Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Kérdés, hogy ha tényleg csak HTPC-nek kell a gép, akkor minek a Kodi alá a Windows -- ami ugye a gép árához képest sem olcsó móka.

Jó szórakozást a házimozihoz!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2) iMaverick


iMaverick
addikt

Gyakorlatilag hasonló írás, mint devil-k-é. A lényeg benne van! Gratula!

(#1) MaCS_70: Megelőztél! ;]

Kérdésedre: így azért "flexibilisebb" a történet... Ha akarja, lehet mást is csinálni rajt.

Nálam a Kabini egyszerre fájlszerver-ftp szerver- uTorrent (hopsz, most Deluge) futtató és emellé természetesen mediaplayer is.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3) geogabcsi


geogabcsi
tag

Nagyon-nagyon tetszik a szerkezet, elérhető termékekből áll össze, az egyik nagyker most rendelt ebből a házból, nekik van a tápegység is a lényeg, az integrált procis alaplap. Mindig is foglalkoztatott az ilyen HTPC, magát a Windows-t én jogosnak tartom, ha valaki kedveli, akkor nagyon jó alap a 4x SATA2/3-at szépen kihasználtad, kár, hogy nincs RAID támogatás, vagy valamit félre néztem? A lényeg, hogy gratulálok, nagyon jó választás, mindenkinek jól információs alap. :C

(#4) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Egy ekkora gépnek, miért kellett ekkora ház?

(#5) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

És a KODI beállításáról van valahol valami jó leírás - tutorial - step-by-step guide, főleg pl Magyarországon használva (online tv-k, scraperek, stb?)

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#6) Aprósólyom válasza Kirrr (#4) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha nagy a lakás minek kicsi PC ház? :DD

Jevons paradox

(#7) papamaci791


papamaci791
tag

Alaplap, táp jó választás! :R Ancim gépét én is ezekkel építettem. Keveset eszik, néma, teljesítménye is elég. SSD-vel elég ütős... :DD

(#8) FishAir válasza MaCS_70 (#1) üzenetére


FishAir
senior tag

Plussz, ha akar igazi 3d-t, akkor tehet fel hozzá programot, mert Kodi nem tudja. A nagyágyúk szerint 8.1-en jobb a kép mint Linux alatt. Egyébként a Kodi nevezetű bughalmazt meg nem igazán ajánlanám egyelőre, XBMC13.2 Gotham atom stabil. Majd a 14.2 talán használható lesz. Valamiért nagyon kapkodnak a srácok mostanában.
Idézet a honlapról:
14.2 beta 1
egyből az első helyen:
Fixes so far
* Fix: Application stopped responding on Windows

Na ne viccelődjünk már.

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#9) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Kell egy ilyen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10) Skillet


Skillet
addikt

megpróbálok válaszolni pár kérdésre.

A gép nem csak HTPC-nek kell. le is írtam a cikkben, hogy mindenes gépet akartam összerakni. a kis hp asztalit, a médialejátszót és a dokkolós merevlemezeket akartam egy kalap alá venni.
windows amúgy is futott itthon a hp-n, tehát nem kellett külön megvenni.
és azért win, mert már hozzászoktunk. asszonyka is a monitor elé szokott ülni. ezt konkrétan bármikor megteheti, folyamatosan be van kapcsolva a gép. és a megszokott programokat tudjuk használni. biztosan más rendszerrel is meg lehetett volna oldani, de nálunk ez nem volt kérdés.

ekkora gépnek minek ekkora ház?
miért, mekkora a gép? mekkora a ház? :)
megtetszett ez a ház. jópofa kis kocka. szerintem okosan van kihasználva benne a hely. 4 meghajtó van benne. és nem kellett beleerőltetni :D de nem is volt ilyen cél. nem akartam minél kisebbet. amikor elhatároztam, hogy minden egyben lesz, tudtam, hogy az adattárolóknak is el kell férjenek a házban. megtaláltam a neten ezt és utána, bár még nézelődtem, de már szinte biztos volt, hogy megvan a kiszemelt.
szellős, ez tény. de ez nálam csak pozitívum. a 12centis ventilátor halkan tudja tenni a dolgát.
én megkedveltem. és az ára is kedvező volt.

közben annyi kiderült, hogy a villanyszámla stagnál. semmi sem történt a gép üzembe helyezése óta. napi 5kw. ahogy eddig is. úgyhogy tényleg beéri kevéssel. :)
jó döntés volt. én így érzem. nagyon megszerettem ezalatt a pár hét alatt.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#11) CSiPet2


CSiPet2
tag

Úgy egy hónapja raktam össze egy szinte teljesen ugyanilyen gépet, nagyjából ugyanilyen céllal. :Y
Ugyanez a ház, ugyanez a lap. 4gb ram-om volt itthon, ahogy ssd is. Amit necces volt beszerezni, az a táp volt. Teljesen passzívat akartam, de amiket boltban lehetett kapni, elég húzósak voltak, végül itt hardveraprón találtam egy picopsu-t, ami tökéletesen megfelelt. Teljes csendben teszi a dolgát (miután én is visszavettem a ház venti fordulatot 1000-re).

A szoftveres oldalt még nem teljesen dolgoztam ki, de én egy lubuntu-ra építettem, transmission-nel, minidlna-val, meg egy lemp stack-el. Úgyhogy van távoli ssh-m, meg akár webszerver is üzemeltethető lenne róla (már most is megy de csak noip-s domainnel, ami persze bőven elég a transmission távoli vezérlésére). De a teljesítménye alapján egy sima kis webszervert feladatait is ellátná, ha előfizetnék egy statikus ip-re, vagy valami dinamikus dns szolgáltatásra.
Ugyanakkor a dlna-jával nem vagyok még elégedett, bár lehet csak én szúrtam el valamit konfigoláskor, de néha a tv-n hallani hogy egy pillanatra beakad a hang pedig a windows-os serviio alól (ami a desktop-omon fut) semmi baja.

