Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Quqesz válasza myckie2 (#189) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ebben igazad van, de valahol el kell kezdeni. Anno azt hitte mindenki, hogy a Nokia nem lesz leverhető a trónról. Aztán jött az iphone.
Ha már iphone....érdekes, hogy anno az elején Jobs hallani sem akart az App Store-ról, most meg nincs életképes rendszer nélküle. Nagy változás. Most vmi nagyon újat kell kitalálni, hogy üssön.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#202) Aprósólyom válasza seria (#167) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ez ilyen szinten már nem fizet-nem fizet kérdése. Amíg megfelelő a kereslet-kínálat, a piac nagyjából önszabályozó. Mikor hatalmi érdekek sérülnek, már nem csak a piaci szabályok lesznek érvényesek....

Jevons paradox

(#203) Ryoo válasza Vincent71 (#182) üzenetére


Ryoo
senior tag

Azért ez nagyon nem igaz, hogy nem kényszerítettek senkit, hogy elmenjen....gondolj csak a II. világháború zsidóüldözéseire. A legtöbb, aki elmenekült nem jó szándékából tette, ha itthon maradtak volna elhurcolják őket, és megölik. De később is, ha nem úgy fütyült, ahogy mondta nekik az aktuális hatalom, szintén tábor, vagy halál.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#204) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Tudom nem teljesen ide tartozik, de [ez] sem semmi. :Y

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#205) Marvinyo válasza Ryoo (#203) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Az amerikaiak nem kényszerítettek senkit, hogy oda menjenek. Legalábbis remélem csak félreértetted, és nem azt akarod mondani, hogy az akkori zsidóüldözésekért az usákok a felelősek...

[ Szerkesztve ]

(#206) Pjotr válasza eclipse19 (#23) üzenetére


Pjotr
senior tag

Piacra dobja az ezermilliárd-csilliard dollár kötvényt??? Maximum nem újítja meg, a kapott dollárt eladja és jól megzuhan az árfolyam. Ezzel Kína is jó sokat bukik, meg ráadásul az egyik legnagyobb vásárlóját dönti be. Nem hülyék azért ennyire. Ráadásul jobb meg mindig dollárban felhalmozni, mint jüanban vagy rubelben.

(#207) Ryoo válasza Marvinyo (#205) üzenetére


Ryoo
senior tag

Én nem mondtam, hogy az amerikaiak kényszerítettek bárkit....

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#208) petymeg


petymeg
addikt

Túlságosan előre akartak törni, ezt nem tűrheti az USA.
Ezért nem jó előre állni, mert akkor orrba vágnak. Ha hátul vagy, seggbe rúgnak. Legjobb középen.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#209) Pjotr válasza Ryoo (#207) üzenetére


Pjotr
senior tag

Hogy van ez? Szegények mindig kihúzzák a gyufát és beléjük köt valaki, aztán lehet futni vagy bántják őket :) pedig csak kitalálják az atombombát, néha bedöntik a világgazdaságot a harácsolás közepette, beleszólnak más országok politikájába és mindezt a demokrácia mögé bújva. Mi lehet megis a gond, ha ilyen okos és tehetséges nép, a kiválasztott? Hat az, hogy szetmentek a világban, bekerültek más népek közé és előbb-utóbb a karukra gyarapodtak, átvéve a hatalom alakítását a céljaik szerint (bankok, média). Állam az államban. Állam a világban. Amit ma látunk itthon, az a globális tőke elleni harc, a kizsákmányolás elleni úgy, hogy azért az o pénzükbol próbálunk gyarapodni. Csak nem tetszik nekik, ha nincs beleszólásuk. Nekik az a jó, ha privatizalhatnak, leminosithetnek, olcsón vesznek és abból profitálnak. Hiteleznek. Pénzük van hozza. Ezen kellene gondolkodni. Hogy mit szeretnénk. A gyerekeink fele fizetését nekik adni hiteltörlesztésre, esetleg külföldi tulajdonú bankok profitjára? Üzleti gyarmatosítás folyik globalizáció néven. Megsúgom, nem mi járunk jól a végén, ha feltétel nélkül kiszolgáljuk. Hat ez van, de erről nem nagyon lehet beszélni, mert egyből megbélyegeznek.

