Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) EczkE válasza föccer (#199) üzenetére


EczkE
addikt

Ja, pl a király popcornos gif, de mért? :((( Offba volt... :U

Asszem mindenféleképpen!

(#202) művésznő4 válasza DeFranco (#8) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Megdöbbentő bölcsességgel és intelligens módon írtad le a fentieket! :R Minden elismerésem a tiéd, mert magam sem foglalhattam volna össze jobban. Minden soroddal egyetértek! :K Köszönöm, hogy hozzászóltál a témához!

(#203) Gergő_


Gergő_
őstag

A házasság elavult talán már az előző században, általában csak szakadékot teremt sajnos. Szerintem két ember lehet boldog papír nélkül is, ha mindketten ugyanolyan értelmi és érzelmi szinten vannak.

@Saint_: Sajnálom. :(

(#204) tildy


tildy
nagyúr

Ahh, most neztem meg jobban az animgifet. Nem vagyok ferfi, de egy ilyen fejbecsapas utan tuti nem vennem el a not. Iszonyat serto a ferfiakra nezve. Akar poenos akart lenni, akar nem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#205) Varoz válasza tildy (#204) üzenetére


Varoz
őstag

LoL.
Mint féfi, nem értek egyet. :N
Látszik, hogy nevet a csaj és nem b.szta agyon a táskával.

De most már kíváncsi lettem mégis miért lenne sértő?

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#206) tildy válasza Varoz (#205) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja, az pillanat ugy nez ki lemaradt, eleg szakadozva jatsza le nekem.
Mindenesetre akkor is ketszer meggondolnam egy ilyen utan a frigyre lepest...

Egyebkent pont a mogottes tartalom maitt serto, a csaj elvarna, hogya fiu azert terdeljen le, hogy...

update : De , latom azt is , hogy fogja a kezet. Nekem akkor is elvarasnak tunik.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#207) Varoz válasza tildy (#206) üzenetére


Varoz
őstag

Azt nem látod, hogy fogja a kezét? Gondolom abból jött le neki az, hogy megkéri a kezét.

update : De , latom azt is , hogy fogja a kezet. Nekem akkor is elvarasnak tunik.
Eleve azzal indít a képsor, hogy a csávó térdel és fogja a kezét. Ez eléggé félreérthetetlenül arra utal.

Akkor lenne igazad, ha simán csak letérdelne cipőt kötni, de nem. A pasi fogja a csaj kezét és a szemébe néz. Ez mi más lehetne még?

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#208) művésznő4 válasza tildy (#206) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Ugyan, ez csak játééék. :N Épp, hogy csak meglegyinti a táskájával. Sőt, talán még hozzá sem ér, csupán a férfi karjához. Egyikőjük sem veszi komolyan a dolgot (csak a lány hiszi egy pillanatra azt, hogy élesben megy a dolog :) ), igazából egyszerű ugratás. :N

Amúgy meg akkor sem lehetne a leányzót hibáztatni, mert nem ő "vár el" bármit is a fickótól, hanem egyszerűen tudja a pali, hogy ha letérdel, a lány automatikusan azt hiszi majd, hogy megakarja kérni....:) ez inkább a pali részéről szemétség. :D

[ Szerkesztve ]

(#209) tildy válasza művésznő4 (#208) üzenetére


tildy
nagyúr

Ebben az esetben akkor nem ertem a "viccet". Nem az elso alkalom lenne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#210) Varoz válasza tildy (#206) üzenetére


Varoz
őstag

Nézd csak meg ezt a képet is. (A kép mögött link van.)

Pont ezzel a képpel indít a gif is.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#211) tildy válasza Varoz (#210) üzenetére


tildy
nagyúr

Gondolom olvastad ezt a sort is: "Amikor láttam, hogy letérdel, azt hittem, hogy azt fogja mondani: büszke rám. " :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#212) Varoz válasza tildy (#211) üzenetére


Varoz
őstag

Remélem észre vetted, hogy az egy versenyszám végén történt.
Míg a bejegyzésben szereplő egy szökőkút mellet.

