Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #56230144 válasza tildy (#46) üzenetére


#56230144
törölt tag

Hatalmas +1

Lenry, az voltam, csak egy ribibe szerettem bele mint kesobb kiderult... Ja am en eletem, en erzeseim.

[ Szerkesztve ]

(#52) tildy válasza DeFranco (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem ertek veled egyet. Nem var el senki senkitol semmit. Vannak dolgok , amiben kella konszenzus, vannak viszont , ami "valook". Egy-ket kiveteltol eltekintve, nem lattam emg olyan vallasos embert, aki ne akarta volna meggyozni, "teriteni" a masikat.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#53) tildy válasza Crystalheart (#49) üzenetére


tildy
nagyúr

:Y :R Lehet azt lagzi nelkul is :D Viccet felreteve, meg hatrebb van a lakodalom , nem napi tema a mikor. Megnezem majd, gyonyoru biztosan:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#54) Lenry válasza #56230144 (#51) üzenetére


Lenry
félisten

persze a te életed, csinálsz, amit akarsz, csak légy szíves nulla tapasztalattal ne nyilatkoztass ki ilyeneket, hogy "úgyis tönkremegy"

"am" -> "amúgy" nem sokkal hosszabb, cserébe kevésbé néz ki rosszul

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#55) #56230144 válasza tildy (#52) üzenetére


#56230144
törölt tag

A vallas eleve egy hulye, alszent dolog... Nem Egy olyan papot ismerek, akinek gyereke van :U

lenry, latom nem erted.. No mind egy majd megtudod... Amugy a roviditest azert hasznalom mert tablettrol vagyok

amugy lehet egy jo parkapcsolata barkinek, csak ahoz kell egy normalis par

[ Szerkesztve ]

(#56) Vladi válasza Mr X (#31) üzenetére


Vladi
nagyúr

Csakhogy egy pont fordítva van:

Elég erős az elköteleződés, hogy a párodért, a leendő gyermekeidért anyagi, büntetőjogi és igen erkölcsi felelősséget vállalj? Ha igen, akkor házasság.

Az új család pedig nagy öröm, amit meg kell ünnepelni. :)

Minden más porhintés.

(#46) tildy:

Amint minden társadalom és emberi közösség megszűnik drága Tildi, pont aznap. :o

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#57) tildy


tildy
nagyúr

A nevrol jut eszembe, bar nem kedvencem a keresztnevem, nem valtoztattam meg. De a csaladnevem sem adnam fel senkiert. Tisztelem annyira az edesapam, hogy viszem tovabb a nevet.

Nomeg ott van a personal branding is. Ahhoz pedig a jelenlegi nevem tartozik.

Az meg hogy -ne legyek? Soha. Nem vagyok senkinek a "csatolmanya". Ha megis meghulyulnek, csapjatok agyon. Mert nem vagyok beszamithato...

Vladi:amit valaszkent irtal nekem: jogos. Ettol fuggetlenul meg nem egy szep szokas.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#58) S-Attila válasza Vladi (#56) üzenetére


S-Attila
aktív tag

"Az új család pedig nagy öröm, amit meg kell ünnepelni." :)

Illene odatenni, hogy "szerintem". ;)

(#59) #56230144 válasza S-Attila (#58) üzenetére


#56230144
törölt tag

Ismét egy +1 :R

[ Szerkesztve ]

(#60) DeFranco válasza tildy (#52) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Miben nem értesz velem egyet?

"Nem var el senki senkitol semmit."
De, Crystalheart elvárja, hogy a másik fél adja fel azt az igényét, hogy hite szerint tanúságot tegyen.

"Vannak dolgok , amiben kella konszenzus, vannak viszont , ami "valook"."
És az egyházi esküvő melyik kategória? (Bónusz kérdés, és ezt ki dönti el?)