(#210) Dévacsen válasza wayne1 (#102) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ráéreztél..Elkészült a mesterterv: Kína ellencsapást mér Amerikára.... [link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#211) GhanBuri Ghan válasza Dévacsen (#210) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Ez is csak azt fogja magával hozni, hogy fellendülnek a ritkaföldfémek kiváltását szolgáló kutatások, és sokkal nagyobb lesz az újrafeldolgozás aránya. Ami, megjegyzem, nem is baj.

(#212) Dévacsen válasza GhanBuri Ghan (#211) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Japánok találtak hatalmas területet ami függetlenítheti teljesen kínától a piacot,de,ez tavaly történt és még évek kellenek amíg kitudják nyerni stb..linkeltem is valahová,nem tudom melyik topicba,lehet ide,lehet nem :) annyi van már...

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#213) Juhaszatti válasza Dévacsen (#212) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Kaliforniában is van lelőhely, de egyrészt drága beindítani a kitermelést, másrészt iszonyú környezetszennyező. Jobban megérte eddig az USA-nak olcsóbban megvenni, és még a környezetszennyezés sem náluk csapódott le.
Persze előbb utóbb kénytelenek lesznek hozzányúlni.

(#214) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Így van ahogy írod.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#215) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Van egy szervezet, ami teljesen tönkreteheti a Huaweit .... [link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#216) Ryoo válasza Pjotr (#209) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ez mind szuper, és van benne igazság, de miért nekem írod mindezt? Teljesen másra reagáltam.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#217) myckie2 válasza Quqesz (#201) üzenetére


myckie2
őstag

Talán a Microsoft-nak sikerül még áttörést elérnie az okostelefon OS piacon Windows 10-es telefonokkal. De ott vagyunk megint, hogy az is amerikai. Sajnos EU-ban se szellemi tőke, se rendes tőke nem áll rendelkezésre egy operációs rendszer kifejlesztéséhez. Ha mégis rendelkezésre állna, akkor sem kockáztatna ilyennel egy nagy cég látván a korábban próbálkozók bukását.

(#218) Pjotr válasza Ryoo (#216) üzenetére


Pjotr
senior tag

Bocs, nem célzott volt, te voltál a gondolatmenetben az utolsó, biztos azért hozzad ment.

(#219) _cHAos_ válasza Dévacsen (#215) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

A roh@dék Bluetooth (nonprofit szervezet, alapítói: Nokia, IBM, Intel, Ericsson) is amerikai , roh@djanak meg, éljen Kína! :D

[ Szerkesztve ]

(#220) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

24.hu
index.hu
Reuters
A Huawei gyorsított bírósági pert indított a szankciók miatt Amerikában...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#221) _cHAos_ válasza st3v3np3t3r (#220) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Nevetséges, hogy egy kínai cég az USA alkotmányra hivatkozva támadja az amerikai jogalkotást.
Ebből is látszik, hogy nem kicsit van elgurulva a gyógyszer :DDD , ettől függetlenül még nyerhetik is a pert, mert USA-ban létezik valódi jogrendszer. :)
Ha én bíró lennék biztosan mérlegelném, hogy egy olyan felperes indít eljárást, aki nem ismer el a jogrendszert.

[ Szerkesztve ]

(#222) _cHAos_ válasza st3v3np3t3r (#220) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Próbálj meg Kínában indítani egy pert a Kínai Népöztársasággal szemben! Sok sikert , remélem látunk még! :DDD

(#223) st3v3np3t3r válasza _cHAos_ (#221) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

azzal nincs bajom,hogy az usának nem tetszik a huawei terjeszkedése... oké... sok más cégnek sem... de az usa túl lépett egy határt... nagyon vastag bőr van a pofájukon, hogy mindentől el akarnak tiltani egy céget mindentől...
tiltsa ki a katonai és kormányzati szektorból... ennyi... de ezzel a tilalommal,sok más huawei eszközt használóknak okozott szándékosan kárt... de ez már a második per, amit a huaewei indított az USA ellen...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#224) _cHAos_ válasza st3v3np3t3r (#223) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Arra gondolsz, hogy a saját fejlesztéseikeit!!! megvonták a Huawei-től?