#213
Igen, mert te házasság ellenes vagy. :D

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#213) tildy válasza Varoz (#212) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke, mondjuk azt, hogy valoszinuleg nekem nem ez ( az animgifbol kiveheto) lett volna az elso gondolatom . :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#214) tildy válasza Varoz (#212) üzenetére


tildy
nagyúr

Aha, biztos akkor biztos csak poenbol van eljegyzesi gyuru az ujjamon :DDD Nem hazassagellenes vagyok, hanem olyan, aki elfogadja azt , ha valaki nem akar hazasodni.

Sajat eletemben azt tartom elfogadhatonak, hogy inkabb varok a dontessel, akar 5 , akar8 akar 11 evet, de biztos szeretnek lenni a dontesemben. Egy eletre szol, nem pedig arrol, mekkora buli.

Komoly dolog, es nagyon atgondolando dontes(nek kene , hogy legyen). Felelossegteljesen erdemes donteni. A siettetes nem epp a legjobb modja. Raadasul van akinel pont nem a "vart" hatast eri el.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#215) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ez nem lustaság kérdése. Önzés és/vagy gyávaság van mögötte. Persze még ott vannak az anyagi okok, de ha valaki tényleg akar házasodni, ez se,m akadály, mert a lagzi nem kötelező.

***

(#216) Varoz válasza tildy (#214) üzenetére


Varoz
őstag

Hogy te miket bele nem látsz pár képkockába. :DD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#217) talmida válasza LadyLorien (#48) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ha osztod a véleményét, akkor egyetértesz vele. :K :B

IN GOD WE TRUST!

(#218) LadyLorien válasza talmida (#217) üzenetére


LadyLorien
tag

Igen, tisztában vagyok a ténnyel... :P ezt miért emelted így ki? :B

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#219) talmida válasza LadyLorien (#218) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Pont, hogy nem emeltem ki :N , ...de mégis azért említettem, mert azt hittem, hogy művésznőnek válaszoltál..., ugyanakkor nagyjából ismerve az életfelfogásodat, csodálkoztam. :P Csak most vettem észre, hogy Tildy hsz-ra írtál. Ezer bocsánat! :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#220) Algieba válasza Brutális eb (#7) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez is durva általánosítás. ;]

Szerk.: Kell a fenének az esküvő. Fölösleges rongyrázás.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#221) LadyLorien válasza talmida (#219) üzenetére


LadyLorien
tag

Semmi gond, csak nem értettem. :B

Én nagyon valószínű, hogy ebből a házzasságosdiból ki fogom magam "felejteni", aztán ki tudja... lehet, hogy egyszer találok valakit, akihez szó nélkül hozzámennék vagy rájövök, hogy akivel vagyok, olyan személy, akivel le akarom élni az életem... ;)
Mindenhez idő kell :)

A lényeg, hogy nem akarok minden áron gyűrűt, szóval az ilyen az csak általánosítás. Nem minden nőnek ez a fontos.

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#222) talmida válasza LadyLorien (#221) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Azért értettem félre, mert művésznőt szólítottad meg, neki írtál ...ugyanakkor tildy hsz-ra kattintottál, --amit nem vettem észre. :B ;)

A házasság egy hűség-szerződés. A szavahihetőség, megbízhatóság, elkötelezettség pecsétje is. Szomorú, hogy egyre kevesebb az olyan komoly kapcsolat, ami kiállja az idő és a kísértések próbáját. :(( Sajnos egyre csökken a magukat elkötelezni kívánók száma, --ami valamennyire érthető az utóbbi idők szabados erkölcsi elveit ismerve.

Azt is "megértem", hogy a sok rossz példa rettenti el a fiatalokat a házasságtól. :((( Tény, hogy nagyanyáink idejében sokkal könnyebb volt hűségesnek lenni, mert a másik mellett való kitartás volt a divat. Ma megfordult a dolog. :(

Gond az is, hogy még a média is kívánatosnak és sikkesnek állítja be a félrelépéseket, perverziót, megcsalást. :((( 24 órában ontja a szemetet. :P Ilyen körülmények között igazán erényesnek kell lennie annak, aki házasságra lép. :R Nem beszélve arról, hogy manapság az erényesség is 1 tartalom nélküli ódivatú, idejétmúlt kifejezés lett csupán... (???)

