láthatok, ami alkalmas arra, hogy felvegye a kesztyűt a jelenlegi húzó rendszerekkel (Android, iPhone OS), de ez első látásra nem igen tűnik annak.
A Nokia az új Symbian UI-val, ami ugyan a konkurencia ügyes összeollózása, de mégis szimpatikusabb és élhetőbb, használhatóbb rendszer.

Sok vád éri az iPhone-t, hogy az Apple túlzottan magához köti, nos a végén megérjük, hogy szabadabb rendszer lesz, mint a Windows Phone 7 :)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#13) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Ha bármi köze lesz az Xboxos dashboardhoz, biztos hogy nem fogom használni.

(#14) plus44


plus44
veterán

Leírva jól hangzik, de nagyon igaz, majd az első 1-2 telón nyújtott teljesítmény után lehet messze menő következtetéseket levonni. Részemről már a ZuneHD is bejött, reménykedem.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#15) Straw


Straw
senior tag

Nekem eddig szimpatikus, csak lássuk már fizikai valójában is, mert eddig szép meg jó de amíg nem tudjuk hogy milyen HW-en milyen sebességgel fut, addig nem sokkal vagyunk előrébb, csak tudjuk hogy néz ki.

42

(#16) ALI_G válasza Ricardo (#9) üzenetére


ALI_G
veterán

ja igen, android. Elnézést google :)
a Bada az olyan mint valami BlaBla, csak rosszabbul hangzik.

remélem mi isszuk meg a :F mit is? :D Na mindegy, profitáljunk belőle!

(#17) Ricardo válasza Ulkesh (#12) üzenetére


Ricardo
félisten

Sajnos lassan minden rendszernek nagytestvér hangulata lesz :(

(#18) fairi válasza Ulkesh (#12) üzenetére


fairi
addikt

egyszer az életben igazat adok neked..
lehet az IPhone szabadabb lesz mint a Winmo.. :DDD :DDD
nekem is hasonló kérdések merültek fel benne,se xboxom nincs és nem is lesz,facebookom van,de nagy vok függő tőle,ritkán a pda-mról felnézek rá és csók,MS Live se ragadott el...

[ Szerkesztve ]

(#19) crey válasza Ulkesh (#12) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Basszus Ulkesh, még egy darab érdemi feature nem jelent meg, semmit nem tudunk a tudásáról, a testreszabhatóságáról, stb., csak bemutatták az új GUI-t kb.. - legalábbis a cikkből nekem más nem derül ki. :)
Várj még a véleménnyílvánítással. . .

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#20) Magimano


Magimano
aktív tag

erről tudtok valamit?

"Az új oprendszerrel szembeni eddigi legkomolyabb kritika az, hogy kiadásakor nem fogja támogatni a Flash-t, de a Microsoft és az Adobe is nyitott rá, hogy egy későbbi verziófrissítés megoldhassa ezt a hiányosságot"

mert ha így van akkor lehet hogy mégis csak baj van a Flash-el? :):):)

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#21) majom2


majom2
senior tag

Úgy tűnik szakítanak a geek image-el :) marad a buherátoroknak a 6.5

nekem is egy kicsit kaotikus, de legalább valami újjal próbálkoznak és ez értékelendő. Örülnék ha végre lenne konkurenciája az Iphone-nak... mivel attól csak még jobb lesz :)

(#22) Ulkesh válasza crey (#19) üzenetére


Ulkesh
őstag

Nem a cikk alapján írtam a véleményem, hanem az előadás videója alapján.

Nem értem, hogy lehet egy teljes mobil rendszert olyan szolgáltatások köré szervezni, amit nem várhatunk el, hogy mindenki használ.
A többi rendszerben is rendszerszinten jelen vannak ezek (pl. Android), de nem uralkodnak azon el, hanem szépen megvannak a háttérben és ha nem akarja valaki használni, akkor nem kényszerítik rá.