[ Szerkesztve ]

(#225) st3v3np3t3r válasza _cHAos_ (#224) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem egészen... arra gondolok, hogy elég lett volna ha a kormányzatból,katonai és a kritikus infrastruktúrájából tiltja ki a huaweit... ezzel igazából nem okozott volna nagy gondot, de azzal, hogy utasította az amerikai cégeket,hogy nem kereskedhetnek a huawei-jel, nem adhatnak neki semmit,ami amerikai cégtől kapna, az már nonszensz... pl. android, wifi tanusítvány, különböző licencek,sd kártya használhatóság arm, most meg ez a bluetooth licenc, lényegében mindentől eltilltják ami amerikai földről kap... ehhez azért már k#rv@ nagy gerinctelen és gátlástalan pofa kell... hogy, az amerikai cégeket hájpolja a saját hatalmon lévő kormány... ez akárhogy is nézzük, kimeríti a hatalommal való visszaélés fogalmát...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#226) _cHAos_ válasza st3v3np3t3r (#225) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Miért nonszensz? Itt az idő kitalálni saját infrát mindenre, ha ők a legjobbak, akkor ez nem fog gondot okozni nemde? ;)

(zárójelben jegyzem meg, nem kell hogy lássuk, nekik a lopás az erősségük nem a kreativitás!)

[ Szerkesztve ]

(#227) Dévacsen válasza _cHAos_ (#226) üzenetére


Dévacsen
senior tag

1,397,380,000..(2019 májusi adat) ennyi emberből csak sikerül valakinek fejleszteni valamit..proci,egyebek..hogy szokták mondani? a nagy számok törvénye alapján is sikerülnie kellene. ;)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#228) _cHAos_ válasza Dévacsen (#227) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

A tehetség _nem biztos_, hogy a nagy számok törvénye alapján működik. Sztem messze mentünk a témától. :)

[ Szerkesztve ]

(#229) st3v3np3t3r válasza _cHAos_ (#226) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

mondjuk úgy,hogy ez kínai néphagyomány... mert kína a budapesti hősök terét is lemásolta.... tehát a másolás(lopás) a genetikájákuban van, de ettől függetlenül, az Apple is megszívhatta volna fordított helyzetben

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#230) judas13 válasza judas13 (#143) üzenetére


judas13
addikt

ez lemaradt

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#231) _cHAos_ válasza st3v3np3t3r (#229) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Sztem nincs a genetikájukban a másolás, a másolás csak a regnáló kínai dikatúra velejárója.

(#232) hajbel válasza _cHAos_ (#231) üzenetére


hajbel
addikt

Pedig nem általánosítva, de külföldi egyetemeken is az ázsiai diákok tanulás/munka 24/7 1000%-on a kreativitás, érzelem rovására.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#233) _cHAos_ válasza hajbel (#232) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Szted ezek kizárják egymást? :)

(#234) hajbel válasza _cHAos_ (#233) üzenetére


hajbel
addikt

Általában igen. A kreatív emberek pl. művészek, nem a robotmunkáról híresek. Aki robotol, általában nincs ideje gondolkodni, vagy kapacitása nincs.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#235) laci_csk


laci_csk
senior tag

Nagyon jo cikk, koszonjuk Bog

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#236) HarleyCustom válasza Smithy87 (#39) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Javaslom KANADA és Norvégia példáját. Ott nem igen van agymosás és diktatúra. :)
(hirtelen ez a két ország jutott eszembe,de biztosan van még)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#237) tibcsi0407 válasza HarleyCustom (#236) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Éltem Norvégiában egy darabig, ott azért nincs agymosás, mert agy sem nagyon van hozzá, legalábbis műszaki területen nem győztük a sz*rt lapátolni utánuk... ;]
Egyébként érdekes a gazdaságuk, mert viszonylag zárt, rengeteg a sajátmárkás termék. Ott egy Tesco, vagy Lidl nem rúgna labdába a Rema, vagy Kiwi mellett. A Spar az egyetlen, amelyik jelen van a helyi nagyok közül.

