Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Kérdés: Egy igencsak régi Lehel hűtőnél kb. mennyivel zabál kevesebb áramot egy vadonat új, jóféle A+++ kategóriás masina úgy nagyvonalakban?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#52) ngabor2 válasza =WiNTeR= (#51) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mihez képest? általában rá van írva, hogy 1 év alatt hány kWh-t fogyaszt. mostanában már 350kWh alatt fogyasztanak, amit 55Ft/kWh áron számolva évi 19250, kerekítve 20eFt-ba kerülnek. tehát ha egy régebbi hűtő napi 2kWh-t, vagy többet fogyaszt, az évi csaknem 20k-s megtakarítást jelent.

(#53) Talma


Talma
tag

Nekünk amikor egy 50 ezres végszámla után hirtelen felindulásból lecseréltük a LEHEL hűtőt, és kicseréltük az égőket a csillárokban energiatakarékosra kb harmadolódott a fogyasztás. Azt azért kell tudni, hogy ebben a saját trehányságunk is benne volt, mert volt hogy 1 évig nem volt leolvasztva a hűtő, és egy tisztességesebb gleccsernyi jég volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#54) sgery


sgery
őstag

Akkor most válaszolok midnenkinek:

-Ezzel a fogyasztás mérővel dolgoztam.

- A tv nem ledes hanem sima fénycsöves LCD. A leírásban ennél is max 190W van ahogy nézem, esetleg a bekapcsoláskor keletkezhet max hangerőn ekkora fogyasztás szerinte.
A ledes tv kb fele ennyit fogyaszt a leírások alapján, de erről nincs tapasztalatom. Ha ez lefedi a valóságot, akkor évi 5,000Ft-ot lehetne megtakarítani napi 6 órányi tv-zéssel, de a ledes tv sokkal nagyobb felárat jelent, így ez hosszú befektetés lenne.

- A tápok típusát holnap leírom.

- A W/h cikk végén korrigálva, más is jelezte a hibás mértékegységet. Sajna rég volt fizika óra:)

- Porszívót és mosógépet is pótlom holnap, bár a mosógépből csak egy nagyon régi típus van itthon. Bár szüleimnek egy egész új hipertudású van, majd azt is lemérem, hogy 1 mosás mennyi áram különbséget jelent. (amúgy index.hu-n van egy videó, ahol ezeket mérik)

- Panasonic a mikró, csak elírás.. :)

- Pc-nél csak a konnektorból felvett áramot mértem, hatásfok számítás nem volt.

A hűtőre rádobtam a mérőt, 2 nap alatt 1 kWh volt a fogyasztás. Ez évi 9125Ft-nak felel meg, tehát szinte semmit nem fogyaszt :). Egyébként 180cm magas, alul fagyasztós levegő keringetős hűtőről beszélünk, ami tavaly ősszel kemény 75e ft-ba került, én se hittem el, hogy ezt tényleg ilyen olcsó.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#55) harry válasza sgery (#54) üzenetére


harry
veterán

Azt azért nem árt tudni, hogy a "műszer"-től messze áll, a "rendkívül pontos mérést biztosít" meg csak viccnek jó. Ja, kiírja nem tudom milyen tizedes pontossággal, tényleg jó, csak itt a mérés részén van a hangsúly, nem a kijelzésen. Nekem is van ilyen (konkrétan ez), de tudom is, hogy mire képes. Pl. PC-t érdemben mérni azért... olvass utána a megfelelő topicban (van itt ilyen fogyasztásmérős topic).
Arra jó, hogy adjon nagyjából egy viszonyítási alapot, meg ha valamit cserélsz, lesz egy összehasonlítási alapod.

És ahogy írtam is, a led-es megvilágítás azért messze nem felezi a költségeket. Avagy nem feltétlenül, több dologtól függ ez.

