Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) philoxenia válasza lapa (#150) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy normális fényű ledes lámpát sikerült vennem, horror áron, vagy 5k Ft-ért, ráadásul csúnya is a legfölső lapos féloldalashoz hasonló... a másik kettő csak hangulatvilágít és azok is belekerültek 1 ill. 2k HUFba...
Komolyabb ledes izzók nagyon drágák, íbély nem játszik látatlanban és garancia nélkül nem veszek ilyesmit, mert ha világít már működik, ráadásul csak ezért regisztrálni, kártyát csinálni stb....
A LED fénycsövek például nagyjából ugyanannyit esznek, mint például a fürdőszobában lévő hagyományos 14 W-os, csak az élettartam lenne az előny....

150: ilyet malacólba nem raknék, bűnronda és körbevilágít.... Ilyesmi van, csak kétvattosban kültéren kifejezetten bagolyriasztás céljából.... Alig van tényleges fénye, igazából mintha a holdfény kicsit erősebb lenne..... Maga a lámpa ellenben belenézve vakít a sötétben...

Van ugye ennek topikja itt...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#152) Petya1981


Petya1981
tag

Nekem a gépem idle 72w game 200w
i5 2400+2x2gb ddr3+ATI 5850+ssd+hdd+CX400.
Tetszett az írás, köszönet érte :C

SZERETEM A NYUSZIFÜLET

(#153) Kiki18 válasza Findzs (#143) üzenetére


Kiki18
őstag

Nálunk villanybojler 12000 vitt havonta(27k volt a havi számla) gáztűzhelyessel viszont ugyan +6k lett agáz,de avillany -12k,ugyebár. :)

(#154) lapa válasza philoxenia (#151) üzenetére


lapa
veterán

erre csak annyit tudok mondani, hogy inkább a tényleges hasznosság (aka lumen) alapján válassz lámpát, mintsem a jótállás alapján. akkor se 5k-s, se 2k-s hunyorgód nem lesz. ezt elég sokszor és sokan le is írtuk a ledes topikban.

nem-smd ledet eleve nem szabad venni. ahogy te is tapasztaltad fényerő 0. 5050-es meg 3528-ast érdemes venni, vagy barkácsni a dc power ledekkel ha nagyon sok időd van. abból van akár 100 wattos is, ami 7-800w hagyományosnak megfelelő fényt ad. persze azt már felfelé irányítod, nem a család szemébe. persze 30w felett kevés értelme van, én megállapodtam a 10w blokkoknál.

"körbe világít" - hát nálunk a malacólban pont körbe akarunk világítani, nem éjszakai számháború ez. halkan ehhez annyit, hogy erre lett kitalálva a csillár, amin jellemző egy nem-túl-áttetsző búra, hogy szórja a pontszerű fényt. szóval mindezt már kitalálták a hagyományos izzóhoz. szóval nem teljesen értem mi a probléma. kompakt fénycső se csőben világít.

nyilván úgy általában nem érdemes az ebajre regisztrálni, milyen hülyeség már. pláne ott a buyers protection, az meg egyenesen szkandál. mondjuk még sose érkezett semmi rosszul vagy hibásan, pedig összesen 57 vásárlásom volt már (persze nem csak ledek, de nagyon sok led).

[ Szerkesztve ]

(#155) Findzs válasza Kiki18 (#153) üzenetére


Findzs
addikt

az igen :Y
lehet már ráfért volna egy vízkő takarítás :B
vagy sokan vagytok, esetleg kicsi volt a bojler és sokat ment

de egy szónak is száz a vége, drága az áram :))
pedig a többi energiahordozóhoz hasonlítva van egy rendkívül jó tulajdonsága:
újra lehet termelni
na meg mindenre lehet használni (nem úgy a kőolajszármazékokat)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#156) philoxenia válasza lapa (#154) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Normális fénycső nem hunyorog, abból se szabad mindenféle hulladék lidis spárost megvenni, mert olcsó.... :N A fénycsövekben nagyon jó szép sárga fényűek vannak....
[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#157) Szpisti válasza philoxenia (#156) üzenetére


