Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tikakukac


Tikakukac
titán

Érdekes írás, de a legnagyobb gond az hogy nincs mit betenni mert amit spórol az ember az elmegy hitelre és miegyebekre. Nekünk pont a válság előtt sikerült kifizetni a kocsit keresztszüleim meg pont beleestek ebbe, másfélszeres törlesztők mellett 2 kisgyerekkel az életben nem fog tudni az ember megtakarítani :O

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2) bambano válasza Tikakukac (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Pedig nem ártana, mert a nyugdíjáról mindenkinek magának kell gondoskodnia...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Cyberslider válasza Tikakukac (#1) üzenetére


Cyberslider
őstag

Hát igen, ezekben az időkben nehéz megtakarítani. Én is így vagyok ezzel, hiába én vagyok a cikk írója. Komoly probléma a hitel, sokan vettek fel, és most ez mindent elvisz. Itt sajnos gond az ingadozó forint árfolyam.
Cikkemmel ebben az időszakban nem éppen a nép javarészét szólítottam meg. De így van ez a konfigok táján is, nem mindenki engedhet meg core2duo-t, valakinek csak egy régebbi P3-asra futja, mégis itt van, és a közösség része. Talán akadnak páran, akiknek jól jön a cikk. Bár bizonyára ezt a részét ők is átrágták már tán alaposabban is, mint én! :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#4) Cyberslider válasza bambano (#2) üzenetére


Cyberslider
őstag

Életbizttosítás, magánnyugdíjpénztár? Vagy egyszerüen csak még hosszabbtávú befektetések? A mai nyugdíjrendszerre valóban nem nagyon lehet alapozni. :( Érik a cikk folytatása.. :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#5) Gál István válasza Cyberslider (#4) üzenetére


Gál István
senior tag

Engem pl a magánnyugdíjpénztár és az állami nyugdíj viszonya, feltételei stb érdekelnének hasonló előadásban.

Jó írás, grat!

(#6) Ádyka


Ádyka
őstag

Bankkal kapcsolatban állni? Maximum annyira, hogy legyen egy számlám meg egy bankkártyám és kész. Még így is szépen fogy róla a pénz, amit nem én költök el.

Kb 1,5 éve, hogy nem bízom bankra a pénzem. Az utolsó banki tevékenységem az volt, amikor a kamatadó bevezetése előtt beraktam 2 évre, majd kivettem.

Nos nagymamám nem volt ilyen szerencsés. Ő nem vette ki. Ha akkor kivette volna, akkor nem loptak volna el kb 2 milló Ft-jából 160.000 ft-ot. Azzal magyarázták, hogy a válság miatt, nem a legjobb befektetést választotta a bank (ingatlan piac pangása). A veszteség egy az egyben ráhárítva az ügyfélre. Most magyárzd el egy 70 felett járó nyugdíjasnak, hogy miért lopták meg "legálisan". Nem volt egyszerű. Az neki 4 havi rezsi a panelban.
Ezek után mekkora örömhír, hogy az említett bank mekkora nyereséggel zárt. Pfúúj!

Befektetés mostanában? Ahogy a reklám mondja: " Hasi tasi nem kér kódot! "
Inkább egy kicsit várni kell az lyesmivel. Szvsz.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#7) Cyberslider válasza Ádyka (#6) üzenetére


Cyberslider
őstag

Lekötött betétek esetében, ahol fix a hozam, (ismervén a feltételeket, hogy bizony ez jelen pillanatban jövedelemnek számít, és adóköteles) szerintem nem érheti meglepetés az embert. Kötvények, és értékpapírok esetében persze már mindjárt más a helyzet. Ott senki nem garantál semmit, maximum ha tőkegarantált.
Az én véleményem szerint még mindíg jobb, mintha a párnában áll, és inflálódik. De ha ennyire hidegrázást kapsz a bankoktól, ott az Államkötvény. De gondolom az Államnak mégúgyse adnád :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#8) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Jó írás! Szívesen olvasnék arról is hol érdemes számlát nyitni, múltkor elkezdtem összehasonlítani az egyes bankokat, hol mennyiért lehet kivenni, éves díj, kamat, stb stb de belefáradtam annyi mindent kell figyelni :D

(#9) Chaser válasza Sandormaster (#8) üzenetére


Chaser
titán

K&H elektronikus számlacsomag :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Cyberslider válasza Sandormaster (#8) üzenetére


