Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) moonman válasza Ulkesh (#249) üzenetére


moonman
titán

"Az MS végülis igen életképes a mobil piacon, ezt is alátámasztja a szédítő 2-3% amivel jelenleg képviseltetik magukat a piacon."

nem, ezt az támasztja alá, hogy tizenöt éve jelen vannak, és 2010-ben egy az eredetihez még mindig közelálló szoftverrel olyan gépeket adnak ki, mint pl. a HD2.

mellesleg sokan kicsit el vannak tájolva ezzel a mobilbiznisszel kapcsolatban. tény - ahogy Ballmer is mondta - hogy nagyon dinamikusan fejlődő versenyszféráról van szó, de a mobil üzletág a Microsoft összbevételének még mindig csak 1-2%-át adja, tehát ez nekik jelenleg úgymond presztízs-divízió. (értsd: nem fognak belerokkanni, ha csak a második-harmadik generáció fut be - lásd Xbox)

[ Szerkesztve ]

(#252) Integra válasza moonman (#248) üzenetére


Integra
titán

az mikor lesz? bár igyekszem figyelni, úgyis befogod linkelni. :)
ha a bills az amire gondolok, akkor az nagyon jó lehet talán.

mod: az még akkor egy kis idő:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#253) bmwk1200s válasza moonman (#250) üzenetére


bmwk1200s
őstag

:DDD Az aláírásod Plastik-ról van? :D

Semmit sem írok alá!

(#254) Integra válasza moonman (#250) üzenetére


Integra
titán

az analóg óra a jobb oldalában, az statikus és csak dísz? jópofa lenne, ha állandóan az aktuális időt mutatná:)
nekem amúgy tetszik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#255) moonman válasza Integra (#252) üzenetére


moonman
titán

March 15-17th, 2010, Las Vegas

(#256) moonman válasza Integra (#254) üzenetére


moonman
titán

azok csak ikonok, az aktuális sávnak megfelelő ikonok jelennek meg ott.

#253: igen.

[ Szerkesztve ]

(#257) Integra válasza Ulkesh (#249) üzenetére


Integra
titán

de rühellem ezt a begyepesedett agyú tipikus magyar egyszerű mentalitást... :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#258) bmwk1200s válasza moonman (#256) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha szabad megosztanom a véleményem, nekem is picit kaotikus elsőre a videók alapján a gui, de ez nem jelenti azt, hogy lebecsülném, vagy nem látnék fantáziát az új rendszerben. Én is azt mondom, hogy nagyon dicséretes amit a MS véghez vitt; vagyis eldöntötték, hogy egy teljesen új rendszert készítenek és ezt meg is tették. :C
Nem szeretném, hogy ezért nekem esettek, szerintem teljesen korrektül fogalmaztam. Sőt tovább megyek, komolyan figyelemmel fogom kísérni az új rendszer alakulását egészen az év végi megjelenésig, de egyenlőre nekem a szifon jobban bejön.

Ez az aláírás LOL! Ebben teljesen veled értek egyet!

Semmit sem írok alá!

(#259) Ulkesh válasza Integra (#257) üzenetére


Ulkesh
őstag

:D

Ja kérem, ha nem ért veled egyet valaki, akkor az már csak ilyen.
Kedves idegenbe szakadt hazánkfia.... :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#260) oalex válasza bmwk1200s (#258) üzenetére


oalex
senior tag

Ez teljesen tiszta beszéd. Senki nem fog neked esni, mert ez tetszik, vagy az tetszik. Azt minden épp eszű ember tudja, hogy szubjektív.
Ha végig olvasod a topic-ot, akkor látnod kell, hogy ulkesh meg a majomával sem azért szált vitába bárki, mert "tetszik neki" vagy "nem tetszik neki". Sőt sokunk még nem döntötte el, hogy teszik e vagy sem.

Az veri ki mindenkinél a biztosítékot, hogy míg egyik helyen olyan mondatokat ecsetelnek, hogy "a tények makacs dolgok", addig a másik helyen meg olyan érveket próbáltak felhozni a véleményük támogatására, amik nem fedték a valóságok. Nem fogom ismételni magam, csak fuss végig a topik-on és érteni fogod.

kb. olyanok voltak az érvek, hogy "azért lett szar az iphone mert nem lehet vele ékezetes betűket írni"= ugye nem az a baj ezzel a mondattal, hogy nem tetszik nekem az iphone, hanem, hogy rosszul tudom amit gondolok, mert igenis lehet vele ékezettet írni.
És mire kijavítanak, hogy de igen lehet, akkor nem, hogy beismerném, hogy tévedtem, hanem máris lököm a másik hülyeséget. Remélem érthető.
Na jó mégis pár példa:
Szar...
"mert kötelezően néznem kell a FB meg a tweeters": nem igaz mivel személyre lehet szabni, azt, hogy mi jelenik meg.

