Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) twine válasza Gomez86 (#49) üzenetére


twine
addikt

meglepődnél nállunk mennyien járnak láncfűrésszel kutyát sétáltatni....Ott az erdő a gáz meg kurv@ drága :DDD mert ez a magyar valóság....

[ Szerkesztve ]

(#52) moli.hu


moli.hu
őstag

pfff... .... pffffffffffffff....

ha aggodsz, hogy mi kerul a fiad ele, vegyel egy wii-t.

(#53) #95561216


#95561216
törölt tag

Btw utána a menekülés engem egy kicsit a Heat-re emlékeztetett.

(#54) Gomez86 válasza twine (#51) üzenetére


Gomez86
őstag

Mivel lakótelepen lakok ez eszembe se jutott :) Nálam csak akkor vállna be a fatüzelés, ha utána meggyőzném a szomszédokat, hogy csak odaégett a rántotta :)

[ Szerkesztve ]

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#55) Dany007 válasza #95561216 (#53) üzenetére


Dany007
veterán

Engem anno a Heat is megrázott elég rendesen.
Az a része, amikor azzal a minigunnal (vagymivel) kellet halomra írtani az ellenséget... mint valami vágóhíd... Na az se volt gyenge... A pici különbség csak annyi, hogy ilyen már sokszor történt a valóságban is. A minigun és hasonló gépfegyverek már a 2.vhban is voltak, nembeszélve a vietnámi meg későbbi háborúkról...

(#56) rennes6


rennes6
tag

Van egy kis különbség a fegyvertelen, védekezésre képtelen lakosság lemészárlása és a bandaháború vagy bármilyen elit katonai bevetés között.

[ Szerkesztve ]

(#57) Yoshida válasza Gomez86 (#50) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Fizikán nem sokat kell dolgozni, a motor már adott, néha tupíroznak rajta egy keveset.
Egy rakás hang, textúra jön cod4-ből.
Ezenkívül itt nem kell kiutaztatni semmilyen helszínre a stábot (pár ember), nem kell digitális utómunkálatokat végezni (ez szokta megdobni a költségvetését egy filmnek)
Ettől még aláírom sok meló volt vele, ötlet is van sok benne, drága is lehetett az elkészítése.

De ezektől független az hogy ekkora bevétel reményében mennyit szánok a költségvetésből a forgatókönyvre.

(#58) Dany007


Dany007
veterán

Ezzel a minden rekordot döntő bevételezéssel meg hasonlóval csak egy gond van, az, hogy ezentúl a többi Cod is hasonló árazással fog kijönni.
Ugye emlékszünk még rá, hogy nyíltan tesztelték a vásárlókat, hányan hajlandóak magasabb árat fizetni érte... És az eladási rekordok azt mutatják, hogy sokan... :U

(#59) bartucc


bartucc
addikt

Egy dolog a történet, és a realizmus, másik hogy a játékkészítők mit engednek meg maguknak. Sztem is teljesen felesleges ez a rész, egy narráció elég lett volna. A 5-ben sem tetszett hogy leszakadnak testrészek. De a Fallout 3-ban is embercsonkítás sora megy. Nem azzal van bajom hogy játékban ilyen van, legyen, pl ott a Manhunt. De ez COD, ami nem erről szólt idáig, hanem az élményről hogy ott vagy és harcolsz, nem közvetlen arról hogy írtod a (civil) népet.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#60) Dany007 válasza bartucc (#59) üzenetére


Dany007
veterán

Jaj ennyire azért nem kéne elszállni :)
Mért nem követeltek mindjárt nyalókát a gépfegyver helyébe, és hello kittys egyenruhákat, meg virágszirmokat a vér helyett?
Könyörgöm :) az egész játék, az egész sorozat a gyilkolásról, kaszabolásról szól, különböző helyzetekben, különböző fegyverekkel. Nem más, mint hentelés a vágóhídon...
Mért kell ezen ennyire fennakadni... :F

(#61) ollie válasza Dany007 (#60) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerinted az elmúlt években miért történt annyi vérengzés az iskolákban? És korábban miért nem?

