Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iMaverick


iMaverick
addikt

Ügyes vagy! :R

Ezt bírom a számítástechnikában, hogy mindíg van mit "barkácsolni"... Az a röhej, hogy már a második olyan használt házat vettem még tavaly nyáron, aminek egyáltalán nem volt előlapi USB-je... Namost manapság enélkül meg igencsak gáz (pendrive, mobil hdd). Úgyhogy szépen a kisfloppy takarólemezébe belefarigcsáltam a lyukakat, mögé meg felcsavaroztam azt a fémlemezkét, ami eredetileg a hátsó USB bővítéshez lenne. Nem mondom, hogy gyönyörű lett, de müxik.

Az alaplap előlapi LED-es csatlakozósora sem stimmelt, úgyhogy azokat a kis műanyag fityfenéket is hekkelni kellett... Egyszóval imádom ezt a részét a gépátépítésnek! Fincsi. :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2) XCube


XCube
tag

Szépen megoldottad, gratula :) . Az elektronikai része neked már csak egy kis ujjgyakorlat volt :D .

Én sajnos egy ideje leálltam a moddinggal, de már nagyon várom, hogy folytathassam, imádok barkácsolni :) . Sajnálom is, hogy a Radikalmod megszűnt és az összes blogom kukába került :( . Lehet, hogy majd én is feltöltögetem őket sorban ide, ahogy a régi kollégák is teszik :) .

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#3) Bari válasza XCube (#2) üzenetére


Bari
Modder

Köszönöm Mindkettőtöknek :R

A rack 'elektronikája' később még meg lesz variálva egy külső vezérlőpanel miatt, ha van érdeklődés rá majd arról is születik egy kis írás.

Kár a Radikalmodért, de sajnos ez van, az élet változik mi meg hozzáidomulunk, de legalább itt van nekünk a Logout. Várom a moddingos írásaidat, jó lesz újból olvasni őket.

A régi blogjaid szöveges részét Balcsidától el tudod kérni, zargasd Őt ez ügyben, nekem is elküldte.

Üdv: Bari

(#4) staccato


staccato
tag

köszi a leírást.gratulálok.

üdv

(#5) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Először is grat az átalakításhoz.

Másodszor, ha szabadna megtudnom, a SATA Rack miért nem HotSwap? Azon kívül persze, hogy nem akarod menet közben cserélgetni benne a vinyókat.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6) Bari válasza TESCO-Zsömle (#5) üzenetére


Bari
Modder

Köszönöm :R

A sata is hotswap, lehet nem fogalmaztam meg elég jól :D. A sata rack is általában üres, csak akkor van benn winyó ha épen kell valami a satás winyóról amin ritkán használt adatok vannak, vagy valamit hoznak és a sata rack kell. Örülök is neki, hogy nem kell trükközni vele, berakom a winyót bekapcsolom és már ott is van a meghajtó, másolhatok törölhetek róla, kényelmes :)

Üdv: Bari

(#7) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nagyon szépen megcsináltad!!! Korrekt, sokkal komolyabb az egész gép kinézete :) Korrekt :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#8) Bari válasza Lalikiraly (#7) üzenetére


Bari
Modder

Köszönöm :R

Az összképet kicsit rontja a fehér madzag amivel ki van kötve (a gyerek miatt muszáj, már kétszer felborította a korábbi konfigot), de előbb utóbb kicserélem majd feketére :D

Üdv: Bari

(#9) TESCO-Zsömle válasza Bari (#6) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Átfogalmazom. :B

Miért nem keret-nélküli?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10) Bari válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


Bari
Modder

Ez a fajta nem nyerte meg a tetszésemet, nehezebb hűteni benne a hdd-t és csak satás van, nekem meg idés is kell a régi hdd-k miatt, akkor meg már legyen egyforma kinézetű. Ez a kettő meg már jópár évig kiszolgál majd, ha az idésnek meg is döglik a fiók csatlakozója, mint ahogy az olcsóbbaknak megszokott, könnyen tudom cserélni, mert a panel 95%-ban megegyezik a sima műanyag vipower rackek paneljával.

Üdv: Bari

(#11) Raucher válasza Bari (#6) üzenetére


Raucher
tag

Mondanám hogy szép munka, mert valóban az.

A mobilrackoknak elég rossz híre van, főleg az olcsó és hitvány változatok miatt, amik pályázhatnak a merevlemez gyilkos címre. Nem gondoltam, hogy van még ember, aki ennyi munkát fektet egy átalakításba.

SATA eszközök és kábelek, minden trükközés nélkül hotswap kompatibilisek. Nem kell kapcsolgatni a tápfeszültségeket.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#12) Bari válasza Raucher (#11) üzenetére


Bari
Modder

Köszönöm :R

Nálam egy winyó sem halt még meg rackben, pedig mióta gépet használok mindig volt legalább egy benne, (na jó a 486-osban még nem :D), igaz sosem a leggagyibb racket vásároltam meg. Legtöbbször a fiókok haltak meg ami csak annyit eredményezett, hogy nem ismerte fel a winyót ami benne volt, mert megtört a belső szalagkábel, de ez is javítható volt.

A sata eszközöket tudom, hogy nem kell külön kapcsolgatni, de mit tegyek ha az eredeti sata rackben van kapcsoló.