"mert ha kikapcsolom, akkor gyakorlatilag egy üres képernyőt fogok bámulni": úgy megint nem igaz, hisz a FB, tweeter csak egy töredéke (az egyébként is kezdetleges) UI-nak (hub). Ott van az Productivity (naptár, outlook, task, stb), People (contacts, stb). Massaging (SMS, mail, stb), Internet, Games, Music, Pictures, Videós, Apps, Marketplace, Bing, stb. Itt még olyanok nem is voltak, hogy Weather meg hasonló okosságok, amikhez nem is kell nagy fantázia, hogy tudja az ember, hogy lesz olyan hub.

"mert nincsenek apps-ok": könyörgöm, dec i megjelenés, hány app volt az első iphone bemutatóján? most írják majd őket hozzá, pont mint az iphone-hez. Mennyire kell makacsnak és ostobának lenni, hogy azt gondoljuk, hogy nem lesznek rengetegen hozzá.

"mert csak 8 app hoz lehet shortcut-ot adni", ezt már nem is kommentálom.
és mikor már azt hiszi az ember, hogy teljesen kifogyott a hülyeségekből, akkor...

"mert 5-6 érintés kell a műveletek végre hajtásához, míg az iphonal csak 2": Erre kérünk egy konkrét példát egy olyan műveletről ami szerinte az egyiken 2 érintés és a másikon 6, de arra már nem futja neki. Inkább kereket old (ez konkrétan a majom volt).
Da ha magunktól is végig gondoljuk, tudjuk, hogy baromság. Vegyük a legalapabb funkció "felhívni valaki a telefon könyvből". Nézzük csak meg, hogy hány lépés az iphonon. És a W7-en (demo-n ki lehet próbálni)? Vagy vegyünk egy web oldal megtekintését? Vagy egy kép megtekintését? vagy inkább egy levél írását? bármit...
Semmilyen fölényt nem látok. Ha te igen akkor kérlek, hogy jelezd egy konkrét műveleti példával és én bebizonyítom neked, hogy nincs igazad, azzal, hogy levezetem neked mind két készüléken ugyan annak a műveletnek a végrehajtását. Ennél korrektebb ajánlatot keresve sem találsz.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#261) bmwk1200s válasza oalex (#260) üzenetére


bmwk1200s
őstag

"Ha te igen akkor kérlek, hogy jelezd egy konkrét műveleti példával és én bebizonyítom neked, hogy nincs igazad, azzal, hogy levezetem neked mind két készüléken ugyan annak a műveletnek a végrehajtását. Ennél korrektebb ajánlatot keresve sem találsz."

Én nem állítottam az ellenkezőjét, innentől fogva nem is értem a felszólításod... :F
Tudom, hogy nekem a képernyőzár feloldásától 2 érintés, hogy felhívjam a legfontosabb személyeket, 3 ha valaki mást akarok. Fogalmam sincs,hogy ez winmo-n hogy megy, de nem is érdekel, elvégre én nem állítottam, hogy több lépés lenne.
Nem kerestem ajánlatot, de köszi, hogy írtál nekem... :)

U.I.: Eszembe jutott a net, amit írtál is. Nekem, megint csak a képernyőzár feloldásától, 2 érintés, hogy megnézzem a kedvenceket és nyilván sokkal több, ha akkor kell bepötyögnöm a web címet.
A kép nézegetés 2 érintés, konkrét kép 3 érintést igényel.
Szóval ha már engem találtál meg ezzel, akkor kérlek írd le nekem hogy megy ez winmo-n, mert tényleg nem tudom.

Semmit sem írok alá!

(#262) oalex válasza bmwk1200s (#261) üzenetére


oalex
senior tag

Nem neked írtam az egészet, csak az elejét.

Mindettől függetlenül máris írom a műveleteket, hátha bujtatottan figyel a majom, csak szégyenli, hogy hülyeséget beszélt.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#263) moonman válasza bmwk1200s (#261) üzenetére


moonman
titán

"írd le nekem hogy megy ez winmo-n"

felülettől függ. :) lehet ezerféleképpen. két-három kattintásnál semmilyen felületen nem több egyik művelet sem. marhaság ezen vitatkozni.

(#264) Integra válasza oalex (#260) üzenetére


Integra
titán

"és én bebizonyítom neked, hogy nincs igazad,"
ezt inkább úgy érdemes megfogalmazni, hogy igyekszem megmutatni, hogy nem biztos, hogy így van. mennyivel jobban hangzik, nem?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#265) tuskooo válasza Ulkesh (#249) üzenetére


tuskooo
addikt

Igen, ezt majd beszéljük meg 1 év múlva. Az MS végülis igen életképes a mobil piacon, ezt is alátámasztja a szédítő 2-3% amivel jelenleg képviseltetik magukat a piacon.

A 9%-ra gondolsz? De jó lenne, ha egyszer nem ferdítenéd a valóságot...

