Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Lami66 válasza joey04 (#396) üzenetére


Lami66
őstag

Az oroszok elég régóta azon ügyködnek, hogy minél kevésbé függjenek az amcsi kézben levő dolgoktól. Nem csak oprendszert fejlesztenek, csináltak saját gps rendszert, nemrég pedig törvényt hoztak róla, hogy külső fenyegetettség, pl. katonai konfliktus esetén lekapcsolják az orosz netet a világhálóról, megelőzendő a külföldről indított netes támadásokat, kémkedéseket, zavarkeltést. Persze a károgók rögtön gyártották az elméleteket, hogy nemazértkapcsojjákleanetet. Nehogy a béke és szeretet, de legfőképp a demokrácia eljusson az elnyomott bolsevikokhoz.

(#402) myckie2 válasza Lami66 (#401) üzenetére


myckie2
őstag

Ilyen szupi dolgokra költenek, ahelyett, hogy az ország színvonalát húznák ki a béka segge alól. :N

(#403) Donki Hóte válasza myckie2 (#402) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ennél az összegnél kb. 10 nagyságrenddel nagyobb pénzt költöttek a szocsi téli olimpia rendezésére, kb. 100 nagyságrenddel nagyobb pénzt költöttek a Krim félsziget annektálására és kb. 1000 nagyságrenddel nagyobb pénzt költenek a fegyverkezésre.

A muzsikok életszínvonala senkit sem érdekel a vezetésben.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#404) hypno skate válasza #77646080 (#372) üzenetére


hypno skate
senior tag

Nagyra értékelem, hogy időt és energiát nem kímélve előkerested és és idekopiztad a Big Windre vonatkozó dolgokat, de amiről én írtam, az az 1979-es zsanai gázkitorésnél használt cucc volt.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#405) Lami66 válasza myckie2 (#402) üzenetére


Lami66
őstag

Most melyik béka seggére gondolsz? Usabéka? Svédbéka? Esetleg svájcibéka?

(#406) hypno skate válasza Lauda (#357) üzenetére


hypno skate
senior tag

Mondjuk Trump egyfelől ne ugasson bele az európai országok dolgaiba - szerintem mi sem vetemedünk arra, hogy megmondjuk nekik mit kellene csinálniuk -, másfelől az ilyen csicskítási kísérletek jelzik a legjobban hogy mi jó is nekünk az USA barátsága.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#407) Juhaszatti válasza hypno skate (#406) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mondjuk a briteknél már ezelőtt is eldöntött tény volt hogy Ericsson alapokra építik a hálózatukat. Sőt, folyamatban is van, 2020 a céldátum.
Szóval ezt a fenyegetőzést annyira nem értem. Bár lehet ennyire nincsenek tisztában az ottani dolgokkal.

(#408) Lauda válasza hypno skate (#406) üzenetére


Lauda
félisten

Mindig is beledumáltak és az eu se mer szórakozni az usaval.

(#409) myckie2 válasza Lami66 (#405) üzenetére


myckie2
őstag

Vegyünk békának egy ugyanúgy fosszilis természeti kincsekkel rendelkező értelmes országot, mint pl. Norvégia.

(#410) joey04 válasza Lami66 (#401) üzenetére


joey04
titán

köszi, én ezzel képben vagyok :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#411) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

nocsak... Trumpék már házi nyúlra is lőnek?! :DDD link

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#412) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Eddig nincs lassulás [link]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#413) <Adamsky> válasza Bass (#7) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1
Tényleg nagyon jó összefoglaló.

Egy dologgal vitatkoznék:
"Ki fog bízni egy olyan márkában, amely alól bármikor kirúghatják a szoftveres és hardveres támogatást?"
Az a baj, hogy elnézve ezt a gusztustalan izmozást (nem akarom védeni Kínát, de ennyi erővel sok más cégnek neki lehetne esni ...) ez bármelyik más vállalattal is megtörténhet.
Vagyis - innentől - ez nem csupán bizalom kérdése.