Erősen gondolkodom, hogy én is dlna helyett/mellett inkább összedugom a gépet a tv-vel egy hdmi-n és teszek rá valami a cikkben is emlegetett média lejátszót, de nem tudom melyik megoldás előnyösebb, mert feltételezem ezekhez a média progikhoz inkább windows való (ami alá persze ugyanúgy telepíthető webszerver, meg torrent), de azért az elég más világ. Nincs velük tapasztalatom (mármint ezekkel a média progikkal), valaki hozzáértő felhomályosíthatna. :R

(#12) MaCS_70 válasza FishAir (#8) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jó tudni, hogy a Kodi valóban problémás -- jelenleg ugyan csak az RPI-n fut nálam, de próbálgattam egy kicsit Windows alatt is, és többször is kiakadt. Aztán nem foglalkoztam vele.

Én egyébként azon vagyok még kiakadva az XBMC-vonalon, hogy nem tudok rájönni, hogy hogyan oldjam meg a több előadós zeneszámoknál azt, hogy a Queen/Uhrin Benedek az egy duettet jelöl, nem pedig egy "Queen/Uhrin Benedek" nevű művészt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13) Vladi


Vladi
nagyúr

Jó kis gép, meg minden, de azt mond meg nekem, hogy minek bele 2*4g ram? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) MaCS_70 válasza Vladi (#13) üzenetére


MaCS_70
félisten

Írta: ez adott volt, nem kellett foglalkoznia vele.
Amúgy meg a több csak jobb...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15) Vladi válasza MaCS_70 (#14) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azt a részt nem olvastam.

A több nem biztos, hogy jobb. ha az egyiket kiveszi, kevesebbet fogyaszt a gép. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) sowi válasza FishAir (#8) üzenetére


sowi
őstag

ez windows alatt igaz is lehet, a kodi alapu openelec legujabb verzioja is teljesen stabil

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#17) tlac


tlac
nagyúr

az fsp tápot hol vetted?

(#18) mqm


mqm
senior tag

Ha leírtad már akkor előre is bocs!
Mennyiből jött ki a gép ?

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#19) Skillet


Skillet
addikt

Igaz, a 2*4 giga ram -ide- valóban sok. De ezt dobta a gép. Én meg nem vitatkoztam. :) kellett volna?
Igen, kivehetném az egyiket... de akkor mi lesz a dual channel-lel?

Nem tudom mennyire lehet itt boltot írni, de ha árgépen beírod, hogy "fsp nb v3 90" akkor biztosan lesz pár találat.

Táp: 8e
Lap: 32e
SSD: 17e
Ház:13e
Most nincs előttem a számla, de kb ezek az árak voltak. 70e körül volt a vége. HDD-k voltak. RAM ugye jött, klaviatúra és egér, dvi kábel is. Még pár (sata, hdmi) kábelt kellett venni.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20) Bakus válasza FishAir (#8) üzenetére


Bakus
tag

Hát a KODI nálam is leszerepelt három hétig volt fent a gépen, és naponta többször is lefagyott. Így hát vissza tértem a jól bevált Gothem-hez.

"A víz örök, de a gép változik"

(#21) ricogsm


ricogsm
őstag

Mi játsza le az ISO-kat? egyből! úgy mint az egreat R6,hogy beadom neki és egyből játssza is le mint ha dvd be raktam volna.
Van XBMC boxom de az rá se szagol.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#22) gery2123


gery2123
őstag

Jó kis teszt/leírás volt ez, azonban egy kicsit zavart a sok "Néhány szavas mondat. "

Nemrég raktam én is össze egy hasonló kis HTPC magamnak, és tökéletesen elégedett vagyok vele. Igaz nekem linux szerver +Kodi megy rajta 7/24 - be, és nem is nézek rajta UHD tartalmat (még Full HD - t csak ritkan), de tényleg jó kis hardver ez alacsony fogyasztással. Ja és ahogy számoltam kb 5-600 Ft lehet havonta a fogyasztás 1 db 3,5 vinyo mellett.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#23) FishAir válasza ricogsm (#21) üzenetére


FishAir
senior tag

Az XBMC pedig viszi, ha a scrapert ráereszted a könyvtárra.

iDontcare

(#24) rbalint88


rbalint88
addikt

Aranyos gépecske, de ha a jövőállóság is cél, akkor nem integrált lapot vettem volna.
Egy haswell pentium meglett volna kb ugyanennyiből (b85itx lap, g3240 proci), biosban leveszed a ventijét és kussol az is még a gyári intel hűtővel is. Fogyasztása biztosan több, de legalább kiküldi a 4K-t is, ha ez már szempont, legalábbis ahogy láttam, a cikkben egyedül ez merült fel komoly problémaként.

Nekem gigabyte h77n-wifi, i3-3225, 2x4gb ram (szintén így sikerült megoldásból), 120gb ssd és egy db 3terrás wd red van egy lianli házban, 300w-os sfx táppal, leszabályzott ventikkel és a kanapén ülve semmi hangja nincs, ahol meg hallani a gépet, onnan nem is tudjuk nézni a tv-t :)

(#25) MongolZ válasza rbalint88 (#24) üzenetére


MongolZ
addikt

Persze, "csak" egy picit drágább, "csak" egy picit hangosabb, "csak" egy picit többet fogyaszt...

30e környékén szerencsére már a "másik" oldalon is vannak paneltápos kiszerelésű alaplapok ugyanilyen, vagy jobb felszereltséggel, akár Athlon 5350-nel, ami van olyan jó, mint a J1900.
Nem akarok vitát szítani, csak mondom, hogy szerencsére már mindkét "oldal" tud választani.

(#26) kovgab


kovgab
aktív tag

Jó gép, jó írás.
lehet nekem is beválna...

Ká Úr

(#27) Skillet


Skillet
addikt

Az UHD csak egy próba volt. Kíváncsiság, nem több. Semiképp sem komoly probléma. Nem tervezünk UHD TV-t venni. Szerintem akkor lesz olyan TV-nk, ha már nem lesz más alternatíva. Mint most, képcsöves TV-t már nemigen látni sehol. Aki TV-t akar venni, LCD-t vesz.
Mindegy. A lényeg, hogy nem volt szempont. A h265 sem. Gyanítom még jó sokáig nem veszi át a vezető szerepet. Ha mégis teljesen kitúrja majd a h264-et, akkor lecserélem.
A fogyasztás jóval nagyobb szempont volt, mint az időtállóság. Nem beszélve arról, hogy hardveres gyorsítás a jövőre nézve jelenleg kritikus. Erőből meg minek?
Ha választottam volna is mást, az az 5350 amd lett volna. Ez a kettő jött szóba.
Mindenkinek másra van szüksége. Nem vagyunk egyformák. Nekünk ez jelenleg hibátlan. És szerintem sokáig az is marad. Ha váltani kell majd, váltok.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28) User64476


User64476
őstag

Remek. Cikk. Jo. Kis. Gep. Szerintem.