(#266) oalex válasza bmwk1200s (#261) üzenetére


oalex
senior tag

Tudom, hogy nekem a képernyőzár feloldásától 2 érintés, hogy felhívjam a legfontosabb személyeket, 3 ha valaki mást akarok.
Eszembe jutott a net, amit írtál is. Nekem, megint csak a képernyőzár feloldásától, 2 érintés, hogy megnézzem a kedvenceket és nyilván sokkal több, ha akkor kell bepötyögnöm a web címet.
A kép nézegetés 2 érintés, konkrét kép 3 érintést igényel.
Szóval ha már engem találtál meg ezzel, akkor kérlek írd le nekem hogy megy ez winmo-n, mert tényleg nem tudom.

Kezdeném is az elején (ezt nem is kérdezted, de mégis a leggyakoribb műveletek egyike):
Megnézni, hogy egyáltalán van e üzenetem (SMS vagy Mail):
iphone: 2 érintés (HW gomb majd képernyő zár feloldás)
W7: 1 érintés (csak HW gomb és a képernyővédőn látszik is)

innetől kezdve kihagyom a zár feloldást meg pont ugyan annyi érintés mind kettőnél.

Felhívni valakit::
kedvencek közúl:
iphone: 2 érintés
W7: 2 érintés (rá kattintasz a képére 1, majd rá kattintasz a "call mobile"-ra 2.)
(itt kiemelném, hogy nem is kell külön beállítgatnod a kedvenceket, mert a recent alatt magától aggregálja a leggyakrabban hívott számokat)

telefon könyvből:
iphone: 3 érintés
W7: (1 people, 2 kiválasztod, 3 call mobile)

Bongészés:
(web oldal neve begépelés nyilvánvalóan ugyan annyi mind kettőnél, cím hosszúságtól függően)
iphone: 2 érintés
W7: 1 vagy 2 - itt több változat is van-. 1 bing/search gomb, 2. enter. vagy csak 1 ha kedvencként a startup screen tiles közé ki van rakva a web oldal (dinamikus).

Kép nézeget:
iphone: 2 (3-ik a konrét kép)
W7: 2 (pictures 1, majd amit akarsz, vagy recent vagy album vagy más és itt is 3-ik a konkrét kép).

nemhogy 4, de 1 kattintásbeli különbség sincsen. majom remélem, hogy olvasod, sehol nincs 5-6 kattintás a fenti példákban. De még mindig szívesen megválaszolom az amire te gondoltál. Vagy bujkálj tovább és nehogy beismerd, hogy a seggedből húztad ki a hülyeséget szokás szerint.

P.S: Amúgy ahogyan moonman is írta és úgye ez a pláne a W7-ben, hogy mindenhonnan elérhető minden. Nem programokat nyitsz meg ellenben a iphonal, hanem műveleteket hajtasz végre. Kifejezettem erről szól az MS új koncepciója.
Ha nagyon keresünk erősséget a W7-nál, az pont a komplex műveltek végre hajtása, amivel jobb mint a iphone. Ott bizony bizony a W7 nél kevesebb kattintás kell mint iphonál.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#267) Ulkesh válasza oalex (#260) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Az veri ki mindenkinél a biztosítékot, hogy míg egyik helyen olyan mondatokat ecsetelnek, hogy "a tények makacs dolgok", addig a másik helyen meg olyan érveket próbáltak felhozni a véleményük támogatására, amik nem fedték a valóságok."

Érdekes, hogy te olyan dolgokat veszel készpénznek ami spekuláció és a szemmel látható elemeket, amiket kritikával illetek azokat meg nem fogadod el. :)

""mert kötelezően néznem kell a FB meg a tweeters": nem igaz mivel személyre lehet szabni, azt, hogy mi jelenik meg."

Linkeld be, hogy hol lehet személyreszabni a névjegyzéket, eseményeket, képeket stb. ahol kihangsúlyozottan ott vannak ezek social networking elmek.
Az, hogy a kezdőképernyő testreszabható, az nem érdekes, eddig is megoldható volt eztán is az lesz.

""mert ha kikapcsolom, akkor gyakorlatilag egy üres képernyőt fogok bámulni""

Ezt nem én írtam, de mivel az előbb felsorolt funkcióknál hangsúlyos szerepe van, ha nem töltöd ki pl. a névjegyzékben az adott partnerhez tartozó adatokat, akkor bizony nagy valószínűséggel lesz néhány üres oszlopod.

"mert nincsenek apps-ok"

Ezt sem írtam.
Azt írtam, hogy nincs helye a külsős alkalmazásoknak, a moonman által belinkelt egy hasábos görgetős lista nem éppen használható megoldás erre.
(Ez nem azt jelenti, hogy valóban nincs, csak azt, hogy nem mutattak erre használható megoldást.)
De nyugodtan linkelhetsz képet, ahol látszik egy olyan UI terület, ahonnan tudsz installált alkalmazásokat indítani.

"mert csak 8 app hoz lehet shortcut-ot adni"

Ezt sem én írtam, nem is igazán értem mit akart valaki ezzel mondani.

"mert 5-6 érintés kell a műveletek végre hajtásához, míg az iphonal csak 2"

Ezt sem én írtam.

