Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Kansas válasza #72042496 (#150) üzenetére


Kansas
addikt

Az nem is fontos, mit tudnak, csak csúcskategória legyen?
Hát... ki-ki azt vesz magának, amit akar, meg amire futja, de ez attól még szvsz elég ciki vásárlási szempont...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#152) DraXoN válasza opr (#11) üzenetére


DraXoN
addikt

nem tudtad, hogy az 5G-től mutálódik az ember, és majd ha leszakad a karja, kapásból 2 nő a helyére? ;] sőt, a leszakadt karjából is nő egy másik ember...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#153) Sza_Sa válasza Kansas (#151) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nálam is csak a csúcs, vagy ahhoz közeli tv jöhet szóba, de nem azért mert proli a középső vagy az alsó polc, hanem mert itt adja azt a minőséget amit elvárok.
Autónál pl. nem vagyok ennyire finnyás, ott nem is tudnám a csúcsot megfizetni. Mit ahogy hangfalban sem, de ott Dynaudio van, csak nem a csúcs mert az horror. Mármint nekem.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#154) Juhaszatti válasza gabber01 (#100) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Egyetértek veled ebben a témában. Sokan mondják hogy azért látják az emberek jobbnak a 24fps-t, mert megszokták. Na de ha egyértelműen jobb lenne a 60, akkor nem lenne ennyire szubjektív a megítélése, és simán át tudna állni rá mindenki, hiszen ahogy a mondás is tartja "A jót könnyű megszokni."

Ahány 60fps-es filmet vagy videót láttam eddig, mind végtelenül gagyinak hatott emiatt, ahogy a korábban linkelt Gemini Man részlet is. Nyilván tényleg szubjektív a dolog, és megértem ha valaki nem így látja. Játékoknál számomra is egyértelműen jobb a minél több fps, de az egy teljesen más kategória.
Persze nem tartom kizártnak hogy idővel a filmek készítői, a rendezőktől az operatőrökig, felnőnek a technikához, jobban megoldják a 60fps-t filmekben is, és tényleg jó dolog lehet belőle. De egyelőre (számomra) szinte nézhetetlen.
Említették páran a sportközvetítéseket, ez viszont egy érdekes felvetés, ilyet még nem láttam 60fps-ben, de annak akár még jól is állhat. Rá fogok keresni valami ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

(#155) Masooo válasza #72042496 (#150) üzenetére


Masooo
aktív tag

Mikor ilyesmit olvasok mindig arra gondolok, hogy az ilyen típusú emberekben a kocsiját, a tvjét, a házát vagy az öltényét kéne tisztelni? Avagy pont ez a kategória akik (ne vedd magadra), a sznobás miatt simán hülyére lehet venni és értük rajonganak a marketingesek?
Bárhogy is van, szerencsére és a tudásomnak hála én is sok dolgot megengedhetek magamnak, de ilyen kategórikusan még sosem indultam el vásárolni semmit. Mindig a racionális érveket keresem, alaposan átnézem a tudást / képességeket, ha egyérteműen a csúcs nyer azt veszem, de ha nem, vagy az árát számomra fölös funkciók drágítják, nem azt veszem. Persze mások vagyunk, más elveken nevelkedtünk és más úton jutottunk a mostani anyagi helyzetünkbe. Szóval nem ellened irányuló krikika ez végül, sőt, hasznos is vagy te is és azok is akik így vásárolnak.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#156) #72042496 válasza Kansas (#151) üzenetére


#72042496
törölt tag

+ (#155) Masooo
Ez nem öncélú dolog, hanem a csúcskategória értelemszerűen magába foglalja a legjobb panelt, a konkrét vezérlést, elektronikát úgy általában, illetve a funkciókat/szolgáltatásokat és terméktámogatást. Ha továbbra is megtehetem, akkor én ilyet fogok venni.

Illusztrációként pedig újra megemlítem a Samsung idei 4K felhozatalát. Nézd csak meg őket, akár az idei 8K, akár a tavalyi 4K tévéikhez képest. A 8K mostani bevezetése teljesen analóg a 4K évekkel ezelőtti bevezetésével. Nem adok neki öt évet, és várhatóan minden épkézláb tévé 8K felbontású lesz.

