Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) 7Heads Drago válasza kekedi (#450) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hogy mondjak valamit: A lányom szerint a facebook már nem menő. Twitter, Insta sokkal jobb szerinte. A legtöbb osztálytársa azt használja. (középiskola) Persze lehet azok meg eddig se voltak fent alapból egy Huaweien.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#452) Donki Hóte válasza hajbel (#445) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem látom a jövőt, ezért nem is írok ilyen mindent lebegtető ujságcikket.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#453) hajbel válasza Donki Hóte (#452) üzenetére


hajbel
addikt

Leírta a szerző, hogy mekkora érdekeltségei vannak egyik gazdaságnak a másikban, mik a lehetséges lépések. Azt senki sem tudja, hogy mi lesz a következő lépés, vagy lesz-e egyáltalán, mindenesetre mindkét félnek van veszítenivalója. Visszament az időben a probléma keletkezésének okaihoz. Nem értem, hogy mi a bajod a cikkel, szerintem informatív.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#454) <Adamsky> válasza kekedi (#446) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ne viccelj! Ez nagyszerű hír! :D Bárcsak a több bloatware-el is hasonló lenne a helyzet...

Egyébként egyszerre vicces és szánalmas, hogy megszokásból v. belesz@rásból mi mindent eltűrünk az egyre drágább készülékeinken: root jogosultság hiánya, előretelepített (sokszor leállíthatatlan és/vagy letilthatatlan szemetek). Kérdem én, mi lenne, ha egy laptop-ot próbálna valaki ilyen feltételekkel eladni?
Nagyon kéne egy - igazán jó - alternatíva ...

(#455) Quqesz válasza atike (#449) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csatlakozom. Kell a francnak előre... És igen, a tinik közt már nem menő(mert fent van mama, tata, anyu, apu, a tanár is és mind tangában ;])

hajbel
Jó cikk! :R

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#456) zoleeno1 válasza kekedi (#450) üzenetére


zoleeno1
addikt

A sok tini eddig sem huaweit vetetett apucival, mert az nem menő, alma meg samu van nagyrészben mindegyiknél :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#457) Quqesz


Quqesz
nagyúr

[alakul], én kíváncsi vagyok :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#458) joey04 válasza Quqesz (#457) üzenetére


joey04
titán

ha a hardveres tiltások maradnak, akkor mindegy a rendszer.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#459) Quqesz válasza joey04 (#458) üzenetére


Quqesz
nagyúr

[link] pedig lesz itt hátra arc. Biztos nem alaptalan a google félelme sem.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#460) joey04 válasza Quqesz (#459) üzenetére


joey04
titán

sajnos valószínű. mellesleg pont ezt mondtam az elején, hogy az android elvétele önmagában tán még rosszat is okozna, ezért kellenek a hardveres korlátozások. Másik topikban éppen erről beszéltünk.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#461) atike válasza kekedi (#450) üzenetére


atike
nagyúr

Egyre több fiatal fordul el a facetől (szerencsére) - számtalan hírben megjelent már...

(#462) Donki Hóte válasza atike (#461) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Sőt, az orosz, az indiai, vagy a kínai fiatalok rá se kaptak, mert sok országban saját program van.

(Nekünk is volt iwiw-ünk, de kicsinálta a face :( )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#463) zoleeno1 válasza joey04 (#460) üzenetére


zoleeno1
addikt

Azt tudjuk, hogy ha rajtad mulna, akkor az alman kivul senki sem gyártana mobilt (sem)...
En huawei felhasznalokent nagyon varom a fejlemenyeket, a következő telom valszeg a mate 30 lett volna, vagy lesz is, ha kedvezoen zarul ez a bohockodas... Android vonalon sok csúcs Samu, LG, stb fordult meg a kezeim között, mind közül magasan a legjobb telo a mate 10 pro, nem veletlenul tartottam meg majd 2 evig... Mind rendszersebessegben, mind akkuidoben elbujhatnak a nagyok mellette. Szomoru lennek, ha nem lenne utod huvely vonalon:)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#464) 7Heads Drago válasza zoleeno1 (#463) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez mind azért van mert ferdül a szemed és a lelked mélyén komcsi vagy. Én kaptam ilyen hsz-t egy másik topikban, mert azt mertem mondani hogy nincs egyedül Kína a sötét dolgaival.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#465) Quqesz válasza zoleeno1 (#463) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csatlakozom a P30-al. Percig nem bántam meg. Most pl a videó képességeken is javítottak és a legújabb szoft még fent sincs.

