Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] ÁTALAKUL a beárazás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#301) Geri Bátyó válasza #09634560 (#299) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A kartellezés csak akkor áll fent, ha egyenérdekű felek irányítják a piac alakulását.
Esetetekben semmi érdeketek sincs abban, hogy hogyan alakulnak az árak, mert nem nyertek vele semmit. Kartellezéssel inkább az ellenzőket lehetne vádolni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#302) poffsoft


poffsoft
addikt

Vagy az üzletrontás fogalmát újragombolni/törölni.
Vérpisti kit bactasson: ármestert, modit, vérpistát.

[ Szerkesztve ]

(#303) D1Rect


D1Rect
félisten

Szerintem az optimális megoldás az ármesteri rang törlése a topikok meghagyása mellett:
- pörgősebbek lesznek a topikok, nem kell várni az ármesterre
- így bárki aki ír, azon nulla felelősség van
- ha valaki megfogadja random nickek tanácsát, az így járt
- a ph! "tiszta marad"

Így mindenki boldog lehet.
Sunshine, rainbows, unicorns and sh!t.

(#304) Gergosz2 válasza Lauda (#298) üzenetére


Gergosz2
veterán

Bárki árazhasson logikába is ugyanúgy beleköthetnek akik beleakarnak. Teszem fel valaki/valakik aktívabbak az adott topikban és máris jön majd a vád, hogy kartelleznek.

Bármivel lehet kötözködni és aki az internetet csak erre használja az meg is találja a fogásokat. Az megint más kérdés, hogy igaza van-e, vagy csak unatkozik, vagy esetleg valaki vérig sértette a kicsi kis énjét és most aztán jól megmondja a tuti. Ilyen az internet, ha ilyen barmoknak huzamosabb ideig engednek akkor annak a normális userek isszák majd meg e levét, mivel értelmesen nem lehet majd fórumozni, mert sok mindent szűrni fognak majd.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#305) Geri Bátyó válasza D1Rect (#303) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ez pont olyan lenne, mint az eltörlés, sőt, még rosszabb. Főként azok írnának, akik az elszállt árakat preferálják és leoltanák azt, aki a reálisat.
Ezt nem gondoltad át. :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#306) szblcsm válasza #09634560 (#299) üzenetére


szblcsm
csendes tag

3 gondolat ugrott be, univerzálisak, nem csak adott témára :

1) A gyanú bármikor, bármilyen formában élhet, azaz van és kész.

2) Olyan embereknél - talán soha - nem lehetsz jó, akik nem akarják, hogy jó legyél náluk.

3) Általánosságban nem értem a "normális" emberek "mindenki mással" szembeni elvárásait. (Fenntartom a jogot a "normális" és "mindeki mással" sajátos/egyedi értelmezésére.)

A bejelentés helyett/előtt kellett volna egy virtuális kerekasztalt összehozni és nem most elkezdeni tökölődni azon, hogy a v2-es verzió milyen legyen, főképp úgy, hogy igazán csak azok látnak bele a dolgok részleteibe, akik aktívan részt vettek benne...

Kizárólag technikai megoldásokkal sajnos nem fogtok tudni szocio és pszicho kérdésekre megfelelő választ/válaszokat adni.

(#307) Polllen válasza Matada2.3 (#292) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ugyanúgy szét fogják barmolni, mint az eddigieket.

Egyeseknek biztosan fáj, hogy van egy összeszedett keret a használt termékek beárazására.

Amúgy ha már nincs ez, megengedhetnék, hogy véleményezzük a hirdetéseket. Soha se értettem, hogy mi abban az üzletrontás, ha valaki leírja kulturáltan, hogy szerintem 10k-ért ez az egy éves kopott cucc drága, hiszen 9k a boltban újonnan... :U Szegény nem tud lehúzni senkit? :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#308) D1Rect válasza Geri Bátyó (#305) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez pont olyan lenne, mint amilyen volt éveken keresztül, amíg be nem vezették az ármesteri rangot.
If it ain't broke, don't fix it.

(#309) Zoja™ válasza Geri Bátyó (#305) üzenetére


Zoja™
őstag

Szerintem nem ment át számodra a hsz mondanivalója, puszta irónia az egész.

