Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Érdekes a cikk :] , köszönjük a felvilágosítást, bár én mindig a szememnek hiszek az új dizájnnal kapcsolatban :
1 , milyen áron lesz ez elérhető
2, milyen teljesítményt tud majd valojában, nem benchmark :]
3, mennyit fog enni :]

[ Szerkesztve ]

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez kegyetlen volt! :))

(#3) carr


carr
őstag

várható volt. de reméljük az együttműködésből nem lesz fúzió. :))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#4) Taranti


Taranti
senior tag

Így most az AMD is kényelmesebb helyzetbe került, mert akármit vesznek, lehet benne termékük. A jövő persze nagy kérdés. Gyanítom, itt a mérleg nyelve az Apple lehet majd, mert ha bejön nekik az AMD-s vonal, akkor egy jövőbeli design Ryzen2 (3?) + Radeon párossal gyomros lesz az Intelnek.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#5) opr válasza Fred23 (#2) üzenetére


opr
veterán

Ezen nekem is megakadt a szemem. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mindkét részről érthető a döntés, de hosszabb távon az AMD-nek ez fájhat, ha nem tud hasonló teljesítményű megoldást piacra dobni, még akkor is ha a GPU részéről bevétele származik. Ezzel megint csak az tudatosul a vásárlókban, legyen az OEM vagy egy átlag ember, hogy az Intel tud adni valamit, amire az AMD nem képes.

Az Apple is úgy gondolkodik, hogy az alapvető beszállítóit csak jó okkal cseréli le. Jött volna egy végre egy új AMD APU amivel ők is jól jártak volna, de az AMD most adott egy újabb okot az Apple-nek, hogy miért maradjon az Intelnél.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) arn


arn
félisten

hat nemtom... ez a gamer-only erv a notebookoknal szvsz csak a jeghegy csucsa lehet. a felhasznalot nemtom hol erdekli, hogy mi van a dobozban, ha az gyors.

az apple dolog kezenfekvobb, de az apple ugyis a sajat soc fele fog elmozdulni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) Necc válasza ceripapa (#1) üzenetére


Necc
addikt

Volt már ilyen húzása az intelnek, lásd: intel CPU + (emlékeim szerint) infineon GPU = Atom SoC.
Akkoriban a teljesítményt (hardveresen és szoftveresen is) a nem éppen windows+directx -re optimalizált GPU nyirbálta, és a helyzeten csak rontott, hogy a szoftveres orvoslást az infineon állítólag elvégezte, azt az intel már nem juttatta el a júzerekhez.

Tehát szerintem az igazi kérdés a support: ahogy az intel ki akarja hozni a piacra a saját megoldását, hogyan fogják a support fokozatos nyirbálásával a felhasználók idegeit piszkálni?

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#9) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Hmmm... Mivel ez nem APU, ezért itt nem lesz akkora teljesítmény, mint egy hasonló AMD APU-ban. Lehet, hogy a kis piaci részesedés miatt be akarják etetni vele a jónépet, és utána felkínálják, hogy APU-ban mit tud ez a megoldás, és akkor tarolnak? Meglátjuk. Ráadásul a Ryzenek érdekessége, hogy 3 GHz alatt sokkal jobb a perf/W mutatójuk, mint az intel CPU-knak. Ezért olyan erősek szerver vonalon is. És ha igazak a hírek a refreshről, ami februárban jön, akkor érdekes lehet a helyzet. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#10) kymco


kymco
veterán

Köszönjük ezt a nagyszerű írást! :R

www.refujvaros.hu

(#11) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Nem hiszek en az intel fele gamer GPU-ban. Sokat fejlodtek, de volt honnan. A csucs meg kb az volt, hogy 14nm-en beertek a 28-as AMD APUk teljesitmenyet, ami azert nem akkora dicsoseg. Nagyon sok ev fejlesztes es penz kellett volna meg oda, es most, hogy ujrakezdik, meg tobb. Raadasul a gamer piacban nincs is akkora penz, hogy megteruljon egy verseny az nVidiaval vagy az AMD-vel. Sokkal fontosabb lenne a HPC szegmens, de ott a larrabee orokseg nem igazan rug labdaba, oda kellene igazan tervezniuk valamit, 0-rol. Lehet ez a cel, es ezert dobtak oda az AMD-nek a gamer noti GPU piacot.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#12) kcsa válasza Necc (#8) üzenetére


kcsa
veterán

Imagination lesz az. :)