Joey4
Nem kell korlátozás, mert akkor hardveres oldalon is fellép ilyen eset. Amíg marad a régi rendszer kontrollálható, amint minden egyedi lesz, akkor már elszáll ez a lehetőség. Ha kína csinál új hv-t, akkor kína, india, Oroszország bevásárol. Akkor viszont elszabadul a kontrollálhatatlan pokol(ne hidd, hogy nem tudnák behekkelni magukat a másik 2 rendszerbe). Azt kell felfogni, hogy ma is megtehetnék, csak amíg meg van a lehetőség a nemzetközi piacon fennmaradni normális keretek közt, addig nem akarnak beleszarni. Ha elszáll ez a lehetőség, akkor lesz itt nemulass......csak gondoljunk bele mit műveltek a ruszkik az amerikai választással.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#466) Lauda válasza Quqesz (#457) üzenetére


Lauda
félisten

Nehogy vége az legyen, hogy készítenek egy jobb rendszert, mint az android és ugyan úgy futnak tovább a huawei telók. Ráadásnak pedig elkezdené átvenni az alaprendszert a többi gyártó is. :DDD

(#467) Quqesz válasza Lauda (#466) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Egyesek szerint elképzelhetetlen forgatókönyv, de az élet párszor már rácáfolt az ilyenekre.....nehéz megmondani mi lenne. Ahhoz nagyot kellene durrantani.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#468) Lauda válasza Quqesz (#467) üzenetére


Lauda
félisten

Remélem lesz ilyen forgatókönyv. :D

Trump-ék baromságai már máshol is visszaütöttek. Gondoljunk csak a harley davidsonra. Összerúgta a port Trump és a Harley-Davidson

[ Szerkesztve ]

(#469) <Adamsky> válasza Quqesz (#467) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem is elképzelhetetlen. Esetleg nagyon-nagyon-nagyon hosszú távon...
Hiába van ott az AOSP, ha nincs mögötte Google szolgáltatás, akkor egy csomó program el sem indul, vagy nem működik rendesen (pl. Endomondo-ban a térkép helyén nem látsz semmit).
Aztán ott vannak a pénzért megvásárolt programok (nekem is van egy pár). Azokat senki sem szívesen hagyná hátra. Szóval ez marha jól hangzik, hogy csinálnak egy jobb rendszert - és még lehet képesek is lennének rá - de az már egy merőben más kérdés, hogy mennyire lenne ez életképes.

(#470) kekedi válasza <Adamsky> (#469) üzenetére


kekedi
senior tag

+1

(#471) Quqesz válasza <Adamsky> (#469) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az a baj, hogy alapból még mindég mindenki a gogli mapsban gondolkozik. Pedig van több alternatíva is.(here, osm)ezeket lehet integrálni, max lehet nem lesz street map.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#472) Lami66 válasza <Adamsky> (#469) üzenetére


Lami66
őstag

Trumpnak ez az embargója annyira elképzelhetetlen volt, hogy még fantasztikus filmekbe se rakták bele. Az usa odavágott egy hógolyót, de arra nem számított, hogy visszafelé lavinát indít el.
A cél: Huawei rendszabályozása.
Az eredmény: a világ nem usaszimpatizáns része észbekapott, és veszélyforrásként tekint azokra a kommunikációs és IT rendszerekre amelyek usa kézben vannak: szoftveres oldalról ios, windóz, droid+gugli öko, és hardveres oldalról x86, arm. Mostantól nem az a kérdés, hogy Kína csinál-e nem usafüggő rendszert nem usafüggő hardverrel, hanem az a kérdés, hogy milyen gyorsan. Szerinten nem fognak lazsálni a megvalósításban. A világ tőlünk keletre levő része át fogja venni a kínaiaktól, és a jelenleg világuralkodó rendszerek (ios, droid) elvesztenek több mint kétmilliárd felhasználót = jogdíjak, szoftvereladások és reklámbevételek negyedére esnek. Azt mondják, hogy nem fog elterjedni, mert nem fejlesztenek rá? Vajon mire fognak fejleszteni? A maradék 800 millió droidosra? (Amerika, Eu, Ausztrália, távolkelet nem kínabarát része) Vagy a több mint kétmilliárdos új kínai rendszerre?

