Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] ÁTALAKUL a beárazás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#501) ontheground


ontheground
tag

Csak egy kis észrevétel, ha már a topik elment offba, és a csalókról volt szó.

A [Jelentsd a csalókat] topik összefogalójában a "- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!" pont nem túl szerencsés, helyette fel lehetne hívni a figyelmet arra is, hogy bizonyított anyagi kár/ kárrendezésre hajlandóság hiánya esetén érdemes megtenni a feljelentést a rendelkezésre álló adatokkal/ és vagy ismeretlen tettes ellen a rendőrségen. Bár lehet ez meg túlzás, mindenesetre ami most ki van oda írva, az meg egyes usereket abba a hiszembe ringathat, hogy hátradőlhet, semmi egyéb teendője sincs, ha jóvátételt szeretne az őt ért sérelemért / bűntetést az őt átvert bűncselekményt vagy szabálysértést megkísérlő / végrehajtó személy számára.

[ Szerkesztve ]

(#502) bitpork válasza ontheground (#501) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez majd minden jelentés után le van írva a bejelentőnek. :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#503) Yutani válasza Chamea2 (#497) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha elő is fordult ilyen, szerinted a reális áron hirdetett cuccok alá írja be akármelyik fórumozó azt, hogy áraztassa be a terméket az eladó? Mert szerintem nem.

#tarcsad

(#504) Gebriel válasza Yutani (#503) üzenetére


Gebriel
veterán

Az a user aki ezt beírja, milyen jogon szól a hirdetőnek, hogy áraztasa be? :U :W

[ Szerkesztve ]

(#505) #56573440 válasza Yutani (#503) üzenetére


#56573440
törölt tag

a nem reális alá is beírhatja bárki hogy ez drága szar, aztán mehet is pihire. nem tartom kizártnak hogy valaki tett ilyet, de arra meg kiosztották ez előtt meg valszeg után is a pihit.

(#506) Polllen válasza Gebriel (#463) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem igazán. Ingyenes, bárki által használható felület, még csak korlátozni sem tudod mások hozzáférését.

Se nem stadn, se nem bolt. Egy online hirdetés komment résszel... Minek a komment, ha nem használható?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#507) Yutani válasza Gebriel (#504) üzenetére


Yutani
nagyúr

A szólásszabadság jogán. Ja nem, erről a PH-n lemondunk. :D

Természetesen nem lehet ilyet beírni, mert üzletrontás.

#tarcsad

(#508) bitpork válasza Yutani (#507) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Meddig kell még magyarázni hogy vendégségben úgy viselkedsz ahogy a házigazdának a legmegfelelőbb? :U
Azzal ugye tisztában vagy, hogy van az üzemeltetők között jogot végzett?
Költői volt a kérdés. Mindkettő

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#509) #56573440 válasza bitpork (#508) üzenetére


#56573440
törölt tag

de nem érted hogy a szólás szabadság az alkotmányos jog? amit egy ph nem bitorolhat!!! négynégynégy a ph csak ne mondja meg nekem hogy ki mit csináljon alkotmányos jogán, ha én szólni akarok akkor szabadság van, mer' le van írva. nemréted....

valahol valakinek volt aláírásban hogy "attól hogy otthonról írsz még nem otthon vagy...." meglepően találó btw...

(#510) Yutani válasza bitpork (#508) üzenetére


Yutani
nagyúr

Semmi gáz, malac, majd megnyugszom. :DDD

Ja és prémium tagként több időd van szerkeszteni. Már csak ezért is érdemes megvenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#511) bitpork válasza #56573440 (#509) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De igen. Ha pl bejössz a lakásomba és olyat szólsz akkor teljes lelki nyugalommal váglak ki a negyedikről. Az én házam az én váram. Ugyanakkor a szólásszabadságnak van egy limitje. Vajh tudod idézni azt is ha ennyire megy a hivatkozás?