De sajnos a jövőbeni problémákat tökéletesen felvázolja... :(((

(#310) D1Rect válasza Zoja™ (#309) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem. Komolyan gondoltam.
Működött, aztán "megjavították", hasonló mint a "szakértői kinevezések".

(#311) Geri Bátyó válasza D1Rect (#308) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

+ (#309) Zoooja: Tényleg nem jött át az irónia, pedig D1Rect topicja miatt gondolhattam volna! :R

D1Rect: Akkor duplán félreértettelek? Nem gondoltam volna, hogy a kaotikus, irreális túlárazás neked tetszik.

(#312) nem_tom: "ne alakuljon már úgy a világ ahogy a hülyék akarják"
Drága barátom, sajnos erre tart a világ és túl kevesen vagyunk, hogy ezt megváltoztassuk. A mellékelt ábra szerint már a PH! is feladta. :(

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#312) nem_tom


nem_tom
őstag

Nem igazán értem, hogy miért kellett emiatt megszüntetni ezt a dolgot. Elhiszem, hogy szarul esik az ilyen az embernek, de jóval többen vannak azok akik örültek ennek a szolgáltatásnak és hálásak voltak érte. Mondani bármit lehet, főleg az interneten... hagy ne alakuljon már úgy a világ ahogy a hülyék akarják. :)

(#313) Zoja™ válasza D1Rect (#310) üzenetére


Zoja™
őstag

Hát akkor bocsi, félre értettem. :R

Bár számomra ez inkább negatív jövőkép, mert személy szerint én inkább türelmesen várok egy olyan hozzáértőbbnek vélt személy beárazására, aki napi szinten mozog benne.

Az ármesteri rang egyfajta garancia érzéseként hatott a PH! oldaláról, hogy akik ezt a rangot birtokolják az adott topikokban, tényleg értenek is ahhoz, amit csinálnak.

De ez csak az én véleményem.

(#314) Geri Bátyó válasza Zoja™ (#313) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem csak a te véleményed.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#315) Lauda válasza Gergosz2 (#304) üzenetére


Lauda
félisten

Valoszinu nem erted mi volt itt a gond. Az uj rendszerben, ahol kulon rang nelkuli forumozok random arazgatnak, ott nem lesz mibe belekotni. A regi rendszerben adott volt egy oldal, a hozza tartozo aproval. Ennek az oldalnak egy/tobb felelos embere kinevez armestereket, akik felugyelik az arazo topikokat es araznak. Tehat az adott oldal altal kinevezett emberek iranyitjak tulajdonkeppen a tarsoldal (apro) arait es ez volt itt a gond, hogy egyesek szerint osszejatszva egymassal es az oldallal maffioskodnak a piaci arakon.

(#316) D1Rect válasza Zoja™ (#313) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez a valódi probléma, hogy garanciát kell vállalni valamiért amit random nickek írnak az interneten.

(#317) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

(#318) bitpork válasza Argos (#317) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

ez lett volna a helyes. :K

Akarjuk a beárazós topikok visszaállítását?
Igen, és bárki áskálódik kerüljön nyilvános szégyenpadra! 32% (36)
Igen, és aki alaptalanul vádaskodik(pláne mások nevével takarózva) kapjon perm ban-t! 58% (66)
Nem. Nem használtam, és különben sem értettem egyet az ott megjelenő árakkal. 7% (8)
Nem, mert aki írni olvasni tud, az a neten meg tudja keresni a neki kellő információt. 3% (3)
Total votes: 113

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#319) Zoja™ válasza D1Rect (#316) üzenetére


Zoja™
őstag

Szolgáltatói szemszögből biztos egyszerűbb és kevésbé megterhelőbb, sőt, járhatóbb út, mert nem terhel senkit felelősség. Ezt meg is értem...
Én, mint egyszerű mezei felhasználó, a másik szemszöget képviselem, mert bárki, aki nem rendelkezik azonnal szemmel látható képességekkel, (itt a rangra gondolok) azoknak nem is adok a véleményére.

Hiába hozzáértő személyről van szó, én nem fogok utána járni a hozzáértésének, munkásságának, mert az legalább annyi, ha nem több időt venne igénybe, mint ha más oldalakról legóznám össze magamnak az információt.

