Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Remélem, lesz olyan is, aki majd megcáfolja a fentebb említett rossz példát... ;)

(#2) föccer


föccer
nagyúr

Én asszonyság kezét egy PH talin kértem meg. Hehe. Az öreg motoros bandából elég sokan voltak ott. Jó nagy buli volt. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Engem meg nagyon nem "fenyeget" a házasság ,még a kiválasztottat sem találtam meg :O , bár nem is igazán meglepő számomra...nem vagyok egy adonisz, kigyúrt, audival rendelkező, biztos anyagi hátterű kan.:D Sokan mondják hogy ráérek(26 leszek januárban), de én egyre kevésbé érzem így...

Azonban, majd ha egyszer, nyugdíjas koromra odajutok, én biztos megkérem, ha elélek addig:DDD.

(#4) talmida


talmida
Közösségépítő

Biztos hallottatok a Colorádóban történt horrorról. :((( A sérültek között volt egy szerelmespár is, akik évek óta együtt éltek és gyermekeik is születtek. A gyilkos lövések után mindketten kórházba kerültek és ott döbbentek rá az életük és partnerük felmérhetetlen értékére, majd a nagy felismerés után egymás megbecsülésének kifejezéséűl a fiú ott a kórházban azonnal megkérte a kedvese kezét. :K Ez a legfrisebb TV hír Colorádóból.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#5) moonlight115


moonlight115
tag

"Sok férfi, egyszerűen nem képes megérteni, mennyire is fontos ez nekünk, nőknek!"

Bocs, de ez általánosítás. Nem minden nőnek fontos. :N

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#6) psyho85


psyho85
aktív tag

Sajnos nem ismerek a környezetemben olyan párt, akik "amíg a halál el nem választ" együtt voltak. Csonka családot viszont annál inkább. Köszönöm, amíg támogatás miatt nem kötelező, nem házasodom, és akkor is csak kis önkormányzatit.

Bort vízzel, szerelmet házassággal...

Ettől függetlenül ma én leszek a tanú egy esküvőn, nem is elleneztem a dolgot, sőt, a legjobbakat kívánom, de mi a párommal nem kérünk belőle.

(Ha az esküvő kifelé szól, végképp nem érdekel, mert én már döntöttem a párom mellett, a társadalmi normákat és elvárásokat meg leszarom. Van egy gyönyörű gyermekünk, úton a második, ez elég kapocs kell legyen, a gyűrű meg a papír nekem nem jelent semmit.)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#7) Brutális eb


Brutális eb
addikt

A lányok meg lusták bocizni. ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#8) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Nem lustaság ez, hanem kulturális változás.

Sajnos most mindenhonnan az ömlik, hogy a klasszikus családmodell (férj-feleség-gyerekek) már nem releváns, túlhaladott. Azt keresd ami cserélhető, ami eldobható, ami olcsó. Mert megérdemled, hogy neked mindig minden jó legyen. És új. Mert az új mindig jobb. Ezt az üzenetet hordozzák a filmek, a bulvárhírek, a reklámok, minden, amit a tömegek fogyasztanak.

Ezért is nem kérnek már kezet, mert az elkötelezettség, erős kapocs. Mi van, ha nem megfelelő a másik? Mi van, ha megromlik a kapcsolat? Mi van, ha mást szeretnék mégis? - Erre régen az volt a válasz, hogy légy ember fiam, és javítsd meg ami elromlott, dönts felelősen, ma az, hogy ne kösd le magad, mert akkor nem tudsz cserélni.

Nagyon kemény értékválság ez, ami a felszín alatt egyre inkább burjánzik, az okát tudnám sokféleképpen magyarázni, de mind csak találgatás lenne.

(#9) gabor85 válasza DeFranco (#8) üzenetére


gabor85
őstag

Tökéletesen összefoglaltad.
Azoknak való ez az életforma akik nem bíznak se önmagukban, se a partnerükben. Nálam ez az "életforma" nem buli, házasságpárti vagyok, érdekes szülőknél működött, nálam miért is ne? Ja mert én akarok tenni érte.
ÉLNI - ahogy manapság divatos emlegetni - lehet egy partnerrel is. Aki jól választ és ügyesen "tartja karban" a kapcsolatát, továbbá megvan ez a másik oldalról is, az igenis jól elvan egy emberrel is akár élete végéig.

