Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Vladi válasza tildy (#100) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kezdik. Részben, feltételekkel.

Az még egy agyrém, hogy élettársi bejegyzés. 2 ajtóval odébb már házasodni leeht. :D

egérrel értek egyet, nagy képmutatás ez az egész élettársasdi. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#102) talmida válasza psyho85 (#6) üzenetére


talmida
Közösségépítő

És azt a közmondást hallottad már, hogy borból és barátból a régi az igazi? :D

Crystalheart hozzászólása kapcsán..
A hozzászólásokból kicseng a sok rossz tapasztalat, a csonka család jövőképtől való --szinte-- hisztérikus félelem,..és őszintén szólva nem is csodálkozom a mai generáció házasságot elutasító viselkedésén. :((

(#8) DeFranco

Az viszont megdöbbent, hogy ahelyett, hogy harcolnának a már-már mesebelinek tűnő idilli jövőért, sokan belenyugszanak a trendi társadalmi változásokba és normálisnak fogadják el az abnormálist. :(((

Pedig mindenki sejti a szíve mélyén, hogy NEM a
"cserélhető, eldobható, olcsó" kapcsolat a normális, vagy más szóval mondva " igazi". :B

A hűség, az elkötelezettség, a felelősségtudat és a megbízhatóság mintha teljesen kivesztek volna az elérendő erény-listáról, --már, ha egyáltalán létezik ilyen manapság. :B

Sajnos az ócska filmek nevelik a jövő nemzedéket, :((( amik elfeledtetik, hogy önfegyelmet gyakoroljunk, lemondjunk a pillanatnyi gyönyörről a hosszútávú boldogságért....és a párunkat ne cserélgessük úgy, mint a zoknit. :(((

Úgy tűnik, hogy manapság nem divat az önmegtagadás, az önfegyelem és az önzetlenség. Mintha ezek az erények kikopóban lennének a köztudatból, ...szerintem ezért van sok elkorcsosulás és degeneráció... :(((

IN GOD WE TRUST!

(#103) #56230144 válasza mickemoto (#97) üzenetére


#56230144
törölt tag

Detto :D

(#104) FPéter


FPéter
aktív tag

Annyira szeretem ezeket a "Nekünk Nőknek Ez és Ez Mennyire Fontos" írásokat. A nők szoktak harcolni az általánosítás ellen, de ha ilyenekről van szó, akkor mindjárt jön a kollektív öntudat. :) Ez legalább akkora öngólnak tűnik, mint a harc a nők egyenjogúságáért, amivel a nők elég sokat vesztettek úgy összességében.

Egyébként én négy éve vagyok kapcsolatban, és majd akkor fogom elvenni feleségül, ha én úgy érzem. Ha ebbe ő, vagy bárki más bele kíván szólni, felőlem megteheti, de ez akkor is az én dolgom marad. Ha emiatt elhagy, hát megérdemli, mert egyébként mindent megkap tőlem, amit nő kívánhat, és ezt ő is így gondolja (ezért vagyunk együtt négy éve). Létezik boldogság házasság nélkül is.

Nem értem, hogy mivel lesz jobb a nőknek azzal, ha beleerőszakolnak valakit egy házasságba azáltal, hogy töketlen, férfiatlan dolgonak állítják be azt, ha nem veszed el azonnal a lányt. Azt persze nem győzik hangoztatni, hogy ez két ember közös döntése. Akkor hagyják is meg annak.

Házasság nélkül is a férfi mellett marad? Ha nem tetszik a másik fél döntése, akkor keressen jobb férfit maga mellé, ne üldögéljen a tutiban és síránkozzon az esküvő után. Időben fel kell ismerni, ha nem illetek össze, és ez az egész egy nagyszerű alkalom erre. Ha mégis vele maradt tizenegy évig, arról a férfi nem tehet, ez a nő döntése volt. Akkor most kin is múlt ez az egész helyzet tulajdonképpen? Ugye, hogy nem kizárólag az egyik félen.