***

(#62) Findzs


Findzs
addikt

persze hogy rekordokat dönt az eladás hiszen mindenki azt várta hogy jobb lesz mint az előző modern warfare
de sajnos nem így lett
az előző rész klasszisokkal jobb volt mint ez (most csak a single részre gondolok)

de hát ez van ha jól időzitett kiadásról van szó
hiszen egész évben nem volt egy tisztességes fps és hiányuk van az embereknek :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#63) Mooka-Miki válasza ollie (#61) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Talán mert a szülők és tanárok helyett a média neveli a fiatalokat? S a média nevelése kb egyenlő a népbutítással?...

(#64) Dany007 válasza ollie (#61) üzenetére


Dany007
veterán

Valószínű a Call of Duty sorozat miatt? :U

Aj nemár. Anno carmageddon miatt se kezdtek sorozatos gyilkolásba az autósok, vagy az azóta felnőtt gyerekek.
Már páran elmondták előttem is, aki egy játék hatására kezd el sorozatgyilkolni, annak alapvetően is gondja van az agyával! Ez nem kérdés.
Normális épeszű ember fel tudja fogni, hogy az csak egy játék. Képes megkülönböztetni az általános értelemben vett jót a rossztól.
Ennyi, ezen nincs mit ragozni.
Ha a játék lenne a kiváltó ok, akkor minden egyes játékos egyszercsak elkezdene össze-vissza gyilkolászni... Márpedig láthatjuk, hogy ilyen nincs.
Viszont, mielőtt rákontráznál tudom, hogy volt olyan eset, amikor Xy a GTA4 hatására kezdett gyilkolászni az iskolában. DE(!) ott ki is derült, hogy az illető gyereknek komoly gondjai voltak a fejével!

(#65) bartucc válasza Dany007 (#60) üzenetére


bartucc
addikt

Igen, de eddig nem ilyen formában... 4-ik rész is picit már sántít, de azóta meg teljesen.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#66) darkarthur


darkarthur
senior tag

Nekem tetszett, csak rövid :DD

Samsung S23 Ultra 5G

(#67) bartucc válasza Dany007 (#64) üzenetére


bartucc
addikt

Nem, nem csak ez miatt. De hatással van rájuk. Nekem a cod elfajulásával van bajom, nem az öldökléssel, de az legyen már másik kategória.

18 éves vagyok, messze még attól hogy gyerekem legyen, DE te hagynád hogy nap mint nap ilyennel játszon? (15-16 évesen is már?(korhatár semmit se ér), mert azt nem árt ha tudja mindenki hogy pl cod muliban az átlag max 14 éves gyerek...)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#68) GegeWarrior válasza ollie (#61) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Elárulom azért, mert a mai gyerekek magukra vannak hagyva!Amit lát a tévébe, játékba, de főleg a tévébe nem tudja feldolgozni torzulás indul a lelkébe, és megvan a baj.
Régen ugye ilyenek nem voltak. A másik, hogy vannak eleve kissé eltorzult lelkű gyerekek, akiknek ez lökést ad, hogy "huhh most megyek gyilkolni". Vannak olyanok is akiket mondjuk bántanak suliba, otthon valahol, játszik otthon egy ilyen játékkal, és úgy értelmezi, hogy "Ahha így lehetne az engem ért sérelmeket megtorolni"
Így óriási felelősség van a szülőkön, abban a tekintetben, hogy egyrészt mit enged meg és, hogy mit és, hogyan magyaráz meg egy gyereknek.
Mondjuk eleve 18-as a játék beosztása, így elvileg olyan gyermek akit ez nagyon felkavarhat nem láthatná, de tudjuk főleg hazánkban nem így van. Játszanak ezzel 14-15 éves(sőt) gyerekek is akiknek nem erre volna szükségük, de ugye nincs aki megakadályozza. A warez miatt pláne így van.
Ja és még annyit, hogy azért sokunkra nincsen hatással, legalábbis nekem nem keltődött az az olthatatlan vágyam, hogy öljek. Pedig játszottam érdekes játékokkal ezelőtt is.