(#411) st3v3np3t3r
Azt a nyulat már rég agyon kellett volna verni.
.. ha ugyanis a Huawei-re azt mondják veszélyes (mert ugye bizonyítani nem tudják), akkor a facse egyenese kártékony. Utóbbit pedig bizonyítani sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#414) Lami66 válasza <Adamsky> (#413) üzenetére


Lami66
őstag

"Ki fog bízni egy olyan márkában, amely alól bármikor kirúghatják a szoftveres és hardveres támogatást?"
Hmm...mások így teszik fel a kérdést (köztük én is):
Ki fog bízni egy olyan márkában amely bárki alól kirúghatja a szoftveres és hardveres támogatást?
És az itt képbe kerülő cégeknek addig jó, amíg ezt a kérdést magánemberek teszik fel, mert köhög a bolha. De felteszik ezt a kérdést olyan cégek vezetői is akik évente 100+ millió példányban veszik a termékeiket.

[ Szerkesztve ]

(#415) st3v3np3t3r válasza <Adamsky> (#413) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

+1

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#416) Donki Hóte válasza Lami66 (#414) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez pontosan így van, elég ha valami POTENCIONÁLISAN problémás, akkor már kerülni kell.

Kis adalék a témához, nálunk állami fejlesztésű mobil alkalmazást telepítettek, a pilot Huawei tableteken ment.

A végleges rendszert viszont már nem Huawei tabletekkel hozták :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#417) <Adamsky> válasza Lami66 (#414) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ki fog bízni egy olyan márkában amely bárki alól kirúghatja a szoftveres és hardveres támogatást?"

Itt most azokra a cégekre gondolsz, akik - a Google mellett - kihátráltak a Huawei mögül?
Ha, igen, akkor azt hiszem meg kell védenem őket. Az erősebb kutya ba**ik elvén nem hiszem, hogy lett volna más választásuk.
A Huawei-t az USA "kispadra ültette", és azt mondta, hogy aki szóba áll vele, az rögtön oda is ülhet mellé. Ezt senki sem engedhette meg magának. Még úgy sem, hogy a Huawei elvesztésével ő is sok pénzt bukik.

Az egészben inkább a "tudtuk ... tudtuk, csak nem sejtettük" faktor a durva. Tudtuk, hogy minden, szinte mindennel összefügg, ill. hogy egy-két nagy játékos kezében van a szabálykönyv (amit ha tetszik bármikor átírhatnak, neked pedig kuss a neved), mégis sokkoló ezt a gyakorlatban is megtapasztalni.

(#418) Lami66 válasza <Adamsky> (#417) üzenetére


Lami66
őstag

Igen, azokra a cégekre gondolok. Te az ő szemszögükből nézed a dolgot, azért véded őket. A Huawei szemszögéből nézve mindegy, hogy önként vagy akaratuk ellenére, parancsra teszik amit tesznek. És a jövőben aki usa céggel üzletelne ezt is számításba fogja venni mint rizikófaktort.

[ Szerkesztve ]

(#419) 7Heads Drago válasza Quqesz (#412) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát ezt én valahogy nem akarom tudni elhinni. De felőlem akár lehet így is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#420) myckie2 válasza 7Heads Drago (#419) üzenetére


myckie2
őstag

Vagy hazudnak a gyártásról, vagy komolyan fenn tartják a gyártást változatlanul, hogy úgy tűnjön nem érintette őket egyáltalán az USA szankció, ami valószínűleg hazugság. Egyszerű marketing az egész.

Nem a legjobb reprezentatív példa, de márciusban az árukereső top 15-ös mobilos listáján 6 helyet a Huawei foglalt el és az ő telefonjai voltak a topban, most csak 2 telefonjuk van a 15-ben a lista végén.

[ Szerkesztve ]

(#421) 7Heads Drago válasza myckie2 (#420) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Őszintén megmondva laikusként hallva a híreket én se mernék Huaweit venni. Vagy kivárnék vagy vennék mást.