(#29) ricogsm válasza FishAir (#23) üzenetére


ricogsm
őstag

Scraper az a mappa? vagy mi ? :)

Bocs
még egy valami ha van egy film és van hozzá felírat, de nem tudom letölteni mert azt írja nincs telepítve valami felirat kiegészítő, ezt hol tudom hozzáadni? (XBMC)

devil-k írt egy remek összefoglalót.
És linkelt egy remek scriptet a win8.1 hez ami lelővi a felesleges dolgokat. Na én ott csak audiós cuccokat meg hülyeségeket találtam.
Valaki meg tudja nekem mutatni melyik az?
CAD 8.1. script (a felesleges Windows folyamatokat lövi le)

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#30) Skillet válasza User64476 (#28) üzenetére


Skillet
addikt

és gery2123
köszönöm az észrevételt, átszerkesztettem kicsit. visszaolvasva valóban idegesítő volt, köszönöm, hogy felhívtátok rá a figyelmemet.
:R
remélem most egy fokkal emészthetőbb :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#31) alcsa


alcsa
senior tag

Gratulalok, jo kis gepet tettel ossze, hasznald egeszseggel!

Nemreg en is osszeraktam egy hasonlot, Kabini alapon. En is egy ilyen hazba akartam rakni, de mar nem kaptam sehol, igy maradt az Elite 130 (nagyobb egy arasszal kb, de nem banom).

(#32) Skillet válasza alcsa (#31) üzenetére


Skillet
addikt

nagyon köszönöm :)
a 130-assal én is szemeztem, de túl nagynak tűnt nekem. ha jól emlékszem abba 5,25-ös meghajtót is be lehet pakolni. van itthon egy ODD, de szökőévenként van használva, így gondoltam, maradjon csak a külső keretben.
fura amit mondasz, mert most is lehet kapni a 110-est, ráadásul elég sok helyen. bár, lehet pont amikor te kerested, hiánycikk volt. passz. igazából mindegy is. ha nem bántad meg a nagyobb házat, akkor ennyi ;)
de látod, van aki még a 110-est is nagynak találja :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#33) azbest válasza MaCS_70 (#12) üzenetére


azbest
félisten

nem kerested eléggé, itemseparator

<itemseparator> / </itemseparator> [link]

(#34) alcsa válasza Skillet (#32) üzenetére


alcsa
senior tag

Igen, van 5,25os hely, de a helyen en hdd-ket tartok :).

Romaniaban elek, es nem erte meg volna szamomra, hogy kulfoldrol rendeljek, amugy is nagyon szeretem ezt a hazikot is! Nem bantam meg.

(#35) Skillet válasza alcsa (#34) üzenetére


Skillet
addikt

Ez minden megmagyaráz.
Amúgy is a lényeg az, hogy te elégedett legyél!
:)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36) bizi990 válasza Skillet (#27) üzenetére


bizi990
senior tag

Mi alapján választottad ezt és nem az 5350-et?

(#37) FishAir válasza ricogsm (#29) üzenetére


FishAir
senior tag

Helyesebben Médiatár (Video Library). A scraper az csak egy része a folyamatnak, hülyeséget beszéltem. :)) A lényeg, hogy viszi az ISO-t.

iDontcare

(#38) MaCS_70 válasza azbest (#33) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Tényleg rengeteget kerestem, és mivel nyilván csak a saját szintemen álló irományokat olvastam el, amikben mindig arról volt szó, hogy miért nem működik a "multiple artist" elválasztása, ilyen mélységű megoldásig már esélyem sem volt eljutni.

Nem egészen tiszta még, hogy mit kell csinálnom, de szerintem ki fogom okoskodni -- harminc éve egészen reményteli programozónak indultam. :)

Egyébként kíváncsi lennék arra, hogy miért kell ez a konfigurációs fájllal ügyeskedés -- minden másik, általam ismert program alapról elfogadja a / és a ; jeleket, millió leírás és szerkesztő program szerint az ID3-ban ezek a szabályosak.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39) rbalint88 válasza MongolZ (#25) üzenetére


rbalint88
addikt

Félre ne értsd. Házimozizós gépnek elég az, amit vett. FullHD-hoz. Én sem pörgök rá a 4K-ra, mert még két év gari van a tévén, elég is ez, van más dolog bőven, amire inkább költök, plusz a tárhely hamar szűk keresztmetszetté válna.
De ahogy a kolléga írta, általános célú gépet váltott, oda meg talán jól jön egy kicsit erősebb hw, akár a fogyasztás rovására. Nálunk is 0-24 megy a gép, akkor van kikapcsolva csak, mikor áramszünet van, újraindítva csak mikor a winupdate újraindítja. Szerintem sokat mondok azzal, hogy havi 500Ft-ot eszik. Sokkal többet spórolsz azzal, ha halogén helyett ledes világítást használsz. Szintén nem vitaindító céllal írtam.
Amúgy haswellnél nem tudom létezik-e, ivyból volt thinitx lap, ami szintén paneltápos megoldású. De még az én gépem is elmenne paneltápról, egy ssd, egy laptop odd, egy 3,5" hdd és a lap+proci+ram van benne, egy jó minőségű 100W-os tápnak el kell vinnie. Csak azért van hagyományos tápom, mert adták a házhoz és jó minőségű fsp, nem akartam szórakozni a cserélgetéssel. Kb soha nem hozza be fogyasztásban a plusz bekerülési költséget.

(#40) MongolZ válasza rbalint88 (#39) üzenetére


MongolZ
addikt

"De ahogy a kolléga írta, általános célú gépet váltott, oda meg talán jól jön egy kicsit erősebb hw, akár a fogyasztás rovására"

Az az igazság, hogy ezen átsiklottam, így abszolút érthető. Pár év múlva én is szívni fogom a fogam, hogy ha AM1-re nem jön valami használható frissítés...