Mosógép fogyasztását megtalálod a leírás alapján (persze azt is, hogy azt milyen programra vonatkoztatva írják), egy mosás átlag ilyen 1kW/h körül van, avagy kb. 50Ft.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#56) galocza


galocza
aktív tag

aki kicsit odafigyel s lecsökkenti energia-felhasználását
-jót tesz magával, nem keveset spórolhat
-jót tesz az országgal (s így vmilyen mértékben magával is) - energiaimportőrök vagyunk: magasabb energiafelhasználás rosszabb külker mérleget jelent
-jót tesz a környezettel.

a háromból valamelyik csak megfog mindenkit...

pár évvel ezelőttig egész nap ment a pc-m. egyrészt rossz beidegződés (annak idején egész éjszaka töltöttünk, occsó matávos éjjeli tarifa), másrészt igazi gíknek megy a gépe mert seedel, mert számoltat setinek vagy akárkinek. mindezt úgy, hogy amúgy nem voltam soha pazarló, kapcsolgatom a lámpákat, próbálok okosan fűteni stb.
amióta (nem, mégcsak nem is kikapcsolom, csak) altatom, a korábbi 12000+ helyett 8000 alatti a villanyszámlám úgy, hogy hétköznap 10 órát, hétvégén 14-et most is megy.
igaz, nem vagyok jó fej, nem számoltatok s seedelek (annyit), de 54000 plusz pénzzel évente tudok mit kezdeni.

ki nem?

[ Szerkesztve ]

(#57) hackeeeee válasza sgery (#54) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Okés, köszi! :)

Véleményem szubjektív...

(#58) waithEard


waithEard
őstag

Nagy ötlet volt! Köszi a cikket, és a munkádat! :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#59) Kiki18


Kiki18
őstag

Melyik PC-ben milyen táp volt?Nem csak az alaplap lényeg,sokkal nyomasztóbb atáp típusa és energiatakarékossága.Erre azért kiváncsi lennék még...

(#60) harry válasza galocza (#56) üzenetére


harry
veterán

Ráadásul manapság egy brazos platform minimális terheléssel 10W alatt eszik, az meg töltögethet :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#61) aram01


aram01
nagyúr

tetszik az írás,pont ma beszélgettünk erről

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#62) Indy69 válasza Pompi (#22) üzenetére


Indy69
aktív tag

(Túl vannak dimenzinálva ezek az500 watt feletti táp témák - max több VGA-s rendszernél lehet rájuk szükség szerintem.)
Vitatkoznék ebben veled ,mert konfig függő.
Konkrétan nálam jött ki hogy az 500 CM tápnál fagyott játék alatt a VGA ,hozzáteszem AMD Phenom II X4 945 és MSI 5870 van aminek a gyártó is min 650 tápot javasol.
Cseréltem Chieftec 750 és láss csodát nincs fagyás.
Sok minden befolyásolja hogy menyit eszik egy gép a BF3 alatt madnem 100% megy mind a4 mag + tuning stb .
Ezért is raktam össze egy Brazost amit nem bántam meg jelenleg 33Watt :D

(#63) Marvinyo válasza ddekany (#45) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Félreértés ne essék, nem kötekedni vagy vitatkozni akartam bármelyik mód helytelenségén. :-). Én szerintem azért volt szerencsésebb a Wh, mert sajnos túl sok (több mint 0) személyt ismerek, aki nem tudja, hogy a 60W-os izzó az - fogyasztási szempontból - 60 Wh-s izzó (nem tudom mennyire szegné nyakamat ezért egy villamosmérnök/elektrotechnikus/villanyszerelő :) ), és eleve komplikáltnak találják, hogy miért nem kW után fizetnek, miért kWh után (tény, hogy a legtöbben fiatalok, de ez nem mentség...).

(#64) galocza válasza harry (#60) üzenetére


galocza
aktív tag

...eltaláltad a gondolatomat, komolyan merengek azon, hogy kellene venni (vagy építeni) egy minimalista dobozt (nettop, vagy ilyesmi) brazos alapon, egy vinyó, egy hálókábel, távoli felügyelet és semmi más...
(asztaliban van ontario egyáltalán? mert csak az eszik 10w alatt, zacate 18, llano meg sok 8)

(#65) harry válasza galocza (#64) üzenetére


harry
veterán

Annyira nem vagyok képben, vagy valamelyik cikkben olvastam, de van topicja, ott utánajárhatsz.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#66) KMT


KMT
addikt

Na igen, a UPC boxon én is meglepődtem anno. Azt érdemes áramtalanítani, bár annyira nem szereti. Az lcd tv-k beállításaira is érdemes odafigyelni.