Persze ez még csak egy demonstráció volt, sok minden változhat még decemberig, de a most látottakról ezek a gondolatok jöttek elő nálam.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#23) Ulkesh válasza majom2 (#21) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Örülnék ha végre lenne konkurenciája az Iphone-nak... mivel attól csak még jobb lesz "

Most már én is nagyon kíváncsi vagyok a 4.0-ra és az új készülékre. Jobs nagyon kivár és kivételesen mindenkit előre enged, szóval vagy tényleg akkora durranás van a tarsolyában ami miatt mosolyogva dörzsölgeti a tenyerét a mostani bemutatókat (MeeGo, Bada, Symbian^3, Windows Phone 7) látva és a végén elviszi a babért, vagy még nem készültek el időre a fejlesztéseikkel és csúsznak a bemutatással.
Mindenesetre a lecke fel van adva, mert a jelenlegi készüléküket és rendszerüket most éri be a konkurencia és vagy felmutatnak megint valami olyat amitől a mobil iparág fejreáll, vagy beállnak a sorba és a "4G" csak egy új készülék lesz a sok közül.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#24) Quasi_modo válasza majom2 (#21) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Örülnék ha végre lenne konkurenciája az Iphone-nak
Ne haragudj, de ez így hülyén hangzik. Rengeteg olyan gép van ami másnak sokkal szimpatikusabb mint az általad kedvelt alma.

valami

(#25) majom2 válasza Ulkesh (#22) üzenetére


majom2
senior tag

egyetértek, nyomasztóan eluralkodik az xbox meg a facebook. aki ezeket nem használja, annak baromi idegesítő lesz ha ez így marad. plusz engem nagyon zavar ahogy a szomszédos screen-nek belátszik a széle.
az is lehet h ezzel a demóval tesztelik a népet h milyen a gui fogadtatása.

(#26) baliii válasza Ulkesh (#22) üzenetére


baliii
senior tag

Nem teljesen ugyanaz, de például én már azt is utálom, hogy az apple cuccokhoz iTunes kell, sztem az egyik legrosszabb zenelejátszó program amivel valaha találkoztam, ráadásul hiába van 2 magos proci a laptopomban 2GB rammal, néha katasztrofálisan lelassul, és olyan dolgokat csinál amit fel sem tudok fogni, hogy maradhattak benne. Egyetlen előnye, hogy legalább rendezettek a zenék a touchomon :) Ennek ellenére használom, mert az ipod touch meg egy szuper kis cucc amiről nem mondok le a buta iTunes miatt :D

(#27) tDr1v3r válasza Ulkesh (#22) üzenetére


tDr1v3r
veterán

De egyik szolgáltatást se kötelező használni... anélkül is megy a rendszer. :)
@majom2: miért is "szakítanak" a gi-vel?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#28) AS


AS
félisten

2 videó élöben mindenki nézze meg.
Működik ez mar, igaz nem tudjuk milyen hardver volt a gép alatt de megy ez mar :)
LINK

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#29) David75


David75
őstag

Az alap menü nagyon átláthatatlan és lényegi értelme sincs hogy miért ilyen,a zune felület jó.De én is azt mondom az új symbian sokkalta jobban tetszett.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#30) majom2 válasza tDr1v3r (#27) üzenetére


majom2
senior tag

nekem ez a gui-rendszer annyira "merevnek" tűnik, h nem hinném h nagyon utat engednének a barkácsolásnak. nekem ez volt az első benyomásom. még a multitaszkról sem láttunk semmit, pedig ugye ez a wm egyik (ha nem a legnagyobb) erőssége jelenleg.

#24: persze, de a piacot szép lassan mégis meghódította - nem véletlenül.

(#31) Ulkesh válasza baliii (#26) üzenetére


Ulkesh
őstag

"én már azt is utálom, hogy az apple cuccokhoz iTunes kell, sztem az egyik legrosszabb zenelejátszó program amivel valaha találkoztam"

Ez igaz is meg nem is :D
Sajnos Windows-ra elég gyatrán sikerült portolni az iTunes-t ezért nem is vitatom a véleményedet, ellenben és OSX-en kiválóan elvagyok vele és nagyon szeretem. :)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#32) Ulkesh válasza tDr1v3r (#27) üzenetére


Ulkesh
őstag

"De egyik szolgáltatást se kötelező használni... anélkül is megy a rendszer."