(#41) Skillet válasza bizi990 (#36) üzenetére


Skillet
addikt

Elméletileg kevesebbet fogyaszt. Meg végül integráltban gondolkodtam, emiatt talán még a qc5000 jöhetett volna szóba.
Így alakult. Szerintem nem volt rossz döntés.

rbalint88 & MongolZ
Általános gépet is váltott. Egy 3ghz core2duo-t. És? Ezt a kis masinát miért kellett volna egy j1900-nál izmosabb géppel helyettesíteni? Böngészés. Office. Ezekhez minek?
Amikor odaülünk a géphez, gyors, teszi a dolgát. Nincs semmi, ami miatt hiányérzetünk lenne.
Érzésre oda-vissza veri a régi gépet.
Pár év múlva mi lesz, azt senki sem tudja. De nem is érdekel. Majd ha lesz valami, ami miatt fejleszteni kell, hát belevágok.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#42) MongolZ válasza Skillet (#41) üzenetére


MongolZ
addikt

Hát, procierőben tuti, hogy nem veri oda-vissza, max más tekintetben.
Gondolom SSD, stb miatt.

[ Szerkesztve ]

(#43) Skillet válasza MongolZ (#42) üzenetére


Skillet
addikt

rendben. akkor az SSD miatt. nekem teljesen mindegy. azt tudom, hogy sokkal gördülékenyebb minden a mostani gépen, mint a c2d alatt volt. és a fogyasztása a réginek jóval több, ahogy a teszteket nézem.
annyival meg szerintem nem jobb az a processzor.
igazából lényegtelen. a gép gyors, hibátlan arra, amire mi használjuk. ezért nem is nagyon értem, minek kellett volna durvább gépet venni? :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44) azbest válasza MaCS_70 (#38) üzenetére


azbest
félisten

A napokban valakinek volt hasonló kérdése, csak neki "/" formátumúval gyűlt meg a baja amit a szóközös " / " helyett használt. Valószínűleg attól is függ, hogy melyik verziót implementálták: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#45) bizi990 válasza Skillet (#41) üzenetére


bizi990
senior tag

Csak érdeklődtem, mert megfordult már a fejemben, hogy lecserélem jelenlegi HTPC-jeimet és NAS-omat 5350-re vagy a J1900-ra és ez a két proci között vacillálok. Ha jól emlékszem 5350-nek a nyugalmi fogyasztása kicsit kisebb, viszont meghajtva kicsit több.
Köszi!

(#46) MaCS_70 válasza azbest (#44) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hááát, ez nekem így már nagyon magas, de tucatnyi cikket és még több fórumot olvastam ezzel kapcsolatban -- és egyedül a Te ajánlásodban látom a megoldás lehetőségét.

Több mint húszféle elválasztási lehetőséget próbáltam, különböző variációkban és kombinációkban, illetve különböző verziószámú ID3-tagekkel, voltak, amik egyes (általam addig sosem látott) programoknál működtek, voltak amik általában, szinte mindenhol jól választották el a többes előadókat -- kivéve az XBMC/Kodi-vonalat.

A gyakorlati fennakadáson túl egyszerűen nem értem a dolgot. A Kodi az istenkirály, mindenhová eljutó, killer médialejátszó -- és éppen egy ilyen semmilyen problémát nem jelentő, máshol jól működő, a felhasználást viszont nem jelentéktelenül befolyásoló funkcióval nem foglalkoznak a fejlesztői, mondhatni magasról leszarják.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47) AtHoS válasza ricogsm (#29) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Valaki meg tudja nekem mutatni melyik az?"

Elnézést, de kimásolom a - szerintem - idevágó részt:

Itt egy leírás: Computer Audio Design Windows 8 Audio Optimization Procedure

We have published a programs/scripts that will do more optimization than described in the original Windows 7 Paper automatically in Windows 8!

You must read the Audio Optimization procedure above before using the CAD scripts.

Note: You use the CAD Windows 8 & Windows 8.1 Audio Optimization scripts at completely your own risk. We cannot be held responsible for any issues that you may encounter.

We now offer two separate scripts, one for Windows 8 and another for Windows 8.1. The two are NOT interchangeable.

The following 2 downloads contains 3 separate scripts:

1) CAD Windows 8 Audio Optimization
2) CAD Windows 8 Return to Original Settings
3) Desktop Services Killer

CAD Windows 8 Audio Optimization Scripts

CAD Windows 8.1 Audio Optimization Scripts

The Desktop Services Killer will shut down services that are needed for boot up or do not start running until after boot up. You can copy this to your desktop and double click on it to run. If you decide you like it you can then copy it to your startup folder. That way it will run automatically on boot up.

For those of you who are looking to get the very best sound quality two of the biggest resource hogs left after you have run the scripts above is the explorer shell & the desktop windows manager. The explorer shell is basically your desktop – but you do not need a desktop to play music. The following download will allow you to stop both of these services:

CAD Shell Killer V1_1.zip

his zip file contains 1 script and one executable:

1) CAD Windows 8 Shell Killer V1_1.cmd
2) NtSuspendProcess64.exe

For the script to work you must copy NtSuspendProcess64.exe to C:/. It must be in the root directory of your C:/ drive.

This script will only work on a 64bit Windows 8 OS.

Copy CAD Windows 8 Shell Killer V1_1.cmd to your desktop

If you are running JRiver 19.x instead of Jriver 18.x you need to open the script with notepad and change the MC18.exe to MC19.exe.

Now when you double click on the Shell Killer script the screen will instantly go black. The keyboard and all controls (besides the power button) will no longer work on your computer. You can still use an iPad device and JRemote to control JRiver. The only option on your computer is to use the power button to turn the computer off.

This is not a permanent change! When you reboot your computer it will be back exactly the same. So the CAD Windows 8 Shell Killer V1_1.cmd needs to be run on every boot up. If you are also running the Desktop Services Killer let that start before you run the Shell Killer.

