Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) -=RelakS=- válasza Kansas (#445) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

42" FullHD monitorként már annyira nem volt jó, mert a subpixeleket is könnyű volt bámulni, de mivel a számítógépem a médialejátszóm is, ezért filmet nézni már jó volt.
42" 4K már sokkal jobb. Kb karnyújtásnyi távolságból használom, ha éppen gépelek, ami olyan 70-80cm. Igen, a szélei már elég "furán" állnak a közepéhez képest (azért mégiscsak nagy dög), de az pótolhatatlan, hogy adott esetben a négy sarkába ki tudok hajítani 1-1 fullhd ablakot.

Játékra 27" FullHD TN paneles dögöt használok, mert az viszont tud 240Hz-et. Az biztos, hogy a TN paneleken is rengeteget fejlesztettek, mert ez már nem az a f@staliga fajta, mint amit még 2007-ben vettem. Persze, 60Hz-en ennél is látszik a temporal dither színkeverés :DDD A mérete fura volt a 42" után, de a magasabb képfrissítés nagyon jó. 4K120Hz-et a népnek, még egy nyamvadt böngészőt is jobb magasabb képfrissítésen használni.

Apropó: 42"-os FullHD tévén PH-t kényelmesen hátradőlve olvasgatni istencsászár :D Manapság is csinálok olyat, hogy valami oldalt ha el akarok olvasni, akkor hátradőlök, felnagyítom 150-200%-ra az oldalt, aztán kényelmes :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#452) BiP válasza PuMbA (#446) üzenetére


BiP
nagyúr

bátor kijelentés. 32" 4k mellől én is azt mondom, hogy túlzás ilyet kijelenteni.
Anno 27" 4k-ról váltottam, megérte. Azóta van egy másik 27"-os fullhd is, az csak home office-ra, de munkára is ugyanúgy szeretek a 32 elé beülni, mert jobb a nagyobb.

Én most a 42" monitorra érzem azt, amit TE a a 27-32 kapcsán, de ismerősöm azzal tolja 4k-ban, nem panaszkodik, sőt. Azt mondja, játékra teljes az "immerzió élmény". (ugyanúgy asztal mellől tolja, így értendő a nagy monitor)

(#451) -=RelakS=- : 4K120Hz-et a népnek,
Erre várok már egy jó ideje, de 32"-ban csak nem akar jönni. Vagy méretben kéne visszalépnem 27-re, vagy felbontásban WQHD-ra, (egyik sem opció igazán) vagy felmenni 42"-ra, de azt nem venné be a család gyomra :)
Ez a 32" 4K >60Hz ilyen fekete bárány.

Az otthonit azt 200%-on használom, amikor a melós gép van rádugva, 1440p-n megy, mert a laptop béna HDMI-je nem bír többet kitolni. (ja, 4K 30Hz, köszi szépen). Ez olyan 150%-nak felel meg. Pont ma viszem haza a dokkolót, DP-n elvileg mennie kellene a 4K 60Hz-nek, akkor 150%-ra fogom állítani.

[ Szerkesztve ]

(#453) -=RelakS=- válasza BiP (#452) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

31" 4K előtt ülök melóban.
Ha szükséged van a 100%-os megjelenítésre, akkor szörnyű, minden apró. Ha már egy kollégának akarok mutogatni valami logot, vagy debuggolunk, akkor szinte össze kell bújnunk, hogy lássuk a szövegeket :DDD (#nohomo).
Ha használhatod 150-200%-os nagyítással, úgy már frankó.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#454) dabadab válasza PuMbA (#449) üzenetére


dabadab
titán

Én is emlékszem, amikor az irodában lett egy 27"-es, az az otthoni (16:10-es) 24"-es után kényelmetlenül nagynak tűnt. Most csináltam magamnak home office-t, ide is 27"-es monitort rendeltem és amikor nekiálltam használni, akkor meg kellett néznem a dobozát, hogy véletlenül nem 24"-est küldtek-e, mert olyan kicsinek tűnt :)

Szóval a tapasztalat azt mutatja, hogy a nagyobb mérethez hozzá lehet szokni gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#455) BiP válasza dabadab (#454) üzenetére


BiP
nagyúr

:) nekem is ez volt, vettem márciusban egy 27-est. Megjött, összerakom, picinek tűnik. Igaz, ennek vékonyabb is a kávája, mint a már meglévőknek, azok már nem mai darabok, úgyhogy amiatt is lehetett csalóka.