[ Szerkesztve ]

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#69) LeslieG Jr. válasza ollie (#61) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Régen is voltak háborús, gyilkolós, horror és egyébb filmek mikor még mindenki VHS-en nézte ezeket. Akkor miért nem volt? Hm? Nem kell ezt a számítógépes játékok kárrára fogni. Én is játszottam gyerek fejjel lővöldözös, gyilkolászós játékokkal és mégsem lettem pszihopata tömeggyilkos. Ma 32 évesen nem megyek oda emberekhez hogy kifosszam őket vagy ne adj isten elvegyem az életüket mert olyanom van. Szerintem ez baromság. Én mindig tudtam különbséget tenni fikció és valóság között. Gyerek fejjel is. És most is.

Azért azt hozzá kell tenni hogy sok múlik a nevelésen. A szülő a legfontosabb láncszem ebben a gépezetben. Nem kell megvenni a kölöknek ha még nem érett az eféle dolgokra. Az a gyerek nyugodtan játszon csak pac-man és társaival vagy bármi mással ami nincs olyan hatással rá, hogy elferdítse az eddig a NEVELÉSE alatt kialakult értékrendjét a világgal kapcsolatban. :R Elvégre a szülőnek ismernie kéne a gyermekét a lába kisujjától a feje bubjáig hogy mit szabad és mit nem.

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#70) rennes6 válasza Dany007 (#60) üzenetére


rennes6
tag

A videojátékot azért készítik, hogy szórakoztassanak, ugye? Akkor én azt mondom, hogy szánalomra méltó, és egyszerűen beteg dolog ilyen jelenetekkel embereket szórakoztatni.

(#71) #16820480 válasza ollie (#61) üzenetére


#16820480
törölt tag

tényleg több gyilkosság van, vagy csak a média foglalkozik többet a dologgal? én úgy tudom, hogy ez utóbbi a helyzet. persze nyilván más tényezők is közrejátszanak, de például itthon az elmúlt 20 év statisztikái alapján csökkent a gyilkosságok száma.

bartucc: mennyit játszottam én doom2-vel, quake sorozattal tizen-pár évesen... jó, persze a grafika és realitás-rzés más volt akkor, de ettől függetlenül amikor láncfűrésszel kell kaszabolni... vagy a soldier of fortune-ban, ott már évekkel ezelőtt hullottak a testrészetk. és ennek ellenére semmi bajom nem lett tőle. normális nevelés mellett a fiamnak sem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#72) Dany007 válasza bartucc (#67) üzenetére


Dany007
veterán

A nevelés a lényeg, és, hogy ismerd a saját gyerekedet! Amúgy nekem már lassan illene, hogy legyen gyerekem... :U
Szóval egyértelmű, hogy fiatal korban nem engedném ilyen elé a gyereket. A korhatár semmit nem ér, le tudja tölteni stb... De vagyok annyira informatikus, hogy megoldjam, hogy a gyerek ne tudjon ilyennel játszani.
Szal a lényeg, hogyha sokat beszélgetsz a gyerekeddel, nyíltan, igazi családi viszonyban, akkor ki tudod ismerni legalább annyira, hogy azt megtudd, hogy lesz-e belőle tömeggyilkos mert gyilkol egy játékban vagy sem. Hogy az adott srác 15-16 évesen vajon képes-e felfogni ezeket magától, mentálisan stabil-e kellően, és így tovább...

@rennes6: nem maga a civil mészárlás a szórakozás része. Összességében szórakoztat. Úgy, ahogy a Doom 3, a Wolf anno, meg a többiek...
Szerintem az nagyon durva, amikor valaki egy Motel, vagy Fűrész című filmekben bemutatott részletes gusztustalan szadizmus szórakoztat... Na, az ami sokkal sokkal durvább.

[ Szerkesztve ]

(#73) ollie válasza LeslieG Jr. (#69) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tanuljatok egy kis pszichológiát.

A gyerekekre hatalmas hatással van az a sok vérengzés, amit a mai filmekben és játékokban lát.

Aki ezt nem látja be, az saját magát is becsapja, és csak a saját lelkiismeretét nyugtatgatja. Évtizedekkel ezelőtt nem igazán léteztek horrorfilmek, legalábbis azokat már csak paródiának nevezhetnénk.