[ Szerkesztve ]

(#157) dastier válasza Segal (#30) üzenetére


dastier
tag

Így van, 4K-ból is ott van a legtöbb tartalom ("ingyenes" youtube contentet leszámítva)

(#158) Duck663 válasza Hopkins95 (#137) üzenetére


Duck663
őstag

Nálunk egy 8 éves FHD TV porosodik, és nincs ingerenciánk cserélni. Minek? Hagyományos értelemben vett TV adást nem nézünk, filmeket, sorozatokat nagy ritkán, de inkább utólag letöltjük, és reklámmentesen megtekintjük, ha esetleg nagy ritkán érdekel valami. A konzol miatt? Hmmm, talán az egyedüli ami hiányozna az a HDR, de biztos, hogy hiányzik az nekünk?! Szóval amíg ez megy, ez addig megy. Tartalom úgy sincs.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#159) idegen lény


idegen lény
őstag

Vagyis, ha nem lett volna járvány, akkor az LG szerint már 8K-ban menne a National Geographic? :DDD De jó, hogy most mindent rá lehet fogni erre. Life's Good, but pandemic is Evil! [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#160) mickemoto


mickemoto
őstag

3D-nek sem láttam értelmét abban a formában ahogy az otthoni használatra szánták szórakozásra, de mindemellett egyáltalán nem is érdekelt.8-k ugyanaz.

(#161) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Lehet velem van a gond de minap néztem egy régi még 720x400-as felbontású filmet, és valahogy nem éreztem, hogy jajj de nagyon hiányzik nekem hogy ezt most hatalmas felbontásba lássam.

Valahogy tartalom > külcsin nálam, jó nem mondom, hogy ha vmiből van jobb felbontású akkor nem azt nézem meg néha, de nem érzem annyira nélkülözhetetlen dolognak.

Nem mellesleg még a 4k is messze van attól, hogy azt lehessen mondani, hogy elterjedt, 8k meg majd talán 10 év múlva ha eljut oda, mint ahol most van az FHD, de lehet keveset mondtam.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#162) #72042496 válasza Sza_Sa (#153) üzenetére


#72042496
törölt tag

+1, és teljesen illik rá a klasszikus is:
"Pontosan tudom, hogy milyen jó, mert én veszem. Ha Bonnie vásárol, ő szart vesz. Én azért veszem a drágát, mert adok az élvezetre."
:D

Kb. idáig, a második fele már aktuálpolitika lenne.

[ Szerkesztve ]

(#163) Komplikato válasza Hopkins95 (#128) üzenetére


Komplikato
veterán

"A VR szemüveg továbbra is egy szűk rétegnek szól és szerintem ez érdemben nem is fog változni."

Annyira nem temetném én még. Megint felröppent pár pletyi az NVidia fejlesztette, elvileg fókuszálható képet adó, lightfield VR kijelzőjéről. Ha egy ilyet kombinálnának szemkövetéses renderinggel, akkor az egész VR buli két igen nagy hibáját egyszerre ki lehetne vele nyírni egycsapásra. A fix fókuszt és az elfogadható felbontáshoz elfogadható árú vas problémáját. Persze még megmaradna a HMD és érzékelők árának baja, de mondjuk ha a 1000-5000 dollár közötti brutál gamer monitorokhoz mérjük ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#164) dastier


dastier
tag

Ez az írás szóról szóra megjelenhetett volna a HD, a FHD és a 4k megjelenésekor, csak a szamokat kell kicserelni.

Sőt, garantálom meg is jelentek, ezeken a hasabokon is.

Lerágott csont es unalmas mindig ugyanazokat vegighallgatni, nincs tartalom, nincs infrastruktúra, draga es nem veszik a nepek, minek ekkora felbontas, aztan rajovunk hogy megis ertelme van, de nincs tartalom, nincs tarhely, hajjajjajj mi lesz :O :O :O

Mi lenne bakker, par ev es 8k lesz, aztan 16, es getto nagy tvk lesznek, a vegen tapeta helyett tv lesz a falon, hogy az utolso kis sejt is jol lathato legyen a muvesznok seggen.