Ez majd kiderül, ha kicsit jobban kivesézték, de egyelőre nem ez látszik a bemutató és a pár elérhető videó alapján.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#33) Ulkesh válasza majom2 (#30) üzenetére


Ulkesh
őstag

"nekem ez a gui-rendszer annyira "merevnek" tűnik"

Az ötlet, hogy a GUI egy nagy lap legyen aminek mindig csak egy részét lássuk a kijelző ablakán keresztül nekem végeredményben tetszik. A megvalósítás viszont egyelőre nagyon idegennek és áttekinthetetlenek tűnik. El tudnék képzelni egy home screen-t ahol a teljes lapot lehetne látni a főbb funkciók ikonjaival és rövid információival és érintésre bezoomolna megmutatva a részletes tartalmat. Mert nekem attól, hogy folyamatosan egyfajta kulcslyukon kell nézegetni egy nagyobb egész részleteit és nem lehet az egészre rálátásom (csak a promó videóban mutatják meg mi az elképzelésük) enyhe klausztrofóbiás érzéseim voltak :)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#34) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Itt van részletesebb demo: [link]

De nekem feltűnt valami, nektek nem hiányzik valami a bemutatóból és videókról?
Hol vannak az alkalmazások???

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#35) plus44


plus44
veterán

Megszokást igényel az biztos, merőben más, mint eddig bármi, de talán pont ezért jön be.:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#36) majom2 válasza Ulkesh (#33) üzenetére


majom2
senior tag

nekem is nagyon hasonló érzéseim vannak. minél több videót nézek meg, annál jobban idegesít h valami mindig ki- vagy belóg a képbe (szomszédos screen, szöveg a tetőn, stb). tutira megőrülnék tőle. nekem ez így nagyon sok (ue), és nagy kevés is egyszerre.
de mondom, az mindenképpen tetszik h próbálják a dolgot másfelől megközelíteni.

(#37) geri| válasza Ulkesh (#22) üzenetére


geri|
aktív tag

"Nem értem, hogy lehet egy teljes mobil rendszert olyan szolgáltatások köré szervezni, amit nem várhatunk el, hogy mindenki használ."

De pont ez a lényeg. Vedd meg, és muszáj lesz használnod a szolgáltatásokat...

LiveStrong

(#38) oalex


oalex
senior tag

Most minden épeszű gyártó lefog állni az újabb WM6-on futó verziók fejlesztésével és rá fekszenek az Androidra. Legalább míg megkapják az SDK-t. Én tuti ezt tenném a helyükben.

Kizárt a visszafelé kompatibilitás. Hisz egyértelműen teljesen más OS, de hát nem is igazán lehetett volna megoldani másképp ekkora váltást, mert ha marad a kompatibilitás, akkor megint csak egy skin-t tudott volna rá húzni az MS. Továbbá nagyon új tűnik hogy nincs multitask, csak valami fejlett PUSH rendszer, de a célnak így is megfelel.

Mobile Shell meg teljesen halálra lett ítélve a WM7-en. Jó példája a fentinek már nyomják is a SPB Mobile Shell 5.0 Androidra.

Örülök az újdonságnak, de nem örülök, hogy egyértelműen drasztikusan csökkenni fog az új WM6.x progik kiadása és a régiek fejlesztése (ez egyértelmű, hiszen most ilyen készülékem van és egy évíg ezzel kell beérnem, kivéve ha valami óriásit dobant az Android). Persze sokáig lesz sok embernek WM6-os készüléke még 2013-ban is, de mindig az újból megy el a több és a fejlesztők ara hajtanak. Jó sok iphone--os fog váltani WM7 re, mivel azt a jelenlegi formájában veri és az új UI-al/rendszerrel pont azt vette célba az MS.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#39) Dare2Live válasza Ulkesh (#34) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azt nem rovom fel majd jönnek. Meg jópár más dolgot se. béta decemberig sok idő van.

de az UI ahogy majom is írta vhogy nemjó egy jól megtweakelt HD2n lévő Sense ennél az UInál fényévekkel jobbnak tűnik. De egy Maemo, Heros Android, S3 is messze szimpibb. Ez a TWs Bada szinten szimpi: semennyire.

és amit te írtál FB, XB live ról na az is remélem nem úgy lesz. Ehez képest a google/szifon szorítása a szabadság netovábbja....

Egyelőre óriási csalódás. :(

oalex: Mivel tűnik ez jobbnak mint szifon?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40) Kumite válasza Ulkesh (#12) üzenetére


Kumite
aktív tag

Aki nem használ Facebook-ot, MS Live-ot, XBOX-ot és egyéb csodálatos közösségi varázslatokat, az mégis mire fogja tudni használni ezt a rendszert?