(#13) r92king


r92king
tag

Jó íràs, most már végre értem az Intel miért csinál sok hülyeséget, eddig bele se gondoltam, hogy egy vezérigazgató ennyire képes egy céget szétbarmolni, nem gondoltam ekkora hatalommal bír.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#14) Zeratul válasza wsanyi (#9) üzenetére


Zeratul
addikt

Miért is nem APU?

(#15) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Hát igen, ez van, hogy ha egy idiótát bíznak meg egy vállalat, vagy éppen egy ország vezetésével, az idiótaság megy ezerrel, aztán meg ugye pont a felesleges pénzkidobást akarta elkerülni, erre pont az lett belőle, mert fel kellett valakit venni jó drágán ahhoz, hogy megmondja neki, hogy "idióta voltál, azt most újrakezdhetjük jó sok pénzből azt, amit teljesen tönkretettél". Hát gratula az Intelnek, meg az idióta vezetésének, főleg hogy most a hülyeségük miatt sikerült felborítani a megszokott "rendet", most érdekes lesz majd a piac alakulása ezután az Intel-AMD dolog után.
Mondjuk talán jó dolog is kisülhet később, mert valljuk be, az Intel grafikus megoldásai nem bizonyultak túl jónak, bár azért a GMA-hoz képest egész nagy fejlődésen ment át és talán mára lenne is belőle valami, ha az a kretén nem teszi tönkre akkor ezt az ágat, amit most 0-ról akar újjáépíteni, ami így eléggé hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#16) erer1000 válasza Zeratul (#14) üzenetére


erer1000
őstag

mert azokon egy die-ba volt a cpu és gpu rész is.
itt egy "foglalat" de láthatóan is "különálló" elem

szerintem ezért, de lehet ordas nagy f*szságot mondtam

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#17) nemlehet válasza Cathulhu (#11) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem nincs igazad, a gamer piacban hatalmas pénz van és egyre inkább nő. A high-end gamingben valóban nincs nagy üzlet, de nem véletlenül ontja mindenki a gamer cuccokat és indít már az utolsó noname gyártó is gamer szériát. Az átlag jóska szeretne menő csillivilli cuccokat ami ugyan úgy villog mint a legmenőbb Twitch gamereknek. Szeretne olyan egeret ami úgy néz ki mint amivel megnyerték a CS kupát. Hol érti ő, hogy a szenzor, kapcsolók nem ugyan olyanok... Ugyan úgy (hasamra ütök) Razer tehát akkor van olyan jó mint a 3x annyiba kerülő amit a profik használnak.
Szerintem 1-2 éven belül az ESPORT bekerül a TV-be rendszeres adásként, onnantól meg a gamer periféria kb a sport merchandise-al lesz egyenértékű. Nem tudom tudod-e de az igazán nagy pénzt nem a jegyekből hanem a mindenféle merchandise termékekből (meg persze a sponzoroktól) akasztják le a csapatok. Meglepődnél, hogy pl angliában egy közepesen népszerű csapat mennyit képes keresni a mindenféle póló-bögre-mágnes üzletből...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) sb válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


sb
veterán

A cikk írta, hogy AMD oldalról érthetőbb a dolog, de én onnan értem kevésbé.

Most van ütőképest cpu és gpu architektúrájuk is. Ha hosszabb távon nézem akkor egyértelműen nem csak egy sima kiszolgálom a megrendelőt és jön a zsé típusú üzlet, hiszen valahol konkurenciát erősítenek.

Ami még náluk gond lehet az a gyártás. De ha nincs elég kapacitásuk (ahogy általában nincs) akkor erre sincs.