Cyberslider
őstag

Hát a kivétel már majd mindenhol max. 10e Ft, ill. 0.2-0.3%, kivétel a Posta (gyakorlatilag Erste biztosítja), mivel ott nem számolnak le kivételnél (!).
Egyébként szintén az Erste-nek van most akciója, az online számlacsomag 1 évig díjmentes, a kártya is díjmentes, a számlacsomagból eredendően az utalás is, tehát ha 1 évre szeretnéd berakni, ez ideális, mivel gyakorlatilag csak a végén szed le (vagy átutalod ingyen a saját bankodba, ha annak felvételi díjai kedvezőek). Az éves kamat is még úgy-ahogy jó. Kamatösszehasonlításra a cikkben ajánlott blogot ajánlom, tömör és lényegretörő. A PSZAF honlapján van egy excel összehasonlító táblázat a díjakról, úgy tudom!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#11) bambano válasza Ádyka (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mit kell azon magyarázni, hogy rizikós befektetésbe fektetett és bukott rajta?

Ez az ország rákfenéje, hogy itt ilyeneket még magyarázni kell. Kapitalizmus van, minimum 20 éve, jóreggelt. A válságon egyébként nyerni is lehet, ha valaki jól csinálja, shortolásnak hívják. Nem úgy van, hogyha jól meg, akkor nyerünk, ha meg rosszul, akkor azt egyedül a bank viseli.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Cyberslider válasza Sandormaster (#8) üzenetére


Cyberslider
őstag

[PSZAF lakossági bankszámlák összehasonlító táblázata (xls)]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#13) sirzollee


sirzollee
tag

Jó írás :C .De sajnos aki megtakarítani tud-annak gondja nem sok.Az átlag-alatti keresők meg a fogukat szívják hónapról-hónapra. :O

(#14) Ádyka válasza bambano (#11) üzenetére


Ádyka
őstag

Ennyire azért nem vagyunk ostobák. Ha valaki magyarázta volna akkor legalább talán másodszorra felfogjuk, ha elsőre nem is.
Nem volt itt szó rizikós befektetésről. Szerited egy nyugdíjas belemegy, hogy a spórolt pénzével hazárdírozzon, ha erről felvilágosítják? Sz@ros fix 7 % kamatnál te azt szűröd le, hogy milyen rizikos lehet ez a befektetés?

A bank fektette be rosszul, nem én, és nem más ügyfél. Itt alapvetően a nem teljeskörű tájékoztatás miatt hoz rossz döntéseket az ügyfél, amit utólag nem korrigálhat.

Szerencsére ez mindösze egyszer fordult elő a családomban, legközelebb óvatosabbak leszünk.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#15) Cyberslider válasza Cyberslider (#12) üzenetére


Cyberslider
őstag

Kiegészítettem a cikket, betettem a PSZAF vonatkozó táblázatát.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#16) Chaser válasza Cyberslider (#10) üzenetére


Chaser
titán

Az már lejárt, most már 3M a feltétel:)K&H eletronikus sztem a legkorrektebb csomag, bővebben itt.

szerk: Ádyka: A szerződésben mi van, csak az számít. Ha fix kamatot vállaltak, akkor mindenképp teljesíteniük kell, kutyát nem érdekli a világválságos kifogásuk. Ha feltételekhez volt kötve, akkor meg nem kell aláírni.

ABnormal: A mostani nyugdíjasok kapják abból a juttatást, amíg egy nem is olyan szép és és nem is olyan távoli napon aktív kereső már csak annyi lesz, hogy töredékét se fedezi a szükséges összegnek...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) ABnormal válasza bambano (#2) üzenetére


ABnormal
őstag

akkor miért is fizetünk most nyugdíjjárulékot? azért,hogy az állam majd öregkorunkban adja a jól megérdemelt nyugdíjunkat... ,nem?

(#18) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Szerintem a legjobb befektetés a lakáskassza. Lehet hónapról hónapra fizetni, és ad hozzá az állam 30% hozzájárulást, kamatozik, szóval minden jóval meg van áldva. Most készülök kötni eggyet.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#19) bambano válasza ABnormal (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem, a most befizetett nyugdíjjárulékodat pár napon belül kifizetik a mostani nyugdíjasoknak. Az csak egy ígéret, hogy most befizetsz egy halom pénzt, hogy legyen nyugdíjad. Megállapítva meg lesz, hogy x évig befizetett y forintért neked most járna havi z forint, csak nem lesz miből kifizetni.