Szóval örülök, hogy rengeteg dolgot nekem tudsz be, de egy részét nem is tudom ki írta, a másik részénél meg egyszerűen fel sem fogtad mit akartam írni :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#268) Ulkesh válasza tuskooo (#265) üzenetére


Ulkesh
őstag

"A 9%-ra gondolsz? De jó lenne, ha egyszer nem ferdítenéd a valóságot..."

Link? :)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#269) oalex válasza Ulkesh (#268) üzenetére


oalex
senior tag

Ha kapsz linket akkor sem fogod elismerni, hogy hülyeségeket beszélsz, de itt van egy hátha:

És ez csak USA, ahogy sokkal dominánsabb a BB meg az iphone mint bárhol máshol.

Link: [link]

Link: [link]

Ha világ szinten nézük, akkor meg 9%

wikipedia:

[link]

Na, a te linked?

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#270) joey04 válasza oalex (#266) üzenetére


joey04
titán

iPhoneon is ki lehet tenni egy weboldalt ikonnak, és akkor az is 1 érintés. :D
meg lehetne mail érkezést lock screenre kitenni jb után, meg is tettem, de engem mondjuk zavart
Arra lennék kíváncsi, hogy azt meg lehet-e oldani ezen az új felületen, hogy feloldás után 1 érintés legyen az alábbi funkciók elérése (tehát, hogy az összes alul felsorolt programot/funkciót egy érintéssel elérjem a feloldás után) :

-Üzenetek
-Óra (tehát ébresztés beállítása, világóra, stopper stb egy helyen)
-naptár
-számológép
-kamera
-Képek
-Youtube
-Időjárás
-GPS (igo vagy Gmaps vagy akármi)
-Voice Memos
-Notes
-Shazam (vagy bármilyen zenefelismerő)
-Twitter
-Beállítások
-Phone (ezen belül contacts és dialer is)
-Profilváltó
-Zene
-Internet
-Mail
-Szótár

(tudom, hogy most még nem lehet minden programnak W7 megfelelőt találni, de a kérdés kedvéért, tegyük fel, hogy van)

A videókat ugyan megnéztem, de jobban nem merültem bele az infókba, szóval ez nem vitaindító, hanem tényleges érdeklődés. :)

És mondjuk feloldás után 2 érintéssel ki/be kapcsolni (tehát a feloldás utáni 2. érintéssel már történjen is meg a ki/be kapcsolás) ezeket:
-3G
-Airplane mode
-Wifi
- és elérni a fényerő beállítását.

Azért érdekel, mert én most így használom a telefonom, és eddig az android rendszer volt a legközelebb ahhoz, hogy ezeket teljesítse, de az sem volt 100%. Az új rendszerek közül a Bada nem képes ezekre együttesen, így a w7 maradt, aminek van elvi esélye.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#271) erdoke válasza joey04 (#270) üzenetére


erdoke
titán

Remélem, ezt nem komolyan kérdezed, itt senki nem ismer részleteket a UI működésével kapcsolatban. Tehát puszta találgatás szinten: Ha a zárnál van olyan megoldás, mint a 6.5-nél, tehát hogy meg tudod adni, hová kerülj feloldás után, akkor a program indító is megoldhatónak tűnik, ahol a kiaggatott kedvenceid lehetnek az általad felsoroltak.

BTW, WM alatt eddig is megoldható volt, amit írsz... :K

(#269) oalex
Csakhogy a szifonventilatorok.hu-n nem ezt írták! :))

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#272) tuskooo válasza oalex (#269) üzenetére


tuskooo
addikt

Kösz, így nem kell nekem linkelnem :)

(#273) joey04 válasza erdoke (#271) üzenetére


joey04
titán

írtam, hogy nem mélyedtem bele a témába, azért kérdezek. :)
Csak mivel itt minden ilyen "hatalmas", ezért jutott eszembe, hogy így megoldható-e a dolog (figyelembe véve, hogy itt valóban nem konkrét programokat indítunk, hanem egy felülettel több dolgot is aktiválunk)
a kedvenceknél meg mintha nem lehetett volna ennyit kitenni, vagyis egy képernyőre úgy láttam nem, de lehet tévedek. Meg akkor a 2 érintéses ki/be kapcsolások elérése a kérdéses.

de ha ilyen dolgok még nem derültek ki, akkor térjünk vissza a kérdésekre majd később. :R

azt tudom, hogy eddig is meg lehetett oldani wm alatt, sőt még többet is ki lehetne pakolni (ahogy iphoneon is), de az eddigi wm rendszer nekem alapjaiban kuka. (ez persze magánvélemény)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#274) bmwk1200s válasza oalex (#266) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Bár már megelőztek, de én is leírom, hogy nekem is JB van. Tehát ezt felfoghatjuk egy fajta felületkezelőnek és lám, nekem is a telefonon megjelenik a mail, sms, nem sorolom, de mindent látok a locksreenen és még el is tudom olvasni, anélkül hogy fel kellene oldanom a zárat. Szóval max 2 érintés és mindent meg tudok oldani az alapvető feladatok közül.
A PS-edre válaszolva ebben biztos igazad van, de jó pár olyan alkalmazásom van, amiből elérek egy másikat.

