Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) #90933760 válasza #56573440 (#20200) üzenetére


#90933760
törölt tag

Megoldás, korlátozod az áramot. :DDD En is visszarakom a gyengébb kabelre, hogy valami quarry erzete legyen, mert fullon elzabal egy óra alatt 500-as teruleteket es csak all utána, eltarolni meg alig lehet.

[ Szerkesztve ]

(#20202) #56573440 válasza #90933760 (#20201) üzenetére


#56573440
törölt tag

De annak meg semmi értelmét nem látom ha nem csapja neki :D

Mindegy, egyelőre ha fogyóban a cucc akkor eresztem csak ki. A postára meg kitettem 200 db thermo gent, boldog karácsonyt :D ha épp elfogyna, akkor szólj, lehet hogy még akad pár valamelyik sarokban :D

(#20203) Cucuska2 válasza Amur (#20198) üzenetére


Cucuska2
őstag

De ez nem hagy ilyen nagy ocsmány lukat? Annyira örültem, hogy az EnderQuarryval magunk mögött hagytuk az ezeréves BC-t és az ocsmány lukait!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#20204) #56573440 válasza Cucuska2 (#20203) üzenetére


#56573440
törölt tag

Olyat hagy amilyet akarsz. Van több kártya amit be tudsz tenni, és annak megfelelően mehet. Én pl szeretem a lyukakat :D

A sima quarry card dirtre cserél mindent. Folyadékokat is., nem rontja el a terepet.
Van fortune meg silk card is, és mindegyiknek van clearing variációja. Utóbbi csinálja a lyukakat. De nem kötelező használni, én úgyis mindig deepdark vagy más minding age-ben ások vele, szóval nem probléma ;]

(#20205) Cucuska2 válasza #56573440 (#20204) üzenetére


Cucuska2
őstag

Remek! És az energiafogyasztást hogy kell értelmezni? 300 RF/t per block? Ez mit jelent? Mennyi RF egy blokkot kiszedni? Még szélmalmokkal hajtom a világomat. :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#20206) #90933760 válasza Cucuska2 (#20205) üzenetére


#90933760
törölt tag

300RF/t az valami base fogyasztás, a plafonja 10000RF/t, de ott darál is rohadtul, másodpercenként egy stack vagy talán több is. Lehet ez a leggyorsabb quarry, mert még a Magneticraftos se nézett ki ilyen gyorsnak, se az enderquarry.
Amennyit adsz neki, annyira lesz gyors, mehet neki 300 is ha csak annyi van. Ha ezret kap az már jó kezdésnek, 3-4 ezer körül pedig nem is feltétlen kell feljebb vinni, mert nincs hova eltárolni úgy tolja.

[ Szerkesztve ]

(#20207) apatyas válasza #90933760 (#20206) üzenetére


apatyas
Korrektor

Build üzemmódban ha jól emlékszem, négy fullos igneus extrudert kötöttem rá és volt értelme a negyediknek.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#20208) #56573440 válasza #90933760 (#20206) üzenetére


#56573440
törölt tag

és még lehet is infuserben átpörgetni, kevesebbet eszik és gyorsabb is :D

(#20209) Cucuska2 válasza #56573440 (#20208) üzenetére


Cucuska2
őstag

Viszont még alap Deep Resonance kristályokkal is bőőőőven önfenntartó, most kap stabilan 3k-t és úgy szalad, hogy öröm nézni!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#20210) #90933760 válasza Cucuska2 (#20209) üzenetére


#90933760
törölt tag

Többet visszatermel resonating ore-ból, mint amit elhasznál, csak épp elég hamar lemerülnek, az automata gyártásuk meg nem egyszerű. Ezért is álltam rá a gondozásmentes energiára.

(#20211) #90933760


#90933760
törölt tag

8 órát afkoltam Amur piramisában. Fuckyeah.

