Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HawerKing


HawerKing
őstag

Hat a tab s 3 ra nagyon kivancsi vagyok, Tab s2 ot hasznalok s szerintem meg mindig ez a legjobb tablet....

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#2) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

Mennyiben fogadunk hogy megint nem csúcs SoC-ot kap a "csúcstablet"?

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#3) Amalgam válasza HawerKing (#1) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Egy hónapja vettem Tab S2 9.7-et. Kíváncsi vagyok, milyen az S3.

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#4) tepenzed


tepenzed
őstag

remélem jobb lesz végre mint az s 10.5, mert a vacak s2 képarányt azt inkább hagyjuk is..

(#5) HawerKing válasza tepenzed (#4) üzenetére


HawerKing
őstag

Nekem is csak a keparanyal van bajom :(
De jobbat nem lehet venni ami amoledes :(
A hardvere nem csucs de igyis minden jatek es egyebb hardver igenylo dolgok siman mennek rajta.
Remelem a tab S3 mar nem ilyen kep aranyal jon s ha nemis kapja meg az S7 hardveret de legalabb a tavaji S6 et kapja meg s akkor megint verhetetlen valasztas (mar akinek mint nekem is az amoled a fo szempont)

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#6) doooo válasza HawerKing (#5) üzenetére


doooo
veterán

Hát ha androidosat nem is, jobb win-es gépet lehet venni. A Tab Pro S erősebb is, nagyobb is, és AMOLED-es is (meg persze drágább is, de ugyanakkor produktívabb).

(#7) tepenzed válasza doooo (#6) üzenetére


tepenzed
őstag

lehet, csak a windows appokkal sehol nem vagy :D
volt 1 hétig windows telefonom, valami vicc, hogy arra milyen kevés app van, ráadásul bugosak mint a ház

A Tab Pro S meg már laptop, szóval nincs alternatíva

[ Szerkesztve ]

(#8) Jonesy84 válasza HawerKing (#5) üzenetére


Jonesy84
tag

Snapdragon 652 már most is alig lassabb 7420-as exynostól.

(#9) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Vajon a képaránnyal mi lesz?

A térerő veled van!

(#10) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

A Tab annyira nem hoz lázba, de a Gear S3-ra kíváncsi vagyok.

(#11) moleculez


moleculez
veterán

Még mindig nincs szükségem Tabra, ha lenne, megint kihasználatlanul állna a szekrényben. #7 nincsenek rá appok, de van teljes Windows, és sok esetben hasznosabb.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) doooo válasza tepenzed (#7) üzenetére


doooo
veterán

Nem laptop, és az AMOLED-ről volt szó, ha valakinek meg minden áron az a lényeg, akkor meg még bőven lehet alternatíva. Asztali windows van rajta, nem W10M szóval ugyanolyan appokat találsz rá, mint egy PC-re. Van ceruza, hozzákapcsolható billentyűzet, egy Core M is erősebb az összes Qualcomm, Mediatek megoldásnál (ez lehet, hogy nem teljesen így van, de ettől függetlenül) nem értem miért ne lenne jobb, vagy legalábbis elfogadható a felhozatala. Biztos nem olyan egyszerű mindenkinek használni, mint egy androidos tabot, de azért messze van a használhatatlantól. Mindez persze személyes meglátás.

[ Szerkesztve ]

(#13) yarsley


yarsley
aktív tag

Bocs az offert, nem reg kijott egy masik tab a Samsung galaxy tab A 10,1-es, errol fogtok tesztet irni a kozeljovoben?

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#14) asdf_ válasza HawerKing (#5) üzenetére


asdf_
veterán

De jobbat nem lehet venni ami amoledes

Regen sem ertettem a gerjedest az amoledre (irrealis, tulszaturalt szinek defaultban -de legalabb at lehet allitani valami sacc/kb. normalisra, mas kerdes, hogy igy viszont a feheregyensulya van szar helyen, amit en sliderrel ugye meg veletlen sem allithatok, mert osszedolne a vilag).

Viszont mint egy hete Tab S2 tulaj, vagyonokat adnek, ha IPS kijelzoje lenne AMOLED helyett. Ugyanis ez csodalatos kijelzo ugy 65-70% fenyero alatt vibral, mint egy szar PWM-es ledes monitor. A fenyero legaljanal mar nagyon durvan. Szerintem a vilag cikije az, hogy ahhoz, hogy ne csesszem szet a szemem, azzal kell bohockodnom egy "csucstabletnel", hogy maxi fenyero mellett egy fekete overlay-t rakok a kijelzore, aminek az atlatszosagat allitom, igy tenylegesen csak a fenyereje csokken a megjelenitett kepnek, ellenben nem jon a hulye vibralas. Mas kerdes, hogy finom szinatmeneteknel csunya, es barmilyen jogosultsagadasnal eloszor ki kell kapcsolni ezt az overlay-t, mert ugye akar siman kitakarhatna es mas szoveggel fedhetne le azt, amit elfogadok, azzal meg rosszalkodni is lehet, igy az Android amig aktiv, nem enged ok-t nyomni.
Hala istennek online vettem, igy meg van egy hetem eldonteni, megtartom-e (sajna lehet, hogy kenytelen leszek, mert 4:3 keparannyal, normalis PPI-vel 10"-os tabletbol kb. ebben kimerul a valasztek -almasat soha, igy az kiesett- :( ).