[ Szerkesztve ]

(#165) Hopkins95 válasza Komplikato (#163) üzenetére


Hopkins95
addikt

Na ez az, annak a VR hardvernek Nvidiát ismerve csillagászati ára lenne, az nem nekünk egyszerű halandó embereknek való! :N

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#166) kukulec válasza laceszgamer (#161) üzenetére


kukulec
őstag

persze, hogy a tartalom a lényeges. viszont nekem megvan a ben hur blu-ray változata. egy másik világ. eddig is az egyik legjobb film volt, de így az arénás jelenet egyszerűen döbbenetes.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#167) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Otthonra feleslegesnek tartom, 55-85" meretben boven eleg a 4K. Eloadotermekbe, konferenciatermekbe 120"-nel nagyobb meretben latom ertelmet HA van 8K tartalom...

(#168) TeeJay


TeeJay
félisten

Az a baj hogy egy 65" LG 4K TV a sima verziókból is 300ezer a jobbik Nanocell SM sorozat vagy a mostani új Nano sorozat 500ezer addig kutyának se kell 8K mert 85" alatt semmi értelmét nem látom hiszen az olyan mintha két darab 42" 4K TV-t egymás mellé tennék átlóban.
Itthonra 150centis TV asztal lett gyártva arra még éppen felfér egy 65" TV esetleg pár centit lelógva egy 70"-os de nagyobb nem és nem is kell erre 4K bőven elég lesz örökéletre :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#169) Márton válasza secretgarden (#167) üzenetére


Márton
nagyúr

És azt a 3m-es kijelzőt a többség vajon milyen távolról nézi? Valóban indokolt a 8k? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#170) #72042496 válasza secretgarden (#167) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én otthon se tartom feleslegesnek, csak nem tévékben, hanem monitorokban szeretném látni például 27-32"-on. :)

Laptopok 13-15"-os 4K kijelzőiből látszik, milyen az a ~300 PPI. Lehet, hogy overkill, de inkább, mint a mostani 27-32" 4K mellett a szuboptimális ~150 PPI. Engem a 27-32" 4K egyébként irritál is (nem filmben vagy játékban, hanem desktopon). Másra mondják, de úgy tudom megragadni, hogy egyfajta uncanny valley hatással van rám.

[ Szerkesztve ]

(#171) niof válasza secretgarden (#167) üzenetére


niof
addikt

Oda meg vannak jóféle projektorok. Amibe egy 120+"-es TV oda kerülne, annyiért olyat kapsz, ami sokkal megfelelőbb ilyen célra.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#172) arty válasza dastier (#164) üzenetére


arty
veterán

Amit írsz: nem igaz, nem történt meg.
Persze valószínűleg akkoriban is csak írni jártál ide, olvasni nem akaródzott...

Akkor is ugyan ezek az ábrák jöttek-mentek, ahol látszott, hogy pl 65"-n milyen távolságból VAN értelme a 4k-nak. És most is vannak méretek és távolságok, ahol van értelme a 8k-nak.
Csak ezek korábban még értelmezhető méretek és távolságok voltak, míg most a 8k esetén már nem túl realisztikus 80-100" méretek repkednek - ekkora tévét itt nagyon kevesen fognak venni még akár itt is, tehát a 8k-nak sok értelme nem lesz (ha a megszokott 55-65 méret marad az általános, a 3-4-5 méteres nézési távolságokkal).

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#173) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jobban örülnék, ha eltűnne, még mindig csak várom a HDMI 2.1-et, hogy a 4k mehessen 120Hz-en és 10bit-en chroma subsampling nélkül. Miből és hol lesz ennek a négyszerese sávszélben? Egy optikai szál nyilván elbírná, de a transceiver rész már ott is húzós lenne mostanság consumer szinten (szerverben persze van már 200Gbps is).

(#32) gabber01 - "a 60fps szappanopera szerű, röhejes látványvilágot eredményez" -> Nem a 60fps okozza azt, hogy nem rejti el a 23fps a film röhejes látványhibáit. :P

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#174) #72042496 válasza arty (#172) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak ahogy kiveszem, ezek filmre vonatkoznak. Engem érdekelne egy ilyen renderelt képre is (#144), amíg nem lesz vele első kézből tapasztalatom.

(#173) janos666
DSC, aztán majd kiderül, hogy mit jelent a "low latency" meg a "visually lossless", de ezt úgyis tudod. :)
Érdekes a 8K, de remélhetőleg raknak 2x2 skálázást is a tévékbe (mint a Panákban), aztán lehet mindenféle csiribiri nélkül 4K-ban hajtani, ha úgy akarja az ember.