(#20212) Timyyy válasza #90933760 (#20196) üzenetére


Timyyy
őstag

Tejóóég mi lett a Minecraftból?? :Y
Megjelenésekor kezdtem vele játszani, még a bétákkal rengeteget, aztán pár évre feledésbe merült... most ahogy nézem itt a képeket, meg amiket írtok hozzá, úúristen...

Azthittem ez csak egy kis szórakoztatós építgetős valami, tök király házaim voltak berendezéssel, kert, faiskola, kutyaház (farkasokkal :DDD ), könyvtáram, kisvasutam, hegyi vasút, minden jó ami kell, hajót is építettem vízre alsó kabinokkal, vitorlával meg minden, de ez, amiket ti csináltok, na ez már durva :Y

Egyébként pár hónapja ástam elő újra, de nem láttam már farkasokat benne. Megszüntették?

(#20213) tariattila válasza Timyyy (#20212) üzenetére


tariattila
veterán

Osztom a véleményed... :D

én nem is értem mikről megy a diskurzus... még az alap játékban sem vágok mindent... soká lesz még, hogy ezzekkel a tech orientált dolgokkal foglalkozzak (ha lesz egyáltalán)

Farkasok vannak... miért ne lennének? :)

[ Szerkesztve ]

(#20214) #56573440 válasza Timyyy (#20212) üzenetére


#56573440
törölt tag

Vannak még farkasok :) Sőt jegesmedve meg láma meg amit akarsz :D

Az, hogy a minecraft moddolható az nem új, már 1.2.5-ös moddolt szervert is csináltunk Talinál a topiklakókkal, az meg '12-es, tehát legalább 4 éve volt:)

Amiket itt linkelgetünk meg beszélünk mind modok, a gyári, vanilla minecraft azért ennyire nem borult el nyugi :D

tariattila: Ez igazából a legtöbbünknél úgy kezdődött, hogy elkezdtünk nézni moddolt videókat a yt-n, főleg angolul mennek ezek meg amurnak van egy jópár sorozata magyarul. Jó a vanilla is, de amikor az kifújt, akkor kell valami más, és modokkal kitolható a játék szinte végtelenül. De sajnos nagyon beszippantós onnantól a történet ha fogékony a komolyabb legózásokra. Ez kb a sima legó vs technic ha szemléltetni akarom. Jó a szép ház, de egy atomreaktor még sokkal jobb:D

[ Szerkesztve ]

(#20215) Serricon válasza Timyyy (#20212) üzenetére


Serricon
senior tag

Amiről itt beszélnek az a modolt minecraft telerakva mindenféle tech kütyüvel, az alapjáték még most is olyan amilyennek emlékszel rá, pár kisebb újítással.
Vannak még farkasok is, meg azóta jegesmaci, láma, stb.

Ha van kedved csatlakozni van mindkét féléből szerverünk is. ;)

(#20216) Timyyy


Timyyy
őstag

Huhh akkor picit megnyugodtam :DDD

Lehet hogy akkor valamit én rontottam el, mondjuk szeretek belepiszkálni a játékba, a szörnyeket ki szoktam kapcsolni eleve mert építgetni gyűjtögetni akarok nem pedig menekülni és küzdeni... de valahogy az utóbbi pár órányi játékom alatt akármennyit rohangáltam, mentem havas és magaslati helyekre, vagy épp erdőbe, tökmindegy, sehol sem találtam farkast, pedig lobogtattam a csontot a kezemben, de hiába. :D

Jegesmedve mióta van? Ezt sem láttam még, lámát sem... :-O

[ Szerkesztve ]

(#20217) tariattila válasza Timyyy (#20216) üzenetére


tariattila
veterán

jegesmedve 1.10
láma 1.11

(#20218) Cucuska2 válasza tariattila (#20217) üzenetére


Cucuska2
őstag

Modolt Minecraftban mindig a vanilla újításokra csodálkozom rá, véletlenül sem arra, hogy az ezeregy moddal mi történt. :D