Szpisti
addikt

Én kb. 2 éve ilyeneket tettem a nappaliban lévő háromkaros csillárunkba: [link]
Természetesen a "Warm Comfort Light" fényűt, mivel engem nagyon zavart a kompaktfénycsövek hideg-fehér fénye (eddig azért nem is cseréltem le) megörültem, hogy ilyet találtam. Akcióban volt 1500 darabja (a 13W-osnak), de azt az árat már régen behozta... A három egyszerre nem fogyaszt 40Wattot, de akkora fényt ad, hogy egyszerre csak kettőt használunk általában... Mivel előtte próbáltam már mindenféle olcsót, miután ezt meglett, már nem is vennék noname-et...

(#158) lapa válasza philoxenia (#156) üzenetére


lapa
veterán

még ha 500 lenne aszondom oké. de 1500-ért ebbe a hulladék, elavult és némileg veszélyes techbe lapátolni a pénzt szerintem nemgyerebe. várható élettartamról már nem is beszélek.

olyat még nem láttam, ami kattintásra névleges fénnyel kezd világítani. állítólag mondjuk az igazi dzsunkák ilyenek, de azok meg pikkpakk elhalnak pont emiatt. az meg nem érdekel milyen szépen fog 5 perc múlva világítani, mikor már rég kijöttem a szobából.

nekem se 200 forintosok voltak itthon, nem az alapján ítélkezem.

én egyszer rászánnám a 2 rugót a helyedben és megnéznék egy ilyen ledet. teljesen korrektek.

(#159) philoxenia válasza lapa (#158) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem jön be színhőmérsékletük egyelőre az előállítási költségük sokszorosát kérik értük és nincs választék... 5-600 ért szoktam venni a Tescoban a Tungsramokat, mikor akciósak.... ;) Egyébként egy-két perc a bemelegedésük max.... Ha egy percre kell, akkor a legjobb a hagyományos izzó, a ledes száz év alatt hozza be így az árát.....
A hosszú ledes fénycsőben érdekelt lennék, ha emberi ára lesz és látható a fénye valahol... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#160) Kiki18 válasza Findzs (#155) üzenetére


Kiki18
őstag

5 emberre 60l-es volt(ha jól emlékszem) szóval második és harmadik stimmel. :) A megállapításban egyetértünk,tényleg túl drága. :(

(#161) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, hasznos, informatív cikk. Grat!
A Nokaj töltő nekem sem fogyasztoptt, amikor mértem. A 19-es LG monitorom 40W, ahogy azt kell neki. Asszony 17" CRT monitora 80 :D

@Philoxenia : NAgyon meg kell nézni, hány lm fényereje van annak a ledes izzónak. Kifogtam egy ~200lm-est Realm márkáben, az rohadt jó (asztali lámpába nagyon tuti), de pl. Landlite -ot nem érdemes venni, mert amit sikerült megvennem, az 50lm, na az semmit nem ér. És drágább volt, mint realm :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#162) philoxenia válasza hcl (#161) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a baj, hogy választék csak a neten van, ott meg nehéz kipróbálni....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#163) F34R


F34R
nagyúr

nálunk szinte minden régi a TV is hagyományos CRT , a gépem mondjuk sokat fogyaszt az akkori hülye fejemmel ezt vettem "jácccani". TV ha nem megy akkor áramtalanítva van. Mikró régi 1000 wattos. a porszívót most cseréltük le hepafilteresre. általában 10k-t fizetünk és csak ketten vagyunk ahol lehet megfogjuk a fogyasztást.

(#164) hcl válasza philoxenia (#162) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lument ott is írhatnak rá, illetve ha boltban veszel, akkor meg is lehet nézni.