A másik pedig, hogy utána közülük vajon hányan emlékeznek meg arról, hogy a feleségnek mi a dolga/kötelessége egy házasságban. Sok nő hajlamos elfelejteni a szép esküvő után a házasság lényegét, és további dolgokért siránkoznak (ház, nyaralás, saját kocsi, évforduló), vagy a karrierbe/gyerekbe temetkeznek, ahelyett, hogy tennének valamit a kapcsolatért. Rosszabb esetben még el is hagyják magukat külsőleg, mert ugye most már nem kell senkinek tetszeni, a párom mackónadrágban is szeret. Sajnos csak körül kell néznem, és ezt látom.

Isten előtt pedig majd akkor teszek fogadalmakat, ha valaki végre bebizonyítja, hogy létezik. Nem, erre egy mesekönyv sajnos nem alkalmas.

(#105) Mr X válasza Vladi (#99) üzenetére


Mr X
veterán

Mi az, amit csak házasként lehet elintézni hivatalosan, de élettársként nem? Tehát amihez sem meghatalmazás, sem semmi nem elég, kizárólag a házassági anyakönyvi kivonat?

Elolvastam, de attól még gyengék az indokok.

(#106) Crystalheart válasza FPéter (#104) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Téged is látni alkalomadtán :)

Amúgy egyetértek.

(#107) S-Attila válasza FPéter (#104) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Most nem azért, de ha valakit szeretek, akkor mackónadrágban is szeretem a házasság előtt is. :U

(#108) FPéter válasza S-Attila (#107) üzenetére


FPéter
aktív tag

Nem erről van szó, hanem arról, hogy a házasság után megszűnik nőnek lenni. Elérte amit akart, úgyhogy onnantól már nem számít a külső. Ha valakinek ez bejön, az az ő dolga. De igazából ez csak egy mellékszál és egyénfüggő.

Ami engem feldühített, az a "lusták vagyok lányt kérni", mert én igaz hogy nagyon másképp gondolom a az írásban megfogalmazott dolgokat, de ettől lusta semmiképp sem leszek, az élet semmilyen területén.

(#109) Vakegérke válasza FPéter (#104) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Egyébként én négy éve vagyok kapcsolatban, és majd akkor fogom elvenni feleségül, ha én úgy érzem. Ha ebbe ő, vagy bárki más bele kíván szólni, felőlem megteheti, de ez akkor is az én dolgom marad. Ha emiatt elhagy, hát megérdemli, mert egyébként mindent megkap tőlem, amit nő kívánhat, és ezt ő is így gondolja (ezért vagyunk együtt négy éve). Létezik boldogság házasság nélkül is."

Elnézést kérek a hosszú idézetért, de így kerek a dolog. De hadd idézzek az idézetből.

"Ha emiatt elhagy, hát megérdemli, mert egyébként mindent megkap tőlem, amit nő kívánhat, és ezt ő is így gondolja (ezért vagyunk együtt négy éve)."

Ahamm. Tehát a biztos anyagiak, és az érzelmi, szexuális kapcsolat a fontos.
Ha a háromból csak egy is hiányozna, ma is társad lenne a hölgy?
Meglehet.
Az érzelem hiányát pótolhatja az anyagi biztonság, és a kielégítő szexualitás.
A szexualitás kérdése már kényesebb, de még azt is át lehet hidalni.
Az anyagiak hiányában is ilyen jól érezné magát melletted kedves párod?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#111) Mr X válasza Vakegérke (#109) üzenetére


Mr X
veterán

Ha összeházasodnak, a leányzót kevésbé érdekelnék az anyagiak?

(#112) máyköl válasza Mr X (#91) üzenetére


máyköl
veterán

"Ha zavar, mert régen nem ez volt a családkép, akkor szexuális életet sem élsz házasság előtt? Mert régen az is szokás volt."

Így van.