(#19) ratkaics

"A hajszárítókra általában nem a villamos teljesítmény van ráírva, hanem a hőtechnikai teljesítmény. Ez az esetek nagy részében magasabb, mint a hálózatból felvett villamos teljesítmény"

Igazán megalapozott lehet nagyobbat ráírni, mint amennyit fel tud venni. :))

(#67) haddent


haddent
addikt

húha :D de szép is lenne ha egy corei7 is 120W ot kajálgatna :D:D:D sajnos közelebb van az 520 hoz :[ Viccen kívül értetlenkedett a család a gépváltás utáni áramszámlán :C :C

(#68) atos30


atos30
aktív tag

Én is írok ide néhányat:
- 51" Plazma(2011) 75-90W 5-ös cellafénnyel (teljesen jó síma TV adásokhoz)
150-212W 15-ös cellafénnyel (mozit nézve)
kontraszt, fényerő, stb.. állítása 13-18W , ez nem számottevő
készenléti fogyasztás 6W (ébresztés beállítva)
-22" és 26" LCD TV (2006) 80W
készenléti fogyasztás 11W ( és mindkét TV-nél ennyit mértem)
-Router (ASUS WL500GP) 8-10W
-mosógép (LG 8éves)
40 fokon: 0.5KW - kb 25 Ft.-/mosás
60 fokon : 1.15KW- kb 55 Ft.-/mosás
90 fokon: nem mertem lemérni
-Hűtő A++ 0.5KW/nap
teli pakolva és sűrűn nyitogatva: 0.75KW/nap
- Nyomtató Samsung lézer 0.2KW/nap csak készenlétben

áramdíj kb 50Ft/KW.- jelenleg.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#69) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ez egy tipikusan feszültséget indukáló írás. Többek között olyan változók miatt mint pl mérő, alkatrész, pontos típus, de lehetne még sorolni. Ahogy a cikkírónak van egy nézőpontja, úgy nekem is, amik nem feltétlen egyeznek meg. Én nagyon jól tudom nálam mi mennyit eszik, hozza ezt a számlában is, innentől számomra a cikk érdekesség arról, hogy más miként vélekedik. :R

(#70) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Egy kis saját mérés a T-home Setboxhoz.
A HDD-s bekapcsolva 24 W, kikapcsolva 18 W
Sima Box bekapcsolva 21 W, kikapcsolva 16 W
Nálam megy 3 db. Azaz készenlétben felvesz 18+16+16= 50W-ot.
Egy év 8760 óra, ebből lejön a tényleges üzemidő napi 4 óra 1460 készenléti fogyasztás
(8760-1460)*0,05=365 kWh kb. 18250 Ft/év. És még csak nem is kínai, Cseh a drágaságom. Szeretlek T-home. :W
Midig kacsolgatom.

Egyebek.

Samsung TV (CRT 72 cm) 24W/h készenlétben. !!!!
Mikró Sencor 7 W/h, készenlétben
Tűzhely (gáz, elektromos sütővel órával) 14 W/h,
Számítógép noném táppal 24 W/h. Másik FPS 400-as táppal 16 W.
DVD felvevő 5W/h
VHS magnó 5 W/h
LG tv (Crt 72 cm) 5W/h
Zuhany kabin 8 W/h (van bent rádió, de minek?)
Mikró (whirlpool) 12 W/h
Samsung Led TV 94 cm 62-74W 12-es (60%) fényerőn.
Kikapcsolva nem mérte a mérőm.
(egy része a cuccosnak anyósomé)
Wifi 7 W ( ezt nem kapcsolgatom)
Mióta mindent kapcsolgatunk 2200-2500 Ft-tal kevesebb a havi áramszámla.

A mérő egy 7500 Ft-os típus, kölcsönben volt nálam, 20W-os ohmos műterheléssel ellenőriztem 19,9 W-ot mutatott. 9W-os kompakt fénycsővel 9,2 W-ot mutatott, ez utóbbi nem korrekt, de bent van a sorban.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#71) lapa válasza Sztlaci (#70) üzenetére


lapa
veterán

szerintem meg élből rossz a fogyasztásmérőd. ne higyj el mindent, amit a folyadékkristályok mutatnak. ezek a 7w-ok mindenhol gyanúsan soknak tűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#72) lapa válasza harry (#60) üzenetére


lapa
veterán

van linked <10w brazosról? mert én még sehol nem láttam olyat.