Biztos jó így, hogy egy szolgáltatást kukáztak azért, mert egy pár, a sötét középkorból ránk maradt ,,lovag" kardot vont, pedig szerintem egyszerűbb lett volna a prémium funkcióból ismert ignore funkciót mindenki számára elérhetővé tenni. Így bannolni sem kellene ezeket a ,,lovagokat", simán a közösségre lehet bízni a sorsukat. Ha mindenki egyénileg ignorálná Őket, akkor a szólásszabadságuk is megmarad, csak épp nem látja Őket senki.

(#320) schawo


schawo
titán

Érdekes megoldás a seggfejeknek engdtetek, közben a hasznos embereket, akik a hardveraprón igyekeztek az idióta árazásokat jelezni, azokat pedig büntetni szoktátok. Kommunikációból nem jeles.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#321) D1Rect válasza Zoja™ (#319) üzenetére


D1Rect
félisten

Felhasználói szempontból is jobb, mert így maradna topik, aztán mindenkinek a saját józan észre van bízva, hogy kinek hisz az interneten.

(#322) Gergosz2 válasza Lauda (#315) üzenetére


Gergosz2
veterán

Pontosan értem mire gondolsz, miben vélhették a bajt. De ezt "koordinálatlan" topikra is ugyanúgy rá lehet húzni, ha a trollok kiszemelnek maguknak egy ottani aktívabb fórumozót aki esetleg előtte Ármester is volt.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#323) Jeanne d'Arc

Ez azért nagyon durva! Abszolút hasznos topic volt, segítő szándékú emberekkel .

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#324) Lauda válasza Gergosz2 (#322) üzenetére


Lauda
félisten

Mit fognak rahuzni? Mar nem kotodik senkihez. Unalmaban irogat.

(#325) Zoja™ válasza D1Rect (#321) üzenetére


Zoja™
őstag

Nem igazán értem, hogy ez felhasználói szempontból miért is lenne jobb, megköszönném, ha elmagyaráznád bővebben, hogy mit is értesz ez alatt.

Nem hiszem, hogy a felhasználó jó- vagy rosszhiszeműségére kellene bízni egy ilyen topik sorsát, ráadásul az ármesterek által közölt árak is csak iránymutatóak, senkinek nem tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy annyiért hirdesse meg az eladásra szánt cuccait.

(#326) D1Rect válasza Zoja™ (#325) üzenetére


D1Rect
félisten

Lehet "választani":
- nincs topic, se ármesterek
- van topic, de ármesterek nélkül

Melyik a jobb felhasználói szempontból?

(#327) Zoja™ válasza D1Rect (#326) üzenetére


Zoja™
őstag

Ha csak fekete és fehér, akkor a második opció.
De egy színesebb világban nem csak ennek a két választási lehetőségnek kellene lennie.

Vagy csak én vagyok ennyire naiv és PH! ennyire fekete-fehér lenne?

(#328) energy4ever válasza Zoja™ (#327) üzenetére


energy4ever
addikt

Ami a cikkben levan irva, az alapjan erthetettlen ez a dontes. Ense ertem, nem tudom felfogni, hogy ez mire jo igy.

(#329) Matada2.3 válasza Polllen (#307) üzenetére


Matada2.3
veterán

De ha egy ilyen privát üzenet fiók lenne ennek, azt mások nem tudnák szétoffolni, vagy ha igen akkor az nem publikus és az ármesterek könnyen át tudnak rajta suhanni.Egy zárt üzenetes rendszer, vagy többen ajánlották, hogy anonim legyen. Megoldható lenne simán.

Finn the human

(#330) D1Rect válasza Zoja™ (#327) üzenetére


D1Rect
félisten

Mivel a jelenlegi állapot "tarthatatlan", van jobb ötleted?

(#331) Zoja™ válasza energy4ever (#328) üzenetére


Zoja™
őstag

Ha a beárazós topikok és az ármesterek további sorsát nézzük, akkor kb. semmire sem volt jó.

Viszont gyanítom, hogy más is történt, mert pár agyhalott hadjárata miatt nem hogy értelme nem volt zárni a topikokat, de logikátlan is.

Távol álljon tőlem, hogy bárkit bármivel megvádoljak, vagy konspirációs elméleteket gyártsak, viszont azt erősen érzem, hogy az érdemi információk, amik segíthetnék az oldal üzemeltetői döntésének megértését, a színfalak mögött maradtak. És ezt csak a józan paraszti ész mondatja/íratja velem...