(#113) FPéter válasza Vakegérke (#109) üzenetére


FPéter
aktív tag

Igen, ebben már csak azért is biztos vagyok, mert a kapcsolatunk első másfél évében szerencsére csóró egyetemisták voltunk. Azért mondom hogy szerencsére, mert ez tényleg egy jó teszt, főleg a téli időszakban.

(#115) Vladi válasza Mr X (#105) üzenetére


Vladi
nagyúr

Apasági nyilatkozat, örökösödés, stb.

Jelenleg még a házasság a legerősebb kapcsolati forma mindközül. Azt vagy felvállalod vagy nem. A többi porhintés.

(#104) FPéter:

Akkor neked is leírom, bár már nagyon unom, ezzel elkötelezőst, stabilitást vállalsz. Ezt kérik a nők. Tőlem hívhatod akárminek, most még házasság a neve.

Ez a nagy stabilitás pedig alapvetően a gyerekvállaláshoz kell. Ma egy gyerek önálló lábra állítása minimum 20 de inkább több év. Ezt felelőtlenség a "csak egy papír, mi a nélkül is szeretjük egymást" mentalitásra alapozni.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#117) Crystalheart válasza Vladi (#115) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A felelősségvállalást egy szerződéssel is meg lehet oldani. Ügyvéd, tanúk, kész. De mondom, nekem nincs bajom a polgári házassággal, csak legyen oka is.

(#118) Иван válasza Vakegérke (#109) üzenetére


Иван
őstag

Azért bírom, hogy így burkoltan FPéter kapcsolatáról kimondod, hogy csak a pénzéért van vele. Mintha ismernéd őket egy semmitmondó nicken túl. :U

Amúgy amit le lehetett írni azt Mr X kb már leírta. :R

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#120) FPéter válasza Vladi (#115) üzenetére


FPéter
aktív tag

Nézd, ha te felelőtlenségnek tartod, én azt tiszteletben tartom. Én inkább a bizalom hiányának nevezném. Ezt egy papírral pótolni szerintem elég naiv és értelmetlen dolog.

Itt csak én hallottam már elvált szülőkről, egyedül nevelt óvodás, általános iskolás gyerekekről? Ott is volt papír, stabilitás már nem annyira. Főleg akkor nem működik a varázslat, ha a nő erőszakolja rá a férfira, vagy fordítva. Úgyhogy a véleményemet továbbra is fenntartom ezzel kapcsolatban.

Nekem egyébként az előző barátnőm azt szerette volna, hogy vegyem feleségül (4 hónap után...), de azt is kijelentette, hogy ő gyereket bizony nem szül soha, mert nem szereti őket. Tehát ez a gyerek kérdés bizonyos esetekben még csak nem is releváns.

(#121) FPéter válasza Иван (#118) üzenetére


FPéter
aktív tag

...igen, a hozzászólásának ezt a nem túl burkolt üzenetét inkább nem feszegettem, de illetlenségnek tartom.

(#122) Vakegérke válasza FPéter (#121) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak egy kósza gondolat volt, amelyet az idézet sugallt. Bocsánatot kérek érte.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#123) Mr X válasza Vladi (#115) üzenetére


Mr X
veterán

Megoldható az apaság rögzítése vagy az öröklés, vagy sem? Megoldható, szóval nem kell mindenképp házasnak lenni.

Szép dolog, hogy véded a házasságot, de ne akard megindokolni mindenfélével, hogy kvázi miért kötelező. Aki akar, házasodik, de nem lesz tőle sem több, sem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#124) FPéter válasza Vakegérke (#122) üzenetére


FPéter
aktív tag

Semmi gond, nem feltételeztem rossz szándékot :)

[ Szerkesztve ]

(#125) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

szerintem az érzelmek fontosak. pont.

páváskodni is lehet akinek ez az ingere ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#126) Vakegérke válasza Mr X (#123) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt senki sem mondta, hogy kötelező. Az viszont tény, hogy akik megházasodtak, hivatalosan is felvállalták a család, szomszédok, ismerősök, ország-világ előtt, hogy összetartoznak.
Talán olyan szégyenletes, vagy félelmetes egy kapcsolatot hivatalossá tenni?