"Egy-ket kiveteltol eltekintve, nem lattam emg olyan vallasos embert, aki ne akarta volna meggyozni, "teriteni" a masikat."
Én meg olyat nem láttam, aki téríteni akart volna. Az én környezetemben, legyen az közvetlen vagy közvetett, nincs olyan, hogy valaki valakit meg akar téríteni. Ez a vallásod? OK, so what? Milyen ember vagy? Ez a kérdés. Jóindulatú vagy rosszindulatú? Az a kérdés. Nem az, hogy katkó vagy jehova.

Nem mellesleg (és nem közvetlenül neked) nem tudom mi a francért kell ebből is vallás topic 2.0-t csinálni, menjen ez oda, itt pedig felejtsük már el ezt az egyházi esküvős baromságot. A bigott ateizmus pont olyan undorító és kirekesztő szokás, mint a bigott vallásosság. Elsősorban hitem van, másodsorban vagyok vallásos, az egyházhoz már jóval kevésbé kötődöm, de kikérem magamnak, hogy az ateista szemléletmódot rám erőltessék pont azok, akik kikérik maguknak a hívő szemléletmór rájuk erőltetését. Facér nem lehet megférni egymás mellett intelligens ember módjára. Aztadurvaéletbemár.

[ Szerkesztve ]

(#61) Vladi válasza S-Attila (#58) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem, nem illene. :N

#57) tildy:

VAn amikor nem szép, de elfordul, hogy szükséges, ez van. Az élet nem habostorta. :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#62) S-Attila válasza DeFranco (#60) üzenetére


S-Attila
aktív tag

"De, Crystalheart elvárja, hogy a másik fél adja fel azt az igényét, hogy hite szerint tanúságot tegyen."

Fordított esetben pedig a hívő fél várja el azt, hogy a másik fél eljátssza azt, hogy neki örömet és boldogságot jelent a dolog, még ha valójában nincs is így.

"(Bónusz kérdés, és ezt ki dönti el?)"

Nyilván a két félnek kell(ene) eldöntenie. Ahogyan viszont a topilból is remekül látszik, mégis valahogy jókora társadalmi nyomás nehezedik arra, aki ebben válóokot lát. :)

"Én meg olyat nem láttam, aki téríteni akart volna."

A templomi esküvő elvárása mégis micsoda?

Itt nem esküvős baromságról van szó, még csak nem is magáról a (templomi vagy nem templomi) esküvőről, hanem arról, hogy miért esik más erkölcsi elbírálás alá az, aki nem akar házasságot(kötést, templomit, vagy mást).

(#63) máyköl


máyköl
veterán

Egyetértek művésznő.

(#64) tildy válasza DeFranco (#60) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, crystalheart nem varja el, eleve bele sem fog egy ilyen kapcsolatba, hanem keres olyan kapcsolatot, ahol ez nem lehet problema.

Hozzatennem, abszolut ertheto ez a fajta mentalitas. Igenis kell ragaszkodni az embernek az elveihez, a vallas tema pont ide tartozik. En nem varom el, hogy a masik feladja ertem a vallasat, de hagyjon engem beken vele (ha hithu keresztemy, a hite miatt sem fog, kotelessege a terites) vagy pedig egyszeruen nem lepek parkapcsolatra vele. Ez elvaras lenne , hogy a masik fel feladja a vallasat? Nem, ez arrol szol, hogy az ember olyan kapcsolatot talaljon, ahol nem kell feladnia onmagat. Egy ateista meg egy hithu kereszteny kozt ez nem , vagy nagy nehezsegek aran tud mukodokepes lenni.

Egyhazi eskuvo esetemben valook. Nem vagyok hajlando templomban eskudni.
Hozzatennem, nem vagyok ateista. De a keresztenysegben nem hiszek.

"Elsősorban hitem van, másodsorban vagyok vallásos, az egyházhoz már jóval kevésbé kötődöm, de kikérem magamnak, hogy az ateista szemléletmódot rám erőltessék pont azok, akik kikérik maguknak a hívő szemléletmór rájuk erőltetését. Facér nem lehet megférni egymás mellett intelligens ember módjára. Aztadurvaéletbemár."