Én mind a kettőt boltban vettem, csak a lendlájtnál voltam olyan hülye, hogy nem esett le, hogy nincs ráírva a fényerő :D Hát az nem volt véletlen :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#165) philoxenia válasza hcl (#164) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A lumen sem ad igazán mindenre választ, a szemem nem igazolja vissza az értékeket...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#166) hcl válasza philoxenia (#165) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért elég jó tájékoztatás. 200 körül jó asztali lámpába, 400 körül már kisebb helyiségekbe... persze többkarú csillárba.

Én most rendeltem egy E27-es 200lm körülit a budiba :D Meglátjuk, milyen lesz :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#167) lapa válasza philoxenia (#165) üzenetére


lapa
veterán

amit keresel az végülis a led szalag. pontosabban a melegfehér led szalag. mert eszerint eddig gondolom a hidegfehéreket nézted.

a lumen meg jellemzően nem hazudik. persze rá kell nézni a teljesítményre is, melegfehérnél nem jellemző 80-90 lm / w feletti érték. hidegfehérnél lehet mondjuk 100 lm / w.

60w izzó ~600 lm
100w izzó ~ 1000 lm.

még az első időkben vettem én is 5900-ért e14 landlite-ot, aminek 0 fénye. bár már vagy 5 éve megy napi 8 órában ájszakai fénynek...

(#168) philoxenia válasza lapa (#167) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából látnom kéne, mert a fénycsöveknél sem mindegy, hiába írják egyformának, nem látom ugyanolyannak a színét.... A szalagokkal az ár a gondom...[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#169) hcl válasza lapa (#167) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Színhőmérsékletet is érdemes nézni. Ha ezek nincsenek kiírva, akkor közelébe se menni a lámpának :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#170) lapa válasza hcl (#169) üzenetére


lapa
veterán

nemtom nekem eddig minden 5050-es meg 3528-as warm white tök egyforma szép fényű volt (asszem 6 féle 4 különböző helyről és időben). egy pár 20w powerled modul volt egyedül, ami már kicsit túlsárgított volt, és a zöld falú szobában kicsit mocsárfényt csinált. azokat büntiből kiraktam reflektornak az udvarra.

a minőségről annyit, hogy a kb tucatnyi féle (főként csingcsung) led lámpából nekem eddig csak a 3000 hufos ikea jansjö volt rossz. az első revízióban a táp kezdett el finoman vibrálni idővel, az újban meg a kapcsoló érintkezési hibás. pedig nagyon szimpatikus árban, kialakításban és teljesítményben is. mondjuk nem tipikus melegfehér, de nem is natural white, annál melegebb. én mondjuk már hozzászoktam hogy a dc rendszereim nagyobb árama a csína kapcsolókat egyszerűen megolvasztja belül, még a névleges áram felén-harmadán is.

led szalag ebaj első találat. van hozzá még 8$ táp, de elmegy molexről is. ezek a magyar árak viccesek, és ki sem találnád, de ugyanonnan jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#171) dabadab válasza philoxenia (#168) üzenetére


dabadab
titán

Nem gond az, csak jo helyen kell nezni :) (pl itt)

DRM is theft

(#172) hcl válasza lapa (#170) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, egyedi ízlés, és benyomások sokat számítanak.

@dabadab : Zsír, csak most $15 erre nincs :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#173) sgery válasza DuplaZso (#146) üzenetére


sgery
őstag

Javítva lett a képeknél a W/h -> W-ra.
És boldogság lészen :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#174) sgery


sgery
őstag

A ledes témához hozzá szólva:
Szerintem ár / arány értékben még messze áll attól, hogy bárki megvegye / használja őket. Ha már pár ezer forintért lehet majd kapni 400-700 lumen erejű izzókat akkor jön el az idejük.
Amúgy sose értettem, hogy egy ilyen rendkívül olcsó technológia miért lehet ilyen drága? Az e14-es izzóknál még csak-csak megérteném, mert ott kell nekik egy trafó a 12V-ra meg egy kis elektronika, no de 20e ft-ért?... Egy nagyobb családi házban több százezer forint lenne az izzó csere, ami azért elég soká hozza vissza az árát. És hiába világít 20év múlva is, addigra már kimegy a divatból az a lámpa és úgyis ki lesz dobva, az új lámpába pedig nem lesz jó az izzó... :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#175) dabadab válasza sgery (#174) üzenetére


dabadab
titán

"Amúgy sose értettem, hogy egy ilyen rendkívül olcsó technológia miért lehet ilyen drága?"