(#473) janeszgol válasza joey04 (#460) üzenetére


janeszgol
félisten

Es minek kellenek a hardveres korlatozasok?
Ha mar errol beszelgettetek valaki irt is valami ertelmeset ra a szokasos bugyuta frocsogesen kivul?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#474) joey04 válasza zoleeno1 (#463) üzenetére


joey04
titán

De, gyárthat, engem nem zavar. A Huawei mobilok meg valóban jók, nem azért kéne eltűnniük mert rossz készülékeket gyártanak. Mate 20 pro nekem is kiszemelt volt, de különböző okok miatt végül elvetettem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#475) zoleeno1 válasza joey04 (#474) üzenetére


zoleeno1
addikt

Akkor bocs... :R

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#476) embe


embe
nagyúr

Nem tudom volt-e már, visszapörgetve nem találtam.
A Google győzködi Trumpot, hogy veszélyes levágni a Huaweit az Androidról
Biztos osztottak szoroztak....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#477) 7Heads Drago válasza Quqesz (#471) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Évek óta nem használom a google mapsot, sygic-em van. Pc-n szoktam esetleg.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#478) Donki Hóte válasza 7Heads Drago (#477) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A real-time forgalomfigyelő funkcióval ellátott navik (waze, Googlemaps) mind google termékek. Budapesten ezek nagyon hasznosak, 20-30 %-al tudják lerövidíteni az eljutási időt. Akinek sürgős dolga van, az nem tudja ezeket nélkülözni :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#479) Quqesz válasza 7Heads Drago (#477) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem a nvi programra gondoltam, hanem az általuk használt térképekre. Azt is csinál pár cég a goglin kívül/gogli liszensz nélkül...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#480) <Adamsky> válasza Quqesz (#471) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... mindenki a gogli mapsban gondolkozik ... "
A Maps csak egy példa volt, és ahogy írtad a kisebbik rossz a sok közül. Sajnos - egyelőre - az Android, Google szolgáltatások nélkül elég nehezen képzelhető el (Kínán kívül legalábbis).

(#472) Lami66
"Az eredmény: a világ nem usaszimpatizáns része észbekapott, és veszélyforrásként tekint azokra a kommunikációs és IT rendszerekre amelyek usa kézben vannak (...)"
+1, de annyival mégis módosítanám, hogy szerintem az összes logikusan gondolkodó cég. Vagyis nem kell ide USA gyűlölet, csupán csak józan-paraszti logika, és élni akarás. Utóbbi pedig - ha eddig nem, akkor - most biztos sokakban megszólaltatta a vészcsengőt.

(#481) Lami66


Lami66
őstag

A P30 Pro tulajok mázlisták! Van kereslet a telefonra: [link]
3-4 óra után már archiválta is a hirdetést, biztos elhalmozták ajánlatokkal. Szóval aki nem ugrott elég gyorsan, annak lehet, hogy már csak 40 ezres ajánlat jut...ha lesz egyáltalán.

(#482) st3v3np3t3r válasza Lami66 (#481) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

vannak bajok a fejben....

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#483) atike válasza Lami66 (#481) üzenetére


atike
nagyúr

Szánalmas.

(#484) Quqesz


Quqesz
nagyúr

[halasztási] kérelem az usaban...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#485) embe válasza Lami66 (#481) üzenetére


embe
nagyúr

Biztos ugrottak a hirdetésre és elhalmozták ajánlatokkal, mert 24 órát sem ért meg a hirdetése.... ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#486) 7Heads Drago válasza Lami66 (#481) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem hiszem hogy van olyan aki ennyiért odaadná.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#487) Quqesz


Quqesz
nagyúr

[ez ] érdekes lesz, ha igaz

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#488) st3v3np3t3r válasza 7Heads Drago (#486) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ha van aki ennyiért odaadja,annak nagyon messze elgurult a gyógyszere...

nem is tudom hova gondolt a hirdetés feladója, hogy egy 300ezres telefont valaki odaad neki 60ezerért,csak mert mert amerikában egy idióta elindított valamit,aminek akár vége is lehet a közel jövőben...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#489) Lami66 válasza Quqesz (#484) üzenetére


