Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Enter = dupla enter, hogy a tömbök között üers sor legyen, a space még mindig újratöltésre vár, kicsit hiányosan működik.

Fontos: Egy szerző, egyszerre csak egy írással szerepelhet a Logout címlapján. Kérjük, hogy a főoldalra szánt írásaid publikálása között minimum 5-6 napot várj.

Előre lesz ez dátumozva, ne csodálkozz, ha eltűnik a főoldalról, ezt a részt sem olvastad:

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) Racecam válasza Winner_hun (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ehhez nincs mit hozzátennem, előredátumoztam.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#3) blackmacs válasza Winner_hun (#1) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Ígérem a továbbiakban több enter lesz! ;)

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Érdekes gondolatmenet.

Azért annyit tennék hozzá, hogy ez:

"Mikor alszol akkor is a halál állapotában vagy!Ilyenkor a lélek.a tudat elhagyja a tested hogy a fizikai test regenerálódjon a lélek,a tudat pedig feldolgozza az aznap ért ingereket, élményeket."

egy baromság :) Elég csúnya dolog lenne az alvás állapotát a halál állapotához hasonlítani, sőt jelen esetben egy és ugyan annak tekinteni.

A lélekelhagyásos dolog pedig puszta spekuláció, vagy még az se. Sajnos arra még semmi bizonyíték nincsen. Így sem cáfolni sem megerősíteni nem tudjuk.
Harmadrészt pedig a híres nevezetes halál közeli élményt már mesterségesen is elő tudják idézni. Jópár éve csináltak ilyen kísérleteket. Valójában egy, az agyban termelődött enzim az, amitől ezt az alagút fény stb effektust érzékeli az ember ilyenkor. És ezt kísérletekkel is bizonyították.

(#5) Dany007


Dany007
veterán

hupsz, most nézem, ez jól előre lett dátumozva :D

(#6) speedyx86


speedyx86
tag

Szóljon, aki értéktelen materialista rongy(hús)babának tart azért, mert fontosnak tartom a társadalomban betöltött szerepemet és a gyermekeim jövőjét.

(#7) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

blackmacs: még mindig nem túl tagolt szerintem az írás... említed a végén h mennyi spacet meg entert raktál bele - hát akkor inkább el se képzelem mennyireegybeszöveglehetettazeredeti :B

A téma viszont érdekes :DDD

mod: Mi ez az előredátumozás? A cikk már egy éve kész volt? Nem igazán értem..

[ Szerkesztve ]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#8) mcsabee válasza TheDragon007 (#7) üzenetére


mcsabee
senior tag

Mikor felviszel egy írást, percre pontosan meg lehet adni, hogy mikor jelenjen meg. Nos, mivel nem lehet egy embertől 2 írást a címlapon, így érdemes a megjelenési dátumot 5-6 nappal későbbre tenni. Pl, ha most feltennél egy írást, beraknád 2009. 02. 23. 19:00-ra, de ha rá egy órára raknál egy következőt, akkor azt már 2009. 02. 28. 19:00-ra lenne ildomos bedátumozni.

Stay a while and listen...

(#9) Racecam válasza TheDragon007 (#7) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az írást még annak idején én dátumoztam előre (jól a jövőbe), mert egyszerre kettő nem lehetett a címlapon. De ettől még a szerző, aki látja az írást így is és tudja állítani a megjelenést, nyugodtan beállíthatta volna akkorra, amikor az előző már lekerült a címlapról. Mivel ezt akkor nem tette meg, az idő meg csak telt, most megjelent az írás. Több száz előredátumozott írást nem tudok én menedzselni, ennyire nem terjed ki az emlékezetem. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#10) #31757056


#31757056
törölt tag

Én most nem az írás külalakjáról akarok véleményt írni, inkább a a témával kapcsolatban.

"Mint fentebb írtam ugye, ragaszkodunk az általunk teremtett anyagi világhoz.Ezáltal a fizikai testünkhöz is.De miért?Pedig a testünk nem más mint egy ruha,egy eszköz ami ahoz kell hogy a lelkünk,az igazi tudatunk,az entitásunk felölt hogy, megnyílvánuljon az anyagi világban.Itt mindent mi teremtünk a gondolatainkkal, a testünket formáljuk, a tárgyakat amik körülvesznek, egyszóval materializálunk!
Annak ellenére hogy naponta megéled a halált mégsem tudod elfogadni!Igen!Mikor alszol akkor is a halál állapotában vagy!Ilyenkor a lélek.a tudat elhagyja a tested hogy a fizikai test regenerálódjon a lélek,a tudat pedig feldolgozza az aznap ért ingereket, élményeket."

Véleményem szerint az egész téma közhely, de főleg az idézett rész. A magyarázat miszerint a "lélek" és a"test" hogyan választódik külön, mindenféle racionalitást és logikát nélkülöz. Egyszerűen csal leírod, hogy ez így van, és kész. Egyébként is kismillió ilyen írás jelenhet meg naponta a világban, mások is ugyanígy írnak. Ezek számomra csak azt tükrözik vissza még mindig, hogy az ember ádázul keresi az identitását, az élete értelmét, a létezésének okát, és megpróbál mindenféle természetfeletti dologba kapaszkodni, rosszabb esetben még esetleg földhözragadtnak nevezi azt az embert, aki nem tesz hasonlóképpen.