Részemről visszataszító ez a tömör bizonytalanság. Nyilván van oka, az emberek elvesztették a hitüket egymásban.

(#10) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nekem az önkormányzati esküvővel szemben nincsenek ellenérzéseim - igaz, bizonyos támogatások igényelhetőségén túl más előnyét nem látom -, még ha 98% is, hogy soha nem fogom senki kezét sem megkérni. Az egyházi esküvőnek azonban kifejezetten ellene vagyok. Mások csinálják csak, én elfogadom és megértem, de ennyi közösködést sem szeretnék keresztény egyházakkal.

Mondjuk érdekes ezen morfondírozni, miközben a házasság esélyét is szándékosan kerülöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) S-Attila


S-Attila
aktív tag

"Egy eskü Isten...felé...

És aki nem hisz ilyesmiben? :U

"mert ha az ember nagyon szeretne valamit és fontos neki, akkor azt felvállalja ország-világ előtt, méghozzá ahogy csak teheti... :)"

És ennek a felvállalásnak a elengedhetetlen feltétele a vallásos szertartás? :U

(#12) DeFranco válasza S-Attila (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért azt remélem érzed, hogy nem az volt a poszt lényege, hogy mindenki be a templomba kereszteket vetni és térdelve szeretni... :U

(#13) finest


finest
őstag

Ezt a "sok férfi" dolgot miből szűrted le? Állati sokan udvaroltak neked, de végül rohadtul nem kért meg senki? LOL Több ismerős = Te, meg a harmincas barátnő. :C

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#14) S-Attila válasza DeFranco (#12) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Jó, akkor teljesen komolyan: érzem, hogy nem. :)

De mostanság egyre gyakrabban futok bele sok más mellett ebbe a dologba is. Hogy a nőknek a mindene az esküvő azon belül is a templomi, még akkor is, ha önmaguk nem feltétlenül rendelkeznek vallásos meggyőződéssel, ennek ellenére mégis hangoztatják, hogy "ez egy eskü", "ez egy ígéret", "ez egy kötelék".

(#15) DeFranco válasza S-Attila (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nyilván van ennek egy ilyen pimp-my-wedding oldala is. Az egyházi esküvő az, ami igazán szép, sok benne a körítés, a szertartás, a nők ilyenek (legalább is egy jó részük), kell nekik a műsor.

A másik, ennél sokkal erősebb oldal az, ha valaki tényleg hisz, és éppen ezért meg akarja fogadni Isten előtt is, hogy a másik párja lesz egészségben betegségben bla bla bla, és Isten áldását is a kapcsolaton szeretné tudni. Én is ilyen vagyok, nekem is fontos volt az egyházi esküvő. Ha nem lett volna az, de a menyasszonyom akarta volna, akkor sem mondtam volna nemet, mert neki fontos. Mint ahogy arra sem mondtam, hogy más felekezet papja adjon össze minket, mert nem ez a lényeg, hanem az, hogy ő boldog legyen. Engem nem zavar, nem fáj + neki jó = Profit

[ Szerkesztve ]

(#16) Csemike


Csemike
csendes tag

Fele ennyi idősen azt gondoltam, hogy 30 éves koromra már óvodás gyerekeim lesznek és boldogan élünk a családdal, míg világ a világ. Nem így alakult, volt hosszabb, volt rövidebb kapcsolatom, a házasság mégsem került szóba (ebben nyilván közrejátszott, hogy korombeli fickókkal kavartam, a korombeli fickók meg kb. mostanában gondolkodnak el a családalapításon, ha egyáltalán...). Nem bánom, hogy így lett, de azért az életemet családdal, gyerekekkel és férjjel képzelem el. Csinnadrattás, habcsókruhás esküvő helyett csendes, családi eseményen, férjnevétfelvevős hercehurca nélkül, de azért mégis egymásnak esküt téve, egymás gyűrűjét viselve.