Ez egyedül úgy érdekes szerintem AMD oldalról, ha mondjuk az Intellel ebben a szegmensben most nem tudnak/akarnak versenyezni... akár gyártó- akár tervezői kapacitás miatt (mert mondjuk Ravenből amúgy sincs ilyen high perf dizájn) és az igazi nyereség ezen az amúgy mobil fronton kb. egyeduralkodó nv háttérbe szorítása. És mellé meg jön egy kis bevétel is.

(#19) pengwin válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


pengwin
addikt

Ez így csacskaság. A 100+W-os Kaby Lake-G ugyan nem fogja kiszorítani az Apple gépekből a 15W-os megoldásokat. Vagyis a Raven Ridge APU-knak nem ezzel kell versenyezniük, hanem az U-s Intelekkel.
Sőt, még a mostani Macbook Pro-k legerősebb konfigurációját is kérdéses, hogy ez fogja-e kiszorítani, mert szerintem még azoknál is többet fogyaszt.

Na meg a Kaby Lake-G nem APU!
Az AMD ad bele egy GPU-t és hozzá HBM-et, de ettől még az inteles fele is tartalmaz IGP-t. 24EU-sat, egészen pontosan.
Vagyis jelenleg úgy néz ki ez csak egy nagyon jól integrált notebook platform, dual graphics-szal.

Szerintem kár temetni az AMD-t emiatt, úgy gondolom hogy ők jobban átlátják ez nekik milyen előnyökkel és hátrányokkal járhat. Többek között említed, hogy ezután is az Intel név lesz a garancia a csűcsteljesítményre... csak mellette ott fog virítani a Radeon logó is. Ami pont ugyanúgy beleivódhat az emberek fejébe, mint az "Intel Inside".
Az eddigi tapasztalatok alapján én nem aggódnék az AMD helyében: a Vega IGP nagyon ütősnek igérkezik, a mellé szánt Ryzen CPU már bizonyított és a Vegához hasonlóan nagyon jól skálázódik lefelé, az Intel meg vért izzadva sem volt képes normális teljesítményű IGP-t produkálni. Az eDRAM-os trükközésük drága volt és megbízhatatlan (értsd: nem mindenhol javított a teljesítményen), és anélkül maga az Intel IGP egyáltalán nem volt ütős. Elég csak belegondolni, hogy az Intel 14nm-en,DDR4-gyel hozta az 1-2 generációval korábbi, 28nm-es, DDR3-as AMD IGP-k szintjét.
Vagyis szinte borítékolható az AMD fölénye grafikai téren a Kaby Lake alatti mobil szegmensben (ár és fogyasztás tekintetében is a paic döntő többsége).

Üdv, pengwin

(#20) Taranti válasza pengwin (#19) üzenetére


Taranti
senior tag

Nem-nem! :)
Tulképpen itt bárkinek igaza lehet, majd az idő eldönti. Az Intelnek most kellett valami termék, az AMD-nek meg a pénz (de nagyon). Én nem félteném a piros oldalt, fogják ezerrel reklámozni (meg győzködni az OEM-eket), hogy már az Intel is az ő IGP-jüket használja. Az Intel meg persze ahol csak lehetséges, "elhallgatja" az AMD/Radeon nevet.
Végre verseny van-lesz, és ez a lényeg. :K

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#21) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Egészen hihetetlen hogy coop-ba tolja a két ősi ellenség. ;] Ezt én nem tudom feldolgozni/nem veszi be a gyomrom. Mi lesz? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) Tigerclaw válasza pengwin (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem látok bele az Apple fejébe, de szerintem épp a Windows -ból kiindulva szerintem próbálnak minél kevesebb beszállítótól vásárolni minél kevesebb megoldást. Kevesebb féle-fajta hardvert kell támogatniuk, ami kisebb költség és, kevesebb hibalehetőség. Egy ilyen CPU-GPU megoldás kevés gépükbe kerülhetne be, míg mondjuk egy R5 2500U sokba, de ki tudja hogy belefér-e nekik az hogy a paletta egy része mondjuk Raven Ridge alapú, a másik része meg valamilyen Inteles. Az utóbbival ráadásul már komoly tapasztalatuk van és nem is nagyon volt rá panaszuk. Talán nem nagy dolog, de egy okkal több, hogy Intelesek maradjanak.

