Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Integra válasza tibi666 (#298) üzenetére


Integra
titán

igen, akkor csak az marad:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#302) AS


AS
félisten

Videó,
link

Jó lesz ez, csak kell neki egy SZUPER AMOLED::D
OMNIA 3 igen várlak :C

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#303) oalex válasza AS (#302) üzenetére


oalex
senior tag

kösz ismét a videót. Bár nem a leghatározottabb felhasználok egyike pötyögött rajta.
Vadász csak tovább a youtubo-n ha nagyok leszünk megháláljuk ;)

Ár: Valóban én is úgy gondolom, hogy a HTC bele akar majd adni apait anyait, de a MS nagyon beleszólhat és neki az a célja most, hogy gyorsan sokan kézbe vegyék (terítsék a piacot), mert attól lesz népszerű. Egyszóval olyan orbitális nagy lehúzásokba nem vághatnak bele, szerintem a mostani HD2 árnak megfelelően fognak eljárni. És az még az iphone al is versenyképes, hisz a nagy nép azt is nagyon nézni fogja.

Amúgy tényleg kíváncsian és nem rossz hiszemben várom, hogy mit fog erre lépni az apple. ipad-ban semmi innováció nem volt, de hátha a 4.0 majd lesz.

Állati jó év végünk lesz nekünk, kütyü buziknak (szó szerint geekfest), talán még nem is volt ilyen kiélezte helyzet: W7, iphone 4, Android 3 (vagy már 4). Feneketlen zsebe és nagy/jól képzet fejlesztő csapata mindegyiknek van.
Had szóljon...

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#304) Integra válasza oalex (#303) üzenetére


Integra
titán

szerinted 180ezer nem lehúzás egy ilyenért? szerintem az, de szubjektív.
nem gondolom, hogy nem lesz azonnal olcsóbb modell is, de kapásból indítani fognak a legűtősebb hardverrel is. ebben egészen biztos vagyok.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#305) oalex válasza Integra (#304) üzenetére


oalex
senior tag

Hát ahogyan veszünk. Most is ennyi az ára. Persze lehúzás, de én arra gondoltam, hogy azért mert W7 lesz rajta még jobban feltornáznak az árat.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#306) Integra válasza oalex (#305) üzenetére


Integra
titán

azt azért nem hiszem. de kétségtelen, lesznek durva presztízs modellek, beépített szopóautomatával.
végülis a demo telefon 1ghz-es snapdragonnal fut, nagyon szépen, szóval addigra ez a cpu már középmezőny lesz gyaníthatólag és az már egész sok mindent fog tudni 120ezer környékén remélhetőleg, de inkább 100ezer felé.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#307) kingabo


kingabo
őstag

Itt egy 22 perces videó. :))

(#308) oalex válasza bmwk1200s (#296) üzenetére


oalex
senior tag

Hol személyeskedtem veled? (na jó, ezek után nem hagyom ki) Te ......!
Ja hogy az a másik ...... volt, pedig veled is kommunikáltam nem is egyszer (és még nagyon sok más fórum társammal). Nem, nem én csak személyeskedni tudok.

Nehogy megköszönd, hogy részletesen megválaszoltam a kérdéseidet.
Nem! Köszönöm, hogy az összes többi infó figyelmen kívül hagyod (te kezdtél sarkítani "csak"). Keresed, hogy mibe tudsz még bele kötni te is. Most a legújabb, hogy rakjam off-ba a kedvedért? Nem tűnt fel, hogy ezt szinte kizárólag ulkeshel (+majom) teszem? Dehogynem, csak akkor nem tudtál volna belekötni ha ezt is figyelembe veszed?

Nesze off-ba rakta, de azért nem a személyeskedésért, hanem mert ebben egy szó sincs W7-ről

A kipontozott részbe olyan jelző raksz be magadnak, amit szerinted megérdemelsz, rád bízom.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#309) oalex válasza kingabo (#307) üzenetére


oalex
senior tag

Na itt is még több válasz...

Valaki kérdezte, hogy színeket stb., lehet e változtatni (nem tetszik a kék, stb).
Itt konkrétan rá kérdezett a csaj és mondták neki, hogy minden megváltoztatható. Nem csak a tiles-ban, hanem pld mailben, hogy milyen színű legyen a szöveg és milyen a háttér meg ilyenek. :C

Toljátok a videókat, egyre többet tanulunk. a 10-ik nél tényleg kiderül majd hogy az integra szoxxxx automatája is benne van :P

Egy kifejezetten szimpatikus feature a pivot a massages-ben, hogy csak olvasatlant mutasson vagy az összeset, stb.
A többi részt még szokni kell.