(#456) -=RelakS=- válasza BiP (#455) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én akkor pislogtam, mikor láttam, hogy a 27-es monitorom akkora, mint a 24-es :D
Az is igaz, hogy a 24-es az még a jó öreg 1920x1200-as felbontású, a 27-es meg 1920x1080-as.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#457) BiP válasza -=RelakS=- (#456) üzenetére


BiP
nagyúr

Na igen, a képarány az trükkös.
Én most azt nézegettem, hogy mik lehetnek az alternatívák, ha 60Hz fölé akarnék menni 32" körüli méretben. És közben beleszaladtam a 34"-esekbe. Ami 21:9-es, és emiatt csak olyan magas, mint a 27-es.
Úgyhogy ha szeretném megtartani a magasságot, az 21:9-ben már 38". Például: [link], és ez még csak 75Hz, ráadásul ívelt :(

[ Szerkesztve ]

(#458) Auratech


Auratech
őstag

Egy 37"-os fHd tv a monitorom, itt a nappaliban.. Nagyon el tudnék viselni egy 40"-os 4K-sat. Legyen az akár a legolcsóbb Navon TV40DLED.. 60 ruppóért. Ráadásul még hangja is van.. Persze inkább egy 70-es rendes valamit. Max a közepét bámulnám..
Ha nagyobb monitorod van, azon kötelezően filmezel is. Akkor meg mindig téma, többen nézve hogy legyen hang, mikor mindig a fülesen jön a zaj.. A moncsikon meg igen gyakran semmi hang, max egy füldugasz, hogy ne kelljen a hdmi-ről leválasztani a hangot, ha ki akarsz hangosítani ad-hoc valamit.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#459) -=RelakS=- válasza Auratech (#458) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Ráadásul még hangja is van."

Lassan már nem találsz olyan monitort, aminek nincs hangja.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#460) Kansas válasza Auratech (#458) üzenetére


Kansas
addikt

Öööö, hallottam valami modern technológiáról, ami pont erre lenne jó... izé, hogy hívják... megvan, hangfal ;] tégy próbát, hátha neked is jó.
Nekem pl egy pár ilyen van a monitorok két oldalán, az árához képest igencsak jól szól.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#461) Kansas válasza -=RelakS=- (#459) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, és a többségükön egy ilyen kétszer túltesz hangminőségben. Tudom, mert van ilyen hangfalam, és pont egy 22" FHD LG IPS monitor-TV mellett van használatban a beépített helyett. A legjobb monitorhoz kapcsolódó hangfalam talán egy Dell 2408WFP aljára rögzíthető kis soundbar volt.
A nagy TV-k a méretükből fakadóan valamivel jobb hangfalat tartalmaznak, de nem kell drága aktív hangfalpár, hogy simán túlteljesítse, a hifis meg házimozis megoldásokról nem beszélve.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#462) -=RelakS=- válasza Kansas (#461) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Ja, és a többségükön egy ilyen kétszer túltesz hangminőségben."

És beraksz egy fadobozos hangszórópárt...
Ez szerintem még az első hangszóróimon is túltesz :DD

Mondjuk így kipróbálva a 27"-os acer-en szerintem a telefonom is túltesz :Y A 42"-os LG már valamivel jobb, szokásos doboz tévé hangzás.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#463) schawo válasza Auratech (#458) üzenetére


schawo
titán

Meglep, hogy pont te tv hangszóróiról PC-zel. :Y

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#464) Kansas válasza -=RelakS=- (#462) üzenetére


Kansas
addikt

Fadobozos hangszórópárt, aminek a darabja alig nagyobb egy whisky-s pohárnál, USB-ről kapja a tápot és belekerül vagy 5000 Ft-ba ;)

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#465) -=RelakS=- válasza Kansas (#464) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem az állításom még mindig igaz :D
Valami műanyag dobozos borzadály volt az első hangszóróm, még valamikor 98 körül.

