Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63) Hoqspok


Hoqspok
tag

Most döbbentem rá hogy rohan az idő már hét éve ! 2008-ba raktam össze magamnak egy HTPC gépet Intel® Atom™945GCLF2 dual-core alaplapra, még képcsöves Tv mellé. :U

Most épp ezt a csöves TV-t családi nyomásra lassan le kell cserélnem, és elgondolkodtam, hogy ezen az Atom HTPC-n is kellene egy komolyabb fejlesztést csinálni, ezért is kösz a cikket sokat segített ! :R
(OFF)
Te is írtad hogy, a ”technika folyamatosan fejlődik”
10 éve még 4:3 kép aránnyal darabolt 2CD-re .avi kódolt fájlokat tároltam aztán DVD írás is elérhetővé vált , így nőttek a fájl méretek. Blu-ray zsák utca ? Vagy csak időközbe TB méretű és olcsó HDD miatt hagytam ki már nem is tudom. Gondoltam, hogy házi mozinak veszek egy jó kis Plazma TV-t aztán addig gondolkodtam amíg le álltak a gyártással. :Y
Tegnap még csak újság hír volt a 4K Tévé most pedig ledöbbentem, hogy jó pár modell elérhető áron kapható, 3D lufi kipukkant vagy csak szendereg a nagy áttörés előtt ? Talán Oculus VR® fejlesztőinek sikerül a virtuális valóság szoftver környezetét kialakítani és nem is kell TV-t vennem ?
Ami egyenlőre engem nagyon visszafog, hogy fejlesszek és nagyon hiányolok, az a megfelelő minőségű tartalom. Mi a szart lehet nézni csak egy tucat 3D film van amit megnéznék … vagy a Barátok közt felkonvertálva 3D.-be esetleg képeket 4K LCD-n time-lapse demo videokat ? :W (/OFF)

Amire oda figyelnék saját tapasztalataim szerint a jövőben HTPC építésnél az a brutális adat tároló kapacitás NAS funkció otthoni felhő szolgáltatás. ha már úgy is megy 0-24-be

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.