Na de a negyedéves jelentések majd úgyis megmutatják, hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#422) Donki Hóte válasza 7Heads Drago (#421) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy androidos P30Pro-t biztosan érdemes most megvenni, de jövőre a VörösSárkányKarma2Pro telefont a GyőzedelmesJangceFolyó3 operációs rendszerrel azért már nem ajánlanám megvételre :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#423) Quqesz válasza 7Heads Drago (#419) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem tudom én sem, hogy marketing vagy tényleg megy tovább a gyártás a berendelt alkatrészekből(mert ugye az van elvileg). Mind1, majd kiderül. Ázsiában nem tudom mennyire torpant meg az eladás, kínában elvileg nőtt.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#424) janeszgol válasza 7Heads Drago (#421) üzenetére


janeszgol
félisten

Hiába a kedvenc gyártóm 2013 óta, most én sem ajánlom senkinek a Huawei/Honor készülékek megvételét, csak magamnak. Mert nem tudhatom, mi lesz később.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#425) st3v3np3t3r válasza janeszgol (#424) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

mi lenne? semmi... a p20 pro működik lineageos-el is :DDD igaz tarkított képességekkel ugyan... igaz,ez közel +10ezer forint plusz költséggel jár,ugyanis ennyi a legolcsóbb bootloader kód kikérő szolgáltatás... vagy pedig várni kell az ArkOS-re... az saját zárt forrású OSnek van előnye,de hátránya is,főleg ha olyan mint a szita,tele biztonsági lyukakkal....

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#426) janeszgol válasza st3v3np3t3r (#425) üzenetére


janeszgol
félisten

Természetesen az sokszor járható út. :)
Egy klassz poént találtam. Hír:
Használhatatlanná tette a telefonokat a Play Store-ba férkőzött adware

Egy hozzászólás:
"Szerencsére a Huawei telefonok nem érintettek. :D"
:D

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#427) st3v3np3t3r válasza janeszgol (#426) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

édes quantumbitek :W ... még jó,hogy én ilyen hulladék appokat nem használok :DDD és a sok digitális analfabéta sajnos beveszi ezeket az átverős appok adta "kényelmes" dolgokat... nagyon tré a google alkalmazásellenőrző brigádja...

majd arra leszek kíváncsi,hogy a Xiaomi mikor kerül célkeresztbe... az is kínai gyártó, ha ponteciálisan veszélyes(kémkedős) telefonokat raknak fekete listára,számomra érthetetlen,hogy a Xiaomi miért nincs még rajta ;] :U

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#428) janeszgol válasza st3v3np3t3r (#427) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen. Ha valóban a nemzetbiztonság lenne a fontos, akkor a Xiaomi is rajta lenne (meg a Facebook, de mindegy). A Xiaominak több ízben volt botránya: egy és kettő.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#429) joey04 válasza st3v3np3t3r (#427) üzenetére


joey04
titán

pedig elég sok helyen leírták, hogy a pl. a xiaomi miért nem került a célkeresztbe. igaz, ezt a propaganda anyaggal megszórt huaweiblogon nem írják meg, csak hogy cserélj profilt, amivel támogatod a huaweit. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#430) st3v3np3t3r válasza janeszgol (#428) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

három lemaradt, mert 2012-ben is volt botrányuk,valahol olvastam régebben...
meg a doogee/homtom is mehetne a listára...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#431) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ha [ez] megtörténik, akkor egyből nyílik a hátsó kapu a huaweinek....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#432) myckie2 válasza Quqesz (#431) üzenetére


myckie2
őstag

Milyen hátsó kapu nyílna a Huaweinek? :F

(#433) atike válasza Quqesz (#431) üzenetére


atike
nagyúr

A Google-t nekiküldi a Huawei-nek - utána meg ő nekimegy a Google-nak (is)? Az komoly. Valaki nekimehetne már Trumpnak... :U