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#20219) tariattila válasza Cucuska2 (#20218) üzenetére


tariattila
veterán

:C

én szépen sorban haladok...
amúgy ismerős érzés... configban már előrébb járok mint a játékbeli tudásban... meg is lepődnek a playerek mikor kérdezek ezt-azt játék közben mint gazda... :DDD

(#20220) #90933760 válasza Timyyy (#20216) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jegesmedve pár hónapja jött be és havas biomon vannak, láma meg most az utolsó frissítésnél néhány hete és sivatagban vannak. Farkas erdős biomon van, de ritka a spawnolás, ahol viszont van ott sokat.
1.7.10 verzióig nem történt szinte semmi, minimális módosítások a régihez képest.
1.8 bekerült néhány kőzet, különböző fa kerítései, lépcsői, vízalatti templom stb.
1.9 hozott egy teljesen új harcrendszert a szörnyek ellen és egy bővített end világot, repülő vitorlázó szárnyat.
1.10 medvét, sivatagi zombit, netherben sebző blokkot, meg pár apróságot.
1.11 hozott lámát, új erdei templomot, valami vudubábut ami halhatatlanná tesz egy alkalomra talán, meg egy ládát amit kiütve benne maradnak a cuccok.
Nagy vonalakban ennyi, elvileg nem kevertem össze, mert ez a nagy verzióugrálás most lett divat csak.

Én inkább úgy mondanám, hogy jó a szép ház, de vanillában azzal vége is egy idő után. Megtölteni nem nagyon lehet, max díszblokkokkal. Ezen segít a csomó mod. A játék nagyobb részét a bányászás teszi ki ezért is a tech vonal épült ki nagyon, ezeken lehet segíteni gépekkel, azoknak energia kell, mindig fokozatosan lehet csak haladni előre, mert egyre drágábbak a jobbak, egyre több energia kell stb. Aztán mikor szarásig van mindenki már vele, akkor csere és jön egy másik map, lehetőleg olyan modokkal amikből hiányzik pár megszokott vagy sok a módosítás, ezzel új löketet ad állandóan az adott mapnak. De van mikor 3-4 map felhozatala majdnem ugyan az, mert azért nem lehet megunni elsőre, mindig máshova költözöl, máshova építkezel, máshogy rendezed be a feldolgozó gépeket. Az előző map hibáiból tanulva azokat kiküszöbölöd.

És akkor van még jó pár magic vonalú mod is, kertészkedős mod, felfedezős modok, dekoratív modok.
Legnagyobb löketét ennek a játéknak az adja, hogy szinte egy rendes világban vagy, amiben azt csinálsz amit akarsz, úgy élsz ahogy akarsz, nincsenek megkötések. Az emberek a való életbeli korlátozásokat itt elfelejtik, minden alkalommal új világukat húzhatják fel, nem véletlenül játszik vele annyi felnőtt is. Meg persze a multi adja a löket másik felét, a haverok, ismerősök. A többi kraftolós, építős játékhoz képest ami ennél kiemelkedő, hogy blokkokból áll és nem előre legyártott elemekből, szóval alapjaiban csinálsz azt amit akarsz, nem előre kreált dolgokból. A grafika emiatt olyan amilyen, de egyszerű textúrapakkokkal már széppé tehető, akinek meg igazán combos gépe van, az majdnem Crysis szintű csillámpónit is kreálhat belőle, persze a blokkos kinézet marad.

[ Szerkesztve ]

(#20221) apatyas válasza #90933760 (#20220) üzenetére


apatyas
Korrektor

"Az előző map hibáiból tanulva azokat kiküszöbölöd." Vagy sem, és felismerhetőek az ember elb.tt kreálmányai :D
"szinte egy rendes világban vagy, amiben azt csinálsz amit akarsz, úgy élsz ahogy akarsz" - egyszer szeretnék egy olyan játékot, ami van olyan részletes mint a WOW világa küldetésekkel tennivalókkal épületekkel stb, és annyira átalakítható mint a minecraft. Onnantól kezdve jöhet a csatlakozó a tarkóra. Üdv a való világban...