Más:

Hanyagolni kellene a LED-es spórolás rejtelmeire való izgulást, mert a már LED-re váltottak esetén vajmi kevés aktualitással bír, ráadásul semmi köze a HTPC-hez :DDD Ez már akkor is hülyén nézett ki, mikor hagyományos izzó vs. energiatakarékos témakörben hozták fel utolsó érvként, miért ne foglalkozzon valaki a minél kisebb energiafogyasztással

read-only mode on the forum

(#48) Skillet válasza bizi990 (#45) üzenetére


Skillet
addikt

Én EZT az összehasonlítást néztem. Meg persze a htpc topikban írták, hogy a j1900 valamivel kevesebbel éri be és erősebb processzorban. Viszont az amd meg gpu teljesítményben veri el a j1900-ast. Passz. Gyanítom egyik olyan, mint a másik. Biztosan mindkettő jó. Én a fogyasztást tartottam szem előtt.
De nem hinném, hogy az amd-vel rosszabbul jártam volna.
A döntés sosem egyszerű. De bármelyik mellett is teszed le a voksod, biztosan megállja majd a helyét.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#49) ALBY


ALBY
senior tag

Korrekten átvetted az igényeid és a megoldási lehetőségekből megkereseted a legmegfelelőbbet.
Ez egy tuti HTPC. Remélem sokan követeik, és születnek hasonló gépek.
Átgondolt, sokoldalú, jó gép lett. És jó a cikk is.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#50) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Nem tértél ki az alkalmazott technológiákra egyrészt a hardvert illetően, másrészt a csatlakozást.
Számomra a kompromisszumoktól mentes lejátszó fel van vértezve mindennel, ami kell a legjobb minőség zökkenőmentes lejátszásához, beleértve a jővőbeli tartalékot a 4k-ra is.
Ehhez kell hardveres gyorsítás, kellenek a legújabb verziók a csatolófelületekből és olyan szoftver, ami mindezt használni is tudja. CPU-ból dekódolni annyira nem adja manapság...
Na meg nem árt, ha esetleg van elég proci erő egy SVP meghajtásához is, ha mondjuk nem szuper elektronikával megáldott tévén nézünk filmet. (Javítsatok ki ha tévednék, de a Smart projektorok még nem annyira elterjedtek, meg szvsz a képmegjelenítő legyen kiélezve csak és kizárólag a képminőségre, a képjavításokat meg majd a lejátszó elvégzi.)

Szvsz nem az a +50-100 W fogyasztás fog padlóra küldeni anyagilag, ha egy normális desktop gépet járatunk.
A HTPC árát meg elkölthetjük géphalkításra, vagy esetleg fizethetjük a villanyszámla többletét még jó sok évig is.

[ Szerkesztve ]

(#51) Skillet válasza ALBY (#49) üzenetére


Skillet
addikt

Köszönöm. Sok jó cikket olvastam itt, sok hozzáértő ember van. Én nem érzem magam annak, csak a tapasztalataimat írtam le, hátha másoknak a segítségére lehet.

Teasüti
Nem értek egyet. Mindenkinek más jelenti a kompromisszumot.
Van aki számítógépen játszik. Nekem ez fura, másnak természetes.
Nálam a 100wattal többet fogyasztó masina is pont ugyanazt csinalná. Akkor meg minek fogyasszon annyit?
NEKEM ez igy, ebben a formában kompromisszum mentes :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#52) Teasüti válasza Skillet (#51) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Teljesen igazad van a te felhasználásodat figyelembe véve. :R

A költségvetést megosztod még esetleg?
Meg érdekelne még milyen technikát kapni manapság a pénzünkért.
Szerintem egy frankó kis táblázat még jól mutatna a végén a hardveres specifikációkról. :K

Illetve nekem megakadt a szemem a cpu hőmérsékleteken is. Vmit elírtál ott, nem?

[ Szerkesztve ]

(#53) Skillet válasza Teasüti (#52) üzenetére


Skillet
addikt

A 19. hozzászólásban leírtam a költségeket.
A hőmérsékletek engem is megleptek, de nem írtam el. Sőt. Ennél még lejjebb is mentek, ma például 32 fokot mértem.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#54) Teasüti válasza Skillet (#53) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor az idle mérésed hibás.

(#55) Skillet válasza Teasüti (#54) üzenetére


Skillet
addikt

Elképzelhető, hogy rosszkor mértem. De a lényeg, hogy 32-37 fok között szokott lenni a hőmérséklet.

Valaki tud esetleg kodi alá appot, amivel rögzíteni lehet online rádió adásokat?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#56) Teasüti válasza Skillet (#55) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bocsi, hogy itt trollkodok folyamat, de ezen kiguvadtak a szemeim. :DDD
Minek rögzíteni egy vacak 96-128 kbit-es stream-et? :F
Hisz van ott freeware zene is, ahonnét az ubuntu ISO-kat töltöd. :P

[ Szerkesztve ]

(#57) ricogsm válasza AtHoS (#47) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszönöm!
:R

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#58) sanzi89


sanzi89
addikt

Nekem ugyanilyen CM Elite 110 házban van egy Asrock Q1900-ITX lap, aminek a BIOS-ában van olyan lehetőség, hogy bekapcsoláskor felvillan az erős kék led, de utána kialszik. Nézd meg kicsit tüzetesebben a BIOS lehetőséget, meg lennék lepődve ha a Te lapodban nem lenne ilyen lehetőség.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#59) Skillet válasza Teasüti (#56) üzenetére