Acsi, egyreszt felesleges ez a hangnem, masreszt pedig nem lattam, hogy barki is arra akart volna ravenni, hogy legyel ateista, ad fel az elveid. Nem gondolom, hogy raderoltetes lenne, ha elmondjuk, mi miert nem vagyunk azok. Nem probalunk meg teged is ateistava tenni, vagy mas vallas hivojeve. Ha megis igy tortent volna, megkovetem magam.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#65) DeFranco válasza S-Attila (#62) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"Fordított esetben pedig a hívő fél várja el azt, hogy a másik fél eljátssza azt, hogy neki örömet és boldogságot jelent a dolog, még ha valójában nincs is így."
Nekem van konkrét példám, te egy elméleti lehetőségről beszélsz. Gyakorlatilag a levegőbe. Súlytalan.

"Nyilván a két félnek kell(ene) eldöntenie. Ahogyan viszont a topilból is remekül látszik, mégis valahogy jókora társadalmi nyomás nehezedik arra, aki ebben válóokot lát."
Nem látom a nyomást. Azt látom, hogy vannak, akik kategorikusan ellenzik, és vannak, akik úgy gondolják, hogy ez magánügy és a kategorikus ellenzők kereshetnének jobb dolgot ahelyett, hogy ráerőltetik másra az akaratukat. Hol látod a nyomást? Példa?

"A templomi esküvő elvárása mégis micsoda?"
Nem térítés. A fogadd el a hitem, és a higgy abban amiben én között óriási a különbség. Milliók haltak meg már amiatt, hogy buta és korlátolt, vagy önző emberek ezeket összekeverték.

Itt nem esküvős baromságról van szó, még csak nem is magáról a (templomi vagy nem templomi) esküvőről, hanem arról, hogy miért esik más erkölcsi elbírálás alá az, aki nem akar házasságot(kötést, templomit, vagy mást).
Te helyezed más erkölcsi elbírálás alá. Olyan gondolatokat adsz bizonyos megfoghatatlan "mások" fejébe, amik talán nincsenek is ott, de legalább is nem tudod alátámasztani. De legyen, adok neked muníciót:

Többezer éves, az emberiséggel egyidős alapvető civilizációs konvenció (melynek oka van) áll szemben ~60 év minden tapasztalatával és letisztultságával. Hm... okos... okos...

(#66) #56230144 válasza DeFranco (#65) üzenetére


#56230144
törölt tag

Volt romai katolikus ismerosom, megprobalt megteriteni a hitere... Megvaltunk egymastol

(#67) DeFranco válasza tildy (#64) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, rendben, innentől viszont a vallás témából kiszállok. Nem vagyok hajlandó erről vitatkozni.

Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy egy sikeres kapcsolat alapja az elfogadás, és az, hogy elsősorban a másiknak akarok kedvezni, és aztán jövök én.

Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy a házasság hasznos és szükséges dolog egy egészséges családban és egy egészséges társadalomban (a mostani nem az).

Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy egy ateista is elfogadhat egy vallásos szertartást, túléli, nem szerez maradandó sérülést, nem ég homlokára a kereszt, de ha ennyit sem tud megtenni a párjáért (ha neki ez tényleg fontos), akkor abban a kapcsolatban nem csak ez lesz a válóok. Visszafelé persze ugyan ez érvényes, de valahogy rajtam kívül durvára senki nem írta le azt, hogy le kell ülni megbeszélni, hogy kinek mi a fontos, mennyire, és miért az. Én én én én én én én... erről szólt az első posztom.

Most pedig kiszálltam, akinek valami fontos hozzáfűzni valója van, amire reakciót vár, az privátban tegye meg ezt legyen szives.

(#68) S-Attila válasza DeFranco (#65) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Azt hiszem, tényleg nem a megfelelő topik. Esetleg privát? :)

(#69) Crystalheart válasza DeFranco (#60) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"De, Crystalheart elvárja, hogy a másik fél adja fel azt az igényét, hogy hite szerint tanúságot tegyen." - Dehogy várom. Ezt honnan vetted? :D

Szerintem ez így nem vallástopik 2.0, mert konkrétan párkapcsolati oldalról vizsgáljuk. Nem kritizáltam én a vallást, Danielssss-szen kívül szerintem más sem, nem vitattam annak helyességét.