Most eset le, hogy milyen tarolás lesz a szolgáltatoknak itt Magyarországon. Ugyebár itt nincsenek (usa-val ellentétben) $30-os unlimited data plan-ok.
Ha ez a bemutató szerint tolja le föl a sok byte-ot a 3G-n, akkor nem kevés adat lesz. Ez persze azokat érintik, aki kimerítik majd a FB integrációját teljesen (pld. készülékkel készített 5-10mp fotókat egyből osztják is meg az FB). Valamint a haverokét meg folyamatosan töltik lefelé (ala "what new"). :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#310) Integra válasza oalex (#309) üzenetére


Integra
titán

az én voltam és hurrá:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#311) oalex válasza <NewL> (#300) üzenetére


oalex
senior tag

ezek a hsz-ok ugy emlekeztetnek mas topic hozzaszolasaira,csak ott pont forditva volt. aha ipad...

Javaslatodra át kukkantottam.
Hát miért nem lep meg, hogy ugyan az a két fő kolompos ott is és a fél fórummalszmeben vitatkoznak ketten. Megint mondom, biztos mindenki más a hülye ott is, csak ők nem.
Annyira aranyos (és szerintem erre céloztál NewL), hogy valóban majdnem a fordítottját fúják oda át mint amit itt. Hogy miért fikázzák a i-tampont akik még nem fogták a kezükbe, stb. :DDD :DDD
Annyival hátba veregetem magam, hogy én semmilyen késztetés nem érzek arra, hogy oda menyek fikázni a Job új csodáját.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#312) D4rkAv3ng3r válasza vehement69 (#108) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

A ribbon egy undorító dolog. Minek kellett egy logikus felépítésű és bevált menüstruktúrát így elfarkalni?? Ezért nem raktam fel 2003 helyett a 2007-et, most meg inkább az OO-t használom, de cseszhetem azt is nemsokára, mivel a divatot követve nemsokára ők is átveszik a szalagos menüt. :((( (Vannak róla 'concept art'-ok így 100%, hogy lesz OO-ban is.)
Arról ne is beszéljek, hogy az AutoCAD is átvette a ribbont a 2009-től aminek szintúgy nem örülök mivel ez egy tervezőprogram így az egyébként is sok menüt nem jó így elrakosgatni totál más helyre. Egy sima fólia készítést is túlbonyolítottak. :W

[ Szerkesztve ]

(#313) Ulkesh válasza oalex (#311) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Megint mondom, biztos mindenki más a hülye ott is, csak ők nem."

Hát igen, aki meg piaci részesedés címén belinkel egy olyan felmérést ami az adott gyártó összes legyártott termékét veszi alapul visszamenőleg 5-6 évre és ezzel erősködve próbálja megvédeni az igazát, az vajon mi?
No mindegy.

De csak hogy bosszantsalak :D : [link]

A hű de menő kedvenc HTC-d mint olyan csak 3x kevesebb készüléket adott el 2009-ben, mint az Apple, de persze ettől még ők a nagyobbak ugyebár, mert te azt mondtad :D :D :D :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#314) D4rkAv3ng3r válasza Ulkesh (#159) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Persze ha kikapcsolod a facebook meg egyéb soc. klienset tuti nem fog működni egy program sem. :U Néha azért kellene gondolkozni is nem csak megszokásból és fanboyságból éktelen ostobaságokat írni. :W
Attól, hogy fiatalosabb lesz a design meg modernebb ugyanúgy lesz rá rahedli program, ellenben nem lesznek ostoba és szándékos korlátozások rajta a tudásban, mint a szifonon amelynél hatalmas újdonságként újra lehúzzák a bőrt a modellről, amit a fanboy nép hatalmas ováció keretében meg is vesz. :DDD
Ezért baromság manapság PDA-nak tekinteni az iPhone-t mert gyári sw annyira le van korlátozva, hogy simán nevezhetnénk zárt OS-nek is, attól, hogy vannak rá programok nem szabható teljesen személyre.

#313: Gondolkodj már! HTC "kicsit" többet tett le az asztalra. Kiadott számos WinMo alapú és Android-os telefont amelyek híresek a minősgükről. Az, hogy te a fanboyságod miatt ezt nem látod be az a te saját szegénységi bizonyítványod. ;]

Oh már elmúlt éjfél, áldoztál már ma az apple oltárod előtt? Ha nem spuri ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#315) D4rkAv3ng3r válasza Ulkesh (#181) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Nem az új rendszer azért készül, hogy leváltsa az öregedő 6-os szériát. Az emberek a gyorsabb működést várják tőle és a felzárkózást a mostani divatos egyéb OS-hez. A facebook kliens csak egy szolgáltatás nem az alapja! Az OS-ek kernelre épülnek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#316) D4rkAv3ng3r válasza Integra (#229) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

:R Hát minden szóval egyetértek egyedül azon lepődtem meg, hogy ~40 éves. :Y Én a hsz.-einek színvonala alapján 14-nek saccoltam volna. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#317) joey04 válasza oalex (#283) üzenetére


joey04
titán

pont azt írtam, hogy nem akarok újításokat! maximum ami jó lenne:
- a mostani jb telókon alap sbsettings átvétele
- legyen hivatalos lehetőség progikat jelszóval védeni
- legyen a beviteli mezőknél helyesírás ellenőrzés.