Üdv: Bari

(#13) beefjeez


beefjeez
senior tag

Én amikor ilyen gondom volt, csak lefújtam a takaró lemezeket a meghajtókon.
Mondjuk akkor a házat is fújtam :)

(#14) Bari válasza beefjeez (#13) üzenetére


Bari
Modder

Ugyan a meghajtók már régóta nem garisak de nem akartam átfesteni őket. Amolyan utolsó megoldásnak lett szánva a festés ha nem találok fekete előlapot a meghajtókhoz, vagy a lenyílós ajtókat, szerencsére sikerült beszerezni (ingyenvolt).

Üdv: Bari

(#15) ZetorGumi válasza Bari (#14) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szép munka, szép átalakitás, és ötletes. :)
Gratula. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#16) beefjeez válasza Bari (#14) üzenetére


beefjeez
senior tag

Na nekem annak hely nem volt :)

(#17) Bari válasza beefjeez (#16) üzenetére


Bari
Modder

Szerencsére elég nagy házikó az i-cool+ és a hely is elég nagy az előlap és a meghajtó között, hogy elférjen az ajtós előlap.

ZetorGumi: köszi :R

Üdv: Bari

(#18) chabeee


chabeee
tag

azért az komoly mennyit dob rajta hogy csupa fekete, és nincs benne fehér adja!

(#19) fkenny


fkenny
senior tag

Jó cikk lett! Jó lett a Rack átalakítása is, sőt profi! Mikorra várható a gépház komolyabb átalakítása:) ?

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#20) Bari válasza fkenny (#19) üzenetére


Bari
Modder

:R
Ez a házikó amolyan átmeneti állapot, jelenleg megfelel az igényeimnek, így komolyabb átalakítás nem lesz rajta,csak hozzá készül majd egy komolyabb külső vezérlőpanel, ha egyszer eljutok odáig. A gép meg majd átköltözik egyszer a skytower-ba ha egyszer elkészül, de az nem idén lesz :D. Először a faházat kellene befejeznem, sajnos az is jelenleg jegelve van időhiány miatt.

chabeee: köszi

Üdv: Bari

(#21) intelMMX


intelMMX
senior tag

Komolyra megcsináltad!
Amúgy nem lett volna egyszerűbb egy fekete spray vásárlása? :DDD

(#22) Bari válasza intelMMX (#21) üzenetére


Bari
Modder

Köszi :R

A festés biztosan egyszerűbb lett volna de abban nincs semmi kihívás :D , meg festeni kellett volna mindent az előlapon, hogy egyforma színűek legyenek. Nagyon nehéz pont olyan fekete spray-t találni aminek a színe megegyezik az eredeti sata rack feketéjével.

Üdv: Bari

(#23) intelMMX válasza Bari (#22) üzenetére


intelMMX
senior tag

Az igaz! De komolyan megoldottad az tény! Legalább tudtál vele barkácsolni. Majd nekem meg az USB vel kell valamit művelnem. Hát enyhén szólva nem vagyok nagy forrasztó művész

(#24) lase92


lase92
csendes tag

Sziasztok! Látom nem ma volt az utolsó hozzászólás, de lenne valami hozzászólás félém rack és az átalakító felől, és némi segítséget, öltetett kérnék :)
Én valami hotswapos dolgot szerettem volna csinálni régi ide vinyóknak, van hozzá egy ide rackem meg egy ugyan ilyen sata átalakítóm. A gond ott kezdődött, hogy a sata átalakítóval csak olvasni tudtam a vinyókat, írásnál ha megmozdult az olvasófej, akkor az egész elszállt nem csinált semmit. Ez megoldódott azzal, hogy az átalakító megkapta a 12v-t is, így már szépen működött (2 vezetékből 4 lett). Ráraktam az átalakítót a rackra, vinyók is látszottak és szépen muzsikáltak eddig. A napokban sorba vágta az összes vinyómat a rack RAW formátumba, és se formázni se adatmentést nem tudtam csinálni a racken keresztül, de ha kihagytam a racket, akkor mintha semmi sem történt volna, újra megjelentek a meghajtók. Tönkrement volna a rack, vagy nem barátkozott meg az átalakítóval? Még annyi észrevétel van még, hogy a racken mindig világított a piros led és a átalakítón lévő pedig igen csak elhalványodik ha rackre van dugva.

(#25) Bari válasza lase92 (#24) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Ilyen problémával én is találkoztam már, igaz ott nem volt sata ide átalakító, hanem csak egy normál ide-s rack. Több mint valószínű, hogy a fiók és a keret közötti csatlakozó, vagy pedig a fiók ide kábele hibásodott meg. Ha sokat cserélgeted benne a winyókat a kábelben megtörhet 1-2 adat ér, ami ugyan ezt a hibajelenséget produkálja. Ha tudsz forrasztani a gyári kábelt ki tudod cserélni. Ha a fiók és a keret közötti érintkezési hiba okozza a gondot, akkor vagy másik rack-et kell venni, vagy szintén ki lehet cserélni a csatlakozókat, de előtte érdemes egy alapos alkoholos tisztogatás az érintkezési felületeken.

Üdv: Bari

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.