(#71) sheratan: rosszul tudod. Csak az utóbbi években kezdődtek a lövöldözések az iskolákban (talán 10 év).

(#70) rennes6: ezzel maximálisan egyetértek. Nekem amúgy nincs bajom az FPS-ekkel ésszerű keretek között, de mára már nagyon realisztikussá váltak.

[ Szerkesztve ]

***

(#74) bartucc válasza Dany007 (#72) üzenetére


bartucc
addikt

Na látod itt a lényeg...

A baj hogy már minden nagyon realisztikus lett...
Pl: Gta 4 vs. Vice City
Cod vs. Cod6

Ugyanazt csinálod, de más hatásokat vált ki, túlságosan visszajön a valóság, és nem mondja nekem senki, hogy az agyat ez nem zavarja meg...(hosszútávon persze, és főleg a mai labilis idegzetű fiatalokat)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#75) LeslieG Jr. válasza ollie (#73) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Én azt egy szóval sem mondtam hogy nincs hatással rájuk a sok szörnyű dolog. de ezt a szülő feladata hogy ezt megfelelően kontrolálja. Bár kétségtelen egyre nehezebb mert már a hiradó is teli van szörnyűbbnél szörnyűbb dolgokkal. :(

Azért az nem igaz, hogy a évtizedekkel ezelőtt nem igazán léteztek horrorfilmek. Akkor az akkori kor filmjei voltak. Emlékszem azért féltünk anno egy farkasemberes filmen. :DDD Akkor az nem volt paródia. Akkor azokat a filmeket kellett a szülönek "dugdosnia" hogy a gyerek meg ne nézze a VHS kazin. Ma ezek azok a játékok, filmek amik ma mennek a mai kor filmjei és játékai. El kell fogani és nem engedni a gyereket ilyen játékok elé ha még nincs kifejlődve a realitás érzéke, a megfelelő itélőképpesége. Tudjon különbésget tenni realitás és fikció között.

Amugy meg nem véletleül írják rá a +18-as korhatárt. Gyereknek nem kell ezeket nézni. Nem neki való. Majd mi felnőttek játszunk vele. :R

bartucc: Az igazat megvalva igazad van. Ma egyre realisztikusabbak a játékok. De ha tudsz a valóság és egy fikció között különbséget tenni akkor ez a kettő nem keveredik össze. Amint ez összekeveredik na ott már nagy baj van. A GTA után én valahogy nem éreztem, hogy elmenjek autót lopni vagy megverjem a járókelőket. ;)

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#76) bandras0226 válasza ollie (#61) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Azért mert a kedves szülők szarnak a kölkeikre.Kifogás meg van dögivel:tv,videojátékok sok a munka stb.
A lövöldözős suttyók szüleitől azért megkérdezném hogy hogyan jutott hozzá a gyerek az elzárt fegyvereikhez?
Gondolom erre is lenne valami kifogás. :W

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#77) Dany007 válasza bartucc (#74) üzenetére


Dany007
veterán

Ez tény és való. Elvégre az is egy szempont, hogy minnél realisztikusabb legyen egy játék. Erre mennek rá a játékgyártók és a hardveresek is.
Persze ott van az is, hogy egy filmnél messze nem lehet realisztikusabb...
A többi pedig kb #75-tel megegyezik, fölösleges lenne leírnom újra :)
Nagyonsok múlik szülőn.

Ollie biztos emlékszel a támad a mars c. 80-as évek végi 'paródiára'. Na, anno azt megnéztem apámmal. Talán még tíz se voltam : ) És hajajj, hogy féltem én utána! Múltkor nosztalgiából ráakadtam a neten pár képre a filmből, és engem is elfogott a röhögés.
Btw nem lettem se gyilkos, se elmebeteg, se semmi ilyesmi... :U

(#78) joi29 válasza #16820480 (#71) üzenetére


joi29
őstag

-Tele is vannak a börtönök.