(#510) Yutani : ahogy falsul érvelni mellette sem :P MOD jajj, le ne szakadjon rólam az izzadtság a tekintélyelvű érvelési hiba miatt ;] MOD: huh látom gyorsabban megy a módosítás mint ahogy én gépelek - ebben is jobb vagy :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#512) sutykuru válasza bitpork (#511) üzenetére


sutykuru
tag

(#513) #56573440 válasza sutykuru (#512) üzenetére


#56573440
törölt tag

b+ pont ezt a képet kerestem. :C

(#514) capulet75


capulet75
addikt

Alkotmányjogi vita lett ebből!!! Ááááá... :Y :C :U

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#515) leviske válasza Chamea2 (#497) üzenetére


leviske
veterán

"Annyi eszük nem volt ezeknek az embereknek, hogy ezzel esetleg gyanúba keverik az oldalt illetve Ármestereket?"

Ne nevettess már. Aki ilyesmi miatt az ármestereket és az oldalt "tartja gyanúsnak", az húzzon máshova hirdetni. Ennyire egyszerű. Fel kéne fogni, hogy az oldalon több a hozzáértő, akik szépen vagy csúnyán, de jelezhetik -ha épp olyanjuk van-, hogy az árral kissé eltévedt valaki. Aki ezt nyilvánosan tette, az kapott is büntetést már 10 évvel ez előtt is, aki meg privátban szól, azt inkább megbecsülni tessék, mert a legtöbb elárazott hirdetés szimplán elszokott tűnni a süllyesztőben.

Hányingert keltő az a fajta hozzáállás, amit leírsz, mert a PH! nem közkincs, nem alapvető emberi jog a használata, szóval gyanúsítgatásra senkinek semmi jogalapja nincs és felháborodásra se, ha kirakják a francba. Ellenben a rágalmazás miatt lazán indítható bírósági eljárás Magyarországon, szóval így érdemes "gyanúsnak tartani" az üzemeltetőket szólásszabadság alapon. :)

(#516) AKG


AKG
tag

Ahogy a legigazabb filmben mondta Jay és néma Bob:
Gyerekek,szedjük a ráncokat vigyorba!
Nem értem,mire jó az,hogy fik@zzuk a másikat.
Egyszer az elején írtam: élni,és élni hagyni!

Azoknak,akik hangoztatják,hogy mennyivel jobban lehet ezt csinálni,csak javasolni tudom,vágjanak bele.
Olcsó a domain,a tárhely,neki lehet állni,megmutatni,hogyan csinálná jobban.

Ha valami jó az oldalban,egy fórum,mint a beárazós,akkor annak örülök,azt használom.
Ha nem felel meg,nem használom,de nem ágálok mindenkinek,hogy mennyire rossz.

Tényleg sok az idióta,de a feléért elviszem,ha házhoz hozod ajánlatokra egyszerűen nem reagálok,idővel rájönnek a kedves fórumtársak,hogy felesleges írni bármit.

Ergo úgy gondolom,ha intelligensen kezeljük a dolgot,a szemét úgyis kihullik innen.

[ Szerkesztve ]

(#517) No.01


No.01
őstag

Erdeklodnek, h az alabbi laptop mennyit erhet amennyiert el is lehet adni realisan?

- Samsung N700 15,6-os,
- i5-2450M
- Magyar Win7 Home Premium
- 6GB RAM
- 1TB HDD (WD Red)
- billentyu vilagitas, doboz, CD, 100%-ig karcmentes.

Elore is koszonom!

(#518) AKG válasza No.01 (#517) üzenetére


AKG
tag

Kedves kolléga:
Kérdésedet itt tedd fel kérlek!

(#519) Yutani válasza No.01 (#517) üzenetére


Yutani
nagyúr

Na most kéne zárni ezt a topikot! De gyorsan! :DDD

#tarcsad

(#520) No.01 válasza Yutani (#519) üzenetére


No.01
őstag

Most latom csak hova irtam... :B :U :DDD
Nem ide szantam. Mindenkitol elnezest!

(#521) Mercutio_ válasza Yutani (#486) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaja,olyankor megy a jelents a csaló-ban a sivalkodás mint etetéskor a disznóólban (bitmalac, ez nem neked szól! :D) ,hogy "tessék minket megmenteni ", meg "csalódtam a Ph-ban " és "soha többé itt semmitsenem " :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#522) dabadab válasza Yutani (#507) üzenetére


dabadab
titán

"A szólásszabadság jogán. Ja nem, erről a PH-n lemondunk."