Ez most mind megoldható de csak törés után.

A másik nekem címzett válaszra: otthon megnézem a videót, az jó ha valóban lehet mindent egy kattintásra elérni, de még csak AS írta, ő meg sokszor ír érdekes dolgokat, lásd Bada topik, és gyorsaság vagy amikor egy videóra azt mondja napsütésben készült közben köze nincs közvetlen napfényhez... :D
de azt nem olvastam örömmel, hogy szerinted azért kérdeztem mert nem megoldható... ahogy írtam is: azért kérdeztem mert nem ismerem annyira a rendszert és gondoltam itt van olyan aki jobban ismeri. ezek szerint ez enm igaz, mert nem jött ki addig több infó.
remélem így már te is megérted.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#318) joey04 válasza oalex (#289) üzenetére


joey04
titán

no közben sikerült megnézni, hát megint ott a túlzás AS részéről.
te pedig ezek szerint nem értetted meg: amit felsoroltam azok közül mindet el akarom érni egyetlen kattintással. ezt nagyon nem bizonyítja a video...
ettől még lehet, hogy át lehet alakítani teljesen a kezdőképernyőt, és így lehetséges lesz, de a mostani videók alapján nem.
tehát továbbra sem lehet eldönteni. majd ha lesz normális teszt róla.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#319) Ulkesh válasza D4rkAv3ng3r (#314) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Persze ha kikapcsolod a facebook meg egyéb soc. klienset tuti nem fog működni egy program sem."

Ezt nem mondtam, ellenben ha valóban megnézted a videkót, akkor láttad, hogy szinte az összes beépített alkalmazás szerves részét képezik a social networking tulajdonságok. Ha kikapcsolod ezek, vagy nem használod, akkor gyakorlatilag alapjaiban kiheréled az egészet.

"és fanboyságból éktelen ostobaságokat írni."

Nincs szó semmilyen fanboy-sággal, max a ti részetekről.

"ellenben nem lesznek ostoba és szándékos korlátozások rajta a tudásban"

Egyelőre úgy tűnik, hogy több korlátozás lesz, de majd meglátjuk (állítólag a pillanatnyi verzióban még copy/paste sincs, de hát lehet, hogy mostantól az is forradalmi újítás lesz a WinMo usereknek, ugyanúgy, mint, hogy nincs multitask és az is, hogy a felhasználói felület egy leporelló brossúra gyenge másolata :D
Hidd el, ha ez az iPhone 4.0 lenne, akkor már hirdetném a készülékem és keresném az utódját.
Arra azért kíváncsi leszek, hogy a folyamatos adatkapcsolatot, a folyton izgő-mozgó-animáló desktop-ot mi fogja ellátni energiával, vagy kínai mintára minden WP7-es mobilhoz innentől két aksit adnak? :)

"Gondolkodj már! HTC "kicsit" többet tett le az asztalra. Kiadott számos WinMo alapú és Android-os telefont"

A te szegénység i bizonyítványod meg az, hogy nem érted mi a különbség a piaci részesedés és a "letett az asztalra" között. Egyébként meg most őszintén mit is tett le az asztalra? Mi az amit a HTC vezetett be és könnyebbé tette a mobiltelefon használatot és ma a legtöbb készülékben viszontláthatjuk?

És még én vagyok fanboy? :D :D

"híresek a minősgükről"

Ja arról híresek :D
Gondolom anno a Trinity-men azért kellet gariidőn belül 3-szor burkolatot cseréltetni, a HD2 tulajok meg azért látnak mindent rózsaszínben ha fotóznak, de mazsolázgathatnék a fórumokról, ha akarnék. De igen, igazad van, tényleg minőségi termékeket gyártanak :D

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#320) bmwk1200s válasza oalex (#308) üzenetére


bmwk1200s
őstag

"Hol személyeskedtem veled?"
Mint olvashatod nem velem személyeskedtél, de mást nem tudsz, szinte! csak azt! :U És mivel untam már, hogy nem tudsz normálisan érvelni, csak sértegetni, ezért figyelmeztettelek. De csak sajnáltasd magad, hogy kikkel vagy körülvéve, mert te ugye tökéletes vagy!

"Nehogy megköszönd, hogy részletesen megválaszoltam a kérdéseidet."
Miért kellene valami olyat megköszönnöm, amivel te találtál meg? Ezek szerint nem érezted a szarkazmust a mondatban....