A led - es kulonosen a feher led - nem szamit igazan olcso technologianak.

DRM is theft

(#176) lapa válasza sgery (#174) üzenetére


lapa
veterán

2000 egy 580 lm-es kukorica led. szóval az idő eljött. nemrég lett linkelve.

(#177) KAMELOT


KAMELOT
titán

(#174) sgery: Milyen a PC-konfigod ami 110W-ot fogyaszt IDLE üzemben?? Kíváncsi lennék!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#178) zseko válasza KAMELOT (#177) üzenetére


zseko
veterán

Én most mérem, az enyém is ~130W-ot fogyaszt netezés közben. PhenomII 905e, 8G ram, HD6850, 2443BW monitor, 3HDD, 1DVD.

HR24.hu

(#179) sgery válasza KAMELOT (#177) üzenetére


sgery
őstag

Konfig

- MSI P43T alaplap
- Intel E5200 - > 3333Mhz-re húzva
- 4 Gb 800Mhz
- Ati HD 4830
- Samsung 1000 Gb sata II
- Audigy 2 ZS
- FSP CRG-400 (350W) Táp

Ezen kívül be van még dobva 1 db AC VGA hűtő és még 2db sima 12cm-es hűtő.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#180) sussy


sussy
újonc

Nagyon tetszik a téma.

Jó lenne ellenőrizni, hogy amit kifizetek, azt vajjon én fogyasztom-e el,
vagy lopják is - mások. Ilyen hajlamú szomszédaim vannak, és csak 10 éve
lakom itt. Tehát az elektromos vezetékeket nem én csináltattam.
Úgy érzem, hogy sokat fizetek.
A másik szomszédomnak ugyanekkora háza és háztartása van, és a harmadát
fizeti. Tehát annyi helyiség, amit világitani kell, TV több van és az megy
egész nap. Hűtő, fűtő a fürdőszobát hajszárítóval fütik, mi hősugárzóval,
persze csak szükségszerűen. Azonos a ruter, azonos TV-telefon-net csomagunk
van. Ő fizet 8000 körül én 25-öt. Véleményem szerint nincs háromszoros
különbség az áramfelhasználásban. Ők hárman élnek a házban, mi ketten. Nekik
a melegviz gázon jön, nekem villanyon, de az külön számla, éjszakai.
De még sose próbáltam megmérni. Kellene.

Szóval, hogyan is kell ezt csinálni? Lányból vagyok, ha nem is szőke. :((

A mester nem nevel tanitványokat, hanem megint csak mestereket.

(#181) sgery válasza sussy (#180) üzenetére


sgery
őstag

Nagyon egyszerű. Húzz ki mindent a konnektorokból, majd menj ki a villanyórához és nézd meg forog-e. Ha igen, akkor bizony lopják. Ha nem forog, akkor esetleg próbáld ki ezt akkor, amikor biztos otthon van a szomszéd és javában használja az áramot.
Ha így se forog, szerezz be egy fogyasztásmérőt és nézd meg hol úszik el az a rengeteg pénz.

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#182) lapa válasza sussy (#180) üzenetére


lapa
veterán

lakásban kihúzol-kikapcsolsz mindent (hűtő, tévé is). nem elég távirányítóval, érdemes kihúzni. elvileg el kell jutnod egy olyan pontra, ahol a villanyóra tárcsája egy helyben áll.

ha picit kúszik, az inkább valami standby vagy telefontöltő vagy ilyesmi, nem a szomszéd.

célszerű este megnézni, akkor biztos van fogyasztás a szomszédnál.

utána ne felejtsd el visszadugni a hűtőt.

