Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) #16820480 válasza erdoke (#400) üzenetére


#16820480
törölt tag

bár ugye nem lehet tudni még teljesen konkrétat, de én tartom azt a tippemet, hogy nem fognak futni a régebbi progik. egyrészt az egész gui-t át kéne írni hozzá amúgy is, plusz szerintem lesz ott bőven probléma az API-k körül is.
példának ott az M8, nincs semmilyen validációs megkötés, simán CE6-ra épülő rendszer, és az alap CE-s progik futnak szépen (csak a gui kicsit csúnya, de futnak), és mégis a wimo-s alkalmazások meg sem nyikkannak rajta. a legtöbbet fel lehet telepíteni, de nem indulnak el.

(#402) erdoke válasza #16820480 (#401) üzenetére


erdoke
titán

Egyelőre elég szépen alakul a 6.5.x vonal, ha áttennék új, modernizált kernelre, én jól ellennék vele. Jelenleg 6.5.5-ös ROM-ot használok némi optikai tuninggal + Office Mobile 2010 (threaded email, stb), és abszolút stabil, ráadásul a régi WinMo menük (amiket egyszer az elején átnézek, aztán hónapokig nem járok arra) is jól használhatók ujjal.

A legjobb aláírás a héten

(#403) oalex válasza erdoke (#400) üzenetére


oalex
senior tag

Akkor talán vissza vonhatom átmenetileg a [392] posztomat.
Nem mintha örülnék, mert jobb szeretem volna, hogy könnyed alakításokkal megoldható lenne a fejlesztőknek az át állás.
Tényleg várjuk meg a MIX-et, hátha ott valóban mindenki okosabb lesz. Ez a min. elvárás, ha már 300,000Huf főlőt vannak a belépő jegyek. Kötelező, hogy annyi pénzért sok okosat osszanak meg a néppel :DDD

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#404) #16820480 válasza erdoke (#402) üzenetére


#16820480
törölt tag

én értem, hogy te elég jól elvagy vele, meg még valószínűleg még egy rakás másik ember is, akik már megszokták a wimo jelenlegi felállását, de úgy tűnik, hogy az MS most inkább hanyagolni akarja ezt a réteget, hogy nagyobb tömegek felé tudjanak nyitni.

(#405) Ulkesh


Ulkesh
őstag

[link]

:D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#406) moonman válasza Ulkesh (#405) üzenetére


moonman
titán

? :D

(#407) Ulkesh válasza moonman (#406) üzenetére


Ulkesh
őstag

Ez nem jött össze.
A Hitleres videót akartam belinkelni, de mást sikerült, időközben azt meg törölték :)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#408) moonman válasza Ulkesh (#407) üzenetére


moonman
titán

én már rohadtul unom azt a videót. minden szarra adoptálják, már nem poén.

(#409) joey04 válasza moonman (#408) üzenetére


joey04
titán

Az iPadnél azért gondolom majd' lefordultál a székről annyira nevettél... ;]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#410) moonman válasza joey04 (#409) üzenetére


moonman
titán

rosszul gondolod.

(#411) oalex válasza joey04 (#409) üzenetére


oalex
senior tag

Az (ipad-os hitler) nekem telitalálat volt. Óriási sikere van. 1 hét alatt 4 millió nézőt nem könnyű összehozni a youtube-on, mert akármilyen címet adsz valaminek, ha sokan leszavazzák, akkor nem lesz nagy nézettsége. Ez viszont ügy 5pontos ahogy van. Tuti, hogy Jobs-ot álmába is kísérti az a videó és ez ne olyan mint a saját lánya, hogy csak úgy kitagadja a bíróságon, hogy nem az övé, mert ö steril (aztán persze mégsem, csak a tartás díja sajnálta).

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#412) #02683648 válasza oalex (#411) üzenetére


#02683648
törölt tag

Egyetértek, 10/10 :D

Amin besírtam az az a rész amikor a két titkárnő beszélget az előszobában: "Dont worry, you can play Flash games on my netbook" :C :R ROFL/LMAO

(#413) No-kia válasza #02683648 (#412) üzenetére


No-kia
őstag

ige, nekem is az a kedvenc részem, bár már tényleg sok hitler paródiát láttam és kezd uncsi lenni

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#414) joey04 válasza moonman (#410) üzenetére


joey04
titán

és ott is ennyire nyafogtál amikor belinkelték? ;]
ha igen, akkor ok

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#415) moonman válasza joey04 (#414) üzenetére


moonman
titán

nagyon ráérsz?