Semmit sem írok alá!

(#275) oalex válasza joey04 (#270) üzenetére


oalex
senior tag

Már eleve érvénytelen a kérdés.
Te megint programok megnyitásáról beszélsz, jó részüket még meg sem írták az új rendszer alá. Mint számos helyen (és a videókon amit megnéztél) a műveletek vannak előtérbe helyezve értelemszerűen nem az a cél, hogy program icon-okkal legyen tele pakolva a képernyő az iphone-hoz hasonlóan. Amúgy ezt a jelenlegi (sőt a régebbi) WM-al is meg lehetett tenni. Ha ez lenne a cél akkor nem is kell új W7.

Továbbá nyilván valóan csak azt tudom én is amit te is láttál, egyszóval amit nem mutattak meg, pld számoló gép, azt nem tudom, de te sem, így nem érvényes azt kritizálni amit nem tudunk, se pro sem kontra (itt most nem konkrétan rád gondolok).

Összegezve, semmi extra nincs azokban a feladatokban amit leírtál, minden mezei WM képes rá. Ne ez a cél ha újat/jobbat akarunk.

Rengeteg idő van még a megjelenésig és mindenre szépen lassan választ kapunk.
Ezekre a kérdésekre (3G, airplane mode, stb.) te sem tudtad a választ a iphone bejelentése után kapásból, akkor most miért várod el?

A mondanivalóm lényege, hogy amit nem tudunk még, azt ne kritizáljuk. Max. kérdés ként merülhet fel. És én is kíváncsi vagyok a válaszokra. Természetesen mint minden épeszű ember, azok alapján fogok majd dönteni, ha eljön az ideje. Viszont vannak olyan kényszeresek, akik hozzánk hasonlóan nem tudják a választ, de minden áron már most el akarják dönteni, hogy nem jó, vagy jó. Könyörgöm, ha már most tetszik, akkor sem tudod megvenni, akkor minek már most eltemetni? Kisem próbáltuk még élőben.

Remélem egyet tudsz érteni...

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#276) moonman válasza erdoke (#271) üzenetére


moonman
titán

WM 6.5 lock screen szerintem állati jó ezzel a rögtön oda ugrok, ahol akció van módszerrel.

(#277) <NewL> válasza tuskooo (#265) üzenetére


<NewL>
addikt

mobilpiac,nem okostelefonokról beszélt Ulkesh
látom már jött link,kép minden,de a mobilpiac nem csak smartphoneokból áll,így lehet Ulkeshnek van igaza^^

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#278) joey04 válasza oalex (#275) üzenetére


joey04
titán

én is kérdésként tettem fel, hogy lehet-e ilyet. :)
tehát a válasz: még nem tudni, majd kiderül.

a többi az jelenleg nem érdekel, pl az sem, hogy Ne ez a cél ha újat/jobbat akarunk., mert nekem ez a felfogás nem tetszik, pl HTC Heroban van ilyesmi kezdeményezés a Sense felületen belül, ahol egy kontaktnál megjelennek a facebook képek, vagy tán a twitter üzenetei is, stb.. Amit itt látok az is erre emlékeztet. persze tudom van más is, csak ezek jutottak eszembe, mert főleg ezekről ment a vita. :D

nekem ilyesmi rendszer kell, mert itt van az az összes valaha volt mobilkészülékeim közül elsőként, hogy azokat a dolgokat amiket a leggyakrabban csinálok, azt azonnal, kényelmes, könnyen kezelhető, szép felületen elérem.

minden mezei WM képes rá
erre már válaszoltam, nekem az előző WM nem kell, köszönöm. :B

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#279) oalex válasza <NewL> (#277) üzenetére


oalex
senior tag

Na ja, biztos arra gondolt. Ha az egész mobil piacot vesszük egybe, világszinten akkor ott még 0.2% sincs az Applenek (egészen pontosan 0.12%) 2010-ben. Attól még a HTC-nek egyedül is több van.
Szóval ha ezt tudta volna, akkor fel sem hozta volna a témát.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#280) oalex válasza joey04 (#270) üzenetére


oalex
senior tag

"Azért érdekel, mert én most így használom a telefonom, és eddig az android rendszer volt a legközelebb ahhoz, hogy ezeket teljesítse, de az sem volt 100%. Az új rendszerek közül a Bada nem képes ezekre együttesen, így a w7 maradt, aminek van elvi esélye."

Remélem, hogy felfogtad, hogy 2010 nov, de inkább decemberről beszélünk.
Szerinted addig ölbe tett kézzel fog ücsörögni az android? Így messze nem csak a W7 maradt neked sem (elvileg sem). Majd ha eljön az ideje, akkor körül nézel a piacon, hogy mi van és választasz. Most még úgy sem döntheted el, ezért felesleges választani. (arról nem is beszélve, hogy iphone-ból is bizonyára lesz új kiadás, bár nem tudom, hogy hogyan fognak,(ha fognak) eltérni a mostani icon palettától. Véleményem az, hogy édes kevés lesz, ha csak pár új programot adnak hozzá mint tavaly (lásd a tavalyik digital compass) és kijavítanak pár hiányosságot (pld. copy/past, MMS, bluetooth).