más

-Kövezettek meg de én betiltanám az ilyen játékokat egy az egyben. :o
-Ok hogy csúnya zöldvérű marslakókat vagy robotokat irt a főhős de
az ember célpontú játékok véres jelenetei nem hogy torzulást idéznek elő
a gyerekek személyiségében, de még a felnőtt gyenge idegzetű, a társadalom
bizony szféráiból kirekesztett egyébként jóravaló embereket is befolyásolhatják.
-A hírekben és filmekben látható az életből fakadó balesetek és az antiszociális
idióták
áldozatainak képe épp elégé elrettentőek, de ha ezt a cselekményt és
következményeit elmossa a játékvilág meghaltam hát újra betölt, kinyírhatok
akárkit nem történik semmi legfeljebb a győzelem mámora jár át a bűntudat helyet,
nos ez szerintem senki személyiség fejlődésére nincs pozitív hatással.

[ Szerkesztve ]

(#79) iBlast


iBlast
aktív tag

Szerintem azért volt benne ez a küldi, hogy bemutassák Makarov a terror szövetkezet fejének gonoszságát, a sztori miatt...egyébként meg nem véletlenü kérdez meg minket, nomeg a 18as karika sem véletlen, aki gyenge idegzetű, egyszerüen ne nézze meg...ez a véleményem, am ha rálövūnk Makarovra a társaink megölnek minket. Nekem speciel non bejon a jatek telljesen megeri az arat, mw2ot a nepnek! ;) :K

(#80) rennes6 válasza Dany007 (#72) üzenetére


rennes6
tag

Eljutunk majd oda is, a gusztustalan szadizmushoz. Illetve, már félig ott is vagyunk.

Itt azt kell látni, hogy egyre magasabbra kell pakolni a lécet, mert az emberek ingerküszöbét már csak ilyen jelentekkel tudod megugrani. Valahogy úgy, mint a sötét középkorban hihetetlen kegyetlenséggel véghezvitt nyilvános kivégzések estében is volt. Tekintettel arra, hogy minden áldott nap hullottak az emberek rablótámadásokban, betegségekben és egyéb úton-módon, a halál látványa már annyira normálisnak számított, mint manapság a közértbe menni kenyérért. Ne feledd, egy családban született akkoriban átlagosan 5-9 gyerek, abból úgyis meghalt 3-4 nyavajákban meg fiatalon háborúkban. Az emberek bebiztosították magukat. Mivel tele voltak az utcák hullával, egy akasztás, lefejezés már olyannyira természetes jelenet volt, hogy senkit sem tudtál volna felizgatni vele. Még egy 12 éves gyereket sem. Erre volt válasz a bőrlenyúzás, zsigerelés, széttépés, karóba húzás és a többi finomság. Aztán megérkezett egy társadalmi folyamat, amit humanizmusként ismerünk. Franciaországban a múlt században ennek ellenére voltak nyilvános kivégzések, asszem a 30-as évekig. Lefejezés volt a menü. Később eljutottunk odaáig, hogy a halálbüntetést a világ több országa betiltotta minden körülmények között.

Jöttek a filmek, megint múlt század eleje. Amikor tehát még dívik a nyilvános kivégzés, hozzák a filmtörvényeket, ugye mit kezdjünk a valóságos képsorokkal. Nem lehet például melleket mutogatni, ölni (még a csók is tilos kezdetben), de ezen hamar túllépünk, mint tudjuk. Sorra dőlnek le a falak, egyre jobban fűti a filmeket a kegyetlen, leplezetlen erőszak. Eljutunk oda, hogy míg korábban elfordult a kamera egy-egy erőszakos képsornál, és csak a nő sikolya borzolta a kedélyeket, a toroknyiszálás meg a belezés bevett moziklisé lesz. Nemrég megérkeztek a direkte kínzós mozik is. Meg a verekedős talkshowk.

És pontosan ugyanez zajlik a videojátékokkal is. Ezeket a képsorokat egy másik fejlesztésnek meg kell ugrania. Nem mondom, hogy már jövőre így lesz, de ez elkerülhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#81) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Eltorzultak a mai társadalmak, nem véletlen, hogy pár éve valami Holland nő (producere volt valami valóság shownak) Azt mondta hamarosan kivégző showk lesznek,amik élő egyenes adásban mutatják ahogan a halálra ítélteket kivégzik:O Azt hittem rosszul hallok, de nem.
Na mi ez ha nem beteg?