(#70) tildy válasza DeFranco (#67) üzenetére


tildy
nagyúr

Tiszteletben tartva a keresed, privatba megy.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#71) Crystalheart válasza tildy (#70) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tudjátok, én DeFranconak azzal a mondatával abszolút egyetértek, hogy először a másik java, azután az enyém. Pont ezért kerülöm a párkapcsolatokat úgy egyáltalán, cakk-pakk. :D Voltaképp a vallásos-nem vallásos párkapcsolathoz való hozzáállásom is ebből fakad, hiszen nem tartom ideális helyzetnek, sokkal jobban tenné az illető hölgy, ha olyan szintén vallásos párja lenne, akivel ezen a téren egy húron pendülnek.

(#72) 1F2X5 válasza #56230144 (#44) üzenetére


1F2X5
csendes tag

Kérdezd meg egy idős 60+ házaspárt miért vannak még együtt :F :U

[ Szerkesztve ]

28-ig külföldön vagyok. Ritkán/nem leszek net közelben.

(#73) tildy válasza 1F2X5 (#72) üzenetére


tildy
nagyúr

Amilyen nagyszuleim egyik reszrol voltak... Inkabb mentek volna szet. Az hogy egyutt maradtak nem annak volt kosoznheto, mert huh annyira szerettek volna egymast. Inkabb mentek volna szet. Es ezt a csaladban meg sok parkapcsolatrol el lehetne mondani.

En megkerdeztem parat : egreszt kenyelem, nincs penz kulonmenni, megszokas, megszolnanak a faluban!! stb...

Masreszt volt, ahol tenyleg harmonikus volt a kapcsolat. Gondolom te az utobbira gondoltal.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74) #56230144 válasza 1F2X5 (#72) üzenetére


#56230144
törölt tag

Vannak akik megtalaljak a szerelmet.. De nem sokan

(#75) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Tessék.
Nem önreklám, csak sok mindent megmagyaráz.

Régi bútordarab vagyok, így az elveim kinevethetők, de ragaszkodom hozzájuk.
Mi két és fél évig jártunk házasságunk előtt. Jó másfél év után jutottunk el odáig, hogy szóba került a házasság. Mivel az anyósjelöltem gyűlölt, és ez nem túlzás, a fent linkelt írásban közölt módon kértem meg Marikám kezét. Nem tűnik romantikusnak, pedig fénylő csillag az a perc életem egén.

Egy percig nem jutott eszünkbe, hogy "vadasban" éljünk. Ha egyszer összetartozunk, akkor azt bizony hitelesítjük. A papír elmondja, hogy házasok vagyunk, egymáshoz kötöttük az életünket, hadd tudja mindenki, hogy természetes, ha egy ágyban térünk nyugovóra.
Marikám felvette a nevemet, ez is egy jelzés volt a világ felé, hogy már férjes asszony.

Gyermekeink is családban nőttek fel. Anyu és apu nem "csak úgy" éltek együtt, hanem házasok voltak. Azért ez sem mindegy ám.

Holtodiglan, holtomiglan.
Aki fél ettől, az ne bonyolódjon bele a szeretet kötelékébe.
Aki viszont komolyan gondolja, az egy percig sem gondolkodik azon, hogy kell-e az a nyomorult papír.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#76) Mr X válasza #56230144 (#74) üzenetére


Mr X
veterán

Jól emlékszem, hogy te 15 éves vagy?

Vakegérke:

Szóval ha nincs papír, akkor már "csak úgy együttélnek", nem is igazi család?

[ Szerkesztve ]

(#77) #56230144 válasza Mr X (#76) üzenetére


#56230144
törölt tag

Igen,de ennek ellenére nagyon sok próbálkozásom volt már..Sajna egyik se tartott sokáig.