DE, ha az ember mindent elvet, ami "szent", mi marad végül? Hova vezet ez? Előbb-utóbb mindenki azt csinál majd, amit akar, senki senkire nem lesz tekintettel. :(( Kiveszőfélben van a tisztelet és megbecsülés legkisebb csírája is. :(

Pl, ha valaki nem felel meg a mindennapi trendi sexi kinézetnek, azt dobni "kell", nyiltan és szemrebbenés nélkül leocsmányozni, leszólni, kigúnyolni. Az idősebb nők banyának vannak titulálva, stb. Egyet nem tudnak a fiatalok, hogy az öregség nem betegség, és mindenkit utolér. A házasság a barátság örökkévalóságáról kéne, hogy szóljon, nem pedig csak a test (testiesség) imádatáról.

IN GOD WE TRUST!

(#223) Mr.Csizmás válasza talmida (#222) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és a házasság megléte megóv mindentől?

Lori abszolút nem házasodó fajta, viszont tényleg nagyon ragaszkodó, és hűséges a párjához.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#224) LadyLorien válasza talmida (#222) üzenetére


LadyLorien
tag

"A házasság egy hűség-szerződés. A szavahihetőség, megbízhatóság, elkötelezettség pecsétje is. Szomorú, hogy egyre kevesebb az olyan komoly kapcsolat, ami kiállja az idő és a kísértések próbáját."

Nem ez az oka, hogy nem szeretnék minden áron férjhez menni... Tudok hűséges lenni és nagyon szeretni, viszont erről majd akkor szeretnék dönteni, ha tényleg lesz egy jó kapcsolatom, mert ahhoz két ember kell, egyedül kevés vagyok.

Kiegészítés: Attól, hogy valaki házas, még ugyanúgy megcsalhatják stb.... nem a papír fog erről "dönteni", hanem az adott fél.

"Előbb-utóbb mindenki azt csinál majd, amit akar, senki senkire nem lesz tekintettel."

Már most is mindenki azt csinál, amit akar és ez mindig is így volt, az meg hogy tekintettel van-e másra, hát... legtöbbször nem, de ezt megint csak ők maguk döntik el.

"Az idősebb nők banyának vannak titulálva, stb. Egyet nem tudnak a fiatalok, hogy az öregség nem betegség, és mindenkit utolér."

Honnan veszed, hogy nem tudják? Azért ennek az éremnek van egy másik oldala is ám... még pedig, hogy sokszor azért vagyunk mi is lenézve, mert mi most épp fiatalok vagyunk és biztos nem értünk semmihez meg nincs semmi célunk. Általánosítás.

Ha valaki idősebb random meglát és elkezd "taknyos"-ozni és szidni engem, meg pofonnal fenyegetni nyilvános helyen, tegyük fel buszon, pedig nem ártottam neki, csak elnézést kértem azért, mert figyelmetlen voltam, akkor őt miért tiszteljem?

Sokukkal annyi baj van, hogy elfelejtik, hogy voltak fiatalok valamikor... de ők most "idősek", így nekik mindent lehet ugye?
Nem tudom, nálam elv, hogy aki engem sem tisztel, azt az embert én sem fogom, lehet akárhány éves...

Mr.Csizmás: Köszönöm, na de te ezt honnan tudod? :P :DDD

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#225) Narxis


Narxis
nagyúr

A házasság egy elmúlt kor maradványa, nincs veszélye se ha előtte szerződést kötnek az ingóságokról a felek, tehát válásnál nem lenne huzavona, csak az milyen már? :)

Nekem a környezetemben volt több házasság is és pár év után válással végződött, kicsit meg is döbbentem. Szerintem a legnagyobb probléma, hogy ebben a rohanó világban túl hamar kötelezik el magukat az emberek, nem ismerik meg egymást eléggé. Az írásodban a 11 év együttélésnek mondjuk már elégnek kellene lenni, ez igaz, de kíváncsi vagyok, hogy a gyerekvállalásról egyezik-e a véleményük, pl. hogy mikor kellene. Ez is váló ok szokott lenni.