Bakker, vintázs? Én meg szerintem évekkel ezelőtt kihajítottam :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#466) Auratech válasza schawo (#463) üzenetére


Auratech
őstag

Hát most lebuktam :)
Az a helyzet, hogy néha nem kapcsolom be a lehallgatást..
Ez egyéves kép. Ma már kicsit rendezettebb a helyzet.

Auratech Field Recording

(#467) schawo válasza Auratech (#466) üzenetére


schawo
titán

így azért jobb :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#468) joey04 válasza Kansas (#442) üzenetére


joey04
titán

Rendben.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#469) kchris78


kchris78
veterán

nem volt egy olyan mondás hogy TV esetében rosszabb a pixel-rács és emiatt nem annyira szerencsés ezeket közelről bámulni?

(#470) -=RelakS=- válasza kchris78 (#469) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez hány évtizede volt?
Az analóg színes tv-k rácsa valóban rosszabb felbontású volt, mint egy normális monitoré, de egy tévének nem is kellett kiszolgálni 600 soros felbontást sem. (PAL felbontáson 576 aktív sor)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#471) kchris78 válasza -=RelakS=- (#470) üzenetére


kchris78
veterán

igaz, de (igaz ez se most volt) a 32" monitoromat se nézegettem volna monitorként, egyszerűen szar volt a képe közelről.

(#472) -=RelakS=- válasza kchris78 (#471) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ugyanakkor egy 32"-os fullhd tévé és egy 32"-os fullhd monitor között pixel-rács tekintetében nincs különbség.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#473) Auratech válasza -=RelakS=- (#472) üzenetére


Auratech
őstag

Azért a régi 24"-os crt MAG monitorom 2K-s/70Hz felbontását nem fikáztam...
Kezdetben a minőségi munkára színhűség, fényerő.. tekintetében az aktuális elektroncsöves csúcsok jobbak voltak az LCD paneleknél. Azok meg sokkal laposabbak voltak... Aztán elmúlt. Van ahol használnak ilyet, pld az orvostechnikában.
Ne felejtsük el, hogy a jóféle crt input lagja elhanyagolható, utánhúzás nincs. Ha ma, mai tartalmakkal megnéznéd, rácsodálkoznál. Megszoktuk a fos lcd-t, aztán felfejlődött. Közben kihalt a nagyreményű plazma, aztán most, mikorra az oled beérne, és olcsó lenne, megjelenik a mikroled, ami végre megint kurvadrága lehet, de legalább lehet vele vakuzni...
Személy szerint ki fogok egyezni egy jobb 4K-s 75"-os fald lcd-vel és behúzom a függönyt. Ez lesz a képi kompromisszum. A hang meg már jó 25 éve...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#474) Kansas válasza Auratech (#473) üzenetére


Kansas
addikt

"Személy szerint ki fogok egyezni egy jobb 4K-s 75"-os fald lcd-vel és behúzom a függönyt. Ez lesz a képi kompromisszum." - néhány "vájtszemű" pénzeszsák kivételével a többség pont így lesz ezzel szvsz. Ém nár ki is egyeztem egy 40" 4K TV-vel, ha tudna FreeSync-et, az lenne a monitorom is... így a 4K monitorral még várok, míg lesznek belőle LFC-s példányok, a 40-60Hz FS nekem nem elég

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#475) -=RelakS=- válasza Auratech (#473) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kicsit nem értem. TV és Monitor összehasonlításról volt szó :DDD

TV tekintetében szerintem is elég lehet a 4K. Kellene látni igazi 8K tévét, és összehasonlítani, nem azt a gagyi vackot, mint amit a Samsung csinált. Esküszöm, ugyanannak a tévének a 4K változata szebb képű volt :D

Monitorból kellene viszont 8K. Mivel hajtanám meg? Videókártyával :W :DD Gondolom, azért egy asztal csak nem esik egy mai hardvernek nehezére, játszani meg lehet alacsonyabb felbontáson is.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#476) Tetsuo válasza Auratech (#473) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Kezdetben? Inkább jó sokáig.