(#78) Mr X válasza #56230144 (#77) üzenetére


Mr X
veterán

Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de ennyi idősen gőzöd sincs, miről beszélsz. Nem éltél még együtt senkivel, nem volt semmi tapasztalatod, csak valami diákszerelem.

(#79) máyköl válasza Vakegérke (#75) üzenetére


máyköl
veterán

Minden szavaddal egyetértek.

(#80) #56230144 válasza Mr X (#78) üzenetére


#56230144
törölt tag

Lehet rosszul látom,de mind1 nem szennyezem tovább a topikot.Lehet csak az utálat beszélt belőlem,amit néhány hónapja érzek az emberek iránt.No mind1.

(#81) 1F2X5 válasza #56230144 (#74) üzenetére


1F2X5
csendes tag

Gondolom az élettapasztalat beszél belőled. ;)

28-ig külföldön vagyok. Ritkán/nem leszek net közelben.

(#82) Mr X válasza #56230144 (#80) üzenetére


Mr X
veterán

Ne aggódj, ahogy idősödsz, változni fog az egészről a véleményed, meg az emberek is körülötted, szóval nagyjából az egész életed. :) Sosem lehet tudni, mikor kapja el valami csaj a tököd, ami után még a papnak is önként csókolnál kezet az esküvődön. :DDD

(#83) Vakegérke válasza Mr X (#76) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudod, én be tudtam úgy mutatni Marikámat: a feleségem.
A "vadas" mit mond?
Akkor hol az igazi család?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#84) #56230144 válasza 1F2X5 (#81) üzenetére


#56230144
törölt tag

Hidd el,ha nem is szerelmi témákban,de egyéb dolgokban nagyon sok tapasztalatom van,korom ellenére ;)

MrX:Lehet,majd kiderül :D

[ Szerkesztve ]

(#85) Mr X válasza Vakegérke (#83) üzenetére


Mr X
veterán

A családot a papír határozza meg?

1. lakás: Apa, anya, gyerek. Apáék megesküdve. Anya nem dolgozik.Apa iszik, veri az asszonyt. A gyerek füvezik.

2. lakás: Apa, anya, gyerek. Nincsenek megesküdve. Apa és anya dolgozik, hétvégente kirándulnak a gyerekkel, szeretetben élnek.

Melyik az igazi család?

Én meg be tudom mutatni úgy a párom, hogy a párom. Nem lettél több tőle, hogy a feleséged. Attól lettél több, hogy leéltetek egy életet együtt.

[ Szerkesztve ]

(#86) #56230144 válasza Mr X (#85) üzenetére


#56230144
törölt tag

B válasz.

(#87) tildy válasza Vakegérke (#83) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom, mifelenk nem hivjak vadasnak a mi kapcsolatunkat. :U Soha nem is szoltak emiatt.

Az hogy siman leparomozom, o meg le missus-oz , siman lehet papir nelkul is. :)

Mr x :minden szavaddal egyetertek:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#88) Vakegérke válasza Mr X (#85) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mindkettő család, és ha őszinte akarok lenni, a kettes lakásban élők szimpatikusabbak.

Azt hiszem, tulajdonképpen ott a probléma gyökere, hogy merem-e vállalni mindenki előtt a választottam iránti elkötelezettségem.
Igen, a "párom" is egyféle bemutatás, de közel sincs olyan meghitt íze, mintha azt mondom, hogy a feleségem.

Egy szóval se mondom, hogy lenézem, elítélem azokat, akik papírforma nélkül kötik össze az életüket. Szívük joga.
Azt az érzést viszont nem élhetik át, amit Marikám érzett, amikor feleségemnek neveztem, vagy amit én éltem át, amikor férjének nevezett.

tildy: Lásd az utolsó bekezdést. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#89) máyköl válasza Mr X (#85) üzenetére


máyköl
veterán

Számomra egyik család sem szimpatikus.
Az elsőt, hogy miért, remélem nem kell magyaráznom.
A második meg azért, mert bár nincsenek megesküdve, már gyereket nevelnek. Ez a XXI. Században kezdett egy elfogadható normának tűnni, azonban régen nem ez volt az átlag családkép. Én pedig ezzel nem szeretnék közösséget vállalni. Nem vetem meg azt, aki így gondolkodik, de ha nem haragszol meg, számomra mindkét verziód taszító.