Hát, aztán majd meglátjuk, mi lesz. :D

(#17) Crystalheart válasza DeFranco (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kezdeném azzal, hogy tuti nem kötném össze az életemet olyannal, akinek annyira más a világszemlélete mint nekem, hogy pl. vallásos. :) Kiváló táptalaja lenne a jövőbeli vitáknak. Azon kívül semmi akadálya, hogy a polgári esküvő is épp olyan drága, látványos legyen, mint a templomi - bár míg a bekerülési költséget úgy kell kiizzadni, egyenest rossz ötletnek tartom.

(#18) DeFranco válasza Crystalheart (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, de 1: miért nem teszed OFF-ba, nem a témához kapcsolódik
2: lelked rajta (lol) de azon gondolkozz el, hogy innentől kezdve te vagy a bigott ateista, aki ezt a meggyőződését nem adja fel az élete párjáért sem, míg a másiktól elvárod, hogy mint kompromisszumkész hívő adja fel ezt érted. Máris önző vagy a kapcsolatban, és máris hibát vétettél. Pedig még el sem kezdtétek a házaséletet.

[ Szerkesztve ]

(#19) S-Attila válasza DeFranco (#18) üzenetére


S-Attila
aktív tag

.."hogy innentől kezdve te vagy a bigott ateista, aki ezt a meggyőződését nem adja fel az élete párjáért sem, míg a másiktól elvárod, hogy mint kompromisszumkész hívő adja fel ezt érted."

Fordítva, ha egy hívő elvárja, hogy az ateista szerelme elvegye őt, akkor innentől kezdve ő a bigott hívő, aki ezt a meggyőződését nem adja fel az élete párjáért sem, míg a másiktól elvárja, hogy mint kompromisszumkész ateista adja fel ezt érte.

Minden éremnek két oldala van.

(#20) DeFranco válasza S-Attila (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Így van. Ezekről is szól egy párkapcsolat, hogy ezeket a konfliktusokat feloldjuk. Nem pedig ex katedra kijelentjük, hogy akkor már el sem veszem, ha el kell vonulni két padsor között.

(#21) Crystalheart válasza DeFranco (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én nem értettem, ti miért rakjátok offba, hiszen pont arról beszélünk, miért nem kérné vagy épp kérné meg valaki a nő kezét. Szerintem ez on.

Arról beszéltem amúgy azon a részen, hogy eleve össze sem jönnék olyannal, akinek ennyire más a világszemlélete. Úgy miért adnám érte föl a meggyőződésem? :)

[ Szerkesztve ]

(#22) S-Attila válasza DeFranco (#20) üzenetére


S-Attila
aktív tag

"Így van. Ezekről is szól egy párkapcsolat, hogy ezeket a konfliktusokat feloldjuk. Nem pedig ex katedra kijelentjük, hogy akkor már el sem veszem, ha el kell vonulni két padsor között."

Így van. Ezekről is szól egy párkapcsolat, hogy ezeket a konfliktusokat feloldjuk. Nem pedig ex katedra kijelentjük, hogy akkor hozzá sem megyek, ha a másik nem akar elvonulni két padsor előtt. :)

Lásd be, hogy egy ilyen helyzetben valakinek mindenképpen fel kell adni az elvárásaiból. Innentől már csak az a kérdés, hogy miért a nem hívő tegye ezt meg.

[ Szerkesztve ]

(#23) DeFranco válasza Crystalheart (#21) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mert a vallásos-nem vallásos szertartás téma itt OFF, a megkérem-nem kérem pedig ON. Amiről te írtál, az a vallásos szertartásról szólt, igaz most már összekötötted a kettőt. :)

@S-Attila: ÁZZEK! Mondta itt valaki, hogy ha nincs pap, nincs prütykölés? Nem mondta. Mondta valaki, hogy ha van pap nincs prütykölés? Mondta. Akkor mi lett kijelentve ex katedra? Utóbbi.

@Nordic: nem kötné össze az életét, ezt írta. A levet ettől még összeszűrheti, csak pöcsét nem kerül rá. Utóbb lett kizárva az összeszűrés is.