[ Szerkesztve ]

(#175) arty válasza #72042496 (#174) üzenetére


arty
veterán

4k, 65", 2.5-3m - még látom, hogy jobb, mint az fhd (játékban, de filmben nemigazán - nyilván nem kikockázásról beszélek, annak nem látom értelmét)

a 8k-t biztosan nem látnám, szóval én már legszívesebben hátradőlnék - de nem fogják engedni :D (mindenesetre jó lenne, ha a 2021es oled kínálatban lenne még 4k-s, fixált hdmi2.1-es... mert hogy idén nem jár a hibátlan implementáció, az már most látszik, nyilván egészen véletlenül... :( )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#176) doooo


doooo
veterán

Nem korai még temetni valamit, ami ennyire új? Még csak most jelennek meg a 8K-ban rögzíteni képes mobilok/kamerák is...

Na meg egyébként elég evidens, hogy előbb vagy utóbb, de csak eljutunk a 8K felbontáshoz mindenben... ez nem olyan, mint a 3D, ez fokozatosan fejlődik, és a jövőben is fog.

[ Szerkesztve ]

(#177) #72042496 válasza arty (#175) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, akkor egybevágnak a tapasztalataink. Illetve van egy olyan sejtésem, hogy a HDMI 2.1-es VGA-k, illetve MC-LPCM@eARC firmware megjelenésével egyszer s mindenkorra a 9-es sorozat lesz a legjobb 4K@120-as LG OLED.

Nem szeretném, ha igazam lenne. Bár, tévedhetek úgy is, hogy a 9-es sorozaton HDMI 2.1-gyel se lesz közvetlenül 4K@120@4:4:4. És akkor a DTS nélküli, 40 Gbps HDMI FRL-t nyújtó, agresszívabb ABL mellett működő, ismert bugokat megtartó X sorozat lesz az eddigi legjobb. Azt se szeretném. :)

(#178) gabber01
A Billy Lynn szerintem tök jó. Lentebb a Gemini Man-t is dicsérték, de azt nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#178) gabber01 válasza janos666 (#173) üzenetére


gabber01
addikt

Szemantikázhatunk meg pöröghettek még rajta amíg csak akartok, de ettől még a tény tény marad. Ami hfr-es film jelenleg, mind, kivétel nélkül gagyi, mű, szappanopera hatású.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#179) janos666 válasza #72042496 (#177) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az már a jelen: [kép] (De a 4k120 4:2:0 ezzel a firmware-el sem működik.)
(#178) gabber01 - Egy ronda nő szebb lesz párás szemüvegben, vagy csak te látod szebbnek?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#180) #72042496 válasza janos666 (#179) üzenetére


#72042496
törölt tag

Yay, és végre ott a 8 csatorna! :)

AVSForumon direktben nem, de DP 1.4 > HDMI 2.0 adapterrel sikerült összehozni a 4K@120@4:2:0 képet. Egy nVidia kártyával ha számít, screenshotot is illesztettek be.

Így nem próbáltad? Vagy ez régen egyszer működött, a mostani szoftverrel már nem?

[ Szerkesztve ]

(#181) sb válasza dabadab (#77) üzenetére


sb
veterán

Ezt pofázom pár éve.
Plazmab*zik jöttek, hogy LCD-n nincs jó mozgásfelbontás, főleg ha még csak nem is villog mint a plazma (BFI-vel pl) de a film az 24p, nem több.
Érthetetlen. Egy eleve full homályba vesző sz*rt próbálunk kozmetikázni de esélytelen.

@adamssss
Nem csak skvenkelésnél szar. Bármilyen mozgásra kevés. Fel szoktam dobni egy gyakorlati példát: 55"-os TV, 3 sec alatt áthúz egy autó a képernyőn. 122cm a képernyő szélessége.
3s alatt van kb. 72 képed. 122/72= képkockánként 1.7cm-t ugrik az ojjektum. Vagy ekkora területen mosódik szét.
És akkor számoljunk el magunkban 3 sec-ig. Az egy rohadtul nem gyors akció/mozgás volt.

Lehet még filozofálni az operatőri munkáról, de ha mozog valami akkor ez van. Ha nem mozog vagy úgy szeretnénk láttatni akkor más a helyzet, de a cél nem ez.