"Nem! Köszönöm, hogy az összes többi infó figyelmen kívül hagyod (te kezdtél sarkítani "csak"). Keresed, hogy mibe tudsz még bele kötni te is. Most a legújabb, hogy rakjam off-ba a kedvedért? Nem tűnt fel, hogy ezt szinte kizárólag ulkeshel (+majom) teszem? Dehogynem, csak akkor nem tudtál volna belekötni ha ezt is figyelembe veszed"

Te nem hülye, te egy kr..én vagy! ;] :U
Mert én nem bízom rád, hogy mit tegyél a pontozott helyre... :P

És látod, más is tud személyeskedni, de őszintén azt hiszed, hogy ennek van, lesz értelme :F

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#321) Tim82 válasza Ulkesh (#313) üzenetére


Tim82
nagyúr

Afölött az egyszerű tény felett elsiklottál valahogy, hogy az előző linkelt statisztikád 2009. 1. negyedévét mutatja, és el kellett telnie vagy fél napnak, mire kegyesen elismerted. De még akkor sem olvastad el rendesen az általad linkelt statisztikát, hiszen 2009. májusában kelt felmérés nem is szólhat 2009. 2. negyedévéről, mint ahogyan azt állítod. Mint tudjuk, a tények makacs dolgok - és az, hogy eléggé "szabadon" bánsz velük (igyekszem politikailag korrekt lenni), nem tesz jót a szavahihetőségednek. Mert az egy dolog, hogy elfogult vagy. Az, hogy zsinórban bánsz "szabadon" a tényekkel, nem csak ebben a topikban, az pedig egy másik.

Egyébként én nem feltételezem rólad, hogy Apple-fanboy vagy. Igazság szerint a Microsoftnak és az Apple többi versenytársának kapóra jönnek az úgy megnyilatkozó emberkék, mint te, Steve Ballmer szerintem még pár ilyen fórumozóért imádkozhat minden nagyobb geek-fórumra, mint te. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#322) Ulkesh válasza Tim82 (#321) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Afölött az egyszerű tény felett elsiklottál valahogy, hogy az előző linkelt statisztikád 2009. 1. negyedévét mutatja, és el kellett telnie vagy fél napnak, mire kegyesen elismerted."

Ott volt a 2. negyedév is csak tovább kellett volna kattintani, de hát valóban túl sok önállóságot feltételeztem az ide írogató emberkékről. [link]

Másrészt linkeltem az egész éves (2009) eladási adatokat is, amit nagyvonalúan figyelmen kívül szeretnél hagyni. [link]

Persze, hisz igen érdekes lenne nagyobb piaci részesedéssel illetni így a HTC-t, 3-ad annyi eladással a háta mögött. :D

"Az, hogy zsinórban bánsz "szabadon" a tényekkel, nem csak ebben a topikban, az pedig egy másik."

Azért szívesen meghallgatnám a véleményedet arról, hogy ezt most miért mondod.
Egyszerűen számomra érthetetlen, hogy van pár "érdekes" személy a fórumon, akik mondhatnak bármekkora baromságot, a többi fanboy gondolkodás nélkül áll mögé bólogatva.
Nem tudom miért kell nekem bizonygatni olyan tényeket, amit bárki kikereshet pár perc google-zás után és utána elnézően mosolyogna olyan kijelentéseken, hogy a HTC-nek kétszer nagyobb a piaci részesedése mint az Apple-nek. Nem, itt gondolkodás nélkül engem kell kiosztani, mert amit én mondok, az nem is lehet igaz, hisz én Apple és nem MS fanboy vagyok :)
A csordaszellem néha igencsak tanulságosan megnyilvánul :D

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#323) Tim82 válasza Ulkesh (#322) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, nem hagytam figyelmen kívül, hogy egy egész napba beletellett, amíg kegyeskedtél esetleg éves adatot linkelni. ;)

Az pedig kifejezetten röhejes, hogy nem vagy képes a megfelelő kimutatást linkelni, de ezt is mások hibájaként rovod fel. :DD Egyébként ha nagy mellénnyel állítasz valamit, illik neked alátámasztanod, nem pedig nagyívűen bedobni, hogy ott a Google.