(#416) joey04 válasza moonman (#415) üzenetére


joey04
titán

látom kényes a dolog. gondoltam... ;]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#417) bmwk1200s válasza oalex (#411) üzenetére


bmwk1200s
őstag

És biztos véletlen a Lisa név a márka történetében.....jesszusom! :W :U

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#418) eycnes


eycnes
csendes tag

A windows embedded standard 2011-et alias windows embedded 7-et két hete releaselték a https://connect.microsoft.com/windowsembedded -on, bétázni tavaly óta lehetett. Azt se kísérte valami nagy érdeklődés, winmo7 sem fog konkurenciák mellet kitűnni.

[ Szerkesztve ]

(#419) moonman válasza eycnes (#418) üzenetére


moonman
titán

egyrészt ez még csak CTP, tehát nem végleges, másrészt milyen sajtóérdeklődést vársz egy embedded OS-nél? :F WinMo7 pedig már most kitűnik, pedig még csak egy 10 perces preview-t mutattak. :D

(#420) eycnes válasza moonman (#419) üzenetére


eycnes
csendes tag

Nem is tudom, arra számítanék, hogy kernel egy része közös. Sok új dologra számítpk microsofttól ebben az évben, Visual Studio 2010, .NET 4.0, és a mobil megoldások is fejlődnek, silverlight elvileg ki kéne jöjjön mobilra is. De valahogy ezek mindig pont egy lépéssel maradnak le a konkurenciától.

(#421) oalex válasza bmwk1200s (#417) üzenetére


oalex
senior tag

Dehogy véletlen. Na és? Letagadta a bíróságon vagy sem?
De ebbe ne is menjünk bele, ha valakit érdekel, az úgy is elolvassa a Job bácsi történetét a netten.

Ott van inkább, csak neked, csak most, az aláírásomban a legújabb húzása. Azon siránkozzál inkább, hogy már a józan esze is elment, hogy ilyet képes volt állítani.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#422) oalex válasza eycnes (#420) üzenetére


oalex
senior tag

Office 2010 (+Exchange 2010) kihagytad :DDD

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#423) moonman válasza eycnes (#420) üzenetére


moonman
titán

vs2010 meg .net 4 pl. miben marad le (és melyik) konkurrenciától?

(#424) bmwk1200s válasza oalex (#421) üzenetére


bmwk1200s
őstag

A könyv ami az életéről szól, most készül, legalább is az, amit végre vele készítenek. Szerintem ez lesz eddig a leghitelesebb, de majd meglássuk. Én úgy tudom, ha tévedek elnézést, hogy már jó ideje teljes értékű tagja a családnak a lánya....mondom, ha tévedek elnézést.

Az aláírásod jellemzésével is kicsit vitába szállok, mert szerintem itt a CD-nél a DVD-re gondol, mármint hogy a DVD javára ejtsék a CD-ket. Őszintén, ki használ még floppy-t? Én már BIOS-t is xp alól frissítettem.... :DDD
Azt, hogy ezeket az "ejtéseket" valóban ők csinálták e, azt nem tudom, de tény, hogy sok új technikát ők építettek be elsőként a gépeikbe.

A flash megint nehéz kérdés. Azt tudjuk, hogy macen szar. Nem rég volt egy video, nem is emlékszem hol láttam, ahol az egyik adobe-os emberke lényegében elismerte, hogy macre nem valami fényes a rendszerük, sőt.....de bizakodik a jövőben.
Az, hogy Steve bácsit ez nem hatja meg, és elkötelezte magát a html 5 mellett, így talán érthető.

És tudod, olyat állítani, hogy elment a józan esze....hát...hogy pont neki ment el??? (itt most direkt nem szólok be, csak annyit javasolnék, hogy ne égesd magad ezzel az aláírással....)
Az tény, hogy nem komplett az ürge, de hidd el, pontosan tudja mit csinál!!! :K

És ha a siránkozásnál tartunk, szerintem arra neked lenne okod Steve Ballmert ismerve! :DDD ;] Ő tényleg egy állat! (bár bírom a fejét!) :C

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#425) geri005


geri005
tag

Egyrészt nyakamat rá, hogy nem fognak futni rajta a mostani WinMo app-ok, másrészt ezzel a GUI-val nem lesz iPhone versenytárs...
Ez ki fög jönni egyátalán PDA-kra? Mert Windows Phone 7-ként emlegetik... a másik meg az, hogy a pofánkba tolnak facebooktól elkezdve xbox live-ig mindent, ahhoz állandó internetkapcsolat kéne... :Y