Szerintem a másik ok a házasság visszaszorulásában az egyre kevesebb vallásosság. Legtöbben templomot csak turistaként látnak és így tényleg csak egy papírnak látják ezt a ceremóniát.

A klasszikus családmodell ettől még persze létezhet és létezni is fog.

Thanos was right.

(#226) ollie válasza LadyLorien (#224) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kiegészítés: Attól, hogy valaki házas, még ugyanúgy megcsalhatják stb.... nem a papír fog erről "dönteni", hanem az adott fél.

Hát, ha nem tudsz 100%-ig megbízni valakiben, akkor jobb, ha még csak együtt sem élsz vele.

(#225) Narxis: nem, a probléma az önzés, nem pedig az, hogy túl hamar elköteleznék magukat az emberek. A tapasztalat ennek épp az ellenkezőjét mutatja, egyre idősebb korban kötnek házasságot.

[ Szerkesztve ]

***

(#227) LadyLorien válasza ollie (#226) üzenetére


LadyLorien
tag

Ki mondta, hogy nem tudok megbízni 100%-ig senkiben? Én csak azt mondtam, hogy attól, hogy van papír, még megcsalhatják a másikat. :) A lényeget kéne látni, nem azt, amit te akarsz. :)

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#228) ollie válasza LadyLorien (#227) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Láthatóan te nem érted mit írtam.

Illetve nem tudod mit jelent teljesen megbízni valakiben.

[ Szerkesztve ]

***

(#229) LadyLorien válasza ollie (#228) üzenetére


LadyLorien
tag

Szerk. Igen, látom elég félreérthető lett, azaz rossz helyre írtam. Az említett ("Kiegészítés: Attól, hogy valaki házas, még ugyanúgy megcsalhatják stb.... nem a papír fog erről "dönteni", hanem az adott fél.")részt ehhez akartam csatolni, elnézést:
"A házasság egy hűség-szerződés. A szavahihetőség, megbízhatóság, elkötelezettség pecsétje is. Szomorú, hogy egyre kevesebb az olyan komoly kapcsolat, ami kiállja az idő és a kísértések próbáját."

"Illetve nem tudod mit jelent teljesen megbízni valakiben."
Ha te mondod, biztos jobban tudod... ;)

[ Szerkesztve ]

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#230) Narxis válasza ollie (#226) üzenetére


Narxis
nagyúr

De most a házasság miatt ne lenne önzés? Mindig is volt önzés, házasságtörés, szeretője is volt azoknak aki boldogtalan kapcsolatban éltek. Egyszerűen azért van kevesebb házasság mert már nincs akkora társadalmi nyomás az embereken mint a múltban. Nem házasodnak az emberek azért mert a környezetük elvárja, de ebből még nem következik az, hogy rossz emberek lennének rossz értékítélettel.

Thanos was right.

(#231) persil válasza #56230144 (#55) üzenetére


persil
nagyúr

Nem akarok nagyon belefolyni, de azt azért jegyezzük meg, hogy a "papok" fele lelkész, vagyis református és minden további nélkül házasodhat, nevelhet gyermeket.
Csak a katolikus papoknál van cölibátus.

Vallásosok kérem ezt ne kommentálják, nem vitának írtam, egyik vallás felé sem húzok, pusztán a korrektség kedvéért írtam le Danielssss-nek, hogy ennyire ne általánosítson.

Szrk.: Éééés akkor most megnézem, hogy mikori hsz-re is válaszoltam valójában... :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#232) Magnum_ válasza tildy (#187) üzenetére


Magnum_
nagyúr

1,5 év se volt elég :DDD

I humbly and respectfully decline™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.