Ha már keresésnél tartunk s annál, hogy miért állítom, hogy gond van a szavahihetőségeddel, akkor emlékeztetnélek pár csúsztatásodra pl. Thinkpad-ekkel kapcsolatban, amikor sikerült oltári baromságokat benyögnöd, majd azzal hárítottál, hogy a kereső ezt dobta ki (két találattal lejjebb pedig ott volt a korrekt információ). Vagy arra, amikor az egyik iPad-topikban mondott véleményemet (hasonlatomat) "kicsit pontatlanul" idézted a másik topikban, elvéve a kritika élét? Szívesen linkelek majd, mihelyt nem Opera Miniről netezek. ;)

Csordaszellem? Használok MS és Apple terméket is, mindkettőt jónak találom arra, amire használom. Persze, ha sok ember kritizál téged, igaz, hogy más-más okokból (én konkrétan azért, mert gyakran csúsztatsz, a személyes preferenciáid nem érdekelnek, amíg legalább az objektivitás látszatára törekednél), akkor csakis csordaszellemből teheti. :D De persze a bírálóid esetlegesen totálisan más álláspontja felett is elsiklasz, ami nem őket minősíti, hanem téged. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#324) oalex válasza joey04 (#317) üzenetére


oalex
senior tag

Jogos. Tényleg pont azt írtad, hogy neked így a jó az iphone ahogyan van. Szerintem, akkor csalódni fogsz, mert nagyon az az érzésem, hogy a jelenlegin drasztikusan változtatni fognak (ez nem tény csak a véleményem).
Én személy szerint örülök neki, mert ha olyannak rukkol elő a Apple (nekem értelem szerűen a mostani nem tetszik különben azt vettem volna) ami jobb lesz mint a W7 akkor bizony bizony az Iphone-t veszem majd meg.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#325) oalex válasza Ulkesh (#313) üzenetére


oalex
senior tag

Én ezt írtam: "Ha az egész mobil piacot vesszük egybe, világszinten"

Na végre felfogtad, hogy mi a különbség.... (kicsit sokáig tartott)

Te: "Hát igen, aki meg piaci részesedés címén belinkel egy olyan felmérést ami az adott gyártó összes legyártott termékét veszi alapul visszamenőleg 5-6 évre"

Pont ezért nem azt írtam, hogy a tavaly első vagy második negyed évben eladott smart phonok...
Nem akartam tovább magyarázni, csak eljutott a szürke alomanyódig, hogy mi volt a két adat közt az eltérés. Látod, ha előbb átgondolod és csak utána irkálsz, akkor megspórolunk 10 felesleges hozzászólást.

"HTC-nek kétszer nagyobb a piaci részesedése mint az Apple-nek"

Ez így igaz. Akkor lenne téves a megálapítás ha azt mondtam vólna, hogy a

"A HTC több készüléket adott el 2009 ben mint az Apple"

A két mondat nem azonos. Ezek nem coca-cola palackok, hogy már az első hónapban elhasználják. Tanuld meg értelmezni a mondatokat, meg azt is, hogy statisztikát többféle képen is fel lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#326) Ulkesh válasza Tim82 (#323) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Nem, nem hagytam figyelmen kívül, hogy egy egész napba beletellett, amíg kegyeskedtél esetleg éves adatot linkelni. "
Mivel a vita eleve negyedéves adatokból indult ki, így valóban, én is azokkal válaszoltam.
[link]

"akkor emlékeztetnélek pár csúsztatásodra pl. Thinkpad-ekkel kapcsolatban, amikor sikerült oltári baromságokat benyögnöd, majd azzal hárítottál, hogy a kereső ezt dobta ki (két találattal lejjebb pedig ott volt a korrekt információ)."

Igen, 50 másikban meg az amit én linkeltem. Persze kereshettem volna addig, amíg nem találok olyat ami a te állításodat igazolja, de én 4-5 oldal megnézése után nem kerestem tovább. Ez van :D

"Vagy arra, amikor az egyik iPad-topikban mondott véleményemet (hasonlatomat) "kicsit pontatlanul" idézted a másik topikban, elvéve a kritika élét? "

Gondolom erre utalsz: [link] :D

Egyébként szó nem volt idézetről, csak azt írtam "A másik topicban kaptam példának a svájci bicskát és nagyon jó hasonlat."

Copyright jelzést nem láttam az ötleted mellett :D

"Csordaszellem?"

Nem konkrétan és kizárólag neked címeztem.
Valamiért az szemet szúrt, hogy engem bírálsz, de az adott vitában nem fejted ki az álláspontod. Lehet azért, mert akkor az ellenfelet is bírálattal kéne illetned?

"De persze a bírálóid esetlegesen totálisan más álláspontja felett is elsiklasz, ami nem őket minősíti, hanem téged."

Hibás álláspontot nem fogok elfogadni akkor sem, ha 10 MS fanboy bizonygatja kórusban, attól még egy adott állítás nem lesz igaz.

-

Mellesleg minden hozzászólásom alatt van egy aláírás, ha valaki venné a fáradtságot, hogy értelmezi, akkor pár dologra rájöhetne :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#327) oalex válasza Ulkesh (#326) üzenetére


oalex
senior tag

Persze... három élű kart. Ezért próbálod ide oda ferdíteni, ahogyan kedved látja..

"Mivel a vita eleve negyedéves adatokból indult ki, így valóban, én is azokkal válaszoltam."