MÁS

Huawei was reinstated in the SD Association

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#238) Quqesz válasza tibcsi0407 (#237) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Meg van Coop. Dániában meg Aldi...

Más
[10 millával ] kevesebb eladott iphone...most mondjam vagy nem... ;]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#239) tibcsi0407 válasza Quqesz (#238) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az nem ugyanaz a Coop, ami itt van. :) Csak a neve az.
Ahol én vásároltam eddig Norvégiában:
Rimi, Rema, Kiwi, Spar, volt még a Coop, meg még valami, de annak nem emlékszem a nevére.
Larvikban összesen több, mint egy évet, Tønsberg-ben mindössze 3-4 hetet laktam.

https://utdetailing.hu/

(#240) judas13 válasza Quqesz (#238) üzenetére


judas13
addikt

Küzdi lefelé magát az alma rendesen. Na de majd most.....
A Huawei ezekkek a brutal mutatókkal viszont ahogy nézem,meg ahogy kommunikálták pár hete, a vezetői - ami ma már egy távoli múltak tűnik - jövőre tényleg simán min.beérték vagy meg is előzték volna a Samut.

De hol lesz egy év múlva, most az a Nagy Kérdés.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#241) Quqesz válasza tibcsi0407 (#239) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mi a norvég üdvhadsereggel dolgoztunk. Csak láttam a szatyrokon a neveket...de amiket felsoroltál tényleg azok vannak. Igen, az másik coop :K

judas13
Jobb esteben 4-5 hely, rossz esetben sehol. Én az elsőre tippelek/drukkolok.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#242) hypno skate válasza _cHAos_ (#221) üzenetére


hypno skate
senior tag

Miért lenne nevetséges? A Huawei-nek van az USA-ban bejegyzett leánya. Az lenne nevetséges, ha erre azt mondanák, hogy nem jogképes Amerikában

Képzeld el mondjuk, amint a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. nem perelhetne a magyar jog szerint Magyarországon.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#243) tibcsi0407 válasza Quqesz (#241) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Más világ, kicsit hiányzik is, meg nem is. Az tuti, hogy ott fele ilyen feszült sem voltam soha, bár az okát nem tudom, hogy miért.

https://utdetailing.hu/

(#244) judas13 válasza Quqesz (#241) üzenetére


judas13
addikt

+1
Kb ezt mondanám szintén és drukkolok én is.
(Két telefonnal mást nem is tehetnék nagyon:))

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#245) hajbel válasza judas13 (#240) üzenetére


hajbel
addikt

Szerintem lesz deal. Amerikának és Kínának is óriási veszteségei lennének ebből a háborúból. Tramplinak előbb járt a szája, mint az agya.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#246) Polllen válasza hajbel (#245) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy ilyen tiltást ő egyedül nem tud összehozni. Ehhez megvan a támogatottsága.
Amúgy szerintem is lesz megállapodás.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#247) hajbel válasza Polllen (#246) üzenetére


hajbel
addikt

Nyilván :K

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#248) _cHAos_ válasza hypno skate (#242) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Olyan, mintha a hóhér perelné az államot, hogy egy koncepciós perben halálra ítéltek egy ártatlant. Abszurdum.

(#249) hypno skate válasza _cHAos_ (#248) üzenetére


hypno skate
senior tag

Nem olyan.
Olyan mintha egy jogalanyt ért sérelem miatt a sértett bírósághoz fordulna jogorvoslatért.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#250) janeszgol válasza _cHAos_ (#221) üzenetére


janeszgol
félisten

"Ha én bíró lennék biztosan mérlegelném, hogy egy olyan felperes indít eljárást, aki nem ismer el a jogrendszert."

Gratulálok. Ezzel a lépéssel pont annyira vagy demokratikus, mint Kína, amit szidsz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.