A szólásszabadság soha, semmikor nem jelentette azt, hogy másnak kell megteremtenie az anyagi feltételeit annak, hogy te el tudd mondani azt, amit akarsz. Te tök nyugodtan azt mondasz, amit akarsz, a szólásszabadságodat abszolút nem sérti az, hogy a PH is eldönti, hogy a saját szerverén milyen tartalmat akar látni meg milyet nem.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#523) bitpork válasza sutykuru (#512) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#524) Yutani válasza dabadab (#522) üzenetére


Yutani
nagyúr

Tehát az ÁSZF-et elfogadva a PH fórumozó lemond a jogainak egy részéről. Így van, vagy így van? Nem kell ezt szépíteni.

Mondom ezt ősi PH tagként, aki javarészt betartja a szabályokat. :)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#525) szabonagyur válasza Yutani (#524) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért ne essünk már át a ló másik oldalára ;) Egy oldal üzemeltetőjének mindig is lesz joga a moderáláshoz, ez ennyire egyszerű. Nem gondolod komolyan, hogy majd szólás szabadság miatt tele lesz mindennel az oldal...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#526) Yutani válasza szabonagyur (#525) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mondtam ilyet? Én is egyetértek azzal, hogy moderálni kell. Én sem tennék mást, ha saját site-om lenne. Sőt, szigorúbb lennék! :K

#tarcsad

(#527) #02683648


#02683648
törölt tag

Nem világos nekem h a "netes képek mese árak" hirdetések szűrése miért baj.
Nyilván van ezek között 1-2 vaklárma/false pozitív, de alapvetően az a legegyszerűbb, ha a csalást még a létrejötte előtt előzzük meg, kevesebb macera az oldalnak (nem kell a rendőrségi adat kiadásokkal foglalkozni, plusz nem visítanak a userek mint a pengős malac h "szemét hardverapró nem tesznek semmit"), értelemszerűen kevesebb macera a vevőknek is (nem verik át őket)

Egy HA moderátor valószínűleg lát elég hirdetést ahhoz h tudja h melyek azok amik csalásgyanúsak, épp úgy ahogy egy reptéren dolgozó rendőr/határőr is rendelkezik tapasztalattal arról, h kit lenne érdemes kicsit közelebbről megnézni, h van e nála/rajta/benne némi fehér cukorpor :DDD

Ezt a szólásszabadság dolgot meg nem kéne tovább ragozni, az USA-ban ahol totemoszlopra emelik a zelső alkotmánykiegészítést meg röhejes dolgokért perelnek h vkinek a szólásszabadsága sérült, nos még ott sem sikerült jogi úton bebizonyítania senkinek, h a fórumtulajdonosnak a saját fórumán nincs joga moderálni.

(#528) dabadab válasza Yutani (#524) üzenetére


dabadab
titán

"Tehát az ÁSZF-et elfogadva a PH fórumozó lemond a jogainak egy részéről."

Van olyan jogod, hogy a PH megjeleníti azt, amit írsz? Én nem tudok ilyenről.

DRM is theft

(#529) Kalandor válasza Chamea2 (#489) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az első cikkben nem szerepel, hogy a Vatera feljelentést tenne.
A másodikban az "újságíró" pedig szimplán félreértette a közleményt, a Vatera sem jelent fel senkit. Naponta írok ilyen szövegeket, kb. ugyanezekkel a szavakkal.

(#530) Yutani válasza dabadab (#528) üzenetére


Yutani
nagyúr

A PH fóruma azért jött létre, hogy megjelenítése azt, amit írok (és még 600k másik tag írását).

Nem akarsz megérteni, látom, inkább hagyjuk. Fentebb leírtam, hogy teljesen egyetértek a moderálás szükségességével.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#531) kenwood válasza #02683648 (#527) üzenetére


kenwood
veterán

Kar lenne ezt a hardveraprora leszukiteni.
Csalok voltak,lesznek.
Minden feluleten megjelennek,ahol van eleg ember.
Sokan oket buta,ko alatt elo eloembereknek tartjak,pedg ez baromi nagy hiba.
Az itteni legnagyobb csalo peldaul pro CS jatekos volt, rendelkezik az aktiv forumozok hardveres-es forumismeretevel.
Lenyegeben koztunk el,egy kozulunk (tudasban),csak egy fereg.
Ha leirjuk,hogyan lehet ot hatastalanitani,akkor o is elolvassa,es ahhoz igazitja a strategiajat.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#532) Maximum1


Maximum1
őstag

UPDATE van a címben.......