Ja és mielőtt leordítjátok a fejem, nem vagyok anti Windows Mobile, sőt használom is, de nálam már ez a mozaikos dolog megbukott... a 6.5 GUI-ja nagyon jól sikerült szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#426) oalex válasza bmwk1200s (#424) üzenetére


oalex
senior tag

Amiket leírtál, abból egyértelműen lejön, hogy milyen tájékozatlan vagy. Ez odáig nem lenne gond, de akkor miért állsz le vitatkozni? "szerintem", "ha tévedek elnézést", stb. Igen tévesz, nem lett volna egyszerűbb utána nézned mielőtt el kezdesz böfögni?

-Ha nem ismered a történetét, akkor minek pofázol bele (igen most írják majd azt amit Ö is jóváhagy, de attól még jócskán vannak dokumentálva róla anyagok). Majd pont azt fogja magáról leírni ami kellemetlen (pláne azok után, hogy csak azt bizonyítja, hogy Ö milyen egy őszinte alak). Igen most mér kibékült a lányával, de sokáig tagadta, még bíróságon is és nem volt hajlandó tartásdíjat fizetni. Dokumentálva van, hogy azt állította, hogy "steril" csak azért, hogy nem kelljen.
A te kis naiv világodban általában az a leghitelesebb önéletrajz amit magáról ír az ember. Ezek szerint biztos sokat olvasod Gyurcsány feri blog-ját és még sajnálod is, mert igazából ö csak áldozat. Komolyan hány éves vagy, hogy ilyet állítasz?

-Nem, nem a DVD-re gondolt. Megint csak nem néztél utána csak mondod a magadét. Legalább készülj fel mielőtt vitába szállsz. Konkrétan a CD említette és nem is véletlenül, hanem egyszerűn hülyeséget beszélt. kb mint a "ipad a legteljesebb internetezési élményt nyújtja" (nagyon teljes a Flash nélkül)

-Az csak a dolog egyik része, hogy abban sincs igaza, hogy vége a CD korszakának, hanem az a pláne, hogy azt állítja, hogy ez az Apple miatt van (na mégis adok egy kis puskát: itunes-ra utalt). És igen floppy-t nem használnak már sokan, de annak sem sok köze van a Applehez. Ennyire még te sem lehetsz elvakult.

-Steve Ballmert megér egy külön misét, de engem sehol nem fogsz látni öt védeni. Csak Apple fanatikusokat lehet az ilyennel kiborítani. Ezért is jársz át ebbe a topikba úgy hogy semmi érdemi hozzáfűzni valód nincsen. Engem meg hiába keresel az ipad topikba (ott hülyítsétek egymást amennyire bírjátok, ilyen jó, olyan jó).
-Már csak ezért megérte az aláírásom, hogy az ilyen hülye alma fan-okat bosszantsam, mert képtelenek bármilyen kritikát megemészteni az istenüket illetően (az tökéletes). Ezért dörgölöm a szemedbe a kegyetlen valóságok, hogy legközelebb talán elkerüld az ilyen témákat.

Végezetül: nem, nem fogok linkelni, ha érdekel a téma (Jobs CD nyilatkozat, meg Jobs lánya, stb.), akkor szépen rá keressél rá magadtól.

U.I: jöhetsz itt azzal, hogy MS-fan vs. Alma-fan, egy kutya. De ajánlom a figyelmedbe azt a tényt, hogy ebben (az elvileg MS-fan topikban) egy darab olyan hozzászólást nem tudsz idézni amiben az van, hogy "ez az W7 kurva jó" vagy "nagyon bejön és király". Ismétlem, egyet sem tudsz! Ezért nem igazán mondhatni, hogy itt jó sok elvakult emberek van. Aki annyira oda van az MS ért. Elemben oda át nem egészen ez a helyzet. Szerinted ennek mi az oka?

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#427) oalex válasza bmwk1200s (#424) üzenetére


oalex
senior tag

Ja, még annyi hogy a Flash mellőzésének semmi köze mac problémához. A html 5 mellett sem "kötelezte" el magát, annál kicsit mélyebbre nyúlnak a szálak. De ezt sem tudok, akkor nem tudom, hogy hol kéne kezdened.