Amúgy tényleg nagyon érdekes lesz, hogy mit lép az Apple a W7 re, mert ha szerintük is szar, akkor igazából semmit. Ha viszont nagyon átdolgozzák (új alapokra helyezik a felületüket), akkor be kell látni, hogy fenyegetve érezték a piacukat. Magyarul szerintük is egy életképes ötlettel állt elő az MS. Ez lesz ám az igazán ciki a sok elfogult fanatikusnak, akik már most szidják, azt amiről még oly mi keveset lehet tudni.

Már csak 4-5 hónap és kiderül.

FB/tweeter utálat ide vagy oda (én sem használom) van egy kb. 155 milliós napi felhasználó bázisuk. Ez egy akkora piac, amiről csak álmodozik az összes smartphone gyártó. (csak referencia ként ősz iphone eladás kb. 17mill.).

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#281) tuskooo válasza <NewL> (#277) üzenetére


tuskooo
addikt

Valahol éreztem, hogy akkora barom lesz, hogy összevonja a kettőt, de mondom csak nem már...

(#282) joey04 válasza oalex (#280) üzenetére


joey04
titán

Nem hiszem, hogy az Android idén hasonlóan nagy újításokat hozna be.
iPhone esetében már korábban is voltak pletykák, hogy meg fog újulni a kezelőfelület, aminek őszintén szólva nem nagyon örülök... Most is elérhetőek olyan témák amik segítségével SPB, meg TAT (azért írom ezeket, mert ezekről jött ma/mostanában videó) szerű menü lesz, ami látványos, csak nekem nem megfelelő.No mindegy, nem kellene mindenre ilyen hosszan válaszolnod ( :D ) mert elfilozofálgatsz a miértekről, én meg elgondolkodok és válaszolok is. pedig csak annyit kérdeztem, hogy lehet-e bizonyos dolgokat. Mint kiderült, ezt még senki sem tudja.

FB/twitter: én is használom őket, tetszik, de nem akarom, hogy ennyire beépüljön a rendszerbe, mint pl a HTC Heroban, twiterre is 1 nap 1-2 alkalommal felnézek, elolvasom a dolgokat, havonta 2-3 alkalommal én is beböfögök valamit és ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#283) oalex válasza joey04 (#282) üzenetére


oalex
senior tag

milyen megújulást szettnél az iphonra? mi nem tetszik a jelen állapotában?
Egy gombnyomással tudod indítani az alkalmazásokat amiket felsoroltál. Mi kell még?
Tényleg érdekelne, egy elfogulatlan iphonos szájából, hogy mi a baj a jelenlegi (iphone) ui-al? (feltéve ha annak tartod magad)
csak hogy lássam, hogy egyáltalán milyen irányba próbálhat meg elmozdulni az apple, ami nem fog hasonlítani a W7-re és nem is Mobile Shell kopintás, szóval valami új...

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#284) Ulkesh válasza oalex (#279) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Na ja, biztos arra gondolt."

Nem, nem arra gondolt, másra gondolt és mást írt le :D
Reggel olvastam a mobil internet smartphone rendszerenkénti eloszlását és az az adat maradt meg, szóval, igen hülyeséget írtam. :)

"Ha az egész mobil piacot vesszük egybe, világszinten akkor ott még 0.2% sincs az Applenek (egészen pontosan 0.12%) 2010-ben. Attól még a HTC-nek egyedül is több van."

De azért te sem mész a szomszédba, ha rosszul kell számolni :D

Ha már belinkelted a pontos adatokat, akkor legalább meg is nézhetted volna.
Windows Mobile: 9%
Android: 2,8%
iPhone: 13,7%

Szóval iPhone-ból egymagában többet adtak el, mint az összes WinMo és Android mobilból együttvéve, aminek csak egy kis részét gyártja csak a HTC.

Egyébként 1,47% körül van a mobiltelefon piacon az Apple, a HTC meg 0,72% körül, csak a pontosítás miatt :D [link]

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#285) oalex válasza Ulkesh (#284) üzenetére


oalex
senior tag

Te nagyon okos. Az megint smart phone amit link-keltél.
Elkúrtad! De végre valahára beismerted. Akkor ne kezd előröl az egészet. Elképesztő, hogy milyen hülye vagy. Tényleg nem válaszolok többet, mert csak magamat járatom le vele, hogy újra meg újra megfogadom, aztán mégis bele viszel.

1. Amit linkeltem (képet, linket) az még a smart phone volt. Anroid részesedés Q2 (második negyed évben), szóval nem igazán friss, de a windows nem változott sokat ezért az nem volt érdekes. Az android viszont mindenkit be előzőt növekvési dinamikában. Decemberben már majdnem 6% volt az android egymagában csak Amerikában (nem 2.8% mint ami ott van).