#14: ha nem volt benne a szerződésben, akkor pereld vissza a pénzt. Ha benne volt, akkor nem a bank hibás azért, mert az ügyfél rosszul tájékozódott.

ideje lenne elfelejteni, hogy állambácsi fogja a kezünket és mindentől megóv. meg kellene szokni, hogyha a szakadék felé rohansz, akkor bele fogsz esni, önerőből.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Porcupain válasza Blindmouse (#18) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Azt viszont csak akkor éri meg, ha összegyűjtött pénzt valamire el is akarod költeni, ha jól tudom. Lakás vásárlás, felújítás.

Addig szerintem nincs miről beszélni, amíg sokan megveszik a napi 2 doboz cigit, vagy hitelt vesznek fel a karácsonyi ajándékokra, hitelből mennek nyaralni, és siránkoznak hogy nincs megtakarításuk.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#21) DerStauner


DerStauner
senior tag

nem olvastam át a cikket betűről betűre, de az unit linked életbiztosítást nem találtam benne. pedig azért ez is jó befektetési forma. ráadásul kamatadómentes, és a hozama is nagyobb az átlagosnál. ellene szól, hogy több mint 10 éves futamidő alatt éri meg, és hosszú távon a kockázat is szinte 0.

(#22) Porcupain válasza DerStauner (#21) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Ezt azért ne mond! A unit-linked általában részvény alapú magas kockázattal. Itt pedig biztonságosabb dolgokról van szó.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#23) bambano válasza DerStauner (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A hozam mindig arányos a kockázattal. Amit írtál, az matematikailag és közgazdaságilag is lehetetlen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Porcupain válasza bambano (#23) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Bezony, minél nagyobb a kockázat annál nagyobb a nyereség, de veszteség esélye is.
Aki ilyenbe teszi a pénze egy részét az számítson azzal, hogy veszíthet vele. Az ilyen mindig csak kiegészítésnek jó, és nem az összes megtakarításunknak.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#25) g@bo válasza ABnormal (#17) üzenetére


g@bo
nagyúr

tehát, akkor én miért tartom el a mostani nyugdijasokat, ha engem nem fog senki? ;]

én gyűjtögettem nyugdijra valót, otp... válság.... ez elmúlt 2 évben hozamot nem produkáltak, de legalább elérték azt, hogy visszajött a megtakaritás az 2007 es állapotra. végre nem -500k a veszteségem. most készülök szépen letarolni a befektetési formát, és áttenni pl ingatlanba... v nemtommi, amit nem lopnak el. telek, akármi, bár lehet nem ebben a tróger országba kellene gondolkodni.

(#26) Porcupain válasza g@bo (#25) üzenetére


Porcupain
aktív tag

A pont az utolsó mondatba van. Ha valaki jobban akar élni, akkor az ne ebben az országban akarjon élni. ;]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#27) g@bo válasza Porcupain (#26) üzenetére


g@bo
nagyúr

az egészben az a szép, hogy ez nem röhejes... :O ebben a szerencsétlen, szétlopott, kiárult, korrupt, megosztott országban, az utódaink is csak bérrabszolgák lehetnek. és nem is lesz addig semmi, amig viktorfecóviktorfecóviktorfecóviktor... és a régi, jól székbekövült politikai "elit" és cimborka köre szivatja a jónépet. bár tökmindegy ki lenne, akkor is szét van minden lopva. ennyi volt elvtársak. ;] az utolsó majd kapcsolja le a villanyt.

(#28) Porcupain válasza g@bo (#27) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Teljes mértékben egyetértek veled de én már csak nevetni tudok az egészen. Az is igaz viszont, hogy amíg az átlag emberek nézete nem változik, addig marad a helyzet, mert ugye kényelemhez vannak szokva.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#29) shadeofme


shadeofme
tag

Olvastam, h tartasz a tőzsdétől, mert kockázatos.
Ha árfolyamnyereségre mész és gyorsan akarsz "kaszálni", minden bizonnyal az, de ha osztalékra mész rá és hosszú távra tervezel, akkor már nem annyira.
Itt van is egy jó cikk erről.