Megint adok két tippet:
Nála minden pénzről szól
Flash= fut rajta más is nem csak web médiák = nincs appstore/jogdíj megkerülés = Apple kaszál
html 5= jaja, de nem ám az ingyenes Ogg Theora codecs, hanem csak és kizárólag a fizetős H.264 formátummal = Apple kaszál.
Bár ahogyan elnézem, ez neked már magas lesz. Viszont érdekes apple fanboy vagy, mert a legtöbb ezt a részt legalább tudja, hogy a Flash-t miért kerülgeti annyira a Jobs. Nem hiába pattognak, hogy már pedig tegye bele. Nézd meg pld. a macrumors fórumát.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#428) moonman válasza geri005 (#425) üzenetére


moonman
titán

te, egy Windows-os pda-hoz amúgy sem árt állandó internetkapcsolat, autót sem azért veszel, hogy üres tankkal tologasd az utcán.

nem tudom, mit tolnak a pofánkba, facebook, twitter eddig is volt a htc-kben, nem jelentkezel be, azt' el is felejtheted, hogy ott van a program.

a gui szerintem több, mint versenyképes, az iphone "gui"-ja egy halom ikon, annál mindenképpen fantáziadúsabb.

a 6.5 szerintem is jó.

(#429) bmwk1200s válasza oalex (#427) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Sok dolgot írhatnék, de nem süllyedek a te szintedre.
Megint csak azt a szegénységi bizonyítványt tudtad magadról kiállítani, hogy semmi értelmeset sem tudsz, csak megállás nélkül személyeskedni. Állandóan sértegeted a másikat, ahelyett hogy kulturáltan tájékoztatnál valakit a tényekről. Vitatkozhatnék veled, de tudom semmi értelme nem lenne. Hidd el, én inkább tévedek és kérek elnézést, mintsem olyan tapló ember legyek, mint te vagy.
Azt, hogy nekem adsz tanácsot, mi után kellene jobban utánanéznem, hát öreg....szerintem tanulj meg írni és olvasni is (természetesen értelmezve) először.
Több energiám rád nem fordítom, 70 alatti IQ-val rendelkező emberhez minek szóljak egyáltalán?

Tudod, én mindenkit tisztelek itt a lapcsaládnál, még olyat is, akivel már párszor jobban élcelődtünk a másikon, de téged csak sajnálni tudlak.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#430) oalex válasza bmwk1200s (#429) üzenetére


oalex
senior tag

Na ja, te nem személyeskedsz. Te minek hívod az amit te csinálsz, azaz a másik topikba való átjárkálás, csak a flame kedvéjért. Akármilyen szinten is vagyok, ez szerintem annál alacsonyabb.
Az egész posztodban egy olyan dolog sincs ami az enyémbe felhozott dolgoknak mondana ellent vagy ismerné el. Mivel nem is tudsz. Tipikus fanboy lépés: Nem tudsz mivel érvelni, rájössz, hogy rosszul tudod amit tudsz és akkor inkább elterelem a dolgot. Helyesírás, :U , ez aztán terelés (arról nem is beszélve, hogy neked legalább van mentségem: angol anyanyelvű vagyok, de nem is ez számít).
Minden amit most írtál, csak és kizárólag személyeskedés, de nem, te nem süllyedsz le az én szintemre (önkritikád az aztán van). Ezután írsz egy 12 soros posztot amiben csak az van. :DDD :DDD Jól van, én is csak sajnálni tudlak, akkor kvittek vagyunk? :DDD

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#431) oalex


oalex
senior tag

Újabb rövidke interjú a WP7S-ről: [link]
Árnyaltan megint arra utalnak, hogy HD2-n nem lesz W7

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#432) Ulkesh válasza oalex (#426) üzenetére


Ulkesh
őstag

" Konkrétan a CD említette és nem is véletlenül, hanem egyszerűn hülyeséget beszélt."

Azért nem akkor hülyeség az, sőt, ha nem érted mit akar mondani, akkor ez inkább téged minősít.
Talán nézzél utána, hogy hány zenei albumot értékesít évente az Apple az iStore-ból és ehhez képest mennyi zenét vásárolnak CD-n.
Ma már a CD mint adathordozó elavult technológia, az, hogy a zenei kiadók még mindig erőltetik, az az Ő szegénységi bizonyítványuk. A vásárlók zöme még ha meg is veszi CD-n rögtön legrabbeli a tartalmát, mert a számítógépén kívül nincs már más audio eszköze amibe be tudná rakni.