(#330) D1Rect: volt már pár ötlet fentebb a probléma kezelésére, köztük én is felvetettem a prémium ignore funkció globálissá tételét, így nem az oldal üzemeltetői büntetnék a jelenlegi döntés okozóit, hanem kvázi a közösségre lenne bízva. De biztos nem csak a két általad is vázolt opció lehetne megoldás a problémára, vagyunk itt pár ezren, akiknek ötleteiből ihletet lehetne meríteni.

[ Szerkesztve ]

(#332) Yutani válasza Zoja™ (#331) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lehet valami benne sajnos, mert pár hülyegyerek miatt csak úgy bezárni (erősen lekorlátozni) egy ilyen "szolgáltatást", nem igazán világos. Bár ha Kalandor 10+ év után belefáradt a seggfejekkel vívott szélmalomharcba, azt is meg lehet érteni. :(

A másik, hogy fenyegetőznek?! Hát akkor őket kell feljelenteni meg mittomén! :K

Arra nagyon kíváncsi lennék, hogy ezek a trollok milyen árszintet alkalmaznak a HA-n. Nem lepődnék meg azon sem, ha többszörös regjük is lenne az árak befolyásolásához. (Röhögök a 60k-s GTX 760 kártyákon, meg a 25k-s X4 965 BE procikon... :D)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#333) D1Rect válasza Yutani (#332) üzenetére


D1Rect
félisten

"Lehet valami benne sajnos, mert pár hülyegyerek miatt csak úgy bezárni (erősen lekorlátozni) egy ilyen "szolgáltatást", nem igazán világos."

Napokig kell várni amíg megtörténik a beárazás, valószínűleg kevés az ármester is.

(#334) Zoja™ válasza Yutani (#332) üzenetére


Zoja™
őstag

10+ év távlatából pont, hogy nem értem a döntés logikáját.
Sőt, ha még legalább 10+ évig szeretné csinálni, amit csinál, akkor igen csak fel kell készülnie a további hullámokra. Mert sajnos, vagy sem, de lesznek, ráadásul az egyszerűen nem lehet szempont egy olyan lapcsaládnál, ahol több, mint 600.000 felhasználó van jelen, hogy pár troll csapatba verődve hirdeti az igét.

De ez szigorúan csak az én véleményem és ezzel be is fejeztem a téma boncolgatását.

(#335) energy4ever válasza Zoja™ (#331) üzenetére


energy4ever
addikt

"az érdemi információk, amik segíthetnék az oldal üzemeltetői döntésének megértését, a színfalak mögött maradtak."
En mint (volt?) armester ezzel valahogy eggyet tudok erteni, mivel ense tudom mire volt jo ez a lepes, jellen (kozolt) informaciok alapjan.

Egy pelda: Pistike meguti a tanarjat az iskolaba. Erre kirugjak a tanart, es osszevonjak az osszes osztalyt. Ertheto lepes lenne? Nem.

Ami itt tortent, azse az.

(#336) ittakary


ittakary
nagyúr

Hulyek vagytok h hallgattok a pletykakra. Par gyoker miatt pont azokkal szurtok ki akiknek a legnagyobb szuksege van ezekre a bearazos topikokra...

(#337) Gebriel válasza energy4ever (#328) üzenetére


Gebriel
veterán

Engem inkább az lepett meg, hogy semmilyen előzménye nem volt. :(
600e regisztrált tagból, eddig és ITT látott linken keresztül 2 ember írt valami hülyeséget. Erre most ez van.
Bezárták oké, van ilyen.
Azért viszont az jól esett volna, ha ennek valamiféle előzményekként, azért szóltak volna, hogy figyeljetek srácok van egy ilyen helyzet valami történi fog. :U

(#338) #27813376 válasza Gebriel (#337) üzenetére


#27813376
törölt tag

Egyetertek. Elvarhato, hogy a pofazo seggfejek neveivel es hozzaszolasaik linkjeivel megkapjuk nyilvanosba ami miatt erre a lepesre volt szukseg. Ide sorba kigyujtve mondjuk. Az hiszem ezzel mindenki egyetert.