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#20222) Timyyy válasza #90933760 (#20220) üzenetére


Timyyy
őstag

Huhh, tiszta szerencse hogy párom dolgozik délután, lesz időm bezombulni megint a blokkok közé :DDD erről a kertészkedős modról tudnál mesélni? :)
Engem inkább ez érdekel nő létemre, meg a dekorálás, ilyesmik... a multi nekem anno annyiból állt hogy exemmel játszottunk néha egy szerveren és közösen építgettünk meg bányásztunk aztán itt ki is fújt a dolog, publikus szerókon sose voltam. A miénkbe beleöltünk néhány ezer óra játékot, annyi épületünk volt akkora területen, hogy azt el sem tudnátok képzelni. A fájljai asszem most is megvannak valahol a gépemen, ja és ami miatt szép az egész, hogy nem kreatív, hanem mászkálós módban épültünk.

(#20223) Serricon válasza Timyyy (#20222) üzenetére


Serricon
senior tag

Pont nektek való lenne akkor a vanilla szeró, nincs tömeg, van aki már egy kisebb várost felhúzott oda, lehet online nézni, beszélni a fennlévőkkel térképen. ;)

(#20224) #56573440 válasza Timyyy (#20222) üzenetére


#56573440
törölt tag

Chisel az egyik ilyen népszerű mod, vagy chisel and bits a másik. Utóbbi beteg, nézz rá youtubon:) de van pár furniture mod is meg konyhás, kajás.

[ Szerkesztve ]

(#20225) #90933760 válasza Timyyy (#20222) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem elsőnek a Curse kliensből letölthető FTB modpack menü alatt lévő Vanilla Plus modpackot kipróbálhatnád, sok újdonság van benne, de csak lazán.

Kertészkedős mod az Agricraft ahol növényeket lehet termeszteni és keresztezni őket, néhány növénnyel pedig ércet is lehet neveltetni.
Kajálós kertészkedős mod a Pams Harvestcraft, csomó növényt ad amik ehetőek, vagy alapanyagaikat keverve egyéb ételek készíthetőek. Ez a kettő benne van a Vanilla Plusban.

Kertészkedősnek lehet hívni a Magical Cropsot is, ott növényeket nevelsz amik érctöredékeket dobnak és összekraftolva ércet kapsz, ergo nem kell bányászni.
Esetleg magic vonalon a virágok miatt a Botania, ott gyűjtögetni kel őket a szirmaik miatt és abból lehet kraftolgatni cuccokat, meg mana-t gyűjteni ami hajtja a modot lényegében. Ezek nincsenek benne a Vanilla Plusban.

Dekorációs modok a Chisel ami egy vésőt ad és a blokkokat lehet vele átrajzolni elég sokfélére, a Carpenters spéci alakú blokkokat ad amikre textúra húzható, pl a háztetőt meg lehet vele csinálni 45 fokban egyenesre, vagy az ajtó textúráját akármilyenre cserélni.
Bibliocraft ad bútorokat, szekrényeket amikre pakolni lehet. Decocraft ad egy csomó mütyürt dísznek, virágcserép, játékok, ágyak, akármi. Ezek benne vannak a Vanilla Plusban is.

Volt egy olyan mod amivel rengeteg speciális alakú blokkot lehetett egy asztalban gyártani, de nem jut eszembe a neve, Amur használta azt a Donutcrafton. Bár ez elég kevés pakkban van benne még.
Van egy Mr. Crayfish nevű mod ami kapucsengőt, kukát, hűtőszekrényt, sütis üveget meg ilyen pofás cuccokat ad be, ezekben cuccot lehet tárolni, kuka kitörli őket. Ez se sok pakkban van sajnos.