Skillet
addikt

Semmi baj, nyomjad nyugodtan! :D szóval tegnap volt egy műsor az mr2-n. Azt akartam volna lementeni asszonykának. De kösz a feltételezést ;)

sanzi89
Igazából azért nem foglalkoztam azzal a beállítással, mert úgy tudtam, csak akkor lövi le a ledet, ha elmegy aludni. De van ott automatikus mód, ki és bekapcs. Bekapcsoltam a funkciót és most nem világít.
Köszönöm :) :R
Hátha havonta még 1 forinttal kevesebb lesz a villanyszámla :DDD
Csak viccelek.
Ki is szedtem most a takarást :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#60) sanzi89 válasza Skillet (#59) üzenetére


sanzi89
addikt

Nagyon szívesen. :)
Egyébként én gyakorlatilag ugyan ezt a konfigot raktam össze, csak különálló PicoPSU-val. Ház ugyanez, lap majdnem, ram csak 1*4GB, SSD 120GB Intel 530, 2,5-ös HDD pedig 1TB WD Red. Win7 fut rajta - meglepően stabil, havonta egyszer van újraindítva a frissítések telepítése végett - , így csak bekapcsolni kell a monitort és lehet böngészni, de NAS-ként 24/7-ben üzemel -Transmission, DLNA, FTP, Samba. Nálam a fogyasztás/alacsony zajszint volt az egyik legfontosabb, ezért csak 1 ram, 1 noti HDD, 0 ventillátor. Bővítés max akkor lesz, ha kijön a WD Red 2.5-ös 2TB-os HDD, vagy ha meggazdulok akkor 1*8GB ram, bár a mostani 4GB is bőven elég mindenre.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#61) MongolZ válasza Skillet (#43) üzenetére


MongolZ
addikt

Nem én írtam, hogy miért nem vettél erősebbet, nézd vissza...

(#62) Skillet válasza sanzi89 (#60) üzenetére


Skillet
addikt

:)
Nálunk ugyanígy van, mióta üzembehelyeztem, 24/7-ben megy, csak bekapcsoljuk a monitort és/vagy a tv-t és kész.
Szerintem erre a használatra bőven elég a 4gb ram. Ha vennem kellett volna, én 2x2-t veszek.
Nálam most qbittorrent fut rajta, végre meg vagyok elégedve vele. Előtte volt már bittorrent, halite, vuze, stb...mindegyikkel csak a nyűg volt. Még a utorrent 2.2.1 működött rendesen.
Fogyasztás szerintem nagyon kellemes, mert ugyanannyi, mint amikor még a popcorn 210 ment 24/7-ben.
Gondolom, hogy az valamivel kevesebbet fogyaszthatott, viszont alkalmanként be volt kapcsolva mellé az asztali gép, vagy a laptop.
Pico psu-n én is gondolkodtam, mert többen mondták, hogy ennyi meghajtót nem biztos, hogy melegedés nélkül bírni fog az integrált tápos.
De egyelőre úgy tűnik nem lesz ezzel gond.

MongolZ jól van, oké.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#63) Hoqspok


Hoqspok
tag

Most döbbentem rá hogy rohan az idő már hét éve ! 2008-ba raktam össze magamnak egy HTPC gépet Intel® Atom™945GCLF2 dual-core alaplapra, még képcsöves Tv mellé. :U

Most épp ezt a csöves TV-t családi nyomásra lassan le kell cserélnem, és elgondolkodtam, hogy ezen az Atom HTPC-n is kellene egy komolyabb fejlesztést csinálni, ezért is kösz a cikket sokat segített ! :R
(OFF)
Te is írtad hogy, a ”technika folyamatosan fejlődik”
10 éve még 4:3 kép aránnyal darabolt 2CD-re .avi kódolt fájlokat tároltam aztán DVD írás is elérhetővé vált , így nőttek a fájl méretek. Blu-ray zsák utca ? Vagy csak időközbe TB méretű és olcsó HDD miatt hagytam ki már nem is tudom. Gondoltam, hogy házi mozinak veszek egy jó kis Plazma TV-t aztán addig gondolkodtam amíg le álltak a gyártással. :Y
Tegnap még csak újság hír volt a 4K Tévé most pedig ledöbbentem, hogy jó pár modell elérhető áron kapható, 3D lufi kipukkant vagy csak szendereg a nagy áttörés előtt ? Talán Oculus VR® fejlesztőinek sikerül a virtuális valóság szoftver környezetét kialakítani és nem is kell TV-t vennem ?
Ami egyenlőre engem nagyon visszafog, hogy fejlesszek és nagyon hiányolok, az a megfelelő minőségű tartalom. Mi a szart lehet nézni csak egy tucat 3D film van amit megnéznék … vagy a Barátok közt felkonvertálva 3D.-be esetleg képeket 4K LCD-n time-lapse demo videokat ? :W (/OFF)

Amire oda figyelnék saját tapasztalataim szerint a jövőben HTPC építésnél az a brutális adat tároló kapacitás NAS funkció otthoni felhő szolgáltatás. ha már úgy is megy 0-24-be

[ Szerkesztve ]

(#64) Teasüti válasza Hoqspok (#63) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha amúgy megteheted, akkor inkább vegyél vmit, ami tetszik és élvezd, amíg el nem avul annyira, hogy váltani kelljen. Mert minden el fog avulni idővel. Ha meg csak tervezel és semmit nem veszel, akkor nyilván addig sem fogyasztasz - semmilyen értelemben. Ami lehet, hogy jó a pénztárcának, de akkor most nem erről beszélgetnénk, ha nem is állna szándékodban. Én LCD TV mellett voksoltam (Samu H6400), ma már a középkategória is bőven jó minőséget nyújt és mérettől függően 200k alatt is lehet venni best buy tévéket. Én imádom minden funkcióját, a 3D-t nem használom olyan sokat, de amikor igen, akkor nagyon pazar élményt nyújt. Amúgy se tudsz úgy tévét venni, hogy ne legyen benne 3D, ha egyébként nem gyenge belépőkategóriáról beszélünk, szóval a kérdés nem az, hogy legyen-e hanem, hogy aktív vagy passzív legyen.
3D filmek meg vannak szép számmal már, még ha nem is mind az.

Az Oculus VR nagyon várós, de kicsi az esélye, hogy filmezést preferálnám rajta, főleg, hogy egyszemélyes elmény csupán és még nem tudni mennyire lesz komfortos a használata. Játékhoz persze kötelező vétel lesz, de egy jó képmegjelenítőt nem fog kiváltani szerintem.