Azt magyarázza már el nekem valaki, hogy mennyivel jobb az együttélés, mint a házasság.

FPéter: Pacsi indul... ;)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#127) Mr X válasza Vakegérke (#126) üzenetére


Mr X
veterán

Csak a jogi részében van eltérés, a többit ugyanúgy vállalják az együttélők is.

"Azt magyarázza már el nekem valaki, hogy mennyivel jobb az együttélés, mint a házasság."

Nem mondta senki, hogy jobb, csak hogy nem rosszabb, ellentétben ti állítjátok, hogy a házasság jobb.

[ Szerkesztve ]

(#128) gabor85 válasza Vakegérke (#126) üzenetére


gabor85
őstag

nincs kötelező papír/lánc?
(semmivel)

[ Szerkesztve ]

(#129) Vakegérke válasza Mr X (#127) üzenetére


Vakegérke
veterán

A házasságban törvényes minden perc, amelyet bármilyen körülmények közt együtt töltenek a házasok.
A másik felét nem kívánom feszegetni.

Részemről csak annyit állítok, hogy választott társam megérdemli, hogy örök hűséget fogadjak neki tanuk előtt. Ő is kimondta az igent, aláírjuk, a tanuk szintúgy, máris házasokká váltunk.
Ez okoz akkora görcsöt? Ezt nem merik manapság vállalni?

Ja, ha nem vagyok biztos magamban, társamban, ő pedig magában és bennem, akkor érthető.

A munkaszerződést is alá szokták írni mindkét fél részéről. Ha nem így van, akkor az bizony fekete meló.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#130) GrandeP válasza Vakegérke (#129) üzenetére


GrandeP
őstag

És neked ehhez papír kell meg tanuk?

Nem hiszitek el egymásnak a szót? :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#131) Mr X válasza Vakegérke (#129) üzenetére


Mr X
veterán

Sokadszorra sem érted meg, hogy nem azért nem házasodik meg valaki, mert fél a felelősségtől.

"A házasságban törvényes minden perc, amelyet bármilyen körülmények közt együtt töltenek a házasok."

Mi törvénytelen van benne, ha ugyanezeket a perceket házasság nélkül töltöd el a pároddal? Mert ez megint egy "nesze semmi, fogd meg jól" mondat volt.

"Részemről csak annyit állítok, hogy választott társam megérdemli, hogy örök hűséget fogadjak neki tanuk előtt. Ő is kimondta az igent, aláírjuk, a tanuk szintúgy, máris házasokká váltunk."

Ha nem teszed, nem is leszel hűséges? A papír meg a tanúk változtatja meg az ember jellemét?

"Ja, ha nem vagyok biztos magamban, társamban, ő pedig magában és bennem, akkor érthető."

Lásd az első mondatot.

"A munkaszerződést is alá szokták írni mindkét fél részéről. Ha nem így van, akkor az bizony fekete meló."

Most érzésekről van szó, vagy jogi kérdésekről?

(#132) 1F2X5


1F2X5
csendes tag

Vegyetek példát győzikéről. Évente elveszi bejja asszonyt.

28-ig külföldön vagyok. Ritkán/nem leszek net közelben.

(#133) Vakegérke válasza Mr X (#131) üzenetére


Vakegérke
veterán

Értem én amit mondasz, de van egy olyan, hogy a házasság szentsége.
Ja, hogy felelősségérzet van, de inkább mégse házasodom? Aztán miért nem?

Ja, hogy a házasok a gyávák, mert nem merték vállalni a "vadast"?
Természetesen ezt nem tőled kérdem.

"Mi törvénytelen van benne, ha ugyanezeket a perceket házasság nélkül töltöd el a pároddal?"
Például annyi, hogy amíg a házasok törvényesen szeretkeznek, a "vadasban" élők nem.