Számomra értelmetlen az a dolog, hogy a "lélek" kiszállva a "testből" miként hordozhatná a testünk és személyiségünk információit, csak úgy a levegőben repkedve. Ennek alapján akkor eleve a test létezése válna értelmetlenné, minek akkor az az elképesztően bonyolult ideghálózat a fejbe, ami elektrokémiai úton továbbítja az adatokat, illetve mi értelme lenne a DNS-nek, az örökítő anyagnak, ami hordozza az információt még arról is, hogy a 99876-odik hajszálunk éppen milyen vastag, milyen színű, és milyen hosszúra nőjjön maximum? Természetesen nem egy géphez hasonlítom az embert, csak próbálom kifejezni, hogy minden ami a világon létezik, logikusan megmagyarázható, ami pedig nem, az idővel úgyis az lesz (kérdés mennyi idővel). A többire meg magunktól úgyse jövünk rá soha, kivétel, ha nem az magyarázza el nekünk, aki minket is összerakott. :)

"Sokan a lelket,a tudatot azonosítják, egynek vélik az elmével.Ez nem így van.A lélek, a tudat az az igazi éned, töle kapod az intuíciókat, a megérzéseket, az úgynevezett 6. érzékedet.Az elme nem más mint az egód.Ha az elméd elhatalmasodik nem hallod meg a belső hangokat, a megérzéseket.Ugye azt mondják mindég az első gondolat, megérzés a legjobb.Na ez az igazi tudatod!"

Ezt a részt többször is végigolvastam, de kicsit se győzött meg semmiről... :F

[ Szerkesztve ]

(#11) TheDragon007 válasza Racecam (#9) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Köszi, így már világos h mit takar ez a fogalom... Ha már írtam volna valamit logoutra akkor nem kellett volna most megkérdeznem :B
Viszont csodálkozok h a szerzőt ennyi ideig hidegen hagyta h mi van az írásával. :N

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#12) Rayyy


Rayyy
senior tag

Bár a szerző lehet, hogy mást gondol, de ez egy tipikus, mindennapi írás olyan dolgokról, amik időről időre mindenki fejében megfordulnak. A hangvétel is tipikus, amiből arra lehet következtetni, hogy a szerző írás közben folyamatosan azt gondolta, hogy most épp megmondja a „frankót” a felvilágosulatlan birka tömegnek.

A kereszténység tanításait ellenezni és aztán Jézustól idézgetni következetlenség, bár mondhatjuk, hogy tanulni mindenkitől érdemes, akár szimpatizálunk vele, akár nem.

Anyagi világban élünk (jelen pillanatban anyagi világban írom ezt a hsz-t), így a test pontosan ugyan olyan fontos, mint a lélek, mert ITT nem működhet a kettő egymás nélkül. Majd ha a pszeudo-világban találkozunk egy fórumon, akkor a lélek-kivetüléseink megvitathatják, hogy mennyire nem számít a szellem tisztasága, mert az igazi öröm és kiteljesedés az anyagi világban rejlik és a szellem-forma csak egy átmenet :DDD

Ha a látszat mást is mutat, attól még szerintem minden ember tökéletesen tisztában van a halál életben játszott szerepével. Ennek ellenére nem pozitív élmény elveszíteni egy hozzánk közel álló embert, akármilyen vallási vagy kultúrkörben nevelkedtél is.

Furcsa, hogy a materialista, feleslegesen gyűjtögető életmódról egy tech-fórumon írsz, úgy, hogy 18 hsz-ed van az apróhirdetésekben például… vagy azok nem haszontalan javak? Amúgy hogy találtál a Prohardverre?... azt kerested, hol a legmegfelelőbb a táptalaj a megtévelyedettek útjának egyengetésére? :)

És bizony a helyesírás (és a fogalmazás) fontos, hogy a közlendődet a legmegfelelőbb formában tudd átadni, mert úgy nagyobb a valószínűsége, hogy célba ér az info.

Minden a legnagyobb render!

(#13) 3psilon válasza Rayyy (#12) üzenetére


3psilon
aktív tag

Hogy egy klasszikust idézzek: :)
"...Ha dialektikus materialista vagy, az a baj, ha semmilyen nem vagy, az a baj."

Ez az egy év nagyon vicces. Egy éve az első részre még egy, az egyházat védelmező írással reagáltam... ma biztos nem írnék ilyet.
(mármint amit írtam az ma is igaz, csak az ellenkezője is.)

Igazából érdekes a cikk szerkezete, engem minduntalan arra emlékeztet, hogy egy kényszerzubbonyos ember elémugrik az utcán és elkezdi ezt mondani. Enterek és szóközök nélkül, sok felkiáltójellel. :D

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#14) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

ezt a filmet ajánlom a témához

(#15) degu


degu
senior tag

Az alvast,mint allapotot,es a halalt osszehasonlitani teljesen teves elkepzeles,mert meg a legmelyebb,almodas nelkuli alvasban is megvan a z en-tudatod! A halal pedig... a semmi...
A vallasok pedig-velemenyem szerint-nem masok,mint az emberiseg lelki-szellemi kabitoszerei az elmulastol/megsemmisulestol valo felelem ellen! :R

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#16) -=Sziszi=-


-=Sziszi=-
aktív tag

Megláttam a címet egyből KATT remélve, hogy valami okos írásra találok, de nem. Ez mindenhonnan "vérzik". Egy filozofikus írásnál nem szabad dobálózni olyan szavakkal, amit pontosan nem is értünk, vagy rosszul értünk(lélek, tudat). Vigyázni kell, hogy mit írunk le tényként.
Ha már ilyen témában írsz akkor tanulj meg érvelni, mert különben hülyének néznek (lehet okkal). Ha győzködni akarod az embereket az igazadról az csak is egy jó érveléssel megy. Ja, hogy ez nem megy. Akkor szerezz be pár diplomát a témában és gyere vissza. Máshogy nem fog menni.(Nekem sincs meg a "pár diplomám", de "ha nem tudok úszni nem dugom a seggem a medencébe". Hát nem is írok, inkább csak olvasok.)Peace

Üdv Szisz

[ Szerkesztve ]

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.