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#30) Muton válasza g@bo (#27) üzenetére


Muton
addikt

a nagy viktorfecózás közben azért vegyük észre, h a mostani nyugdíjasok pénze a kommunizmus alatt tűnt el, ahhoz meg feconak és baráti körének van köze és nem viktornak. ;)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#31) Buko01 válasza Porcupain (#28) üzenetére


Buko01
tag

Énis egyet értek veletek, viszont ha ide leírnám a látásmódomat, szerintem két lábbal rugnának innen ki...Ezek a politikusok olyanok mint az ovodások....az ország előtt megjátszák hogy ők jót akarnak, és a másik párt igy sz@r ugy sz@r holott, mindegyik ugyanazt csinálja, és meggyőződésem hogy a háttérben, nagy haverok...

(#32) fLeSs


fLeSs
nagyúr

én a premium magyar államkötvényt ajánlgatom apámnak már hónapok óta amióta elindították, hogy ebbe tegye a pénzét amíg nyugdíjba nem megy.
sztem is jó befektetési forma.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) fLeSs


fLeSs
nagyúr

az unit-linkedek kamatadómentességi előnye hamarosan elvész, ugyanis jövőre megjelenik a tartós befektetési számla, könnyen lehet, hogy a nyesz helyett.
3 év után csak 10%, 5 év után 0% a kamatadó, nem kell a nyugdíjig várni vagy 10 évet mint az UL-ek esetében.

KATT

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#34) DerStauner válasza bambano (#23) üzenetére


DerStauner
senior tag

részben helyesen mondod, de nem véletlenül írtam a hosszú távot. hosszú távon a kockázat úgymond "kisimul". volatilitás a részvényalapú befektetéseknél persze hogy megvan, na de az intervallum a nem mindegy. nézzél csak meg mozgóátlagos sorokat, amelyek kisimítják az árfolyamgörbét. ráadásul az UL esetében is nem kötelező a legkockázatosabba tenni. ott is lehet szinte 0 kockázatút választani.

(#35) tildy válasza Tikakukac (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Kocsi volt, de eladtam, lakás nincs, hitel sincs, kivéve a diákhitelt. (Amit már bánok, hogy felvettem. )
Megtakarítás meg van annyi, amiből a diákhitel már kifutott volna rég.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) tildy válasza DerStauner (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

Vannak tőkegarantált alapok is benne, ezt is érdemes figyelembe venni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) g@bo válasza Muton (#30) üzenetére


g@bo
nagyúr

igaz, de a nemzet vagyonának elherdálása is besegít a kialakult helyzetbe.. azt meg az mdf gány kezdte.

magam részéről chf/eur/cad bankókba toltam a megtakaritásaimat, az eurót lekötöttem még a nyáron 6% ra, de már csak 3. ha ez marad a tendencia (-), akkor megy mindegy a vánkosba, mert én a magyar bankrendszert ingyé nem támogatom :K . amúgy is, kamat nélkül is jobbnak látom a vánkost... ( v elásni a kert végében ), választások után remélem vektor ( arra tippelnék, ők nyernek....) beugat a piacoknak, és lesz újra 300 az eur. :DDD

node politika off..

(#38) angyalpc2 válasza ABnormal (#17) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Ha csak nem változik drasztikusan a népesség szám valamint, ha továbbra is marad ez az legális rablásos magántakarékossági nyugdíj rendszer addig ne nagyon álmodozz nyugdíjról....

(apámnak 800e-res veszteséget mutattak ki, de a cég és nem csak ez az egy azért szép profitot ki termelt...) arról már nemi beszélve hogy a mostani ideig 10 év alatt kijött cirka 5-6%!!!!!!! :Y ..ennyi erővel állami diszkont kincstárjegyet is vehetett volna az is jobb lett volna...
most még azt is elbaszták és van pofájuk azt mondani ha kiveszed akkor realizálódik a veszteség

Szóval ébredj fel ha eddig nem tetted, mert kimentek a tankok bejöttek a bankok!

egyébként az állami részről amit most befizetsz azt el is költik azon nyomban:a mostani nyugdíjasoknak

[ Szerkesztve ]

(#39) angyalpc2 válasza g@bo (#37) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

márciusban veszek ojrót :D

egyébként nem biztos hogy ez fog történni

(#40) g@bo válasza angyalpc2 (#39) üzenetére


g@bo
nagyúr

remélem nem....
a magánnyugdij katasztófális, azért szüntetem meg, és kezelem én. bár ennek a kezelésnek megvan az a veszélye, hogy elköltődik most. :DDD

nemtom mi a jó befektetés, igazság szerint egy kis föld lenne az. ha nem lesz nyugdij, legalább valami burgonya, répa megteremjen, vagy szőlö, egy kis házibornak...