2. Amire utána választódtam (másodszor és nem is neked) az meg már a Mobile Phone volt Világszerte ősz eladót darab az össze többi gyártóhoz képest. Hidd el, hogy messze nem adtak még el annyi iphone-t mint amennyi készüléket a HTC gyártott (tudod, nem csak magának gyárt).

Pontosítás??

Amit most te linkeltél azon megint a smartphone van rajta. Ráadásul az egy éves adat (2009Q1). És azzal támadod a Mobile phone posztomat.

Ha vitatkozni akarsz, akkor legalább keres friss adatokat és ne a seggedből beszélj.

Nemzetközi piaci részesedés gyártónként a teljes mobil piacon:
[link]

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#286) Tim82 válasza Ulkesh (#284) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor - csak a pontosítás kedvéért - azt is odaírhatod, hogy a linked 2009 első negyedévét tükrözi mindössze...

(közben más gyorsabb volt :) )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#287) oalex válasza Tim82 (#286) üzenetére


oalex
senior tag

Felesleges, csak beszél és aztán gondolkodik. :(

Az összes posztja ezt tükrözi. Légből kapót, adatok és hülyeségek. Azért keres mindig valami mást amibe bele köthet. Ahelyett, hogy egy picit is megállna gondolkodni azon, hogy miért derül ki a végén mindig, hogy már megint hülyeséget beszélt. De ezt már egyszer részleteztem.

Szerintem egy csomóan, csak röhögnek rajtam, mivel már mindenki feladta, hogy valaha is értelmesen megértesse magát a ulkeshel. Én meg itt verem a nyálam.

Na jó, tudod mit Ulkesh :

Az iphonenak 99% a piaci részesedése (mobil és smartphone, sot még a netbook piacán is)
A Windows Phone 7 szar
A Windows Phone 7 99% a FB és a Tweeter alkotja
A Windows Phone 7 halálra van ítélve, mert nem lehet egyáltalán személyre szabni.
A Windows Phone 7 halálra van ítélve, mert nincsenek hozzá alkalmazások.
A Windows Phone 7 halálra van ítélve, mert nem pont olyan mint az iphone
A Windows Phone 7 halálra van ítélve, mert kékek a tapéták
A Windows Phone 7 halálra van ítélve, mert az Apple az egy életmód aminél nincs jobb.

Most már remélem mindében egyet tudsz érteni velem és nem lesz miröl vitatkozni :R
Részemről lezártam.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#288) AS


AS
félisten

Videó!
ÉS igen 1 gombnyomásra minden program elérhető :)
Nézzétek meg:
9 perces:
VIDEO

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#289) oalex válasza AS (#288) üzenetére


oalex
senior tag

Király vagy AS, hogy megtaláltad.

joey20 ot a válasz a kérdéseid java részére. Összegezve igen lehet! De talán ezen csak te vagy meglepve, mert ez semmi extra, de te még sem tartottad túl valószínűleg, hogy megoldott, különben nem kérdeznéd.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#290) Integra válasza AS (#288) üzenetére


Integra
titán

jó lesz ez nagyon:K
erős béta és már milyen jól reagál, a görgetőrutin is nagyon egyben van.
csak finomítsák tovább.
ha jól értettem akkor a gmail-t is berátnja calendarba ha az exchange-n keresztül jön?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#291) tibi666 válasza Integra (#290) üzenetére


tibi666
senior tag

ez kegyetlen jó lesz.
lehet halasztom a milestone vásárlást.

(#292) Ulkesh válasza oalex (#285) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Te nagyon okos. Az megint smart phone amit link-keltél."

Worldwide Mobile Phone Sales

Talán mindkét táblázatot meg kéne nézned :D

De hogy segítsek:
Ha a Sony Ericcson 14,470.3 ezer készülékkel (nem csak smart, hanem összes) 5.4%-át birtokolja a tortának, akkor az Apple 3,938.8 ezerrel mennyit is?
Ne zavarjon meg, hogy az Apple csak a smartphone kategóriában van, hisz bármily fura, ők csak azt gyártanak :D

"Elképesztő, hogy milyen hülye vagy"

Szerintem, ha hallgattál volna, akkor ez nem szállna most vissza a te fejedre :D :D

"Amire utána választódtam (másodszor és nem is neked) az meg már a Mobile Phone volt Világszerte ősz eladót darab az össze többi gyártóhoz képest."

Valahogy még mindig nem érted, hogy azt linkeltem be :D

"Amit most te linkeltél azon megint a smartphone van rajta."

Szerintem fuss neki még egyszer.

"Nemzetközi piaci részesedés gyártónként a teljes mobil piacon:"

Ez ellentmondás.
A HTC és az Apple is csak smartphone-t gyárt.
A HTC csak WinMo és Android készülékeket gyárt.
A smartphone részesedések alapján meg sem közelíti az Apple-t, akkor mégis hogy jön ki ez az adat?

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#293) oalex válasza Ulkesh (#292) üzenetére


oalex
senior tag

A smartphone részesedések alapján meg sem közelíti az Apple-t, akkor mégis hogy jön ki ez az adat?