(#90) Vladi válasza Mr X (#85) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fentebb már írtam. Ezt a dolgot pont fordítva kéne gondolni.
Ha mostantól mi család vagyunk, akkor a lehető legerősebb köteléket választottuk -> lehet leírni, megszentelni, kinek mi tetszik.

Ha már 2, akkor én csak annyit kérdezek: miért nincsenek megesküdve? Ha már minden ennyire ok?
Erre mindig azt a választ kapom, hogy ó az csak egy papír... na az ilyen emberrel sose kerülnék üzleti kapcsolatba, akinek egy papír, csak egy darab akármi. A papír a legerősebb akaratkinyilvánítás.
A másik: hogy akkor végül is miért nem? Mi van ennek a hátterében? Lehet nem is annyira stabil, mint amennyire mondják? Természetesen nem.

Egyébként nagyon sokszor szembesülök ebben az országban azzal a mentalitással, hogy még a leírt se szent, nemhogy az adott szó. Így aztán nehéz, nem csak házasodni, de minden más is... :U

egyébként pedig: igen. Az állam szemében az a család. A többi ilyen pótlék, meg töltelék.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#91) Mr X válasza máyköl (#89) üzenetére


Mr X
veterán

Rosszabb emberek attól, hogy házasság nélkül élnek együtt és gyereket is vállaltak? Kevésbé szeretik egymást?

Csak hogy tisztázzuk. A polgári esküvő csak egy felcicomázott adatmódosítás. A templomi esküvő pedig semmit nem számít, hacsak nem vagy vallásos.

Ha zavar, mert régen nem ez volt a családkép, akkor szexuális életet sem élsz házasság előtt? Mert régen az is szokás volt.

Vladi:

Miért lesz erősebb a kötelék egy esküvőtől? Ja, mert macerásabb különmenni? Sokan inkább hagyják a fenébe a válást? Komolyan azt mondod, hogy ha egy pár nem esküszik meg, akkor csak azért, mert nem is szeretik egymást igazán?

Mit veszít azzal, hogy nem házasodik meg?

Vakegérke:

Amiket te írsz, azok nagy része képmutatás a világ felé. Ha nektek örömet okozott így nevezni egymást, akkor jól tettétek, de ne várjátok már el mástól, hogy azért házasodjon, mert "az a módja". Van, akinek nem kell papírral bizonygatnia, hogy szereti a párját.

[ Szerkesztve ]

(#92) moonlight115 válasza Vakegérke (#88) üzenetére


moonlight115
tag

"Azt az érzést viszont nem élhetik át, amit Marikám érzett, amikor feleségemnek neveztem, vagy amit én éltem át, amikor férjének nevezett."

Vagy azt az érzést, mikor kimondják azt a bizonyos boldogító igent.
Én mindig meghatódom, amikor ez elhangzik egy esküvőn. Valaminek a végét, és valaminek a kezdetét jelenti. Persze, fel lehet ezt úgy is fogni: ugyan már, ez csak egy szertartás, szeretik egymást, együtt akarnak élni, minek ekkora felhajtást csinálni ebből? Minek ehhez nézőközönség? De, mint sok más szertartásnak, ennek is van jelentősége. A két ember életében mindenképpen.
Függetlenül a "papír-nem papír" vitától, ez egy szép pillanat.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#93) Vakegérke válasza Mr X (#91) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Van, akinek nem kell papírral bizonygatnia, hogy szereti a párját."

Én meg azt mondom, hogy aki nem meri hivatalosan is felvállalni az életközösséget, az nem becsüli eléggé választottját.
Arról nem is beszélve, hogy nem is olyan régen volt egy érdekes szó a házasságon kívül született gyerekre.