Biomgeneráló modok a Biomes o Plenty és a Natura, sajnos Vanilla Plusban csak Natura van, de sok újfajta biomot ad, azokhoz új fákat, új növényeket.
Ha állatok kellenek akkor Mo creatures, Animals Plus vagy Project Zulu ami sokfélét ad.
Esetleg mint különálló játék magában, egy alternatív dimenzió a Twilight Forest, ez full alapjáték, csak sokkal másabb felépítéssel, kinézettel és 5-6 főboss legyőzésével lehet a végére érni.

Olyat nem ismerek amiben ezek mind benne vannak, mi is onnan ismerjük őket, hogy egy-egy teches válogatásba berakják őket lazításképp. A Vanilla Plus talán az ami erre a legjobb, abban direkt az a lényeg, hogy az alapjáték szerint lehet játszani, de mégis sok újdonságot ad ami leköti az embert.
Black a nagy modpack tudós, ő talán ismer még valami hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#20226) #90933760


#90933760
törölt tag

Postában bent egy csomó energiatermelő, akinek kell vigye. Ha útban van meg dobjátok ki.

(#20227) Amur válasza #90933760 (#20226) üzenetére


Amur
addikt

Ok, lecsapok egy részére. Bővíteni kell a canola farmot, a farmernek meg bőven elég 1-2 napelem.

Amugy a mod amiben oszlopokat(tényleg henger alapú, igazi talapzatos római-görög stb. oszlopokat és társait lehetett kreálni és a donutcraftban használtam az az ArchitectureCraft volt.

Timmyyy:A Vanilla Plusról talán csináltam pár részes vidit, ha jól emlékszem csak építkeztem benne.

Hogy fel tudunk pörögni néha ha az MC a téma! :)
Tény hogy nem sok játék van még ami ennyi év, és ennyi játékóra után is leköti az embert.
Pláne a 30-40-es korosztályban.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#20228) #56573440 válasza Amur (#20227) üzenetére


#56573440
törölt tag

FYI nem csak neked hanem úgy a közösbe, az endben mindig dél van még ha nem is úgy látszik. Solar farmoknak ideális :D

(#20229) #90933760


#90933760
törölt tag

X-akták

(#20230) csoki


csoki
senior tag

Tali vagy Black:

lehetne a szervert frissíteni valamikor a közeljövőben? :) kijött az 1.1.4-es verzió, ami nem beta release, hanem rendes

(#20231) Amur válasza csoki (#20230) üzenetére


Amur
addikt

Ha jön az extreme reactors(bigreactor port) akkor nem szenvedek energiaforrásbővítéssel!

Van benne egy ranged pumps ami energia nélkül szedi ki elég nagy területen a folyadékot maga körül(64 blokk minden irányban talán, de csak 1 blokk mélyen, alapból cobble-ra cseréli..deja vu...)

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#20232) Serricon válasza csoki (#20230) üzenetére


Serricon
senior tag

Holnap ránézek miután hazaértem.
Kikerülő modok ha vannak, nem használja senki?

[ Szerkesztve ]

(#20233) csoki válasza Serricon (#20232) üzenetére


csoki
senior tag

nincs kikerülő mod, csak plusz mod, meg marha sok mod frissítés (volt egy retrogen mod ami bekerült, de közben kikerült, nem tudni miért lehet instabil volt, vagy csak úgy voltak vele hogy aki akarta, az már retrogenelt a dim-eket amiket szeretett volna :) )

(#20234) Timyyy válasza #90933760 (#20225) üzenetére


Timyyy
őstag

Jesszus mennyi cucc :Y
Tegnap mézeskalácsot sütöttem egész du, de majd ma megkukkantok pár videót ezekről.
Egyébként modok nélkül lehetséges olyat csinálni hogy 0-24ben nappal legyen? Utálom a sötétséget...