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#82) bartucc


bartucc
addikt

Itt a hírnél a propaganda-kép milyen? Tetszik vkinek? :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#83) joey04


joey04
titán

nem értem a problémát. megkapta a 18+ besorolást. innentől kezdve nem érdekel a gyerekek lelke stb nyavajgás. persze, a játékosok elég nagy része a besorolás ellenére sem 18+, de akkor ennyi erővel minden felnőtt tartalmat be kell tiltani nagyon sok területen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#84) Vladi


Vladi
nagyúr

Ezt má kidumáltuk. Elmondtam amit akartam. Borzalom. :(((

(#29) Mooka-Miki:

Csak a te kedvedért: link

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#85) zH.


zH.
senior tag

Én sem értem.
Maga a játék +18 és a pálya előtt is megkérdezi ,hogy biztos megcsináljuk.
Én is 18 alatt vagyok ,mégsem lettem tőle rosszul. Nem vagyok egy erős gyomrú ,egy igazi kínzást akár videón nagyon nehezen tudnák megnézni ,de ezzel komolyabb bajom nem volt.
Megcsináltad.. Kész.
Ettől függetlenül szerintem tényleg "kegyetlen jó" lett a game.
Sokkal jobban meggyőzött mint a többi rész ,ezt valószínűleg meg is fogom venni. :K

just be

(#86) domi007


domi007
őstag

Nehany fogalmazasbeli hiba, tevedes:

"Korabeli harcokról lévén szó,"
Kortars inkabb (contemporary)

"a program forgalomban all"

juuuj, inkabb forgalomban van (vagy valami szebb: kint van a polcokon vagy mittomen)

Ezek szurtak a szememet, koszonom!

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#87) Dany007 válasza rennes6 (#80) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ezt szépen megfogalmaztad.
És nem mondom azt, hogy nincs igazad.
Mert tényleg talán kezd elfajulni a dolog, de a játékok még mindig nem tartanak ott, ahol a filmek. És remélem soha nem is fognak.
Számomra is hihetetlen, hogy rajongói klub alakult ki egy Fűrész c. filmmel kapcsolatban. De a kettő még szerencsére nagyon más. A játékban nem szisztematikus kínzásokat mutatnak be, illetve hajtatnak végre a játékossal. Ott van a Manhunt példának. Az tényleg nem a legjobb... Én csak kipróbáltam, nem játszottam vele, pont azért, mert nem érdekelt az emberek szisztematikus kivégzése...

Viszont az egésszel kapcsolatban én pont a másik oldalról nézem a dolgokat, ez is bizonyítja talán, hogy nagyon sok számít az illető alapszemélyiségétől.
Ahogy írtad, gondolom nem ismered nagyon a CoD4-et. A lényeg, hogy a Heat c. részt és kissé 'bódult' állapotban néztem végig, talán ezért is hatott rám olyan erősen, hogy inkább kikapcsoltam... Nem bírtam végigcsinálni, amint minigunnal le kell mészárolni annyi embert... És valójában ezek a játékok döbbentettek rá, hogy mennyire durva is egy háború. Akármennyire is 20-on fölött vagyok már jóval, mégis ez kellett hozzá.
Elvégre az iskolában, a dok.filmeken is csak robbanásokat, meg hasonlókat látni. Az igazi háborút csak nagyon kevés helyen mutatták be, nagyrészben kivágták a csúnyább jeleneteket. És pl a híradóban se azt mutatják, ahogy a katonák cafatokra lövik egymást...
Így engem a COD voltaképp arra tanított meg, hogy mennyire brutális egy háború, mennyire félelmetes, és hogy mennyire esélytelen lennék egy ilyesmi tűzharcban.
Ugyanis észrevettem, hogy veterán fokozaton nem tudok végigvinni egyetlen pályát sem úgy, hogy ne kapnék legalább 1-2 találatot. Márpedig a valóságban 1-2 bekapott lövés után már nem megy haza élve az illető. Pedig csak játszottam. Kényelmes karosszékből, a melegben, egérrel irányítva, nem többkilós fegyverrel, jóllakottan stb... És mégis, mindig beszívtam 1-2 lövést.
Játszani jó vele, élvezetes stb...
Szóval engem pont, hogy elrettentettek ezek a játékok...