[ Szerkesztve ]

(#183) alvaro


alvaro
senior tag

Arra lennék marha kíváncsi, hogy a riasztó, amit a házzal kaptunk, az mennyit eszik 7/24-ben... de arról azt se tudom, hol van rákötve a delejre :DDD nem baj, idén úgyis szétszedik alaposan a házat...

(#184) lapa válasza alvaro (#183) üzenetére


lapa
veterán

ha egy átlagos felépítés (mozgásérzékelők, nyitásérzékelők, sziréna meg egy doboz), akkor szerintem 10w alatt. a szenzorok és a mozgásérzékelők szinte semmit nem esznek, a dobozban sincs hűde sok eletronika ésvagy hűtőbordák. alap analóg cicitévé kamerák 2,5w, éjszakai ir vilácsnál 3,5w.

(#185) MrCsiT válasza zseko (#178) üzenetére


MrCsiT
addikt

Az adataimnál is szereplő gép ( Asrock P67 Pro3(B3) , i5-2500K Szendi Bitch - Alpenföhn Nordwand Rev.B , G.Skill Sniper 2x4GB 1600Mhz 1.25V , Gigabyte 6950 1 GB Windforce 3 , Corsair Force 3 120GB + Hitachi Z7K320 7mm 7200rpm 1 tányéros noti hdd , Pio DVR 212BK Dvd-Rw , X-FI ExtremeGamer Fatal1ty Pro PCI , Seasonic SII 620W, Dell UltraSharp U2412M + 2 db router )
netezéskor 93-105W -t vesz fel de inkább 100W alatt marad..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#186) KAMELOT válasza sgery (#179) üzenetére


KAMELOT
titán

ÁÁÁÁ Akkor ott a bűnös HD4830 zabálja neked alapon a +30W-ot :) :)
Annó azért cseréltem le a HD4830-at HD5670-re. Ja még ott a tápomat is kicseréltem azzal is nyertem -10W-ot óránként. :)

Én gépem 80W IDLE + 20W monitor. Gépem a cuccaim között.

(#178) zseko: Monitorral vagy monitor nélkül??

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#187) rainmen válasza lapa (#150) üzenetére


rainmen
aktív tag

Akkor valami javaslat hálószobába? (WIFI is sugárzik. én meg a boldogságtól :DDD )

Nem tudom, hogy ami van az dimmelt-e, a TV bezavarta, vibrált, azért is lett kiszedve. Most csak azért ment vissza, mert egész éjszaka be van kapcsolva.

(#188) zseko válasza KAMELOT (#186) üzenetére


zseko
veterán

Monitorral, természetesen, írtam is. Anélkül 98-105 között. Még keresem az okát, mert ettől azért kevesebbet kellene fogyasztania.
Játék közben pedig 270-280W közötti értéket mutat.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#189) KAMELOT válasza zseko (#188) üzenetére


KAMELOT
titán

Játék közben 270-280W ??? :) :) :)
Uff nekem game közben vegyük CRYSIS-t 130-140W :) És akkor Medium / HIGH beállításokkal játszok.
Hát igen régi phenomok megeszik az áramot sajnos!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#190) lapa válasza rainmen (#187) üzenetére


lapa
veterán

ööö hát az az igazság valahonnan én azt hittem, hogy most is dimmelve hajtod, de valszeg félreértettem valamit. csak azért említettem, mert ezek a dimmelések néha zúgnak-búgnak, akár nem hallható frekin is.

aztán ha pont valami olyanon búg akkor csak azt veszed észre, hogy mindennap elalszol a melóhelyen, mert nem pihen az agyad a zúgástól. persze ez így nem túl tudományos, de ha nem szükséges akkor inkább ne.