"A papír meg a tanúk változtatja meg az ember jellemét?"
Szó sincs róla. De az az általad, általatok lebecsült papír adja meg a végleges értékét annak, hogy szeretjük egymást, és egy életre összekötöttük a sorsunkat.

Természetesen nem jogi kérdésről beszélgetünk. Az viszont tény, hogy papír nélkül nincs szerződés. Példának szántam.
Ja, hogy szerződés?
Igen. Életfogytig. Életem legfontosabb szerződése volt. Ma is aláírnám.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#134) Mr.Csizmás válasza Vakegérke (#133) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Például annyi, hogy amíg a házasok törvényesen szeretkeznek, a "vadasban" élők nem.

szóval az erkölcsöt és a hűséget egy papír és 4 aláírás adja? :U

Téma: [művésznő4:] (napi mesevilág) Lusták vagytok "leányt kérni"!!! :P

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#136) Mr X válasza Vakegérke (#133) üzenetére


Mr X
veterán

"Értem én amit mondasz, de van egy olyan, hogy a házasság szentsége.
Ja, hogy felelősségérzet van, de inkább mégse házasodom? Aztán miért nem?"

Aki szereti a párját, az nem azért fogja megbecsülni, mert házasok. Aki nem becsüli meg, az házasan sem fogja.

"Például annyi, hogy amíg a házasok törvényesen szeretkeznek, a "vadasban" élők nem."

Ez ugye csak vicc?

És nyomatékosan megkérnélek, hogy ne "vadas"-ozz, mert sértő. Van rá rendes kifejezés.

"Szó sincs róla. De az az általad, általatok lebecsült papír adja meg a végleges értékét annak, hogy szeretjük egymást, és egy életre összekötöttük a sorsunkat."

Távolról sem. Az értékét az adja, hogy hogyan éltek.

"Természetesen nem jogi kérdésről beszélgetünk. Az viszont tény, hogy papír nélkül nincs szerződés. Példának szántam."

Egyrészről papír nélkül is van szerződés. Másrészről a házasság nem szerződés. A szándéknyilatkozat jobb szó rá.

(#137) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A házasokat egy ágyba fektetik, szállodában sem kell magyarázkodniuk.
Igen, ők törvényesen szeretkeznek.

És a házasságon kívüliek?

Lenry: Erkölcsöt említettél. Ennyi elég is.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#138) Lenry válasza Vakegérke (#133) üzenetére


Lenry
félisten

Például annyi, hogy amíg a házasok törvényesen szeretkeznek, a "vadasban" élők nem.

melyik, hatályban lévő magyar jogi vagy erkölcsi törvény szerint illegális házasságon kívül szeretkezni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#139) Mr X válasza Vakegérke (#137) üzenetére


Mr X
veterán

Szállodában miért kell magyarázkodni? Kinek mi köze hozzá, hogy kivel veszel ki közös szobát? Annyira a látszatnak kell élni, hogy te magad érezd cikinek a dolgot, mert mit fognak gondolni?

milyen erkölcsi "törvény" tiltja, hogy lefeküdjek a nővel, akivel együtt élek, de nem vagyok megesküdve? Ne haragudj, de ezt még a korosztályodból is csak a nagyon vaskalaposak ítélik el.

[ Szerkesztve ]

(#140) freemanone válasza Vakegérke (#133) üzenetére


freemanone
őstag

"Például annyi, hogy amíg a házasok törvényesen szeretkeznek, a "vadasban" élők nem."

ezt azért merem remélni, hogy nem gondoltad komolyan...! :Y Eddig csak olvastam a témát, de amit összehordasz az már fáj....!!!négy!! Tiszta spanyol inkvizíció, meg anglia a középkorban F.U.C.K. nem kéne?!

[ Szerkesztve ]

(#141) Mr.Csizmás válasza Vakegérke (#137) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vagyis aki nem házas, az ku*vával csinálja. :U rohadtul diszkrimináló és sértő ez......

szerintem abba kellene hagyni az Erkölcs Kapitány szerepét.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#142) GrandeP válasza Vakegérke (#133) üzenetére


GrandeP
őstag

Aztaqrva....