(#182) sb válasza schawo (#126) üzenetére


sb
veterán

Ez az egész azért vicces mert elő van adva, hogy a 24p a művészi optimum és nem egy csak megszokott hülyeség...de nagyon nem így született.
Egyszerű "spórolás", a leggyengébb de működtethető technika megalkotása a minimum szintre belőve. :D

Továbbá akinek természetellenes az gondolom focit, F1-et is 24p-ben néz. Semmi interlacing meg hasonló trükkök. Sírva kapcsolnák ki mert nyilvánvalóan teljesen élvezhetetlen lenne.

Ezekből erősen következik, hogy a nagykönyvben is a 24p van megírva mint optimum. :D

(#183) arty válasza sb (#181) üzenetére


arty
veterán

tipp: az ember, amikor filmet néz (nem természet és doku filmet), akkor NEM a valóságot akarja viszontlátni... nem a szar cgi-t.... nem azt a gagyit (pl egy verekedés hogy néz már ki?!), amit 60fps mellett "viszontlátsz" :)

hanem egy fantáziát, mesét. valószínűleg ehez kell, hogy mosódjon, grízesedjen a kép, hogy érzékeld, ez most más: ez most NEM a valóság, ez FILM.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#184) dabadab válasza arty (#183) üzenetére


dabadab
titán

Jó, hát akkor a kamera fókuszát is tekerjék el, vegyék fel 320x200-ban és tömörítsék 20 kb/s bitrate-tel mpeg1-be és akkor lesz ott mosódás meg minden.

DRM is theft

(#185) Cifu válasza arty (#183) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ahogy ezt már más is írta: azért gondolod így, mert ezen nőttél fel, ezt a tapasztalatot hoztad. Ha eleve folyamatosan 60 vagy 120Hz-es képfrissítéssel ismerkedtél volna meg a mozgóképpel, feltehetően sugárban hánynál a 24Hz-es mozifilmektől...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#186) Pöttön válasza adamssss (#1) üzenetére


Pöttön
őstag

Teljesen eggyet értek!
A legjobb majd az lesz mikor kijönnek az 5,5" csúcs telefonok 8k felbontással, mert az "kell".
És akkor majd megint jönnek a szándékosan hanyag, ocsmány gui-k a 720p-s meg full hd-s okos telókra, hogy a vérpisták mondhassák dehát ennek pixeles a képe, kell a 8k! :O

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#187) #16820480 válasza Cifu (#185) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ahogy ezt más is írta: a jobbat nagyon könnyű megszokni. Ha ez annyira jó lenne, akkor nem lenne vita tárgya. Max úgy tudnám elfogadni újításnak, ha párhuzamosan lenne a hfr mellé 24/29 fps változat mindenből, aztán mindenki azt nézi, amit szeretne.

(#188) gbors válasza Cifu (#185) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez biztosan az egyik forrása a dolognak, de szerintem nem csak ennyiről van szó. Nézegettem a belinkelt Gemini Man klipet 60FPS-sel és a standarddal (nem tudom, az mennyi), és volt különbség azon a téren, hogy mennyire éreztem akciónak a jelenetet. Érdemes lenne arról az oldalról megkapargatni a dolgot, hogy az idegrendszerre milyen hatással van az alacsonyabb framerate.
Jó lenne megnézni pár olyan filmrészletet 60FPS-sel, amik nem az adrenalintermelést célozzák, hanem "csak" a vizuális élményt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#189) niof válasza #16820480 (#187) üzenetére


niof
addikt

Szerintem ez jó ötlet. Illetve továbbmegyek. Készüljenek az anyagok hfr-ben, de olyan framerate-el, ami "osztható" úgy, hogy lehessen belőle 24 képkockát vetíteni anélkül, hogy a készüléknek bármit is számolnia kellene, így csak el kéne dobnia a többlet képkockákat. Plusz vegyük hozzá, hogy a filmipar igenis erőltesse meg magát, hogy a hfr anyagokra fejlesszenek olyan szűrőket, pl. állítható grain, amit a user tud szabályozni. Így jobban megtalálhatná mindenki a számítását. Aki akarná, natív 120 fps-el, szűrők nélkül fogyaszthatná a tartalmat, aki meg ragaszkodik a megszokott mozis képvilághoz, az a készüléken néhány kattintással be tudná állítani a neki megfelelő módot. Ehhez "csak" a filmipar és a készülékgyártók összefogása kellene, hogy egy ilyen közös szabványt kialakítsanak. Mondjuk 10 év múlva már lehetnének ezt alkalmazó készülékek, és hozzájuk tartalom is, ha ma elkezdenék az egyeztetéseket. :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#190) vlevi válasza niof (#189) üzenetére


vlevi
nagyúr

ha ma elkezdenék az egyeztetéseket

Sajnos olyan, fontosabb dolgokban sem tudnak a gyártok egymással megegyezni, mint a rögzített anyag formátuma.
Lásd HD-DVD, Bluray, vagy HDR, Dolby Vision, vagy még régebben VHS, Betámad,....