(#434) Quqesz válasza myckie2 (#432) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csendben megkapják a googletól a frissítéseket.... De ez csak fikció :D , aztán majd kiderül.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#435) 7Heads Drago válasza Quqesz (#431) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Donald Trump amerikai elnök azzal vádolta a céget, hogy a Google-keresések a vele szemben kritikus hangoknak adnak teret, szemben az őt pártoló oldalakra mutató találatokkal.
Nesze neked szólásszabadság. Ezek szerint ha ő felé nyalna a google akkor nem lenne baj. És ezt így mindenki szeme láttára. Ez tényleg egy demokratikus országra vall. Most már csak azt kellene eldönteni, hogy Az Usa süllyed Kína szintjére, vagy fordítva.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#436) Lauda válasza 7Heads Drago (#435) üzenetére


Lauda
félisten

Az a baja, hogy a google találatok súlyozása az őt kritikusan beállító oldalak felé billen. Ehhez semmi köze sem a szólásszabadságnak, sem a demokráciának.

(#437) 7Heads Drago válasza Lauda (#436) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Vágom. De, mert a mivel a médiában felszólalt ellene, próbál nyomást gyakorolni a Googlera.
Pártatlannak egy bíróságnak kell lennie pl. A googlenak miért kellene őt pátyolgatnia?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#438) Lauda válasza 7Heads Drago (#437) üzenetére


Lauda
félisten

Nem kell pátyolgatnia, ahogy negatívan sem kellene befolyásolnia az olvasókat. Itt aki a ludas szerintem, az a google, ha igazak amit állítanak.

(#439) 7Heads Drago válasza Lauda (#438) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem, de a gyakorlat mégis az hogy mindenhonnan befolyásolnak.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#440) Quqesz


Quqesz
nagyúr

[pici] üzlet a huaweinek.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#441) tibcsi0407 válasza Quqesz (#440) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Trump addig fog mókolni, míg egymásra találnak ettől is jobban.

https://utdetailing.hu/

(#442) Quqesz válasza tibcsi0407 (#441) üzenetére


Quqesz
nagyúr

sanszos....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#443) hajbel


hajbel
addikt

[link] Szerintem az eddigi legjobb írás a témában.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#444) Donki Hóte válasza hajbel (#443) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Bocsi, de ebben a cikkben több nyitva hagyott kérdés van, mint megválaszolt. Tele van "mi lenne ha?" kérdésekkel :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#445) hajbel válasza Donki Hóte (#444) üzenetére


hajbel
addikt

Ha látod a jövőt, akkor nyugodtan megoszthatod velünk is, egyszerű földi halandókkal.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#446) kekedi


kekedi
senior tag

A facebook is beintett:
[link]

Bár annyira nem értem a dolgot. Ha nem lesz play, akkor nem lesz face app sem.
De a böngészőből még mindig mindent meg lehet nyitni.

(#447) Lauda válasza kekedi (#446) üzenetére


Lauda
félisten

Itt inkább megint az a kérdés, hogy miért is vennék olyan mobilt ezután, amivel ilyen-olyan nyűgök lesznek. A fanatikusok és a csakazértis gondolkodású vásárlók talán maradnak a márkánál, a többi meg elfelejti szépen.

(#448) Juhaszatti válasza kekedi (#446) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ez azt jelenti valószínűleg, hogy a Huawei új operációs rendszerén sem lesznek.

(#449) atike válasza kekedi (#446) üzenetére


atike
nagyúr

...ahogy azt már több helyen is megírták - és reagáltunk is rá páran :D - ez nem hátrány hanem előny... :U

....de a cikkben is ez az oldala van kiemelve... :)

[ Szerkesztve ]

(#450) kekedi válasza atike (#449) üzenetére


kekedi
senior tag

Ez igaz, de a sok tini sírni fog. ;) Hidd el nekem. És nincs kevés belőlük.
Vagy is nem fog sírni, mert mást fognak venni. :D

Engem szerencsére hidegen hagy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.