Sosem fogd megérteni, ha még mindig nem érted, úgy hogy kérj meg valaki mást. :O Én már beléd fáradtam. Magyarázzon neked a halál. Tim82 is tett egy finom célzást, de valahogy nem vetted.
Plusz már századszor megfogadtam, hogy befejezem és most ezt végre be is tartom.

Iphone a király. Légy boldog. :DDD

U.I: ha még netán iskolába jársz, akkor részvétem a tanáraidnak. Kizárt, hogy volt már olyan, hogy helyesen feleltél, mert ebből az egész topikból, egyetlen egy olyan mondatot nem tudsz idézni magadtól ami megfelel a valóságnak (pedig rengeteget irkálsz). Tényleg nem tűnik ez fel neked? Néz csak vissza magadat az első poszttól kezdve.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#294) Ulkesh válasza AS (#288) üzenetére


Ulkesh
őstag

Hát a hívás nem egészen könnyed megoldás.

Valakit fel akar hívni a címjegyzékből:
- Kiválasztja a People hub-ot
- Erre rámegy a Recent page-re
- Továbblép a All page-re
- Rábök a gyorskeresőre
- Beírja a kezdőbetűket
- Rábök a névre a leszűkített listában
- Kiválasztja a telefonszámot

Ez eddig WinMo-nál is lényegesen egyszerűbb volt :)
(Bár megnézném, hogy hívás gombra nyomva mi történik, remélhetőleg onnan gyorsabban elérhetők a kontaktok.)

--

Az egy hasábos alkalmazáslista érdekes elgondolás, kíváncsi vagyok, hogy ezt mi módon magyarázza meg egy MS hívő.

--

Az inverz, sötét alapon világos karakterek és léniák szintén érdekes elgondolás, főleg a naptárnál, gondolom a designer-nek 10-ből 9 szemorvos ezt ajánlotta :D

--

Viszont a rendszer reakciósebessége végre teljesen jó és ahogy fentebb írták a scroll kezelés is jól meg lett írva.
Vajon a rendszer vektorosan van már megoldva? Én arra tippelnék, hogy igen.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#295) Integra válasza tibi666 (#291) üzenetére


Integra
titán

szerintem az első hullámos htc és samu wm7-es telók rohadt drágák lesznek, meg ugye csúcs modellekkel fognak indítani, a legújabb generációs hardverrel.
nem biztos, hogy én annyit egy ilyenért ki akarok fizetni.
megvárom, amíg hivatalosan kijön a nexus one, és ha valóban jó áron jön ki, addíg veszek egyet. annyiba kerülnek használt androidos htc-k, hogy nem éri megvenni őket, inkább rádobok még 100 eurot és veszek egy új nexust.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#296) bmwk1200s válasza oalex (#293) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Az, hogy szinte csak személyeskedni tudsz, az egy dolog, de legalább tennéd off-ba! :(((

Köszi As a videót! :C Ahogy egyre többet nézem, az az érzésem támad, hogy ez olyan, mint az érdekes arcú nő...szokni kell, de a végén még az is lehet, hogy beleszeretsz! :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#297) AS válasza oalex (#289) üzenetére


AS
félisten

28 an új infók , de addig még Linekek videókat. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#298) tibi666 válasza Integra (#295) üzenetére


tibi666
senior tag

eleinte én is a nexust, meg a liquidet nézegettem, de most a síelés idejére kölcsön kaptam egy iphone-t, úgyhogy 4 napig azt gyűrtem. a felhasználói élmény tényleg remek, míg gépelni nem kell. már egy google keresést beütni is rémálom, nemhogy egy sms-t. és nincsenek is vastag ujjaim.

szóval nekem billentyűzet is kell.
abban viszont igazad van, hogy valószínűleg tényleg rohadt drágák lesznek az első wm7 telefonok. így marad a milestone.

[ Szerkesztve ]

(#299) Ulkesh válasza oalex (#293) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Sosem fogd megérteni, ha még mindig nem érted, úgy hogy kérj meg valaki mást. "

Ja kérem, ha értelmes választ nem tudsz adni, akkor sorry…

De ettől még nem fogom megérteni azt, hogy a kevesebb miként lesz több :D

A HTC WinMo és Android készülékeket gyárt csak, az összes gyártó összes WinMo és Android készüléke a smartphone piac 11,8%-át jelenti (ennek csak egy szelete a HTC termelése), az Apple által eladott készülékek meg ugyanennek a piacnak a 13,7%-át.
A százalékos értékek az eladott készülékek száma alapján jön ki. Nos akkor elmondhatnád, hogy ez alapján végül is milyen úton következtethetnék más eredményre?
(Tekintsünk el attól, hogy ez 2009 második negyedévi adat és mindegyik cégnek változtak év végéig felfele az eredményei.)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#300) <NewL> válasza oalex (#287) üzenetére


<NewL>
addikt

ezek a hsz-ok ugy emlekeztetnek mas topic hozzaszolasaira,csak ott pont forditva volt. aha ipad...

There's an app for that

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.