Jelenleg én azt látom, hogy nincs egy teljes palettája az AMD-nek amit fel tudna nekik ajánlani. Vagy ha van, akkor jól titkolják.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) Permet Elek válasza Taranti (#20) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Ha együttműködik két cég kart karöltve, akkor te milyen versenyt vizionálsz?

(#24) Abu85 válasza arn (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Apple-nek ezt nagyon kockázatos odaadni, mert azzal az Intel teljesen kirántja maga alól a talajt. Az NV is nagyon ügyködik azon, hogy visszakerüljön a Macekbe, de teljesítményben fényévekre kerültek ettől, elsődlegesen amiatt, hogy az alkalmazások optimalizálásánál már nem is veszik számításba, hogy az NVIDIA létezik. Az Apple-lel az a baj, hogy teljesen bezárták magukat a Metállal, tehát csak az a hardvergyártó tud alkotni jelenleg, amelyik architektúrájára írják a Metal implementációkat. Az Apple-nél az Intelnek most kifejezetten célja lehet, hogy az AMD ne kerüljön még több Mac dizájnba, mert azzal csak egyszerűbbé teszik az AMD-nek, hogy az Apple később eldobja értük az Intelt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) aprokaroka87 válasza ->Raizen<- (#21) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából ugyanez van sok más cégnél is

Pl Qualcomm - Samsung
vagy Samsung - Apple

(#26) opr válasza Abu85 (#24) üzenetére


opr
veterán

Nem hiszem, hogy az intel ilyen teren veszelyben van. Mar mindent rajuk optimalizaltak, szerintem ahhoz, hogy az apple valtson, minimum 20-30%os tartos elony kene AMD oldalon CPU vonalon teljesitmeny/fogyasztas szempontbol, kulonben szerintem nem eri meg.
Bar franc tudja, az is lehet, hogy annyira nem koti oket a jelenlegi architektura, nem szelsoseges az optimalizalas, akkor viszont akar ugralhatnak is a gyartok kozott, mikor eppen kinek van jobb ajanlata alapon.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) Ed_007 válasza sb (#18) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Igen, számomra sem világos, miért jó az AMD-nek, hogy hagyja feljönni az Intelt - hacsak nem köt velük olyan egyezséget, hogy pl. az Intel nem fejleszt beépített GPU-s megoldást X évig, csak tőlük vásárol.
Belegondolva: nem, még ekkor sem érthető.
Most van jó helyzetben, most kellene kimaxolni a helyzetet.

(#28) thomasa


thomasa
senior tag

Volt már olyan alaplap, amibe mindkét fajta cpu belement :)

(#29) #20691712 válasza Ed_007 (#27) üzenetére


#20691712
törölt tag

Szerintem az amd nem veletlenul tudott eveken at elevickelni.
Jon oda zs az inteltol es az nvidiatol is.
Olcsobb nekik egy suketnemavakesbena konkurencia mint a versenyhivatal.
Az amd sosem volt olyan helyzetben, az utobbi idokben, hogy o mondja meg mi legyen.
Leosztjak neki a lapot, ha nem tetszik nem jon zs, azt mehetnek havatlapatolni ugandaba.

[ Szerkesztve ]

(#30) erer1000 válasza thomasa (#28) üzenetére


erer1000
őstag

kettő?:D
volt amibe IDT, AMD, Intel és Cyrix is elvolt :U

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#31) berVi


berVi
senior tag

Az Intel HD legnagyobb gondja nem a vas teljesitmenye, hanem a hugy minosegu driverek okozta teljesitmenyeses, teljesen veletlenszeruen, Windows- es driververziotol fuggoen.

(#32) ->Raizen<- válasza berVi (#31) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Amirol te beszelsz az meg csak veletlenul sem igaz 20+ jatekkal leteszteltem a hd graphics 530-at.

(#33) opr válasza ->Raizen<- (#32) üzenetére


opr
veterán

A jatekok listaja: Dyna, Pre2, Tank, Lost Vikings, Mario... ;] :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#34) kovi831 válasza thomasa (#28) üzenetére


kovi831
aktív tag

Igazából nekem az volt a furcsa a Pentium 2-es korszakkal, hogy a 2 gyártó procija nem volt kompatibilis egymással.Akkor még ezt nem tudtam, nem értettem miért volt így.Ha jól tudom akkoriban az AMD alvállalkozó volt...stb. Kár, hogy azóta a Cyrix(via) feladta a harcot.