(#41) ABnormal válasza angyalpc2 (#38) üzenetére


ABnormal
őstag

én úgy gondolom,hogy ha most kötelezően elveszik akkor kötelezően adniuk is kell... éppen ezért magasabb a nyugdíjkorhatár mint az átlagéletkor (a ffiaknál)
mert,ha nem akkor én akkor én holnaptól nem fizetek egy forintot sem ;]

(#42) Chaser válasza g@bo (#25) üzenetére


Chaser
titán

Egyik műsorban egy nagy koponyát megkérdeztek, hogy látja Magyarország helyzetét 2050 körül...a faszi csak értetlenül nézett, majd kibökte, addigra ez az ország már nem lesz...A legtöbb cég szürkén vagy feketén foglalkoztat, a legtöbb vállalkozó csal ahol csak tud, az a kevés pénz ami meg befolyik a tiszta pénzekből, megy ennek-annak-amannak..egyre több a nyugdíjas meg a munkanélküli, az eltartók meg fogynak...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) buherton


buherton
őstag

Lehet ám, más államok gazdaságába is befektetni (pl kína), és ebből akár életed végégi tartó nyugdíjat is tudsz biztosítani ;) . Ahol garantált a hozam, legyen válság, vagy mi egy más.

Aki senkire nem akarja bízni a vagyonát, vegyen aranyat, nemzetközi, és elég jól tartja az értékét :D . És nem mellesleg a föld alatt sem megy tönkre :C .

Magánnyugdíjpénztár arra jó, hogy most adod nekik a zsetont, és amikor kéne a nyugdíj, hirtelen csődbe megy... :U

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44) Porcupain válasza buherton (#43) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Az arany amúgy tényleg jó választás a válság kitörése óta megy fel az ára.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#45) paleinho válasza buherton (#43) üzenetére


paleinho
senior tag

pont most történelmi csúcson aranyat venni? lehet hogy nem megy tönkre a föld alatt, de most picit drága :K

(#46) tildy válasza buherton (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

Valódi biztosítótársaságok (nem máv biztosító meg ilyenek) befizetőit nem érheti kár, ugyanis ha csődbe is menne egy biztosító, átveszi őket más, különben az egész biztosítói piacba vetett bizalom inogna meg. Szerintem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) buherton válasza paleinho (#45) üzenetére


buherton
őstag

Nem nagyon figyelem az arany árát. De várd ki a végét. Most az IMF aranytartalék egy elég nagy hányadát elakarja adni. Valszeg Kína fogja megvenni, mert nincs még sok aranyuk a devizában lévő tartalékukhoz képest. ;) Amúgy aki aranyban gondolkozik, annak mindegy, hogy most vár pár évet míg lejjebb megy az ára, mert ő már sokkal hosszabb távra tervez. Addig tartja más devizában, pl: chf, jen, esetleg eur, de semmiképp sem usd. usd kifog szorulni az egyeduralomból. Jönnek a lokális devizák ideje.

(#46) tildy: lehet, hogy úgy van :K . De mint nem hozzá értő nekem ez jön le.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#48) aram01


aram01
nagyúr

jó lett,várom a folytatást

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49) Dare2Live válasza buherton (#47) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kínának folyamatosan kell vennie a $ ha a jüant gyengén akarja tartani.

"usd kifog szorulni az egyeduralomból. Jönnek a lokális devizák ideje."
deficites külkermérleg nélkül nehezen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#50) sanzi89


sanzi89
addikt

Hasznos írás, majd még átbújom részletesebben.

Én eddig a Kamatozó Kincstárjegyre tettem a voksom, mivel arra is állami garancia van, és nekem még egyetemistaként nem igazán van 100e ft-om - mivel a többi bank ajánlataiban általában minimum összeg is meg van adva, ami bizony nekem még magas -, ezzel szemben a Kincstárjegy értéke 10.000ft. Havi egyet meg ki tudok hozni. De pont a múlt hónapban szembesültem vele, hogy a kamat valami nevetséges volt ( talán 6%) úgyhogy útána nézek ennek a dolognak.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.