Nem, nem, megint nem állítasz valósat. A vita ott indult, hogy szokás szerűen kihúztál a segédből egy adatott:

"Igen, ezt majd beszéljük meg 1 év múlva. Az MS végülis igen életképes a mobil piacon, ezt is alátámasztja a szédítő 2-3% amivel jelenleg képviseltetik magukat a piacon."

Erre válaszolta neked valaki, hogy az inkább 9%. Aztán egy másik ember meg próbált még menteni téged azzal, hogy te nem csak smart phone piacra gondolhattál, mivel "mobile" piacot írtál.

És innentől kezdve súlyos nehézségek adódtak számodra következő dolgok megkülönböztetésében:

1. Mobile piac kontra Smart phone piac
2. negyed éves/éve eladás kontra ősz piaci részesedés

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#328) Ulkesh válasza oalex (#325) üzenetére


Ulkesh
őstag

Még most sem értem, hogy mi jelentősége van annak, hogy a HTC 2002 óta mennyi készüléket gyártott? Nem véletlenül nem veszik sehol figyelembe ezt (a HTC részvényeseit sem vigasztalta 2009-ben az, hogy 2002-ben mennyit gyártottak :D)

De ha sportszerű akarsz lenni és ragaszkodnál a saját álláspontodhoz, akkor nézd meg, hogy 2007 óta mennyit gyártott, tudod azóta, mióta Apple mobil létezik. Ja, hogy úgy már nem lenne igazad? :D

(Azt csak halkan jegyzem meg, hogy az általad linkelt oldal csak az iPhone 3G-t veszi figyelembe, az első generációs készüléket és a 3GS-t nem [link] így még érdekesebb, hogy ezzel érvelsz.)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#329) D4rkAv3ng3r válasza Ulkesh (#319) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Te félreérteted de nagyon. Az életben nem vennék HTC-t mivel elkúrtul el vannak árazva, a konkurencia hasonló megoldásait bő tízezrekkel megkapnám olcsóbban is. Csak arra akartam rávilágítani, hogy az Apple nemrég kezdett el telefonokat gyártani (más kérdés, hogy sok technológiát "kölcsönvett" a Nokiától), a HTC meg már elég régóta gyárt telefonokat és amit ki lehet hozni egy mobil OS-ből azt általában meg is teszik, kutya fasza nem beszélt a burkolatról. :DDD Példának ott a más sokat emlegetett HD2 ami a WinMo mobilok között a legjobb.
Szóval ennyit a HTC-fanboyságról, ellenben veled ahol egy cikkben felmerül az Apple név már rögötn jösz a ködösítésekkel és a félremagyarázásokkal. :DDD
egyébként kutyát sem érdekel az eladás, a lényeg az, hogy sok iPhone rajongó sincsen megelégedve alapból a készüléke tudásával, különben nem jailbreakeltetné egyik sem, itt a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#330) Ulkesh válasza oalex (#327) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Ezért próbálod ide oda ferdíteni, ahogyan kedved látja.."

Nem, ez nagyjából annyit jelent, hogy az igazságnak három oldala van, a tied, az enyém és a valóság és ha sokat firtatod garantáltan megvágod magad :D

"A vita ott indult, hogy szokás szerűen kihúztál a segédből egy adatott:"

Amit el is ismertem, hogy tévedés volt.

A folytatás viszont a te negyedéves adataidon alapult.

"1. Mobile piac kontra Smart phone piac
2. negyed éves/éve eladás kontra ősz piaci részesedés"

Nem, én belinkeltem egy oldalt, ahol a globális mobilpiac és a globális smartphone piac adatai szerepeltek (Q1), a kettőből ki lehet számolni a valós negyedéves adatokat, én erre utaltam, nem a Noé idejétől számított legyártott készülékek számával példálóztam, mint te.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#331) Ulkesh válasza D4rkAv3ng3r (#329) üzenetére


Ulkesh
őstag

"a HTC meg már elég régóta gyárt telefonokat és amit ki lehet hozni egy mobil OS-ből azt általában meg is teszik"

"a lényeg az, hogy sok" Windows Mobile "rajongó sincsen megelégedve alapból a készüléke tudásával, különben nem" használna főzött ROM-okat, nem használna registry patch-eket "egyik sem, itt a lényeg."

Ugye milyen érdekes egy mondat lett így? :D

"Példának ott a más sokat emlegetett HD2 ami a WinMo mobilok között a legjobb."

Azért van ott hiba bőven, lásd rózsaszín kamera és megjelenéskor eléggé béta szoftver.