(#191) mad823 válasza niof (#189) üzenetére


mad823
őstag

Ezt akár a tévé is meg tudja (tudná) csinálni, nem kellenek a filmgyártók, persze az nem elég, hogy eldobálja a kockákat, ki kell számolni abból a 2,5-5 képkockából azt az egyet, amit meg szeretnél jeleníteni 24p-ben. (mivel ugye valamennyire össze kell mosni a mozgást, különben nagyon darabos lenne).

(#192) Gicz válasza #16820480 (#187) üzenetére


Gicz
addikt

Párhuzamosan azért nem lenne egyszerű, hiszen 24p/hez 1/48 sec záridővel dolgoznak míg ha 60p hez is akarod tartani a 180 fokos zárat akkor az 1/120-ad sec. de akkor az 1/120-ad seces expók 24p-n sokat rontanának. Nem lenne meg a motion blur. Plusz 60-ban nincs is meg a 24, szóval megint jöhetne a 3:2 pulldown csak most fordítva XD. Megoldás lehetne a dupla kamera, egyik 24 másik 60p-ben, de ottmeg az eltérő látószögből lehetnek problémák.

Filmnek a 24p nekem a mozi feeling, az iylen 60p gemini man meg hobbit, hányinger, nekem nézhetetlen szappanopera effekt. Tényleg mintha nem filmet néznék, hanem színészeket sétálni utcán mobilos kamerával rögzítve.

Ennél egy rosszabb van, a kép "javító" interpolácók, tele artifaktokkal...

[ Szerkesztve ]

(#193) arty válasza dabadab (#184) üzenetére


arty
veterán

az (időnként) eltekert fókuszt kapod/kaptad eddig is és 4k-ban végre láthatod is :D

a tömörítési hiba és a felbontás meg nem kell, állóképre jól jött a pluszfelbontás ;)

cifu: sose tudjuk meg :( (remélem :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#194) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Nekem 1080p-s tv-m van és tökéletesen elégedett vagyok vele, nem is tervezem 4k-sra cserélni. Nincs még arra sem tartalom annyi, hogy legyen értelme. Én sajnálom, hogy elengedték a 3D-t. Abban sokkal inkább láttam fantáziát, pláne ha még fejlesztenek rajta. Vicces, mert 3D-re mai napig jönnek ki filmek, de 8k-ra még mindig nem, sőt, még 4k-ra is kevesebb jön, mint 3d-re 😜

(#195) #16820480 válasza Gicz (#192) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, gondoltam, hogy ez bonyolultabb, de lehetne akkor 72fps a hfr, vagy 96, vagy 120, azok már egész többszörösei a 24-nek. Persze a záridő kérdéses úgy is.
Nekem is egyértelműen a 24 a kellemesebb, bár amennyit filmeket nézek, felőlem aztán bármiben rögzíthetik :D De érdekes téma amúgy, emlékszem amikor nem is olyan rég 1-2 vázból a Canon elkezdte lehagyni a 24fps rögzítési opciót, mekkora felzúdulás volt miatt. Nyilván azért, mert elavult dolog :)

Amúgy a képjavító algoritmusokban is egyetértek. Emlékszem a Logan Lucky-t egy haveromnál néztük meg úgy, hogy Shield tabletről ment ki a 1080p kép a 4K tévéjére, és valami olyan algoritmust tett rá a tévé, amitől ilyen furán, természetellenesen éles, kontrasztos lett a kép, mintha valami játék cutscene-t néznék.