[ Szerkesztve ]

(#24) Nordic válasza DeFranco (#20) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

De ugye ő azzal kezdte, hogy eleve nem jönne össze vallásos hölggyel. Kicsit átsiklottál felette, nem? ;)

(#25) Иван


Иван
őstag

Nem különösebben érdekel a dolog. Ez mindenkire rá van bízva. Most te komolyan elítélsz jó embereket azért, mert esetleg nem érdekli őket az esküvő?

Eléggé "unalmas-az-életem-ezért-belepofázok-máséba" szagú hozzáállás ez. :U

SZERK
Crystalheart: ha vallásos lenne életem szerelme, és járna templomba, nem balhéznék ezért, pedig én elég nagy szkeptikus meg ateista vagyok. A vallás magánügy. Amíg nem próbál megtéríteni, nem érdekel.
Viszont a politikai nézete, világfelfogása már érdekelne, mert mondjuk egy megrögzött *üsstek hasra, kinek melyik beállítottásg az arcenemy-je*-vel nem jönnék ki. Főleg, hogy én szeretek közéletről beszélgetni, szóval neki se lennék jó társaság.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#26) S-Attila válasza DeFranco (#23) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A kérdésem felett ügyesen átsiklottál. :)

De volt: "miért a nem hívő tegye ezt meg?"

[ Szerkesztve ]

(#27) DeFranco válasza S-Attila (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem siklottam át, nem volt kérdés. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28) csibor


csibor
őstag

Ez nem lustaság, égéseges önvédelem :)

(#29) DeFranco válasza S-Attila (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A pár szépen leül, egymás szemébe néz, és megbeszéli, hogy kinek miért fontos az, ami. Innen te nem fogod megmondani, hogy melyik álláspont az erősebb.

Majd ha egyszer esküvő környékén leszel, megérted. 23 ilyen súlyú döntést meg kell hozni, és ez még csak az az egy nap, utána jön még egy egész élet. Mire oda jutsz, sanszosan rutinosak vagytok egy ilyen kérdés eldöntésében.

(#30) Crystalheart válasza Иван (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A vallás szerintem eléggé beletartozik a világfelfogásba, hiszen befolyásolja az egész erkölcsöt, a nézőpontot, és szinte biztosan történnének összeütközések, mikor sikamlós pszichológiai, elméleti témához érünk. Kiváltképp igaz ez a keresztény vallásokra, ez az, amiért olyan más tud lenni egy távol-keleti átlagember hozzáállása sok mindenhez, mint a mai napig tabukon nevelkedő európaiaké. És most ezt nem vallás-ellenesen mondom, a legjobb barátaim között nagyon sok baptista van, pedig az aztán... :)

(#31) Mr X


Mr X
veterán

Miért is házasodnátok annyira?

-Megerősíteni a kapcsolatot? Ha enélkül nem elég erős, akkor rég rossz.
-Megmutatni a világnak, hogy ennyire szeretitek egymást? Most a világnak vagytok együtt, vagy egymásnak?
-Fogadalmat tenni Isten előtt? Ez rendben van, ha mindketten ebben hisztek.
-Kifejezni egymásnak a szereteteteket? Ahhoz nem kell a csinnadratta.

Az esküvő a külvilágnak szól, csak "villogás". Mondom ezt úgy, hogy én is megnősültem.

(#32) S-Attila válasza DeFranco (#29) üzenetére


S-Attila
aktív tag

"A pár szépen leül, egymás szemébe néz, és megbeszéli, hogy kinek miért fontos az, ami."

Na ez az. És mi a helyzet a társadalmi nyomással?

(#33) DeFranco válasza S-Attila (#32) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Semmi. Egyéb kérdés?

(#34) Иван válasza S-Attila (#32) üzenetére


Иван
őstag

"És mi a helyzet a társadalmi nyomással?"

Magasról telibe. Én aztán krvára de nem várom el senkitől, hogy házasodjon, mert mi közöm az életükhöz? :U

SZERK
Crystalheart: lehet, de valaki tud úgy mélyen vallásos is lenni, hogy nem kürtöli szét, nem harsány, elfogadja mások ilyenfajta nézeteit, vagy akár nyitott az értelmes vitákra. (Sok értelmük nincs ezeknek a vallás v. ateizmus vitáknak, de legalább szórakoztatóak) Ezzel nem lenne semmi gondom. :K

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#35) S-Attila válasza DeFranco (#33) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Izé, hát elég érdekes válasz ez, figyelembe véve, hogy a poszt írója is olyan összefüggésekről ír, hogy "normális", meg "nem normális". És teljesen nyilvánvalóan nem a saját életéről van szó, hanem valaki máséról. Akkor ez mégis mi, ha nem társadalmi nyomás?