(#477) kchris78 válasza Auratech (#473) üzenetére


kchris78
veterán

én már kiegyeztem.. 65", 7-900nit, és 98% dci-p3 színtér, 120Hz, egy probléma hogy edge led de tudja a statikus 3000:1-et legalább.Tényleg, plazma crt hogy áll a színtérrel?

(#478) lenox válasza kchris78 (#477) üzenetére


lenox
veterán

Edge led, 900 nit, es 3000:1, ez milyen tv?

(#479) kchris78 válasza lenox (#478) üzenetére


kchris78
veterán

philips quantum dot, 65pus8602. nem tudom van e meg hasonló.. én egy kiállítási darabra találtam rá..

(#480) Kansas válasza -=RelakS=- (#475) üzenetére


Kansas
addikt

Hála az integer scaling-nek, egy 8K-s monitorra ki tudsz tenni 4K, de akár FHD képet is úgy hogy éles marad... bár a ma kapható VGA-k legerősebbje is nyög 4K alatt is ha vissza nem veszel a grafikai beállításokból, az FHD meg baromi nagy pacákat eredményez, ahogy összefog 16 pixelt 1 képpontba(gondolom 8K monitort 40" alá nem adod) - bár akinek futja 8K monitorra, az tegyen mellé még egyszer annyit VGA-ra is, a RTX 3090 talán majd kompromisszummentesen tudja a 4K-t... natív 8K-t meghajtó VGA-ra még pár évet várhat a nép - 2080Ti is lassan 2 éve hogy kijött, legalább annyi kell még a 3090 után is, ha nem több, arról nem beszélve, hogy lesz vagy 5-10 év, míg 60fps felett meghajtható 8K-s monitorok elérhetőek lesznek... jelenleg a 4K se tud 60 fölé menni a DP/HDMI sávszélessége miatt.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#481) -=RelakS=- válasza Kansas (#480) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nyög 4K alatt? GTX1070-em van, ha nem érdekelne a szinte stabilan 60 alatti fps, simán vinné a Doom Eternalt 4K-ban. Hogy most maximum részletességgel-e, arra nem mernék megesküdni, mert vagy így, vagy 8K-ban, de elfogy a videómemória (8GB)
Szóval megnézném egy ennél jobb kártyával is, csak még messze van az RTX3080 :DDD
Integer scaling... boldog lennék, ha tudnának ilyet a monitorok, de nem tudnak (az enyémek legalábbis), és tudtommal csak az nVidia RTX kártyáiba van implementálva. Talán van Intelnél is, de ez nem biztos.
Natív 8K-ban attól, függ, mit akarsz játszani. Half Life 2 gond nélkül pörög a fenti kártyán :Y friss címeknél meg már azon is csodálkozom, hogy 4K-ban futnak normálisan a legújabb hardveren. Annak azért örülök, hogy elmúlt már az az idő, amikor a legjobb hardver beleizzadt az új játékba 1024*768-ban (vagy 800*600-ban) :DDD (#vénmarha) (Unreal Voodoo 1-en 512*384-ben futott jól XD)

Én mindenesetre nagyon bírnék egy okyan 8K monitort, ami tudja a 8K60Hz-et, de tudhatná a 4K120Hz-et, és a FullHD 240Hz-t is. Mondjuk a 8K60 után 4K240 sem kéne, hogy gond legyen, de ne legyünk telhetetlenek :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#482) #72042496 válasza Kansas (#480) üzenetére


#72042496
törölt tag

"jelenleg a 4K se tud 60 fölé menni a DP/HDMI sávszélessége miatt."

32 Gbps sávszélességet ad a DP 1.4, ami elég a 2160p@120-hoz chroma subsampling nélkül. Vannak is erre épülő monitorok, némelyik már egész kezelhető áron (300 ezer alatt).

HDMI 2.0-val pedig choroma subsapling mellett megy a 2160p@120, játékokra ez is megfelelő lehet.