[ Szerkesztve ]

(#533) rambo*1


rambo*1
csendes tag

Respect az eddigi munkátokért ÁRMESTEREK! :R
Nektek köszönhető, hogy eddig nem ...fogás vagy ... tera pont hu irreleváns árai voltak eddig itt mérvadóak. Nagyon sajnálom, hogy megszűnik ez a NÍVÓ!
Csodálkoztam ezen a döntésen (mivel a "pletykákat" nem hallottam, nem olvastam), de biztos átgondoltátok.
Csak remélhetem, hogy azért a "víz az úr, nem a gálya". :(((

(#534) necrons


necrons
csendes tag

Nem lehetne összedobni egy rövid kis útmutatót hogy mindenki be tudja árazni a saját dolgait?

(#535) Gebriel válasza Yutani (#530) üzenetére


Gebriel
veterán

Látom erős szándékod, hogy kötekedj. :U
A kiinduló pont az volt, hogy a user hirdetésébe ne írogasson be senki olyan dolgot ami rontja az üzletét.
Ezt neked páran szépen levezették, hogy miért nem lehet, erre te átvezeted a fórum hozászolásokra?
Direkt csinálod igaz? :U

(#536) Yutani válasza Gebriel (#535) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én mindig is a hirdetés hozzászólásokról beszéltem. :U Különben nem lett volna miről beszélni.

Egyetértek azzal, hogy moderálni kell az üzletrontást. Sajnos minden üzletrontásnak minősül, ami az árat firtatja:

"Hülyegyerek, dupla áron akarod ránk sózni a sz*rodat?"
"Szeretnék segíteni: ha el akarod adni, nézd meg a hasonló termékek árát itt a HA-n."
"Linkelem neked a cucc új árát 3 év garival, hogy be tudd lőni a te használt, nulla garis cuccod árát."

De kár erről vitázni, igazából le kell sz@rni, hogy ki mennyiért akar eladni. Majd rájön, ha nem megy el a termék. Csak tudod, sokan itt voltunk jóval az előtt, hogy az eszement árazások megjelentek, és nehéz megszokni, hogy a HA már nem különbözik sokban a lenézett Vakerától és Lyófogástól. :(

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#537) Janaboy


Janaboy
veterán

+1 amellett h ne hagyjatok magatokat es igenis mukodjenek a bearazos topikok.

A rang szerepe szerintem elhanyagolhato, nem gondolom h a cimert voltak azok az armesterek, akik..

Janaboy

(#538) Gebriel válasza Yutani (#536) üzenetére


Gebriel
veterán

Oké értelek.

Csak tudod, sokan itt voltunk jóval az előtt, hogy az eszement árazások megjelentek, és nehéz megszokni, hogy a HA már nem különbözik sokban a lenézett Vakerától és Lyófogástól.

De régen sem lehetett a hirdetéseknél üzletrontást csinálni.. :U

Ha meg valakinek annyi energiája van, hogy egyes hirdetéseket képes lenne árazni, az jelentkezzen Ármesternek vagy ami lesz belőle, szívesen fogadjuk a segítséget.

(#539) athomi


athomi
veterán

Ez a kacsaakció vajon mennyire lesz értelmes?
Mondjuk épp regisztrálni se tudok, és a tavalyi akciójuknál is halott volt az oldal, ha mégis elérted elég szégyenteljes semmi akciók voltak.

[ Szerkesztve ]

(#540) bambano válasza Yutani (#536) üzenetére


bambano
titán

tévedésben vagytok, nem az üzletrontást kell moderálni, hanem a rossz üzletet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#541) Yutani


Yutani
nagyúr

De régen sem lehetett a hirdetéseknél üzletrontást csinálni..

