Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) asdf_ válasza HawerKing (#5) üzenetére


asdf_
veterán

De jobbat nem lehet venni ami amoledes

Regen sem ertettem a gerjedest az amoledre (irrealis, tulszaturalt szinek defaultban -de legalabb at lehet allitani valami sacc/kb. normalisra, mas kerdes, hogy igy viszont a feheregyensulya van szar helyen, amit en sliderrel ugye meg veletlen sem allithatok, mert osszedolne a vilag).

Viszont mint egy hete Tab S2 tulaj, vagyonokat adnek, ha IPS kijelzoje lenne AMOLED helyett. Ugyanis ez csodalatos kijelzo ugy 65-70% fenyero alatt vibral, mint egy szar PWM-es ledes monitor. A fenyero legaljanal mar nagyon durvan. Szerintem a vilag cikije az, hogy ahhoz, hogy ne csesszem szet a szemem, azzal kell bohockodnom egy "csucstabletnel", hogy maxi fenyero mellett egy fekete overlay-t rakok a kijelzore, aminek az atlatszosagat allitom, igy tenylegesen csak a fenyereje csokken a megjelenitett kepnek, ellenben nem jon a hulye vibralas. Mas kerdes, hogy finom szinatmeneteknel csunya, es barmilyen jogosultsagadasnal eloszor ki kell kapcsolni ezt az overlay-t, mert ugye akar siman kitakarhatna es mas szoveggel fedhetne le azt, amit elfogadok, azzal meg rosszalkodni is lehet, igy az Android amig aktiv, nem enged ok-t nyomni.
Hala istennek online vettem, igy meg van egy hetem eldonteni, megtartom-e (sajna lehet, hogy kenytelen leszek, mert 4:3 keparannyal, normalis PPI-vel 10"-os tabletbol kb. ebben kimerul a valasztek -almasat soha, igy az kiesett- :( ).

@mobilarena staff: javaslom, hogy a keszulekek kijelzotesztjenel ne csak a kontrasztaranyt, meg a feheregyensulyt merjetek, hanem hogy minimum, 25%, 50%, 75% fenyeron villog-e a kijelzo, es ha igen, hany Hz-cel, hogy az ilyen szemronto, agyzsibbaszto hulladekot ha lehet, el tudja kerulni az ember es meg veletlenul se vasarolja meg (bar igazabol betiltani kene a nem PWM free monitorokkal meg az olcso vacak vibralo noname LED egokkel egyetemben)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.