(#73) Pompi válasza Indy69 (#62) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"van aminek a gyártó is min 650 tápot javasol"

Az egy dolog. Az ATI 6950-es minimum 500 wattos tápot ír elő az AMD, és látod egy 400 wattos tápról hajtom. De persze nem azt mondom, hogy nem kellhet erősebb táp, főleg néhány NV kártya bír, vagy bírt régebben elég húzós fogyasztással, de szerintem sokszor túl van ez lőve.

Szerk (már nem Indy69-nek): 10 wattos brazos nekem is kicsit kevésnek tűnik. Raktam össze mostanában, SSD-vel, 1 memória modullal, külső tápos mini itx ház megoldással és ilyen egyszerű eszközökkel mérve 22-25 watt körül volt a legalacsonyabb érték.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#74) Sztlaci válasza lapa (#71) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Nem muszáj hinni neki, persze nem hitelesítő mérés, de aki hozzáfog minden gyanús berendezést kikapcsolgatni, érezni fogja a számlában.
A T-homos cucc miatt kértem kölcsön, mert gyanúsan meleg volt a Box, készenlétben is. A kezem meg ezek szerint nem hazudott.
Aki nem hiszi számolja meg menyit forog a forgó morgó.
Mindegyiken rajta van hány fordulat 1 kWh.
Azt nem meglepődni, hogy amikor nincs semmi bekapcsolva mégis mennyi a lakás alap fogyasztása.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#75) KMT


KMT
addikt

Valaki csatlakozna egy "Letöröm a perjeled, ha még egyszer W/h-t" írsz csoporthoz? :U

(#76) opeter87 válasza KMT (#75) üzenetére


opeter87
senior tag

én csatlakozom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#77) harry válasza lapa (#72) üzenetére


harry
veterán

[link]: Kikapcsolva kevesebb mint fél wattot evett, nyugalmi állapotban beérte 5 wattal, videózás közben úgy 8-9 wattot kért, teljes terheléssel pedig 18-20 wattra ment fel az étvágya.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#78) harry válasza haddent (#67) üzenetére


harry
veterán

Ez meg csak terhelés kérdése, pl itt minden core i7 terheletlenül 100W alatt maradt... Sőt HD filmlejátszással voltak pont 120W körül többnyire. Szóval óvatosan az ilyen kijelentésekkel.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#79) galocza válasza harry (#77) üzenetére


galocza
aktív tag

ezt a szégyent. pedig olvastam is, most meg játszom(?) az idiótát 8).

(#80) haddent válasza Pompi (#73) üzenetére


haddent
addikt

Én meg azt mondom, hogy nem kellhet annyi :) Nekem a GTX 460 !referencia! modellre az nVidia 450W -ot javasol. Azóta a Gigabyte megberhálta, és gyári OC, nagyobb hűtés bla bla bla... Ezekután én még rádobtam mégegyszer annyit minimum, tehát referenciához képest min. 25% OC/OV -val fut. Tökéletesen! Ja és a tápom egy Corsair CX430V2 :) És van mellette 2hdd, 1odd, meg 7-8ventilátor (persze ezek elhanyagolhatóak, de mégis), meg egy 130W -os i7 is. És nem szerencsém van, nem melegszik semmi, nem fagy, tökéletsen fut! Pedig a cpu és a gpu is meg van rántva, nem is kicsit, és jóval az ajánlott érték alatt vagyok PSU ügyileg :R

(#81) lapa válasza harry (#77) üzenetére


lapa
veterán

ez egy vadiúj optimalizált cucc, nem az átlag házilag ácsolt brazos. azokra korábban mindig 15-18w-ok voltak írva paneltáppal is.