---

Egyébként azt viccesnek találom, hogy az, hogy kritikával illetem a HTC-t ekkora lázadást szül, holott igazából nekem sincs sok bajom velük és ha most kellene másik készülékre váltanom, akkor az HTC lenne, igaz nem WinMo alapú :)

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#332) D4rkAv3ng3r válasza Ulkesh (#326) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Na az beb*szna ha MS-fanboy lennék Linux felhasználóként. :DDD Vistát csak játékra CAD-re használom. :) Mobilban sem vennék WM6.5-öt. (Mondjuk az ára miatt legfőképp' nincs elelnérzésem egyik iránt sem.)

(#333) D4rkAv3ng3r válasza Ulkesh (#331) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Jó hát a mobil Win is win ez tény és való, én sem használnék. :DDD De azért az sem semmi, hogy az alapból lassú és döcögős WinMo-t használható sebességűre sikerült varázsolniuk.

DE az tény, hogy iPhone több olyan korlátozást tartalmaz amit nemhogy egy WinMo-s mobil hanem egy 30-40ezer Ft-os zárt OS-es gép is tud. (pl. BT fájlküldés).

(#334) bmwk1200s válasza Ulkesh (#326) üzenetére


bmwk1200s
őstag

El sem tudod képzelni, már mióta próbálom megfejteni az aláírásod mondanivalóját... :D
Először azt hittem, hogy nem létezik olyan, hogy 3 élű kard, ezért nem létezik igazság sem, aztán találtam valahol egy írást, ahol kifejtette vki, hogy az egyik él az egyik igaza, a másik él a másik igaza, a harmadik él maga az igazság.
Nem tudom, hogy jó felé járok e... :DDD

Semmit sem írok alá!

(#335) oalex válasza Ulkesh (#330) üzenetére


oalex
senior tag

"A folytatás viszont a te negyedéves adataidon alapult."

Megint nem állítasz igazat, hogy ez neked milyen nehezedre esik. (2 posztodon belül, 2 hazugság. Komolyan szerinted nem kóros ez egy kicsit?)

A folytatás ott kezdődött, hogy bele kötöttél abba a mondatomba, hogy a HTC nek nagyobb (az ősz mobile piaci részesedése) mint az Aplle-nek. Ennek más semmi köze nem volt a negyedéves adatokhoz. De nagyon nyilvánvaló, hogy nem tudsz disztingválni. Két teljesen független poszt volt. Nézd már vissza könyörögve kérlek.

Ebbe kötöttél bele: [link] (magyarul itt folytatódott a vita)

Közben meg erre hivatkozó: [link]

Mind kettő másra volt válasz, nyilván valóan más adatokról is szólt, ezért nem is azonos.
Most mit csináljak veled, ha folyamatosan kevered?

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#336) D4rkAv3ng3r válasza bmwk1200s (#334) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Még nem hallottad a mondást? :Y

#335: Sok mindent nem tudzs csinálni max. vitatkozzatok máson elég jó támpont a GUI. Ha sokáig boncolgatjátok feltaláljátok a 4 élű kardot is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#337) bmwk1200s válasza D4rkAv3ng3r (#333) üzenetére


bmwk1200s
őstag

A bluetooth rossz példa! ;)

És azt is megnézhetjük az éppen folyó perekből, hogy a Nokia miket vett "kölcsön" az Appletől... :D

Nem még nem hallottam, de kérlek kövezz meg érte most! :U

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#338) vehement69


vehement69
senior tag

na hát ez a leggyönyörűbb, amikor 3-4 ember miatt a topik nem arról szól, hogy a hozzá kapcsolódó cikkben lévő információkat kitárgyaljuk, hanem egy idő után konstans mód ugyanarról a 3-4 emberről és hogy kinek van 'igaza', ki használ jobb/menőbb/satöbbib cuccot, pedig valószínűleg csak az igények mások.. van az a nagyon jó mondás, hogy ha neten/fórumban szájkaratézol, az olyan mint a paralimpia, ha nyersz is, akkor is ugyanolyan nyomorék maradsz.. :)

szerk: és ehhez kapcsolódóan, akinek nem tetszik valami, az már mindjárt köcsög epöl/májkrémszaft/tudjaatököm szurkoló stb stb, egyszerűen nem lehet leírni a saját véleményét az embernek mert abból egyből nekiugrás lesz..

[ Szerkesztve ]

I am cancer in your bones

(#339) D4rkAv3ng3r válasza bmwk1200s (#337) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Miért GYÁRI szoftverrel talán lehet küldeni tetszőleges fájlt másik BT-s készülékre? 3GS előtt 100%, hogy nem lehetett, de nekem nem rémlene, hogy 3GS tudná.

[ Szerkesztve ]

(#340) oalex válasza Ulkesh (#331) üzenetére


oalex
senior tag

"a lényeg az, hogy sok" Windows Mobile "rajongó sincsen megelégedve alapból a készüléke tudásával, különben nem" használna főzött ROM-okat, nem használna registry patch-eket "egyik sem, itt a lényeg."