Én egy 4k projektorra fenem a fogam, ami a 4k-t illeti, de azoknak még kell egy kis idő, mire emberi áron lesznek kaphatók. Jelenleg olyan 1 misi a beugró, majd ha ez lemegy úgy a felére, akkor már elgondolkozok majd rajta. 4k tv meg abszolút nem mozgatja meg a fantáziám, mivel óriás képátlóra nincs pénzem (minimum 70-80°-os látószög kellene hozzá szvsz), vagy ha lenne is, akkor is már inkább projektort vennék (méretes vászonnal egy egészséges 90°-os látószöghöz az igazi moziélményért), kicsiben meg vegyen a tököm 4k-t, nem fél méterről akarom nézni... Bőven jó az FHD tévében 2-3 méterről. :K

Egy a lényeg, a sima FHD-n kívül meghajt ezen HTPC-k közül valamelyik is nagyobb felbontást? Akár csak egy 3D Full res. SBS anyagot, aka 3D bluray HDMI 1.4-esen? Mert a FHD és a H-SBS MKV lejátszáshoz (és minden egyéb SD anyaghoz) elég a TV is jelenleg a beépített lejátszóval, ahhoz nem kell összeraknom egy HTPC-t. :N

[ Szerkesztve ]

(#65) MongolZ válasza Teasüti (#64) üzenetére


MongolZ
addikt

"Egy a lényeg, a sima FHD-n kívül meghajt ezen HTPC-k közül valamelyik is nagyobb felbontást?"

Hogy a fenébe ne.

(#66) andrisbandi válasza sanzi89 (#58) üzenetére


andrisbandi
őstag


Köszi az infót, hogy a bios-ban ki lehet kapcsolni ezt a ledet!

Pár hónapja használok egy majdnem teljesen ugyanilyen szerkezetet mindenes gépnek.

Nagyon elégedet vagyok vele. Igaz az igényeim minimálisak. Net, sorozatok, youtube, torrent.

24/7-ben megy némán. A ventit be sem kötöttem, SSD a fő vinyó mindenre.

Jelenleg be van még szerelve egy terrás laptopvinyó, az néha felpörög a vírusitó miatt. De nem zavaró, mert halk. Azért át fogom rakni egy külső USB3-as rack-ba, szerintem ott ritkábban fog felpörögni, és egyáltalán nem is lesz hangja.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#67) Teasüti válasza MongolZ (#65) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Aha, akkor talán majd vmikor egyszer ha nem kell játék, majd elgondolkodom egy htpc-n. :K

(#68) Skillet válasza Hoqspok (#63) üzenetére


Skillet
addikt

Ez így van. Én az elmúlt kb. 10 évben jártam végig egy érdekes utat.
Számítógép, képcsöves tv, xbox mint médialejátszó, adattárolás. A plazma tv-s dilemmába én is belefutottam. Addig-addig szemeztem évről-évre a panasonic plazmáival, míg végül teljesen kiszorultak és szinte a semmiből jött egy lcd a régi képcsöves videoton helyére :) a 3d engem nem fogott meg. Ennek főleg az lehet az oka, hogy külön eszköz, szemüveg kell hozzá. Azt hiszem, ez majd akkor fog engem is érinteni, ha csak simán lehuppanhatok megnézni egy 3d filmet, mindenféle segédeszköz nélkül. Sisak, szemüveg nem játszik.
Jelenleg amúgy én az adattárolásban látom a legnagyobb problémát.
Azt hiszem valami korrektül működő felhőben tárolt média stream lehetne a megoldás.
Nem nagyon vagyok otthon ebben, minimálisan érintettem a témát, de úgy tudom, erre még semmilyen reális megoldás sincsen.
Amúgy, mint felhő, utoljára a HIVE-ot néztem. Elméleti korlátlan tárhely, havi feltöltési korláttal.

andrisbandi a külső rack-nél majd arra figyeljél, hogy tudja a spin down funkciót. Dokkolóknál nem mindegyik tudja, gondolom rack-eknél sem. Volt olyan dokkolóm, ami addig forgatta a merevlemezt, amíg ki nem kapcsoltam.
A torrentre is az SSD-t használod?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#69) andrisbandi válasza Skillet (#68) üzenetére


andrisbandi
őstag

"..torrentre is?.."
- Igen, SSD-n torrentezek. A némaság miatt, a nemajánlások ellenére.
Az ár nem volt szempont szerencsére, ajándékba kaptam. 3 év gari van rá, tovább nem is tervezem használni.

Köszi a rakc-es infókat!
:-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#70) hocico


hocico
tag

jóféle

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#71) Skillet válasza andrisbandi (#69) üzenetére


Skillet
addikt

én is ssd-t akartam használni, de lebeszéltek róla.

Más
Most látom, hogy képernyőkímélőnek is van pár app. A video screensaver egész jónak tűnik, de hiába próbálok videokat letölteni, nem tudok. Valahonnan le tudom szedni ezeket, vagy más hasonló video fájlokat?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#72) Teasüti válasza Skillet (#71) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha a méret és az ár nem jelent problémát, akkor csak előnyei vannak pedig.
Elég nehéz kinyírni is, enyém még az első generációk közül való és 650 nap működési idővel 94%-os.

(#73) kircipeti


kircipeti
senior tag

Ezt az FSP tápot hol sikerült beszerezni hozzá? Vagy bármelyik random FSP jó lehet hozzá? Pl. ez

(#74) makopeter válasza kircipeti (#73) üzenetére


makopeter
tag

Amit linkeltél, tökéletes. Én is azzal használom.
Eddig nem is tudtam hogy létezik ilyen lap, ami notis adapterrel működik. Hamar beruháztam egy hasonló gépbe.
FHD filmeket röhögve viszi, hangja nincs, 40 fok fölé nem melegszik, egyszerűen tökéletes. :)

(#75) Skillet válasza kircipeti (#73) üzenetére


Skillet
addikt

Korábban már volt ez a kérdés, de akkor újra:
argep vagy más keresőbe beírod a táp típusát: "fsp nb v3 90"
Sok helyen meg lehet venni. Amúgy tényleg nagyon megéri, jó minőségű táp. A garanciára érdemes rákérdezni a bolttól, hogy biztosan 3 évet adjanak, mert van, ahol 1 vagy 2 év a gari.
Amit te linkeltél tápot, az is hibátlan. Több fejet adnak hozzá, állítható kimenetű, picit drágább.