"És igen floppy-t nem használnak már sokan, de annak sem sok köze van a Applehez."

Nem bizony, végül is nem ők voltak az elsők akik ezt az adathordozót végleg száműzték a gépeikből :D

Ezt nem azért írtam, hogy vitát indítsak, mert veled azt nem lehet és teljesen felesleges is, mert képtelen vagy legtöbbször értelmezni a másik fél írásait és személyeskedésen kívül másra nem vagy képes.

Mindenesetre használj egészséggel sok floppyt és CD-t :D
(De ha gondolod ások neked elő a pincéből egy szalagos egységet, ha gondolod, vagy küldök néhány lyukkártyát :D)

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#433) Ulkesh válasza moonman (#428) üzenetére


Ulkesh
őstag

"te, egy Windows-os pda-hoz amúgy sem árt állandó internetkapcsolat, autót sem azért veszel, hogy üres tankkal tologasd az utcán."

No igen, de a kocsidat sem járó motorral hagyod a parkolóban, ugye?

"nem tudom, mit tolnak a pofánkba, facebook, twitter eddig is volt a htc-kben, nem jelentkezel be, azt' el is felejtheted, hogy ott van a program."

Valóban, ott akár le is törölheted, itt viszont lépten-nyomon beleütközöl, mert szinte mindegyik gyári alkalmazás szerves részeként szerepel.
Itt mit tiltasz le? A névjegyzéket, hívásnaplót, képeket, térképet?
Vagy mindegyik gyári szoftver helyett keresel egy külsőst amiben ezek nincsenek?

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#434) tuskooo válasza Ulkesh (#432) üzenetére


tuskooo
addikt

Persze, az Apple kihagyja a floppy-meghajtót és mindenki elkezdi hanyagolni, természetesen így működik a világ.

(#435) oalex válasza Ulkesh (#432) üzenetére


oalex
senior tag

ha nem érted mit akar mondani...,

Ezt inkább a fan-társadnak mond, mert ö nem értette, hogy mire célzod, lásd CD-DVD keverés.
Én pontosan tudom. Ettől fügétlenül nem igaz. hogy az Apple, vagy akár itunes miatt nem használ már a világ CD-t.

Nem bizony, végül is nem ők voltak az elsők akik ezt az adathordozót végleg száműzték a gépeikből
Akármilyen ostobának is gondollak, mégis mindig meg tudsz lepni azzal, hogy rá licitálsz. Te komolyan azt hiszed, hogy azért épült le a floppy piac mert az iMac-b már nem tettek floppy meghajtót?

Ezt nem azért írtam, hogy vitát indítsak
Hanem miért írtad? a mondat vége kimaradt. Da akármit is írtál volna oda, az kapásból nem lett volna igaz.

Te a vitákért élsz. Minden topikba ahol csak látlak, csak vitatkozol, mindenkivel. Mindegyikben legalább 20 embernek magyarázod a bizonyítványt párhuzamosan és mindig az a 20 ember a hülye mert nem ért téged. Soha nem ismered be ha tévedtél. Gyakran kevered a szezont a fazonnal. Valamint megrögzött alma hívő vagy. Hírhedt vagy erről és est senki nem fogja elvitatni. Legalább ezt próbáld belátni, főleg, hogy rengetegen írták ugyan ezt rólad/neked.

Ki is voltál már ban-ólva pont emiatt. Sőt az mondja talán rólad a legtöbbet, hogy képes voltál azért egy második accountott is csinálni, hogy magadat meg támogasd a vitákba, de szerencsére lebuktál és ki tiltottak a másikat. Ez aztán a beteges!
[link]

Annyira mániád ez, hogy még priviben is neki által zaklatni (ezért kellet, hogy letiltsalak). Még egyszer mondom (ezt már jó sokan írták neked, de nem hallgatsz senkire). Fordulj orvoshoz, mert ha valóban 40éves vagy, akkor ez csak rosszabb lesz.

Hires vagy a PH-n, meg a MA-n, ez idáig nem baj, hanem az, hogy miről vagy híres, ha nem tudod, akkor kérdez utána, ha meg igen, akkor nem tudom, hogy tudsz magaddal élni.
Sugók neked egy kicsit: Nem az a baj ha az ember vitatkozni. Sokan szoktak vitatkozni, meg vitatni dolgokat, ez az egyik leggyakoribb a nyilvános fórumokon. Nem ezért van rád mindenki ki akadva. Veled egyszerűen nem lehet, viszont annál inkább erőlteted mindig.