És aki nem használ AppStore-t és nem vásárol iTunes Store-on keresztül zenét, az mire használja az iPhonet?

(#41) oalex válasza Dare2Live (#39) üzenetére


oalex
senior tag

Mivel tűnik ez jobbnak mint szifon?

100x jobb integráció (más szolgáltatásokkal) és nem egy rakás passzív ikon van a nyitó lapon, hanem sokkal dinamikusabb és ugyan ez igaz az egészre. Még nem tudom, hogy szeretni fogom e, de az egyértelműen lejött abból hogy végig néztem a videót, hogy minden összefügg mindennel. Talán az intro tudja jó bemutatni, amivel kezdték a konferenciát. Az iphone olyan mint egy folyosón sok ajtó (icon) és ezeket nyitogatod és mind különböző szobába vezet. A W7 pedig mintha kilépnél az utcára.

De akár meg is fordíthatnám a kérdést. 3rd party apps-okat leszámítva, amik ügye most kezdenek majd el készülni. Az alap op. (WM7) rendszerben mi az amit a iphone-hoz képest nem hoz bőven? Sőt...

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#42) moonman válasza Ulkesh (#34) üzenetére


moonman
titán

"Hol vannak az alkalmazások???"
itt. ha 3rd party-kra gondoltál, akkor érdekelne, hogy hogy gondoltad egy éppen 5 perce bemutatott OS-nél.

"Aki nem használ Facebook-ot, MS Live-ot, XBOX-ot és egyéb csodálatos közösségi varázslatokat, az mégis mire fogja tudni használni ezt a rendszert?"
nem jelentkezel be ezekbe, és nem lesznek Facebook partnerek a telefonkönyvben, meg nem teszed ki az Xbox gamertag-edet. telefonálni azért majd így is lehet vele állítólag.

(#43) Dare2Live válasza oalex (#38) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

amúgy nem tudom mi kéne még WM6hoz progi, gyak minden fontos van rá. Android meg itt van 1.5év és még mindig nincs rá pl lossless player...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44) szab.tam


szab.tam
nagyúr

"telefon meg a PC két különböző eszköz"

ez azért egyre inkább meg fog dőlni. ha egy linuxos n900-at összehasonlítunk egy kis netbook-kal. hát, már nem sok különbség van....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#45) moonman válasza oalex (#38) üzenetére


moonman
titán

én sem fogok ám rögtön rohanni és lecserélni a HD2-met, és ennek több oka is van: egyrészt még nem vagyok biztos benne, hogy tetszik-e ez a dolog, még ízlelgetem kicsit, nagyon sok kérdésre nem kaptunk választ - igazából egyre sem, ami érdekelt volna. a másik pedig, hogy 2010 holiday még messze van.

(#46) oalex válasza Ulkesh (#12) üzenetére


oalex
senior tag

Ulkesh

"Aki nem használ Facebook-ot, MS Live-ot, XBOX-ot és egyéb csodálatos közösségi varázslatokat, az mégis mire fogja tudni használni ezt a rendszert? Levélnehezéknek?"

"Hol vannak az alkalmazások???"

Te szoktál gondolkodni mielőtt kérdezel? :( :( :F :F :W

Az összes platformra van valamilyen FB (stb) megoldás (a kedvencedre is), aki nem használja az nem ("you can customize manually" elhangzot és be is mutatták).
Iphone első bemutatóján milyen alkalmazások voltak? (ezt csak ezért kérdem, mert ha jól sejtem iphone fan(atikus) vagy, így talán még számodra is érthető a hasonlat. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#47) moonman


moonman
titán

(#48) erdoke válasza szab.tam (#44) üzenetére


erdoke
titán

Hát meg is szűnt jó gyorsan a a telefonos Maemo vonal... :DDD

A legjobb aláírás a héten

(#49) AS


AS
félisten

Hosszú elő bemutató ,
LINK

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#50) Ulkesh válasza oalex (#38) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Jó sok iphone--os fog váltani WM7 re, mivel azt a jelenlegi formájában veri "

Éppen ellenkezőleg, sokan akik gondolkodtak a váltáson, most meg fogják gondolni magukat. A WP7 egyelőre semmit nem mutatott ami kicsit is izgalmas lenne egy iPhone user-nek.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.