Az első gépem pont egy 486 volt, cyrix dx40 cpu-val. Volt a Dos alatt egy program XTC? amivel mp3-at lehetett hallgatni. Annyira kevés volt a 40mhz, hogy 1-1.5 percenként megakadt mindig a zene.A procit fel kellett húzni 66Mh-re. Utána már csak 2-2.5 percenként akadt egyet :XD Később szereztem egy Intel DX4 100mhz-es cpu-t az már vitte rendesen. :) :)

(#35) awexco válasza ->Raizen<- (#21) üzenetére


awexco
őstag

Még is lesz Vegád csak cpu-ba integrálva ? :D

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#36) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez a "2 évet kihúzunk vele és lecseréljük sajátra" tűnik túl bizakodónak, másrészt egy jól felépített, mindennapokban használható terméket könnyű megszokni. GPU csere után továbbra is ezt a minőséget kellene szolgáltatniuk, teljesen más alapokon, saját fejlesztőcsapattal.

Persze csodák vannak... :DDD

A cikk nagyon jó, így már érthető hogy nincs semmilyen összhang a döntések és a hagyományaik között.

[ Szerkesztve ]

(#37) berVi válasza ->Raizen<- (#32) üzenetére


berVi
senior tag

Ja, kar hogy en 2D-re gondoltam, nem 3D. Pont ez a baj, hogy a 3D-t banalis merni, a 2D-t nem igazan. Nem is igazan foglalkozik vele senki. Sajnos. De az szerintem nem annyira normalis, hogy egy index.hu 10-20 masodperc alatt tolt be. Meg hogy egy FHD YouTube video 100%-ra tekeri azt a CPU-t, aminek papiron a 4k-t is vinnie kene gond nelkul. Barmelyik bongeszoben.

Egy ehhez hasonlo teljesitmenyu proci melle meg bedobtam egy GT1030-at, es lass csodat, ugy hasit minden, hogy orom nezni. Szoval rohadtul nem a proci gyenge, csak a 2D accel van teljesen, totalisan elkurodva.

Masik laptop, egy adott Intel driverrel teljesen popecul futkos, de barmelyik ujabbal kb haromszor annyi ideig tart barmilyen oldalbetoltes vagy UI muvelet a Windows-ban.

Regi AMD APU-m ugyanezt csinalta, csak az Windows verziokkal. 7-esen hasit, barmi ujabbal hasznalhatatlan.

Az ennel legalabb 2-3 evvel regebbi AMD Athlon (integralt AMD GPU-val) meg teljesen jol fut Win10-zel is.

Ilyen peldabol van rengeteg, teljesen random, es nehez eszrevenni, mert az ember hajlamos csendben turni.

[ Szerkesztve ]

(#38) berVi


berVi
senior tag

"Nem elhanyagolható módon az Apple is építhet a Kaby Lake-G platformra, bár az Intel ezt bizonyosan nem szeretné, mivel így az almás gépekben abszolút Radeon dominancia alakulhatna ki a grafikus vezérlő szempontjából, ami egy későbbi visszatérés szempontjából rendkívül hátrányosan érintené az Intelt, ugyanis az Apple nagyrészt az AMD architektúrájához alakítaná a Metal API asztali kiegészítéseit, és a programok fejlesztésénél is a Radeonokat vennék figyelembe."

Ezt en tobb szinten sem ertem. Egyreszt jelenleg is AMD van a csucs mekbukokban (NV 3 eve nincs), masreszt attol, hogy Kaby Lake-G lesz az uj csucs mekbukban, a kisebbekben ugyanugy Intel HD lesz. Ahogy eddig. Nem valtozik tole semmi.