[ Szerkesztve ]

(#36) DeFranco válasza S-Attila (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vélemény.

(#37) Иван válasza DeFranco (#36) üzenetére


Иван
őstag

pwnt :C

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#38) Lenry válasza Mr X (#31) üzenetére


Lenry
félisten

meg se fogalmazhattam volna szebben.

ez a "mai ember nem akar elkötelezett lenni" szöveg meg szerintem éppen a fordítottja: az, aki mindenáron házasodni akar, az fél attól, hogy mindenféle hivatalos papír nélkül nem fogja tudni maga mellett tartani a társát.

mondom ezt úgy, hogy én is meg fogok házasodni, megbeszéltük a barátnőmmel, hogy ha majd megkérem, akkor majd hozzám jön. a hangsúly jelenleg a "majd"-on van.
el fogom venni, és igen, a külvilág miatt: hogy megmutassam, hogy hozzám tartozik, a nevem az ő nevét fogja kiegészíteni és ha valami bajom van, akkor intézkedhet helyettem. több haszna igazából nincs.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39) Crystalheart válasza Lenry (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha mégis összeházasodnék valakivel, nem is engedném neki, hogy fölvegye a vezetéknevemet. :)

(#40) Lenry válasza Crystalheart (#39) üzenetére


Lenry
félisten

miért nem?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41) Crystalheart válasza Lenry (#40) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Elegem van a vezetéknév-mizériából. Nekem ez már a harmadik vezetéknevem, Kalapács->Kenesei->Ódor.

(Meg aztán ha történne ilyen, a saját neve minden bizonnyal már szerepelne néhány stáblistában vagy könyvborítón, tehát a félreértések elkerülése végett... :) )

[ Szerkesztve ]

(#42) S-Attila válasza Crystalheart (#41) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Te is felveheted az övét, és akkor lesz egy 4. is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43) Crystalheart válasza S-Attila (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Úgy tudom, több névváltoztatás már nem engedélyezett, bár nem tudom, házasságnál is érvényes-e ez a kitétel :D De reményeim szerint az előző hsz-om második pontja rám is igaz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#44) #56230144


#56230144
törölt tag

Nem tervezek házasságot..felesleges.Ugyis tönkremegy 11-12 év múlva,alkalmi kapcsolatok aztán kész. :K

(#45) Lenry válasza #56230144 (#44) üzenetére


Lenry
félisten

nem voltál még szerelmes, ugye? :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46) tildy


tildy
nagyúr

Mikor szoknak mar le az emberek arrol, hogy mas emberek eletebe beleszoljanak?

Szerintem az a szomoru, hogy egyesek nem tudjak tiszteletben tartani a masik fel maganszferajat.

Nem mindenki olyan romatikus alkat , mitnt muveszno, nem mindenki arra vagyik mint muveszno, es nem mindenki muveszno. Illik tiszteletben tartani.

Reszemrol nem sietettem a hazasagot. Eljegyzes megvolt, legszivesebben ebben is maradnek :D:D Isten elott meg vegkepp nem lesz fogadalmam.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) #56230144 válasza Lenry (#45) üzenetére


#56230144
törölt tag

De voltam, eleg is volt egyszer... :K

(#48) LadyLorien válasza tildy (#46) üzenetére


LadyLorien
tag

Ne haragudj Művésznő, de most osztom ezt a véleményt.

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#49) Crystalheart válasza tildy (#46) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(De azért a fehér-ezüst Aida nyakék már elkészült, majd alkalomadtán nézd meg, ma töltöm föl :D)

(#50) Lenry válasza #56230144 (#47) üzenetére


Lenry
félisten

tehát nem voltál.
(csak legfeljebb azt hiszed, hogy az az volt)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.