És persze a végére az óvodás megjegyzéseid: Mindenesetre használj egészséggel sok floppyt... mintha az egész világ hülye lenne, hogy én bárhova is azt írtam, hogy egyáltalán használok floppyt (vagy akár CD-t). :C

De lám, már megint bele estem a csapdádba, pedig jó párszor megfogadtam, hogy nem álok veled szóba. Olyan mint ha egy olyan emberrel beszélnék, akinek csak szája van, de füle nem. Írogassál csak nyugodtam, minden erőmön azon leszek, hogy ne reagáljak...

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#436) Ulkesh válasza oalex (#435) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Én pontosan tudom. Ettől fügétlenül nem igaz. hogy az Apple, vagy akár itunes miatt nem használ már a világ CD-t."

A világ azért szokik le a CD használatról, mert legtöbben digitális formában (mp3) vásárolnak már zenét és így is akarják használni. Valami véletlen folytán meg a világ legnagyobb internetes zenei áruháza az iTunes, szóval, ha nem látsz párhuzamot, az a te problémád.

"Te komolyan azt hiszed, hogy azért épült le a floppy piac mert az iMac-b már nem tettek floppy meghajtót?"

Vagy nagyon fiatal vagy, vagy nagyon szemellenzős. De én még emlékszem, hogy az iMac megjelenése után a fél IT ipar azt kezdte másolni, közte azt is, hogy nincs floppy. Az USB is ezután kezdett robbanásszerűen elterjedni és szinte minden USB-s kütyü áttetsző iMac-es designt kapott. Persze, szerinted ez is véletlen és nem igaz :D

"Da akármit is írtál volna oda, az kapásból nem lett volna igaz."

Látod, ezért nem érdemes veled vitázni.
A partner vagy hülye, vagy hazudik, de igazad csak neked lehet :D

"Ki is voltál már ban-ólva pont emiatt."

Nem egyedül, ott azért moonman is kavargatta a sarat elég rendesen :)

"Sőt az mondja talán rólad a legtöbbet, hogy képes voltál azért egy második accountott is csinálni, hogy magadat meg támogasd a vitákba, de szerencsére lebuktál és ki tiltottak a másikat. Ez aztán a beteges!"

Az a beteges, hogy hülyeségeket beszélsz minimális ismeretekkel.
Igen, valóban volt egy másodnickem, amit kizárólag hirdetésre használtam, a gond ott volt, hogy nem léptem ki és úgy válaszoltam egy kérdésre, de a válaszból is egyértelmű volt, hogy én írtam és ezt soha nem is tagadtam (főleg, hogy ha jól emlékszem a szakmai oldalra írtam be vele.)

"Annyira mániád ez, hogy még priviben is neki által zaklatni (ezért kellet, hogy letiltsalak). "

Azt normális ember nem venné zaklatásnak, hogy topicon kívül megpróbálok szót érteni veled, de végül is nem lepődtem meg a reakciódon. Hülyeségeket írtál itt is és ahhoz ragaszkodsz a végsőkig, hibás adatokra hivatkozol és mindenki hülye aki mást mer írni. No ez jellemző rád.

"De lám, már megint bele estem a csapdádba, pedig jó párszor megfogadtam, hogy nem álok veled szóba."

Én megkérnélek, hogy legközelebb csak akkor tegyed, ha emberként tudsz válaszolni és értelmes érveid is vannak. Személyeskedésre, sárdobálásra nem kíváncsi szerintem senki sem.
Véleményt ettől még fogok nyilvánítani, akár a te hozzászólásoddal kapcsolatban is, de nem kötelező rá válaszolnod...

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#437) moonman válasza Ulkesh (#436) üzenetére


moonman
titán

"Vagy nagyon fiatal vagy, vagy nagyon szemellenzős. De én még emlékszem, hogy az iMac megjelenése után a fél IT ipar azt kezdte másolni, közte azt is, hogy nincs floppy. Az USB is ezután kezdett robbanásszerűen elterjedni és szinte minden USB-s kütyü áttetsző iMac-es designt kapott."

WTF?! úristen, te melyik bolygón élsz, ember? :Y :F :W

(#438) moonman válasza Ulkesh (#433) üzenetére


moonman
titán

"No igen, de a kocsidat sem járó motorral hagyod a parkolóban, ugye?"
ez most mire akart hasonlat lenni? mert nem egészen világos.