(#82) rainmen


rainmen
aktív tag

Még egy apróság: Pirelli a T-Home router és kézzel is lehet kapcsolni a WIFI-t. Na az nálam alapból ki is van, mert bekapcsolva forró a cucc, mint állat. :)

(#83) Indy69 válasza Pompi (#73) üzenetére


Indy69
aktív tag

Az AMD többet fogyaszt mint Intel , kivéve Brazos. :D a 10 watt amit nem nekem írtál szerintem is sántít de nálam 250w FSP tégla táp van.
Sok függ a táptól de ezt neked nem kell részletezni.
Lényegében igazad van de csak minőségi 400-500tápok tudják a mai konfigokat normálisan kihajtani.
:R

(#84) harry válasza lapa (#81) üzenetére


harry
veterán

Az egy dolog, de attól ez még egy brazos, 10W alatt :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#85) Apika


Apika
Közösségépítő

Köszi a cikket! Hasznos volt! :K

(#86) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

Én a tűzhelyet hiányolom (amennyiben elektromos) továbbá a mosógépet. Ezek az eszközök tudnak még szép fogyasztást produkálni. Nekünk a villanytűzhely maximális fogyasztása 8ezer watt felett van például ha minden be van rajta kapcsolva, és főzni azért kell majdnem minden nap. (persze mai felgyorsult világunkban ez már nem olyan gyakori, hogy mindenki otthon főz :) ) Esetleg porszívóval és vasalóval még lehetne bővíteni a cikket.
Amúgy jó írás, hiánypótló! :)

(#87) Apika válasza Frigetrus (#86) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ez a 8000W nem semmi fogyasztás... :Y

(#88) opeter87 válasza Frigetrus (#86) üzenetére


opeter87
senior tag

Halkan megjegyzem, hogy a villanytűzhely lehet már olcsóbb. Iszonyatos gáz árak vannak és nagyon rossz minőségű a gáz (azaz többet kell belőle használni).
8000W :Y az nagyon soknak tűnik

(#89) harry válasza Frigetrus (#86) üzenetére


harry
veterán

Szerintem a tűzhely annyira nem fontos... esetleg, hogy lásd mennyit vesz el a számla végösszegéből, de ezzel sok mindent nem tudsz csinálni, nyilván okosan lehet főzni, de lecserélni, vagy állítgatni nem igazán tudod/lehet.
Másrészt, nem a többi elektromos fogyasztóval egy kategória, én a gáz / indukciós / kerámialapos verziók költségének összevetését tartom érdekesnek.

Durva becslésnek meg azt mondanám, hogy egy főzőlap 1.5kW, ha épp melegít, de ugye ez is kapcsolgatva tartja az adott hőfokot, szóval itt sem egyértelmű a számolás. Ahhoz, hogy huzamosabb ideig 8kW teljesítményen üzemeljen, azért igen komoly terhelés kell (~3 lap folyamatos melegítése + sütő pl.).
Csak úgy mutatóba, egy sütő + főzőlap szett [link] teljes üzemen 1.875kW + 6.4kW. Ha csak egy lapon főzől valamit, az pl. 1.8kW. És ugye az is csak akkor, ha épp megy, ami meg ugye nem folyamatos.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#90) Frigetrus válasza opeter87 (#88) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Ismételten mondom, 8000 watt kb. ha minden be van kapcsolva. Aki nem hiszi: [link]

Főzőzóna 6 kW, sütő 2 kW. Ha jól tudom, akkor a nagy lapok 1800 wattosak, abból van kettő, a kicsik pedig 1200 wattosak, szintén két darab.
Nálunk általában max 2-3 lap megy.

harry:
Természetesen az is igaz, hogy folyamatosan kapcsolgat, így nehéz lenne mérni a tényleges fogyasztást. De az biztos, hogy nagymértékben beleszámít a lakás fogyasztásába, butaság lenne azt mondani, hogy annyira nem fontos.
Egy nagy adag húsleves a családnak órákig készül. És aki szereti a házi kosztot akkor az gyakran főz.
(én is sütök, főzök, szóval nem vagyok teljesen inkompetens a témában)
Az, hogy sok mindent nem lehet ellene tenni az igaz, csak érdekességnek jó lenne a cikkben, ennyi. :)

(#91) Puma K válasza Frigetrus (#90) üzenetére


Puma K
veterán

A villanytűzhely sokat fogyaszt és tovább tart a sütés-főzés rajta a gáztűzhely meg parás a gáz miatt de jóval gyorsabb (feltéve ha megfelelő kalória van a gázban)... ördögi kör ez... :o

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#92) opeter87 válasza Frigetrus (#90) üzenetére


opeter87
senior tag

Én egy szóval sem mondtam, hogy nem hiszem el.
De a 8000W akárhonnan nézzük szép teljesítmény/fogyasztás :DDD

(#93) xedos


xedos
addikt

Philips 47"-os nem LED-es Tv bekapcsoláskor 235W, majd világosságtól függöen 110-150W. Nekem 3 különféle korú iMac gépem van, a 2003-as 7W-ot, az 2006-os már csak 1W-ot fogyaszt sleppben. Alap használat kb 35-45W, csúcs játék alatt pedig még a Core I3-as 2010-es is csak 75W!