A másik érdekesség, hogy pl a Test Drive, vagy NFS sorozatok hatására se nőtt meg az ámokfutó autósok száma... :U

(#88) rennes6 válasza domi007 (#86) üzenetére


rennes6
tag

Teljesen jogos, én köszönöm!

(#89) joey04 válasza Dany007 (#87) üzenetére


joey04
titán

a fűrészekhez: amikor nézem, végig borzongok, kellemetlen érzés, félelem lesz rajtam úrrá. és ez benne a jó. Felkavarja az érzelmeidet. de végignézem, és kész. utána nem ez motoszkál a fejemben... :U egy akciófilmet nem tudok végignézni, annyira unalmas piff-puff szevasz. dögunalom mind.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#90) MaciG


MaciG
addikt

Nem olvastam végig az összes hsz-t ,csak belelolvastam azért ha már valaki leírta akkor bocsi! DE az, hogy valaki a videójáték (jelen esetben a CoD) miatt lesz vadállat bűnöző, vagy depressziós, stb. mert milyen brutális a játék, hát azzal nincs valami rendben agyi szinten!

A játék alapból 18+- os ,ergó aki játszik vele az már felnőtt, és szerintem egy épp eszű ember tudja, hogy ez egy játék (elhiszem h élethű ,de ez a lényeg...). Olyan ez mint a horrorfilm. Az is csak egy film és nem a valóság. Aki meg nem múlt el 18 és mégis játszik vele és ettől "károsodik" ,azzal igazából nem lehet mit tenni, a figyelmeztetés kint volt...
Olyan ez mint pl. a cigaretta (lehet rossz példa ,de most csak ez jutott eszembe), ott a dobozon a felhívás, aki meg azt lexarja,mert biztos viccből van ráírva, az ne csodálkozzon ha késöbb rábaxik.

BANZAII

(#91) Vladi válasza MaciG (#90) üzenetére


Vladi
nagyúr

Aki ilyen játékot készít, kiad, vagy akár élvez, azzal sincs minden rendben agyi szinten. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#92) rennes6 válasza Vladi (#91) üzenetére


rennes6
tag

Eh, megelőztél. :)

(#93) Atis707


Atis707
tag

Sztem azzal eleve baj van aki ez után nyugodt szívvel lefekszik aludni, vagy kijelenti hogy a játék 9.5/10. Bele se gondoltok, hogy ha holnap rátok rontanának így. sőt. ha valaki a játék miatt kezdene mészárlásba!
igen, arra fogjátok hogy hülye volt. és? x ember akkor is meghalt akinek semmi köze nem volt még a codhoz sem.

köszönöm....

szerk: gyengébbek kedvéért az elkerülés lett volna a hsz.-em lényege..

más: szerintem az ember ember elleni erőszakot minden formában ki kéne kerülni. fantázia játékot is meg lehet jól csinálni, csak nem ez érdekli a kiadókat...könnyű lemásolni azt, hogy 2 nagyhatalom szemben áll mint egy eredetibb történetet elővenni...

[ Szerkesztve ]

(#94) LeslieG Jr. válasza Atis707 (#93) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

"szerintem az ember ember elleni erőszakot minden formában ki kéne kerülni."

Hát jó lenne. Csak sajnos az emberi lény egyik nagyon rossz tulajdonsága hogy hataloméhes, megalomán. Sajnos. Ezt senki és semmi nem tudja kitörölni az emberből. Nem lehet "steril" egy "társadalom" az erőszak ellen. Akkor nem tudunk sem küzdeni ellene, sem felszámolni.