@mobilarena staff: javaslom, hogy a keszulekek kijelzotesztjenel ne csak a kontrasztaranyt, meg a feheregyensulyt merjetek, hanem hogy minimum, 25%, 50%, 75% fenyeron villog-e a kijelzo, es ha igen, hany Hz-cel, hogy az ilyen szemronto, agyzsibbaszto hulladekot ha lehet, el tudja kerulni az ember es meg veletlenul se vasarolja meg (bar igazabol betiltani kene a nem PWM free monitorokkal meg az olcso vacak vibralo noname LED egokkel egyetemben)

(#15) Scrydhan válasza asdf_ (#14) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Fogalmam sincs te mit néztél mert én villogást EGYÁTALÁN nem veszek észre. Tudod van akiknek (elég sokan) tetszenek az amoled színei,és ők arra gerjednek,míg te valószínüleg másra.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#16) asdf_ válasza Scrydhan (#15) üzenetére


asdf_
veterán

Feher hatter (mondjuk egy google ures lap), minimum fenyero, majd a mutatoujjadat rangasd gyorsan jobbra-balra a kijelzo elott. Mit latsz, sok mutatotujjat, vagy csak egyetlent, ami csikot huz? Mert en sok mutatoujjat, ami azt jelenti, hogy a kijelzo (illetve hat itt a keppontok) vilagitasa nem folytonos, hanem szaggatott (persze tudom, latom en ezt enelkul is, csak mint legegyszerubb demonstracios modszer)
(akinek pedig a gyari amoled szinvilag tetszik, es nem rakja at egybol alapvetore, mindegy, nem ertem, hogy kepes a default, valosagtol teljesen elrugaszkodott szinorgiat nezni)

[ Szerkesztve ]

(#17) tepenzed válasza asdf_ (#16) üzenetére


tepenzed
őstag

vidd vissza a készüléket, nem jó!
Mondjuk nekem 10.5 van, nem s2, 10% fényerőn használom a házban, de ilyet még életemben nem tapasztaltam, bár ennek a kijelzőnek a képaránya sem egyezik az s2vel

(#18) asdf_ válasza tepenzed (#17) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem biztos hogy jo, kulonben nem allnanak hegyekben a google play-en ennek a villodzasnak az eliminalasara a programok, amik rahuzzak a fekete fedvenyt a kijelzore. Esetleg a tiedbe meg normalisat raktak, vagy talan meg a Tab S2 tavalyi valtozataba is (ra is kerdezek mindjart a szaktopikjaban), az enyembe (2016-os verzio) meg ezt a villodzos szemetet (a jelenlegi Dell monitorom is olyan, hogy rev x-tol folfele PWM free, alatta pedig villog a ledes hattervilagitas, kitoltesi tenyezovel szabalyoznak fenyerot -hogy orok eleteben ilyet nezne az a kreten, aki ezt kitalalta-)

[ Szerkesztve ]

(#19) Scrydhan válasza asdf_ (#18) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Nekem nem produkál semmi hasonlót. Mondjuk nekem a tavalyi van.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#20) doooo válasza Scrydhan (#19) üzenetére


doooo
veterán

Megnyugtatlak, senkié se produkál hasonlót. Olyan nem, ami normálisan működik. Persze a fenti esetben paranoia meg egy csipet előítélet is közrejátszhat, nem feltétlenül rossz a panel.

(#21) asdf_ válasza doooo (#20) üzenetére


asdf_
veterán

Szamos mas telefont, tabletet (tipus, gyarto ismeretlen) lattam mar vonaton, moziban, koncerten, ami kis fenyerore volt rakva vibralt. Az ilyet sotetben, plane periferikus latasbol, plane elmozogva a keszulektol gyonyoruen eszre lehet venni, ez nem hiba, hanem gyartoi nemtorodomseg/fillerb*szas. Ahanyszor ilyet lattam, kb. imadkoztam, hogy a kovetkezo telefonom/tabletem nehogy ilyen legyen, mert kiugrom az ablakon, hat erre nem igy jartam? Meg mondom, a play-en hegyekben allnak a screen filter appok, amiket azert csinaltak, hogy ez a villodzas ne csessze szet az ember szemet (vagy hogy a nem elegge alacsony legkisebb fenyerot kisebbre lehessen csinalni). Szoval ha nalatok nem villog, akkor vagy szerencsesek vagytok, vagy csak nem latjatok ;), vagy csak a 2016-os Tab S2 modell vevoit tiszteltek meg egy ilyen kijelzovel samuek.
De egy Google kereses az amoled screen flicker-re is egy tonna talalatot ad ez pl. egesz jol leirja (angolul) mi a tortenet, szoval nem hallucinalok :)

(#22) doooo válasza asdf_ (#21) üzenetére


doooo
veterán

Igen, láttam már a cikket, de ettől függetlenül próbáld meg javíttatni/cseréltetni, mert ha fenn is áll a probléma, azt azért nem kell elhinni, vagy nem kell beletörődni, hogy ez normális, legyen szó bármilyen képernyőről. Vagy persze megválhatsz tőle, de ahogy írtad is, a szempontjaidnak -pillanatnyilag- nem felel meg másik, nem Apple tablet. Lehet, hogy itt az ideje áttérned almára.. ;]

(#23) Scrydhan válasza asdf_ (#21) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Nem mondod lehet soha nem tudom meg és hülyén halok meg. El is adom és veszek egy ipad pro 9.7-et. Vagy reménykedek hogy lesz nexus tablet idén (pls :()

[ Szerkesztve ]

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.