Otthon Mamával, havonta egyszer lámpaoltás után, de inkább csak akkor ha gyereket akarunk?!

áááá hallod, ezt inkább töröltesd, mert ez nagyon dúrva... :W :W :W

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#143) Иван válasza Vakegérke (#129) üzenetére


Иван
őstag

A munkaviszonyt tisztázó szerződést a házassághoz hasonlítani merész fantáziára vall. :DDD

"Például annyi, hogy amíg a házasok törvényesen szeretkeznek, a "vadasban" élők nem."

Dafakk? Azt hittem, hogy az bigottokon kívül már senki se vallja ezt így.

De amúgy hogy érted, hogy törvényesen? Mert a Btk-ban tudtommal nincs erre vonatkozóan passzus, hogy csak házasok szerelmeskedhetnek.

"Ja, hogy szerződés? Igen. Életfogytig. "

Azért látok a környezetemben annyi házas, de csonka családot, mert életfogytig kitartott valahol az adminisztráció raktáraiban egy házassági kivonat.

Nevetséges.

SZERK
Mr.Csizmás: :R

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#144) Mr X válasza Mr X (#139) üzenetére


Mr X
veterán

De akkormár:

Házasság előtt nincs szex? Gondolom te is csak utána tetted nővé a nejed. DE. Mi van, ha akkor derül ki, hogy az a rész nem működik? Együtt maradtok, bár nem élvezitek egymást testileg? Elváltok?

(#145) Mr.Csizmás válasza Иван (#143) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

segítek: a bigott szót keresed.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#148) Lenry válasza Vakegérke (#137) üzenetére


Lenry
félisten

nem, nem elég. az erkölcs mindig az adott kor által elfogadott normákat jelenti. a házasságon kívül szexre már 100 évvel ezelőtt is inkább csak megszokásból fújtak az emberek, nem azért mert ténylegesen elítélték volna.
az általad felhozott erkölcsi törvényt nem a mai korban, nem a mai kornak, nem a mai társadalomnak hozták és nem is állja meg a helyét semmilyen körülmények közt.

a mai kor erkölcse szerint pedig ebben az égvilágon semmi elvetendő nincs,

(megjegyezném, hogy személy szerint még ajánlottnak is tartom, hogy tapasztalata legyen a felhasználónak arról, hogyan kell csinálni, és csak nézzenek egymásra a nászéjszakán, hogy akkor most mit hova kell...?)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#149) Vakegérke válasza Mr.Csizmás (#141) üzenetére


Vakegérke
veterán

Változnak az erkölcsök, ennyi az egész.
Elveimtől eltántoríthatatlan vagyok, de vagyunk még páran, akik így vélekedünk. Ki fogunk halni, és velünk ki fog halni az is, amit ma már csak mi őrzünk: az erkölcs.

Ennyi volt.
A továbbiakban megpróbálok nem beleszólni abba, hogy vannak, akik ledegradálják a házasság szentségét, és legálissá akarják tenni a házasságon kívüli khm... finomságokat.

Maradok tisztelettel őskövületként, aki még tiszteli a házasság szentségét.

Üdvözlettel: Vakegérke

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#150) Mr X válasza Vakegérke (#149) üzenetére


Mr X
veterán

Nem kell a mártírság, ez a fajta maradiság, amit te most itt képviselsz, inkább káros.

Nem fog kihalni az erkölcs attól, hogy nem házasodik össze minden pár. És szemellenzősség azt gondolni, hogy a házasok, akár most, akár anno, problémák nélkül éltek együtt. Igenis voltak válások, elhidegült házasságok.

A házasságon kívüli "finomságok" pedig szerencsére legálisak.

A házasság szentségét nem az csúfolja meg, aki nem lép frigyre a párjával, hanem az, aki megesküszik, aztán otthagyja a családot, vagy félrekefél.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.