(#196) gabber01 válasza gbors (#188) üzenetére


gabber01
addikt

Tessék ;)
https://www.youtube.com/watch?v=53JQYZOs92c
https://www.youtube.com/watch?v=SPZXR4sxfRc&t=90s

Ezeknél a snitteknél aztán semmi adrenalin növelő nincs.
Az a vicces, hogy teljesen mindegy milyen jelenetről van szó, álló, lassú, gyors, mindegyik természetellenesnek hat.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#197) Gicz válasza #16820480 (#195) üzenetére


Gicz
addikt

Az a baj itt nincs köztes megoldás, és gyanítom mivel a 24vs60p dolgot a mozik döntik el, még jó sokáig a 24p marad szerencsére. Nekem alap h minden szart azonnal kapcsolok ki, mindenféle éljavító meg dinamikus kontraszt meg mpeg zajszűrés stb... ha normális minőségű a forrásod, egyáltalán nicns szükség semmi ilyenre.

A másik ami nekem ilyen gimmick az a HDR. egy 55" fullhd LG oledem van, este nézek valami filmet, és egy sötétebb jelenet után jön valami nappali utca, hát a 120cd fényerő és homlokon vág, nem tudom kinek jó ha ugyanezt a jelenetet 500cd-vel tolja a TV.

Egyébként komolyan HDR = high dinamyc range, és max 4000:1 kontrasztarányú LCD-t használnak erre? vicc az egész. Meg a háttérvilágítás lekapcsoilás a 100 zónájával. Tegyenek mellé este egy (akár fullhd) oledet, és senkinek sem fog kelleni a hiperszuper 8k HDR, 100 zónás local dimminges, interpolásos fos. :D

Ez az egész cska erőlködés a gyártóktól h legyen mit eladni. Egy 65" 4K Olednél nincs nagyon hova tovább képminőségben.

(#198) gabber01 válasza sb (#182) üzenetére


gabber01
addikt

Az a vicces, hogy mantrázzátok a saját igaznak vélt hitetek, miközben figyelmen kívül hagytok egy sor tényt, meg már elhangzott dolgokat.

Míg a 24p valóban nem előre megfontolt művészi szempontok alapján jött létre, hanem akkor még csak a költséghatékonyság volt a fő vezérelv, azóta már egyértelmű iparági konszenzus lett erről, hogy bár csak egy szerencsés, fatális véltelen, így lehet a legjobban megvalósítani a "mozi feelinget" (cinematic feel). Innentől kezdve értelmetlen erre hivatkozni, hogy "de nem is úgy akarták, és nem azért lett 24p úgyhogy annál a 60p csak jobb lehet". Nem tökmindegy? Így alakult ki, viszont azóta is ez működik a legjobban.

A másik, már rég ki lett tárgyalva, hogy több műfajnak is kifejezetten előnyös a 60p.
A film, illetve minden olyan terület, ahol a filmes hatást szeretnék elérni NEM ilyen. Legalábbis jelenleg. Talán majd a jövőben alkalmazkodnak hozzá az egyéb filmes technológiák és technikák, hogy ott is meglegyen a filmes hatás, minden egyéb előnye mellett.

Akik pedig tényleg értenek hozzá, ők tudják is, hogy milyen frame rate milyen helyzetekben alkalmazható leginkább, és mik azok sajátosságai.
Pl.

janos666: rossz a példád, sajnálom. És már ez is ki lett tárgyalva. A szebb itt nem feltétlenül jobb is minden esetben. Mindenki tudja, hogy a 60p minden esetben szebb képet ad, de az összhatás mégsem jobb, mert közben a lényeget veszti el az anyag, a feelinget.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#199) kovy79


kovy79
őstag

Ez pont olyan kérdés, mint a mai tepsifonok.
Egyre több ember szeretne kisebb méretű telefont (ami pár éve még óriásnak tűnt: 4,5-5" /130-140mm x 60-70mm/), de mivel nincs, ezért kénytelenek megvenni a tepsiket. Ezután persze a gyárak ráhúzzák, hogy "ezt veszik az emberek, erre van igény"...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#200) mad823 válasza Gicz (#197) üzenetére


mad823
őstag

A kontraszt is számít, de a fényerő is. Ha a sötétből kimész az utcára, akkor az életben is homlokon fog vágni a fény. Igenis egy 1000-1500 cd/m2-es kép életszerűbbnek fog hatni valamivel alacsonyabb kontrasztarány mellett, mint egy OLED 300 cd/m2. És persze ne csak tök sötétben gondolkozzunk már, nappal is lehet tévézni, ahol a 0 cd/m2 és a 0,1 cd/m2 fekete között senki nem látja a különbséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.