Itt a L.É.N.Y.E.G: nem is kellett! :Y És nem is volt szokás, nem is emlékszem olyanra, hogy amikor még topik alapú volt a hirdetés, ment volna az oltás a magas ár miatt. Aztán szépen, ahogy kialakult a Hardverapró, megjelentek itt is ugyanazok a figurák, akik addig csak a többi hirdetési oldalon működtek, és az utóbbi években megindult az irreális árazás. Most is van fenn egy hirdetőnek 8-10 alaplapja az AM3+ rovatban, új kisker ár felett 7-10k forinttal mind. Ilyen régen nem volt. Ez mutatja, hova jutott a HA.

De felesleges erre fecsérelni a biteket, mindenki érti és érzi, hogy miről beszélünk mindannyian.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#542) asvald


asvald
senior tag

köszönjük kedves patkányok , hogy ezt is elintéztétek !
Saját magatok ellen is dolgoztatok ezzel a húzásotokkal (patkányok) majd az árak most fognak elröppenni nektek köszönhetően !
Hardveraprónak is köszönjük az eddigi szolgáltatást ,remélhetőleg idővel lesz valami megoldás , hogy a topikot üzembe lehessen helyezni , mert ármesterek nélkül nem lesz olyan hiteles , legalábbis szerintem !

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#543) Yutani válasza asvald (#542) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ne már ember, elolvastad a hírt? :F :Y :U :C

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#544) asvald válasza Yutani (#543) üzenetére


asvald
senior tag

Persze!
Valamit elnéztem? :W :W :DDD

Itt is update: most már látom ami elkerülte a figyelmem :C

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#545) Chamea2 válasza #02683648 (#527) üzenetére


Chamea2
tag

Nekem meg világos: itt legalább van írott nyoma és el lehet őket ítélni. Ha itt nem csinálja, akkor megy ki az utcára, szórakozóhelyre, stb. és ott fogja boldogítani az embereket és ott nyoma sem lesz. Az ilyeneket kényszer pihire kell rakni.

Annak viszont örülök, hogy Kalandor átgondolta ezt az egészet és visszateszi a beárazást oda, ahol eddig is volt. Pár ökör miatt nem zárnék be egy egész topikot, ez már túlzás lenne. :-)

bambano: ott vannak a moderátorok, akik majd eldöntik, hogy mi lesz. Nem kell a hirdetések alá beírni, hogy shift+ban+del meg hasonló poénosnak gondolt dolgokat, mert az üzletrontás mellett a rendszert és a hatóságokat is terhelik teljesen feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#546) seederking


seederking
őstag

Ezúton köszönöm minden Ármester munkáját! Sajnálom,hogy ez a lèpès valaki(k)nek örömet okoz.

[ Szerkesztve ]

(#547) seederking


seederking
őstag

Jut eszembe,nem lehetne csinálni egy zárt topic-ot aminek elèrèsèhez egy kőkemèny szabályzat elfogadását ès akár egyèb kritèriumok meglètèt követően lehetne csak csatlakozni?! Badarság vagy lehet benne ráció? Így azèrt kiszűrhető lenne a sok trollkodó baromarc.

[ Szerkesztve ]

(#548) szabonagyur válasza seederking (#547) üzenetére


szabonagyur
félisten

A trollt szerinted megállítja? Ugyanúgy elfogadja meg megígéri stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#549) seederking válasza szabonagyur (#548) üzenetére


seederking
őstag

"kőkemèny szabályzat elfogadását ès akár egyèb kritèriumok"

Itt arra gondolok pl,hogy egy negatív hsz vagy egyéb megnyilvánulás és mehet a levesbe és jogosan mivel elfogadta az említett szabályzatot. Másrészről "kritériumok" tudom ez szemét dolog lehet de ha nincs más megoldás akkor pl x időnek el kell telnie az oldalon való aktív részvétel mellett lásd rang,hogy akár csatlakozni lehessen,ezáltal az direkt frissen "trollként" regelt felhasználó kapásból kizárva. Azért egy évek óta aktív tag nem fogja teleböfögni a topic-ot. Persze ez csak egy ötlet.

(#550) szabonagyur válasza seederking (#549) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor meg ezért menne a vergődés, hogy minek van megkülönböztetés...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] ÁTALAKUL a beárazás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.