Nagyon jól elvagyunk a géppel, eléggé ritkán van újraindítva, de akkor sincsen gondja.
Halkan, megbújva teszi a dolgát.
Várom már az új, stabil kodit, kíváncsi vagyok mennyit fejlődött.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#76) Celithrandi


Celithrandi
addikt

Sziasztok,

lenne egy nagy problémám XBMC/Kodi téren. Mégpedig, hogy pár napja át kellett mozgatnom egyik winyóról másikra rengeteg filmet. Megadtam xbmc-nek az új helyeket és azóta behúzza az összes winyó teljes tartalmát. Kiszedtem az összes forrást, most a "Fileok" fül alatt nincs semmi és még így is behúzza a winyók adatait. Ötlet?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#77) kircipeti


kircipeti
senior tag

Hali!

Összeraktam egy ilyen alaplappal egy kis masinát. Win7 64bitet telepítettem rá, fileszerverként használnánk, de kb 4 naponta újraindul magától és az alábbi hibaüzenetet dobja:

Van valakinek tippje, hogy mi lehet ez?

(#78) MineFox54 válasza kircipeti (#77) üzenetére


MineFox54
őstag

(#79) Skillet válasza kircipeti (#77) üzenetére


Skillet
addikt

Aki általános, vagy egyéb segítségkérős dolgokkal kapcsolatban kérdezne, talál egy htpc topikot, sok segítőkész fórumtárssal. :) én sajnos ezen kérdések túlnyomó részére nem fogok tudni válaszolni.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#80) Vesa


Vesa
veterán

Ez mekkora, szinte 1:1-ben azonos a story az enyémmel. Xbox classic-ból kettő is volt XBMC-vel, még mindig megvannak teljesen maxra tápolva (Chip tuning, 500Gb hdd, gyári táv stb.). Aztán Pop210 jött nálam is, bár kis híján elcsábultam egy Dune-vel akkoriban...
XBMC-ről azóta sem tudok leszokni, de már teljes médiaszerver üzemel a házban, ahonnan különböző eszközökkel mindent elér mindenki. NAS-nak egy régebbi atomos gépet használok, gigabites hálóval mindent kiszolgál. HTPC-nek jelenleg egy Asus J1800-as lappal szerelt mITX pörög, hibátlanul.
Gyakorlatilag már létezni sem tudnék a rendszer nélkül...:-)

Jó a cikk, köszi!

A tudomány a valóság költészete!

(#81) Skillet válasza Vesa (#80) üzenetére


Skillet
addikt

Nálam a Classic végül el lett adva. Mivel van x360, és a kedvenc classic játékaimat viszi, így nem éreztem szükségét, hogy tovább tartogassam. De nehezen váltam meg tőle, hiszen
szép emlékek fűznek hozzá és ennek jó része köszönhető az xbmc-nek.
Az a210 és a kis hp számítógép elkelt, nem kellett túl sokat hozzátenni és ez a mindenes lett helyettük. De a legkevésbé sem hiányoznak :) maximálisan meg vagyunk elégedve az új masinával.
Köszönöm
:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#82) Vesa válasza Skillet (#81) üzenetére


Vesa
veterán

Egyébként a HTPC vs mediapleyer közötti különbséget csak az látja igazán, akinek mindkettő volt. A Popi GUI-ja pl. számomra lassú volt, XBMC után fapados is. Valójában nem sokáig volt meg, mert nem voltam elégedett.
Az apró, de erős PC-knek hála ma már nem probléma egy mindenre tökéletes rendszert összehozni. Ráadásul ha az ember kicsit rászánja az időt, akkor meglehetősen olcsón is össze lehet válogatni olyan hardvert, ami bőven túlteljesíti egy átlagos otthoni felhasználás igényeit.

A tudomány a valóság költészete!

(#83) kabocax válasza Skillet (#62) üzenetére


kabocax
csendes tag

Szia! Sziasztok!

Az írásod hatására én is összeraktam egy ilyen kis masinát.
Kodibuntut raktam rá. Egy Samsung tv van rákötve hdmi-n.
A problémám az, hogy ha kikapcsolom a tv-t akkor az lekapcsolja a gépet is.

(#84) Skillet válasza kabocax (#83) üzenetére


Skillet
addikt

79-esben leírtam, hogy a htpc topikot kell felkeresni hasonló nyűgökkel. én nem fogok tudni segíteni. kodibuntuban meg még annyira sem.
de a másik topikban sokan vágják a témát.
üdv

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#85) Brut


Brut
tag

Sziasztok,

FHD esetleg 4K filmekhez illetve 3D-hez szeretnék minél olcsóbban HTPC-t összerakni.

Érdemes az AM1 platformra építeni? Nem ide:)

[ Szerkesztve ]

(#86) hb400


hb400
tag

Sziasztok!

Hátha más is megtalálja ezt a cikket...

Kb. ugyan akkor mikor a cikk íródott, vettem meg, kb. ugyan ezt a konfigot. Másik házzal, de ez most mindegy is. Amiben különbözött az a tápegység. Ez egy akyga nevezetű izé volt. Hát ezt nem kellett volna...

És, hogy mennyire jó, ha van otthon fogyasztásmérő, azt alább bizonyítom. Minap gondoltam megmérem, hogy még úgy fogyaszt-e a kicsike, mint újkorában. Meglepve tapasztaltam, hogy 76-80 w-ot fogyaszt!!!!4!négy! Mondom mi van??? A másik fogyimérő az asztaliban volt. Idle 36 W...(1 db notiba való sshd-vel core i5-el) Teljesen kész voltam, de nem tudtam másra gondolni, mint a tápegységre. Lecseréltem a szerző által vett fps-re és láss csodát vissza eset a fogyasztás 27,5 W-ra (3 db 3,5-ös hdd).

Szóval aki még nem tudta volna (én tudtam, de mégis ilyen sz@rt vettem), ne vegyetek noname olcsó fost. Nekem szerencsém volt, kicsit meg dobta a villanyszámlát (észre sem vettem volna soha, annyira kevéssel), de vihette volna a 3 HDD-t és az alaplapot is rossz esetben.

Mondjuk az igaz, hogy mostani áron, 2,5X drágább volt ez a tápegység, és még csak most üzemeltem be, lehet két év múlva ez is ugyan ilyen sz@r lesz. No majd meglátjuk, de ezt nem gondoltam volna.

Üdv. hb400

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.