[ Szerkesztve ]

(#483) -=RelakS=- válasza #72042496 (#482) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Játszottam olyan tévén, aminek hiába küldtél 4:4:4 jelet, belül molyolt vele valamit, és gyakorlatilag 4:2:2 lett a végeredmény. Egyedül HalfLife2-ben tűnt fel, hogy amikor a segéd energia megpirosodik, akkor fura a széle. Ezt leszámítva tökéletesen jó volt.
Ha érdekel, otthon előkotorom azt a pár képet, amit a Quake Champions botválasztó menüjéből csináltam, emélkeim szerint átkonvertáltam 4:2:2, 4:2:0 illetve 4:1:1 formátumokra. Talán 4:1:0 is van. Ha nem a tájat csodálod, hanem pörögnek a rakéták, akkor pont mindegy szerintem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#484) Kansas válasza -=RelakS=- (#481) üzenetére


Kansas
addikt

Integer scaling mindegyik nagy gyártó által támogatott(Intel/AMD/NVidia), és monitor oldali támogatást nem igényel(a kőkori EIZO S2233W-men is megy).
Ja, nyilván erősen visszavett beállításokkal, vagy régi játékokban megy a 4K, de próbálj meg egy új címet(AC Odyssey, Battlefield V, stb) maximum körüli beállításokkal futtatni, máris 40-50 körülre esik az fps, RTX2080 mellett is.

(#482) Balika911: LFC képes 4K monitor 55" alatt konkrétan 3 modell van, abból is az egyik TN paneles, a másikat meg nemigen kapni a mi kontinensünkön. A DP kapcsán igazad van :R

Chroma subsampling nem igazán vonz, ahogy a 6 bit+FRC-s TN monitorok sem... esporttal, pörgős FPS-sel nem játszok

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#485) -=RelakS=- válasza Kansas (#484) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Integer scaling mindegyik nagy gyártó által támogatott(Intel/AMD/NVidia),"

Nem igaz, az RTX1070-ben példának okáért nincs. Talán a legújabb kártyákra esetleg igaz általánosságban. Persze, hogy nem igényel monitor oldali támogatást, hisz a kártya skálázza fel a képet a natívra. Ilyet most is tudnak a kártyák, csak van rajta valami szűrő. (kérdés: tévé esetén miért nincs GPU scaling?! :(( egyetlen különbség, hogy a tv-re HDMI-n, a monitorra DP-n csatlakozok)
4K-ban Doom Eternal-ban esik 30-40 körülire az fps a fenti 1070 mellett :DDD Márciusi játék. Próbáltam, tudom, ráadásul nyúztam a Mars Core pálya elején, ami különösöen a torkán akad a kártyának :D (FullHD-ben is leesik 60 körülre egy ponton). Jó, utána 40-50-et örülök ha hoz, de ettől szerintem ez is értékelhető.
Ennél újabb játékom most csak a Hardspace: shipbreaker, de azt még fel sem telepítettem.
Egy okból szoktam le a 4K-ról: a 240Hz jobban mutat, pedig 4K-ban ha nincs is antialiasing, akkor is gyönyörű a kép.
Ha meg beállítod a sugárkövetést, szerintem FullHD-ben is csuklani kezd bármelyik csúcskártya.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#486) #72042496 válasza Kansas (#484) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 2160p@120-ra akartam szorítkozni, és típus szerint az Acer XB273, XV273, Asus XG27UQ-ra gondoltam. Ezek tudtommal ugyanarra a 8 bites AUO IPS panelre épülnek, és Adaptive Sync kompatibilisek. A FreeSync LFC-hez nem tudok hozzászólni.

(#483) -=RelakS=-
A tévékben gyakran béna a PC mód. Az AVSForumon most egy 77CX-et küldtek vissza, mert PC/Game alatt fixen rossz a színtérkezelés, más opció pedig nincs a 4:4:4 mód melletti alacsony laghoz. Ahogy látom, kezd tele lenni a die-hard PC-sek töke az LG-vel, hogy ezzel már évek óta nem csinál a tévéiben semmit. (OLED-ekben nem, a többit nem tudom.)