ha ez most 5w kompakt fénycső és le kell takarnod, akkor néznék mondjuk 3w körüli ledet ha ez elpusztul.

a kompakt meg a led között hatékonyságban (most még) nincs nagy difi. nagyon elnagyolva 1:1 (azaz 70-80 lm / w), de a lumen a mérvadó, hisz mindkét techből van ezer féle. aztán 2 év távlatában elvileg piacon a 150-200 lm / w ledek, és nagyjából ott lesz a vége, annál feljebb nem nagyon fognak menni hatásfokban. esetleg hidegfehérrel 230-ig, az a technikai határ.

önmagában ledre váltással nem leszel beljebb. viszont új kompakt helyett már meg fogja érni egy kisebb ledet venni.

(#191) Calibra72


Calibra72
aktív tag

Sajna az én gépem is 600 W körül kajál :(

(#192) lapa válasza Calibra72 (#191) üzenetére


lapa
veterán

a villanyrezsó?

(#193) Calibra72 válasza lapa (#192) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Nem a rezsó, hanem a pc :)

(#194) KAMELOT válasza Calibra72 (#191) üzenetére


KAMELOT
titán

Alapon mennyit mutat a mérő neked??
PRIME95 + FURMARK így mérted le a gépedet??

(#192) lapa: villanyrezsó??? simán az 1000-1200W-ot hamikálja!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#195) Calibra72 válasza KAMELOT (#194) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Nem mértem, csak számoltam..........
Például a két magos VGA fogyasztása 350 W fölé is mehet ,tuningolt 4 magos processzor, stb. Persze a monitort is bele számoltam, mert ugye anélkül nem sokat ér az egész :) És általában mindkét monitor megy...............

Persze nem fogyaszt állandóan 600 w körül, csak komolyabb játékok esetén...........

[ Szerkesztve ]

(#196) lapa válasza Calibra72 (#195) üzenetére


lapa
veterán

elvileg az a gép max 450w körül meg kéne álljon húzva is. 420 körül számoltam nem húzott procival. én csak erre értettem. onnan már nehéz lenne még 150w-ot fűteni vele. monitorokkal együtt is alatta lesz szerintem.

(#197) KAMELOT válasza Calibra72 (#195) üzenetére


KAMELOT
titán

Számolással nem mész semmire. Mérd le az lesz a legjobb!
Monitor nélkül ,monitorral ,2 monitorral ,IDLE és LOAD állapotban!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#198) Szpisti válasza lapa (#158) üzenetére


Szpisti
addikt

Természetesen van "felmelegedési" idő, de én is csak a nappaliba meg a konyhába tettem ilyeneket, mert csak ott égetjük a lámpát folyamatosan néhány órát, de ott is csak a téli időszakban sötétedéstől estig. A többi helyiségben csak rövid ideig kapcsolunk villanyt, ezért ott zavaró lenne az az egy-két perc "felmelegedés"... Az élettartamról annyit, hogy az általam vásárolt típusra 8évet írnak, és 3év cseregaranciát adnak.

[ Szerkesztve ]

(#199) rainmen válasza lapa (#190) üzenetére


rainmen
aktív tag

Akkor ugyanarra gondoltunk dimmelés alatt. :)
Nem, ez nincsen dimmelve, digitális üzemmódban működik. 5W a teljesítménye és 200 lumenes. Remélem, hogy még nem adja meg magát egy darabig, most vettem. Van otthon valami 1-2W közötti ledesem, de GU10 foglalattal. Viszont láttam párszáz forintért E14-GU10 átalakítót. Legfeljebb azt belerakom.

(#200) Vladi válasza philoxenia (#149) üzenetére


Vladi
nagyúr

nekem is ez a bajom a leddel, egyszerűen kifolyik tőle a szemem. Még a monitroét is kikapcsolom. Ugyan ez volt a régi izzókkal. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.