(#20235) tariattila válasza Timyyy (#20234) üzenetére


tariattila
veterán

LoOooL....pont erről írtam neked... van egy világunk amiben örök nappal van... pontosabban dél :D
tehát a mobok minimálisan generálódnak....

(#20236) Kean_Sorbo


Kean_Sorbo
őstag

Sziasztok cimborák!

Kérlek mentsétek meg egy 40 éves ember idegrendszerét. :DDD
Kollégám kislányának kellene telepítenem a MC-t, de különleges dolgok is vannak itt.
Mivel abszolút nem találkoztam még ezzel a játékkal, ezért a tőletek kérek segítséget.
Szóval neki a 1.7.10-es verzió kellene, magyar nyelven. (Nem tudom miért pont ez.)
Honnan lehet ezt letölteni, és egyszerűen csak telepíteni kell?

Köszöntem.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#20237) tariattila válasza Kean_Sorbo (#20236) üzenetére


tariattila
veterán

hehh.. nincs azzal a 40- el semmi gond! én pár éve már elmúltam 40 de az MC megéri, hogy foglalkozzon vele az ember... és nem csak a kislánynak telepíteni :DDD

neked egy MC kliens kell ami majd ha kiválasztod a játékverziót (1.7. x stb..) akkor azt magának beállítja , letölti a hozzávaló fájl(oka)t....

(#20238) #56573440 válasza Kean_Sorbo (#20236) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szia

Minecraft.net, jobb fent login, bejelentkezel a felhasználónév jelszó párossal aztán download, jobb oldalon meg ott a nagy gomb hozzá.

Elindítod a letöltött programot, feltelepül és kapsz egy ablakot. Bejelentkezel megint, és new profile bal lent. ott kapsz olyan gombot hogy "use version". Legördíted, és a kért verziót ki tudod választani. Save profile, és kész.

A nyelv a játékon belül választható, options/language menüből.

(#20239) #56573440 válasza Timyyy (#20234) üzenetére


#56573440
törölt tag

Persze hogy persze, de át kell hozzá lépni kreatívba. Játékon belül esc, open to lan, allow cheats on, start lan world. Nyomsz egy "T"-t és beírod idézőjelek nélkül :"/gamerule doDaylightCycle false" ez megállítja az "időt" a nap vagy a hold nem mászik sehova.

(#20240) Serricon válasza Timyyy (#20234) üzenetére


Serricon
senior tag

Lehet vanillában is, singleben cheat engedélyézésével, vagy szerveren OP-ként:
/time set day
/gamerule doDaylightCycle false

Az első nappalt csinál, a második pedig rögzíti az aktuális nap állást, ha szeretnéd lehet akár folyamatos naplemente is.

(#20241) Kean_Sorbo válasza #56573440 (#20238) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Nagyon szépen köszönöm uraim! Délután megiszok az egészségetekre valamit. :R

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#20242) #56573440


#56573440
törölt tag

Wither + pinkinator

Cuuukiii :DDD

(#20243) #56573440


#56573440
törölt tag

Valakinek egy magaslati falu a szerveren? Azonnal költözhető, őslakosokkal vagy nélkülük ;]

Teljesen újszerű, kihasználtság miatt eladó koppanás és költségmentes, a fákra ráfér egy kis átalakítás, a farmokra az ültetés ;] Alatta beépített nagyhatékonyságú mobspawner:D

[ Szerkesztve ]

(#20244) Timyyy


Timyyy
őstag

Köszi a válaszokat blackrulz & Serricon, megcsinálom majd ha hazaérek, remélem nem bénázom el.

Tök jó ez a lebegő falu egyébként. Az Avatar című filmben is a lebegő sziklák voltak a kedvenceim, bár talán az egy pöppöt más grafikájú volt, de hát na... :DDD kockákból is jó lesz az. :K

(#20245) vaakuum


vaakuum
addikt

Help pls!