Azzal egyetértek, hogy tévében játékra mehetne akár a chroma subsampling (illetve jobb híján próbálok barátkozni a gondolattal), monitorban viszont nem igazán tartom alternatívának.

(#487) #72042496 válasza -=RelakS=- (#485) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az nVidia a Turingtól támogat integer scalinget. Tévékben is lehetne, a Panasonicban "1080p Pixel by 4 pixels" néven van is.

(#488) Auratech válasza Tetsuo (#476) üzenetére


Auratech
őstag

Pongyolán fogalmaztam. "... mondjuk.
"Az LCD monitorok térhódításának kezdetén még minőségi munkára színhűség, fényerő.. tekintetében az aktuális elektroncsöves csúcsmonitorok messze jobbak voltak az LCD paneleknél."

Auratech Field Recording

(#489) -=RelakS=- válasza #72042496 (#486) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az biztos, hogy asztalhoz 4:4:4 kötelező. Piros ikonok elég gusztustalanul tudnak kinézni enélkül.
Játék közben ha cserébe kapsz extra képfrissítést, akkor mehet a subsampling, egyébként meg nincs értelme.

#487
Igen, úgy tudom, hogy a Turing Tensor magjait használja erre. Fogalmam nincs, mi értelme, a világ legegyszerűbb átméretezése az integer scaling. Ha megy a bilinear, akkor ennek trükkök nélkül is simán kellene mennie szerintem.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#490) #72042496 válasza -=RelakS=- (#489) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Igen, úgy tudom, hogy a Turing Tensor magjait használja erre."

Nem hiszem, mert a GTX 16 sorozat is támogatja, és abban tudtommal nincsenek tensor magok. Szerintem ez egy üzleti döntés volt csak.

[ Szerkesztve ]

(#491) Auratech


Auratech
őstag

Hát nekem a monitor lehet akár hány K-s. Mondjuk 16K-ig egy hajlított kivitelt el tudok képzelni. Amúgy nekem nem triviális, hogy a pc-s felhasználás az mindig a francos játékot jelenti.. Az RTX3080...fps.. Sokt játszottam, de nem húzott be. Imádok kinn lenni a vérvalóságban. A testem figyelmeztet, hogy bosszút áll, ha mellőzöm sokáig..
Nekem most az volt a játék, hogy az admingép mellől felugrottam és a suliban a festéshez szükséges vödrös glettanyaggal (28 Kg/vödörx12) párosával fogva szépen felszaladtam a másodikra a pincéből, hogy a gerincsérves, meg paralízises karbantartók ne szakadjanak meg munkakezdés előtt..
Amúgy épp fájlszervert rakok össze, töltök fel :)) a hűvös irodában.

Auratech Field Recording

(#492) -=RelakS=- válasza #72042496 (#490) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Meg mertem volna esküdni, hogy csak az RT magok hiányoznak, de a Wikipedia szerint is hiányzanak a Tensor magok is :Y
Amire emlékeztem az valami teszt, amikor a 2080-on kikapcsolták az RT magokat, és úgy rajtracingoltak, és összehasonlították az 1080Ti-vel

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#493) dabadab válasza -=RelakS=- (#489) üzenetére


dabadab
titán

Igen, úgy tudom, hogy a Turing Tensor magjait használja erre

Ne vicceljünk már :)

Sima scalinget, ami sokkal-sokkal számításigényesebb, ezer éve támogat, a GT 630-am is tudott olyat, most akkor a tök egyszerű integer scalinghez miért kellene hirtelen Tensor mag meg mittoménmi? :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#494) -=RelakS=- válasza dabadab (#493) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezért nem értettem én sem, hogy mi van, minek ide a csúcstechnika.
Balika911 válasza alapján me pláne nem értem, hogy mi van. Valami "integer mag"-okat átmentettek az 1160-ba, lehet, hogy ahhoz van köze, de bakker. Régebbi kártyákon bilinear megy, legközelebbi szomszéd meg nem megy? :F Tiszta pénzfogásnak érzem, most már még inkább.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#495) #72042496 válasza -=RelakS=- (#494) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, ezért írtam, hogy szerintem csak üzleti döntés. Még az Intel IGP-k is tudnak már 2x2 skálázni. Másik oldalról egy tévés SoC is, ami végképp nem erőmű. :)