(#339) capulet75


capulet75
addikt

Ennek kb annyi értelme van mintha levágnátok a saját kezeteket mert valaki azt mondja hogy az orrodban turkálsz. Komolyan, ezentúl így lesz? Ha a hülyék száma eléri az ötöt, akkor az lesz amit ők szeretnének? Meg lehet nekik mondani, hogy ha nem tetszik, el lehet húzni a francba. Ne legyetek már balekok. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#340) Geri Bátyó válasza Zoja™ (#327) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A PH! a fennmaradásáért kűzd. Szerinted miért találták ki azt a prémium tagságot, amiért te is fizettél? Miért jött a felhívás, hogy mindenki inaktiválja a reklámblokkolót.
Szerinted miért hódolnak be az ostoba tömegeknek?

Nincs színesebb világ. A PH! is kénytelen behódolni, ha fenn akar maradni. Ez van. :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#341) tibor72 válasza szblcsm (#296) üzenetére


tibor72
tag

+1 .... ezek viszont tények a rágalmazók állításaival szemben. 1-0 oda, és még mennyi várható ezek után??? :W

(#342) tibor72 válasza Geri Bátyó (#340) üzenetére


tibor72
tag

A fennmaradás és a feladás az nem ugyan az.

(#343) Geri Bátyó válasza tibor72 (#342) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Körülnézve a világban és az országban, de. Ugyan az.
Jó darabig ők is széllel szemben próbáltak hugyozni és most ilyen kétségbeesett tetteket kénytelenek meglépni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#344) tibor72 válasza Geri Bátyó (#343) üzenetére


tibor72
tag

...gondolom nem a világnak kell megváltoznia, változtatnia? Az is egyértelmű, hogy ez volt az egyszerűbb és fájdalmasabb lépés, mert felkészületlenül érte a PH-t ez a fajta megnyilvánulás, amire ezek után már készülni kell.

(#345) capulet75 válasza Geri Bátyó (#340) üzenetére


capulet75
addikt

Ugyan már. A PH totálisan No1 piacvezető, semmit sem kell feladnia sehol. Ha van egy csapat troll monkey, azok elől meg nem elszaladni kell, hanem helyrerakni őket. Ilyen nincs hogy páran tönkretesznek egy olyan szolgáltatást ami sok ezer embernek segít, ráadásul eléggé reális. Lehet itt maffiázni, meg megmondóembert alakítani, de aki ilyeneknek behódol, meg teret ad a hülyéknek az balek.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#346) tibor72 válasza capulet75 (#345) üzenetére


tibor72
tag

Biztos akad egy jogász, aki be tudna segíteni ilyen esetekben, még ha nem is főllásban.....

(#347) leviske válasza Geri Bátyó (#340) üzenetére


leviske
veterán

Korábban Parci -ha jól emlékszem- jelezte, hogy nem állnak a fennmaradás szélén. Egyszerűen észleltek egy tendenciát és erre igyekeztek időben reagálni. Ez a lépés ugyanaz, csak pepitába'. Egy jól megalapozott nevű oldalnak a hírnevét nem könnyű lehúzni, de ha hagynak egy ilyen állapotnak még ~10 évet fejlődni, az visszafordíthatatlan károkat okozhat.

(#348) Dhampir


Dhampir
félisten

Szép húsvéti "örömhír". :O

(#349) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Bocs, hogy bele-vau és NoOffens senki irányába! De..
Nem tudom, csak nekem furcsa, hogy az Ármesterek se tudnak atrocitásokról és ők is csak ezúton szembesültek az egésszel?
Legalábbis olyat még nem igazán olvastam egyikőjüktől se itt, hogy ez+ez történt és...
Nyilván, ha valami komolyabb dolog van a háttérben, lehet olyan helyzet, amikor nem lehet publikussá tenni. Avagy "megelőző csapás"..
Ezt nem tudhatjuk, mindazonáltal érdekes. :U

...elmúlik...

(#350) Zoja™ válasza Geri Bátyó (#340) üzenetére


Zoja™
őstag

Nem hiszem, hogy annyira komoly lenne a gond, csak trendeket követ a PH. De ennyi erővel nyugodtan szögre akaszthatják a kabátjukat a moderátorok is, őket is számtalan atrocitás éri. Valószínűleg jóval több is, mint az ármestereket.

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] ÁTALAKUL a beárazás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.