Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121) Belba válasza bambano (#119) üzenetére


Belba
őstag

Mivel elég sok vallásos ismerősöm (is) van, nem úgy látom, hogy bármelyikük korlátolt lenne, sőt kivétel nélkül mindegyik magasan képzett, nagyon kulturált, intelligens ember...
(Ja, bocs, most eszembe jutott egy borzalmas vénasszony, aki mindig templomba jár, de szerintem csak a pletykát begyűjteni.)

Van több olyan ismerősöm is, akik ateisták és bizony köztük több korlátolt gondolkozású van, de köztük is van magasan képzett, művelt, intelligens.

Én úgy vagyok vele, hogy nem a vallása miatt (vagy a szeme színe, vagy családfája szerint) ítélem meg az embereket, korlátolt, begyepesedett, rosszindulatú ember vallástól függetlenűl bárki lehet.

Tudod, ez a vak gyűlölködés sehova sem vezet : ha te idiótának tartod a vallásos embereket, akkor ők miért tartanák tiszteletben a te ateista hitedet?

Lehet, hogy most Bp-en élek, de előtte 20 évig éltem vidéken, talán ennyi elegendő (nekem legalábbis), hogy megtapasztaljam a vidéki életet.
A mai napig megvan a vidéki házunk, hétvégenként és nyáron ott lakunk, tehát még mindig van képem a helyi valóságról. Ennyi elég, hogy megnyugtassalak?

Mivel mi ateisták vagyunk (férjem is), így nem szándékoztunk egyházi iskolába járatni a gyerekeinket. Ha olyan helyen laknék, ahol 50 km-es körzetben kizárólag egyházi iskola van, akkor elköltöznénk egy másik városba.
Semmit nem lehet az emberekre kényszeríteni (rám legalábbis nem)!

Sokan voltak, akik annakidején az országot is elhagyták, mert nem akartak kommunizmusban (ráerőltetett ateizmusban) élni.

Azért voltak nálunk is pillanatok, amikor szívesen írattam volna a fiamat egyházi iskolába : amikor éveken keresztül minden nap megverték az osztálytársai és semmit nem tudtunk tenni... Sajnos, mindegyik állami iskolában a legtöbb gyerek durva, brutális, elhanyagolt, káromkodnak, cigiznek-boroznak ötödiktől, lassan már a tanárok is félnek bemenni...
Égnek állt a hajam, mikor elmesélték a gyerekek, mi folyik a tanórákon!
Érdekes módon az egyházi iskolában ilyen nincs (mintha ott többet foglalkoznának a szülők a gyerekeikkel).
Na, ebben az időszakban nagyon bántam, hogy mi nem vagyunk vallásosak és nem tudjuk jobb iskolába átíratni a gyereket.

Megírnád, melyik az a település, ahol kizárólag egyetlen iskola működik és az is egyházi?

Most már tényleg kiváncsi vagyok.

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.