(#94) AtHoS válasza KMT (#75) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Leírhatnád mi a problémád a W/h jelöléssel :U

Mod:
Erre valakinek reagálása? [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#95) lapa válasza harry (#89) üzenetére


lapa
veterán

szerintem tök logikus, hogy a villany / kerámia energiában (nem pénzben) kevesebbet fogyaszt. az indukciós veszteségeiről nincs infóm, de gondolom arányaiban kicsi (azaz az indukciós is hatékony).

a gáznál hatalmas mennyiségű hő veszik el a lábos mellett, ami a többinél nincs jelen. ezzel szemben áll nyilván a hulladékhő mennyisége, nyilván villany --> kerámia --> indukciós a sorrend.

nem értem miért sok a 8kw, gondolom 3 fázis van és voilá. a sütő + főzőlap nekünk is 10kw-os.

durva az is, hogy a porszívó kábele pl simán átmelegedik a használat során. és az meg ráadásul többet fogyaszt üresjáratban, mint mikor szív (a vákuumban kisebb a légellenállás).

[ Szerkesztve ]

(#96) Szpisti válasza AtHoS (#94) üzenetére


Szpisti
addikt

Ebben valahogy nem hiszek...

(#97) weiss válasza AtHoS (#94) üzenetére


weiss
addikt

A teljesítmény pillanatnyi mennyiség. Akkor volna értelme W/s-ról beszélni, ha teljesítmény változásról volna szó, de ez nem az az eset.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#98) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Én albimban van egy régi hűtő (2csillagos lehel beépített fagyasztórésszel), aminek a fagyasztórésze (életvitelemből adódóan) eddig üres volt. Valahol olvastam, hogy ha rossz a zárja ennek a "doboznak", akkor ugye a +3-4 fokos levegő állandóan beszivárog, emiatt szegény hűtő nonstop működik (egykompis rendszer ugyebár)...

Namost, fogtam a vodkát, tequilát, pálinkát meg mindenféle 40%+-os alkoholt és benyomtam a jegesbe. és voiláá következő hónapban 3eFt-al kevesebb lett a számla

Pluszban még fogtam s kivittem a hűtőszekrényt a raktárból az előtérbe (huzatosabb hely)

Szóval aki albis és régi hűtővel van megáldva:
- vagy vesz egy energiatakarékosat
- vagy trükközik

nálam utóbbi bejött egyelőre :)

Netezni meg ULV-s Core2es (ebayes U7600-as proci) laptoppal kell, 15W-ból elvan (s még kussban is marad) :)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#99) AtHoS válasza weiss (#97) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A teljesítmény időegységre vonatkoztatott mennyiség.
Jelen esetben az időegységet, hogy könnyen "pénztárcasújtó" egységet kaphassunk 1 órának vehetjük. Az, hogy a mértékegység mellett megjelenik ez az időegység nem értem miért jelent problémát.
Lehet nem a legszerencsésebb "/" jellel elválasztani a mértékegységtől, de ettől még a megadott teljesítményfelvétel 1 óra alatt elvileg a táblázatokban feltüntetett értékkel megegyező fogyasztást fog generálni.

De most nézem tüzetesebben. Fogyasztás szöveg szerepel a táblázatban, így valóban hülyeség a W/h. :R

Szóval csatlakozom én is a / jel éltüntetők sorába

read-only mode on the forum

(#100) dabadab válasza AtHoS (#99) üzenetére


dabadab
titán

"Lehet nem a legszerencsésebb "/" jellel elválasztani a mértékegységtől"

Tekintve, hogy a / az osztas jele, viszont itt igazabol szorozni kell, az alkalmazasa valoban "nem szerencses" :)

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.