Ki a képmutató? Aki megházasodik, vagy aki csak mutatja, hogy házas, holott nem az?

Remélem érzed, hogy nem támadlak, hiszen csak beszélgetünk.

moonlight115: Elevenemre tapintottál. Rám tört az emlék...

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94) Mr X válasza Vakegérke (#93) üzenetére


Mr X
veterán

"Én meg azt mondom, hogy aki nem meri hivatalosan is felvállalni az életközösséget, az nem becsüli eléggé választottját."

Ki előtt? Én ugyanúgy kézenfogva sétálok a párommal, és nem tagadom le, hogy együtt vagyunk. Azt meg te sem gondolod komolyan, hogy aki nem házasodik meg, azért teszi, mert nem akarja az állam előtt elismerni a kapcsolatát.

"Arról nem is beszélve, hogy nem is olyan régen volt egy érdekes szó a házasságon kívül született gyerekre."

Elég szégyen is volt, amit begyöpösödött agyú idióták miatt kellett elviselniük szerencsétlen gyerekeknek.

"Ki a képmutató? Aki megházasodik, vagy aki csak mutatja, hogy házas, holott nem az?"

Aki nem házasodik meg, az hol mutatja magát házasnak? Akkor lenne igaz ez, ha a feleségeként mutatná be, miközben nem házasodtak össze.

Csak a tisztánlátás végett. Nem a házasság ellen vagyok, hiszen magam is megtettem. Én az ellen a maradi felfogás ellen írkálok, ami szerint csak az az igazi pár, amelyik megesküszik.

(#95) moonlight115 válasza Vakegérke (#93) üzenetére


moonlight115
tag

Mint tudjuk, ezért még egy hajvágást is érdemes megkockáztatni. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#96) tildy válasza Vakegérke (#93) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem ezt az dontse el aki ilyen kapcsolatban van. Mondom, en eletem vegeig lennek menyasszony. De akar elettars is. Az is eleg felvallalas.

"Arról nem is beszélve, hogy nem is olyan régen volt egy érdekes szó a házasságon kívül született gyerekre." Ez nem a gyerekre negativ , vagy a szuleire, hanem akik igy neveztek.

Minden esetben, meg akkor is, ha szeretteljes kapcsolatban szuletett.

Ki a képmutató? Aki megházasodik, vagy aki csak mutatja, hogy házas, holott nem az?
Aki nem hazas, nem fogja mutatni hogy hazas. Nem eszerint el, nem kell mutogatnia . Az hogy en valakivel egyutt elek, nem jelenti azt, hogy magamrol azt akarom mutatni hazas vagyok. Ez egyet jelent, szeretem ezt az embert annyira, hogy vele eljek.

Egyebkent az a kepmutato, aki meghazasodott , kozben meg fuvel faval , vagy ha nem igy, akkor meg egymasra acsarkodva eli az eletet, kifele persze a tokeletesseget mutatja.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#97) mickemoto


mickemoto
őstag

Szerintem az hogy kinek mennyire fontos vagy nem a házasság az teljesen egyénfüggő.
Egyébként nem feltétlenül kerül sokba, lehet lakodalom nélkül is csinálni, vagy szűk családi körben.
Erről az ország világ előtt kifejezésről mindig a mónikasók jutnak az eszembe. :W

(#98) Vakegérke válasza moonlight115 (#95) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én is megtettem. Akkor utoljára voltam fodrásznál. :)

Megjegyzendő a képmutatásról azért beszéltem, mert én neveztettem annak.
Én mertem vállalni a házasságot. Ha ez képmutatás, akkor igazatok van.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#99) Vladi válasza Mr X (#94) üzenetére


Vladi
nagyúr

Törvény előtt. De már unom a saját mondókámat, lehet el is kéne olvasni. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#100) tildy válasza Vladi (#99) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerencsere mar ott sem, kezdik elfogadni az elttarsi kapcsolatokat, orokles es egyeb esetben is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.