És a JB (miért nem jó úgy ahogy van)? Na meg a root-kit? Akkor végül minden készülék szar?

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#341) D4rkAv3ng3r válasza oalex (#340) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Úgy van mind szar egytől egyig, ezért is minek fecséreljük erre az időt, ha a WM7 is szar lesz.^^ :DDD

(#342) bmwk1200s válasza D4rkAv3ng3r (#339) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Jó...elismerem, hogy nem rég óta, de hétvége óta bárhová, bármit tudok küldeni bluetooth, tehát ez a "hiányosság" is kilőve! :DDD

Semmit sem írok alá!

(#343) Ulkesh válasza D4rkAv3ng3r (#333) üzenetére


Ulkesh
őstag

"DE az tény, hogy iPhone több olyan korlátozást tartalmaz amit nemhogy egy WinMo-s mobil hanem egy 30-40ezer Ft-os zárt OS-es gép is tud. (pl. BT fájlküldés)."

Ez igaz, ugyanakkor több olyan dolgot is tud, amit a 180 ezres WinMo-s készülékek is csak most kezdenek beérni több-kevesebb sikerrel.
(Azt, hagyjuk, hogy ez a BT küldés egy túlmisztifikált dolog és nem igazán számottevő probléma ma már. Nekem speciel soha nem is hiányzott, tegnap felraktam az iBluenova-t ami ezt a hiányosságot pótolja, kipróbáltam és utána le is töröltem, mert nem használnám.)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#344) D4rkAv3ng3r válasza bmwk1200s (#342) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Ez eddig rendben de nem Steve Jobs-nak köszönhető hanem aki a jailbreak-et megcsinálta.

(#345) oalex válasza vehement69 (#338) üzenetére


oalex
senior tag

neten/fórumban szájkaratézol, az olyan mint a paralimpia, ha nyersz is, akkor is ugyanolyan nyomorék maradsz. :DDD :DDD

Ez nagyon tetszik és milyen igaz. Megjegyzem.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#346) bmwk1200s válasza D4rkAv3ng3r (#344) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ebben is maximálisan egyetértünk! De Steve bácsit is meg lehet érteni, hisz ők a boltjukból sok tartalmat árulnak....na már most milyen lenne az, hogy én letöltök egy filmet, zenét, bármit x összegért, majd azt tovább adom vagy ingyen, vagy sok kicsi sokra megy alapon másoknak? És itt most ugye gyári állapotú szifonról beszélünk!

Semmit sem írok alá!

(#347) Ulkesh válasza oalex (#335) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Megint nem állítasz igazat, hogy ez neked milyen nehezedre esik. "

Valóban?
[link]

"A folytatás ott kezdődött, hogy bele kötöttél abba a mondatomba, hogy a HTC nek nagyobb (az ősz mobile piaci részesedése) mint az Aplle-nek."

Mivel nincs olyan, hogy összes mobil piaci részesedés, negyedéves, vagy éves eredményeket néznek, senkit nem érdekel egy cég 5-6 évvel ezelőtti eredménye.

Főleg, hogy az adott linken szereplő adatok hibásak, mert nem az összes iPhone-t veszi alapul csak egyet, szemben a HTC 30 valahány modelljével. :)

"Most mit csináljak veled, ha folyamatosan kevered?"

Feladom...

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#348) Ulkesh válasza oalex (#340) üzenetére


Ulkesh
őstag

Ezek szerint :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#349) vehement69


vehement69
senior tag

mellesleg én pl amióta kijött a hír azóta nézegetem a videókat ha épp ide/oda tévedek, és meg kell mondjam többek közt ez a videó amit épp ebben a topikban linkeltek azért kicsit árnyalja a helyzetet. egyelőre még mindig biztos vagyok abban, hogy ez nekem nem kell, de nagyon sok jó ötlet van benne és úgy tűnik, annyi változtatást engednek majd a UI-n, hogy az az első képeken kifogásolt színek/funkciók átrendezésével azért barátságosabban nézzen ki (ami várható is volt, de azért nekem személy szerint elég nagy ledöbbenés volt a WP7 első ránézésre, még most is azért csalódás - hogy miért? nem tudom, valami mást vártam, lehet tényleg csak az iPhone miatt szokatlan ennyire, persze ezzel nem azt mondom, hogy egy iPhone klónt vártam :P ). de azért még mindig elnagyolt nekem és akárhogy is, nem tetszik a 24-es betűtípus mindenhol a kijelző tetején. viszont az meg egyértelműen jópofa, ahogy ezzel jelzik, hol jársz, de az hogy mindig kilóg valami, az meg valahogy zavaró, na mindegy..

I am cancer in your bones

(#350) oalex


oalex
senior tag

Vissza kanyarodva a témához. Itt egy kép a még nagyon kezdetleges tárcsázóról:

!!!Légy jó mindhalálig!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.