(#39) awexco válasza opr (#26) üzenetére


awexco
őstag

Igen az alma szeret kevés eszközre optimalizálni . És ez a hozzáállás működik is kiválóan . Illetve a végeredmény minőségén is meglátszik . Elég durva előnyel kéne rendelkezni AMD porcinak , hogy váltsanak . Ill megfelelő szintet tartani évek múltán is. Megfelelően széles termékpaletta . Almáéknál nagyon jól tudják hogy mi menyit ér és menyit tud .

De az biztos durvát tolna az AMD szekerén , megítélésén , ha az almás gépek AMD porcival futnának .

Hátra kell dőlni és nézni mit hoz össze a Maca a cég élén .
[link]

Én a VGA divízió terén látok nehezebb melót. Gyanítom , hogy a sovány költségvetés miatt kevés a hw/sw fejlesztő . A procis részleg erőteljes növekedési ágba van pláne ha megindulnak rendesen a ZEN alapú pc-k / szerverek stb .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#40) Z10N


Z10N
veterán

Lehet Raja Koduri is atmegy az Intelhez? :DDD

Meg most vasaroljatok be ilyen gepekbol majd, mert a tortenelemkonyvekben ezt meg sokaig fogjk emlegetni :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#41) awexco válasza #16939776 (#36) üzenetére


awexco
őstag

Ez a 2 év alatt +2 évet ledolgozunk elég merész . Gondolom addig majd a többik elmennek Kukutyinba zabot hegyezni . :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#42) awexco válasza Z10N (#40) üzenetére


awexco
őstag

Erre Gondolsz ?

[link]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#43) berVi válasza awexco (#39) üzenetére


berVi
senior tag

Termekpaletta, az. Meg optimalizalas. Semmi koze ezekhez. Az AMD egyszeruen szar performance/watt mutatokkal rendelkezett vilageleteben. 220W-os Piledriver, meg a tobbi marhasag. Most oromkodunk, hogy x ev utan vegre kiizzadtak magukbol par 65W procit, ami desktopon kevesbe zavaro, ha az embernek nincs igenye a legjobbra, de ez a mobilhoz meg mindig rohadt keves. Az Apple nem fog bealdozni 20% uzemidot egy AMD logoert.

Az asztali Radeonokra egyebkent ez ugyanugy igaz, mindig ra lehet dobni +30-50W-ot, hogy ugyanolyan teljesitmenyt kapj.

(#44) Zeratul válasza berVi (#43) üzenetére


Zeratul
addikt

Ryzen jobb performance/W mutatókkal mint az inteles versenytársa.

(#45) And01 válasza sb (#18) üzenetére


And01
aktív tag

Annyira szerintem nem fura, amikor ezt a szerződést aláírták 2-3 éve,
az Amd nyakig ült a sz.....ban, volt egy jó vga részleg,
és egy pocsék cpu (bulldozer) részleg.
A zen jelenlegi teljesitménye akkoriban egy édes álom lehetett az Amd vezetők számára.
Tehát minden cent számított!

(#46) hokuszpk válasza kovi831 (#34) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Ha jól tudom akkoriban az AMD alvállalkozó volt..

rosszul tudod. a 286 -ig utangyarto volt, tobbek kozott ezert valasztotta az IBM az x86 -ot alapnak, mert nem akart 1 szalliototol fuggeni.
aztan az Intel rajott ez nagy biznisz, es 386 -ot mar nem engedelyezte/adta at, azt mar az AMDnek maganak kellett megoldani, kb. akkorra sikerult is, mire megjelent az i486.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#47) gbors válasza ->Raizen<- (#32) üzenetére


gbors
nagyúr

Dehogynem igaz. Próbálj a Giana Sisters Twisted Dreams-szel játszani HD530-on...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#48) Lacok válasza r92king (#13) üzenetére


Lacok
őstag

Ez van amikor a hülyeség szorgalommal párosul. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#49) hokuszpk válasza berVi (#43) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Az AMD egyszeruen szar performance/watt mutatokkal rendelkezett vilageleteben

de foleg a 130W koruli p4 idejeben !
fiatal lehetsz.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#50) Dr. Romano válasza hokuszpk (#49) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ha fáztunk télen elég volt bekapcsolnom a gépet és tuningolni a 90 nanós Prescott procit ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.