"Valóban, ott akár le is törölheted, itt viszont lépten-nyomon beleütközöl, mert szinte mindegyik gyári alkalmazás szerves részeként szerepel. Itt mit tiltasz le? A névjegyzéket, hívásnaplót, képeket, térképet?"
mit ütközöl? mibe? hol? bazeg, nem hiszem, hogy majd' egy hét alatt nem sikerült felfogni: NEM JELENTKEZEL BE ÉS AKKOR NEM JELENIK MEG. ennyi. szerinted a névjegyzék, naptár, térkép nem működik facebook nélkül, vagy wtf? :F

képzeld el a HD2-ben is van facebook meg twitter, első bekapcsoláskor kivettem a pipát, hogy nem kérem, és azóta el is felejtettem, hogy vannak. arra leszek kíváncsi, akkor mit mondasz, ha a szifon os 4 is csupa szósöl service köré fog épülni. (tudom, az istenkirály lesz, mert a zalma csinálta, sőt lehet, hogy készítenek egy nagy applenet közösségi banzájt, ahová minden almás beléphet és akkor ott örülhettek egymásnak.)

[ Szerkesztve ]

(#439) Ulkesh válasza moonman (#438) üzenetére


Ulkesh
őstag

"WTF?! úristen, te melyik bolygón élsz, ember?"

Ezt én is kérdezhetném :)
Az iMac megjelenésekor én is rühelltem a mindenhol megjelenő áttetsző dobozokat és iMac és iMac design majmolásokat.

"ez most mire akart hasonlat lenni? mert nem egészen világos."

Pedig egyszerű, a kocsidban is csak akkor járatod a motort amikor szükséges, nem örülnél neki, hogy a parkolóban is elindulna. A telefonodon sem igazán célszerű, hogy nonstop internetkapcsolaton lógjon, csak, hogy mindig tudhasd, hogy Pistike éppen mit csinál.

"NEM JELENTKEZEL BE ÉS AKKOR NEM JELENIK MEG."

Ez feltételezés, vagy konkrét tudás? Link?
Eddig ahány képet, videót láttam, mindegyiken szervesen be vannak épülve ezek a funkciók. Én elhiszem, hogy ki lehet kapcsolni, de erről spekuláción kívül van valami konkrét infód, esetleg videód?

"arra leszek kíváncsi, akkor mit mondasz, ha a szifon os 4 is csupa szósöl service köré fog épülni."

Már írtam, hogy logótól függetlenül unszimpatikus ez a megoldás és itt sem tetszene, ezeket nem azért kifogásolom, mert Windows, hanem azért mert nem tetszik!

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#440) moonman válasza Ulkesh (#439) üzenetére


moonman
titán

"A telefonodon sem igazán célszerű, hogy nonstop internetkapcsolaton lógjon, csak, hogy mindig tudhasd, hogy Pistike éppen mit csinál."
mivel most már köztudott, hogy nem szósöl networközök, nyilván nem azért lóg nonstop. másra is lehet ám internetet használni.

"Ez feltételezés, vagy konkrét tudás? Link?"
ácsi, te kezdted szarozni, hogy anélkül használhatatlan. ez feltételezés vagy konkrét tudás? link?

"Eddig ahány képet, videót láttam, mindegyiken szervesen be vannak épülve ezek a funkciók."
nemár, hogy a sajtótájékoztatós demóban bemutatják, mire képes. elképesztő. ("itt egyébként facebook infók is megjelennének, meg lejönnének a flickr képek is, csak nem állítottuk be, mert amúgy enélkül is működik" - élethű?)

"Már írtam, hogy logótól függetlenül unszimpatikus ez a megoldás és itt sem tetszene, ezeket nem azért kifogásolom, mert Windows, hanem azért mert nem tetszik!"
nekem sem tetszik, de az én agyam rá tud állni, hogy esetleg ezek nélkül is kezelhetem a dolgot - mint ahogy teszem azt a mostani rendszerrel is. ja és antipatikus. ;]

[ Szerkesztve ]

(#441) Ulkesh válasza moonman (#440) üzenetére


Ulkesh
őstag

"ácsi, te kezdted szarozni, hogy anélkül használhatatlan. ez feltételezés vagy konkrét tudás?"