Vanilla MC van otthon mindkét gyereknek. Az rendszeresen frissíti magát, tehát feltételezem, hogy a legújabb változat. Mellette van egy MC server, de az valami régebbi, és hogy az futni tudjon, ezért a Minecraft alatt a servernek megfelelő verzió van beállítva. Most viszont a gyerekek feladták a leckét, mert szeretnék megkapni a Clay-katonák modot. A karácsony meg jön... :U

Kérdés 1)
Ez fizetős kiegészítő? (Mert akkor helyből két példánnyal kell kalkulálnom)...

kérdés 2)
MOD telepítése hogyan megy? Kell mellé egy másik könyvtárba egy zsír új MC-t felrakni, és arra rátolni a modot, hogy ne akadjon össze az alapváltozattal? Bár ha nagyon megtetszik nekik, utána lehet csak ezzel játszanának állandóan.

Viszont akkor
kérdés 3)
Ezt lehet szerveren játszani, vagy csak helyi lan-ra kiosztva tudnak egymással játszani ezzel a moddal?

Köszönöm!
:R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#20246) #56573440 válasza vaakuum (#20245) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Kérdés 1)
Ez fizetős kiegészítő?"

Nem. Egyik mod se fizetős jellemzően. Hivatalos oldal itt: link

"kérdés 2)
MOD telepítése hogyan megy? "

Egészen egyszerű :

Forge oldaláról 1.7.10 installert leszeded, majd elindítod. Megadsz egy mappát pl server2 névre kijelölöd hogy szervert telepítesz, és ok. Leszedi a szerver fileokat. Onnantól megy ahogy eddig szinte. Szerver indít a forge-1.7.10-es jarral nem a sima mc-vel, eula megnyit eula=true mégegyszer indít, ha generálás kész, akkor /stop.

A szerver mappába bekerült egy mods mappa. Clay soliders oldaláról mindkét jar-t le kell szedni a managert is, behúzod a mod mappába és indulhat a szerver. Extra ponttért a szerver config file-t editálhatod ahogy eddig is tetted.

A kliensnek meg kell felelnie a szervernek, nem csak verzió hanem modok tekintetében is -kivétel a kliens oldali modok-. Tehát az első körös forge letöltött történet indít újra, de már a lurkók gépén. install client.

- mc elérési út megad, ha nem a gyári roaming/.minecraft az, install.
-Ha végzett a gyári mc launcher indít, profilok között van egy forge, kiválaszt, indít, elindul bezárod.
-%appdata% .minecraft alatt megjelenik egy mods mappa beleszórod a modokat amiket a szerverre is tettél.
-Indítod a klienst.

Ha igazán jóarc akarsz lenni, akkor felteszel a kliensekre egy nei-t innen. Ezzel lehet látni oldal -ha nem mutatja akkor gui scale-t állíts- az új és vanilla itemeket, balklikkel a receptet hozza elő ha van, jobbal meg hogy milyen más receptekben van benne az adott item.

Ehhez az adott oldalon 1.7.10-et kapcsolsz, és codechickencore-ból a legfrissebbet, meg a notenoughtitems-ből is a legfelsőt töltöd, majd a Kliensekbe beteszed. Szerverre nem kell és nem is megy.

"kérdés 3)
Ezt lehet szerveren játszani, vagy csak helyi lan-ra kiosztva tudnak egymással játszani ezzel a moddal?"

Mivel most csináltunk egy szervert és klienseket hozzá, így ugyanúgy mehet mint eddig :)

[ Szerkesztve ]

(#20247) #90933760 válasza #56573440 (#20243) üzenetére


#90933760
törölt tag

Koordinátát kérek, én helyrepofozom.

(#20248) #56573440 válasza #90933760 (#20247) üzenetére


#56573440
törölt tag

térképen messziről látszik :D

-975 -1264

(#20249) #90933760


#90933760
törölt tag

Curse nálatok is minden nap update-el?

(#20250) apatyas válasza #90933760 (#20249) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nem, mert nincs.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.