Remélem érthetően írtam le. :B

szerk.: Mondjuk ha én lettem volna az egyik Infinity Ward-os emberke akkor ezt a jelenetet ugy csináltam volna meg hogy választás elé állított volna. Teszem azt legyakni a terroristákat akikhez be voltam szervezve. Bár kétség nem fér azért asszisztálni egy repülőtér várójában lévő kivégzéséhez nem etikus dolog. :(

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#95) Lenry válasza rennes6 (#70) üzenetére


Lenry
félisten

miért, egy horror film mennyivel kevésbé beteg? pedig az is hivatalosan azért van, hogy szórakoztasson. és műfaját tekintve pontosan azzal szórakoztat, hogy gyilkolnak benne.

(már akit szórakoztat, én pl a fűrésznél csak egy szarabb filmet láttam és az is a kör volt)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#96) anulu válasza Atis707 (#93) üzenetére


anulu
félisten

én nem azt jelentem ki, h 9,5/10, hanem, h 11/10, úgy tökéletes ahogy van! meglepődtél? anno tizenéves fejjel végigtoltam a következőket: Doom 1/2, Quake 1/2, AVP, Carmageddon 1/2. csak, hogy a legvéresebbeket mondjam. mégsem lettem pszihopata. talán azért, mert mindemellett foglalkoztak velem a szüleim, beszélgettünk sok dologról. apukámmal közösen néztem meg az Alien-t, a Rémálom az Elm utcában-t. soha nem voltak ilyenek miatt rémálmaim.

akivel nem foglalkoznak a szülei, annak a gyereknek tökmindegy. ha az utca neveli, akkor azok az "értékek" vésődnek bele.

játék miatti mészárlás? annyira jó és könnyű mindíg másra, mondjuk a játékgyártókra fogni ahelyett, hogy a szülők / család / barátok vagy akár az egész társadalom magába nézne. NEM a játékok miatt volt pl Columbine. a szűklátokörűség netovábbja erre fogni egy olyan általános problémát ami nem ma vagy tegnap, hanem sok-sok évvel ezelőtt kezdődött.

akinek gyenge az idegrendszere, az menjen Hello Kittyzni. lényegtelen. az viszont fontos, hogy a szülők felelőssége az első. a többi csak kifogás keresés. nincs a gyerekre idejük? akkor azon a napon este miért nem mentek inkább moziba?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#97) anulu válasza Lenry (#95) üzenetére


anulu
félisten

véres valentinon kb sírtam a röhögéstől :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#98) finest


finest
őstag

Félreértettétek az ellenérzésemet a civiles mészárlással kapcsolatban. Az a gond vele, ami miatt a GTA sem jön be nekem. A játék ne tanítson erőszakra, civilek gyilkolászására gépityuval a reptéren, ne adjon pontokat azért, h autót lop, rabol, gyilkol valaki!
Az egészen más, amikor valaki egy jó cél érdekében fegyvert ragad, pl. a Red Faction Guerilla feladataiban nagyon hasonlít a GTA-ra, de nem tiltanám el tőle a gyerekemet, mert a gondolatmenet az, h a Marsot kell felszabadítani a gonosz erőszakhatalommal szemben.

Egyébként attól még, h nem vesz valaki részt a mészárlásban, részesévé válik, és ha ez a csákó beépített ügynök, illet volna lebuktatnia a csapatot, nem pedig csendben végig sunnyogni a pályát.

Összességében sem tetszik a történet üzenete, h mindenhol van egy-két gonosz, aki a szövetséges jófiúkat ledurrantja. Nem lehet megbízni a szövetségesekben sem. Tiszta agyrém, szerintem Magyarországon jártak a történet kitalálói. Bizalmi válság a virtuális világban is, már hentelni sem lehet nyugodtan, mert a szövetségesed lő fejbe közvetlen közelről, ha az ellennek nem sikerül!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#99) anulu válasza LeslieG Jr. (#94) üzenetére


anulu
félisten

akkor ennyi erővel a StarCraft-ot, Red Alertet, Civilization-t is be kéne tiltani, mert az ember megalomániáját tudja szélsőséges esetben táplálni, és elősegítheti, hogy később világuralomra törjön? ne vicceljünk már, kérlek.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#100) rennes6 válasza Lenry (#95) üzenetére


rennes6
tag

Beteg lélek is kell hozzá, hogy élvezd a nyilvánvaló kegyetlenkedést. (Már aki élvezi.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.