[ Szerkesztve ]

(#496) Kansas válasza -=RelakS=- (#494) üzenetére


Kansas
addikt

Nincsen szó semmiféle speciális magról, az integer scaling integer része arra utal csak, hogy egész szám a két felbontás hányadosa, így interpoláció nélkül, egyszerűen az aránynak megfelelő pixelcsoportokat kezel egy pixelként(2x2, 4x4 stb.).
Nincs benne semmi mágia.
A másik oldalról meg persze hogy minden új feature-t megpróbál az NV felhasználni arra, hogy az új kártyáit eladja vele... talán majd ha elég ideje kint van, engedélyezik majd a régebbi kártyákra is, mint a DRX-t...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#497) BiP válasza -=RelakS=- (#492) üzenetére


BiP
nagyúr

A megjelenés körül voltak olyan pletykák, hogy a 1660-okban van Tensor, csak az RT hiányzik. De elvileg nincs benne.

Mondjuk nem értem, hogy ez az integer scaling miért akkor macera. A legegyszerűbb lenne ez a scaling, hogy "ne csinálj vele semmit, csak pakold egymás mellé", ne számolgass, ne átlagolj, ne mosd el, stb.
Erre van a legnagyobb igény, mégis ez okozza a legtöbb fejtörést.

[ Szerkesztve ]

(#498) Auratech válasza BiP (#497) üzenetére


Auratech
őstag

Érdekes tapasztalás volt, mikor a dvd-s időkben a fHd kamerával felvett anyagot pal DVD formátumra próbáltam átkonvertálni, gondolva, hogy biztos stúdióminőségű lesz a végeredmény. Ha egy fHD képernyőn megnyitok egy gyári dvd-t a vlc-ben, az ugye egy 720x576-os ablakban jelenik meg. Ha a fHD verziót simán leméretezem az ablak sarkát vonszolva a pal forrás ablakméretéig, azonosan szép lesz a mellétett, leméretezett ablakban a kép, tán még néha részletesebb is. Ha azonban final render során méreteztem le, bármekkora minőséggel, egy-kétmenetes legpazarlóbb konverzióval, rettenet idő alatt se értem el azt a minőséget, amit a sima ablakszél húzogatás eredményezett valós időben. Mindig interpolált, túlmintavételezett, elmosott, aztán ráélesített valamit az algoritmus. (Mjpeg/mpg2). A 4K-s kameránál tudtam a 4K-ból 1440*1152 pixeles kivágással megoldani, hogy a 2x2 pixelösszevonás eredménye egy profi pal kamera minősége legyen, vagy kicsit jobb is. Szerencsére az igény megszűnt.. A 4K-ból fHD-re jobb a dolog, de tetten érhető a hiba.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#499) -=RelakS=- válasza Auratech (#498) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem lehet, hogy bezavart, hogy míg a lejátszót hidegen hagyta az interlace, a kódolás, stb, átméretezte a képet és produkálta, addig a konverziónál figyelni kellett a subsamplingra, interlace-re, színtérre, stb, és ez eltolta a dolgokat?
Én legalábbis tippre simán rávágnám, hogy lejátszás közben magasabb minőséget tudott neked produkálni a lejátszó, mint amit a DVD kódolása elbír.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#500) Auratech válasza -=RelakS=- (#499) üzenetére


Auratech
őstag

Lehet, de ez abszurd, hogy egy real time fast resize-ing jobb látszólagos végeredményt ad, mint egy jó szoftveren lefuttatott offline konverzió. :W
És hasonló dologról számolt be egy profi videóstúdiós, mkor fHD kamerára váltott és a DVD-re authorizált felvétel szarabb lett, mint a régi kamerával felvett.
A pixel összevonás az érzékelő és a megjelenítő képpontok esetén is problémás. vagy mosott lesz, vagy agressziven fűrészfogas..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.