Lami66
őstag

Jajj, neeee. Ez olyan mint amikor valakit felhívnak a hr-re, közlik vele, hogy azonnali hatállyal ki van rúgva, aztán visszaküldik a munkahelyére, hogy csinálja a dolgát tovább amíg nem találnak a helyére valaki mást.
Most kormányparancsra ezerrel cserélik a Huawei hálózati eszközöket az egész usában, hogy 90 nap múlva végre tényleg kirúghassák a "melóst"
.
(#487) Quqesz
Fogadni mernék rá, hogy ez nemcsak kínai belpiacos os lesz. Amint lehetőség adódik rá ki fogom próbálni.

(#490) Donki Hóte válasza st3v3np3t3r (#488) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Azért nézzél szét a Huawei hirdetések között, azt a 300ezres telefont 200 ezerért már simán megveheted...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#491) Lauda válasza st3v3np3t3r (#488) üzenetére


Lauda
félisten

Várjuk ki a végét. Lehet később még örülnek majd a 60 ezernek is. Nem lehet tudni mi jön.

(#492) Quqesz válasza Lami66 (#489) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ilyen szaga van....

Én is kívámcsi keszek mit tud majd.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#493) atike válasza Lauda (#491) üzenetére


atike
nagyúr

Nehezen tudom elhinni, hogy olyan szintre kerüljenek a dolgok, hogy pár hónap alatt ötödére zuhanjon ténylegesen az ára egy adott eszköznek. Az azért nagyon durva lenne. Senkinek nem fog megállni a telefonja, nem lesz olyan, hogy egyik nap bekapcsolná és nem indul el. Nem fog megszűnni rajta semmilyen szolgáltatás (elvileg). Talán új főverziót nem fog kapni, de még ez sem biztos. Aki vett egy ilyen telót annak ez tetszett, erre vágyott - nem fogja egy ilyen hír hallatán a vételár töredékért eladni. Szerintem,.

(#494) Quqesz válasza atike (#493) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Szerintem a paraszakasz már eladta, a többi felhasználó már megfontolt lesz/kivár.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#495) Lami66 válasza Donki Hóte (#490) üzenetére


Lami66
őstag

Aki 300 ezerért vette, nem árulja 200 ezerért, inkább 240-260 ezerért. Azok adják 200-ért akiknek már amúgy is olcsóbba volt, pl. hálózatfüggő (bizistennemtilcsákle), valahogy okosba megszerzett (van gari, de akitől vettem ő tudja intézni), bótigaris.....vagy kicsittörött :)

(#496) NGA válasza Lami66 (#495) üzenetére


NGA
addikt

Jelenleg sufnigsm-ben 233e-ért megkapni. Namármost ha valaki használtan akarja eladni, azért ez alá kell menni.
És már május eleje óta beesett 240 alá az ára. Szóval az a 300e már régen volt.

[ Szerkesztve ]

(#497) Lami66 válasza NGA (#496) üzenetére


Lami66
őstag

Samsungot is embargózzák? Árukeresőn S10+ 224 ezer (P30 Pro 233 ezer)
Hardveraprón S10+ 210 ezer, ezzel minden rendben.....190 ezer csak bitcoinnal lehet fizetni....210 ezer T flottás.....
Semmi eladási pánikot nem látok Huawei telefonokat illetően. Más drága telefonokat is adják jóval olcsóbban (talán oneplus kivétel), csak a szokásos időarányos áresés megy.

[ Szerkesztve ]

(#498) NGA válasza Lami66 (#497) üzenetére


NGA
addikt

Én most vettem egy P20-at, mivel 2 évente cserélem a telefonomat. 2 éve a P9-et vettem 78e Ft-ért, most a P20-at 70-ért. Ez azért nem akkora áresés.

(#499) Donki Hóte válasza Lami66 (#495) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Aki 300 ezerért vette, nem árulja 200 ezerért, inkább 240-260 ezerért.

Jól mondod, 240-260-ért árulja.

Aztán, hogy mennyiért fogja eladni, az majd kiderül :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#500) Lauda válasza Donki Hóte (#499) üzenetére


Lauda
félisten

Erről van szó. Mindegy mennyiért árulod, az számít, mennyiért kel el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.