Ácsi, a bemutatott riportokból, előadásokból, videókból én ki tudok indulni, te meg csak feltételezed, hogy ki lehet kapcsolni. A kettő nem ugyanaz.

"nemár, hogy a sajtótájékoztatós demóban bemutatják, mire képes. elképesztő. "

Valahogy azért fura, hogy a Settings menüt messzire elkerülik az összes videón, bemutatón mégis alapból feltételezed, hogy lehetséges.
Más rendszer bemutatója esetén érdekes módon erre is részletesen kitérnek (szinte mindegyik Android, Symbian, vagy Maemo bemutatón van részlet a beállításokról is).
Egyébként nagyon is elképzelhető, hogyha ezt tekintik az új rendszer leglényegesebb tulajdonságának (gondolom ezt nem vitatod, hisz ezt hangsúlyozzák mindenhol), akkor azt nem engedik megkerülni, hisz abból nekik nincs előnyük.

"nekem sem tetszik, de az én agyam rá tud állni, hogy esetleg ezek nélkül is kezelhetem a dolgot"

Ha hiszed, ha nem, ezt én is elfogadom, amit vitatok az az, hogy minden konkrét infó nélkül készpénznek veszel valamit ami akár nem is lehet igaz. Engem zavar, hogy bár eddig sarkalatos pont volt a rendszer testre-szabhatósága, mégis erről alig esik szó és a beállítási lehetőségeket igen gondosan elkerülik.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#442) moonman válasza Ulkesh (#441) üzenetére


moonman
titán

"Valahogy azért fura, hogy a Settings menüt messzire elkerülik az összes videón"
neked. a Windows 7 demózást sem a vezérlőpulttal kezdték. ez egy preview volt egy több, mint 8 hónap múlva megjelenő rendszerről, képzeld el, hogy a látványos és érdekes dolgokat fogják megmutatni, nem a beállításokban kezdenek turkálni. :U

inkább hagyjuk...

(#443) Ulkesh válasza moonman (#442) üzenetére


Ulkesh
őstag

"a Windows 7 demózást sem a vezérlőpulttal kezdték."

Már a legelső Windows 7-es bemutatónál volt részlet a vezérlőpultból is :D

"egy több, mint 8 hónap múlva megjelenő rendszerről, képzeld el, hogy a látványos és érdekes dolgokat fogják megmutatni,"

Eddig a WinMo egyik legjobban hangoztatott előnye a testre-szabhatóság, ezt te is többször kihangsúlyoztad, akkor nem lenne egyértelmű, hogy a legújabb változatnál is kitérjenek erre, már csak azért is, mert a látványos megjelenés, animációk, áttűnések nagyon jól mutatnak egy bemutatón, csak a napi használatnál kicsit idegesítőek egy idő után és nem mindegy, hogy ez finomhangolható, vagy sem. Főleg, ha ilyen sok időt vesz el a rendszer kezelésénél, mint ahogy a videókban látszik.

De igazad van tényleg hagyjuk, mert csak elméleti alapú a vitánk, hisz sem te cáfolni, sem én védeni nem tudok igazából :)
Folytassuk majd, ha kézzel fogható lesz a dolog :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#444) moonman válasza Ulkesh (#443) üzenetére


moonman
titán

folytassa a halál.

(#445) joey04 válasza moonman (#440) üzenetére


joey04
titán

Mint azt már egyszer valaki belinkelte neked, az unszimpatikus is helyes szó (már)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#446) moonman válasza joey04 (#445) üzenetére


moonman
titán

nem helyes, csak elterjedt.

(#447) joey04 válasza moonman (#446) üzenetére


joey04
titán

pont neked linkelték már régebben, hogy de már helyes.
keresd meg inkább

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#448) moonman válasza joey04 (#447) üzenetére


moonman
titán

nem már helyes, hanem már "elfogadott". ettől még nem lesz helyes.

(#449) joey04 válasza moonman (#448) üzenetére


joey04
titán

hát erről sem fogjuk meggyőzni egymást.
kár hogy a linkre akkor sem válaszoltál... no mindegy.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#450) eycnes válasza moonman (#423) üzenetére


eycnes
csendes tag

vs2010 add-inekben pl nyomában sincs egy eclipse-nek. .net 4-el kevesebb bajom lenne, de mondjuk Qt gyorsabb és portolhatóbb, és töredéke az erőforrásigény. Persze ettől még nafyon várok mindent microsofttól, csak vesd össze, hogy a google mi minden újdonságot talál ki évről-évre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.